Forum » Społeczeństwo

Co powie Ryba która psuje się od ogona?

  • 31 lip 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Trudno komentować wypowiedzi osoby, która często nadinterpretuje wszystko i wszystkich

    A coś od siebie? Dlaczego używasz mojej retoryki? A coś nowego? Coś swojego?

    2 5 Cytuj
  • 6 sie 2019

    Stań w obronie Marka Kuchcińskiego. Weź udział w modlitwie za pasterza z Przemyśla.

    7 3 Cytuj
  • 7 sie 2019

    “Niezrozumienie teraźniejszości jest konsekwencją nieznajomości przeszłości" Marc Bloch

    1 2 Cytuj
  • 8 sie 2019

    Vivaldi
    Jesteś jakiś dziwny.
    Bronisz coś czego obronić się nie da. To tak jakbyś usprawiedliwiał złodzieja z Amber lub SKOKU czy oscylator.
    Kuchciński wykonywał oscylator Baksika i Gąsiorowskiego tylko w innej formie. Obie strony czują się niewinne.
    Cholera z tym z skąd ten Kuchciński jest, może być z każdej innej partii i należy go ukarać i odsunąć od źródła dojenia naszych podatków.
    To przypomina cesarza Etiopii Hajle Sellasje, gość szasta twoimi i moimi, naszymi pieniędzmi a ludzie nie mają na lekarstwa.
    Kraj zbiera na operację dla dziecka a ten gostek każdą taką operację zabiera nam lotem do Rzeszowa i z powrotem.
    Tutaj mówi się o ochronie Kaczyńskiego ile kosztuje, a taki były hipis wydaje kilkakrotnie więcej niż ochrona pierwszej osoby w państwie.
    Uważasz , że wystarczy jak przeprosi?
    Dla mnie to było by to granie na nosie Kaczyńskiemu, stąd czekam na jego konferencję z wiadomością , że "ten pan już nikogo nie okradnie".

    4 Cytuj
  • 8 sie 2019

    To się doczekałeś, dał Ci przykład dobrego zachowania. Honorowo oddał kasę choć nie wiem za co ale niech będzie ma chłop jaja, charyzmę i honor. Teraz ja czekam na twoje stanowisko kiedy oddadzą tamci : za loty, za VAT, za cytowany Amber.....ale to najpierw trzeba mieć honor i umieć przynajmniej przeprosić. Nie przypominam sobie podobnego zachowania u was......."bo teraz to paliwo może być nawet po 7zł" XD .....ot max na co jest was stać, coś na zasadzie "mam cie w dupie".

    1 4 Cytuj
  • 8 sie 2019

    Ten z Ambera też przeprosił, ale siedzi dalej, zaś ten ze SKOK nie przeprosił i łoi dalej.
    To w temacie honoru.
    Ale jeżeli chodzi o loty, to PO było najczystsze i stanowiło wzorzec dala PiS. Pis oceniło bardzo wysoko pod względem merytorycznym loty PO, i postanowiło z tych wzorców czerpać aż do bólu.
    To wyborcom PiS nie spodobali się ci nowobogaccy z PiS i prezes postanowił zamknąć temat taksówek powietrznych.
    Swoja drogą gdyby od Francuza kupił ten sprzęt którym przefrunął nad La Manche
    to by marszałek mógł i częściej latać i bez zabezpieczania rezerwowego lotniska,
    ale nie, musiał przebić platformersów i spalał miesięczne 500plus 80 osób na jednym locie.
    Mnie tam nie przeszkadzał, że stosował wysokie standardy Tuska, mnie przeraziło, że te standardy zostały złamane razy dziesięć a może więcej. To już była rozpusta, bo gość musiał udowodnić poprzednikom że są przy nim mali, i to mu się udało.

