Forum » Społeczeństwo

Koronawirus potwierdzony w Polsce!

  • Anty 15 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    filtruj trochę, bo znów ci serducho wyskoczy
    https://dziennikpolski24.pl/koronawirus-myslenice-uczniowie-wracajacy-z-berlina-zostana-objeci-nadzorem-epidemiologicznym/ar/c1-14856297

    Czytaj ze zrozumieniem: "Jeśli". Wiem, że matura z polskiego z bólem zdana, ale nie pokazuj nam wszystkim swoich braków.

    8 54 Cytuj
  • 15 mar 2020

    wiem wiem zauważyłem (bardzo łatwo tobą sterować), że w większości wpisów robisz sobie furtkę aby było dokąd uciekać jednak sprawdź zanim naklepiesz, bo skutek jest taki że w twoim przypadku lepiej jak pierdniesz niż się odezwiesz w stylu "toż to skandal" :-))) ....no coś ty :-) poważnie? A jakiż to duży ten skandal?
    Gratuluję deko lepszego wyniku na maturze ...... niestety w życiu się nie sprawdziło, popatrz jakie przeszkody non stop.
    Jeszcze raz pytam co ci się stało 30lat temu? Aż taka żółć nie jest naturalnym produktem.
    Tamto się nie wróci, do wczoraj błędów nie naprawisz, zadbaj przynajmniej o swoją jakość na złotą jesień, bo jak tak dalej pójdzie to i ta resztka cie zostawi.

    3 7 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    wiem wiem zauważyłem (bardzo łatwo tobą sterować), że w większości wpisów robisz sobie furtkę aby było dokąd uciekać jednak sprawdź zanim naklepiesz, bo skutek jest taki że w twoim przypadku lepiej jak pierdniesz niż się odezwiesz w stylu "toż to skandal" :-))) ....no coś ty :-) poważnie? A jakiż to duży ten skandal?
    Gratuluję deko lepszego wyniku na maturze ...... niestety w życiu się nie sprawdziło, popatrz jakie przeszkody non stop.
    Jeszcze raz pytam co ci się stało 30lat temu? Aż taka żółć nie jest naturalnym produktem.
    Tamto się nie wróci, do wczoraj błędów nie naprawisz, zadbaj przynajmniej o swoją jakość na złotą jesień, bo jak tak dalej pójdzie to i ta resztka cie zostawi.

    Waldku (Kiepski) "Spyra", gdybyś w każdym temacie sam mnie nie zaczepiał, to moglibyśmy koegzystować w przestrzeni wirtualnej bez pyskówek. Jednak nie możesz sobie pozwolić, na zamknięcie się i nie "zaczepianie", więc jestem dłużny.

    Jak już mówiłem - uratował Cię od pały jeden człowiek, który się zlitował nad gamoniem, któremu nauka średnio szła. No cóż. Troszkę pokory.

    Ariwederczi...

    7 35 Cytuj
  • 15 mar 2020

    Jakieś ogniska których nie pamiętam, jakaś pała, ratunki, jakieś oceny co "średnio szło a co nie", jakiś bebzuch, jakieś fajki a wcześniej dorzuciłeś jakieś zmazy nocne wszystko wskazuje na mocny uraz może nawet 30 lat temu. Nie mam zielonego pojęcia co to ma być ale normalne nie jest.
    Tak jak kiedyś napisałem coś sobie zaprzysięgłeś ale nie mam pojęcia jaki masz cel dzisiaj, bo na pewno nie normalna rozmowa na forum. Zdecydowanie za dużo żółci od początku.
    Gdybyś od 20 stycznia nie wpadł i nie rozsiewał tematami jak troll to bym nie odpisywał. Ale zakładając tyle tematów co założyłeś a po chwili dorzuciłeś hejt i to personalny to nie wiem na co liczyłeś? Na brak reakcji? Upuszczasz jakieś swoje frustracje w stylu "dzieci nie są argumentem", w innym miejscu do kobiety mówisz o jakimś maratonie między nogami i chcesz mi wmówić, że to jest normalne zachowanie forumowe? Każde inne zdanie próbujesz personalizować (nie tylko na mnie) i myślisz, że ktoś się wystraszy? W najgorszym wypadku jak zajdzie za daleko to się skontaktujemy na podstawie personalnego ataku i będziemy bez problemu rozmawiać face to face, bo widzę że poglądy zeszły na drugi plan.

