Forum » Społeczeństwo

UKRAINA

  • ania 11 mar 2014
    def_ibrylator napisał/a:

    Czyli w przypadku wojny porzucasz Polskę. Tyle chciałem wiedzieć.

    Jeśli życie mojej rodziny będzie realnie zagrożone to opuszczę bez mrygnięcia okiem/. Bo życie i rodzina, to najcenniejsze co mam.
    Koniec tematu.

    5 2 Cytuj
  • Def Ibrylator 11 mar 2014
    anula napisał/a:

    Jeśli życie mojej rodziny będzie realnie zagrożone to opuszczę bez mrygnięcia okiem/. Bo życie i rodzina, to najcenniejsze co mam.
    Koniec tematu.

    Moje serce Cię rozumie. Mózg nie. Proszę, pozwól chociaż Twojemu mężowi zadecydować, czy zostanie bronić kraju, czy ucieka z Tobą.

    6 Cytuj
  • ania 11 mar 2014
    def_ibrylator napisał/a:

    Moje serce Cię rozumie. Mózg nie. Proszę, pozwól chociaż Twojemu mężowi zadecydować, czy zostanie bronić kraju, czy ucieka z Tobą.

    no widzisz, u mnie zupełnie odwrotnie, serce swoje a rozum mówi: "masz dla kogo żyć", bez względu na to czy tu czy tam.

    6 1 Cytuj
  • 11 mar 2014

    Oglądnijcie sobie, Korwin Mikke dobrze mówi, Krym to nie Ukraina, tam jest ponad połowa ruskich, stanowią suwerenny fragment ukrainy, mieli osobny parlament, co więcej trzeba ? Putin puki co ukrainy nie zaatakował, a tylko pilnuje swojego interesu żeby krym odzyskać, żeby nie płacić chorych pieniędzy za bazę wojskową tam zlokalizowaną, dlatego dąży do tego aby to był fragment Rosji, a jak myślicie kto szkolił w polsce demonstrantów z ukrainy ? Ja obstawiam że Kaczyński, bo pierwszy pojechał sprawdzić czy skutecznie się biją, przy okazji wydał parę poleceń... postrzelajcie tu i tam bo za cicho....

    https://www.youtube.com/watch?v=i1YKM8kzQ6o

    1 2 Cytuj
  • 11 mar 2014

    Jedno zdanie może przekreślić cały rozsądny wywód - a jak myślicie kto szkolił w polsce demonstrantów z ukrainy ? Ja obstawiam że Kaczyński, bo pierwszy pojechał sprawdzić czy skutecznie się biją, przy okazji wydał parę poleceń... postrzelajcie tu i tam bo za cicho....
    Jak można na czczo pisać takie brednie?
    Rozróba na Ukrainie to misterny,przygotowywany od dawna plan z tym że tam już jedna pomarańczowa rewolucja już była i pamiętacie jak się wszyscy nią zachwycali i co z tego wyszło?Teraz będzie podobnie,usuną tych co się nakradli i przyjdą nowi.Nie można wprowadzić z marszu demokracji w kraju który nigdy jej nie mial.Kiedy w historii Rosja czy Ukraina była demokratycznym państwem?Ukraina na dodatek przed 1991 rokiem nigdy nie była niepodległym państwem.

    2 Cytuj
  • 11 mar 2014
    krowka123 napisał/a:

    Nie można wprowadzić z marszu demokracji w kraju który nigdy jej nie mial.Kiedy w historii Rosja czy Ukraina była demokratycznym państwem?Ukraina na dodatek przed 1991 rokiem nigdy nie była niepodległym państwem.

    Spieszę cie uświadomić że, Słowacja, Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra też nigdy wcześniej nie były samodzielnymi państwami, wiec taki argument to dla dzieci z przedszkola.

    2 1 Cytuj
  • 11 mar 2014
    krowka123 napisał/a:

    Jedno zdanie może przekreślić cały rozsądny wywód - a jak myślicie kto szkolił w polsce demonstrantów z ukrainy ? Ja obstawiam że Kaczyński, bo pierwszy pojechał sprawdzić czy skutecznie się biją, przy okazji wydał parę poleceń... postrzelajcie tu i tam bo za cicho....
    Jak można na czczo pisać takie brednie?
    Rozróba na Ukrainie to misterny,przygotowywany od dawna plan z tym że tam już jedna pomarańczowa rewolucja już była i pamiętacie jak się wszyscy nią zachwycali i co z tego wyszło?Teraz będzie podobnie,usuną tych co się nakradli i przyjdą nowi.Nie można wprowadzić z marszu demokracji w kraju który nigdy jej nie mial.Kiedy w historii Rosja czy Ukraina była demokratycznym państwem?Ukraina na dodatek przed 1991 rokiem nigdy nie była niepodległym państwem.

