Forum » Społeczeństwo

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

  • 8 lis 2014

    Czy ktoś zna kandydatów z Myślenic do Sejmiku Wojewódzkiego, poza Piotrem Szewczykiem?

    2 1 Cytuj
  • 9 lis 2014

    Wreszcie się doszukałam i wiem, na kogo głosować do Sejmiku Wojewódzkiego. BILAL QASHOU - Lista nr 6 Lewica Razem, miejsce nr 8. Życzę powodzenia!

    5 12 Cytuj
  • 9 lis 2014

    Bill co wy nie macie wolnego?Nawet w niedzielę musicie bronic honoru Pana i Władcy?
    Prol napisał prawdę która zabolała a ja przytoczę jedno zdanie z jego wypowiedzi-"Cieszymy się, że mamy wyciąg, ale Alzheimer pozwolił nam zapomnieć ile Gmina straciła na nie zapłaconych podatkach upadłej spółki"
    A ja zapytam - gdyby szary obywatel nie zapłacił 50 zł.podatku gminie czy też byliby dla niego tak wyrozumiali?.
    Wielu nieudacznikom ta władza uratowała życie,co np. po upadku PKS robiłby taki kontroler biletów którego przygarnęła władza?Bo już specjalista od kanalizacji mógłby znaleźć zatrudnienie przy kopaniu rowów a i do układania kostki brukowej paru mogłoby się załapać.

    10 3 Cytuj
  • 10 lis 2014

    Jak się władza nie zmieni to tak niedługo będzie

    http://www.youtube.com/watch?v=UQq444aFG7A&list=UUXsLOTmpofw_5Ns0DKItMMw

    2 Cytuj
  • 10 lis 2014

    Burmistrz pisze że miasto należy do obywateli. Gó... prawda to już prywarny folwark.
    Pora z tym skończyć.

    14 13 Cytuj
  • Beata 11 lis 2014

    A ty yoda jesteś rozgłośnią Szlachetki? Wiesz jak wygląda sytuacja w Pcimiu, gdzie folwark Szlachetka-Obajtek kręci się pełną parą?
    Wpadać z deszczu Ostrowskiego pod rynnę Szlachetki to najgorszy wybór.
    Sama miałam wielkie nadzieje że pojawi się ktoś inny niż ta dwójka, ale nadzieje mrzonkami się okazały.

    18 7 Cytuj
  • 11 lis 2014

    Myślę, że naturalnym wyborem młodych jak i starszych acz rozsądnych osób powinna być Nowa Prawica. Jest to jedyna partia dająca nadzieję na to, że po ukończeniu szkoły, studiów będzie warto zostać w Polsce, że tutaj będzie godna praca, godne zarobki gwarantujące utrzymanie rodziny co będzie miało fundamentalne znacznie dla przyszłości Polski. Dla przyszłości w której, gdy pozostawimy u władzy obecny system, nie będzie pieniędzy na emerytury, a ludzie będą musieli pracować do śmierci. Już wyobrażam sobie 70-letniego kierowcę czy pracownika budowlanego - chore. Mimo tej pracy podatki i daniny państwowe i tak zjedzą nasze zarobki. A szlachta na wiejskiej będzie dobrze się bawić. STOP! Polska nie może zmierzać w tę stronę! Pięknie podziękujmy Starszym Panom z PiSu, PO, PSL. Właśnie teraz musimy dokonać znaczącej zmiany. Jeśli wybory samorządowe pokażą, że Polacy chcą iść jedyną słuszną ścieżką i KNP wreszcie dojdzie do głosu to i za rok, w parlamentarnych Nowa Prawica nie zawiedzie. Wtedy będziemy mięli już jasną i otwartą drogę do poprawy sytuacji, do poprawy poziomu życia w Polsce! Wybierzmy ludzi w wieku średnim, z doświadczeniem życiowym ale jeszcze ludzi otwartych na reformy i głębokie zmiany. Dajmy również dojść do głosu kobietom. Dla mnie idealnie byłoby gdyby skład rady gminy czy powiatu liczył tyle samo kobiet co i mężczyzn, tyle samo ludzi młodych jak i doświadczonych życiem w wieku średnim, a nie mających stołki przez zasiedzenie i idących do Rad tylko po to aby zagarnąć dietę. Dlatego popieram postulat KNP mówiący o zlikwidowaniu diet. Jak funkcja społeczna to tylko za darmo! Jako, że dziś 11.11 namawiam serdecznie żeby z głosem patriotyzmu i miłości do Ojczyzny iść w niedzielę do urn i nie bać się dokonać wyboru gwarantującego zmiany na lepsze. Sam osobiście zagłosuję z największą przyjemnością na kandydatów z KNP. Smutny wyborco pamiętaj - głosując ciągle na te same partie niczego nie zmienisz!