    4 7 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Jakieś ogniska których nie pamiętam, jakaś pała, ratunki, jakieś oceny co "średnio szło a co nie", jakiś bebzuch, jakieś fajki a wcześniej dorzuciłeś jakieś zmazy nocne wszystko wskazuje na mocny uraz może nawet 30 lat temu. Nie mam zielonego pojęcia co to ma być ale normalne nie jest.
    Tak jak kiedyś napisałem coś sobie zaprzysięgłeś ale nie mam pojęcia jaki masz cel dzisiaj, bo na pewno nie normalna rozmowa na forum. Zdecydowanie za dużo żółci od początku.
    Gdybyś od 20 stycznia nie wpadł i nie rozsiewał tematami jak troll to bym nie odpisywał. Ale zakładając tyle tematów co założyłeś a po chwili dorzuciłeś hejt i to personalny to nie wiem na co liczyłeś? Na brak reakcji? Upuszczasz jakieś swoje frustracje w stylu "dzieci nie są argumentem", w innym miejscu do kobiety mówisz o jakimś maratonie między nogami i chcesz mi wmówić, że to jest normalne zachowanie forumowe? Każde inne zdanie próbujesz personalizować (nie tylko na mnie) i myślisz, że ktoś się wystraszy? W najgorszym wypadku jak zajdzie za daleko to się skontaktujemy na podstawie personalnego ataku i będziemy bez problemu rozmawiać face to face, bo widzę że poglądy zeszły na drugi plan.

    W tym temacie w ogóle nie odnosiłem się do Ciebie, sam mnie zaczepiłeś - pretensje miej do siebie.

    Zaczepiasz, otrzymujesz reakcję. Blogi na forum będę pisać, bo pisać może każdy. To nie jest Twoja strona. Masz inny biznes - pilnuj koryta tam.

    Orewłar.

    8 39 Cytuj
  • 15 mar 2020

    No to dłuuugo wytrzymałeś z wykasowanym kontem :-))) a tak się z nami żegnałeś, prawie ze łzami w oczach. W tym czy nie w tym temacie, na tym czy na tamtym koncie ale wiesz że jak będzie trzeba można te wypowiedzi przypisać? Zatem pisz pisz owszem każdy może :-)
    Trochę przefiltruj, trochę sam pomyśl, trochę spasuj a dobry poziom sam się odnajdzie.
    Zaczepiałem? Spróbuję od tej pory naprowadzać cię pytaniami. Wróćmy więc do tej ostatniej niby zaczepki :

    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Jeśli to prawda, to skandal!

    Możesz mi powiedzieć dlaczego nie sprawdziłeś informacji, że na podstawie art z interii :-) sanepid bez działania pozwalniał wszystkich do domów, ale poszedłeś na łatwiznę dodając "jeśli" i podbijając fakenewsa do roli "skandal" ale w razie czego zostawiłeś możliwość wycofania co też "odważnie" zrobiłeś. I chcesz mi powiedzieć, że nie produkujesz lub nie podbijasz fakenewsów?
    Czy możesz ocenić wartość tego wpisu

    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Jeśli to prawda, to skandal!

    w oparciu o bratni wpis

    zagroda napisał/a:

    Z artykułów które czytam na interii młodzież która wróciła z Niemiec w sobotę 25 uczniów 2 opiekunów i 2 kierowców nie zostali objęci kwarantanną(....) Taką decyzję podjął Sanepid w Myślenicach

    ......rozumiem, że nie dostrzegasz patologii wpisów ale skupisz się teraz na jakiś ogniskach, jakiejś urojonej pale, ratunkach, jakiś ocenach, bebzuchach, fajkach i zmazach nocnych (chyba własnych bo kto by to wymyślił i używał jako argumentu), potem dodasz mechanika i klucz francuski a na końcu będzie riposta "chyba ty chyba ty". To jest twój max? Cóż niżej nie mogę się dostosować albo ty podciągniesz jakość na forum albo odpuszczamy.
    Powtórzę początek aby jakość wróciła:
    Trochę przefiltruj, trochę sam pomyśl, trochę spasuj a dobry poziom sam się odnajdzie.

