Forum » Społeczeństwo

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

  • 22 lut 2019

    https://sjp.pwn.pl/sjp/choroba;2448481.html
    https://sjp.pwn.pl/slowniki/chamstwo.html
    https://sjp.pwn.pl/slowniki/wyssa%C4%87.html
    https://sjp.pwn.pl/sjp/cycek;2449808.html
    https://sjp.pwn.pl/sjp/matka;2481829.html

    Vivaldi napisał/a:

    Czy to nie słowo obelżywe i o kimś i o matce ? Ciekawa sprawa z tymi chorobami które można wyssać.

    Jeśli masz wątpliwości, korzystaj ze słownika PWN, jak pokazane powyżej, żadne słowo nie ma konotacji obelżywej. Opisuje stan faktyczny. Chamstwo można wyssać z cycka matki i jest to choroba emocjonalna. Jak mamusia i tatuś nie wpoi szacunku do drugiego człowieka to nie zrobi tego, ani ksiądz, ani nauczyciel, ani siostra zakonna, ani bogobojny polityk.

    Ps. Polecam korzystać z Google i słownika języka polskiego, gdy powstają jakieś wątpliwości.

    1 Cytuj
  • 22 lut 2019

    Jak skorzystałem z googla to się okazało, że wyszło po chamsku więc skorzystam z Twojej rady i zaczerpnę z PWN jako podstawę do wykładni

    https://sjp.pwn.pl/sjp/wafel;2534329.html

    Wszystko zależy od interpretacji, wrażliwości, odczytu osobistego itd. Proponuję zignorować temat, tak ?

    2 Cytuj
  • 22 lut 2019

    Ja odnoszę się tylko do Twojej wypowiedzi. Skoro linkujesz PWN to miło ze następnym razem zamiast używać slangu użyjesz „standardowej” wersji języka.

    Pozdrawiam.

    1 Cytuj
  • 22 lut 2019

    Robię dokładnie identycznie choć jeśli coś jest na świecie niestandardowe, nienaturalne nie musi mieć znaczenia negatywnego jeśli jest poprawnie odczytane, odebrane i przedstawione tak samo jak "standard" to określenie bliżej nieokreślone bowiem różne standardy występują w zależności od miejsca i czasu. Na ogół standardem nazywa się coś co jest większości ogólnie akceptowane za normalne. Dotyczy to głównie np. polityki czy UE. Różne standardy występują w różnych miejscach i w obu są "standardowymi".

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Ale macie problemy...

    2 1 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    Tekst był o takich jak Ty, którym wrodzona przypadłość , czyli homoseksualizm ( gejów jest tyle samo co lesbijek) raczej kalectwo bardziej przeszkadza niż inne wrodzone przypadłości. Napiętnujesz i opluwasz błąd genetyczny i przypisujesz go tym ludziom.
    Co 16 osoba jest homo.

    Słuchaj sprawa jest. Nie mogę pozyskać informacji ze źródła a Ty coś tam wiesz skoro wiesz to weź mi powiedz jak to jest z tą tolerancją. Zielonego pojęcia nie mam skąd Wy te cyfry bierzecie Rafał mówi o 10% Ty podkręcasz sprawę do 16%, jeszcze kilka dni i wyjdzie na to, że wszyscy moi sąsiedzi i brat to geje. Widzisz brata nie mam ale jak tu można być czegoś pewny jak świat staje na głowie. Mam trzy siostry płci żeńskiej.....przynajmniej tak wiem do dzisiaj. A sąsiedzi do tej pory nie przeszkadzali to i dalej pewnie będzie dobrze ale co nie otworze newsów to cyfry rosną. Troche skopiuje bo mi gdzie indziej nie chcieli odpowiedzieć, a widzę że się wypowiadasz na ten temat to pomyślałem zapytam skoro mogę, może coś wiesz.

