Forum » Społeczeństwo

Najgorzej wydane pieniądze na demografie - w 11 miesięcy ubyło nas 26 tys.

  • 4 lut 2020
    bono napisał/a:

    Może dla równowagi i o twojej teorii o równej sympatii do opozycji, napisz coś miłego i sympatycznego również o opozycji.

    Ja mam : jakby natura se chciała coś sympatycznego napisać to by se napisała :-)))

    bono daj sobie już na luz, lokalni KODziarze to nie opozycja, podwójne trole jak ty też nie bardzo. Opozycja wbrew pozorom jest potrzebna ale rozdarci na smyczy Sorosa i opłacani przez fundacje Batorego to nie opozycja. Nie znam nikogo kto by poważnie odbierał to upuszczanie sobie krwi w imię pozorowania pro publico bono ......bono :-)))
    ....kupić ci lizaka za 1euro do tej waszej piaskownicy?

    1 5 Cytuj
  • 4 lut 2020

    [cytat=maktor(https://www.google.pl/amp/s/next.gazeta.pl/next/7,151003,25659349,coraz-gorsze-oceny-polskiej-gospodarki-spadamy-w-rankingach.amp )
    [/cytat]
    Weź prosze Cię .......mi już flakami wywraca kiedy wraca temat, że Słowacja nas przegania. Podobnie jak wrzucenie ogólnika "zagraniczne instytucje oceniają" :-))) a za chwilę zagraniczne instytucje lgną jak muchy do lepu. Weź dotrzyj do źródła i podaj jakie zachodnie instytucje? Prześledzimy na czyjej smyczy nas oceniają. Takie ogólniki jak tekst o zwiększonej korupcji. Noooo tak biorąc pod uwagę wpadające w Stolycy reklamówki przez opuszczone szyby w aucie noooo to faktycznie...... :-))) Weź daj rzetelne artykuły, jakąś tabele z wiarygodnego portalu, jakąś nazwę tych zagranicznych instytucji, jakieś źródło badania.
    W innym przypadku to bzdety na zamówienie a nie artykuł a gazeta.pl i wybrocza.pl ze swoją rzetelnością jest na równi z pomponikiem.pl .....chcesz to markować swoją osobą?
    O tym samym art dudnią wszystkie lewackie media włącznie z fundacją Batorego finansowaną przez Sorosa.
    Przed nadchodzacymi wyborami znów będzie straszenie. Kiedyś państwem policyjnym teraz polexitem. Już jest widoczny trend na zasadzie : ZNÓW POSTRASZYMY PiSem !
    Wpisuje się to w trolownie na tym forum i tematy : ryba psuje się od głowy, dno i met mułu, już krwawimy, to już koniec itd itd........zmieńcie płytę nikt się na to już nie łapie a wybory za wyborami pokazują że ta retoryka straszenia nie działa.

    1 4 Cytuj
  • 4 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Ja mam : jakby natura se chciała coś sympatycznego napisać to by se napisała :-)))

    bono daj sobie już na luz, lokalni KODziarze to nie opozycja, podwójne trole jak ty też nie bardzo. Opozycja wbrew pozorom jest potrzebna ale rozdarci na smyczy Sorosa i opłacani przez fundacje Batorego to nie opozycja. Nie znam nikogo kto by poważnie odbierał to upuszczanie sobie krwi w imię pozorowania pro publico bono ......bono :-)))
    ....kupić ci lizaka za 1euro do tej waszej piaskownicy?

    Będziemy się przerzucać Sorosami i Batorym, a ja ci wyciągnę Skok i GetBack i tak będziemy pokazywać źródła finansowania.
    Bezsensu, PiS ma zrobić porządek z sądami i sędziami i jestem za.
    Ale musi to zrobić prawnie, a nie jak sztubak prostak, który robi na chama.
    Inteligencja nie jest cechą PiS, i może to dobrze, bo nadają się do pewnych zadań, które nie przystoią innym środowiskom.
    Mogą opluć Macrona, Merkel, UE, Tuska, Francję, Hiszpanię i właściwie każdego kto się z nimi nie zgadza, po czym przejść do porządku dziennego, jakby nigdy nic. I to jest cecha
    i na pewnym etapie zaleta PiS. Ale tak cały czas nie można, bo robi się ze siebie Nigel Farage-a, tępego Angola, bez studiów, bez historii poza cinkciarstwem londyńskim.
    Widzę że na nim wzoruje się polski Tarczyński, ale życiorysy mają podobne. Obaj są persona non grata.

