Forum » Społeczeństwo

Prezydent 2015

  • 25 maj 2015

    Redaktor rosyjskiej gazety Komirsant cieszy się z wyboru Dudy.

    Zdaniem dziennikarza Andrzej Duda jest lepszym prezydentem dla Rosji dlatego że oddali Polskę od Unii Europejskiej.
    Dla Rosji to niwątpliwy plus; im dalej Polska od Unii tym lepiej.

    8 9 Cytuj
  • 25 maj 2015

    Przewaga Komorowskiego w średnich i dużych miastach.
    Wieś kocha Dudę bez wzajemności.

    Miasto Komorowski
    Miasto do 50 tys. 51,2
    Miasto 51 - 200 tys. 52,9
    Miasto 201 - 500 tys .55
    Miasto pow. 500 tys. 58,9

    Miasto Duda
    Miasto do 50 tys. 48,8
    Miasto 51 - 200 tys. 47,1
    Miasto 201 - 500 tys 45
    Miasto pow. 500 tys. 41,1

    8 13 Cytuj
  • 25 maj 2015

    Dzięki wszystkim, którzy poszli fo wyborów. Nasi górą!
    Wygraliśmy!

    Biedny ten nasz Szewczyk, żal mi go.

    12 10 Cytuj
  • ania 25 maj 2015

    a teraz mi bono napisz proszę, co takiego cudownego jest w UE, że tak się boisz "oddalenia"

    12 7 Cytuj
  • 25 maj 2015
    anula napisał/a:

    a teraz mi bono napisz proszę, co takiego cudownego jest w UE, że tak się boisz "oddalenia"

    Bez Unii, która narzuciła nam wszystkie standardy, skręcamy na wschód, cywilizacyjny wschód.
    Bez Unii dzisiaj bylibyśmy w miejscu Ukrainy, Gruzji, Serbii.

    Czy imponuje Ci np. Austria?
    To do niej są zbliżane nasze standardy.
    Nie chcę abyśmy z tymi zmianami wyhamowali.

    9 12 Cytuj
  • 25 maj 2015

    Polityczna zachłanność nie zna granic..... PKW jeszcze liczy głosy, jeszcze oficjalnie nie zakończyły się jedne wybory, a pani Szydło już dzieli stołki na politycznej szachownicy, mówiąc, że premierem po wygranych wyborach parlamentarnych będzie J. Kaczyński!!!!! To jest ta skromna radość po zwycięstwie Dudy.

    11 7 Cytuj
  • 25 maj 2015

    A Kancelaria Prezydenta zaczyna spełniać obietnice wyborcze
    http://wpolityce.pl/polityka/245784-wszystko-sciema-ze-stron-kancelarii-prezydenta-znika-informacja-o-skierowaniu-do-konsultacji-ustawy-emerytalnej
    Jednak młodzi nie dali się ogłupić i teraz będą wyśmiewani przez zwolenników partii miłości jak kiedyś mohery.
    Jak na razie to internet kpi sobie z urzędującego
    http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/245785-chodz-szogunie-pakujemy-sie-internauci-po-drugiej-turze-wyborow-oglaszaja-zwyciestwo-z-bulem-zobacz-memy

    2 5 Cytuj
  • ania 25 maj 2015
    bono napisał/a:

    Bez Unii, która narzuciła nam wszystkie standardy, skręcamy na wschód, cywilizacyjny wschód.
    Bez Unii dzisiaj bylibyśmy w miejscu Ukrainy, Gruzji, Serbii.

    Czy imponuje Ci np. Austria?
    To do niej są zbliżane nasze standardy.
    Nie chcę abyśmy z tymi zmianami wyhamowali.

    hahaha. Ustawka pod cudze standardy. To mnie przekonałeś. A dlaczego my nie możemy ustalać własnych standardów? Robimy ślepo co unia nam karze a nie mamy żadnego wpływu na to co unia ustali. To nazywasz demokracją? Kiedy obowiązują Cię przepisy, na które nie masz wpływu, kiedy reprezentuje Cię ktoś kogo nie wybierałeś? Kiedy składasz się z własnej kasy na dotacje, mylnie zwane unijnymi, które dostają jedynie wybrani a kryteria ich doboru są niezrozumiałe i znane tylko pańsiom oceniającym wnioski?
    Weź proszę nie strasz mnie ruskimi, bo to już śmieszne jest.

