Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 23 sie 2016

    Pilecki też nie poległ,Sikorski też nie poległ a tylko nienawiść rozum odbiera.Jak długo jeszcze będziecie jątrzyć w tym temacie,jaką trzeba być szują aby przez lata wałkować ten temat.Zachowujecie sie jakby dla tych ludzi śmierć była przyjemnością.I wy macie się za tych lepszych którzy nie głosowali na PiS?Więcej honoru od was maja menele znad Bysinki.

    2 6 Cytuj
  • 23 sie 2016

    Honor trzeba mieć, aby równo oddać hołd wszystkim, którzy zginęli w tej katastrofie i Szmajdzińskiemi i Karpiniukowi, a nie tylko jednej parze!

    Gdyby papieża samolot się rozbił z 90 prymasami to tylko papież byłby świętym?

    A prymasi "tylko" polegli by?

    3 2 Cytuj
  • 24 sie 2016
    krowka123 napisał/a:

    Pilecki też nie poległ,Sikorski też nie poległ a tylko nienawiść rozum odbiera.Jak długo jeszcze będziecie jątrzyć w tym temacie,jaką trzeba być szują aby przez lata wałkować ten temat.Zachowujecie sie jakby dla tych ludzi śmierć była przyjemnością.I wy macie się za tych lepszych którzy nie głosowali na PiS?Więcej honoru od was maja menele znad Bysinki.

    Nienawiść to Wasza PISiaki domena a nie moja. Wszelaka: do uchodźców, do gorszego sortu, do LGBT, do KODu.... Poczytaj wypowiedzi w profilu Walkera to dostaniesz pokaźną listę "wrogów".

    Porównanie Pileckiego, Sikorskiego do Kaczyńskiego to jakieś nieporozumienie. Ale w sumie to jest sedno problemu, nie było by wałkowania, ale Wy (PISiaki, Macierewicz, Ty) zaklinacie rzeczywistość i tworzycie wokół L.Kaczyńskiego otoczkę bohaterstwa, poświęcenia a prawda jest bardzo prozaiczna: przypadkowa, bezsensowna bo z powodu zaniedbań, śmierć człowieka który nie był wybitną osobą w żaden sposób. Stanowisko które piastował w żaden sposób tego nie zmienia.

    Prywatnie możesz sobie krówka wieszać portrety Kaczyńskich nad łóżkiem ale jak publicznie będziesz próbował tworzyć wizerunek Kaczyńskich jako następców Piłsudzikiego to spotkasz się oporem ludzi takich jak ja którzy wiedzą że to bzdura.

    Kaczyński powinien leżeć na Powązkach i wraz z pozostałymi uczestnikami lotu tam mieć pomnik. Żaden Wawel, żade mit "poległego" nie powinien mieć miejsca.

    2 2 Cytuj
  • 24 sie 2016
    m_markos napisał/a:

    Lech K. z punktu widzenia emocji jest dla mnie postacią neutralną, elementem historii Polski. Ma mój szacunek taki sam jak inne postacie zmarłe czy też członkowie mojej rodziny którzy odeszli. To tylko PISiaki każdego kto ma krytyczną ocenę wobec jego dorobku i tym co w związku z jego śmiercią Macierewicz wyprawia oskarżają brak o szacunku. Ot taka tania zagrywka Twoja i nie tylko którą mam gdzieś.

    Jednak to nie zabrania mi oceniać obiektywnie dorobku LK dla kraju. I nie pozwolę żeby taki Macierewicz narzucał ludziom którzy sobie tego nie życzą jakieś apele, sugerował że gość poległ w walce, mitologizował go albo robił coś w podobnym klimacie bo to jest zakłamywanie historii. Nie mam na to większego wpływu ale w swoim otoczeniu będę tępił to jak mogę.

    PIS i jego fani mogą sobie zrobić z LK nawet świętego. W sumie za tą kasę i przywileje które kościół i Rydzyk dostali w 2016 to przynajmniej mogą poprosić by został błogosławionym. Ale niech robią sobie to podczas swoich smoleńskich miesięcznic a nie wszędzie gdzie się pojawiają.

