Forum » Społeczeństwo

Cudze chwalicie swego nie znacie

  • 30 sty 2015
    bono napisał/a:

    Jeżeli mnie nie interesują mądrości przekazywane przez Wprost, czy Nasz Dziennik, po prostu ich nie czytam.

    A kto to napisał?
    bono wolno, innym nie!

    Cytuj
  • 16 kwi 2015

    Pamiętamy wszyscy lądowanie na brzuchu Kapitana Wrony.
    Wtedy eksperci z Boeinga stwierdzili, że ktoś opuścił na dół bezpiecznik za siedzeniem pilota.
    Inaczej mówiąc Boeing jest cacy, głupi pilot nie wiedział o bezpieczniku!

    I co?

    Sprawa zakończyła się ugodą przed amerykańskim sądem.130 osób otrzyma odszkodowania.

    Pasażerowie pozwali producenta samolotu Boeing Company i firmę serwisową, która przygotowywała maszynę do startu, podaje Radio ZET.Na mocy ugody ponad 130 osób otrzymało odszkodowania. Treść ugody i wysokość odszkodowań, jakie otrzymali pasażerowie, są objęte tajemnicą.

    Kapitanowi udało się bezpiecznie wylądować na Okęciu o tym, jak nie wysunęło się podwozie samolotu. Nikomu na pokładzie nic się nie stało.

    Jak ustalili biegli, podwozie nie wysunęło się z powodu wycieku płynu z instalacji hydraulicznej.

    W związku z tym pasażerowie obwiniali producenta samolotu i serwisantów o traumatyczne przeżycia, jakich doznali.

    Wzmianka na temat winy Boeinga, ukazała się teraz po 3.5 roku.
    Do nikogo to nie dotrze bo pierwsza wiad. o bezpieczniku została już zakodowana w umysłach ludzkich.

    Tak robi świat!
    My działamy do bólu szczerze!

    2 3 Cytuj
  • 17 kwi 2015

    Zapomniałeś dodać że te 130 osób to posiadacze amerykańskich paszportów. A reszcie pasażerów, tych z paszportami "z dalekiego kraju" nic się nie należy? A, zapomniałem że dla nich takie traumatyczne lądowanie to swoista atrakcja turystyczna...

    3 Cytuj
  • Def Ibrylator 17 kwi 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Zapomniałeś dodać że te 130 osób to posiadacze amerykańskich paszportów. A reszcie pasażerów, tych z paszportami "z dalekiego kraju" nic się nie należy? A, zapomniałem że dla nich takie traumatyczne lądowanie to swoista atrakcja turystyczna...

    Zapewne tamci się nie skrzyknęli i nie wystosowali pozwu.

    1 Cytuj
  • 22 kwi 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Zapomniałeś dodać że te 130 osób to posiadacze amerykańskich paszportów. A reszcie pasażerów, tych z paszportami "z dalekiego kraju" nic się nie należy? A, zapomniałem że dla nich takie traumatyczne lądowanie to swoista atrakcja turystyczna...

    Czasem wyciągasz takie wnioski, że ręce opadają!
    Tzn. że jak są obywatelami amerykańskimi, i pasażerowie obwiniali producenta amerykańskiego samolotu i serwisantów amerykańskich o traumatyczne przeżycia jakich doznali,
    to producent amerykański i serwis amerykański wziął na siebie winę tylko za amerykańskich pasażerów, taki szlachetny gest kapitalistów wobec swoich obywateli.
    Ależ ty pleciesz farmazony.

    Właśnie dlatego zwalczam PiS, bo boję się ich członków i sympatyków jak ognia,
    za taki właśnie sposób myślenia.

    3 4 Cytuj
  • 22 kwi 2015
    bono napisał/a:

    Czasem wyciągasz takie wnioski, że ręce opadają!

    Właśnie dlatego zwalczam PiS, bo boję się ich członków i sympatyków jak ognia,
    za taki właśnie sposób myślenia.