    4 4 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020

    Jezu, jaki słowotok.
    To absurd tłumaczyć, się z używanego słowa. Szczególnie komuś, kto ledwie maturę zdał.
    Jak pisałem - sam zaczepiasz ludzi w blogach, potem się dziwisz, że ludzie na to odpowiadają.

    Na tym forum z tego co zauważyłem nie ma osoby, z którą byś się nie pokłócił. Ten typ tak ma.

    3 35 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020

    Z innej beczki, żeby blog nie był zdominowany jadem awanturnika, ciekawy opis metod wypłaszczania pandemii poprzez separacje ludzi

    https://www.washingtonpost.com/graphics/2020/world/corona-simulator/?itid=sf _

    2 34 Cytuj
  • 15 mar 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Szczególnie komuś, kto ledwie maturę zdał.
    Jak pisałem - sam zaczepiasz ludzi w blogach

    No i sam widzisz czy ja się pomyliłem? Jesteś tak czytelny jak gej na paradzie lgbt.
    Skąd twój wpis, że zaczepiam kogoś na blogach? Od 2-3 lat nie jestem na żadnym słownie żadnym blogu, a byłem tylko na tematycznych motoryzacyjnych.
    Dlaczego wpuszczasz kolejnego fejka a nawet dwa, że ja zaczepiam i ja na blogach? Jaki ty masz cel w tej dezinformacji a nawet nie prawdziwych, zmyślonych informacjach?
    W nawiązaniu do ilości twoich "zasiarczonych" tematów i to od raptem 20go stycznia jesteś tu raczej w jednym celu napompowania paniki i podkręcenie fakenewsów a następnie wykorzystaniu jako rzekomej bezradności - jak to miało miejsce z bateryjkami. Działasz podobnie do tych :
    https://pomorska.pl/stan-wyjatkowy-wojsko-w-warszawie-czolgi-na-ulicach-te-wiadomosci-w-zwiazku-z-koronawirusem-to-fake-newsy-15032020/ar/c1-14857317
    tylko po co?

    1 3 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020

    https://www.wykop.pl/wpis/47988981/mikroblog-z-usa-jak-najpotezniejsze-panstwo-swiata/

    Ku pokrzepieniu. Dobrze być w Europie i w Europejskim systemie ochrony zdrowia. W USA strach chorować.

    2 33 Cytuj
  • 15 mar 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    https://www.wykop.pl/wpis/47988981/mikroblog-z-usa-jak-najpotezniejsze-panstwo-swiata/

    Ku pokrzepieniu. Dobrze być w Europie i w Europejskim systemie ochrony zdrowia. W USA strach chorować.

    No, i nigdy tam nie przestali murzynów bić. Cytując klasyka: "Ale jaja panie Ferdku, ale jaja!"

    1 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020

    No jaja, jak berety.

    1 34 Cytuj
  • 15 mar 2020

    Dobrze, że się nam taki Bismarck trafił w Europie. Szkoda, że nie docenisz bezpośrednio NFZtu -mimo wszystkich jego ułomności- a napisałeś o europejskim systemie (od matury piszemy z przymiotnikami z małej XD, ale ja nie miałem j.pol z prof.Bajor XD więc nie silę się oceniać ocen). A ten system zdrowia np w Anglii nie jest tak doskonale oczywisty. Mimo wszystko "polonusy na exporcie" jednak leczą się w Polsce, zarówno Ci z England jak i z Austrii i to od plomby w zębie po poważniejsze schorzenia. Wychodzi na to, że tylko my sami nie doceniamy (mimo systemowych ułomności) co mamy podnosząc od razu do rangi skandalu każdy detal. Dobrze, że wrzuciłeś ten link, może niejeden się zastanowi zanim zacznie roszczeniowo narzekać zwłaszcza w czasie wirusa.

    3 1 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020

    Europejskie systemy łączy coś co przeoczyłeś a tak bardzo chciałeś błyszczeć - jak nie masz kasy to i twk cię uratują. Nikt nie pozwoli ci umrzec, tam jest inaczej. M.in ludzie na początku sami musieli płacić za badania na koronawirusa. Dlatego napisałem Europejskie systemy, a szerzej tez u kanadyjski oraz dalekowschodnie systemy zdrowotne. Polski NFZ nie jest tu wyjątkiem.