    A tak naprawdę to latał do wyborców, bo ich kochał i szanował jak nikt inny.
    Aż się boję, że w czasie wyborów firmy wypożyczające samoloty, będą przeżywać bum
    bo każdy w miłości do wyborców będzie chciał dorównać Kuchcińskiemu.
    "A poza tym to mamy dobry sejm, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu a ludziom się żyje coraz lepiej."

    https://www.youtube.com/watch?v=ijiWcGzIThQ

    2 Cytuj
  • 8 sie 2019

    <i>Ale</i>

    1 Cytuj
  • 8 sie 2019
    pkerd napisał/a:

    <i>Ale</i>

    1 Cytuj
  • 8 sie 2019

    a ja myślę, że się chłop nieźle wypromował dzięki temu tematowi zastępczemu do braku programu XD niebawem się przekonasz jak są postrzegane karty na stole :-) ......zastanawiam się dlaczego tego opozycja nie widzi, zaciera ręce a tymczasem zrobione nowe miejsce marszałkowskie, chłop leci na jedynkę, PiS zyskuje klarowność, prezes pokazuje, że czuwa i tasuje karty oraz rozdaje. Kolejne pokerowe rozdanie prawie perfekcyjne. A ty razem z pajacami z opozycji jak skakałeś tak tutaj skaczesz.......wiesz ty chociaż z czego się tak cieszysz czy tego nie widzisz? :-))) Pyskuj, pyskuj będzie o czym pyskować do jesieni......a tym czasem XD

    5 Cytuj
  • 9 sie 2019

    Pajacem przyjacielu to ty jesteś. Bronisz coś czego się nie obroni.
    Wpisujesz się w tą retorykę kłamstwa i łgarstwa.

    Przecież już ci kiedyś napisałem że ja popieram ten rząd ponieważ nie ma realnej dla niego alternatywy, ale nie czyń z tego rządu gości których nie wolno krytykować i mówić sprawdzam, bo zamienimy się z Putinem na role. W Rosji być może niedługo obalą Putina a jego duch już przenosu się do Polski i aby tu nie zagościł, należy jeszcze bardziej rządzącym patrzyć na ręce.
    Jeżeli twoje poparcie dla tego rządu zasadza się na wierze, podobnej do religii. to nie pogadamy, zacznij się modlić do swoich bogów w tym rządzie i proś ich o przebaczenie za grzechy twoje, moje i całego świata.

    3 1 Cytuj
  • 9 sie 2019

    fatalnie zacząłeś ........sporo osób chciałoby być przyjacielem Spyry XD .......spasuj z tym przyjacielem, ja z byle kim wódki nie pijam

    5 Cytuj
  • 9 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    fatalnie zacząłeś ........sporo osób chciałoby być przyjacielem Spyry XD .......spasuj z tym przyjacielem, ja z byle kim wódki nie pijam

    Mógłbym słowo przyjaciel zamienić na inne, bardziej do ciebie pasujące, ale nie przejdzie.

    2 3 Cytuj
  • 9 sie 2019
    bono napisał/a:

    Mógłbym słowo przyjaciel zamienić na inne, bardziej do ciebie pasujące, ale nie przejdzie.

    Twoim zwyczjem po prostu byś "poprawił" post i udawał że nie wiesz o co Vivaldiemu chodzi. A tak musisz się tłumaczyć. Brak edycji postów to jedyny plus dla nowej strony M-i.

    2 4 Cytuj
  • 9 sie 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Twoim zwyczjem po prostu byś "poprawił" post i udawał że nie wiesz o co Vivaldiemu chodzi. A tak musisz się tłumaczyć. Brak edycji postów to jedyny plus dla nowej strony M-i.

    Nie zrozumiałeś. Myślałem o zabarwieniu znaczeniowym słowa oddającego to jak gościa postrzegam, ale to słowo zostało by ocenzurowane, stąd przyjaciel wydaje mi się najtrafniejszym.
    Nie mam zamiaru go zmieniać ("poprawić") nawet gdyby taka możliwość zaistniała.