    Na czczo Pisze się rano po nocy. :) a nie wieczorem.
    Warto zauważyć że Pani luljia i cała reszta obecnej świty ma niebywałe poparcie niemiec, i spore majątki.. Taki zbieg okoliczności. Faktycznie jedno zdanie może zmienić przyszłość, Jak krzykniesz stój bo strzelam zawsze jest szansa że się ktoś zatrzyma, jak nie krzykniesz tego zdania, pozostaje ci tylko strzelać.
    Dobranoc. parlamentarne dopiero za rok a tu taka panika. :)

    1 1 Cytuj
  • 12 mar 2014

    krówka 123 dobry jest jedynie w obronie Wójta z Pcimia, reszta to mu się pieprzy, a w Pcimiu demokracja przypomina Janukowycza.

    2 3 Cytuj
  • 12 mar 2014

    WKibic ty naprawdę ciężko przeżyłeś oderwanie od koryta,to już obsesja.Co wątek na forum to wyskakujesz z tym wójtem.Nie mam nic wspólnego z Pcimiem,wójtem i PiSem i mam dosyć daleko to tej miejscowości.
    Zróbcie wreszcie Majdan u siebie i obalcie tego wójta i będziecie rządzić jak w rodzinie,

    4 1 Cytuj
  • 13 mar 2014

    Janusz dowalił teraz ostro do pieca:)
    https://www.youtube.com/channel/UC08tV4rSrubGKSKmfaIyQHw

    Cytuj
  • 13 mar 2014

    ".Nie mam nic wspólnego z Pcimiem,wójtem i PiSem i mam dosyć daleko to tej miejscowości." To zmienia postać rzeczy. Brałem Cię za kogoś z dworu, stąd ' obsesyjne" drażnienie. Drugi powód: prowokacja, aby lokalne exemplum w poszczegolnych tematach podawać. Posłużyłem się owym wójtem, bo głośny i wydaje się żałosny. Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 13 mar 2014

    Pisałam jeszcze na starym forum,czasami lubię" przyłożyć" aby sprowokować dyskusję przez co identyfikowano mnie z jakimś ugrupowaniem.Mimo że krówka to zwierzę stadne nie należę ani nie należałam nigdy do żadnego ugrupowania .Przyglądam się krytycznym okiem rzeczywistości ale nie wierzę w radykalne zmiany.Znowu wyjdę na PiSowca ale jak Lech Kaczyński ostrzegał przed mocarstwowymi zapędami Putina to uznany został za rusofoba i oszołoma ale teraz jak ktoś w Brukseli czy nie wiadomo gdzie przestawił propagandową wajchę to huzia na Putina ale też nasi robią to z umiarem wiedząc że jak przegną to Car Putin może odpalić jakąś kompromitującą rewelację .Ile było zachwytów nad Pomarańczową Rewolucją i co parę lat i powrót do punktu wyjścia,patrząc na tych którzy dorwali się teraz do władzy będzie podobnie .Taki kraj,takie zwyczaje i jeżeli komuś wydaje się że wprowadzi z marszu w Rosji czy na Ukrainie demokrację z prawdziwego zdarzenia to tam nigdy nie był i nic nie widział.Krówka zna smak trawy z tamtych pastwisk i wie że będzie trochę krzyku i zostanie po staremu.

    Cytuj
  • 13 mar 2014

    To oczywiste że u ruskich wszystko działa na opak do tego co jest w reszcie świata. Pytanie tylko czy przyjmujemy pozycję agresywną do nich (jak teraz)a jesteśmy płotkami i chyba wszyscy już widzą że zostaniemy sami na placu boju a zachód znowu nic nie zrobi. Czy siedzimy cicho jak Węgrzy i reszta tych krajów w naszym regionie?

    Cytuj
  • 13 mar 2014

    Radziu dostał wytyczne że mamy szczekać więc drażni misia.

    2 Cytuj
  • 14 mar 2014

    No i mamy reakcję sojusznika,Amerykanie wyślą na Ukrainę zupki dla żolnierzy
    http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-wall-street-journal-usa-nie-dozbroi-ukrainy,nId,1357616

    Cytuj
  • Def Ibrylator 14 mar 2014
    krowka123 napisał/a:

    No i mamy reakcję sojusznika,Amerykanie wyślą na Ukrainę zupki dla żolnierzy
    http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-wall-street-journal-usa-nie-dozbroi-ukrainy,nId,1357616

    A co mają zrobić ? Wysłać żołnierzy i dać Rosjanom pretekst na działania, które wyślą na tamten świat więcej ludzi niż cały ten kryzys do potęgi 10 ? Póki co jedynym wyjściem są sankcje z głównym naciskiem na dyplomację.