    Największą krzywdę śp Lechowi Kaczyńskiemu robi brat Jarosław , Macierewicz i smoleńscy pogrobowcy z PiS-u z wyznawcami typu tych z forum. Dla mnie to też postać neutralna nawet z nitką sympatii za owo nierozgarnięcie. Historia oceni Prezydenturę. Obecne opinie mogą być skażone bieżącą polityką. Pochówek na Wawelu też mu krzywdę zrobił, podobnie jak owe miesięcznice. Czym więcej pomników, tym większa niechęć do Niego będzie. Zostawcie go w spokoju, drodzy pisowcy. Więcej szacunku dla Niego wynika z działań przeciwników PiS-u, którzy Go jednak od podłości w/w odcinają. Powinien leżeć na Powązkach. Stało się inaczej i nie ma co grzebać go stokrotnie. Słowo poległ ma swoje znaczenie i żadne krętactwa semantyczne tego nie zmienią. Podobnie w stosunku do słowa wyrok TK.

    3 2 Cytuj
  • 24 sie 2016
    m_markos napisał/a:

    Nienawiść to Wasza PISiaki domena a nie moja. Wszelaka: do uchodźców, do gorszego sortu, do LGBT, do KODu.... Poczytaj wypowiedzi w profilu Walkera to dostaniesz pokaźną listę "wrogów".

    Porównanie Pileckiego, Sikorskiego do Kaczyńskiego to jakieś nieporozumienie. Ale w sumie to jest sedno problemu, nie było by wałkowania, ale Wy (PISiaki, Macierewicz, Ty) zaklinacie rzeczywistość i tworzycie wokół L.Kaczyńskiego otoczkę bohaterstwa, poświęcenia a prawda jest bardzo prozaiczna: przypadkowa, bezsensowna bo z powodu zaniedbań, śmierć człowieka który nie był wybitną osobą w żaden sposób. Stanowisko które piastował w żaden sposób tego nie zmienia.

    Prywatnie możesz sobie krówka wieszać portrety Kaczyńskich nad łóżkiem ale jak publicznie będziesz próbował tworzyć wizerunek Kaczyńskich jako następców Piłsudzikiego to spotkasz się oporem ludzi takich jak ja którzy wiedzą że to bzdura.

    Kaczyński powinien leżeć na Powązkach i wraz z pozostałymi uczestnikami lotu tam mieć pomnik. Żaden Wawel, żade mit "poległego" nie powinien mieć miejsca.

    Jeżeli ktoś tutaj jest opętany na punkcie Kaczyńskich to przede wszystkim ty a tym postem udowodniłeś nienawiść do nich i ich zwolenników. Szkoda że nie jesteś w stanie wytłumaczyć dlaczego twierdzisz że L. Kaczyński nie przelał krwi ( jak to określiłeś) na służbie jak był na locie z oficjalną delegacją i czemu nie mógł być pochowany na Wawelu jak tam jest sporo ciekawszych "gagatków" ?? I kto tutaj kogo porównuje? Fiksacja postępuje u ciebie ..

    2 1 Cytuj
  • 24 sie 2016
    bono napisał/a:

    No i były komuch z ciebie wyszedł.

    Widzisz w odróżnieniu od ciebie interesuje się Historią Polski w 20 wieku. Wiem cym Był tamten system i kto należał do PZPR . I odróżniam szeregowych członków od świty. Wiem też że TW bolek to L .Wałęsa . Do ciebie taka wiedza nie dotarła po dziś dzień.

    2 2 Cytuj
  • 24 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    Szkoda że nie jesteś w stanie wytłumaczyć dlaczego twierdzisz że L. Kaczyński nie przelał krwi ( jak to określiłeś) na służbie jak był na locie z oficjalną delegacją i czemu nie mógł być pochowany na Wawelu jak tam jest sporo ciekawszych "gagatków" ??