    https://dorzeczy.pl/kraj/94035/Nowoczesna-edukacja-seksualna-i-wsparcie-dla-Parady-Rownosci-Trzaskowski-podpisal-Karte-LGBT.html
    zielonego pojęcia nie mam czy taki wpływ na Rafałka ma jego zastępca ale oboje razem chyba nie do końca potrafią czytać ze zrozumieniem WHO
    https://www.youtube.com/watch?v=WcqUOydPj0I
    https://www.salon24.pl/u/rk1/936956,malopolska-kurator-kontra-trzaskowski-lgbt

    powiedz Ty mnie z Twojego źródła, jak to jest, że po pierwsze primo nie ma na monitorowanie w podstawówkach ADHD, czy dysleksji a nawet anoreksji a mają pojawić się latarnicy. Chcesz mi powiedzieć, że latarnik jest niezbędny bo około 10% dzieci w Warszawie to homo? Czyli troje w klasie? I skąd te cyfry? No dla mnie świat na głowie staje i normą normalną to nie jest (kiedyś napisałem co to norma lub działanie standardowe : dwa różne zachowania w dwóch różnych miejscach świata będą normą lub nie będą normą jeśli je zmienisz w czasie i miejscu).

    Rozumiem, że Rafałek wprowadził kartę po konsultacjach z Warszawiakami tak? Podobnie jak z ulicą Armii Krajowej - ja o konsultacjach nie słyszałem. Chcesz mi powiedzieć, że zgodnie z WHO czyli dzieci w wieku 9 do 12lat wiedzą już jaką mają orientację skoro ledwo co lub jeszcze nie wiedza po co są zabawki. Ja po prostu nie ogarniam stąd też chęć pozyskania wiedzy. To jest to co Ci kiedyś tłumaczyłem : nic do LGBT nie mam dopóki nie włazi to w moje życie i w moje zasady w których zostałem wychowany.
    To ma tyle wspólnego z tolerancją co taka tolerancja
    https://www.salon24.pl/u/rk1/905724,kpw

    Bo popatrz jeżeli w Chinach jada się nie tylko ryż ale większość dań pałeczkami siedząc w kucki na podłodze i jest to norma to za normę savoir-vivre mam uznać jedzenie pałeczkami i mają być one podane za każdym razem obok sztućców? Wg mnie normalne to nie jest kiedy u Wierzynka podadzą mi pałeczki obok widelca aby mnie czasem nie urazić bo mogę być z Chin choć tego nie widać.
    Mojej zgody na to nie ma.

    Cytuj
  • Andrzej 24 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Słuchaj sprawa jest. (...) Ty podkręcasz sprawę do 16%, jeszcze kilka dni i wyjdzie na to, że wszyscy moi sąsiedzi i brat to geje. Widzisz brata nie mam

    Skoro brata nie masz, to sam musisz być gejem! Statystyki nie oszukasz :D

    3 Cytuj
  • 24 lut 2019

    O cholera dobrze, że na to zwróciłeś uwagę. Wiesz, że nie brałem tego pod uwagę :-))) a statystyka musi się zgadzać :D dobrze, że latarnicy bedą niebawem będzie kogo zapytać jak to jest, że jak gejem nie jestem a brata nie mam to co zrobić ze statystyką ?

    3 Cytuj
  • 24 lut 2019

    Jezus powiedział do swoich uczniów: «Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli zabiera ci płaszcz, nie broń mu i szaty. Dawaj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie. Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to należy się wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują. I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy pożyczają grzesznikom, żeby tyleż samo otrzymać. Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

    Jak to ugryźć?

    2 Cytuj
  • 24 lut 2019
    bono napisał/a:

    Jak to ugryźć?

    Widzę, że byłeś dzisiaj w kościele :-))) i co zostało coś z tego w głowie?