    7 1 Cytuj
  • 5 lut 2020

    @Vivaldi, masz swój specyficzny styl, mam wrażenie że Tobie wszystko jedno byle rządził PiS i samo to co piszesz przypomina pisowską narrację w sensie: tylko my mamy rację i tylko to co my robimy jest dobre. Nie ma to żadnej merytorycznej wartości, bo bazujesz na twierdzeniach: to a to jest złe (tzn wg pisowskiej wykładni) Mam tylko nadzieję, że jeśli się mylicie to czeka was sumienne rozliczenie po tym wojowaniu ze wszystkimi i wszystkim.

    Wracając do demografii, czyli sedna tematu. Statystyki i życie zweryfikowało sztandarowy program 500+ w tym mniej więcej kierunku:
    * wzrost dzietności - program nieskuteczny
    * poparcie dla partii wyborach - program skuteczny
    * wzrost inflacji - program skuteczny

    Oczywiście że w praktyce 500+ to rodzaj przekupstwa czy dealu, szkoda tylko że nikt nie jest w stanie przewidzieć do końca jego długoterminowych skutków, bo że nie partia finansuje to to, ale wyciągane są pieniądze od podatnika to chyba dla coraz większej liczby osób jest jasne.

    8 Cytuj
  • 5 lut 2020

    PS
    Prosto w oczy czym jest 500+
    https://m.youtube.com/watch?v=YyS_p2SPN-A

    6 Cytuj
  • 7 lut 2020
    maktor napisał/a:

    @Vivaldi, masz swój specyficzny styl, mam wrażenie że Tobie wszystko jedno byle rządził PiS i samo to co piszesz przypomina pisowską narrację w sensie: tylko my mamy rację i tylko to co my robimy jest dobre. Nie ma to żadnej merytorycznej wartości, bo bazujesz na twierdzeniach: to a to jest złe (tzn wg pisowskiej wykładni) Mam tylko nadzieję, że jeśli się mylicie to czeka was sumienne rozliczenie po tym wojowaniu ze wszystkimi i wszystkim.

    Było o tym setki razy w setkach wątków. Gdybyś żył pod kilkoma rządami widziałbyś różnice. Gdybyś z niejednego pieca chleb jadł i widział podatki nie tylko u nas ale w UE też być zajął swoje zdanie a nie sloganami rzucał. Gdybyś widział pomoc socjalną w UE coś byś mógł powiedziec - brałem ja i wiem). Mi się tego już nie chce tłumaczyć. Poszukaj tutaj na forum : clou tematu to "piniendzy ni ma i nie będzie"
    https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs

    w temacie : mi się już nie chce tłumaczyć (było w temacie komu się nalezy tym co mają dzieci, tym co nie mają płacąc bykowe -podatek w np w Niemczech-, czy się nalezy pracującym, czy nie pracującym czy katalizatorem ma być umowa o pracę, czy praca bez umowy w domu przy dzieciach przez całe zycie itd itp - o tym było wiele) powtórzę tylko, że 500+ był początkowo programem niby demograficznym, później przeistoczył się w program społeczny. Każdy program społeczny nie może być uzależniony, jest dla wszystkich bez zależności. Tak jako demograficzny średnio się spełnił ale jako społeczny działa rewelacyjnie. Będziesz się teraz celu czepiał?
    Zlikwidowane ubóstwo, nakręcona gospodarka, wbrew fakenewsów NIE przepijane 500+, kolonie, meble dla dzieci, wyjazdy, wyprawki. Nieeee no jasne najprościej było ukraść mój podatek i powiedzieć że "piniendzy ni ma i nie będzie", teraz gdy wraca do mnie mój podatek to Ciebie boli? Może zajmij się wychowaniem dzieci a nie liczeniem co do mnie za moje wraca. Jeśli nie wraca do Ciebie to błąd jest w twoim systemie rodzina minus nie w moim rodzina plus.
    Dlaczego nie boli Cie, że w Niemczech wracało do mnie 2x150EUR co miesiąc plus 1500EUR jednorazowo??? Czyli tam 150+ dla Polaka, Włocha, Ruskiego, Turka może działać i nikt tego nie hejtuje a tutaj torbę Ci z bólu ściska? Boli Cię co wraca w Polsce do tych co poświęcają się dzieciom na ich wychowanie, wykształcenie, inwestycje w dzieci itd (było o tym wielokrotnie ile wydałem na dwoje dzieci do pełnoletności - Ty tego nie wydałeś? Jesteś na plusie, ja nie) ?
    O co Ci chodzi? Z Twojego nie idzie. Idzie z PITu/CITu i VATu który niemały płacę sam za siebie co miesiąc. Mam powrócić do "starego" i oddać ten podatek Rostowskiemu na rozp****lenie w niebyt? Myśle, że nie wiesz o co chodzi w naczyniach połączonych Państwa.
    .....i dlatego retoryka PiS do mnie przemawia. Nie rozdają Twojego. Wraca do mnie tylko moje, nic więcej ani nie mniej.

