Forum » Społeczeństwo

Święto Niepodległości

  • 13 lis 2011

    A może o to chodziło?Godząc się na kontrmanifestację w tym samym miejscu z góry założono że musi dojść do konfrontacji(Niemców nie zapraszano raczej na piwo z okazji Święta).Może chodziło właśnie o to aby pokazać jaka wredna jest ta prawica i bojówki PiS a może o odwrócenie uwagi od innych spraw?Teraz media mają temat zastępczy na parę tygodni a nie będą zajmować się jakimś głupim kryzysem?
    Co do stresu policjanta,po to jest selekcja przy naborze aby wyeliminować takie jednostki.Jakie zagrożenie ,co jemu zagrażało w tej chwili ?Jeden bezbronny chłopak i kilku mundurowych i po cywilnemu?Co byłoby w wypadku prawdziwego zagrożenia?
    Nienawiść do PiS nie powinna wyłączać logicznego myślenia.Chyba że ktoś czuje się zagrożony:)

    4 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Mam pytanie, podobno Niemców aresztowali już przed dwunastą, a zamieszki rozpoczęły się ponad dwie godziny później. Czy to prawda ?????

    5 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Strażak, marna prowokocja. Wielu moich znajomych było tam w godzinach porannych, i takie obrazki jak z tego filmu poniżej miały tam miejsce z udziałem niemieckiej antify.

    http://vod.gazetapolska.pl/678-lewica-i-policja-bije-ludzi
    To skandal , żeby w Polsce kogoś bito, za to że niesie w ręku flagę biało czerwoną!
    Ale broncie ich dalej , przecierz to to takie super nowoczesne lewactwo europejskie

    Pewnie się ze mną nie zgodzisz. Gdyby nie Ci kibole własnie, to Ci z antify czuli by się bezkarnie, było by ich zdecydowanie więcej i takich obrazków jak na tym filmie było by mnóstwo, bo niby kto by im coś miał zrobic? Policja? która, co było widać(relacja naocznych swiadkow) miała prikaz obchodzic się z nimi jak z jajkiem.
    Mój jeden znajomy będzie miał sprawę w sądzie po wydarzeniach z 11 listopada które miały miejsce w Warszawie ...wiesz za co? za to ze zareagował, widząc jak 5 młodych lewaków pluje na młodą parę ludzi, probując im przy tym siła zabrać flagę Polski. Lewacy nie mieli szczęcia, bo trafili na 10 kiboli... a Policja zatrzymała jednego z kiboli...za to że bronił polskiej flagi , za to że bronił honoru tych ludzi, grozi mu wyrok!

    Jestem dumny z niego!!!! I wiem ze dzięki takim ludziom POLSKA przetrwa najgorsze!

    NIE BĘDĄ NAS TACY PSEUDO POLACY JAK MICHNIK I BIEDROŃ UCZYLI PATRIOTYZMU!!! NIGDY!!!!

    ps.nie było by agresji ze strony kibiców z całej Polski, gdyby nie obecność tych lewackich szumowin.

    4 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Policja zrobiła sobie ćwiczenia przed manifestacjami które mogą wystąpić gdy nadejdzie prawdziwy kryzys?
    A to jak zakwalifikować
    http://vod.gazetapolska.pl/688-prowokator-zaatakowal-reportera-podczas-marszu-niepodleglosci
    lub takie zachowanie
    http://vod.gazetapolska.pl/685-wystarczylo-trzymac-flage-narodowa
    Wesoły strażaku wiem że według Ciebie wszystkiemu winien będzie zawsze PiS,lewica spadkobierczyni powojennych rządów PZPR brzydzi się przemocą.Jakie kulturalne pochody były organizowane w tamtych czasach dopiero za Solidarności zaczęły się burdy ale to też kibole i chuligani:)

    2 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Isaac KSC - Podobno zamieszki spowodowały bojówki antify. Wiec jeżeli nie masz jakiś dowodów w postaci filmików czy zdjęć (nie wypowiedzi polityków, dziennikarzy czy bohaterskich kumpli)jak antifa atakuje funkcjonariuszy, demoluje czy niszczy cokolwiek to po prostu zamilcz. moi kumple też mieli sprawy ale żaden z nich się nie skarży i nie pozuje na bohaterów. Bo prawda jest taka że jak idziesz się lać o swoje poglądy to nie masz prawa potem skamleć jak dostaniesz po łbie.
    Twoji "bohaterowie " w akcji (dziwna flaga, przypomina trochę hitlerowskie) http://www.youtube.com/watch?v=pLHJX3Een4M&feature=related

    p.s. Strażak ma rację, niemców aresztowano o 12 koło klubu Nowy Swiat, kibole zaczeły demolke stolicy ok 15 po rozpoczeciu marszu Nienawiści.