    1 32 Cytuj
  • 15 mar 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Europejskie systemy łączy coś co przeoczyłeś a tak bardzo chciałeś błyszczeć - jak nie masz kasy to i twk cię uratują. Nikt nie pozwoli ci umrzec, tam jest inaczej. M.in ludzie na początku sami musieli płacić za badania na koronawirusa. Dlatego napisałem Europejskie systemy, a szerzej tez u kanadyjski oraz dalekowschodnie systemy zdrowotne. Polski NFZ nie jest tu wyjątkiem.

    Nie rozśmieszaj gawiedzi. To jak wytłumaczysz te zbiórki na leczenie dzieci w USA bo w u nas nie ma sprzętu albo specjalistów? Do Stanów latają leczyć się takie gwiazdy jak choćby Jagger. Ciekawe dlaczego nie u siebie się poddał operacji?
    Czyli według Ciebie, leczą nowotwory, wykonują skomplikowane operacje a "polegną" przy koronawirusie? Zabawne.

    1 5 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Nie rozśmieszaj gawiedzi. To jak wytłumaczysz te zbiórki na leczenie dzieci w USA bo w u nas nie ma sprzętu albo specjalistów? Do Stanów latają leczyć się takie gwiazdy jak choćby Jagger. Ciekawe dlaczego nie u siebie się poddał operacji?
    Czyli według Ciebie, leczą nowotwory, wykonują skomplikowane operacje a "polegną" przy koronawirusie? Zabawne.

    Podlinkowana relacja kogoś od środka z dokładnym opisem elementów w ubezpieczeniu jest pomocna w zrozumieniu.

    W USA masz potężne bogactwo jak i wielka biedę. Czego to dowodzi? Ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

    Jak na razie Trampi przeszedł od bagatelizowania do jakiś tam ruchów ale statystycznie USA testuje mniej na 100 mieszkańców niż my. A przecież to takie mocarstwo... śmiesznie będzie jak scenariusz włoski się powtórzy.

    Nasi przynajmniej maja jaja zamknąć i podjąć radykalne kroki i nikt z tego nie robi sobie żarcików.

    1 31 Cytuj
  • 15 mar 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Podlinkowana relacja kogoś od środka z dokładnym opisem elementów w ubezpieczeniu jest pomocna w zrozumieniu.

    W USA masz potężne bogactwo jak i wielka biedę. Czego to dowodzi? Ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

    Jak na razie Trampi przeszedł od bagatelizowania do jakiś tam ruchów ale statystycznie USA testuje mniej na 100 mieszkańców niż my. A przecież to takie mocarstwo... śmiesznie będzie jak scenariusz włoski się powtórzy.

    Nasi przynajmniej maja jaja zamknąć i podjąć radykalne kroki i nikt z tego nie robi sobie żarcików.

    Zamknąć co? Jak Trump ogłosił szlaban na loty z EU to Bruksela narobiła w spodnie.
    A tak apropos' naszych to zmień źródła informacji bo "szczujnie" na ktore się powołujesz a czasem cytujesz to "daje newsy" ( takie to teraz modne okreslenie) Tu sobie poczytaj:
    https://oko.press/wiecej-testow-na-koronawirusa-ale-wciaz-malo/

    1 1 Cytuj
  • 15 mar 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Zamknąć co? Jak Trump ogłosił szlaban na loty z EU to Bruksela narobiła w spodnie.
    A tak apropos' naszych to zmień źródła informacji bo "szczujnie" na ktore się powołujesz a czasem cytujesz to "daje newsy" ( takie to teraz modne okreslenie) Tu sobie poczytaj:
    https://oko.press/wiecej-testow-na-koronawirusa-ale-wciaz-malo/

    "Fake newsy" miało być.

    1 2 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Zamknąć co? Jak Trump ogłosił szlaban na loty z EU to Bruksela narobiła w spodnie.
    A tak apropos' naszych to zmień źródła informacji bo "szczujnie" na ktore się powołujesz a czasem cytujesz to "daje newsy" ( takie to teraz modne okreslenie) Tu sobie poczytaj:
    https://oko.press/wiecej-testow-na-koronawirusa-ale-wciaz-malo/

    Temat był o stanach, a nie szczujniach. Ja wierze relacji gościa który tam siedzi i zna sytuacje od środka u opisał swoje ubezpieczenie zdrowotne w USA. Jeśli uważasz ze to fake news i np. Masz inna wiedzę na temat amerykańskiej opieki zdrowotnej to się nią podziel (chętnie przeczytam i zrewiduje swoje poglądy).

