Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 17 mar 2019

    Rozbijają się 737 max
    a o naszym dochodzeniu o TU 153 jakaś cisza nastała.

    "Eksperci" się wyciszyli, a kasę sporą zainkasowali.
    Prawdę mówiąc niezła fucha zafundowana przez Maciarewicza, gościom od teorii zamachu.

    5 1 Cytuj
  • 17 mar 2019

    i co w związku z tym? Po coś to wyciągnął? Tematów Ci brakuje?
    tutaj minęło ponad pół wieku i nikt nic się nie dowiedział, Ty liczyłeś że o Smoleńsku się ktoś wysypie?
    https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/876824,Tajemnica-katastrofy-w-Gibraltarze

    W obozie śmierci w Oświęcimiu to wg Niemców nie byli Niemcy tylko naziści a w czasie wojny pod Smoleńskiem oficerów polskich nie rozstrzeliwali Ruskie tylko NKWD.
    Ty liczyłeś z Maciarewiczem na coś więcej? Wiem, że akurat Tobie wystarczy żeby spokój był, jesteś w stanie nawet laske zrobić i nic nie mówić byle by cisza była.

    1 7 Cytuj
  • 17 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    i co w związku z tym? Po coś to wyciągnął? Tematów Ci brakuje?
    tutaj minęło ponad pół wieku i nikt nic się nie dowiedział, Ty liczyłeś że o Smoleńsku się ktoś wysypie?
    https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/876824,Tajemnica-katastrofy-w-Gibraltarze

    W obozie śmierci w Oświęcimiu to wg Niemców nie byli Niemcy tylko naziści a w czasie wojny pod Smoleńskiem oficerów polskich nie rozstrzeliwali Ruskie tylko NKWD.
    Ty liczyłeś z Maciarewiczem na coś więcej? Wiem, że akurat Tobie wystarczy żeby spokój był, jesteś w stanie nawet laske zrobić i nic nie mówić byle by cisza była.

    Co ty bredzisz jacy Niemcy.. piszesz banialuki które ci wpadają do głowy z tematem nie związane.

    Wyciągnąłem Maciarewicza aby pokazać takim jak ty, jak byli i są otumaniani.

    Ojciec mi podpowiada powiedzenie jego ojca... "grypa to lipa, zawał to kawał, pojechali szumnie a wrócili w trumnie.

    5 1 Cytuj
  • 17 mar 2019

    Do Ciebie trzeba bardzo bezpośrednio gadać czy tylko bezpośrednio? Pokazałem Ci, że takich tematów się rozwiąże stad o Niemcach aaaa nie o Niemcach o nazistach to zmienia postać rzeczy podobnie jak Ruskie się przyznali że w tył głowy strzelali tyle, że to też nie oni to NKWD. Dalej nie rozumiesz czy nie rozumniesz? :-))) udajesz cepa czy nim jesteś?

    1 5 Cytuj
  • 17 mar 2019

    Za to, co Macierewicz i PiS zrobili z katastrofą smoleńską piekło zaliczyć powinni. Pomijam koszty, dalej aktualne. Chodzi mi o robienie szopki z tragedii. Te miesięcznice to seanse nienawiści. Brak reakcji KK oraz PAN uważam za skandaliczny. Profesor Michał Kleiber powinien się ze wstydu spalić. jako prezes PAN powinien wesprzeć komiisję Laska i brednie Macierewicza obalić. Tchórz i koniunkturalista. Był doradcą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i tak mu zostało. Nie popierałem PiS-u w 2005 roku [ alians z Lepperem mnie zraził ], nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego w 2005 roku, ale całkowity szacunek do PiS-u i jego wyborców straciłem przez skandaliczne wykorzystywanie tragedii smoleńskiej. Nikt mnie do cynicznej bandy nie przekona.

    6 1 Cytuj
  • 17 mar 2019

    A to masz podobnie jak ja tyle, że ja na Tuska nie głosowałem.....dalej możesz skopiować bo Ci to dobrze wychodzi.