    Walker, Ty już nam tutaj udowodniłeś jakim to wybitnym lingwistą jesteś tłumacząc słowa Obamy ;)

    Przelewać krew jest związkiem frazeologicznym który oznacza:
    ----------------------------
    narażać swoje życie, poświęcać swoje życie lub zdrowie, brać udział w walce zbrojnej
    https://pl.wiktionary.org/wiki/przelewa%C4%87_krew
    ----------------------------

    Sam lot L.Kaczynskiego na uroczystość w Smoleńsku nie był większym ryzykiem jakie podejmuje miliony pasażerów każdego dnia. Rozwalenie się samolotem z winy niedbalstwa osób które wtedy leciały tym samolotem nie jest żadnym aktem heroizmu.

    LK w żaden sposób nie zasługuje na Wawel. Skoro go tam pochowali to OK. Nawet nie było by żadnej dyskusji. Ale to co zrobił i robi Macierewicz będzie przynosiło odwrotny skutek.

    5 1 Cytuj
  • 25 sie 2016
    m_markos napisał/a:

    Walker, Ty już nam tutaj udowodniłeś jakim to wybitnym lingwistą jesteś tłumacząc słowa Obamy ;)

    Przelewać krew jest związkiem frazeologicznym który oznacza:
    ----------------------------
    narażać swoje życie, poświęcać swoje życie lub zdrowie, brać udział w walce zbrojnej
    https://pl.wiktionary.org/wiki/przelewa%C4%87_krew
    ----------------------------

    Sam lot L.Kaczynskiego na uroczystość w Smoleńsku nie był większym ryzykiem jakie podejmuje miliony pasażerów każdego dnia. Rozwalenie się samolotem z winy niedbalstwa osób które wtedy leciały tym samolotem nie jest żadnym aktem heroizmu.

    LK w żaden sposób nie zasługuje na Wawel. Skoro go tam pochowali to OK. Nawet nie było by żadnej dyskusji. Ale to co zrobił i robi Macierewicz będzie przynosiło odwrotny skutek.

    Słowa Obamy tłumaczyli przedstawiciele władz amerykańskich ty natomiast próbowałeś tutaj na forum przeforsować swoje tłumaczenie bo amerykanie sami nie wiedzą co piszą :)
    Ni rób sobie żartów na każdym kroku.
    Przelewać krew to jak sam napisałeś poświęcać życie czy zdrowie. Jak zginął pełniąc obowiązki służbowe dla RP to przelał krew.
    Resztę o rozwaleniu się samolotu chyba nawet nie trzeba komentować. Ty nawet nie wiedziałeś kto prowadzi śledztwa w Polsce i kiedy jaka komisja była na miejscu zdarzenia..

    Wiem że opętanie na punkcie Kaczora wszystkiego co z nim związane jest już w fazie rozwojowej.
    Niedługo zaczniecie tutaj nadawać na koty bo on ma podobno kilka

    2 5 Cytuj
  • 25 sie 2016

    Cytat"Nienawiść to Wasza PISiaki domena a nie moja. "
    A dlaczego mamy lubić prześladowców?Podawać rękę kapusiom,komuchom którzy wysługiwali sie naszym "przyjaciołom" ludziom którzy brzydzą sie polskością itp.Jeżeli ktoś uważa tych którzy głosowali na PiS za kogoś gorszego to takich ludzi mamy szanować?Nazywacie przeciwników moherami,sektą,oszołomami uważacie ich za ciemnotę itp, i chcecie żeby Was szanować?

    3 6 Cytuj
  • 25 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    Przelewać krew to jak sam napisałeś poświęcać życie czy zdrowie. Jak zginął pełniąc obowiązki służbowe dla RP to przelał krew.

    Świetne rozumowanie. Urzędnik państwowy czy członek rządu który zginie śmiercią tragiczną w trakcie trwania obowiązku pracy np w wypadku samochodowym jest osobą przelewającą krew za ojczyznę i defacto bohaterem. Zaiście polska historia jest pełna "takich" bohaterów.