    4 Cytuj
  • 24 lut 2019
    4 Cytuj
  • 30 lis 2019

    https://wiadomosci.onet.pl/kraj/gdansk-wierni-wyslali-do-papieza-list-ws-odwolania-abp-glodzia/7lqdp7k
    Obserwuję, że w kościele polskim papież Franciszek to taka Merkel, a prymas Wojciech Polak to taki Tusk.

    1 1 Cytuj
  • 16 maj 2020

    Kościół można by przypisać do ministerstwa kultury.
    Można by tez dołożyć elementy edukacyjne i zdrowotne. ale ze wszystkimi elementami dla tych grup społecznych.
    Traktowanie kościoła przez wynoszenie go ponad inne zawody, uważam za nieporozumienie
    kościół jest wynalazcą i pomysłodawcą znanej obecnie działalności pod nazwą franczyza.
    Każda parafia to najzwyklejsza franczyza, patrząc z pozycji biznesowej.

    1 Cytuj
  • 16 maj 2020

    Ty znowu zaczynasz swoje błędne koło? Przecież o tej franczyzie już pisałeś. W kółko gra na emocjach? Ty jakieś streszczenia swojego samopoczucia wylewasz w zależności co zajarasz czy co?

    1 2 Cytuj
  • 17 maj 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Ty znowu zaczynasz swoje błędne koło? Przecież o tej franczyzie już pisałeś. W kółko gra na emocjach? Ty jakieś streszczenia swojego samopoczucia wylewasz w zależności co zajarasz czy co?

    Pisałem i dalej kościół gra na emocjach.
    Wyobraź sobie ze idziesz do psychologa po pomoc a ten robi ci wykład o wyborach i łotrach?
    Idziesz do teatru i tam jest wykład na kogo nie głosować?

    Franczyza daje licencję w temacie o Bogu a nie o kandydatach na prezydenta.

    3 1 Cytuj
  • Janek Sal 17 maj 2020

    zabawa w chowanego- znowu cos sie zaczyna jakas akcja bo wybory idą
    Przed tamtymi co sie odbyły tez szło tylko nie mów nikomu - jakas konferencja była cos ustalili -
    Okazuje sie za jakies śledztwo było - akta z wyników śledztwa były pierwsze w kurii niż w sądzie ..
    Notka do prokuratorów wszczynających sledztwa w sprawie pedofilów księży =- co do pedofilów kominiarzy takiej notki nie ma .......

    więc najlepsza odzież ochronna do bezpiecznego prowadzenia procederu to sutanna

    zdrowia

    1 1 Cytuj
  • 17 maj 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    Okazuje sie za jakies śledztwo było - akta z wyników śledztwa były pierwsze w kurii niż w sądzie ..
    Notka do prokuratorów wszczynających sledztwa w sprawie pedofilów księży =- co do pedofilów kominiarzy takiej notki nie ma .......

    więc najlepsza odzież ochronna do bezpiecznego prowadzenia procederu to sutanna

    zdrowia

    Czyzbyś sugerował , ze w koalicji rządowej najważniejszym koalicjantem na prawach partii rządzącej jest kościół ?

    Nie wierzę.
    Kościół pracuje teraz nad ustąpieniem koronawirusa. Powoli pandemia ustępuje, a to świadczy , ze ma w tym udział kościół .

    1 Cytuj
  • 17 maj 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    więc najlepsza odzież ochronna do bezpiecznego prowadzenia procederu to sutanna

    z tym się zgodze, oba filmy były bezwzględnie potrzebne. Problem w tym, że po pierwszym bono chciał wspólnie łapać zwyrodnialców. Okazało się, że wokół siebie nie znalazł ani jednego choć ci bywali i bywali tuszowani co okazało się największym przekleństwem KK i największym błędem. Błędem na których taki bono może grać obecnie. A że gra na emocjach to podsyca cokolwiek dorwie w łapę.
    Całość nie zmieniło sytuacji, nie odebrało wiernych ale wręcz oczyściło sutannę na pochybel bonom
    https://www.youtube.com/watch?v=SqvUVM9PERA