    Z poważaniem,
    rm51005

    7 7 Cytuj
  • 11 lis 2014
    Bagietka napisał/a:

    A ty yoda jesteś rozgłośnią Szlachetki? Wiesz jak wygląda sytuacja w Pcimiu, gdzie folwark Szlachetka-Obajtek kręci się pełną parą?

    Bagietka, popatrz i porównaj sobie jak wygląda PCIM a jak brudne, zaśmiecone i rozkopane Myślenice!
    Daleko Myślenicom do innych miast, no ale "jaki Pan - taki kram" !

    8 14 Cytuj
  • Beata 12 lis 2014

    Chyba sobie żartujesz. Mam zgoła odmienne zdanie widząc na każdym kroku inwestycje w Myślenicach :)

    W Pcimiu "Szlachetka robi roszady, realizując ambicje, a obecne władze Myślenic kolejne środki [ około 55 milionów zł] na wodociągi i kanalizację w samym mieście pozyskały i robota wrze. Poprzednio na kanalizację pozyskali 112 mln zł ,bardziej na tereny wiejskie.
    W Pcimiu coś projektują. Za to spłatę długów poprzesuwali i asfaltują i płytują pod wybory oraz remontują strychy pod dziatwę szkolną. No i kombinują jak tu Szlachetkę burmistrzem zrobić."

    Link do poczytania prawdy z ust tych którzy tam mieszkają

    http://bezogrodek.bloog.pl/id,341783629,title,Prawdziwi-i-esemesowi-gospodarze,index.html

    6 5 Cytuj
  • 12 lis 2014
    Bagietka napisał/a:

    Chyba sobie żartujesz. Mam zgoła odmienne zdanie widząc na każdym kroku inwestycje w Myślenicach :)

    W Pcimiu "Szlachetka robi roszady, realizując ambicje, a obecne władze Myślenic kolejne środki [ około 55 milionów zł] na wodociągi i kanalizację w samym mieście pozyskały i robota wrze. Poprzednio na kanalizację pozyskali 112 mln zł ,bardziej na tereny wiejskie.
    W Pcimiu coś projektują. Za to spłatę długów poprzesuwali i asfaltują i płytują pod wybory oraz remontują strychy pod dziatwę szkolną. No i kombinują jak tu Szlachetkę burmistrzem zrobić."

    Link do poczytania prawdy z ust tych którzy tam mieszkają

    http://bezogrodek.bloog.pl/id,341783629,title,Prawdziwi-i-esemesowi-gospodarze,index.html

    Zgadzam się z Bagietką. Tym bardziej, że jak już wcześniej pisałem każda gmina jest zobowiązana do stworzenia sieci kanalizacyjnej do 2016r. Dobrze, że obecny burmistrz pozyskał te środki bo dzięki temu gmina ma mniejszy wkład własny, Gorzej byłoby potem gdyby gmina musiała sfinansować całą kanalizację bez pomocy UE. Ciekawe co wtedy by było?
    A jeśli chodzi o post Pan Kracy to ubawiłem się czytając go. Myślenice 1)brudne; 2) rozkopane; 3)zaśmiecone?
    Ad 1) Brudne bo prowadzone są remonty, wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej więc cieżko żeby było czysto.
    Ad 2) Rozkopane bo patrz pkt 1 i dodatkowo coś się dzieje. To akurat plus dla burmistrza. Chyba lepiej żeby coś się działo niż żeby wszystko stało a za osiągnięcie sukcesu brać to, że nic nie jest rozkopane. Wolę męczyć sięz remontami i rozkopaniem bo lepiej teraz się pomęczyć a potem mieć lżej (tym bardziej, że sporo buduje się ze środków UE)
    Ad 3) Zaśmiecone bo co się oglądam to widzę plakaty pana Szlachetki i innych "tuzów" PiSu Myślenickiego. Może gdyby p. Szlachetka i reszta kandydatów PiS mniej plakatowali swoje podobizny to nie byłoby tak bardzo zaśmiecone.