    4 Cytuj
  • 7 lut 2020
    maktor napisał/a:

    PS
    Prosto w oczy czym jest 500+

    Jesli masz 2 dzieci jestesmy na równo jeśli nie masz jestem stratny 194000+260000zł w stosunku do Ciebie.

    https://www.aasapolska.pl/blog/jak-oszczedzac-8/ile-kosztuje-wychowanie-dziecka-do-18-roku-zycia

    Jeśli nie masz dzieci powinieneś mi oddać 454 000zł. Ciągniesz temat?
    Już nie rozwijam go w temacie kto na Ciebie będzie pracował na emeryturze bo na mój ZUS jeden syn a na moją żonę drugi syn. Nie masz dzieci tzn, że czyjeś dzieci zapędzisz do roboty na Twój ZUS. Chcesz o tym porozmawiać?

    4 Cytuj
  • 8 lut 2020

    Skoroś taki omnibus w każdym temacie, napisz mi dlaczego teraz rządząc nie głosowaliście za zniesieniem podatku od emerytur zamiast dawać 13tkę wypłacaną tuż przed wyborami?

    zdjecie

    4 Cytuj
  • 9 lut 2020
    maktor napisał/a:

    Skoroś taki omnibus w każdym temacie, napisz mi dlaczego teraz rządząc nie głosowaliście za zniesieniem podatku od emerytur zamiast dawać 13tkę wypłacaną tuż przed wyborami?

    Temat powiązany jak wyżej dlatego nie chce mi się uczyć ciebie myśleć. Miałes na to swój czas. Jak ktoś odpowiada pytaniem na pytanie to nie dla mnie takie pajacowanie.
    Masz dzieci to możesz deko popyskować, nie masz to masz dług w stosunku do mnie i nie tylko zarówno bieżący jak i dług "emerytalny" więc weź wyluzuj z głupimi pytaniami z resztą użyj szukajki te odpowiedzi już tu padły.

    3 Cytuj
  • 9 lut 2020

    Twój język i umiejetność przekonywania są zaczerpnięte z języka obozu młodzieżowego Organizacji socjalistycznej lat sześćdziesiątych .

    5 1 Cytuj
  • 9 lut 2020

    Czekam na twoje argumenty......mogą być w EURo....... :-)

    2 4 Cytuj
  • 9 lut 2020

    Podajesz cyfry nie wiadomo skąd, że ktoś komuś coś i oczekujesz ustosunkowania. No weź nie żartuj rachunkowość to rzecz ścisła a nie Twoje wrzucone nie wiadomo skąd cyferki. Tak właśnie mydlicie i tu robi się problem. I tak Szydło mówi w 2015 r. że na 500+ znajdą się pieniądze i że wzrost dzietności będzie (a wręcz być musi bo PiS tak chce). Buhahah a teraz ledwie po kilku latach sami wasi przyznają ze 500+ nic nie zmienił i pieniądze w błoto. Jeśli obejrzałeś filmik z który podałem tam masz podane cyfry jak wygląda bilans 500+ dla budżetu. Państwo na minus, demografia na minus (ale sama partia już na PLUS). Nie za bardzo rozumiem z czym Ty chcesz dyskutować podobnie zadymiasz w kwestii seniorów czyniąc jakieś bliższe lub dalsze personalne wycieczki. A sprawa jest konkretna.

    Cokolwiek by nie wziąć - reforma edukacji na którą przecież nie powinno być nas stać, zakup drogich F-35 za którymi nie będzie 'nadążać' reszta wojskowego zaplecza, preferowanie WOT w miejsce regularnej zawodowej armii ( może pochwalisz się w którymś temacie jak się te wojska dziś mają, bo tu też wpompowaliśmy grubo), a może coś o reformie prawa i sądownictwa? (tylko tym razem bez haseł : kasta, komuna, tylko co konkretnie się poprawi po tym jak już w każdym sądzie będą posłuszni waszej partii sędziowie).