    1 2 Cytuj
  • 9 sie 2019

    XD

    Cytuj
  • 9 sie 2019

    Raczej ADHD

    2 Cytuj
  • 13 wrz 2019

    Bezpaństwowy Palestyńczyk (SIC!) wraz z ormiańskimi kolegami pobili w Warszawce studentów z Izraela. Ubiegający sie o obywatelstwo holenderskie Grant H. (Takie popularne imię palestyńskie) wykrzykujący po arabsku że jest z Palestyny (ale nie jest bo zeznał że nie) dokopał swoim byłym sąsiadom i nie grożą mu za to żadne konsekwencje.
    Konsekwencje będzie miał polski rząd który dopuścił aby na terenie Polski dochodziło do tak skandalicznych aktów przemocy na obywatelach Izraela. Wstyd.
    Wychodzi na to że żydki nie wiedziały że w Warszawce na ul Twardej 5 nie można być "miętkim, twardym trzeba być"!
    Ciekawe czy "bezpaństwowy" Palestyńczyk zostanie za ten "akt barbażyństwa" pozbawiony prawa do obywatelstwa holenderskiego i zostanie deportowany do kraju wykrzykiwanej przynależności czyli do Palestyny? A jego "bracia w wierze" Ormianie zwolnieni przez Policję z braku dowodów, bo oni się tylko "przyglądali" jak arab tłucze żydków.
    Nurtuje mnie pytanie: Jak taki bezpaństwowiec znalazł się na terenie EU i jak "bezpaństwowo" znalazł się w Polsce? (nie szukam odpowiedzi, pytam retorycznie).

    https://fakty.interia.pl/mazowieckie/news-sa-zarzuty-w-sprawie-pobicia-izraelskich-studentow-w-warszaw,nId,3200986
    https://warszawa.onet.pl/warszawa-zarzut-dla-cudzoziemca-ws-pobicia-studentow-z-izraela/mrbw5vm

    Prokurator przedstawił jednemu z zatrzymanych cudzoziemców zarzut pobicia obywatela Izraela - poinformował dziś rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Mężczyzna, któremu przedstawiono zarzut, nie posiada obywatelstwa żadnego państwa.
    W środę stołeczna policja poinformowała, że śledczy ustalili osoby mające bezpośredni związek z pobiciem w ubiegłą sobotę studentów z Izraela. Jak informowano wśród ustalonych osób była osoba pochodzenia palestyńskiego przebywająca w jednym z krajów Beneluksu. Zatrzymano dwie osoby pochodzenia ormiańskiego.
    - Wczoraj Grantowi S. prokurator przedstawił zarzut stosowania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami przemocy wobec pokrzywdzonego obywatela Izraela w postaci przytrzymywania, kopania i rzucenia na maskę samochodu z powodu jego przynależności narodowej oraz udziału w pobiciu w/w pokrzywdzonego w warunkach występku chuligańskiego, tj. czynów z art. 119 par, 1 kk, art. 158 par. 1 kk w zw z art. 57 a par. 1 kk - poinformował dziś PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.
    Jak poinformowano, podejrzany nie przyznał się do winy i przedstawił swoją wersję przebiegu zdarzenia. - Po wykonaniu czynności procesowych, prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny - mówi Łapczyński.
    Grant S. nie posiada obywatelstwa żadnego państwa. Z informacji przedstawionych przez prokuraturę wynika, że obecnie ubiega się o obywatelstwo holenderskie. Z kolei drugi z zatrzymanych mężczyzn po przesłuchaniu w charakterze świadka w trybie art. 183 par. 1 kk został zwolniony. - Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy nie wskazywał na jego aktywny udział w zdarzeniu - poinformowała prokuratura.
    Do ataku na studentów doszło w sobotę około godz. 5 przy ul. Twardej. Czterech obywateli Izraela zostało zaatakowanych, gdy wyszli z klubu i czekali na przyjazd zamówionego pojazdu. Według śledczych, zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn, z których jeden wykrzykiwał, że jest Palestyńczykiem, a agresja wobec pokrzywdzonych była spowodowana ich przynależnością narodową.
    Do tej sprawy odniósł się w poniedziałek minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. - Polskie władze dołożą wszelkich starań, by sprawcy ataku na izraelskich studentów byli ujęci i odpowiednio ukarani; ten incydent nie powinien mieć miejsca na terytorium Polski - oświadczył szef MSZ.
    W sprawie tej głos zabrał też ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski. "Ohydny akt barbarzyństwa. Nie ma uzasadnienia dla przemocy. Wierzę, że sprawcy zostaną wkrótce aresztowani. Życzę Yotam i innym szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał w niedzielę na Twitter