    Czy to nie objawy choroby,wszędzie widzieć PiS?Bono czy może zapukali do Ciebie kiedyś nad ranem i stad ta obsesja?Przecież jako uczciwy obywatel nie masz czego się obawiać?Co innego ta wataha której dożynanie trwa.
    Myśleniczanin i PiS-dobre.

    3 3 Cytuj
  • 22 kwi 2015
    krowka123 napisał/a:

    Czy to nie objawy choroby,wszędzie widzieć PiS?Bono czy może zapukali do Ciebie kiedyś nad ranem i stad ta obsesja?Przecież jako uczciwy obywatel nie masz czego się obawiać?Co innego ta wataha której dożynanie trwa.
    Myśleniczanin i PiS-dobre.

    Wiesz co, czytaj ze zrozumieniem, a dopiero później strasz PiSem. Piszę o intelektualnych "walorach" PiS, a nie czy będą do mnie pukać nad ranem, czy też mnie aresztują.
    Co naprawdę reprezentuje sobą PiS- to wielka niewiadoma, oprócz straszenia i szczucia nie wiadomo co mają zamiar robić.

    2 5 Cytuj
  • 7 maj 2015

    KGHM wrócił na pozycję największego producenta srebra na świecie.

    3 2 Cytuj
  • 7 maj 2015

    Bo teraz potrzeba dużo srebrników dla takich jak......

    6 1 Cytuj
  • 24 maj 2015

    "Polacy, których znam, to przestępcy – mówi były policjant i norweski pisarz Jorn Lier Horst. Obywatele Polski, wraz z przedstawicielami innych nacji Europy Wschodniej mieli jego zdaniem przyjechać do Norwegii kilka lat. Wszyscy to złodzieje, którzy mieli nadzieję szybko wzbogacić się w zamożniejszej Skandynawii.

    Polacy, których znam, to przestępcy – przyznał Horst. – Większość z nich siedzi w więzieniu i to ja spowodowałem, że się tam znaleźli. (...) Znam Polaków dużo lepiej, niż przeciętny Norweg.

    – Polacy są dziś najliczniejszą mniejszością narodową nad fiordami i mają swoich reprezentantów w każdej grupie zawodowej, wielu miejscowych wciąż kojarzy ich ze zbieraczami truskawek z lat 90-tych ."

    Jak to możliwe, że najbardziej katolickie społeczeństwo w Europie, ma taka opinię?

    2 7 Cytuj
  • 24 maj 2015

    Znaleźliśmy się w elitarnym gronie: Austrii, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii, którzy zamykali listę Eurowizji 2015.
    Całość być może była zbyt subtelna, żeby rywalizować z konkurentami, z których wielu zdecydowało się na występy mocne wizualnie, niekiedy pełne wulkanicznej energii. Wielu z nich miało po prostu lepsze piosenki i umiało je lepiej zaśpiewać. No tak, miało też może lepszych sąsiadów, bo nieoficjalnym zwyczajem jest oddawanie najlepszych głosów na kraje, z którymi się sąsiaduje.

    My zawsze w poprzednich konkursach głosowaliśmy na Ukrainę, Białoruś i Litwę. Bez wzajemności.
    Zaś sąsiedzi Niemcy zawsze dawali nam punkty sąsiedzkie, bez wzajemności z naszej strony.
    Kołtuńskie społeczeństwo, nie zauważają nawet sąsiedzi.

    5 6 Cytuj
  • Inżynier Monk 24 maj 2015

    Zajęcie ostatniego miejsca w tej idiotycznej szopce powinno być zaszczytem dla artysty. Słuchając (a właściwie oglądając bo słychać się nie da) tego zwycięskiego disco-szwedo człowiek truchleje sercem na myśl o bezrobotnych absolwentów szkół muzycznych z dyplomem skrzypiec czy waltorni.