    Lech Kaczyński przelewający krew, 26letni Bartłomiej Misiewicz uhonorowany złotym medalem, opozycjonista Kaczyński który musiał spisać swoje zasługi bo nikt o nim nie słyszał.

    To jest tak absurdalne a Wy się jeszcze dziwicie że ludzie mają gdzieś te Wasze nieudolne manipulacje.

    5 1 Cytuj
  • 25 sie 2016
    krowka123 napisał/a:

    Cytat"Nienawiść to Wasza PISiaki domena a nie moja. "
    A dlaczego mamy lubić prześladowców?Podawać rękę kapusiom,komuchom którzy wysługiwali sie naszym "przyjaciołom" ludziom którzy brzydzą sie polskością itp.Jeżeli ktoś uważa tych którzy głosowali na PiS za kogoś gorszego to takich ludzi mamy szanować?Nazywacie przeciwników moherami,sektą,oszołomami uważacie ich za ciemnotę itp, i chcecie żeby Was szanować?

    Nienawidź sobie kogo chcesz, Twoja sprawa.

    W sumie to jest jeden z powodów dla którego Was Nie trawię.

    Kolejne to: zaślepienie, straszenie wyimaginowanym wrogiem, zamknięcie na wszystkie nawet najbardziej logiczne argumenty poczas dyskusji i skupienie się na dyskredytacji rozmówcy który krytykuje itd.

    Jednymi słowy PIS w pigułce.

    5 1 Cytuj
  • 25 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    Słowa Obamy tłumaczyli przedstawiciele władz amerykańskich ty natomiast próbowałeś tutaj na forum przeforsować swoje tłumaczenie bo amerykanie sami nie wiedzą co piszą :)

    Taka a jest własnie z Tobą dyskusja.

    Obama skrytykował, wszyscy to tak odebrali, tymczasem TVP PIS ocenzurowali wypowiedz a PISiaki twierdzą że tak naprawdę pochwalił.

    Do dzisiaj pamiętam minę Dudy który stał jak zbity pies koło Obamy i nie wiedział co się dzieje słuchając jego wypowiedzi :)

    4 1 Cytuj
  • Andrzej 25 sie 2016
    krowka123 napisał/a:

    Cytat"Nienawiść to Wasza PISiaki domena a nie moja. "
    A dlaczego mamy lubić prześladowców?Podawać rękę kapusiom,komuchom którzy wysługiwali sie naszym "przyjaciołom" ludziom którzy brzydzą sie polskością itp.Jeżeli ktoś uważa tych którzy głosowali na PiS za kogoś gorszego to takich ludzi mamy szanować?Nazywacie przeciwników moherami,sektą,oszołomami uważacie ich za ciemnotę itp, i chcecie żeby Was szanować?

    Przecież to PiS uważa tych, co nie głosowali na nich za ludzi drugiego sortu albo za tych, którzy stoją po tej stronie, po której stało ZOMO.

    [i]To pisałem ja, Endrju, który głosował na PiS i nie jest dumny z tego, chociaż też nie kruszy kopii z tego powodu.[/i]

    4 Cytuj
  • 25 sie 2016

    Endriu - gdzie to wyczytałeś? W wybiórczej? Kaczyński określił mianem gorszego sortu tych, którzy donoszą na Polskę za granicą. Media podchwyciły temat i od razu przeinaczyły słowa prezesa PiS-u. To media nas dzielą i skłócają. Nie jestem zwolennikiem ani PO/Nowoczesnej ani PiS-u, moje poglądy są zdecydowanie inne. Jak widzę manipulację mediów od prawa do lewa to mnie krew zalewa. Czy my - Polacy musimy się ciągle "żreć"?

    1 4 Cytuj
  • 25 sie 2016
    Endrju napisał/a:

    Przecież to PiS uważa tych, co nie głosowali na nich za ludzi drugiego sortu albo za tych, którzy stoją po tej stronie, po której stało ZOMO.