    1 Cytuj
  • 21 sty

    W Niemczech masowe protesty a krajowe media milczą. Milczy tez Prawicowiec vel Bono. A szkoda. Mógłby napisać obszerny elaborat
    A tu jak makiem zasiał.
    Bo ja sie tak zastanawiam, dokąd deportują tych wszystkich "lekarzy I inżynierów"?

    7 1 Cytuj
  • 21 sty
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    W Niemczech masowe protesty a krajowe media milczą. Milczy tez Prawicowiec vel Bono. A szkoda. Mógłby napisać obszerny elaborat
    A tu jak makiem zasiał.
    Bo ja sie tak zastanawiam, dokąd deportują tych wszystkich "lekarzy I inżynierów"?

    Lubię Niemców, Mam miłe wspomnienia.
    Jestem dumny z naszych przemysłowców, że zamienili rynek rosyjski na rynek niemiecki.

    Nie będę cię przekonywał ani do jednej ani do drugiej nacji.
    Za Rosiewiczem - jeden obywatel kocha przyrodę, a drugi panienki młode.

    4 4 Cytuj
  • 23 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    Lubię Niemców, Mam miłe wspomnienia.
    Jestem dumny z naszych przemysłowców, że zamienili rynek rosyjski na rynek niemiecki.

    Nie będę cię przekonywał ani do jednej ani do drugiej nacji.
    Za Rosiewiczem - jeden obywatel kocha przyrodę, a drugi panienki młode.

    Każdy z nas ma subiektywne doświadczenia I wzory do naśladowania, nie mnie to oceniać.
    Zakwestionuje jednak brak Twojej riposty na to co dzieje sie z niemieckim narodem:
    Rolnicy blokują kraj,
    Niemieckim emerytom bieda zaglada do izb.
    "Uchodzcy" wysysają każdy możliwy zasiłek i dotacje z kasy z budżetu państwa (I dlatego propozycja "master planu") a robić nie ma komu.
    Niemcy popuszczają w spodnie wiedząc jaki jest stan ich armii w razie gdyby stracili dojną krowę NATO (USA). Bo kto ich obroni jak Putin wjedzie do Polski?
    Myślisz że zatrzyma sie na Warszawie I zaproponuje Niemcom powrót do mapy z wczesnych lat 1800? No bo według Ciebie, Putin darzy Niemców takim zaufaniem jak nasz nowy premier. Chciałbym poznać Twoją opinię na ten jakże aktualny temat.

    3 Cytuj
  • 24 sty
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Każdy z nas ma subiektywne doświadczenia I wzory do naśladowania, nie mnie premier. Chciałbym poznać Twoją opinię na ten jakże aktualny temat.

    Straszenie Putinem to stały program części polityków.

    Gdyby Rosjanie chcieli zabrać Polskę, zrobili by to już za Stalina.
    Owszem zabrali to, co uważali za swoje. Czyli wschodnią Polskę dzisiaj w granicach Ukrainy.
    Gdy wkroczą w granice NATO rozpoczną trzecią wojnę światową.
    To nie jest ich intencją, bo tu nie ma surowców,

    Ogólnie rzecz ujmując, zmianę naszych granic, wzięli na siebie. Nie musieli Niemcom odbierać części państwa i dawać Polsce.
    Zaś gdyby tych zmian granic nie było, dzisiaj mielibyśmy konflikt wojenny i z Ukrainą i z Rosją.