    6 1 Cytuj
  • Inżynier Monk 24 maj 2015

    Przepraszam za literówki... Kac morderca, nie ma serca ;)

    5 2 Cytuj
  • 9 lip 2015

    Kraków wśród najlepszych miast na świecie na 2015 rok! [RANKING]
    Kraków zajął 7. miejsce na liście "Najlepszych miast na świecie na 2015" sporządzonej na podstawie głosów czytelników prestiżowego magazynu podróżniczego "Travel + Leisure". "Kraków przechodzi cichą, kulturalną rewolucję" - czytamy w opiniach.

    Travel + Leisure to amerykański miesięcznik założony w 1937 roku. Jest jednym z najsłynniejszych magazynów na świecie poświęconych podróżom, turystyce i wypoczynkowi. Posiada ponad 4 mln czytelników.

    Ranking "Najlepszych miast na świecie na 2015" został opracowany na podst. ankiet wypełnianych przez czytelników magazynu od listopada 2014 r. do marca 2015. Oceniane w nich były atrakcje turystyczne, oferta kulturalna, gastronomiczna i zakupowa, gościnność czy... romantyczność. T+L podkreśla, że audyt usunął wszystkie opinie wypełnione przez przedstawicieli branży turystycznej.

    Po raz drugi z rzędu "najlepszym", najciekawszym miastem na świecie zostało japońskie Kioto.

    Najlepsze miasta na świecie wg "Travel + Leisure"

    1. Kioto

    "Dawna stolica Japonii to esencja tego kraju oferująca cały wachlarz atrakcji od bogatej historii przez fascynujące zabytki, 2000 świątyń, znakomitą kuchnię po możliwość spotkania gejsz".

    2. Charleston

    Jedyne amerykańskie miasto na liście wyróżniono za "przedwojenny czar, południową gościnność, bogatą historię, bliskość pięknych plaż, urokliwe dzielnice tonące w jaśminie i dobre restauracje".

    3. Siem Reap

    Kambodżańskie Siem Reap to baza wypadowa do zwiedzania słynnych świątyń Angkoru. Samo miasteczko posiada jednak swoisty urok i zapewnia przyjazną atmosferę wśród lokalnych sklepików, galerii, restauracji, guesthouse'ów i hoteli.

    4. Florencja

    "To idealny przykład miasta, które wynajduje się co trochę na nowo". We Florencji uwagę zwraca najbardziej połączenie wspaniałej historii, najbardziej znamienitych zabytków i nowoczesności - galerii, restauracji, barów.

    5. Rzym

    "Jedna wizyta to za mało", "Wieczne Miasto nie może się znudzić" - to powtarzające się rekomendacje dla Rzymu.

    6. Bangkok

    Stolicę Tajlandii wyróżniono za mieszankę historii i nowoczesności, olbrzymią paletę kolorów, dźwięków i zapachów, sąsiedztwo buddyjskich świątyń i szklanych wieżowców, trąbienie tuk-tuków i ciche modlitwy mnichów.

    7. Kraków

    "Kraków przechodzi cichą, kulturalną rewolucję". Miasto pełne wspaniałych zabytków z Wawelem na czele tętni życiem kulturalnym i zabawą na Kazimierzu, gdzie żydowskie synagogi sąsiadują z modnymi barami.

    8. Barcelona

    "To plażowa opozycja dla Madrytu". Koniecznie zobaczyć trzeba Muzeum Picassa, targ Boqueria, park Guell czy słynną restaurację El Bulli.

    9. Kapsztad

    "Zapomnij o wszyskim, co wiedziałeś o Afryce - Kapsztad jest nowatorski, kreatywny i energiczny". A na dodatek ma piękne plaże.

    10. Jerozolima

    Miasto 4000 lat historii, trzech wielkich religii, konfliktów, kontrastów i nowoczesności.