    To pisałem ja, Endrju, który głosował na PiS i nie jest dumny z tego, chociaż też nie kruszy kopii z tego powodu.

    Kolega viking ci wytłumaczył o co chodzi z sformułowaniem gorszy sort wypowiedzianym przez kaczora. Bo powielasz jak kilku tutaj jeszcze wersję i interpretacji lisa i jego pomagierów.

    2 2 Cytuj
  • 25 sie 2016
    m_markos napisał/a:

    Taka a jest własnie z Tobą dyskusja.

    Obama skrytykował, wszyscy to tak odebrali, tymczasem TVP PIS ocenzurowali wypowiedz a PISiaki twierdzą że tak naprawdę pochwalił.

    Do dzisiaj pamiętam minę Dudy który stał jak zbity pies koło Obamy i nie wiedział co się dzieje słuchając jego wypowiedzi :)

    "Wszyscy " Tzn. ty , ekipa lisa , michnika i jeszcze kodziarze .
    Pytałem już kiedyś dlaczego robisz z ludzi idiotów. Odpowiedzi brak jak zawsze.
    Przecież w internecie jest oficjalne tłumaczenie administracji amerykańskiej (czyli Obamy) co powiedział przeznaczone dla między innymi takich jak ty. Już któryś raz to wrzucam :
    https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/2016/07/remarks_polish.pdf

    Minę mogłeś również ty strzelić czytając to i pewnie tak było ..

    2 2 Cytuj
  • Andrzej 26 sie 2016
    Viking napisał/a:

    Endriu - gdzie to wyczytałeś? W wybiórczej? Kaczyński określił mianem gorszego sortu tych, którzy donoszą na Polskę za granicą. Media podchwyciły temat i od razu przeinaczyły słowa prezesa PiS-u. To media nas dzielą i skłócają. Nie jestem zwolennikiem ani PO/Nowoczesnej ani PiS-u, moje poglądy są zdecydowanie inne. Jak widzę manipulację mediów od prawa do lewa to mnie krew zalewa. Czy my - Polacy musimy się ciągle "żreć"?

    Wyborczej nie czytam. Wypowiedź Kaczyńskiego o drugim sorcie słyszałem w TVN24. Generalnie, nazywanie kogokolwiek człowiekiem drugiego sortu jest poniżej krytyki, więc nawet, jeśli tyczyło się to "domniemanych kapusiów", to należy potępić te słowa.
    O tych, z ZOMO słyszałem w telewizji publicznej, a z wypowiedzi można było wywnioskować, że kto nie jest z nami, ten stoi tam, gdzie kiedyś stało ZOMO.
    Kaczyński jest mistrzem we wzajemnym nakręcaniu rodaków na siebie, dlatego zbija duży kapitał polityczny. I nie tylko Polacy się żrą - tak jest na całym świecie. Tylko niektóre narody mają większą kulturę, ale myślę, że i u nas nie jest aż tak źle.

    Walker84 napisał/a:

    "Wszyscy " Tzn. ty , ekipa lisa , michnika i jeszcze kodziarze .
    Pytałem już kiedyś dlaczego robisz z ludzi idiotów. Odpowiedzi brak jak zawsze.
    Przecież w internecie jest oficjalne tłumaczenie administracji amerykańskiej (czyli Obamy) co powiedział przeznaczone dla między innymi takich jak ty. Już któryś raz to wrzucam :
    https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/2016/07/remarks_polish.pdf

    Minę mogłeś również ty strzelić czytając to i pewnie tak było ..

    Nie robi z ludzi idiotów, po prostu uczył się kiedyś angielskiego.

    rzeczownik

    niepokój, obawa, troska [UNCOUNTABLE]
    Our main concern right now is to make you walk again. (Naszą główną troską teraz jest sprawienie, byś znów zaczął chodzić.)
    One can observe rising concern about animal rights. (Można zauważyć rosnącą troskę o prawa zwierząt.)
    My main concern is getting a better paid job. (Moją główną troską jest znalezienie lepiej płatnej pracy.)
    link synonim: anxiety

    Zwróć uwagę na wyraz, który jest podany, jako synonim (https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=anxiety ).

