Forum » Społeczeństwo

Odszedł wspaniały człowiek Wielki Polak

  • Samanta Rigerr 25 kwi 2015

    Ma racje Kibel z Vegi szkoda klawiatury i prądu na pisanie o nikim.

    10 5 Cytuj
  • 25 kwi 2015

    czy był kimś ,czy nikim, miejcie szacunek dla zmarłego:(

    5 5 Cytuj
  • 26 kwi 2015

    wielki kolaborant

    10 6 Cytuj
  • 26 kwi 2015

    "NIE PŁAKAŁEM PO BARTOSZEWSKIM"

    Bono większego tancerza na trumnami jak ty to chyba na tym forum nie ma.
    Twoje sianie nienawiści do ludzi którzy nie wierzą w każdą pierdołę którą podaje GW i TVN jest co najmniej godne politowania. Ulubiony twój temat to opluwanie PiSu i Kościoła Katolickiego. Ty dalej wierzysz że żyjesz na zielonej wyspie. A przejawem nowoczesności i rozwoju intelektualnego jest rzucanie błotem i plucie na PiS i K. Katolicki. Tymczasem nie było i nie ma zielonej wyspy. Twój czcigodny Łudy Płemieł dał nogę na saksy za granicę. Gnojenie PiS też już nie jest w modzie. Nie działa. Czas się zatrzymać wziąć głęboki oddech i trochę samodzielnie pomyśleć.
    Tak jest coś takiego jak samodzielne myślenie.I nie bój się, to nie boli. Może będzie ci trochę wstyd że tak się dałeś wydymać ale mimo wszystko warto.

    -----Niby profesor Bartoszewski to zwykła nadymka który jak wiele innych "autorytetów" służył jako szczekaczka z okazji wyborów. Dostał zadanie od jedynie słusznej Partii Obłudy i miał ujadać na PiS. Dlatego był taki bliski Bono. W zasadzie wszystko co robił nie było jednoznaczne.
    W czasie wojny zawsze miłosierni niemcy wypuszczają go z obozu bo złapał katar. Współcześnie maturzysta „Profesor” nazywany profesorem przez dziennikarzy mainstreamu, u boku Komorowskiego i Tuska wsławił się między innymi takimi wypowiedziami jak:
    "Polacy upamiętniający rocznicę Powstania Warszawskiego TO OCHRZCZONY MOTŁOCH"
    W czasie wojny "Nie bałem się Niemców tylko Polaków"
    I jeszcze parę cytatów można by zamieścić.
    Umarł, Bóg go już zakwalifikował gdzie trzeba. Ale nie róbcie "świętego" z osoby która w swoim życiorysie ma więcej niejasności niż konkretów.

    15 6 Cytuj
  • 26 kwi 2015

    Bono sam sprowokowałeś tworząc temat o tym człowieku. Wiesz doskonale że jest postacią kontrowersyjną i w linkach podawanych powyżej masz na to dowody. A to co teraz robisz to już podpada pod trolling..

    10 4 Cytuj
  • 26 kwi 2015

    Walker myślałam że wiesz o co chodzi Boniemu?Przecież to ta sama polityka miłości,zgoda i bezpieczeństwo.Największa świnia która jest z nami lepsza od najuczciwszego przeciwnika(Miś Kamiński,Kluzik itp .gdy byli w PiSie byli nikim a gdy poparli partię miłości stali sie mężami stanu i autorytetami.
    W życiorysie tego"wielkiego Polaka"zastanawia mnie jeden epizod poza wyjściem z obozu w Oświęcimiu ze względu na stan zdrowia-dlaczego był przeciwny nadaniu Orderu Orła Białego dla Rotmistrza Pileckiego?Czyżby z tego samego powodu przez który nie został ułaskawiony przez innego współwięźnia premiera Cyrankiewicza?Co takiego Pilecki o nich wiedział?

    6 3 Cytuj
  • 26 kwi 2015

    Nawet Rosjanie odnoszą się z szacunkiem do Władysława Bartoszewskiego, nie mówiąc o Niemcach.

