Forum » Społeczeństwo

cyrk ZAGINAL - akcja poszukiwawcza

  • adzygmunt 29 gru 2010

    Cyrku odpowiedziałeś pół żartem, pół serio!
    Ale jak zauważam "źle się dzieje w państwie duńskim".
    To całkiem serio uwaga!

    Cytuj
  • 29 gru 2010

    Czyżby Cyrk został "zakupiony" przez nowe|stare władze, że tak siedzi jak mysz ?

    Cytuj
  • 29 gru 2010

    Tak tak, zostałem zakupiony przez nowe władze. Już od najbliższej sesji zamierzam zacząć dziękować Burmistrzowi i chwalić osiągnięcia samorządu ubrany w zielony frak z różową muszką!
    ;)
    Drogi Ad
    co miałeś na myśli pisząc "źle się dzieje w państywie duńskim"?

    Cytuj
  • adzygmunt 29 gru 2010

    Odpowiem pierwsze głosowanie w radzie jest/było sygnałem braku konsolidacji, determinacji, niestety tej słabszej /ilościowo/ "mniejszej" połowy rady.

    Cytuj
  • 29 gru 2010

    Drogi Zorro zapewniam Cię, że opozycja była i jest. Poczekajmy jakiś czas i zobaczymy co będzie się działo, a informacje będą dodatkowo z centrum decydujących czyli Rady.

    Cytuj
  • 30 gru 2010

    Jak tam Cyrku po wczorajszym otwarciu strzelnicy. Mówią że było strzelanie do ruchomych celów, a ja zastanawiam się co to były za cele ? ;)

    Cytuj
  • adzygmunt 30 gru 2010

    Będąc bardzo krytyczno-złośliwie i ... futurystycznie ustawiony pomyślałem, że tym celem ruchomym była... co ja piszę, co ja piszę strzelecka opozycja i nie tylko?
    Uwaga, uwaga czy zauważam dobrze, że generuje się krytyczny ogląd na pracę rady od lewego do prawego skrzydła "zusamen do kupy"?

    Cytuj
  • 30 gru 2010

    Adz czuję nutkę sarkazmu a'la - Jeśli wszedłeś między wrony....

    Cytuj
  • adzygmunt 30 gru 2010

    Nie wszedłem między wrony, po trosze z własnego wyboru, ale także z trzeźwej oceny faktów. A z nimi się nie dyskutuje.
    To nie sarkazm, raczej zawiedzenie, lecz na to, tak naprawdę za wcześnie!
    Może trzeba być cierpliwym? czy może czasu szkoda?

    Cytuj
  • 4 sty 2011

    Wprawdzie temat dotyczy poszukiwań zaginionego Cyrka, lecz ja od jakiegoś czasu zastanawiam się gdzie zaginął Cygnus? Jestem zaniepokojona. Może potrzebował odpocząć od nas? Cygnusie odezwij się:)

    Cytuj
  • 4 sty 2011

    Zniknięciem Grety to się nikt nie niepokoi....:(

    Cytuj
  • 4 sty 2011

    Droga Greto
    w ostatnim czasie widziałam Cię zalogowaną więc wiem, że zaglądasz na forum:)
    Szkoda tylko, że przestałaś pisać:(

    Cytuj
  • 4 sty 2011

    Po 1989 roku też" prześladowani" zbratali się z" prześladowcami" i dla niektórych prześladowcy stali się "ludźmi honoru"

    Cytuj
  • 4 sty 2011

    Pewnie chłop pracuje nad nowymi uchwałami coby nam żyło się lepiej i dostatniej, może już niedługo powoła komisje etyki radnego. A Greta ?? No cóż... mniej jadu = więcej spokoju, więc nikt nie tęskni...

    Cytuj
  • 4 sty 2011

    Ja tęsknię za koleżanką Gretą. Lubiłam jej szybkie i błyskotliwe riposty:)

    Cytuj
  • adzygmunt 4 sty 2011

    Nie sposób nie zauważyć, że opozycja wyborcza mocno wyhamowała!
    Szkoda, jestem zwolennikiem dwóch spojrzeń na jeden problem. A to cenna zaleta i prawo opozycji!

    Cytuj
  • 5 sty 2011

    [quote=Greta J.] Zniknięciem Grety to się nikt nie niepokoi....:( [/quote]

    Uderz w stół a nożyce się odezwą. ;P Parafrazując, widać po wyborach taki spokój i sielanka że nikt nie chce wywoływać wilka z lasu. ( No, z wyjątkiem Luny ;P)

    Cytuj
  • 6 sty 2011

    Ja wywołuję całą watahę;)

    Cytuj
  • 6 sty 2011

    Witaj Jasiu!