    Kontrreformacja w Polsce czyli powrót starej cywilizacji, sprawiła, że zamiast po unii personalnej z Saksonią iść drogą rozwoju i cywilizacji, cofnęliśmy się do wówczas, ciemnoty kultury katolickiej.

    A że protestantyzm niósł rozwój, postęp i cywilizację tego się ogólnie nie kwestionuje.

    3 2 Cytuj
  • 25 sty
    Prawicowiec napisał/a:

    Gdyby Rosjanie chcieli zabrać Polskę, zrobili by to już za Stalina.
    Owszem zabrali to, co uważali za swoje. Czyli wschodnią Polskę dzisiaj w granicach Ukrainy.

    Tu masz odpowiedź na tą pierwszą brednie https://www.youtube.com/watch?v=FkQvc2fMAC4

    Prawicowiec napisał/a:

    Gdy wkroczą w granice NATO rozpoczną trzecią wojnę światową.
    To nie jest ich intencją, bo tu nie ma surowców,

    Druga twoja brednia jest totalnie płytka. Po pierwsze czarne złoto (jest na topi nadal np Niemcy otwierają kolejne kopalnie) i srebro jest u nas pod dostatkiem. Jest sporo więcej pierwiastków ale to trzeba trochę mieć rozszerzoną wiedzę ogólną a nie podstawy #sokuzburaka
    Po drugie od wieków stoimy na drodze handelku RUS-DE i od wieków Polska co po chwile z tego powodu płonie

    Prawicowiec napisał/a:

    A że protestantyzm niósł rozwój, postęp i cywilizację tego się ogólnie nie kwestionuje.

    Trzecia brednia najbardziej bezpodstawna. Rozumiem że ten protestancki postęp np Niemiec absolutnie nie jest związany z powojennym rozwojem PRZEGRANEGO wojnę państwa z zaborem i kradzieżą wszystkiego co wartościowe. Też bym chciał nieść postęp napadając i czyszcząc twój dom ze wszystkiego. Na koniec bym go zburzył ale pozwolił pracować w mojej firmie budowlanej która by go podnosiła z ruiny (oczywiście za Twoje pieniądze). Zajebisty ten postęp cywilizacyjny. Oczywiście zgwałciłbym i wyrżnął wszystkich bliskich tobie a zwłaszcza tych wykształconych co krótko po wojnie Ruskie przy wtórze Niemiec zrobili. Nieee nooo wiadomo tak można postęp nieść nawet 50 lat od "przegranej" wojny. W momencie kiedy zaczęliśmy za swoje pracować na swoje i rozdawać karty w UE tego było za dużo w tym i dla ciebie. Zatem należy wrócić do roli ciemnoty.
    Jak można tankować w Niemczech czy Austrii na ORLENie ??? Nie możesz tego przeżyć. Twoi mocodawcy to właśnie Niemcy sterowani ruskimi układamy. Od wieków wam przeszkadzamy tym bardziej teraz jak się okazało, że dajemy radę sami (to was przeraziło), nie potrzebujemy waszej smyczy walutowej, potrzebujemy tylko jednego aby Polakom nie przeszkadzać. A szlag was już do konca trafił jak patrzycie za Odrę a tam kraj w miarę spokojny (był), czysty rasowo, rozwojowy, z zasadami, pracowity i dumny.
    Zapamiętaj bo po to chcą zatrzeć historię w szkołach : historycznie Niemcy to kraj nieudaczników, dlatego że nie istniał jeden wiek w któym samodzielnie potrafiliby zarządzać własnym państwem bez okradania któregoś z sąsiadów w tym i ich byłych kolonii. Naród nieudolny, chowający sięz niedowartościowania za hasłem "rasy panów". Kiedyś robili co chcieli w imię krzewienia chrześcijanizmu teraz jest to np ekologizm. Byle o historii cicho sza......
    Posłuchaj tego jeszcze raz :
    https://www.youtube.com/watch?v=FkQvc2fMAC4