    Jeśli chcesz użyć wyrazu troska, musisz być świadomy, iż ma on również różne znaczenie w polskim. Jako tłumaczenie słowa [i]concern[/i] nie jest to troska, z jaką troszczy się matka o swoje małe dziecko, jest to troska, której przysparza matce nieznośny nastolatek, który nie chce się uczyć.
    Patrz pierwsze znaczenie podane w SJP PWN poniżej:

    troska
    1. «uczucie niepokoju wywołane trudną sytuacją lub przewidywaniem takiej sytuacji»
    2. «sytuacja, w której doznajemy takiego uczucia»
    3. «dbałość o kogoś, o coś lub zabieganie o coś»

    i jego odpowiedniki w angielskim
    https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=troska

    Jeśli chcesz poczytać u źródła, patrz:

    an uneasy state of mind usually over the possibility of an anti*****ted misfortune or trouble <the recent crime wave has caused a great deal of concern in the neighborhood>

    Simple Definition of concern
    : to relate to (something or someone) : to be about (something or someone)
    : to affect or involve (someone) : to be the business or interest of (someone)
    : to make (someone) worried : to cause concern for (someone)

    Więc jeśli ktoś chce zrobić z ludzi idiotów, to Ty panie Walker. Narzucasz im jedyne słuszne tłumaczenie, które sam interpretujesz po swojemu. Słowo [i]concern[/i] użyte w kontekście wypowiedzi Obamy oznacza troskę, zaniepokojenie, obawę związaną z działaniami wokół TK, gdzie w tym zestawieniu, chodzi o troskę rozumianą jako uczucie niepokoju wywołane trudną sytuacją lub przewidywaniem takiej sytuacji

    3 2 Cytuj
  • 26 sie 2016
    Endrju napisał/a:

    Wyborczej nie czytam. Wypowiedź Kaczyńskiego o drugim sorcie słyszałem w TVN24. Generalnie, nazywanie kogokolwiek człowiekiem drugiego sortu jest poniżej krytyki, więc nawet, jeśli tyczyło się to "domniemanych kapusiów", to należy potępić te słowa.

    Endrju, tu masz wypowiedź Kaczora:
    https://www.youtube.com/watch?v=SKFgVD2KGXw

    jeśli nie zrozumiałeś moralności PISu to pozwól że poczynię starania by Ci ją przybliżyć.

    Otóż Kaczyński w swojej wypowiedzi krytykuje donosicieli z KODu, PO gdy prosili o interwencję organów UE w sprawie blokady TK. Musisz zrozumieć że to jest złe bo nie powinno się prać brudów na zewnątz Polski.

    Ale zrozum też że Broń Boże tego zła nie możesz przypisywać do PISu:

    *
    Bo PIS jak przegrywa wybory samorządowe w 2014 i warowuje w PE to tylko o dobro Polski
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wniosek-pis-ws-rezolucji-pe-dot-wyborow-w-polsce-upadl/0fh1s

    *
    Bo jak Waszczykowski zaprasza Komisję Wenecką to też tylko dla dobra Polski.

    *
    Jak Tupolew spadł i Macierewicz pierwszy spowiadał się przez PE to były powody wyższe.

    Tak więc gorszym sortem są wszyscy oprócz PIS bo jemu wolno.

    3 Cytuj
  • 26 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    "Wszyscy " Tzn. ty , ekipa lisa , michnika i jeszcze kodziarze .
    Pytałem już kiedyś dlaczego robisz z ludzi idiotów. Odpowiedzi brak jak zawsze.
    Przecież w internecie jest oficjalne tłumaczenie administracji amerykańskiej (czyli Obamy) co powiedział przeznaczone dla między innymi takich jak ty. Już któryś raz to wrzucam :
    https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/2016/07/remarks_polish.pdf
    Minę mogłeś również ty strzelić czytając to i pewnie tak było ..