    9 5 Cytuj
  • 25 maj 2015
    anula napisał/a:

    hahaha.
    Weź proszę nie strasz mnie ruskimi, bo to już śmieszne jest.

    Skąd wymyśliłaś te straszenia ruskimi?

    Co do reszty. masz poglądy, że Unia nam szkodzi, zgoda szanuje twój pogląd.
    Ja jestem głębokim zwolennikiem Unii.

    Cóż pozostańmy przy swoim

    9 7 Cytuj
  • 25 maj 2015
    bono napisał/a:

    Skąd wymyśliłaś te straszenia ruskimi?

    A co to ruski na zachodzie są?
    Ty straszysz właśnie, że bez tej unii jak bez powietrza skręcimy na wschód.

    bono, umiesz myśleć samodzielnie? No.. pokaż, że potrafisz...

    9 3 Cytuj
  • 25 maj 2015
    pan Kracy napisał/a:

    A co to ruski na zachodzie są?
    Ty straszysz właśnie, że bez tej unii jak bez powietrza skręcimy na wschód.

    bono,.. umiesz myśleć samodzielnie? No.. pokaż, że potrafisz.

    Z dnia na dzień na forum sami czytelnicy Gazety Polskiej.

    A z jakiej Europy my jesteśmy? z Zachodniej? " umiesz myśleć samodzielnie? No.. pokaż, że potrafisz..."

    skręcamy na wschód czyli wracamy do Europy Wschodniej, z której próbowaliśmy przebić się do zachodniej.

    7 9 Cytuj
  • 25 maj 2015

    No i mamy nowego prezydenta. Niestety ani ten wygrany, ani ten który przegrał nie będą walczyć o nas, zwykłych, szarych ludzi. Komorowski zaczął dostrzegać potrzeby ludzi dopiero kiedy przegrał pierwszą turę, a gdzie był wcześniej ???!!! A co do pana Dudy to mam ogromne wątpliwości, czy zrealizuje chociaż 1% swoich obietnic.
    Jednym słowem, szkoda gadać i tak będą nas tam wszyscy mieć gdzieś tzn. w du...e.

    6 6 Cytuj
  • 25 maj 2015
    Robert Gruwa napisał/a:

    i tak będą nas tam wszyscy mieć gdzieś tzn. w du...e.

    Jasnowidz?
    Bądź cierpliwy i nie przekreślaj jeszcze człowieka, tym bardziej na drugi dzień po wyborach. Będziesz mógł Mu coś zarzucić po roku, dwóch a nie na drugi dzień!
    Jeszcze w rządzie, w Sejmie i Senacie dominuje wróg więc skutecznie będzie utrudniał życie Prezydentowi aby pokazać światu jaki to On jest zły, niekompetentny, nietolerancyjny itd. itp...

    6 5 Cytuj
  • ania 25 maj 2015
    oportunista napisał/a:

    Kukiz może i nie będzie prezydentem, ale to pierwsza kostka domina, przyszłość przed nami, a dokąd to nas doprowadzi? mam nadzieję, że prędzej czy później komuna popisowska padnie

    I wybór Dudy na prezydenta ma właśnie pokazać ludziom, że zmiana jest możliwa. To jest dopiero pierwszy krok. Duda nigdy nie był moim kandydatem ale potrzebne są zmiany, a wybór Dudy pokazuje, że są one możliwe.
    Mam nadzieję, że do parlamentarnych staną nowi, młodzi, z zasadami, i chęcią do zmiany. I tego wszystkim życzę

    8 5 Cytuj
  • 25 maj 2015

    Anka Grodzka by wygrała ale nie startowała :))))

    9 Cytuj
  • 25 maj 2015
    krowka123 napisał/a:

    A który klecha naruszył ciszę?

    ten na H. ,swoją drogą to nawet nie wiedział o tym, że mówiąc o wyborach, że nie ma wyboru między dobrym a dobrym ale jest między złym na dobrym i że trzeba głosować na tego jedynego, nieświadomie popierał Komora, bo to on wg. nauki rzeczonego księdza H. jest bardziej katolicki bo ma dużą rodzinę, natomiast Duda tylko jedno dziecko a to wg słów i poglądów H. jest patologiczna rodzina, nie mówiąc już o Kaczyńskim i kocie

    6 3 Cytuj
  • 25 maj 2015

    Kraków, rodzinne miasto Andrzeja Dudy było jedynym dużym ośrodkiem w Małopolsce, w którym wygrał Bronisław Komorowski,
    uzyskując 52,58 proc. głosów.
    Frekwencja w stolicy regionu wyniosła 63,53 proc.
    W całym województwie triumfował kandydat PiS z 62,09 proc. poparciem.