    3 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Krasnal, on wcale nie płaczę, a tym bardziej nie czuje sie bohaterem, zrobił to co do niego nalezało. ot tyle i az tyle.

    Tak masz rację, oni przed 12 rozdawali ludziom kwiaty i robili sobię zdjęcia na facebooka, i za to ich Milicja pogoniła.

    A tak z innej beczki? To kim Ty jestes? Polakiem? czy może Niemcem? a może Holendrem?

    4 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Krasnal jest postępowym europejczykiem więc ma poglądy zgodne z linią TVN i GW.
    Co innego tacy zacofani którzy świętują jakieś Święto Niepodległości,jesteśmy jedną wielką postępową rodziną ,kochamy się bez względu na płeć i narodowość a świętować powinniśmy tylko na paradach równości.Patriotyzm to przeżytek.
    http://www.youtube.com/watch?v=YgFIWFgYBSE

    4 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Jejku to już nawet zapytać nie wolno................ No i znowu stare metody... każdy co myśli inaczej to lewak od razu abo jeszcze coś gorszego........ Po prostu nie popieram przemocy i gratuluję policji, że szybciutko Niemców zwinęli. Tylko co z tego jak sąd ich dzisiaj już szybciutko wypuścił

    2 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Polskim lewakiem nie mającym nic wspólnego z GW i TVN ani z Rydzykiem i Rzeczpospolitą.
    P.s. Skoro jesteś Polakiem to dlaczego bronisz ludzi atakujących polską policję i demolujących Polską stolicę ?

    3 Cytuj
  • 13 lis 2011

    W ramach ciekawostek http://www.youtube.com/watch?v=NdRjxiL3c8s hehehe Mikke fajnie wieje a za napisy końcowe ktoś dostanie oskara :D

    1 Cytuj
  • 13 lis 2011

    To jakiś dziwny z Ciebie lewak, ze są Ci obce, te dwa główne, lewackie nurty medialne.

    Tak jestem POLAKIEM, i ciesze się z tego, mało tego jestem dumny z tego faktu. Jestem dumny z naszej historii, z naszej tradycji , a takie słowa jak Bóg, Honor, Ojczyzna są dla mnie bardzo ważne.

    Dlaczego ich bronie? dlatego bo uważam, że dzięki takim ludziom, te wartości o których pisałem wyżej, przetrwaja. Dzieki tym wartościom przetrwała nasza ojczyzna, dzieki takim ludziom wiem, że zyje w Polsce, a nie jakimś zachodnim patologicznym europejskim społeczenstwie.
    Jak tak wam spieszno do cywilizacji zachodniej Europy, gdzie mezczyzna może byc mamą dla swojego dziecka i odwrotnie, gdzie zabija sie nienarodzone dzieci, gdzie molochy handlowe zastępuja kościoły, to bukować bilety i wynocha z Polski!

    TU BYŁA, JEST I BĘDZIE POLSKA!!!!

    ps. Poczytaj sobie o tych zadymach, a mówi to nie byle kto. Od razu mówię, nie wszyscy kibiće są święci, ale co wg Ciebie mieli robić? Patrzyc grzecznie jak antifa leje zwykłych ludzi, którzy manifestują radość z odzyskania niepodległości?Powtarzam jeszcze raz, jak by zabroniono kontrmanifestacji, albo przeniesiono ją w inne miejsce, to by do niczego nie doszło.

    http://niezalezna.pl/18866-najbardziej-zaklamane-relacje-po-1989-r

    3 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Nawet nie czytam - bo nie wierze że artykuły pisane w internecie nie są propagandą, co innego zdjecie lub film (oczywiście jeśli nie jest podrobiony ). Nie rozumiem też twojej wypowiedzi- bronisz zadymiarzy czy organizatorów (bo odcięli się oczywiście sprytnie od zamieszek)?. Gdzie ta zła antifa lała ludzi bo na koncu filmiku który umieściłem widac dwa kordony policji oddzielające dwie manify i potem kibole zaczynają rozróbę a korwin ucieka? Co do reszty- TVN i GW to media jak same się określają - liberalne (też ich nie bardzo lubię) a zwykli ludzie świętowali odzyskanie niepodległości - w innych cześciach Warszawy, w innych cześciach kraju (choćby w Myślenicach) i jakos nikt nie robił kontrmanifestacji, dziwne ?