    1 Cytuj
  • 17 mar 2019

    tu masz kapkę o sławnej katastrofie, tyle że dochodzenia nie dotyczyły samej katastrofy ale np podpisaniu szerokiego wachlarzu uprawnień do działania w Polsce przez dzisiejsze ruskie KGB. Powiesz mi dlaczego dali taką zgodę? My to się nawet do wraku zbliżyć nie możemy ale FSB łazi po Polsce w butach i robi co chce. Jaki jest powód takiej dysproporcji?
    http://www.grzechy-platformy.org/sluzby-specjalne/

    1 Cytuj
  • 18 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    tu masz kapkę o sławnej katastrofie, tyle że dochodzenia nie dotyczyły samej katastrofy ale np podpisaniu szerokiego wachlarzu uprawnień do działania w Polsce przez dzisiejsze ruskie KGB. Powiesz mi dlaczego dali taką zgodę? My to się nawet do wraku zbliżyć nie możemy ale FSB łazi po Polsce w butach i robi co chce. Jaki jest powód takiej dysproporcji?
    http://www.grzechy-platformy.org/sluzby-specjalne/

    Kapkę to ja znałem jednego Zdziska. Za piłką razem lataliśmy, zanim go Wisła zauważyła na mistrzostwach szkół średnich w Lublinie. On też jakieś powikłania ze służbami , o ile pamiętam, miał.

    Cytuj
  • 18 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    A to masz podobnie jak ja tyle, że ja na Tuska nie głosowałem.....dalej możesz skopiować bo Ci to dobrze wychodzi.

    Różnica polega na tym, że Tusk nie jest duchowym przywódcą narodu i nie wymyślił religii dla swoich wiernych. Nikt wspierających go nie oddał by za niego życia, ot dobry człowiek robiący dobrą robotę, który zmienił Polskę z kocich łbów na zbliżoną do państw Europy Zachodniej.
    Zaś Kaczyński to religia, budowana w oparciu o wyznawców typu Vivaldi. Tu nie ma poza socjalem z czego się cieszyć, należy wierzyć że jest dobrze bo było dobrze (po Tusku) a będzie jeszcze lepiej, bo na kolejną kadencję znów wam naobiecujemy. I choć przez cztery lata nic nie zrobiliśmy i cztery lata wyłaniamy wykonawcę S7 z Krakowa do Kielc, to jak nas wybierzecie na następną kadencję,
    to wam to wykonamy.
    Złodziei pogonimy, a jak ich nie będzie to ich stworzymy i takie igrzyska będziemy wam fundować do upadku. Vat, złodzieje, autostrady złodzieje i taki schemat, a kolejka do lekarza się wydłuża, ale to dla waszego zdrowia.....

    6 1 Cytuj
  • 18 mar 2019
    Seneka napisał/a:

    Kapk ę to ja znałem jednego Zdziska. Za piłką razem lataliśmy, zanim go Wisła zauważyła na mistrzostwach szkół średnich w Lublinie. On też jakieś powikłania ze służbami , o ile pamiętam, miał.

    I to jest właśnie typowe u was uciekanie od odpowiedzi na niewygodne pytanie.

    2 4 Cytuj
  • 18 mar 2019
    bono napisał/a:

    Różnica polega na tym, że Tusk nie jest duchowym przywódcą narodu i nie wymyślił religii dla swoich wiernych. Nikt wspierających go nie oddał by za niego życia, ot dobry człowiek robiący dobrą robotę, który zmienił Polskę z kocich łbów na zbliżoną do państw Europy Zachodniej.
    Zaś Kaczyński to religia, budowana w oparciu o wyznawców typu Vivaldi. Tu nie ma poza socjalem z czego się cieszyć, należy wierzyć że jest dobrze bo było dobrze (po Tusku) a będzie jeszcze lepiej, bo na kolejną kadencję znów wam naobiecujemy. I choć przez cztery lata nic nie zrobiliśmy i cztery lata wyłaniamy wykonawcę S7 z Krakowa do Kielc, to jak nas wybierzecie na następną kadencję,
    to wam to wykonamy.
    Złodziei pogonimy, a jak ich nie będzie to ich stworzymy i takie igrzyska będziemy wam fundować do upadku. Vat, złodzieje, autostrady złodzieje i taki schemat, a kolejka do lekarza się wydłuża, ale to dla waszego zdrowia.....

    Juz Ci to raz udowodniłem, że Tusk Ci pokazał koło i ogień który wcześniej istniał. Wyzwoliciel Polski :-)))
    masz czytaj :
    http://www.grzechy-platformy.org/sluzba-zdrowia/kolejki-do-lekarzy/

    http://www.grzechy-platformy.org/sluzba-zdrowia/
    o drogach było w innym wątku ale wrzuciles to podam
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/drogi/
    http://www.grzechy-platformy.org/drogi-i-autostrady/

    4 Cytuj
  • 18 mar 2019
    taki_gość napisał/a:

    I to jest właśnie typowe u was uciekanie od odpowiedzi na niewygodne pytanie.

