Forum » Społeczeństwo

Gender- rozumiem jako, odebranie przywilei kobietom

  • Andrzej 13 lut 2014

    Tak w ramach OT.

    bono napisał/a:

    I co z nimi będzie?

    Nic nie będzie, a co ma być. Na starość za karę wyłysieje, ot co.
    Sam cytat pamiętam, jak lat temu 20 z drobnym haczykiem na kursie lektorskim na biblistyce czy może dykcji ksiądz (chyba nawet w innym wątku wspominany Leszek) dał ten fragment chłopakowi z długimi włosami do przeczytania.

    Cytuj
  • 13 lut 2014
    sh_ma napisał/a:

    No właśnie gdyby nie zaprzeczali znaczeniu płci biologicznej to może bym Gender traktował jak poważną naukę, a tak to dla mnie to jest w ponad 90% tylko ideologia.

    Nie wiem na ile zaprzeczenie płci biologicznej jest sednem Gender a na ile jest to demon wyciągany przez przeciwników lub propagowany przez ortodoksów genderowskich.
    Owszem, biologiczna rola płci wydaje się oczywista.

    sh_ma napisał/a:

    No i zawsze długowłosy jakiś lektor się znajdzie w myślenickim kościele.

    Chciałbym zauważyć, że sam Jezus przedstawiany jest jako długowłosy mężczyzna (chociaż ponoć wcale tak nie było), nie mówiąc już o biblijnym Samsonie który raczej kobiecością nie grzeszył a którego długie włosy nie były niczym dziwnym pośród mężczyzn - w przeciwnym razie tajemnica jego wielkiej siły została by szybko rozszyfrowana.
    Pewna dowolność imagu była jak widać powszechna już dawno temu.

    1 Cytuj
  • Bartek Bartkowski 13 lut 2014

    sami ksieza w sukienkach chodza a czepiaja sie genderow, zero konsekwencji ;)

    2 3 Cytuj
  • 13 lut 2014

    Nawet o tym nie pomyślałem a to ciekawe ;)
    Co dopiero Szkoci... oni pod tymi spódniczkami przecież nic nie noszą, bo ksiądz to pewnie co po niektóry jednak coś założy.

    2 Cytuj
  • 14 lut 2014

    cytaty:

    Ojciec Tadeusz Rydzyk apeluje o organizowanie wykładów i spotkań przeciwko gender. W komunikacie zamieszczonym na łamach "Naszego Dziennika" założyciel Radia Maryja zauważa, że "ideologia gender, wprowadzana jest nie tylko na uczelnie, do szkół, ale nawet do przedszkoli, by wynaturzyć jeszcze niewinne dzieci".

    „Rozwiedzeni rodzice także są winni pedofilii"
    abp. Michalik „Winę ponosi nie dorosły sprawca, tylko dziecko, bo szuka miłości, której nie dostał z winy rodziców bo się rozwiedli?

    bez komentarza.

    2 1 Cytuj
  • 17 lut 2014

    Odbiegnę trochę od tematu ale to też pomysły nowoczesnych polityków
    http://wpolityce.pl/wydarzenia/74446-senyszyn-beztrosko-o-eutanazji-najmlodszych-przeciez-dzieci-tez-popelniaja-samobojstwa
    Ale dożyliśmy czasów że zgoda na zabijanie świadczy o nowoczesności a przeciwnicy to zacofanie oszołomy.
    Czy tytuły profesorskie są sprzedawane na bazarze czy w internecie?

    1 1 Cytuj
  • 17 lut 2014
    krowka123 napisał/a:

    Odbiegnę trochę od tematu ale to też pomysły nowoczesnych polityków
    http://wpolityce.pl/wydarzenia/74446-senyszyn-beztrosko-o-eutanazji-najmlodszych-przeciez-dzieci-tez-popelniaja-samobojstwa
    Ale dożyliśmy czasów że zgoda na zabijanie świadczy o nowoczesności a przeciwnicy to zacofanie oszołomy.
    Czy tytuły profesorskie są sprzedawane na bazarze czy w internecie?