    3 Cytuj
  • 13 lis 2011

    http://vod.gazetapolska.pl/678-lewica-i-policja-bije-ludzi

    Oglądnij sobie jescze raz. Wierz albo nie, rozmawiałem z paroma znajomymi i przed 12 działo się oj działo, w roli głownej antiifa.
    Bronię zadymiarzy, pewnie Cie to dziwi. Słyszałes o takim słowie jak prowokacja? wlasnie jest ona w tym tekscie ujęta:

    - TVN pokazał kamienie wyrwane z bruku, jakimi rzucać mieli uczestnicy Marszu Niepodległości. Tyle że one nigdy nie zostały użyte, bo uniemożliwili to kibice – opowiada Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, uczestnik marszu.

    - Byłem świadkiem, jak jakiś zamaskowany od stóp do głów gówniarz wyrywał kamienie z bruku. Podeszli do niego kibice, nazywani przez media kibolami, i zapytali go: „co ty wyprawiasz?” – opowiada Romaszewski. – W wyniku interwencji „kiboli” kamienie te w ogóle nie zostały użyte, za to pokazał je TVN. Robiło to wrażenie prowokacji – mówi były senator.

    Jego zdaniem wydarzenia w czasie Marszu Niepodległości były w „ogromnej części” prowokacją. – Policja brutalnie spychała manifestantów, zamiast po prostu ogłosić, jakimi ulicami mamy pójść. To wszystko robiło trochę wrażenie ćwiczeń przed pacyfikowaniem manifestacji, do jakich niewątpliwie dojdzie w nadchodzących ciężkich dla rządu czasach – ocenia legenda opozycji z czasów PRL.

    Romaszewski był także świadkiem wydarzeń wokół podpalonego później wozu TVN. Jak mówi, został on świadomie opuszczony przez pilnujących go wcześniej policjantów. – To nie pierwsza tego typu prowokacja, podobną było zatrzymanie Piotra Staruchowicza na oczach tłumów uczestników obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego – stwierdza. Jego zdaniem relacje medialne z marszu były najbardziej zakłamanymi po 1989 r.

    Masz jeszcze to:
    http://vod.gazetapolska.pl/688-prowokator-zaatakowal-reportera-podczas-marszu-niepodleglosci
    i co Ty na to? sfałszowane co?

    2 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Twierdzisz wiec że zamieszki zostały sprowokowane przez lewaków ukrywających sie wśród pokojowo nastawionych kiboli którzy zjechali do stolicy ? A dziennikarz dostał też od prowokatora ? wóz TVNu- prowokatorzy ? Gdzie jeszcze byli doktorze watsonie?

    4 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Twierdze, i ciaglę powtarzam Ci że prezydent W-wy nie powinien pozwolic na kontrmanifestacje.

    3 1 Cytuj
  • 13 lis 2011

    Coś czuje że to nie prezydent tylko prowokator.

    2 1 Cytuj
  • 14 lis 2011

    No własnie, sam napisałes, że w innych częsciach Polski było spokojnie, podczas obchodów, nikt kontrmanifestacji nie robil...dziwi Cię to? Bo mnie wcale, komus może zależało na tym ażeby nie było spokojnie, żeby pewne grupy ludzi móc znowu wyzywac od faszystów itd...pomyśl komu? Pomyśl kto tych lewaków z antify zaprosił? Jakie jest reakcja niektórych mediów na te wydarzenia...to się wszystko w piękną całość rysuje, tylko trzeba chcieć choć trochę samodzielnie myśleć, a nie dać się sterować pewnym mediom i gazetą.