    Uwielbiam to Twoje kobiece skomlenie : " O mnie zapomniałeś".

    1 Cytuj
  • 18 mar 2019
    Seneka napisał/a:

    Uwielbiam to Twoje kobiece skomlenie : " O mnie zapomniałeś".

    O Tobie się nie da zapomnieć.
    A odpowiedzi na niewygodne pytanie jak nie było tak nie ma. Zmień temat na kolejny, albo rzuć nową inwektywą, bo tylko to potrafisz.

    1 1 Cytuj
  • 18 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Juz Ci to raz udowodniłem, że Tusk Ci pokazał koło i ogień który wcześniej istniał. Wyzwoliciel Polski :-)))
    masz czytaj :
    http://www.grzechy-platformy.org/sluzba-zdrowia/kolejki-do-lekarzy/

    http://www.grzechy-platformy.org/sluzba-zdrowia/
    o drogach było w innym wątku ale wrzuciles to podam
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/drogi/
    http://www.grzechy-platformy.org/drogi-i-autostrady/

    Żal mi cię, przywołujesz jakieś portale szkalujące przeciwnika jak niektóre "obiektywne" kto jest żydem.

    Nie zrewanżuje ci się podobnymi portalami, bo moje ambicje intelektualne sięgają o niebo wyżej.
    Taplaj się w tym gównie sam.

    5 1 Cytuj
  • 18 mar 2019
    bono napisał/a:

    Nie zrewanżuje ci się podobnymi portalami, bo moje ambicje intelektualne sięgają o niebo wyżej..

    To Ty poza świętym spokojem masz nawet jakieś ambicje? Chciałbym je poznać :-)))
    Zarzucisz w tych portalach nieprawdę? Nawet nie przejaskrawiają, jadą punkt po punkcie jak reportaż.
    Poczytaj zakładkę o fiskusie
    http://www.grzechy-platformy.org/finanse/fiskus/
    uważasz, że to zmyślone? Za mało masz doświadczenia, jesteś slepy i głuchy. Wiesz, że w Myślenicach też była afera skarbowa z chlebem jak tutaj
    http://miedziowe.pl/content/view/51708/149/

    https://demotywatory.pl/4084674/Takie-sa-skutki-podatkowego-absurdu-ktory-sprawia-ze-w-Polsce-bardziej-oplaca-sie-wyrzucac-jedzenie-zwierzynie-niz-oddac-je-potrzebujacym-ludziom

    dlatego bo "twój" fachowiec Rostowski (masz to w tekscie o fiskusie) chciał rżnąć obywateli także na dobroci serca.
    Moje przykłady live opisałem Ci wcześniej, zapewne pamiętasz. Jeśli nic nie przeżyłeś i nie masz doświadczenia co się działo za PO i wszędzie widziałeś miękkie, miłe, pluszowe misie to proszę Cię następnym razem lepiej pierdnij sobie w krzesło niż się odezwij - pożytek będzie większy.

    Tutaj masz w ramach luzu sobie poczytaj
    http://miasto-info.pl/myslenice/1916,piotr-sikora-nie-jestesmy-w-niczym-gorsi.html
    jak to za czasów chwały mieli przedsiębiorcy pod górę. Jeśli nie przyswajasz wiedzy o twoich idolach to poczytaj co się lokalnie działo. Wiem, że masz ambicje więc te tematy w 2010r Cię nie interesowały. Wchodziły smartfony, miałes ambicje np jakiś nowy z 1RAMem pamięci choć 512tka tez by obleciała. Ambitnie Cie szef poklepał w korpo po ramieniu. Czułeś, że żyłeś.....a tymczasem na rynku życia....

    4 Cytuj
  • 18 mar 2019

    Grzechy PO z lat 2007- 2015, grzechy PiS-u z lat 2005- 2006, grzechy PiS-u z lat 2016- 2019. Tak się będziemy przerzucać. Za dużo propagandy w tych zestawieniach. Wydaje mi się, że merytoryczna koncentracja na analizie tego, co robią obecnie rządzący byłaby bardziej zasadna. Czemuś by służyła. I nie odbijamy piłeczki, bo inni też tak robili. Naz ywajmy to, co robią obecne władze po imieniu. Oni nie oszczędzali poprzedników i dalej wszystko na nich zwalają. My nie musimy. Powtarzam, że nie walczymy o stołki, władzę. Spróbujmy racjonalnie do tego podejść. Może nie w tym wątku, bo ten dotyczy katastrofy smoleńskiej.