    Inaczej to tylko kolejna pyskówka. :)

    1 21 Cytuj
  • 15 mar 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Temat był o stanach, a nie szczujniach. Ja wierze relacji gościa który tam siedzi i zna sytuacje od środka u opisał swoje ubezpieczenie zdrowotne w USA. Jeśli uważasz ze to fake news i np. Masz inna wiedzę na temat amerykańskiej opieki zdrowotnej to się nią podziel (chętnie przeczytam i zrewiduje swoje poglądy).

    Inaczej to tylko kolejna pyskówka. :)

    Chcesz mi wmówić że gość ma żal że musi płacić za ubezpieczenie i ile placi tyle dostaje? Cały ten artykuł jest na wskroś lewacko-anty Trumpowy. Czyli jak to mawiają autochtoni "biased". Jednostronna opinia do mnie nie przemawia. Aż z ciekawości zadzwonię jutro żeby sie dowiedzieć. W międzyczasie może Bono wie coś od ciotki? Przecież mamy bezpośrednie źródło na tym forum.

    1 3 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Chcesz mi wmówić że gość ma żal że musi płacić za ubezpieczenie i ile placi tyle dostaje? Cały ten artykuł jest na wskroś lewacko-anty Trumpowy. Czyli jak to mawiają autochtoni "biased". Jednostronna opinia do mnie nie przemawia. Aż z ciekawości zadzwonię jutro żeby sie dowiedzieć. W międzyczasie może Bono wie coś od ciotki? Przecież mamy bezpośrednie źródło na tym forum.

    A czyli zaaatakowales to co wrzuciłem ale sam nie potrafisz to od siebie skomentować tylko nie bo nie bo lewackie i antyrumpowe.

    Poczekam aż przedstawisz jakieś konkretniejsze argumenty. Narazie wpis gościa jest dla mnie bardziej wiarygodny - wybacz

    1 22 Cytuj
  • 15 mar 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    A czyli zaaatakowales to co wrzuciłem ale sam nie potrafisz to od siebie skomentować tylko nie bo nie bo lewackie i antyrumpowe.

    Poczekam aż przedstawisz jakieś konkretniejsze argumenty. Narazie wpis gościa jest dla mnie bardziej wiarygodny - wybacz

    Chcesz komentarz o amerykanskich ubezpieczeniach czy szpitalach, bo nie rozumiem? Zadzwonie to się dowiem, przecież Ci napisałem.

    1 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Chcesz komentarz o amerykanskich ubezpieczeniach czy szpitalach, bo nie rozumiem? Zadzwonie to się dowiem, przecież Ci napisałem.

    Chce komentarz czy wypowiedz tego gościa jest prawdziwa i jakie kasz ty na to zaopatrywanie.
    Może wiec komentuj ten ich system zdrowotny jak zadzwonisz do przyjaciela, bo na razie to wyglada jak próba zrobienia z tego polityki. Z czegoś co miało być ciekawostka i głosem Polaka będącego tam, w USA.

    Nie wiem czy pisze on prawdę. Jak opowiada bzdury i mnie do tego przekonasz to to przyznam. Na razie sorry - ja pas

    1 21 Cytuj
  • 15 mar 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Chce komentarz czy wypowiedz tego gościa jest prawdziwa i jakie kasz ty na to zaopatrywanie.
    Może wiec komentuj ten ich system zdrowotny jak zadzwonisz do przyjaciela, bo na razie to wyglada jak próba zrobienia z tego polityki. Z czegoś co miało być ciekawostka i głosem Polaka będącego tam, w USA.

    Nie wiem czy pisze on prawdę. Jak opowiada bzdury i mnie do tego przekonasz to to przyznam. Na razie sorry - ja pas

    Politykę to uprawia ten gość z artykułu. Lewacką-anty Trumpową politykę. Już to chyba napisałem.

    2 Cytuj
  • Anty 15 mar 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Politykę to uprawia ten gość z artykułu. Lewacką-anty Trumpową politykę. Już to chyba napisałem.

    Tam nie ma polityki a opis składowych w ubezpieczeniu zdrowotnym.

    1 22 Cytuj

Odpowiedz