Forum » Społeczeństwo

EURO waluta

  • 20 sty 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Rozwiązanie problemu jest bardzo proste i widać że nowa władza już zaczyna ten proces. Widać to po intensyfikacji protestów korporacyjnych (obcego kapitału ) i kręgów związanych z finansjerą (również obcego kapitału). Właśnie teraz wszelakie KOD'y, ex sędziowie trybunału wrzeszczy w niebo głosy bo ktoś posiada weksle na fundusze które znalazły się w ich kieszeniach (przeważnie obcy kapitał ).

    Czysty bełkot.

    20 lat temu wszyscy płakali jak obce inwestycje omijały Polskę. Jak koncerny samochodowe wybierały Słowację, Węgry, Czechy a nie nas to prawie była tragedia narodowa.Teraz jak polska się odbiła przy pomocy obcych inwestycji to nagle obcy kapitał jest zły.

    Widzę że coraz więcej osób ma poglądy niczym z Wenezueli, to się źle skończy dla Polski.

    2 2 Cytuj
  • 21 sty 2016

    Polska się odbiła dzięki "obcym" inwestycjom? Nie rozsmieszaj mnie. Polska jest rozgrabiona ekonomicznie i dlatego będzie poniewierana w świecie polityki. Wyobraź sobie że te obce inwestycje pod wpływem ich rządów zamkną u nas produkcję, zatrzasną drzwi do wszystkich stonek, biedronek i innych inter carefurów. Zgadnij co się będzie działo z naszym krajem jeśli potrwa to tydzien, miesiąc rok? Nie zapominaj o tym że nie będziesz mógł wypłacić gotówki a Twoja karta zostanie zablokowana przez nie inaczej tylko "obcy" bank. Napisz mi teraz kilka Twoich mądrości żebym lepiej zrozumiał naszą obecną suwerenność.

    2 Cytuj
  • 21 sty 2016

    Większość Polaków w czasie ustrojowej transformacji miała sprane komuną umysły, Ty widać że dalej masz. Zakłady które przechodziły z gospodarki komunistycznej do wolnorynkowej to był obraz nędzy i rozpaczy. A powiedzenia takie jak: "czy się siedzi czy się leży kasa się należy", "chata tym bogata co przyniesie z pracy tata" świetnie odzwierciedlały co się działo. Jeśli się doda fakt że byliśmy bardzo mocno zacofani technologicznie to ja uważam że bez obcego kapitału i zastrzyku wiedzy nigdy byśmy się nie podnieśli.

    Możesz pluć na obcy kapitał. Co mnie tam to obchodzi, od zawsze byli ludzie którzy sobie jakiegoś wroga upatrzą i obwiniają go o wszystko. Dla mnie ocena jest prosta. Kraje z wolnością gospodarczą pokrywają się z krajami gdzie jest dobrobyt i tyle.

    Sugerujesz że inwestycje zamkną się pod wpływem rządów. Bzdura. Rządy z których te firmy pochodzą borykają się z takimi samymi problemami jak Polska czyli transfer zysków do rajów podatkowych, korporacjonizm itd.

    Ja widzę zupełnie inne zagrożenia niż Ty widzisz choćby np. drastyczne rozwarstwienie społeczeństwa i postępująca likwidacja klas średnich w wielu krajach.

    Cytuj
  • 21 sty 2016

    A myślisz jaki jest powód zaniku klasy średniej? W sumie powinienem napisać jej minimalizacja. Zastanów się najpierw kto jeszcze reprezentuje klasę średnią w tym kraju a odpowiesz sobie na pytanie kto jest tak naprawdę niszczony jako ostatnia, niezależna gospodarczo grupa społeczna.

    2 Cytuj
  • 21 sty 2016

    Nareszcie zrozumiałem, mysleniczanin 007 mnie przekonał.
    A już myślałem, że ci wyznawcy pis to ciemna masa wychowana na przez rydzyka i na kółkach rozancowych.

    Ale tu kolega z powyżej rozwiał moje wątpliwości, że zanika średnia klasa, i kto jest niszczony i włos mi się na głowie z jezyl. Faktycznie gość ma rację, średnia klasa jest minimalizwana, obcy wszędzie obsadzona swoich. Niepotrzebnie w puszczałismy obcych, tesko, biedronki , Lidl, ople samsungi itp.
    Mogli te firmy spokojnie stworzyć rodzimi, Kulczyk, soloz, cupital, kasperczyk, Walter, Michnik, guzowaty itp, bo nie zakładam, że zrobiła by to za nich Walentynowicz, gwiazda, Bujak, Kropiwnicki, czy np. Stanisław Janicki itd.
    Gdyby to polski kapitał robił kapital w Polsce, dzisiaj bylibyśmy potęgą autobusowa, tramwajowa, kolejowa, smiglowcowa, a sprzęt agd byłby w każdej rodzinie w europie. Samochody były by naszym hitem, a mleczarnie miały by zasięg od Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, aż za ural. CCC zniszczyło by dichmanna, batta i inne pchają ce się do polski firmy.banki przejął by Leszek Czarnecki a resztę PKO BP. Milka wywalił by z rynku wawel, a lidla i biedronke Piotr i Paweł. Itd,itd.
    Nie jestem pewien czy płacili byśmy mniej, ale narodowość była by nasza, i obcy nie pluli by nam w twarz. W końcu nie tylko pieniądz się liczy a samopoczucie obywateli.
    Trochę by bolało, że polski krwiopijca śkubie nas jako monopoilsta w zamówię z innymi monopolistami, ale taki koszt należy ponieść. Nawet przełknąć ślinę na wiadomość o pomniku psa na laurowym wybrzeżu, polskiego krezusa
    Karnowscy mogli by zdominować prasę obcą i wykupić obce tytuły, i uczynić z nich hit anglojezyczny np. Pod redakcją Cezarego gmyza.
    Mysleniczanin, pierwszy raz się z tobą zgadzam i daje ci plusa.
    To Polacy powinni rozdawać w świecie karty a nie Niemcy, Francja, Hiszpania (w cytrusach było by gorzej)
    Ale należało by powalczyć również z Chinami, Japonią i hindusami, ale przy tak mocno skoncentrowanym kapitale mogli by z nami przegrać.
    Czego sobie, tobie, nowej władzy, prezydentowi, i wszystkim wyznawca pis, szczerze życzę.
    Wstańmy z kolan i z wysoko podniesionym czołem, niesmy pieśń o polskości Polsce i Polakach, jako o narodzie mądrym, niepodleglym, który nie będzie nigdy zachwaszczony obca krwią.
    A jego obywatele nie będą z probowki, niech świat wie o pięknym kraju o nazwie polska i jego mądrych, inteligentnych, wykształconych, obywatelach i o polkach, z rdzonych z tej ziemi, do których urody wzdychają wszystkie nacje.