    Ale temat jest o demografii zatem jeśli masz coś konkretnego do dodania to chętnie poczytam a jak tylko slogany to ja już dziękuję...

    3 Cytuj
  • 9 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Czekam na twoje argumenty......mogą być w EURo....... :-)

    Nie doczekasz się, bo za PiS argumentów B R A K .

    4 1 Cytuj
  • 19 lut 2020
    maktor napisał/a:

    Cokolwiek by nie wziąć - reforma edukacji na którą przecież nie powinno być nas stać, zakup drogich F-35 za którymi nie będzie 'nadążać' reszta wojskowego zaplecza, preferowanie WOT w miejsce regularnej zawodowej armii ( może pochwalisz się w którymś temacie jak się te wojska dziś mają, bo tu też wpompowaliśmy grubo), a może coś o reformie prawa i sądownictwa? (tylko tym razem bez haseł : kasta, komuna, tylko co konkretnie się poprawi po tym jak już w każdym sądzie będą posłuszni waszej partii sędziowie).

    nieeee nooo oczywiście było nas na pewno stać kupić (ustawione) francuskie nieloty baaaa nawet miało ich być 70 sztuk :-))) znaczy się chyba wszystkie które nie latają. To był hit zakupowy :-))) ale na szczęście dość szybko urwali łeb sprawie za psioczeniem bona, że wstyd, że jak to tak. Jest tutaj kilkanaście wpisów jak bono ujadał że takie świetne maszyny by były :-)
    https://wpolityce.pl/swiat/487231-kuwejt-odmawia-przyjecia-wadliwych-caracali

    maktor napisał/a:

    Ale temat jest o demografii zatem jeśli masz coś konkretnego do dodania to chętnie poczytam a jak tylko slogany to ja już dziękuję...

    bardzo proszę, zbieraj łopatkę i wiaderko i śmigaj z PiSkownicy :-))) a tak na poważnie niech ci AntyCośTam wytłumaczy, bo to on najbardziej cierpiał jak użyłem argumentu dzieci. Poszedł krok dalej i dodał, że w temacie dzieci dzieci argumentem być nie powinny - rozumiesz coś z tego?
    Sam jestem ciekaw ile Ty masz, co zrobiłeś w temacie?
    Generalnie temat durny bo : Ci co mają dzieci biorą 500+ i wychowują, Ci co nie mają nie biorą ale tutaj najbardziej pyskują. My o demografii rozmawiamy czy o pyskowaniu o niczym (w waszym przypadku) ? Na co liczycie? Mam wam pomóc w demografii, pokazać jak, bo już nie rozumiem? :-))) Czy te wasze pytania nie powinniście zadać waszym partnerom i partnerkom a nie na forum? Demografia vs program 500+ czyli o co wam chodzi? PiS ma wam surogatki opłacić czy viagrę wam przepisać darmową? Kompletnie nie rozumiem połączenia pytania 500+ a (wasza lokalna) demografia.

    3 Cytuj
  • 20 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    nieeee nooo oczywiście było nas na pewno stać kupić (ustawione) francuskie nieloty baaaa nawet miało ich być 70 sztuk :-))) znaczy się chyba wszystkie które nie latają. To był hit zakupowy :-))) ale na szczęście dość szybko urwali łeb sprawie za psioczeniem bona, że wstyd, że jak to tak. Jest tutaj kilkanaście wpisów jak bono ujadał że takie świetne maszyny by były :-)

    Kompletnie nie rozumiem połączenia pytania 500+ a (wasza lokalna) demografia.

    Ty Viwaldi jesteś na usługach PiS, co zlecenia ci dają, czy stanowisko partyjne chcesz mieć wyższe, a może chcesz wygryźć Obajtka z Orlenu?

    Francuzi chcieli z nami budować europejski system wojskowy, czyli śmigłowce europejskie
    dając nam technologię ( nawet gdyby gorszą od Amerykanów), ale AIRBUS też kiedyś był gorszy od BOEING, a dzisiaj pokazał mu miejsce w szeregu.
    Filozofia PiS polega na "biblijnej" wierze w USA. Filozofia druga to taka, że łączymy się we wspólnotę europejską i bronimy się sami WSPÓLNIE.
    Mnie jest zdecydowanie bliższa ta pragmatyczna druga filozofia, aniżeli wiara naszych pradziadków w potęgę USA. To potęga, która cię wyrypie przy pierwszej okazji.
    Inaczej mówiąc umiesz liczyć, licz na siebie! ( nie słuchaj tych starych dziadów z PiS, że USA cię obronią)

    A co do 500+ i demografii- robisz ze siebie durnia i tyle w temacie.

    ps.
    uważaj aby zaraz odpowiedzieć na te "gównowpisy"( cytat z Ciebie), bo Cię sekretarze z macierzystej partii zaraz rozliczą, za nieskuteczność.