    Ale mieszkają jołopy w tym Krakowie!

    9 8 Cytuj
  • 25 maj 2015

    Złoty traci na wartości, w dół lecą notowania banków.
    Tak rynki witają decyzję wyborców.
    Czy widoczny na rynkach „efekt Dudy” utrzyma się na dłużej?
    Ile zapłacimy za euro i franka szwajcarskiego?
    Czego boją się inwestorzy?

    7 10 Cytuj
  • ania 26 maj 2015
    bono napisał/a:

    Złoty traci na wartości, w dół lecą notowania banków.
    Tak rynki witają decyzję wyborców.
    Czy widoczny na rynkach „efekt Dudy” utrzyma się na dłużej?
    Ile zapłacimy za euro i franka szwajcarskiego?
    Czego boją się inwestorzy?

    może tego, że w końcu ktoś przyjrzy się machloją i jak każdy szczur uciekają

    7 3 Cytuj
  • 26 maj 2015

    Masakra.Krowy przestają się doić,kury przestają nieść jajka a od wieczoru wyborczego leje jak z cebra .To niebiosa płaczą po najlepszym Prezydencie w historii RP.
    Przecież Prezydent pilnuje żyrandola ,nic od niego nie zależy więc o co ten raban?
    Jeżeli z tego powodu że Naród nie wybrał na drugą kadencję gościa skaczącego po krzesłach ma się coś zawalić to lepiej emigrować z tego kraju bo nie pomogą nam żadne Patrioty czy Leopardy.
    Wegry po wyborze Orbana też miały zniknąć z powierzchni?Najbardziej cieszy to że wyboru nie chwalą na dworze najbardziej nam przyjaznych Niemiec i Rosji to znaczy tylko jedno że nowy Prezydent będzie realizował interesy Polski a nie ich i że widocznie nie ma na niego haczyka.

    bono napisał/a:

    Kraków, rodzinne miasto Andrzeja Dudy było jedynym dużym ośrodkiem w Małopolsce, w którym wygrał Bronisław Komorowski,
    uzyskując 52,58 proc. głosów.
    Frekwencja w stolicy regionu wyniosła 63,53 proc.
    W całym województwie triumfował kandydat PiS z 62,09 proc. poparciem.

    Ale mieszkają jołopy w tym Krakowie!

    Ostatniego zdania cytatu nie warto komentować,świadczy o wybitnej kulturze piszącego,widać że człowiek obyty na salonach.

    10 4 Cytuj
  • Andrzej 26 maj 2015
    pan Kracy napisał/a:

    Jasnowidz?
    Bądź cierpliwy i nie przekreślaj jeszcze człowieka, tym bardziej na drugi dzień po wyborach. Będziesz mógł Mu coś zarzucić po roku, dwóch a nie na drugi dzień!
    Jeszcze w rządzie, w Sejmie i Senacie dominuje wróg więc skutecznie będzie utrudniał życie Prezydentowi aby pokazać światu jaki to On jest zły, niekompetentny, nietolerancyjny itd. itp...

    Taa. Spełni obietnice, spełni... No to czekam, aż mi przewalutuje kredyt z franków po kursie z dnia zawarcia, obniży wiek emerytalny, da 500 zeta na dziecko, podniesie kwotę wolną od podatku. Nawet zagłosuję na PiS na jesieni, jeśli da mi to na piśmie. A później Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynącym.
    Zresztą, PO też spełniła swoje obietnice. Tylko, które? Zniosła opłaty za DO, jak obiecywali. A gdzie zniesienie podatku Belki, 3x15 i inne piękne hasła?

    To samo będzie z Dudą. Zresztą, co on może. Wybór Dudy jest pozytywem, bo:
    * pokaże, czy PiS faktycznie ma pomysł na Polskę czy tylko ujadać potrafią,
    * Komorowski był kiepskim prezydentem (zresztą, nigdy go nie lubiłem).

    krowka123 napisał/a:

    A Kancelaria Prezydenta zaczyna spełniać obietnice wyborcze
    http://wpolityce.pl/polityka/245784-wszystko-sciema-ze-stron-kancelarii-prezydenta-znika-informacja-o-skierowaniu-do-konsultacji-ustawy-emerytalnej

    IMO to akurat dobrze, bo nie powinien już mieszać jakimikolwiek decyzjami Dudzie. Zresztą, taki jest zwyczaj, że ustępujący prezydent wycofuje się, aby nie działać na szkodę przyszłego. Jaki byłby więc cel takich konsultacji, zważywszy na fakt, że Duda ma swój projekt na ten temat? I niech Szydło nie chrzani w trójce, że to był pic na wodę i tylko dlatego teraz się Komorowski wycofuje z tego.

    ps.
    Franek już prawie po 4 PLN.