    3 7 Cytuj
  • 10 lip 2015

    Grek ma kryzys, ale się ceni. Do roboty do Irlandii nie pojedzie, a jeżeli już to jako twórca biznesu ( przeważnie gastronomia). Ale za to greczynki kochają Greka jaki jest, a jest macho, jest wyniosły, się ceni, mówi o Grecji jak o raju, ceni go i jest dowartościowany. Jego kobiety też to lubią, dlatego ze świeczką szukać je na na saksach, lub szukające szczęścia w ramionach bogatego mena z północy.

    U nas na odwrót, ten men to frustrat, niezadowolony i niedowartościowany gość, winiący wszystkich wokół siebie za swoje "nieszczęście". Zrobi każdą robotę w Niemczech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, jest dumny, że umie zrobić wszystko i że chcą go do roboty.
    Nasze kobiety tego niestety nie cenią, stąd wolą macho z południa biednego. ale dowartościowanego, pewnego siebie i swojej ojczyzny.

    Toteż niestety ten biedny polski men, nie ma szans poślubić wybrankę z zachodu i południa, nasze dziewczyny ( ku radości menów z Polski), wychodzą za mąż za kogo popadnie z UE (i nie tylko) byle ją dowartościował, byle czuła się w towarzystwie normalnych menów, byle mieszkała w kraju którego się nie dewaluuje, byle zagwarantowano jej optymizm i radość z istnienia.
    Nasz men, pocałuje każdą granicę, którą przekroczył , zawsze to będzie lepszy kraj, i nie omieszka dołożyć swoim i swojej ojczyźnie.
    Jak za takiego frustrata wyjść za mąż i żyć w ciągłym upokorzeniu ?
    Poza tym, ten nasz men, to taki chłopak na skinienie palcem. Zadzwoni telefon z Holandii, jest dumny, "jestem tam potrzebny", a oni dobrze mnie traktują, a dobrzy ludzie.
    Tak sobie czasem myślę, że nasz men czeka aż się go pogłaszcze i usłyszy formułkę, którą wypowiedział chłopak nad Rabą w Stróży, na moją pochwałę, że ma ładnego psa odpowiedział że
    " i proszę pana jest przeporządny, bo nigdy w domu się nie zesra"

    Ten przykład grecki, dotyczy również np. Włochów Hiszpan, Portugalczyków, ale i Czechów, Chorwatów, Węgrów......i wielu innych nacji.

    3 4 Cytuj
  • 21 lip 2015

    Na konferencji prasowej 14 lipca w CERN (Genewa )potwierdzono odkrycie PENTAKWARKU . To cząsteczka elementarna , której istnienie przewidział już w 1987 roku POLAK Profesor Michał Praszałowicz ,prawdopodobnie naukowiec zostanie uhonorowany za swoje badania Nagrodą Nobla .Trzymajmy kciuki za naszego RODAK.,,,Pentakwark ,poznanie jegowłaściwości może pozwolić na lepsze zrozumienie .w jaki sposób materia ,protonyi neutrony . z których jesteśmy stworzeni jest zbudowana,,,,,,,

    7 2 Cytuj
  • Andrzej 22 lip 2015

    Treść ok, ale napisane, jak po wypiciu 4 setek czystej. Jakieś przecinki bez sensu, gramatyka utyka, kropki po spacjach...
    "polska język trudna język"

    2 10 Cytuj
  • 22 lip 2015

    Czepiasz się Endrju no ale burak lubi mieć szerokie pole do popisu , popisuj się dalej , ,,,,a i jeszcze z dedykacją ,,,,Niektórzy faceci ......są jak buraki cukrowe .....słodcy , ale jednak buraki ,,,:)))

    9 2 Cytuj
  • Andrzej 22 lip 2015

    Tak, czepiam się, bo nie lubię, jak ktoś chaotycznie pisze. Czy jestem burakiem? Kto wie? Myślę, że kto chciał, to wyrobił sobie odpowiednie zdanie o mnie na tutejszym forum na podstawie moich postów. eot.