    3 1 Cytuj
  • 20 lut 2020

    Ta retoryka już była. Usłyszałem od ciebie od komunistów, ruskich, ubeków, pisiorów, durni, nieuków, ciemnogrodu itd.....coś nowego wymyśl.
    na tej stronie masz uzasadnienie o śmigłowach, było już o tym ale ty jak zwykle nie pamiętasz z prostego powodu : jesteście trolami którzy na zlecenie zmieniają się klepiąc hejt ale brakuje wam komunikacji między sobą co który napisał na którym forum

    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5398,dobra-zmiana-pis,140.html#p181617

    Vivaldi napisał/a:

    Tak na dokładkę o trzech ludziach na forum którzy szczycili się zieloną wyspą oraz maja aspiracje aby postrzegać ich jako kraj rozwinięty. W temacie śmigłowców :
    Caracal : 88szt służy na świecie (z czego w samej Francji większość nie lata) a służą w takich krajach jak Meksyk, Brazylia, Indonezja, Malezja, Tajlandia i naczelny krzykacz T34 nie widzi przewagi AW101 który w liczbie dwukrotnie większej bo 190 maszyn służy m.in u Włochów, Norwegów, W.Brytanii, Kanadzie czy Danii. Zastawmy samych użytkowników i wybierzmy liderów. Zdecydowanie Meksyk czy Brazylia kupiła stare Caracale z powodu ich jakości tak? U Włochów czy Brytyjczykow (jedni i drudzy producenci wiec zdziwienia nie ma) latają a nie stoją na lotniskach jak Caracale u Francuzów. Normalnie pałacie dumą gdy czytacie, że Węgrzy (liderzy wojskowości i militariów w Europie :-))) ) będą latać Daciami :-) ..... życzę powodzenia. Ciekawe co stoi za tym dziwnym zakupem, pewno niebawem wypłynie.
    Zadziwiające za czasów PO ogłoszenie przetargu na 70 caracali gdy na całym świecie latają (ups za duże słowo latają) a raczej istniało 88szt. Nie zastanowiły was o nieomylni i jedyni te cyfry? Chcieliśmy podwoić ilość caracali na świecie?
    https://www.youtube.com/watch?v=hzTcGsSkkeI

    i dla trzech małpek które nie widza, nie słyszą i są nieme "truskaweczka na torcie"
    http://telewizjarepublika.pl/michalkiewicz-teraz-francuzi-moga-ujawnic-kto-ile-wzial-za-przetarg-na-caracale,39156.html

    a tutaj jak Tusk kupował tyle śmigłowców caracal ile jest w służbach całego świata, warto przeczytać nawet od końca....najdroższe caracale świata dla ..... Polski (podobnie wynegocjowali gaz z Rosji - drożej już się nie dało).
    https://www.mpolska24.pl/post/8677/jak-kupujemy-najdrozsze-smiglowce-swiata-liczby-i-fakty-cz-1

    ALE NORMALNIE DLA trzech małpek głuchych, ślepych i niemych wszystko jest OK :-)))

    łatwiej będzie wyszukiwać i wklejać linki niż wam odpowiadać od nowa i w kółko

    1 3 Cytuj
  • 20 lut 2020
    bono napisał/a:

    Filozofia druga to taka, że łączymy się we wspólnotę europejską i bronimy się sami WSPÓLNIE.
    Mnie jest zdecydowanie bliższa ta pragmatyczna druga filozofia, aniżeli wiara naszych pradziadków w potęgę USA. To potęga, która cię wyrypie przy pierwszej okazji.
    Inaczej mówiąc umiesz liczyć, licz na siebie! ( nie słuchaj tych starych dziadów z PiS, że USA cię obronią)

    A co do 500+ i demografii- robisz ze siebie durnia i tyle w temacie.