    3 5 Cytuj
  • 26 maj 2015

    Ale ten PiS i Duda są mocni?Oby nie zawalił się światowy system finansowy.Ciekawe jakie jeszcze plagi nas czekają?
    A co wtedy się wydarzyło?
    http://www.fakt.pl/polityka/kurs-franka-szwajcarskiego-przekroczyl-5-zl,artykuly,516966.html
    Kaczyński miał grypę czy kot mu zachorował?
    Ciekawe czy tak będzie że Komorowski nie będzie podejmował żadnych wiążących decyzji.Idę o zakład że zrobi wiele rzeczy które zwiążą rece następcy na lata.Widzę Endrju że uważasz że pomysł z 40 latkami to była poważna sprawa a nie ściema wyborcza.Życzę w takim razie dużo zdrowia.
    I powoli kłamstwa byłego Prezydenta wychodzą na jaw ,kolejne kłamstwo
    http://niezalezna.pl/67435-rektor-uj-odklamuje-blokowanie-etatu-na-uczelni-owczesny-posel-duda-nie-zlamal-ustawy

    4 5 Cytuj
  • Andrzej 26 maj 2015

    Sam Duda i PiS nie jest mocny, ale nakładając na to obecną sytuację w Europie (kolejna wizja bankructwa Grecji) jak i za oceanem (możliwość podniesienia stóp procentowych w USA) Euro się osłabia, więc i my dostajemy po dupie. A wybór Dudy jest kolejną kroplą w tym grajdołku, dodatkowym katalizatorem do uwalenia naszego rynku i złotego, gdyż nie jest on dobrze odbierany przez rynki finansowe (banki obrywają rykoszetem obietnic wyborczych nt. kredytów frankowych, czy dodatkowych podatków nakładanych na banki).

    krowka123 napisał/a:

    Ciekawe czy tak będzie że Komorowski nie będzie podejmował żadnych wiążących decyzji.Idę o zakład że zrobi wiele rzeczy które zwiążą rece następcy na lata.

    Przyjmuję zakład. Tak, krówka, myślę, że prezydent nie będzie już podejmował żadnych znaczących kroków, aby nie przeszkadzać Dudzie. Również jest to w interesie PO, bo jak PBK zacznie mieszać AD na podwórku, to niektórych niedobitków popierających PO może to zniechęcić do oddania głosu na nich jesienią. Jeśli chodzi o obietnice PBK z ostatnich kilku tygodni? Nie, nie wierzyłem w nie, gdyż to była czysta desperacja (chociaż w przypadku wygranej byłby rozliczany z tej obietnicy). Zresztą, mnie i tak to średnio dotyczy, bo pracować zacząłem w wieku 25 lat, więc nie zyskałbym wiele.

    Tak z innej beczki, to PO chyba zapomniało o tak elementarnej rzeczy (o której wiedzą nawet nasi lokalni politycy), że będąc przy władzy, przed zbliżającymi się wyborami trzeba dać też trochę kiełbasy wyborczej wcześniej, a nie same obietnice, jak się grunt pod nogami wali.

    4 4 Cytuj
  • 26 maj 2015

    Jako państwowiec, dobrze życzę nowemu prezydentowi.
    Widzę w nim nadzieję, na budowę nowej polityki, bez kombatantów posolidarnościowych, którzy patrzą na siebie wilkiem.

    A gdy, odstawi kombatantów na bok, to wróżę mu nawet sukces.

    6 8 Cytuj
  • 26 maj 2015
    Endrju napisał/a:

    Franek już prawie po 4 PLN.

    Niech nawet kosztuje 10 zl.
    Mnie nikt nie poszedł na rękę jak euro poszło niemal dwukrotnie do góry. Przewalutowalem na złotówki i nie oglądałem się na nikogo.
    Fajnie się splacalo jak stał nisko, wtedy było cacy.
    I wreszcie.... kto z nas (nie Frankowiczow) się zgodzi aby z jego podatków spłacać Twoje widzimisię???

    14 3 Cytuj

Odpowiedz