    Irytuje mnie to wstrętne babsko. A tytuły to tacy klakierzy PRL-owscy jak ona za komuny dostawali hurtowo.

    2 Cytuj
  • 17 lut 2014

    Prawicowcy to prawdziwi magicy... Potrafią walczyć o życie we wszelakiej formie podpisując się jednocześnie rękami i nogami pod karą śmierci.

    2 2 Cytuj
  • 17 lut 2014
    mieszkaniec napisał/a:

    Prawicowcy to prawdziwi magicy... Potrafią walczyć o życie we wszelakiej formie podpisując się jednocześnie rękami i nogami pod karą śmierci.

    Jacy oni tam prawicowcy (bo występują pod szyldem kościoła?), toż oni tęsknią za forma władzy uprawianą przez komunę. Plują na nią, ale chętnie by skopiowali jej praktyki.

    "Do prawicy zalicza się: środowiska o poglądach konserwatywnych, konserwatywno-liberalnych (reprezentujące najczęściej liberalizm gospodarczy – a nie społeczny), chrześcijańsko-demokratycznych, monarchistycznych i narodowych (nacjonalistycznych). W szerszym znaczeniu do prawicy zalicza się również środowiska skrajnie prawicowe (o poglądach np. faszystowskich, neoliberalnych, rasistowskich, szowinistycznych) oraz środowiska centroprawicowe (które bywają również zaliczane do centrum sceny politycznej). Ideologia prawicowa odwołuje się niekiedy do przed politycznych zasad porządku „wyższego” ".

    Do naszej prawicy pasuje wszystko, prócz liberalizmu gospodarczego, który jest jedyna zaleta konserwatyzmu.

    3 4 Cytuj
  • 17 lut 2014

    ideologia gender to temat zastępczy aby odwrócić uwagę ludzi od problemu pedofilii w kościele. był biskup był ksiądz i nagle wszystko ucichło bo episkopat znalazł nowy temat "gender".
    dlaczego księża każą sobie płacić za każdy chrzest ślub pogrzeb przecież ksiądz to nie zawód to powołanie
    czy za pieniądze wejdzie się do nieba. czy świętemu Piotrowi wręczę łapówkę i ukradkiem wejdę do nieba przecież to jakiś absurd

    1 Cytuj
  • 17 lut 2014
    johnkotecki napisał/a:

    ideologia gender to temat zastępczy aby odwrócić uwagę ludzi od problemu pedofilii w kościele. był biskup był ksiądz i nagle wszystko ucichło bo episkopat znalazł nowy temat "gender".
    dlaczego księża każą sobie płacić za każdy chrzest ślub pogrzeb przecież ksiądz to nie zawód to powołanie
    czy za pieniądze wejdzie się do nieba. czy świętemu Piotrowi wręczę łapówkę i ukradkiem wejdę do nieba przecież to jakiś absurd

    Większych bzdur tutaj dawno nie czytałem...

    2 Cytuj
  • 17 lut 2014
    mieszkaniec napisał/a:

    Prawicowcy to prawdziwi magicy... Potrafią walczyć o życie we wszelakiej formie podpisując się jednocześnie rękami i nogami pod karą śmierci.

    Gratuluję poczucia humoru. Porównywanie Kary śmierci za morderstwo z skrobanką czy wmawianiem chorym dzieciom bądź staruszkom że wszystko będzie "dobrze" jak się je uśpi to hit dnia jak dla mnie.

    2 Cytuj
  • 17 lut 2014

    Niewiele potrzeba, żeby sprawić Ci hit dnia...
    Dla mnie dawanie sobie prawa do odebrania życia jednemu człowiekowi a drugiemu zachowania tego życia na siłę to nie poczucie humoru... tylko czarna obłuda.
    Żaden człowiek nie ma prawa decydować o czyimś życiu, nawet o życiu mordercy, bo nikt nie powinien mieć takiej władzy nad drugim człowiekiem.
    O decyzji za swoje życie to może nie będę się wypowiadał, choć ja osobiście wolałbym prawo do takiej decyzji posiadać. Władzę nad sobą chciałbym mieć.

