Forum » Społeczeństwo

Czy to prawda?- Zmiana Księży!!

  • jeden język a dwoje uszu 30 mar 2014

    Jeżeli ktoś (nie koniecznie ksiądz) robi tyle co on dla ludzi a jeszcze przy tym jest jak to określił przedmówca radykalny to nie ma sił aby niechcący nikogo nie uraził, nie nadepnął na odcisk. Wypadków przy pracy nie ma tylko ten, kto nic nie robi.
    Co do wałkowanych od kilku lat słów wypowiedzianych przez niego na spowiedzi powiem tak. Chłop miał rację i tyle. Być może można by mieć wątpliwości co do formy wypowiedzi, ale twoja gwałtowna reakcja świadczy (co za pewnie psycholodzy potwierdził) o jakiejś twoich negatywnych doświadczeniach z przeszłości, lub cechach charakteru.

    3 4 Cytuj
  • 17 cze 2015

    UWAGA ks. Adam Biłka zwolniony z urzędu proboszcza parafii Niepokalanego Serca NMP w Krakowie - os. Rybitwy-Przewóz i mianowany proboszczem parafii MB Nieustającej Pomocy w Skrzypnem
    LUDZIE MIELI GO DOŚĆ I POWYŻEJ USZU CZŁOWIEK CHORY PSYCHICZNIE KTÓREMU ZDAJE SIĘ ZE WŁADA ŚWIATEM!!!! NA SKŁADKĘ NIE BYŁO MOWY O TYM ŻEBY DZWONIŁY DROBNE , WYWALONY ZE SZKOŁY I W KOŃCU Z PARAFII .WSPÓŁCZUCIE DLA TYCH BIEDNYCH LUDZI W MIEJSCOWOŚCI SKRZYPNE

    12 6 Cytuj
  • Def Ibrylator 17 cze 2015

    Ja słyszałem, że w Myśleniach idzie do wymiany cała kadra. Zasłyszane od starszych wiekiem Pań.

    7 2 Cytuj
  • 17 cze 2015

    Ks. z Harbutowic też w końcu udało się zmienić. Pazerność to jego drugie imię

    5 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 20 cze 2015

    Nie wiem czemu odszedł z tamtej miejscowości i nie chcę wiedzieć. Wiem natomiast, że pewne jego kazanie mnie mocno dotknęło (wręcz zabolało), bo dotknęło mnie osobiście - tego jak kiedyś zrobiłem coś niedobrego, bo zabrakło odwagi. Bardzo dziękuję mu za tamto kazanie, i Temu który go natchnął do niego. Pewnie nawet nie przypuszczał, że mówi o osobach, z których jedna właśnie jest w kościele.

    2 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 20 cze 2015
    def_ibrylator napisał/a:

    Ja słyszałem, że w Myśleniach idzie do wymiany cała kadra. Zasłyszane od starszych wiekiem Pań.

    A ja kiedyś na tym forum czytałem zasłyszane od starszych pań informacje, że ks. Leszek ma zostać proboszczem i co? Nowy proboszcz przychodzi z pod Chorzowa. Za kilka lub kilkanaście dni.

    3 7 Cytuj
  • 20 cze 2015
    sh_ma napisał/a:

    Nowy proboszcz przychodzi z pod Chorzowa. Za kilka lub kilkanaście dni.

    ks. Stanisław Makowski zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Płazie oraz z funkcji wicedziekana dekanatu CHRZANÓW i mianowany proboszczem parafii Narodzenia NMP w Myślenicach

    Gdzie tam Chorzów a gdzie Chrzanów...

    9 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 21 cze 2015

    Ups przepraszam za pomyłkę.

    2 1 Cytuj
  • 21 cze 2015

    A jakieś koligacje rodzinne łączą ks. Makowskiego i ks. Dziwisza?

    2 4 Cytuj
  • 21 cze 2015

    [cytat=HENIU ZDENIU]UWAGA ks. Adam Biłka zwolniony z urzędu proboszcza parafii Niepokalanego Serca NMP w Krakowie - os. Rybitwy-Przewóz i mianowany proboszczem parafii MB Nieustającej Pomocy w Skrzypnem
    LUDZIE MIELI GO DOŚĆ I POWYŻEJ USZU CZŁOWIEK CHORY PSYCHICZNIE KTÓREMU ZDAJE SIĘ ZE WŁADA ŚWIATEM!!!! NA SKŁADKĘ NIE BYŁO MOWY O TYM ŻEBY DZWONIŁY DROBNE , WYWALONY ZE SZKOŁY I W KOŃCU Z PARAFII .WSPÓŁCZUCIE DLA TYCH BIEDNYCH LUDZI W MIEJSCOWOŚCI SKRZYPNE[/cytat

    on sam się zgłosił i prosił o przeniesienie bo dobrze już zdawał sobie sprawę z tego ze po ryju by dostał lada moment cwaniak pójdzie dalej żerować na innych

    10 4 Cytuj
  • 21 cze 2015

    Witam mieszkam w Skrzypnem chciałam się chciałabym się dowiedzieć jaki jest w powód wywalenia ks. A Bilki ze szkoły bo mam dzieci w szkole

    12 3 Cytuj
  • 21 cze 2015

    No tak jak zwykle plotki i ziarnko prawdy ...
    A wystarczyło pójść do kościoła na mszę św. i wysłuchać ogłoszeń.
    Po 1:
    Zmiana proboszcza w parafii N.N.M.P. to fakt. Ks. Burek zrezygnował z pełnionej funkcji a na jego miejsce powołany został wspomniany wyżej ks. Makowski.
    Po 2:
    To nie ks. Leszek H. odchodzi tylko ks. Jan J.
    Odchodzi bo został mianowany proboszczem w innej parafii.
    Niestety nie pamiętam w jakiej i gdzie.