    3 10 Cytuj
  • 22 lip 2015
    Endrju napisał/a:

    Tak, czepiam się, bo nie lubię, jak ktoś chaotycznie pisze. Czy jestem burakiem? Kto wie? Myślę, że kto chciał, to wyrobił sobie odpowiednie zdanie o mnie na tutejszym forum na podstawie moich postów. eot.

    Chyba jesteś ,burak lubi się sadzić . Czepiasz się kropek ,przecinków ,mówisz mi ,,,polska język trudna język,,,,(wyśmiewasz),,,,Aczym dla Ciebie jest Polska ? ,,ponoć pierwszy byś z tej polski wiał w razie zagrożenia , wybory też masz głęboko w dupie , potrzebny był Ci solidny kopniak od żony żebyś łaskawie ruszył dupsko .,,,,,Czymże jest kropka ,przecinek w porównaniu z tchórzem i kimś kogo nie interesują losy Ojczyzny,,,,,,,,,,Może dla innych jesteś geniuszem ,może masz masę fanów Twoich postów , dla mnie jesteś kimś zupełnie pospolitym żeby nie rzec nijakim .......mspanc,,,,

    8 3 Cytuj
  • 22 lip 2015
    Endrju napisał/a:

    Tak, czepiam się, bo nie lubię, jak ktoś chaotycznie pisze. Czy jestem burakiem? Kto wie? Myślę, że kto chciał, to wyrobił sobie odpowiednie zdanie o mnie na tutejszym forum na podstawie moich postów. eot.

    Czepiam sie bo nie lubię !!! daj mi lizaka bo będę płakał :( JA Endrju jestem najmądrzejszy i wszystko wiem najlepiej :) takie jest moje zdanie o Tobie.

    9 4 Cytuj
  • 23 lip 2015

    Rosyjskie embargo nie zatrzymało eksportu. W tym roku może paść kolejny rekord w sprzedaży za granicę produktów rolno-spożywczych.

    W pierwszych pięciu miesiącach 2014 r. wyeksportowaliśmy żywność za prawie 9,3 mld euro. To wynik o 6,6 proc. lepszy niż przed rokiem – wynika z danych resortu gospodarki.

    6 2 Cytuj
  • 1 sie 2015
    bono napisał/a:

    Kraków wśród najlepszych miast na świecie na 2015 rok! [RANKING]
    Kraków zajął 7. miejsce na liście "Najlepszych miast na świecie na 2015" sporządzonej na podstawie głosów czytelników prestiżowego magazynu podróżniczego "Travel + Leisure". "Kraków przechodzi cichą, kulturalną rewolucję" - czytamy w opiniach.

    Travel + Leisure to amerykański miesięcznik założony w 1937 roku. Jest jednym z najsłynniejszych magazynów na świecie poświęconych podróżom, turystyce i wypoczynkowi. Posiada ponad 4 mln czytelników.

    Ranking "Najlepszych miast na świecie na 2015" został opracowany na podst. ankiet wypełnianych przez czytelników magazynu od listopada 2014 r. do marca 2015. Oceniane w nich były atrakcje turystyczne, oferta kulturalna, gastronomiczna i zakupowa, gościnność czy... romantyczność. T+L podkreśla, że audyt usunął wszystkie opinie wypełnione przez przedstawicieli branży turystycznej.

    Po raz drugi z rzędu "najlepszym", najciekawszym miastem na świecie zostało japońskie Kioto.

    Najlepsze miasta na świecie wg "Travel + Leisure"

    1. Kioto

    "Dawna stolica Japonii to esencja tego kraju oferująca cały wachlarz atrakcji od bogatej historii przez fascynujące zabytki, 2000 świątyń, znakomitą kuchnię po możliwość spotkania gejsz".

    2. Charleston

    Jedyne amerykańskie miasto na liście wyróżniono za "przedwojenny czar, południową gościnność, bogatą historię, bliskość pięknych plaż, urokliwe dzielnice tonące w jaśminie i dobre restauracje".