    4 3 Cytuj
  • 25 sty
    Vivaldi napisał/a:

    Tu masz odpowiedź na tą pierwszą brednie https://www.youtube.com/watch?v=FkQvc2fMAC4

    Druga twoja brednia jest totalnie płytka. Po pierwsze czarne złoto (jest na topi nadal np Niemcy otwierają kolejne kopalnie) i srebro jest u nas pod dostatkiem. Jest sporo więcej pierwiastków ale to trzeba trochę mieć rozszerzoną wiedzę ogólną a nie podstawy #sokuzburaka
    Po drugie od wieków stoimy na drodze handelku RUS-DE i od wieków Polska co po chwile z tego powodu płonie

    Trzecia brednia najbardziej bezpodstawna. Rozumiem że ten protestancki postęp np Niemiec absolutnie nie jest związany z powojennym rozwojem PRZEGRANEGO wojnę państwa z zaborem i kradzieżą wszystkiego co wartościowe. Też bym chciał nieść postęp napadając i czyszcząc twój dom ze wszystkiego. Na koniec bym go zburzył ale pozwolił pracować w mojej firmie budowlanej która by go podnosiła z ruiny (oczywiście za Twoje pieniądze). Zajebisty ten postęp cywilizacyjny. Oczywiście zgwałciłbym i wyrżnął wszystkich bliskich tobie a zwłaszcza tych wykształconych co krótko po wojnie Ruskie przy wtórze Niemiec zrobili. Nieee nooo wiadomo tak można postęp nieść nawet 50 lat od "przegranej" wojny. W momencie kiedy zaczęliśmy za swoje pracować na swoje i rozdawać karty w UE tego było za dużo w tym i dla ciebie. Zatem należy wrócić do roli ciemnoty.
    Jak można tankować w Niemczech czy Austrii na ORLENie ??? Nie możesz tego przeżyć. Twoi mocodawcy to właśnie Niemcy sterowani ruskimi układamy. Od wieków wam przeszkadzamy tym bardziej teraz jak się okazało, że dajemy radę sami (to was przeraziło), nie potrzebujemy waszej smyczy walutowej, potrzebujemy tylko jednego aby Polakom nie przeszkadzać. A szlag was już do konca trafił jak patrzycie za Odrę a tam kraj w miarę spokojny (był), czysty rasowo, rozwojowy, z zasadami, pracowity i dumny.
    Zapamiętaj bo po to chcą zatrzeć historię w szkołach : historycznie Niemcy to kraj nieudaczników, dlatego że nie istniał jeden wiek w któym samodzielnie potrafiliby zarządzać własnym państwem bez okradania któregoś z sąsiadów w tym i ich byłych kolonii. Naród nieudolny, chowający sięz niedowartościowania za hasłem "rasy panów". Kiedyś robili co chcieli w imię krzewienia chrześcijanizmu teraz jest to np ekologizm. Byle o historii cicho sza......
    Posłuchaj tego jeszcze raz :
    https://www.youtube.com/watch?v=FkQvc2fMAC4

    No nie.
    Mój mózg ma zgoła inną budowę.
    Graj do jednej bramki z Niemcami, a nie będziesz stał na drodze.
    Do tej pory, ciągnęliśmy na wschód .
    Teraz zmiana kursu, mojego kursu.
    Chce abyśmy grali do jednej bramki z zachodem.
    Ty stawiasz się w roli sędziego.
    Chcesz abyśmy byli arbitrem
    „z naszym cywilizacyjnym prawem”. między wschodem a zachodem.
    To się przez wieki nie sprawdziło,
    Poza tym, twojej inteligencji nie kupuję ani zachód ani wschód.
    A grać z kimś trzeba.
    Chyba, że postawisz nas w roli Korei Północnej.
    Będziemy budować własne atomy wycelowane we wszystkich.

    Ps.
    Zaś co do narracji rasy panów…
    mieliśmy podobną też na wschód.

    3 6 Cytuj

Odpowiedz