    1 1 Cytuj
  • 18 maj 2020
    Vivaldi napisał/a:

    z tym się . Błędem na których taki bono może grać obecnie. A że gra na emocjach to podsyca cokolwiek dorwie w łapę.
    Całość nie zmieniło sytuacji, nie odebrało wiernych ale wręcz oczyściło sutannę na pochybel bonom
    https://www.youtube.com/watch?v=SqvUVM9PERA

    Historia kościoła pokazuje że jest to organizacja kulturalno oświatowa, potrzebna- sam z niej korzystam.
    Ale ze wstawiennictwem u Boga nie ma nic wspólnego, gra tylko jak piszesz na emocjach cokolwiek dorwie w łapę .
    A to odejście suszy, powodzi, pożaru. pandemii ... i Bóg wie jeszcze czego.

    Pandemia wykazała, że poza pięknymi słowami, król jest nagi.
    Goście bez wiernych są niczym, jak teatr bez widza.
    Nie zdziwię się że wierni zostaną już na zawsze w dużej części przy kaplicy TV ,
    bo trzy miesiące ich przekonało ze to też działa.
    Ateiści w zarazie czerpią z poza modlitwy tyle samo co rozmodleni.
    A rzeczywista łaska spływa na ludzi nie ze względu na deklaracje wiary, a na prywatna bliskość Boga.
    A ta bliskość jest niezależna od wyboru religii czy jej brak, czy straszeniem przez duchownych karą bożą, tylko od ich sposobu na życie i korzystanie z mądrości która Bóg ich obdarzył .
    Ta mądrość to najlepsza wiara jaka Bóg nam przekazał.

    3 2 Cytuj
  • Janek Sal 18 maj 2020
    Vivaldi napisał/a:

    z tym się zgodze, oba filmy były bezwzględnie potrzebne. Problem w tym, że po pierwszym bono chciał wspólnie łapać zwyrodnialców. Okazało się, że wokół siebie nie znalazł ani jednego choć ci bywali i bywali tuszowani co okazało się największym przekleństwem KK i największym błędem. Błędem na których taki bono może grać obecnie. A że gra na emocjach to podsyca cokolwiek dorwie w łapę.
    Całość nie zmieniło sytuacji, nie odebrało wiernych ale wręcz oczyściło sutannę na pochybel bonom
    https://www.youtube.com/watch?v=SqvUVM9PERA

    Filmy były potrzebne bardzo - ale sutanny nie oczysciły w zaden sposob-

    zeby sutanne oczyścić potrzebne zdecydowane działanie Episkopatu i naszej prokuratury - co niestety nie stanie się prędko
    Służalczość ziobry względem koscioła to uniemozliwia - jak oni klęczeli u rydzyka jakie miny pobozne mieli , wręcz sam miód sie lał po tych mordach zdradzieckich......

    zdrowia

    1 Cytuj
  • 18 maj 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    Filmy były potrzebne bardzo - ale sutanny nie oczysciły w zaden sposob-

    zeby sutanne oczyścić potrzebne zdecydowane działanie Episkopatu i naszej prokuratury - co niestety nie stanie się prędko
    Służalczość ziobry względem koscioła to uniemozliwia - jak oni klęczeli u rydzyka jakie miny pobozne mieli , wręcz sam miód sie lał po tych mordach zdradzieckich......

    zdrowia

    PiS jest na pasku kleru,
    te szamańskie szaty w kościele, mają z normalnego śmiertelnika uczynić autorytet.
    Jezus mówił:

    Przywódcy religijni i faryzeusze zajęli miejsce samego Mojżesza. 3 Dlatego postępujcie zgodnie z ich nauką, lecz nie bierzcie z nich przykładu. Bo nauczają, ale sami tego nie przestrzegają. 4 Wymyślają bowiem niewykonalne obowiązki i narzucają je innym, a sami nie kiwną nawet palcem, aby im pomóc. 5 To, co robią, czynią tylko na pokaz. Starają się pobożnie wyglądać—zakładają na ramiona szkatułki z tekstami modlitw i chodzą w szatach z długimi frędzlami. 6 Oczekują zaszczytnych miejsc na przyjęciach i w synagogach 7 oraz wyrazów szacunku ze strony innych ludzi. Lubią, gdy inni zwracają się do nich: „nauczycielu”.