    Mam dla Ciebie mały prezent.
    Mam nadzieję, że się nie obrazisz i przyjmiesz go z godnością - jak na prawdziwego mężczyznę/strażaka przystało.
    Liczę na Twoje poczucie humoru.
    :)

    http://www.youtube.com/watch?v=h0hLTv1Be0U

    Cytuj
  • 6 sty 2011

    "(...) Nie powiem, wesoło było. Nawet ćwiortecka sie znalazła...
    Weźcie se łone ciupaski i łodrąbcie to co się poli od tego co się nie poli (...)"
    Super:)

    Cytuj
  • 14 kwi 2011

    Relatywnie z przykrością muszę stwierdzić że Cyrk nie zaginął, po prostu opuścił to forum.

    Cytuj
  • 14 kwi 2011

    Szkoda, aczkolwiek po takim 'potraktowaniu' przez Redakcję zrobiłbym to samo.

    Cytuj
  • 14 kwi 2011

    to teraz bedzie mial wiecej czasu zeby skupic sie na pracy w radzie. wyjdzie mu to na dobre. swoja droga wydaje mi sie ze swoja popularnosc zbudowal na tym forum i dlatego zostal wybrany

    Cytuj
  • 14 kwi 2011

    Jako że w poprzednim poście nie ma kropki pociągnę dalej zdanie poprzednika
    ....swoja droga wydaje mi sie ze swoja popularnosc zbudowal na tym forum i dlatego zostal wybrany a teraz ma forum i forumowiczów gdzieś.
    Podobnie Greta.
    Nie jest tajemnicą że niektóre fora nie służą wymianie poglądów lecz załatwianiu prywatnych porachunków ale myślę że tak nie jest w przypadku tego forum.

    Cytuj
  • 14 kwi 2011

    Polecam dzisiejsze wydanie Rzeczpospolitej. Jest w niej tekst pt.: "Ujawnili aferę, stracili pracę."

    http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/ujawnili-afere--stracili-prace,75266,1
    http://praca.wp.pl/title,Ujawnili-afery-stracili-prace-Bohaterowie-czy-donosiciele,wid,13319846,wiadomosc.html?ticaid=1c20b
    lub:
    http://wyborcza.pl/1,76842,5743575,Obywatel_kapus__czyli_samotnosc_demaskatora.html

    Moim zdaniem tutaj na forum Cyrk pełnił funkcję takiego "sygnalisty." On wnosił do dyskusji wiele kwestii niezmiernie ważnych społecznie. Wszystko było merytorycznie dopracowane, podparte szeregiem faktów i danych, które zapewne były dla kogoś niewygodne.
    Zamiast doceniać odwagę cywilną takich osób i ich szczególny rodzaj wrażliwości, to się im rzuca kłody pod nogi. Cóż, niestety tak właśnie wygląda demokracja po myślenicku:(

    „Whistle-blower to aktywny obywatel, który będąc świadkiem bezprawnego
    działania, zabiega o jego wyeliminowanie. Takie osoby odgrywają żywotną rolę
    w społeczeństwie otwartym, społeczeństwie demokratycznym. Zmuszają bowiem
    nasze instytucje publiczne do odpowiedzialności wobec ludzi, którym z założenia
    mają one służyć. Zbyt często jednak okazuje się, że osoby te są raczej karane niż
    nagradzane za swoje zasługi, prowadzące do wyciągnięcia na światło dzienne
    zachowań łamiących prawo, zagrożeń dla zdrowia publicznego, oszustw, nadużyć
    władzy lub błędów stwarzających ryzyko dla bezpieczeństwa narodowego” – te
    słowa Gregory’ego R. Watchmana, szefa organizacji amerykańskiej Government
    Accountability Project, chyba najzwięźlej i najtrafniej opisują zagadnienie, któremu
    poświęcona jest ta publikacja. Chcemy przedstawić, czym jest obco brzmiący,
    choć przecież nieobcy w polskich realiach, whistle-blowing, jaka jest waga tego
    zjawiska dla ochrony interesu społecznego, na jakie ryzyko naraża się osoba,
    która w obronie tego interesu powie „Nie!” i w końcu – przekonanie polskiego
    ustawodawcy, pracodawców i innych decydentów do refleksji nad możliwością
    otoczenia whistle-blowera ochroną prawną.(...)"
    źródło:
    http://www.batory.org.pl/doc/Poradnik_Jak_zdemaskowac_szwindel_grudzien_2008.pdf
    http://www.batory.org.pl/korupcja/sygnalisci.htm

    Cytuj

Odpowiedz