    3. Siem Reap

    Kambodżańskie Siem Reap to baza wypadowa do zwiedzania słynnych świątyń Angkoru. Samo miasteczko posiada jednak swoisty urok i zapewnia przyjazną atmosferę wśród lokalnych sklepików, galerii, restauracji, guesthouse'ów i hoteli.

    4. Florencja

    "To idealny przykład miasta, które wynajduje się co trochę na nowo". We Florencji uwagę zwraca najbardziej połączenie wspaniałej historii, najbardziej znamienitych zabytków i nowoczesności - galerii, restauracji, barów.

    5. Rzym

    "Jedna wizyta to za mało", "Wieczne Miasto nie może się znudzić" - to powtarzające się rekomendacje dla Rzymu.

    6. Bangkok

    Stolicę Tajlandii wyróżniono za mieszankę historii i nowoczesności, olbrzymią paletę kolorów, dźwięków i zapachów, sąsiedztwo buddyjskich świątyń i szklanych wieżowców, trąbienie tuk-tuków i ciche modlitwy mnichów.

    7. Kraków

    "Kraków przechodzi cichą, kulturalną rewolucję". Miasto pełne wspaniałych zabytków z Wawelem na czele tętni życiem kulturalnym i zabawą na Kazimierzu, gdzie żydowskie synagogi sąsiadują z modnymi barami.

    8. Barcelona

    "To plażowa opozycja dla Madrytu". Koniecznie zobaczyć trzeba Muzeum Picassa, targ Boqueria, park Guell czy słynną restaurację El Bulli.

    9. Kapsztad

    "Zapomnij o wszyskim, co wiedziałeś o Afryce - Kapsztad jest nowatorski, kreatywny i energiczny". A na dodatek ma piękne plaże.

    10. Jerozolima

    Miasto 4000 lat historii, trzech wielkich religii, konfliktów, kontrastów i nowoczesności.

    Ale jaja , podajesz Kraków jako jedyne z czterech miast europeyskich wymienionych w pierwszej dziesiątce miast świata, i masz przewagę minusów .

    Ale głupie są te pozytywne informacje!

    Myślę, że mamy nadmiar optymizmu i kolejne pozytywy nas męczą.
    Nie to co np. USA, tam są sami frustracji i muszą ich faszerowac pozytywami aby ci nie mieli myśli depresyjnych.

    2 2 Cytuj
  • 15 sie 2015

    W UE kraje podpisują towar u nich produkowany, np. Słowacja Samsunga. My podpisujemy wyprodukowano w UE, co jest wizerunkowym błędem.
    Marka polska Made in Poland, przestała się pokazywać gdziekolwiek.Nawet biura turystyczne nie dbają aby w hotelach które przyjmują Polaków zawsze była flaga polska. Niby takie nic, a wbija się w podświadomość. Na markę Polska należy pracować, kopiując Czechów i Niemców, wszędzie gdzie oni są w hotelach, meni jest w ich językach, nikt nie myli ich flag. A niemiecka fabryka Skoda, już jest tak z czechizowana przez Czechów, że niedługo będzie się wydawać, że to Czesi są właścicielami koncernu.

    3 2 Cytuj
  • 19 sie 2015

    Zawsze mam z tym problem. Np. czeska Skoda, a dlaczego nie chiński Adidas?
    Chińczycy produkują Adidasa a nikt nie zająknie się o chińskim Adidasie. Polacy produkują fiata a nikt nie zająknie się o polskim Fiacie. Skoda jest montowana w Czechach z części ogólnie dostępnych, a sprawdzonych w koncernie Volkswagena. Jeżeli to Czesi konstruują Skodę od a do z i oni przeprowadzają próby, konstruują silniki, zawieszenie i pozostałe części, to Skoda jest Czeska. Jeżeli to robi koncern Volkswagena, to Skoda jest tak czeska jak Astra z Polski.
    Dlaczego ci sami dziennikarze nie piszą polska Astra?

    3 2 Cytuj

Odpowiedz