    2 Cytuj
  • 21 sty 2016

    Jakoś tego plusa nie widzę za to znowu trywializujesz.

    Cytuj
  • 21 sty 2016
    m_markos napisał/a:

    Większość Polaków w czasie ustrojowej transformacji miała sprane komuną umysły, Ty widać że dalej masz. Zakłady które przechodziły z gospodarki komunistycznej do wolnorynkowej to był obraz nędzy i rozpaczy.

    z tym sie absolutnie nie zgodze,najlepszym przykładem jest tego "kuźnia" w sułkowicach,ten zakład jeszcze wiele lat po transformacji był spólką skarbu państwa (nalezał do którego,s tam NFI),zatrudniał 460 osób,raz tylko znalazł sie w kryzysie po "studzeniu gospodarki przez balcerowicza.
    ludzie ci byli zatrudnieni z umową na czas nieokreślony,ich oskładkowanie było zgodne z ich wynagrodzeniem,wypłacane godziny nadliczbowe,urlopy ,dodatki,produkowali szeroki asortymen narzedzi ręcznych,niestety Kuźnia musiała być sprywatyzowana,
    po sprywatyzowaniu, "widzimi sie" właściciela było to aby zakład zatrudniał 60 osób,były trzy fale grupowych zwolnien,efektem tych zmian,kuźnia zatrudnia około 60 osób,są oni zatrudnieni na różne "kombinowane" etaty (1/8,1,4....) a lewe wynagrodzenie jest im wypłacane na ręke.Kuźnia całkowicie zaprzestała pprodukcji asortymentu z jakiego słyneła ,a jest tylko kooperantem dla innych firm
    Gdyby nie wymuszona prywatyzacja zakład ten mógłby zatrudniac około 800 osób,z pożytkiem dla społeczeństwa jakn i zkarbu państwa,przedewszystkim ZUSu[cytat=m_markos]Czysty bełkot.

    20 lat temu wszyscy płakali jak obce inwestycje omijały Polskę. Jak koncerny samochodowe wybierały Słowację, Węgry, Czechy a nie nas to prawie była tragedia narodowa.Teraz jak polska się odbiła przy pomocy obcych inwestycji to nagle obcy kapitał jest zły.

    Widzę że coraz więcej osób ma poglądy niczym z Wenezueli, to się źle skończy dla Polski.

    no widzisz,twórca tego programu (wyprzedazy majatku polskiego) niejaki Balcerowicz sam ostatnio wypomniał ze polska stała sie "montownia europy" notabene sam ten projekt rozpoczął...
    problem w tym że lekką reką i za marne pieniądze i bez zastanowienia wyprzedawano cały państwowy majątek

    coś sie pokickało i zle zaznacza mój tekst a cytaty....
    zainteresowany zrozumie

    Cytuj
  • 21 sty 2016

    Albert7575, "znafcy" nie przetłumaczysz. Oni znają Nowoczesną Ekonomię w stylu KOD. Szkoda czasu na monologi.

    2 1 Cytuj
  • 22 sty 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Jakoś tego plusa nie widzę za to znowu trywializujesz.

    Ten jedyny twój plus, to właśnie mój, nie mam możliwości juz ci dołożyć więcej.

    A wracając do tematu, obserwuję chiny, które jednak ruszyły z obcego kapitału światowego, obcych fabryk, że wzrostem 12% w skali rocznej, przez ponad 20 lat. Była też taka obawa, że obcy kapitał może się wycofać. Nauczyli się od tego kapitału roboty, nowej technologii i organizacji i teraz próbują sami. To może, za wcześnie chcemy wysadzić ten kapitał z polski, zwłaszcza że nie mamy jeszcze nadmiaru kapitału, w wyniku, zarzucenia świata polskim produktem. Może wzorem Chin , ustalmy pierwsze tanią markę made in Poland , a później po zgromadzeniu fortuny bogaczy tego świata , narzucmy im reguły gry. Coś mi się wydaje, że za wcześnie uwierzylismy w to,, że jesteśmy Chinami .

    1 Cytuj

Odpowiedz