    7 1 Cytuj
  • 22 cze 2015

    A wszyscy na chwilę odetchnęli z ulgą ,że to ksiądz Leszek odchodzi -niestety../

    33 12 Cytuj
  • 23 cze 2015

    Przy okazji, pytanie ;
    W państwach równie katolickich jak Polska, w czasie mszy cały Kościół przystępuje do komunii, ostatnio zaobserwowałem to również w Portugalii i Chorwacji.
    Czy poza zwyczajowymi praktykami, Polska ma swój kodeks postępowania katolickiego?
    Podobnie , z wejściem do kościoła, w/w państwach nie ma przyklękania tylko skłonny i przezegnanie się.

    3 9 Cytuj
  • 23 cze 2015
    trzezwomyslacy napisał/a:

    A jakieś koligacje rodzinne łączą ks. Makowskiego i ks. Dziwisza?

    Oczywiście ! Tak jeden jak i drugi pochodzi z Raby Wyżnej.

    5 3 Cytuj
  • 24 cze 2015
    Skarbek napisał/a:

    A wszyscy na chwilę odetchnęli z ulgą ,że to ksiądz Leszek odchodzi -niestety../

    Raczej Leszek filozof, dorabiający jako ksiądz.

    18 9 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 24 cze 2015

    [cytat]
    W państwach równie katolickich jak Polska, w czasie mszy cały Kościół przystępuje do komunii, ostatnio zaobserwowałem to również w Portugalii i Chorwacji.
    Czy poza zwyczajowymi praktykami, Polska ma swój kodeks postępowania katolickiego?[/cytat]
    Kodeks, a raczej Katechizm Kościoła Katolickiego jest ten sam, ale praktyki wiernych różne, które mają swoje korzenie przed co najmniej dziesiątkami lat. W obu przypadkach jest przez wiernych przeginanie: w Polsce w jedną stronę, a na zachodzie w przeciwną. Pisałem już gdzieś o tym na tym forum. Bardzo trafne kazanie, próbujące tą sprawę wyjaśnić i naprostować było w ostatnią niedzielę stycznia w kościele przy Rynku.
    [cytat]Podobnie , z wejściem do kościoła, w/w państwach nie ma przyklękania tylko skłonny i przezegnanie się.[/cytat]Podobnie jak wyżej. To jest sprawa po części sposobu urządzenia kościoła, trochę świadomości ludzi, a trochę bezmyślności. W Polsce, a nawet w Myślenicach nie zawsze wychodząc z kościoła jest powód aby przyklękać. Bo przyklękamy przed Bogiem ukrytym w tabernakulum, a nie tak jak większość się przyzwyczaiła przed ołtarzem. Stąd pewnie bierze się to, że na zachodzie wychodząc z kościoła nie przyklękają, bo tam widocznie tabernakulum często nie jest przy głównym ołtarzu. W Polsce także coraz częściej w nowo budowanych kościołach nie umieszcza się tabernakulum w głównym ołtarzu tylko przy bocznym, albo w osobnej kaplicy.

    3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 24 cze 2015
    def_ibrylator napisał/a:

    Ja słyszałem, że w Myśleniach idzie do wymiany cała kadra. Zasłyszane od starszych wiekiem Pań.

    A mówiły w którym roku? Bo raczej nie w bierzącym!
    http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/zmiany-wikariuszowskie-2015.html

    8 Cytuj
  • Raphaell 25 cze 2015

    Zmiana dziekana to z pewnością i odchodzi x Jan jako proboszcz do innej parafii:)...a def....niech nadal slucha "starszych pań":)xD

    6 Cytuj
  • 26 cze 2015

    Dzięki sh_ma
    To co napisałeś brzmi logicznie.
    Mam do Ciebie inne pytanie. Podczas objawien (Fatimy Medziugore) ukazuje się osobom (Medziugore do dzisiaj), Matka Boska, które robią następnie przekaz rozmowy, chodzi o to abyśmy odmawilli różaniec za pokój na świecie .
    I teraz moje pytanie;
    Dlaczego przekaz jest tylko do katolików,
    dlaczego nie ma przekazu dla nie chrześcijan, np. zjatow muzulman, przecież oni nic nie wiedzą o zagrożeniu wojennym na świecie i o modlitwie o pokój na świecie .
    Czy Bóg w postaci Matki Boskiej wybrał tylko jedną religię do posłannictwa?
    A przecież wojny wciąż trwają i morderstwa związane z nimi, np. w Afryce i Azji,
    Czy Matka Boska w postaci im znanej nie może im się objawiać ostrzegają o wojnie?

    3 5 Cytuj
  • Andrzej 26 cze 2015
    bono napisał/a:

    A przecież wojny wciąż trwają i morderstwa związane z nimi, np. w Afryce i Azji,
    Czy Matka Boska w postaci im znanej nie może im się objawiać ostrzegają o wojnie?

    A skąd wiesz, czy w postaci im znanej nie objawia im się i nie ostrzega o wojnie?

    2 Cytuj
  • 27 cze 2015
    bono napisał/a:

    Przy okazji, pytanie ;
    W państwach równie katolickich jak Polska, w czasie mszy cały Kościół przystępuje do komunii, ostatnio zaobserwowałem to również w Portugalii i Chorwacji.
    Czy poza zwyczajowymi praktykami, Polska ma swój kodeks postępowania katolickiego?
    Podobnie , z wejściem do kościoła, w/w państwach nie ma przyklękania tylko skłonny i przezegnanie się.

    Protestantyzm i brak prawdziwej Wiary Eucharystycznej - prostuje ludziom kolana.....

    1 Cytuj

Odpowiedz