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-Rosji-o-smierci-Wladyslawa-Bartoszewskiego,wid,17483757,wiadomosc.html

    Tylko polacy (celową małą literą) mieszają go z błotem. I to po śmierci. Jesteście żałosnym, bezwartościowym tłem dla ludzi, którym nigdy, nawet w tysięcznej promila, nie dorośniecie do pięt.

    Bono, chce Ci się szarpać z ludźmi z miasto-info? Jesteś masochistą, czy lubisz bić głową w mur? Nie marnuj swojej inteligencji i klawiatury, na naprawianie czegoś, co z góry skazane jest na porażkę.
    Myślenice PiSem stoją i każdy, kto choć trochę inaczej myśli, albo przede wszystkim - myśli, to wróg.

    11 9 Cytuj
  • 26 kwi 2015

    Odszedł Wielki człowiek, profesor, którego skreślili z listy studentów, więzień, którego (jak niewielu albo tylko jednego) Niemcy wypuścili z Auschwitz.
    Naprawdę był wielki. I dlatego, że był tak wielki to mógł nas nazwać BYDŁEM?!

    10 8 Cytuj
  • 26 kwi 2015

    [cytat=Kaper]Nawet Rosjanie odnoszą się z szacunkiem do Władysława Bartoszewskiego, nie mówiąc o Niemcach.

    To faktycznie plus jak najwięksi nasi wrogowie Go chwalą?

    6 6 Cytuj
  • 26 kwi 2015

    Akurat w Niemczech to mnie nie dziwi że dla nich był "wielkim" człowiekiem,gdyby polska okupowała jakiś kraj,wymordowała w nim setki tysięcy ludzi,a po przegranej wojnie w tym kraju znalazłby sie człowiek który oczyszczał dawałby do zrozumienia "nic się nie stało"pewnie tez byśmy na niego "chuchali",dziwny to obywatel który mówi że bardziej bał sie rodaków niz okupantów

    7 4 Cytuj
  • Paweł Stanisław Latoń 26 kwi 2015

    Kaper z całym szacunkiem ale ten pan który wywołał tą awanturę to zwykły trol który wie doskonale o tym jak podsycić ogień. Ruscy teraz wjechali do Katynia by pomścić naszych rodaków. Wierzysz w to że oni to zrobili w zgodzie z własnym sumieniem? A jak ja Polak powiem że mi się to nie podoba,że jest to manipulacja, to będzie znaczyło że jestem podsycaczem nienawiści do PO Bartoszewskiego, Rosji i zwolennikiem PISu ? Uważasz że Pan Bono jest bardziej inteligentny od tych wszystkich którzy mają inne zdanie niż on i ty? Co ty myślisz że na miasto info jest tylko sama ciemnota? Panie to nie jest marnowanie czasu to zwykłe trolowanie! Specjalne podsycanie ognia, z stu procentowym przekonaniem pozytywnego efektu dla niego. Nie będę bronić ludzi którzy twardo wypowiadają się na ten temat. Jednak cudowny przekaz umieszczony w temacie wątku jest tyle samo war! I jeszcze gorzej bo jest zwykłą prowokacją. Osobiście mam w d.............ie wszystkich krzykaczy z lewa prawa i z środka którzy przed chwilą obradowali w TVN, którzy po poniekąd wywodzą się z tego samego systemu. Jednak wchodzenie nosem Profesora w d.........ę pani Merkel było bardzo obnażające i irytujące. A twój kolega Bano rozpoczynając wątek pod tytułem "Odszedł wspaniały człowiek Wielki Polak" wiedział doskonale o tym że rozpęta burzę. Albo jest ciemniakiem większym od miasto info wierząc w to że spotka się z setkami pochlebstw. i jeszcze jedno Kaper. Gdyby przykładowo ktoś założył wątek o tytule " Tusk to dziad, sprzedawczyk i złodziej" To co byś wtedy napisał???