    1 1 Cytuj
  • Anty 18 maj 2020

    Mnie uderza co innego - dlaczego w tych filmach nie poświęca się uwagi roli rodziców w procederze?
    Gdyby rodzice rozmawiali, słuchali i interesowali się dziećmi, dzieci nie byłyby łatwym celem dla pedofili i to niezależnie od tego jaki zawód wykonują.

    Jeśli rodzic nie rozmawia z dzieckiem, nie uczy go, co to zły dotyk, czego innym ludziom wobec niego nie wolno, to nie buduje z nim więzi i poczucia, że dziecko może przyjść i powiedziec mu o wszystkim.
    Rodzice, którzy „nakocą” dzieci ile wlezie, potem nie radząc sobie z ich wychowaniem i poświęcaniem im odpowiedniej uwagii są łatwym „kąskiem” dla pedziów.
    Zwróćcie uwagę - rodzina wielodzietna, chore dziecko skupiające większość uwagi, biedna, z ograniczonymi możliwościami zmiany pracy, pewnie dla dziecka mało czasu, dziecko mające strach, że jak powie to ojciec straci pracę…
    Jak rodzice mogą pozwalać, żeby obcy dorosły facet był w pokoju sam na sam z ich dzieckiem? Gdyby to dotyczyło moich dzieci, to bym w życiu na to nie pozwolił, to jakiś absurd.
    W poprzednim filmie też były tylko takie osoby, z takich rodzin.

    Zmianę powinniśmy zacząć od siebie - od uwagi dla dzieci, rozmów z nimi, wyznaczania granic, budowania w nich przeświadczenia, że mogą powiedzieć nam o wszystkim i zawszę będziemy po ich stronie. Potem od nas - nie bać się edukacji seksualnej wobec dzieci, przekazywania dziecom informacji, żeby mogły się bronić. To, że 13 latek, pozwala się całować z językiem obcemu facetowi i się nie wyrywa, to też jest w jakiś sposób „dysfunkcyjne”, że nie został nauczony takiego zachowania…

    Dodatkowo trzeba skończyć z faworyzowaniem i przypisywaniem jakiś szczególnych właściwości księżom. Oni pięknie relatywizują - jak chcą to są takimi grzesznikami jak my, a jak chcą i im to wygodne to unoszą się 2 metry nad ziemią mając się za lepszych od nas, bo są łącznikami z Bogiem…

    2 20 Cytuj
  • Janek Sal 18 maj 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Mnie uderza co innego - dlaczego w tych filmach nie poświęca się uwagi roli rodziców w procederze?
    Gdyby rodzice rozmawiali, słuchali i interesowali się dziećmi, dzieci nie byłyby łatwym celem dla pedofili i to niezależnie od tego jaki zawód wykonują.

    Jeśli rodzic nie rozmawia z dzieckiem, nie uczy go, co to zły dotyk, czego innym ludziom wobec niego nie wolno, to nie buduje z nim więzi i poczucia, że dziecko może przyjść i powiedziec mu o wszystkim.
    Rodzice, którzy „nakocą” dzieci ile wlezie, potem nie radząc sobie z ich wychowaniem i poświęcaniem im odpowiedniej uwagii są łatwym „kąskiem” dla pedziów.
    Zwróćcie uwagę - rodzina wielodzietna, chore dziecko skupiające większość uwagi, biedna, z ograniczonymi możliwościami zmiany pracy, pewnie dla dziecka mało czasu, dziecko mające strach, że jak powie to ojciec straci pracę…
    Jak rodzice mogą pozwalać, żeby obcy dorosły facet był w pokoju sam na sam z ich dzieckiem? Gdyby to dotyczyło moich dzieci, to bym w życiu na to nie pozwolił, to jakiś absurd.
    W poprzednim filmie też były tylko takie osoby, z takich rodzin.