    3 Cytuj
  • 14 lis 2011

    [quote]Zaproszenie niemieckich bojowkarzy do rozbicia obchodow swieta narodowego to nie jest skandal - to jest przestepstwo.[/quote]
    Ja bym nie miał nic przeciwko ich zaproszeniu, pod jednym warunkiem - że polska policja nie będzie ich ochraniała. Wtedy - patrząc na ilość i jakość obu stron - ich pierwszy przyjazd do Warszawy dla wielu byłby zarazem ostatnim.
    BTW: Jest jakaś oficjalna liczba Cracovii na marszu? Bo ja w waszych barwach widziałem tylko kilka osób na samym początku (z wieńcem).
    [quote]Nawet nie czytam - bo nie wierze że artykuły pisane w internecie nie są propagandą, co innego zdjecie lub film (oczywiście jeśli nie jest podrobiony ). [/quote]
    http://www.youtube.com/watch?v=l-PeRCrIuWM&feature=player_embedded #
    Jak dla mnie, jak banda ludzi idzie z zamaskowanymi twarzami i pałami w ręku, to już wystarczy - na filmiku są własnie goście z Niemiec zaproszeni przez stowarzyszenie 11 listopada (warto zwrócić uwagę zwłaszcza na okrzyk w 1:45). Ci sami, którzy skatowali gościa z Bałtyku Gdynia i ci sami, którzy atakowali grupy rekonstrukcyjne. Ale co tam, jak nie ma filmiku, to dla niektórych nie ma zdarzenia.
    [quote]Twierdzisz wiec że zamieszki zostały sprowokowane przez lewaków ukrywających sie wśród pokojowo nastawionych kiboli którzy zjechali do stolicy ?[/quote]
    To co mówi Romaszewski to oczywiście bzdura, bo wystarczyło się przejść po placu Konstytucji po Marszu i kamienie było widać.
    ALE: zdecydowana większość grup kibicowskich dotarła na Marsz w momencie, gdy dym już trwał - akurat to dokładnie pamiętam, bo zwiedzałem plac przed wyjściem Marszu i najpierw słyszałem walące achtungi, a dopiero potem widziałem wbiegające ekipy kibicowskie. Atmosfera była bardzo gęsta, między innymi dlatego, że planowane trasy przemarszu, które zostały ujawnone prowadziły albo w kierunku Marszałkowskiej, albo Pięknej - dokładnie tam, gdzie stała policja. W pewnym momencie psy zaczęły przez swoje nagłośnienie krzyczeć, że manifestacja jest nielegalna i należy się rozejść, bo w przeciwnym razie zostaną użyte środki przymusu bespośredniego itd., co jeszcze bardziej zdenerwowało ludzi (widać to między innymi na filmiku z Korwinem). W tym momencie do wybuchu zadymy wystarczyła jedna iskra. A skąd się mogła taka iskra wziąć? Ano na przykład stąd: http://www.youtube.com/watch?v=tWCXBoodFTk&feature=youtu.be

    Co jednak nie zmienia najważniejszych faktów związnych z Marszem Niepodległości 2011: było nas MNÓSTWO, ciężko nawet powiedzieć, ile - na pewno ponad 20 tysięcy. Marsz odbył się w pokojowej, świątecznej, radosnej atmosferze, widać było praktycznie cały przekrój społeczństwa - rodziny z dziećmi, młodzież, starszych. Hasło na przyszły rok: 111 tysięcy na 11.11 :)

    PS Przepraszam, jeśli zrobiłem jakieś literówki - nie mam możliwości edytowania, bo nie jestem zarejestrowany.

    2 Cytuj
  • 14 lis 2011

    Nie wiem, dlaczego, ale nie działają linki (sorry, niewiele tu piszę) - trzeba skopiować i wkleić, wtedy działają.
    No i oczywiście bezpośredniego, nie bespośredniego.

    1 Cytuj
  • 14 lis 2011

    To jednak nie kibol ani jakiś"polski faszysta"
    http://niezalezna.pl/18919-policjant-bil-bezbronnego-czlowieka
    Nie ciekawe że "wolne media" milczą na ten temat?

    3 Cytuj
  • 14 lis 2011

    A tu trochę rekwizytów pokojowo nastawionych antyfaszystów.Ciekawe pojmowanie świata,ten z flagą narodową to faszysta a ten z pałką i w kominiarce to antyfaszysta?
    Ale nienawiść do PiS powoduje że i tak jakie by nie były fakty i tak winna prawica i Kaczor.
    http://www.tvn24.pl/-1,1724153,0,1,palki--kastety--gaz-w-siedzibie-krytyki-politycznej,wiadomosc.html

    3 Cytuj
  • 14 lis 2011

    Napewno ktoś od Kaczora te pałki i kastety podrzucił;) przecież Ci nowocześni i pokojowi nastawieni aktywiśći( jakie to piękne słowo:)), nigdy w życiu by się nie zdecydowali użyć takich rzeczy.

    ps. Niestety nie mam informacji ile ludzi od nas tam było, wszystkich których znam, którzy byli obecni na tym marszu, byli tam jako osoby prywatne, grupy zorganizowanej tam nie było.

    2 1 Cytuj
  • 14 lis 2011

    Ten wielce pokrzywdzony przez policje, co ktos tutaj wrzucil filmik, on dobrze wiedzial za co dostaje po glowie... nie byl tam przypadkiem, a chwile wczesniej szedl razem z kolegami w strone policji, a na haslo odwrotu, niby udawal spokojnego przechodnia (tak tak, czesto widzimy na ulicy spokojnie przechodzacych ludzi z ubranymi rekawicami do sportow walki :D ) policjant dobrze wiedzial kogo zatrzymuje i osoboscie uwazam ze i tak koles za malo oberwal...

    1 3 Cytuj
  • adzygmunt 15 lis 2011

    To dziecko ma strach w oczach, ten tata? obłęd!

    1 5 Cytuj

Odpowiedz