    Przeczytaj Jeszcze raz z uwagą pierwszy wpis Bona i napisz mi czy według ciebie
    ta forma przekazu jest w porządku?!
    " Nie będę wymieniał nazwiska tego Wspaniałego człowieka,
    aby nim nie wycierali sobie gęby, obrzydliwcy z pewnej sekty polityczno-religijnej, którzy nie są by godni aby rozwiązać mu rzemyk u sandałów."?

    7 5 Cytuj
  • 27 kwi 2015

    Człowiek wielki ale wykorzystany przez obecnie rządzących może nawet nie zawsze świadomie.

    5 6 Cytuj
  • Def Ibrylator 28 kwi 2015

    Polecam w końcu dość wyważony tekst. Nie chełbi ślepo, ale również nie oczernia z zasady.

    http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/odklamywanie-wladyslawa-bartoszewskiego,72945

    4 Cytuj
  • 28 kwi 2015

    Miało być o Bartoszewskim a tu połowa tekstu o Kaczyńskim i PiS?
    Interesuje mnie prawdziwa biografia bez podtekstów politycznych i odnoszenia się do tego co wygadywał będąc starcem.

    7 3 Cytuj
  • ania 28 kwi 2015
    krowka123 napisał/a:

    Miało być o Bartoszewskim a tu połowa tekstu o Kaczyńskim i PiS?
    Interesuje mnie prawdziwa biografia bez podtekstów politycznych i odnoszenia się do tego co wygadywał będąc starcem.

    jeśli Cię interesuje rzeczywiście, to udaj się do biblioteki i poszukaj, możesz wgłębić się w życiorysy Bartoszewskiego pisane przez jego przeciwników i miłośników też, zapoznanie się z dwiema stronami pozwoli Ci wyrobić sobie subiektywnie obiektywną opinię. Niestety Ty nie szukasz prawdy, jaka by nie była, tylko sensacji, w dodatku pasującej do Tego co masz w głowie, żeby przypadkiem nie musieć sobie w niej przestawiać na starość.

    Bartoszewskiego można albo kochać albo nienawidzić, ile osób tyle opinii ale jak Was czytam nie mogę się nadziwić ... a szkoda słów ...
    https://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths -to wszystko co myślę

    6 7 Cytuj
  • Def Ibrylator 28 kwi 2015

    Z Bartoszewskim jest jak z Kuklińskim. Ich decyzje, życiorys są tak zawiłe i skomplikowane w ocenie, że prawdopodobnie nigdy nie pozostaną jednoznacznymi zdrajcami, czy też bohaterami. To trudne przypadki, które mimo wszystko należy szanować z perspektywy szacunku dla naszej historii. Oczernianie ich przy jednoczesnym zapominaniu o ich zasługach jest bardzo niepokojące i bezzasadne. Niestety nie żyjemy w świecie bajek, w których bohaterowie są nieskazitelni, a ich czyny zawsze święte. Zawsze w tym miejscu powtarzam, że nawet święty JP2 miał wiele grzechów, potknięć, błędów. Bo był tylko człowiekiem.

    Ja staram się, idąc myślą powyższego, przedstawiać teksty, które idą środkiem. Nie jestem ani fanatykiem ani zagorzałym przeciwnikiem. Radzę o podobne podejście kolegom i koleżankom z forum. Bycie zaślepionym przez propagandę którejś z partii nie jest najgorsze. Najgorszym jest być zaślepionym i jednocześnie pewnym, że jest się jedynym oświeconym.

    7 2 Cytuj
  • 28 kwi 2015

    zamknąć temat!!

    6 2 Cytuj
  • ania 28 kwi 2015
    def_ibrylator napisał/a:

    Z Bartoszewskim jest jak z Kuklińskim. Ich decyzje, życiorys są tak zawiłe i skomplikowane w ocenie, że prawdopodobnie nigdy nie pozostaną jednoznacznymi zdrajcami, czy też bohaterami. To trudne przypadki, które mimo wszystko należy szanować z perspektywy szacunku dla naszej historii. Oczernianie ich przy jednoczesnym zapominaniu o ich zasługach jest bardzo niepokojące i bezzasadne. Niestety nie żyjemy w świecie bajek, w których bohaterowie są nieskazitelni, a ich czyny zawsze święte. Zawsze w tym miejscu powtarzam, że nawet święty JP2 miał wiele grzechów, potknięć, błędów. Bo był tylko człowiekiem.