    Zmianę powinniśmy zacząć od siebie - od uwagi dla dzieci, rozmów z nimi, wyznaczania granic, budowania w nich przeświadczenia, że mogą powiedzieć nam o wszystkim i zawszę będziemy po ich stronie. Potem od nas - nie bać się edukacji seksualnej wobec dzieci, przekazywania dziecom informacji, żeby mogły się bronić. To, że 13 latek, pozwala się całować z językiem obcemu facetowi i się nie wyrywa, to też jest w jakiś sposób „dysfunkcyjne”, że nie został nauczony takiego zachowania…

    Dodatkowo trzeba skończyć z faworyzowaniem i przypisywaniem jakiś szczególnych właściwości księżom. Oni pięknie relatywizują - jak chcą to są takimi grzesznikami jak my, a jak chcą i im to wygodne to unoszą się 2 metry nad ziemią mając się za lepszych od nas, bo są łącznikami z Bogiem…

    Łatwo tak mówić dzisiaj- to ma miejsce 20 lat wstecz - - ale fakt rozmów z dziecmi było za mało wówczas .

    1 Cytuj
  • Anty 18 maj 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    Łatwo tak mówić dzisiaj- to ma miejsce 20 lat wstecz - - ale fakt rozmów z dziecmi było za mało wówczas .

    Ale co to znaczy łatwo mówić? To są proste sprawy. To nie jest tak, że pedofili robi krzywdę dziecku i go gwałci. W tych przypadkach to są pedofile przy rodzinie, z resztą z treści filmu wynika, że ich ojciec wiedział o tym, co ksiądz im robi - czemu nie zareagował?

    Medialnie jest łatwiej zrobić widowisko z hierarchą kościelnym. Nikt w tym kraju poruszając tematykę pedofilii nie porusza udziału rodziców w procederze czy to dyrygent molestował, czy to celebryta, czy to polityk czy to ksiądz.

    Zmowa milczenia, bo by się okazało, że problem jest bardzo złożony i trzeba nagle zająć stanowisko, że rodzice dali dupy i również skrzywdzili swoje dzieci - zaniechaniem

    2 20 Cytuj
  • 18 maj 2020
    AntyPatusMyslenice napisał/a:

    Ale co to znaczy łatwo mówić? To są proste sprawy. To nie jest tak, że pedofili robi krzywdę dziecku i go gwałci. W tych przypadkach to są pedofile przy rodzinie, z resztą z treści filmu wynika, że ich ojciec wiedział o tym, co ksiądz im robi - czemu nie zareagował?

    Medialnie jest łatwiej zrobić widowisko z hierarchą kościelnym. Nikt w tym kraju poruszając tematykę pedofilii nie porusza udziału rodziców w procederze czy to dyrygent molestował, czy to celebryta, czy to polityk czy to ksiądz.

    Zmowa milczenia, bo by się okazało, że problem jest bardzo złożony i trzeba nagle zająć stanowisko, że rodzice dali dupy i również skrzywdzili swoje dzieci - zaniechaniem

    Wniosek jest prosty, hierarchia jest umoczona. Polak -kardynał jest ignorowany i stawiany do konta. a pozostałym łącznie z naszym i rzecznikiem, w oczach to widać.

    Rodzic jednej czy drugiej ofiary, jest winny, bo powinni się skrzyknąc i żaden ksiądz pedofil, nie miałby odwagi oddalić się na 1 km od parafii. Albo by wracał z obitym ryjem a kazanie musiałby głosić w ciemnych okularach aż do skutku i zaraz by się to skończyło.

    3 1 Cytuj

Odpowiedz