    2 Cytuj
  • 18 mar 2019

    Tyle, że w jaki sposób nie popełnić błędów z przeszłości jak na przykładach? Chcesz analizować ale do analizy potrzebna jest po pierwsze wykładnia (i my się spieramy o wykładnię), jakieś umocowanie. Po drugie do analizy potrzebne są dane z jakiegoś okresu. Chyba, że chcesz jak daltonista analizować kolory. Jeśli tak to możesz robić to w każdym wątku, meta będzie jedna.
    Chcesz jednostronnie rozmawiać i analizować obecną władzę? Opozycji programowo brak. Jedni mają pełnię władzy drudzy nic. Jak ty chcesz to analizować? Chcesz oceniać szefa firmy z pozycji ładowacza węgla w tej firmie? Jak chcesz uzasadniać każdy ich ruch bez zestawienia z kontrargumentem (identycznym tylko przeciwnym) ? Jeśli tamten doprowadzał do patologii to po co analizować obecny argument skoro już wiadomo, że jest lepszy?
    Jeszcze nie zacząłeś analizować a już ciągniesz w stronę swoich zasad, czyli mogłeś napisać oceńmy negatywnie co robią rządzący skoro my o stołki się nie bijemy. Mylisz się, ja biznesowo walczę o życie, nie chcę wracać do poprzedniej sytuacji.
    W mojej ocenie : TAK będziemy się przerzucać. Chyba, że Cię źle zrozumiałem ....to rozpocznij. Tylko jak to ma wyglądąć?
    Seneks: co sądzicie o tym , że minister XY podobno przyjął korzyść?
    I jak mamy to zanalizować? Hmmmm skoro przyjął to przyjął, będą konsekwencje.
    I co i już?
    Albo : Seneka: nauczyciele faktycznie powinni dostać podwyżki a obecny rząd nie chce im dać? Co koledzy sądzicie?
    I co mamy sadzić? Po wnikliwej analizie koledzy stwierdzam, że już dostali, a od września znów dostaną ponad to grają kosztem dzieci? Widzialem też wśród nich twarze z KODu, co myślicie oledzy poprawne to czy nie?
    Albo : Seneka : Papież powiedział módlmy się?
    I co w związku z tym? Ja stwierdzam, że modlę się codziennie, nawet w niedziele do komunii byłem.
    Bono: po mojej analizie dogłębnej i ukierunkowanej na ogół widze, że nie lubicie Wy papieża, bo i dziennikarz z frakcji rządzącej wypowiada się negatywnie o papieżu.
    I co dalej?
    Tak to ma wyglądać? Na koniec w tej poprawności politycznej rzygniemy tęczą i wszystkim się poprawi.
    Seneka przecież 90% tematów na tym forum wrzuciliście z Bonem (czołg mi gdzieś zniknął, troche mi go brakuje, on jak palnął z grubej lufy to było palnięte) tylko w jednym celu : nie analizie ale hejtu obecnej władzy. Myślisz, że uwierzę w Twoje intencje? Ale próbuj, próbuj. Zaciekawiłeś mnie. Może ...

    6 Cytuj
  • 18 mar 2019

    Jesteś mękoła przeokropna, baba z tobą wytrzymuje?

    To jej złóż ode mnie życzenia współczucia.
    Nie odwzajemnię się podobnymi linkami na PiS ( a jest ich cała masa), bo mam szacunek do siebie i nie wchodzę w gówno.

    3 Cytuj
  • 18 mar 2019
    bono napisał/a:

    Jesteś mękoła przeokropna, baba z tobą wytrzymuje?

    oooo coś nowego, musiało Cię dojechać skoro personalizujesz już, o papieżach było teraz gramy na męskich uczuciach :-))) próbuj, próbuj. Pytałem Cię czy cokolwiek w życiu zbudowałeś? Może choć karmik dla ptaków? Rozwinę pytanie.....i podpowiem : zbudowałem dom (rękami a nie smartfonem i jednym palcem), zasadziłem drzewo i mam dwóch synów. Rozmawiamy dalej o babach i budownictwie?
    A jak tam u Ciebie? Żona nie potrzebuje pomocy? Czy może słyszysz czasem: "życie przy Tobie zmarnowałam" :-))) "co ja przy Tobie użyłam" ? :-)))

    bono napisał/a:

    Gdzie się zapisać do partii Biedronia "Kocham Polskę"?

    bono napisał/a:

    bo mam szacunek do siebie i nie wchodzę w gówno.

    taaaaa :-)))

    5 Cytuj
  • 18 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    oooo coś nowego, musiało Cię dojechać skoro personalizujesz już, o papieżach było teraz gramy na męskich uczuciach :-))) próbuj, próbuj. Pytałem Cię czy cokolwiek w życiu zbudowałeś? Może choć karmik dla ptaków? Rozwinę pytanie.....i podpowiem : zbudowałem dom (rękami a nie smartfonem i jednym palcem), zasadziłem drzewo i mam dwóch synów. Rozmawiamy dalej o babach i budownictwie?
    A jak tam u Ciebie? Żona nie potrzebuje pomocy? Czy może słyszysz czasem: "życie przy Tobie zmarnowałam" :-))) "co ja przy Tobie użyłam" ? :-)))

    taaaaa :-)))

    Ja mieszkam w namiocie nad Sekwaną na styropianie .
    Co do papieża, to Ci na ucho powiem, że On gra z nami a nie z Wami, dlatego marzycie o jego odejściu.

    A teraz podrzucę ci temat, abyś miał zajęcie na całą noc:

    Różnimy się na sposób postrzegania korzyści.
    Dla mnie gość robiący zakupy w Myślenicach, to lokalny patriota, w Krakowie to świadomy Małopolanin, a produkty polskie, to prawdziwy i dumny polski patriota, zaś poszerzający te zakupy na UE-na te których w Polsce nie produkujemy, to świadomy Europejczyk, dorzucający swoje pieniądze do puli z której do niego wracają poprzez dotacje, przyczyniający się do budowy
    potęgi UE.

    Gość z USA, tak samo pojmuje patriotyzm amerykański i kupuje produkty wytworzone w USA,
    podobnie Chińczyk, czy Japończyk i Koreańczyk.

    Tylko głupiec postępuje inaczej, widząc we wszystkim podstęp i zagrożenie i stawia =zawsze=na niewłaściwych sojuszników.

    Ta nasz historia z niekończącym się otępieniem każącym zawsze nam iść pod prąd, czyni z nas głupców, którzy z własnego otępienia są dumni i tą głupotę przedstawiają jako polską mądrość.

    Nikt tego oczywiście nie kupuje i zawsze pozostajemy w osamotnieniu bo zamiast inwestować w przemysł wojenny europejski i stać się jego w spół wytwórcą i kołem zamachowym w przemyśle zbrojeniowym, kupujemy jak Zimbabwe uzbrojenie od USA, bez możliwości jego naprawy na miejscu, i możemy z tego uzbrojenia być oskubani, przy ataku na polskie pozycje, gdzie połowa sprzętu dozna uszkodzeń i będziemy błagać producenta o naprawę sprzętu.

    Gdy zaś jesteśmy w kooperacji produkcyjnej w Europie, uzależniamy się wzajemnie od siebie,
    jak np. Czesi od Słowaków i na odwrót, i gramy do tej samej brami, bo to nasz wspólny interes.

    My zaś sponsorujemy jednostronnie przemysł USA, a od UE oczekujemy dotacji, budowy autostrad, dopłat do rolnictwa itd.

    5 Cytuj
  • 18 mar 2019

    Cos się rozpisujesz. Zrób może jakiś plan, weź relanium.....- ktoś mi tak powiedział :-) myślisz, że to hipokryta?

    bono napisał/a:

    Różnimy się na sposób postrzegania korzyści.
    Dla mnie gość robiący zakupy w Myślenicach, to lokalny patriota, w Krakowie to świadomy Małopolanin, a produkty polskie, to prawdziwy i dumny polski patriota

    tak dla przykładu w ostatnim Twoim temacie o drogach : ostatnio jak patrioci co chcieli zarobić na chleb zaczęli autostrady budować to splajtowali, całe rodziny, pokolenia. Co więcej już bez pieniędzy musieli ten podatek o którym mówisz zapłacić - nie wiedzieć od czego, podatek od tego czego nie otrzymali (to tylko "patriota" Rostowski mógł wymyśleć) ? Widzisz w Twojej układance brakło jednego - uczciwości z obu stron. Nie szastaj słowami "prawdziwy i dumny patriota", bo żaden prawdziwy patriota nie da skrzywdzić swoich, nie okradnie ich w imię własnej chciwości, pozycji. Nie szastaj za mocno słowami lub zacznij naprawę świata od siebie.
    Bądźmy uczciwi w dwie strony. Będzie nam łatwiej. A cytując za Twoim wieszczem : by "żyło się lepiej" nie Wam, nam wszystkim.