    Ja staram się, idąc myślą powyższego, przedstawiać teksty, które idą środkiem. Nie jestem ani fanatykiem ani zagorzałym przeciwnikiem. Radzę o podobne podejście kolegom i koleżankom z forum. Bycie zaślepionym przez propagandę którejś z partii nie jest najgorsze. Najgorszym jest być zaślepionym i jednocześnie pewnym, że jest się jedynym oświeconym.

    no i wszystko w temacie

    6 5 Cytuj
  • 28 kwi 2015

    Anula ,dzięki za radę a co do piosenki to całkiem sobie i pasuje do języka którym posługiwał się" profesor".
    Poszperałam i wyszło
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Tytu%C5%82_naukowy
    Wielki człowiek ,człowiek honoru nigdy nie pozwoli aby zwracano się do niego używając tytułu którego nie posiada bo wie że to go ośmiesza.
    O tym kto jest Wielkim Polakiem decyduje u nas GW i TVN po zasięgnięciu opinii w Berlinie.

    6 8 Cytuj
  • ania 28 kwi 2015
    krowka123 napisał/a:

    Anula ,dzięki za radę a co do piosenki to całkiem sobie i pasuje do języka którym posługiwał się" profesor".
    Poszperałam i wyszło
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Tytu%C5%82_naukowy
    Wielki człowiek ,człowiek honoru nigdy nie pozwoli aby zwracano się do niego używając tytułu którego nie posiada bo wie że to go ośmiesza.
    O tym kto jest Wielkim Polakiem decyduje u nas GW i TVN po zasięgnięciu opinii w Berlinie.

    I to rzeczywiście jest Twój jedyny problem?

    6 5 Cytuj
  • 28 kwi 2015

    Jakoś porównanie Bartoszewskiego z Kuklińskimjest dość chyba krzywdzące....dla Kuklińskiego.Gdyby traktować Związek Radziecki jako sojusznika Kukliński uchodzi za zdrajce,gdyby traktować Związek Radziecki jako okupanta Kukliński uchodzi za bohatera.Plany inwazji na zachód nie były planami polski,były stworzone przez ruskich,a polacy mieli być tylko mięsem armatnim.W mojej ocenie Kukliński jest bohaterem,nie wiem tylko jakim bohaterskim czynem popisał sie Bartoszewski.Bartoszewski nawet w Powstaniu Warszawski nie walczył,brał w nim udział ,ale nie walczył,dzieciaki z butelkami szły na czołgi a on......,redagował,a miał wtedy chyba z 22 lata

    6 2 Cytuj
  • 28 kwi 2015

    Od kiedy Bartoszewski został Wielkim Polakiem?Gdy zaczął używać języka miłości w stosunku do PiS i Kaczyńskich,wcześniej był takim sobie ministrem spraw zagranicznych którego idol Bono nazywał "gadającym Uzi" ze względu na to że wyrzucał z siebie słowa z szybkością pistoletu maszynowego.
    Opowiadanie że o zmarłym należy mówić dobrze albo wcale jest idiotyzmem gdyż gdyby się do tego stosować nie można byłoby mówić o Stalinie,Jaruzelskim itp.

    6 4 Cytuj
  • 5 maj 2015
    4 3 Cytuj
  • 5 maj 2015

    Bono czy to już nie obsesja która wymaga leczenia?Sam zakładasz wątek o Bartoszewskim a wrzucasz Kaczyńskiego?Chyba że uważasz go za wielkiego człowieka ?
    Jaki profesor taki ksiądz
    http://www.tvn24.pl/kuria-apeluje-do-ks-lemanskiego-ws-odprawiania-mszy,539483,s.html
    Wrzucam Twój ukochany TVN chociaż inni też o tym pisali.

    3 3 Cytuj

Odpowiedz