    Nie porównuj Pcimia i Myślenic bardzo proszę. Całkiem inna liczba ludności, przemysłu czy działalności gospodarczej i nie będę Cię uczył jaki to ma wpływ na życie. Skoro tak to może porównajmy Pcim do Kopenhagi (jednego z najczystszych miast Europy) ? Pcim już nie wypada tak dobrze prawda ? No ale czego się spodziewać skoro p. Szlachetka swoją posadę dostał nie wiadomo jak i za co? Najpierw radny w Myślenicach potem nie wiadomo kto w Pcimiu no ileż można ? O Kraków może zahaczy jeszcze? W Myślenicach będzie słuchał mieszkańców jak to ładnie się chwali na swoich plakatach ? Wydaje mi się że nie. Będzie słuchał p. Kaczyńskiego, p. Obajtka, p. Macierewicza jednym słowem wszystkich z partii. Jaki pan taki kram ale wolę pana bezpartyjnego niż kogoś uwikłanego w dziwne PiSowskie układy.

    4 6 Cytuj
  • 12 lis 2014

    Siedzi w Pcimiu i ma niezłe dochody. Zapraszam wszystkich do lektury jego oświadczenia. Jest na BIP - e urzędu marszałkowskiego. Zdziwicie się ile można zarobić w takiej małej gminie. A to wszystko z pieniędzy podatników Pcimia.

    5 1 Cytuj
  • 12 lis 2014
    bill napisał/a:

    Siedzi w Pcimiu i ma niezłe dochody. Zapraszam wszystkich do lektury jego oświadczenia. Jest na BIP - e urzędu marszałkowskiego. Zdziwicie się ile można zarobić w takiej małej gminie. A to wszystko z pieniędzy podatników Pcimia.

    Zobaczyłem. Fakt zarobki niezłe ale i kredyt spory 101 tysięcy Euro. Mam nadzieję, że ten kredyt to nie jest powód do startu na burmistrza miasta i gminy Myślenice.

    3 2 Cytuj
  • 12 lis 2014

    Układ Szlachetka - Obajtek trzyma w ryzach więcej niż tylko Gminę Pcim. Nieśmiało chciałbym zauważyć, że wstawiają swoich kandydatów do jakiego tylko komitetu się da! Dlatego przy głosowaniu radzę uważać - jeśli nie znamy kandydata lepiej trzy razy się zastanowić niż głosować za obecną władzą.

    4 1 Cytuj
  • 12 lis 2014

    może przy okazji wyborów ktoś mi wytłumaczy czemu u nas tak duzo płacimy za wodę i ścieki jak juz tyle zostało wpompowane w spółkę samorządową, a podobno ma iść w górę ... po wyborach, od 2015.
    Dla porównania jak to robią inni:
    http://biznes.onet.pl/gdzie-jest-najtansza-woda-w-polsce-zobacz-ile-prze,18490,5663574,16344440,fotoreportaze-detal-galeria

    2 1 Cytuj
  • 12 lis 2014
    Prol napisał/a:

    Yoda.
    Zastanów się gdzie oni zarobią taką kasę?
    Ostrowski 159 000
    Kęsek 160 000
    Urbański 140 000.

    Szukam kandydatów do władz lokalnych, którzy wykażą oszczędności w zarządzaniu tą firmą, a więc deklaracja reformy wydatków bieżących, a nie ciągłe podnoszenie podatków.

    2 1 Cytuj
  • 12 lis 2014

    co rozumiesz przez oszczędność? Remont krytej pływalni czyni się ze względów oszczędnościowych, teraz wydamy aby potem mniej wydawać, tak to chyba było napisane w gazecie.

    1 Cytuj
  • 12 lis 2014

    Mamy dobrą władzę ,mamy bardzo dobrą władzę ale dobrze nam tak.

    3 1 Cytuj
  • 12 lis 2014

    Bono Szlachetka jest dobrym kandydatem. Z tego co zarobi w Pcimiu pewnie ledwo mu na chleb starcza. Ale co tam, Pcim to bogata gmina.