    3 Cytuj
  • 17 lut 2014

    Kolejny "stwórca" bo teoretyzuje a gdy śmierć zapuka naprawdę będzie walczył o każdą sekundę życia.

    1 Cytuj
  • 17 lut 2014

    przecież to prawda gender to temat zastępczy czy wy naprawdę tego nie widzicie dlaczego jesteście tak ślepi przecież ona istniała od dawna to dlaczego się nią teraz zainteresowali
    w polityce tylko jest więcej tematów zastępczych

    Cytuj
  • 17 lut 2014
    krowka123 napisał/a:

    Kolejny "stwórca" bo teoretyzuje a gdy śmierć zapuka naprawdę będzie walczył o każdą sekundę życia.

    Niestety liczne przykłady ze świata (również te nagłośnione medialnie) pokazują, że niektórzy, owszem... robią w spodnie ze strachu przed bólem ale nie przed śmiercią.
    W przeciwieństwie do zdegenerowanych zabójców dla których wyrok śmierci często jest tylko pretekstem do śmiechu.
    Ludzka psychika płata przeróżne figle i nie każdy boi się śmierci lub Boga. Niektórzy nie mogą tego zrozumieć.
    Ja na szczęście mogę jedynie teoretyzować ale wierzę, że są ludzie którzy pragną śmierci bardziej niż życia.

    Cytuj
  • 17 lut 2014

    napisane jest nie zabijaj !!!
    tyle wystarczy czy nie?

    Cytuj
  • 17 lut 2014

    Tak a ja znowu przeczytałam-" jeśliby kto umyślnie przeciw bliźniemu swemu zasadziwszy się zdradą zabił go, i od ołtarza mego weźmiesz go i zabijesz! (Wj 21,14)" ale już nie wiem czy biblia obowiązuje czy odwołał jekj zapisy TVN ze swoimi ekspertami
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Kara_%C5%9Bmierci

    2 Cytuj
  • 17 lut 2014
    johnkotecki napisał/a:

    przecież to prawda gender to temat zastępczy czy wy naprawdę tego nie widzicie dlaczego jesteście tak ślepi przecież ona istniała od dawna to dlaczego się nią teraz zainteresowali
    w polityce tylko jest więcej tematów zastępczych

    Człowieku gender to temat zastępczy dla Tuska i jego kumpli. Pedofilia w Kościele to marginalny problem. I każdy kto się zawodowo zajmuje jej zwalczaniem ci to powie. "Problem" ten rozdmuchany został przez palikociarzy w celu walenia w Kościół Katolicki i również pomocy staremu kumplowi Bimbrownika Donkowi T. Cały ten debilny cyrk z gender ,LgTB i problemami innych zboczków i dewiatów ma kryć katastrofalny stan Państwa.
    Nie bądź naiwny.

    1 Cytuj
  • 17 lut 2014

    Katastrofalny stan Państwa.? Czy Ty wiesz o czy mówisz? Weź się lepiej do roboty a nie zajmuj się polityka bo nie masz o tym pojęcia.

    1 2 Cytuj
  • 18 lut 2014
    malina napisał/a:

    Katastrofalny stan Państwa.? Czy Ty wiesz o czy mówisz? Weź się lepiej do roboty a nie zajmuj się polityka bo nie masz o tym pojęcia.

    Coś sensowniejszego masz do napisania czy dalej brniemy w tą dziecinadę?

    3 1 Cytuj
  • 18 lut 2014

    Orkiestra na Titanicu grała do końca.
    A tu coś w temacie naprawdę wybraliśmy sobie przedstawicieli.
    http://www.fakt.pl/seksualizacja-czterolatkow,artykuly,445201,1.html

    1 Cytuj
  • 18 lut 2014

    Coś ty malina, ks. Sowa, to fałszywy kapłan, zwykły judasz.

    4 1 Cytuj
  • 18 lut 2014
    krowka123 napisał/a:

    Nauczą czterolatki masturbacji?

    Widzę, że chciałbyś mieć monopol na masturbację i nie chcesz aby inni to przeżywali.
    Pod ta krówką, kryje się facet, kobieta kieruje się intuicją i takich głupot by nie wypisywała.

    3 2 Cytuj

Odpowiedz