    no to popatrzmy o czy ty klepiesz. Z jednej strony twoje słowa "umiesz liczyć licz na siebie" ale z drugiej chcesz się połączyć militarnie z twoją wspólnotą europejską aby się obronić? Przy ostatnim takim pakcie o nieagresji dziwnie na tym wyszliśmy. Generalnie ci nasi przyjaciele militarni, sąsiedzi chyba myśleli twoim tokiem.
    Ale pociągmy to : i militarnie mamy się bronić czym caracalami ? I przed kim? Przed ruskimi? Przecież z nimi się już poukładali a później położyli rurę. Dostrzegasz gdzieś militarnych przyjaciół?

    bono napisał/a:

    To potęga, która cię wyrypie przy pierwszej okazji (...)
    A co do 500+ i demografii- robisz ze siebie durnia i tyle w temacie.

    w mojej ocenie na tą chwilę chcecie pisać o wszystkim a wychodzi na to, że (twoje słowa) rypiecie się sami na wzajem i to powód nici z demografii ale o niej piszecie najgłośniej. Ktoś za was ma to zrobić? U mnie 2+2 a was? Jak widzę, że singiel z singlem pyskuje o demokracji to nic nie mam do dodania.....

    1 3 Cytuj
  • 20 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Jak widzę, że singiel z singlem pyskuje o demokracji to nic nie mam do dodania.....

    o demografii --> słownik wstawił

    1 3 Cytuj
  • Anty 20 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Jak widzę, że singiel z singlem pyskuje o demokracji to nic nie mam do dodania.....

    A co to osoby bezdzietne, są obywatelami gorszej kategorii?

    4 10 Cytuj
  • 20 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    no to
    Ale pociągmy to : i militarnie mamy się bronić czym caracalami ? I przed kim? Przed ruskimi? Przecież z nimi się już poukładali a później położyli rurę. Dostrzegasz gdzieś militarnych przyjaciół?

    Rurę chcieli do nas przyłączyć z morza, ale mędrcy z PiS powiedzieli nie 2006r .
    Miała być odnoga do Polski, ale Kaczyńskiemu wydawało się ze to on rozdaje karty. No to go olali, tez bym tak zrobił.

    3 1 Cytuj
  • 20 lut 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    A co to osoby bezdzietne, są obywatelami gorszej kategorii?

    takie samo "mądre" zdanie jak to czy bezrobotny może pyskować o podwyżce zarobków pracującego sąsiada :-)

    1 4 Cytuj
  • Anty 20 lut 2020

    No innej odpowiedzi od Spyry (czyli zupełnie nieblyskotliwej) się nie spodziewałem

    2 12 Cytuj
  • 20 lut 2020

    Ja to się popularności nie spodziewałem. Jakiś następny chce się utożsamiać, że Spyre zna :-))) co wy z tym macie?
    A co do odpowiedzi : durne pytanie to i taka sama odpowiedź wafelku.

    1 2 Cytuj
  • 22 lut 2020

    RZĄD DAŁ 2.5 mld KASY TVP
    ==================================
    Gdyby te pieniądze przeznaczyć na 500+, to 5 mln dzieci otrzymało by taką pomoc.

    Gdyby kasa 2.5 mld zł trafiła na konto jednego z mieszkańców Myślenic, osoba ta natychmiast wskoczyłaby na 4. miejsce na liście najbogatszych Polaków.

    2.5 mld złotych to 100 razy więcej niż największa wygrana Lotto w Polsce i 160 razy więcej od rekordowej wygranej Lotto w Małopolsce.

    Za 0,43 setnych procent wygranej szczęściarz mógłby sobie kupić kamienicę przy Rynku Głównym. Choć pewnie miałby tam kłopot z parkingiem, bo mając takie pieniądze na koncie mógłby sobie kupić 1500 limuzyn Bentleya.

    Oczywiście zwycięzca mógłby też wykorzystać wygraną, by z góry opłacić rachunki. Gdyby przelał całość na konto elektrowni, ta musiałaby dostarczać prąd do jego mieszkania przez ponad 0.7 miliona lat.

    Gdyby przyszła ochota np. na żelki, mógłby kupić ponad 380 milionów paczek, które razem ważyłyby 190 milionów ton.

    Od tych pieniędzy musiałby zapłacić podatek . Gdyby było to 10%, czyli wyszłoby 250 mln. Za to rząd mógłby dać 500 złotych rodzicom 400 000 dzieci.
    Ale podatek w Polsce jest dużo wyższy. więc byłoby dwa razy tyle.

    Zawsze też można opłacić abonament telewizyjny. Kwota pozwoliłaby słuchać oglądać TVP przez ponad 25 milionów lat!

    3 1 Cytuj

Odpowiedz