    1 6 Cytuj
  • 12 lis 2014

    Z związku z nieczystym zagraniem wyborczym zwolenników obecnego Wójta Gminy Wiśniowa, w imieniu mieszkańców załączam ten oto list:
    "List otwarty do Pana Wiesława Stalmacha
    Szanowny Panie Wójcie!

    Nie wiem, czy w pełni zasadne jest zwracanie się do Pana w świetle ostatnich wydarzeń, tak kurtuazyjnym zwrotem.
    W niedzielę 9 listopada 2014r. Węglówka i inne miejscowości naszej gminy, a nawet Kasinka Mała zostały zasypane deszczem ulotek wyborczych pod bardzo ekscytującym tytułem: „UWAGA ZŁODZIEJE!”.
    No cóż, każdy przyzna, że atrakcja była nie lada. Jeszcze nie zdarzyło nam się widzieć tak frapującego tytułu w kampanii wyborczej. Tytuł „chwytliwy”, przyciągający uwagę, ale za to treść pełna jadu, nienawiści, fałszu i obłudy.
    Nie wiem, czy świadomie, czy nie, autorzy tego dzieła ubliżyli inteligencji mieszkańców całej gminy.
    Wątpimy, czy ktokolwiek rozsądny jest w stanie uwierzyć w „pseudoargumenty” tam zawarte.
    Niewątpliwie autorzy tej ulotki są Pańskimi zwolennikami, ale czy wybory wygrywa się obrażając, dyskredytując i poniżając przeciwnika?!
    Panie Wójcie! Dlaczego Pan milczy i zdecydowanie nie odetnie się od takich metod? Miał Pan świetną okazję, przecież w niedzielę 9 listopada zwołał Pan zebranie w szkole w Węglówce, również w strażnicy dwie godziny później odbywało się spotkanie.
    Ci, którzy Pana wybrali 4 lata temu, głosowali na człowieka, który miał wyprowadzić gminę z kłopotów i pchnąć na nowe tory. Nie oceniamy Pana Kadencji pod tym kątem-nie mamy do tego kompetencji, ale myśleliśmy, że na tym urzędzie mamy osobę inteligentną, wykształconą i znającą prawo, co z resztą wielokrotnie i przy każdej okazji Pan podkreśla.
    Niestety Pana zwolennicy i pańskie milczenie w tej sprawie, w naszej ocenie zdyskredytowało Pana, jako kandydata na Wójta naszej gminy.
    Pana postawa świadczy o tym, że Pan nie szanuje swoich wyborców i lekceważy (by nie użyć określenia pogardza) prostego mieszkańca gminy. Stosowanie takich metod przez Pana zwolenników uwłacza godności tego stanowiska.
    Dlatego też Pan, Panie Wójcie jest w naszej ocenie przegranym, nawet, jeżeli Pan wygra te wybory, nie będzie Pan miał szacunku i zaufania wśród wielu mieszkańców gminy."

    7 1 Cytuj
  • 13 lis 2014

    Coś mi się wydaje, ze maisto-info.pl to w pełni PiS-owski portal... Reklamy kandydatów s PiSu, brak złych komentarzy na swoich - czystki chyba w tej sprawie admin prowadzi ...

    4 5 Cytuj
  • 13 lis 2014
    amela napisał/a:

    Coś mi się wydaje, ze maisto-info.pl to w pełni PiS-owski portal... Reklamy kandydatów s PiSu, brak złych komentarzy na swoich - czystki chyba w tej sprawie admin prowadzi ...

    Reklamę może wykupić każdy komitet wyborczy. Jeśli dobrze się Pani przyjrzy zauważy również ogłoszenia przedstawicieli innych partii niż wspomniany PiS.

    6 6 Cytuj
  • 13 lis 2014

    Pod niektórymi sondażami wyborczymi brak wpisów - a równorzędnie w dzienniku polskim aż serwery przegrzane..

    2 6 Cytuj
  • mirek@ 13 lis 2014
    amela napisał/a:

    Pod niektórymi sondażami wyborczymi brak wpisów - a równorzędnie w dzienniku polskim aż serwery przegrzane..

    ales ty glupiutka... czy to ze nie pisza ludzie pod jakims tematem ma automatycznie oznaczac ze portal popiera pis? chyba sama do konca nie wiesz o co ci chodzi, czepiasz sie bo pewnie masz okres...

    6 3 Cytuj

Odpowiedz