    4 Cytuj
  • 19 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Cos się rozpisujesz. Zrób może jakiś plan, weź relanium.....- ktoś mi tak powiedział :-) myślisz, że to hipokryta?

    tak dla przykładu w ostatnim Twoim temacie o drogach : ostatnio jak patrioci co chcieli zarobić na chleb zaczęli autostrady budować to splajtowali, całe rodziny, pokolenia. Co więcej już bez pieniędzy musieli ten podatek o którym mówisz zapłacić - nie wiedzieć od czego, podatek od tego czego nie otrzymali (to tylko "patriota" Rostowski mógł wymyśleć) ? Widzisz w Twojej układance brakło jednego - uczciwości z obu stron. Nie szastaj słowami "prawdziwy i dumny patriota", bo żaden prawdziwy patriota nie da skrzywdzić swoich, nie okradnie ich w imię własnej chciwości, pozycji. Nie szastaj za mocno słowami lub zacznij naprawę świata od siebie.
    Bądźmy uczciwi w dwie strony. Będzie nam łatwiej. A cytując za Twoim wieszczem : by "żyło się lepiej" nie Wam, nam wszystkim.

    Co ty pie.dzielisz, z konia spadłeś, nieszczęśliwy jesteś czy nawiedzony.

    Kto zatrudniał tych chcących zarobić na chleb (chyba złoty bochenek):
    Tusk czy jakikolwiek polityk?
    Bije ci na mózg? A jak ciebie ktoś wypierdzieli to będzie wina PiS?
    Z kim kontrakt zawierałeś z Tuskiem?
    A dlaczego Austriak nie ma pretensji do rządu tylko skarży Kaczyńskiego?
    Rząd mu dał zlecenie?
    Ty jesteś biznesmenem ale chyba jako kiblowy w sraczu. Pajac z ciebie i tyle.

    5 1 Cytuj
  • 19 mar 2019

    yyyyy pomieszałeś i zapętliłeś? Tak ten za chlebem pracował za rządowe pieniądze, Austryjak przyszedł z lewą f-rą po pieniądze prywatne. Widzisz przy drogach ktoś dawał gwarancje, ktoś płacił, ktoś zasłaniał oczy i uszy......po co się aż tak zdenerwowałeś? To są fakty.

    1 5 Cytuj
  • 19 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    yyyyy pomieszałeś i zapętliłeś? Tak ten za chlebem pracował za rządowe pieniądze, Austryjak przyszedł z lewą f-rą po pieniądze prywatne. Widzisz przy drogach ktoś dawał gwarancje, ktoś płacił, ktoś zasłaniał oczy i uszy......po co się aż tak zdenerwowałeś? To są fakty.

    Piszesz o drogach, a przy budowie biurowców było to samo,
    Kontrakt wygrywała firma typu RADKO i zatrudniała podwykonawców.
    Ciągłe odwlekanie wypłat za faktury i w końcu na koniec budowy, firma znikała.
    Tak było jest i będzie.
    Gość buduje ci łazienkę, nie zapłaciłeś mu i co ci zrobi? W Austrii takie rzeczy są i w Niemczech też. Stąd nierzadko płaci się drogo i zatrudnia sprawdzone firmy, ale i to nie daje gwarancji - przykład Alipne Baum czy obecnie Astaldi
    http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24230475,wykonawca-zakopianki-w-finansowych-tarapatach-dlugi-splaca.html

    Najbardziej solidną jest Mota Engel z Portugalii budują sprawnie przed terminem i wypłacają.

    3 1 Cytuj
  • 19 mar 2019
    bono napisał/a:

    Najbardziej solidną jest Mota Engel z Portugalii budują sprawnie przed terminem i wypłacają.

    No szczegolnie katastrofa z 2006 roku ze Strozy to dowodzi i opoznienia na budowie Zakopianki Myslenice - Pcim z tamtego okresu rowniez.

    Tak, pamietamy firme Mota Engil, pamietamy :).

    2 Cytuj

Odpowiedz