    A co do polityki Polski - gdyby Radek z naszym rządem siedział cicho, szybko opozycja zaczęłaby krzyczeć, że trzeba wspierać Ukrainę i tępić Rosję. A że Radek z rządem zaczęli tępić Rosję, to opozycja, żeby nie wyszło, że niedajboże ich wspiera - na przekór zaczyna sprzeciwiać się postawie rządu. To takie dziecinne i naiwne. A za opozycją jak widzę ślepo wielu ludzi podąża.... Tańczycie jak Wam Kaczyński zagra. Wyjątkowo Radek daje radę w reprezentowaniu Polski przy obecnym kryzysie. Póki co.

    2 Cytuj
  • 14 mar 2014

    Jeszcze pół roku temu drażnienie misia było be i działało na szkodę Polski a teraz taka moda że jest cacy i Radziu ujada.Jeszcze niedawno szykowali Putinowi Nobla za rozwiązanie konfliktu w Syrii a teraz nagle stał sie dyktatorem.A nie był nim wcześniej?Kto wcześniej ostrzegał przed zapędami Rosji uznawany był za oszołoma .Trzeba mieć swoje zdanie ,myślenie nie boli.To ujadanie też takie sobie w obawie aby Car Putin na rocznicę nie odpalił jakiejś rewelacji na temat rozdzielenia wizyt w Katyniu czy rozmów na molo.

    3 Cytuj
  • 15 mar 2014

    Tak się zastanawiam, czy gdyby Kaczyński Lech żył, to sytuacja na Ukrainie potoczyła by się inaczej i ewentualnie jak? przy jego nieskrywanej niechęci (wrogości) do Rosji.

    1 Cytuj
  • 15 mar 2014

    i druga myśl, że jak jest zagrożenie konfliktem, to PO rośnie.
    Jakoś nienaturalnie, bo w sytuacjach zagrożeń zawsze rosną partie prawicowe.
    Wygląda mi na to, że Kaczyński nie jest postrzegany jako stabilny i odpowiedzialny lider,
    raczej jako ten, który może narobić kłopotów. W związku z tym nie zapewnia społeczeństwu poczucia bezpieczeństwa.

    2 Cytuj
  • 15 mar 2014

    Jak można prowadzić poprawną dyskusję typu PO czy PIS, w sytuacji w której obie partie są jak dwie krople wody. To bez sensu. obie jednakowe, ten sam program, i tylko socjal socjal socjal.....

    1 Cytuj
  • 17 mar 2014

    Coś mi się wydaje, że Ukraina ogłaszając częściową mobilizację, daje do zrozumienia, że może walczyć z Rosją o swoje granice jedynie słownie. Najlepiej aby NATO przysłało swoich ludzi, pewnie z Polski, którzy zapewnią Ukrainie obronę granic.

    Cytuj
  • 17 mar 2014

    ukraina nie ma wojska, bo przecież cywile zawracają całe kolumny które wysłano na donbas... i my mamy im pomagać. Czesi i Słowacy jakoś cicho siedzą i z eksportem na wschód nie mają problemu...

    1 Cytuj
  • 18 mar 2014

    Ukraina już dawno odpuszczona a przy okazji RWE sprzedało Rosjanom koncesje na poszukiwanie gazu i ropy w Polsce i teraz możemy pomarzyć o wydobyciu w tych rejonach na które mieli koncesje.Sankcje też są powalające,jak rosyjska gospodarka podźwignie się po takim ciosie?Jeszcze parę tygodni i wszystko wróci do normy,Putin dalej będzie najlepszym przyjacielem nie tylko Polski.Patrząc na wystąpienia Radzia odnoszę wrażenie że uzgadnia wcześniej z Ławrowem co ma powiedzieć.

    1 Cytuj
  • 18 mar 2014

    [cytat=krowka123,Putin dalej będzie najlepszym przyjacielem nie tylko Polski.Patrząc na wystąpienia Radzia odnoszę wrażenie że uzgadnia wcześniej z Ławrowem co ma powiedzieć.[/cytat]

    A jaki masz inny pomysł na Putina i RWE, bo to że ktoś miał rację rację nie poprawia sytuacji. Zakładam że w niedługim czasie karty będzie rozdawał Kaczyński, jakie to będzie rozdanie, podporządkuje Krym i Niemcy?
    Gdyby Polak został prezydentem USA i zlikwidował Rosję, to było by jedyne rozwiązanie problemu. W innym przypadku, to będzie wieczne przerzucanie się argumentami a Rosja będzie dalej rozdawać karty.
    Ktoś kiedyś powiedział: jeżeli nie możesz wroga pokonać, to się do niego przyłącz i próbuj i nim przewodzić.

    Cytuj

Odpowiedz