    Pisałem wielokrotnie. Napiszę jeszcze raz.

    Przylatuje prezydent mocarstwa na szczyt bezpieczeństwa do Polski. Zamiast czysto kurtuazyjnych podziękowań i lania wody tak jak poprzednimi razami zwraca odnosi się do blokady trybunału, do rządów prawa, do niezależnego sądownictwa i wolnych mediów.

    Możecie sobie głosić herezję że wszystko OK ale tak nie było. To była dyplomatyczna krytyka na którą sobie PIS zasłużył.

    Druga sprawą jest cenzura o ktorej także pisałem. Obama sobie gada a TK (i wolnych mediach) a TVP co robi? Cenzuruje wypowiedź Obamy i w internecie i w telewizji, to było jak woda na młyn dla gazet i polskich i zagranicznych.

    http://pikio.pl/tvp-cenzuruje-wypowiedz-obamy-o-trybunale-konstytucyjnym/

    3 1 Cytuj
  • 26 sie 2016

    Jaka opcja polityczna tacy i bohaterowie. W Krzesinach stanie pomnik generała Andrzeja Błasika. Kolejny PISowiec który nic nie zrobił dla Polski a wręcz ma swoją odpowiedzialność w tragedii smoleńskiej przez nacisk na pilotów i sławną jego sentencję załogi: ZMIEŚCISZ SIĘ SMIAŁO

    -------------------------------
    Będzie to pierwszy w Polsce pomnik gen. Andrzeja Błasika. W sobotnich uroczystościach, na których zostanie zaprezentowany, weźmie udział m.in. prezydent Andrzej Duda, który objął wydarzenie honorowym patronatem. Tego samego dnia odsłonięta zostanie także tablica upamiętniająca Marię i Lecha Kaczyńskich

    http://wiadomosci.onet.pl/poznan/krzesiny-stanie-pomnik-generala-andrzeja-blasika/ff2m0e
    -------------------------------

    5 Cytuj
  • 26 sie 2016

    Za jakis czas ludzie beda rozbierac te bezsensownie stawiane jak za PRL pomniki.Na falszerstwie po prostu nie mozna budowac szacunku.Pomniki stawia sie najwiekszym bohaterom a nie komus kto poniosl przypadkowa smierc.Ta smierc nie byla osobistym wyborem tych osob dla dobra ojczyzny,,,,

    2 1 Cytuj
  • 26 sie 2016
    prywatnie napisał/a:

    Za jakis czas ludzie beda rozbierac te bezsensownie stawiane jak za PRL pomniki.Na falszerstwie po prostu nie mozna budowac szacunku.Pomniki stawia sie najwiekszym bohaterom a nie komus kto poniosl przypadkowa smierc.Ta smierc nie byla osobistym wyborem tych osob dla dobra ojczyzny,,,,

    Nic dodać, nic ująć.

    Cytuj
  • 26 sie 2016
    prywatnie napisał/a:

    Za jakis czas ludzie beda rozbierac te bezsensownie stawiane jak za PRL pomniki.Na falszerstwie po prostu nie mozna budowac szacunku.Pomniki stawia sie najwiekszym bohaterom a nie komus kto poniosl przypadkowa smierc.Ta smierc nie byla osobistym wyborem tych osob dla dobra ojczyzny,,,,

    Lenin,Dzierżyński,Koniew to byli bohaterowie i i należały się pomniki za nasze wspólne pieniądze ale jak ktoś robi zbiórkę i stawia pomnik dla kogoś komu według niego się należy to jest be?

    2 3 Cytuj
  • 26 sie 2016

    Krowka123, jesli wedlug Ciebie naleza sie ofiarom wypadku smolenskiego pomniki to mozna je postawic w swoim prywatnym ogrodku,,,,

    1 1 Cytuj
  • 26 sie 2016

    We Włoszech, w wyniku silnego trzęsienia ziemi poległo bohatersko ponad 200 osób.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz