Forum » Społeczeństwo

IV RP

  • 4 gru 2015

    Wolę jednak oficjalnie :-)

    Będę trzymał Pana za słowo, kto wie, może za 4 lata oddam na Pana swój głos :-)
    Na razie daję PISowi kredyt zaufania.
    Pozdrawiam.

    1 3 Cytuj
  • 4 gru 2015
    BartekA napisał/a:

    To o czym mamy dyskutować ? Nie możemy o ideologii bo PiS jest jak sekta, nie widzi nic innego i innego punktu widzenia niż ten który wyznaje guru sekty.

    Jak wspominałem sporo wcześniej gospodarka jest najważniejsza, niestety po drodze "wypaliła" sprawa TK i okazało się że nie możemy zajmować się tylko gospodarką bo musimy bronić demokracji czego naprawdę się nie spodziewałem. Miałem głęboką wiarę, iż ten etap jest już za nami - niestety nie.

    Możemy jedynie marzyć, o wspaniałej innowacyjnej gospodarce, o założeniu firmy w jeden dzień, o prostych i stałych podatkach, o normalnym ZUSie, o pracowaniu na własną a nie sąsiada emeryturę, o pięknych autostradach , których budowa zwolni, po 5 tyś km o wspaniałej Zakopiance i dwupasmówce do Bielska Białej i dalej przez Milówkę do Bratysławy, o autostradzie do Szczecina, do Poznania, do Olsztyna, Do Słupska do Suwałk, w Dolinę Rospudy, do Barwinka.
    O stadionach i obiektach sportowych o podwojeniu Orlików 2016, o wspaniałych drużynach sportowych o pięknych dworcach i lotniskach, o polskim Pendolino do Szczecina i Poznania, Do Olsztyna i Suwałk, do Łodzi i Lublina.

    Marzę o podwojeniu helikopterów sanitarnych o pięknych szpitalach,
    szkołach i studiach, parkach i salach koncertowych, nowoczesnych teatrach i halach sportowych o chodnikach na wsi i o urzędach w których pani pyta z jaką sprawą przyszedłeś i jak ma ci pomóc, o korcie dla Radwańskiej i Centrum treningowym dla Kowalczyk, o mieszkaniach dla każdego i pracy dla bezrobotnych..........

    To takie skrótowe marzenia o których nigdy od obecnie rządzących nie usłyszałem.

    Za to zastąpiono te przyziemne życzenia, sugestią o rodzeniu dzieci, ale bez in vitro, modlitwą, patriotycznym wychowaniem i historią i Katyniem i patriotyzmem i honorem.

    Najłatwiej z tych obietnic obecnie rządzącym wychodzi modlitwa. Honor i patriotyzm się rozpłynęły w pierwszym miesiącu rządzenia.

    Reszty nie obiecywali, więc nie ma złudzeń.

    4 1 Cytuj
  • 4 gru 2015
    bono napisał/a:

    Możemy jedynie marzyć, o wspaniałej innowacyjnej gospodarce, o założeniu firmy w jeden dzień, o prostych i stałych podatkach, o normalnym ZUSie, o pracowaniu na własną a nie sąsiada emeryturę, o pięknych autostradach , których budowa zwolni, po 5 tyś km o wspaniałej Zakopiance i dwupasmówce do Bielska Białej i dalej przez Milówkę do Bratysławy, o autostradzie do Szczecina, do Poznania, do Olsztyna, Do Słupska do Suwałk, w Dolinę Rospudy, do Barwinka.

    Nigdy nie rozumiałem problemu z zakładanie firmy w jeden dzień, dla mnie ważniejsze by te firmy się utrzymywały i w tym winna być pomocna dłoń. Problem ZUSu jest bardzo prosty ale tego boją się wszyscy jak ognia. Koniec z przywilejami i będzie pieniędzy w systemie tyle ile ma być. Jeśli górnik ma iść na wcześniejszą emeryturę - bardzo proszę ale kopalnie powinny płacić na ich indywidualne konta wyższe składki a nie ja mam im dopłacać (i Ty też). Tylko że kopalnie ledwo dychają i jednorazowy zakup składów węgla nic nie da. Ale dla dobrego obrazu zrobi się wszystko nie ważne że to adrenalina na miesiąc czy dwa i to z moich podatków.

    2 Cytuj
  • 4 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Wkleiłem za Pana :-)

    Dostanę jakąś nagrodę od Pana ? :-)

    Będę wklejał na bieżąco jak pojawi się jakiś nowy obrazek na profilu Nowoczesnej albo Ryszarda Petru.

    Super :) Dziękuję za pomoc ! Nagrodą jest już samo uświadamianie innym tego co się dzieje :)
    Tam jest jeszcze taki fajny o in vitro, ale .... to na poźniej.

    2 Cytuj
  • 4 gru 2015
    BartekA napisał/a:

    Nigdy nie rozumiałem problemu z zakładanie firmy w jeden dzień, dla mnie ważniejsze by te firmy się utrzymywały i w tym winna być pomocna dłoń. Problem ZUSu jest bardzo prosty ale tego boją się wszyscy jak ognia. Koniec z przywilejami i będzie pieniędzy w systemie tyle ile ma być. jeśli górnik ma iść na wcześniejszą emeryturę - bardzo proszę ale kopalnie powinny płacić na ich indywidualne konta wyższe składki a nie ja mam im dopłacać (i Ty też). Tylko że kopalnie ledwo dychają i jednorazowy zakup składów węgla nic nie da. Ale dla dobrego obrazu zrobi się wszystko nie ważne że to adrenalina na miesiąc czy dwa i to z moich podatków.

    Wszystko OK, co piszesz i pełna z tym zgoda, ale to za cztery lata, chyba, że przewidujesz tej ekipy wywiezienie na taczkach.

    3 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Widzisz PiS jak popatrzysz na ich miesięcznice, protesty itd są super zorganizowani i wprawieni w takie uliczne wystąpienia. "Wykształciuchy" zawsze chcą robić wszystko zgodnie z prawem lub liczą na cywilizowane rozwiązania. My musimy się tego dopiero nauczyć :) bo nikt nie spodziewał się że będzie to potrzebne. Jarosław mówił że będzie potrzebne poparcie na ulicy nie wiedziałem że mówił o tym do opozycji.

    Jednak przewidział i zaplanował wszystko.

    W tak dynamicznych czasach diabli wiedzą co się stanie mam nadzieję jednak że nic złego.

    3 Cytuj
  • 4 gru 2015
    BartekA napisał/a:

    Nie możemy o ideologii bo PiS jest jak sekta, nie widzi nic innego i innego punktu widzenia niż ten który wyznaje guru sekty.

    Myślałem, że będzie merytorycznie i rzeczowo a Pan na wstępie od razu od "sekty" wyzywa. Dlaczego ?

    Znowu powiela Pan stereotypy i wrzuca wszystkich zwolenników PIS do jednego worka, jeszcze moherów i oszołomów brakuje w Pana wypowiedzi, chociaż jeżeli pisze Pan o sekcie to pewnie też Pan tak o nich myśli.

    Chyba nie o to chodzi, żeby się obrażać nawzajem ?

    1 3 Cytuj
  • 4 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Myślałem, że będzie merytorycznie i rzeczowo a Pan na wstępie od razu od "sekty" wyzywa. Dlaczego ?

    Znowu powiela Pan stereotypy i wrzuca wszystkich zwolenników PIS do jednego wora, jeszcze moherów i oszołomów brakuje w Pana wypowiedzi chociaż jeżeli pisze Pan o sekcie to pewnie Pan tak myśli.

    Chyba nie o to chodzi, żeby się obrażać nawzajem ?

    Nie wszystkich lecz proszę zauważyć że nie ma nikt (mówię o np. posłach) swojego zdania. Znam sporo osób lubiących PiS i są to fajne osoby ale na szczycie jest sekta i niestety tak to wygląda. Oczywiście obraz kreuje mniejszość ale mam nadzieję że i w PiSie będzie spora refleksja a ta partia naprawdę ma sporo potencjału tylko nie z takimi przywódcami (takie jest moje zdanie).

    Jak już kiedyś mówiłem to akcja na jedną kadencję i chyba Jarosław chce zabrać PiS do grobu. Może nie potrafi wyobrazic sobie partii bez niego więc postanowił ją zniszczyć wraz z krajem przy okazji.

    3 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Ja też nie przepadam za przywódcą, ale jest jaki jest, na razie nie widać jego następcy więc nie ma innego wyjścia.

    1 3 Cytuj
  • 4 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Ja też nie przepadam za przywódcą, ale jest jaki jest, na razie nie widać następcy więc nie ma innego wyjścia.

    Bo niestety Ci którzy myślą lekko inaczej nie mają tam szansy - szkoda. A jeśli mają inne zdanie to boją się go pokazać.

    3 1 Cytuj
  • 4 gru 2015
    BartekA napisał/a:

    Widzisz PiS jak popatrzysz na ich miesięcznice, protesty itd są super zorganizowani i wprawieni w takie uliczne wystąpienia. "Wykształciuchy" zawsze chcą robić wszystko zgodnie z prawem lub liczą na cywilizowane rozwiązania. My musimy się tego dopiero nauczyć :) bo nikt nie spodziewał się że będzie to potrzebne. Jarosław mówił że będzie potrzebne poparcie na ulicy nie wiedziałem że mówił o tym do opozycji.
    .

    Jeszcze miesiąc, dwa takich wybryków rządzących zbliżających nas do Ukrainy Janykowycza i będzie białoczerwona rewolucja.
    Ciekawe gdzie zaplanowali ucieczkę?

    Zwłaszcza jak się nauczymy ulicznych wystąpień.

    6 2 Cytuj
  • 4 gru 2015

    Narazie mamy Nocną Zmianę. Ale za to jest "ciekawie", co rano takie newsy że budzą skutecznie, tylko dlaczego zawsze czuję się jak bym dostał w policzek na pobudkę ?

    9 2 Cytuj
  • 4 gru 2015

    W slangu giełdowych inwestorów jest coś takiego jak strategia frajera. Gdziekolwiek ten frajer inwestuje licząc na zysk, ty obstawiasz na odwrót, spadek akcji i zarabiasz. Jeśli chcecie zarobić, grając we frajera na polskiej giełdzie, obstawiajcie wszystkie firmy, wokół których kręci się i wypowiada Wojciech Jasiński, poseł PiS a w poprzednim rządzie tej partii minister skarbu państwa.

    Wystarczyła nieoficjalna informacja , że to Jasiński zastąpi w fotelu prezesa Orlenu Jacka Krawca, a akcje spółki poleciały 4 proc. w dół. Dla spółki wycenianej na 27 mld złotych równa się to utracie wartości o miliard. Efekt Jasińskiego jest już niepochlebnie komentowany na inwestycyjnych forach internetowych.

    Za sterami największej polskiej firmy ma zasiąść człowiek, który w biznesie przepracował zaledwie trzy lata. 1997-2000 pracował w warszawskiej spółce Srebrna, która do dziś stanowi finansowe zaplecze Prawa i Sprawiedliwości. W latach 80. obserwował biznes z perspektywy Spółdzielni Transportu Wiejskiego PSS Społem.

    7 2 Cytuj
  • 4 gru 2015
    bono napisał/a:

    Jeszcze miesiąc, dwa takich wybryków rządzących zbliżających nas do Ukrainy Janykowycza i będzie białoczerwona rewolucja.
    Ciekawe gdzie zaplanowali ucieczkę?

    Zwłaszcza jak się nauczymy ulicznych wystąpień.

    Może wtedy wreszcie wyjdziesz z budy (w której masz kompa) na ulicę?
    Ucz się już szczekać tylko głośno, żeby Cię w stolycy usłyszeli.
    U Ciebie też miska (lub korytko) zagrożone, że zaczynasz skomleć (czy kwiczeć)?

    Najwięcej mają właśnie teraz do powiedzenia Ci, którzy czują się zagrożeni (bo nieuczciwie się dorobili tego co mają). Blady strach.....

    1 7 Cytuj
  • 5 gru 2015
    bono napisał/a:

    W slangu giełdowych inwestorów jest coś takiego jak strategia frajera. Gdziekolwiek ten frajer inwestuje licząc na zysk, ty obstawiasz na odwrót, spadek akcji i zarabiasz. Jeśli chcecie zarobić, grając we frajera na polskiej giełdzie, obstawiajcie wszystkie firmy, wokół których kręci się i wypowiada Wojciech Jasiński, poseł PiS a w poprzednim rządzie tej partii minister skarbu państwa.

    Wystarczyła nieoficjalna informacja , że to Jasiński zastąpi w fotelu prezesa Orlenu Jacka Krawca, a akcje spółki poleciały 4 proc. w dół. Dla spółki wycenianej na 27 mld złotych równa się to utracie wartości o miliard. Efekt Jasińskiego jest już niepochlebnie komentowany na inwestycyjnych forach internetowych.

    Za sterami największej polskiej firmy ma zasiąść człowiek, który w biznesie przepracował zaledwie trzy lata. 1997-2000 pracował w warszawskiej spółce Srebrna, która do dziś stanowi finansowe zaplecze Prawa i Sprawiedliwości. W latach 80. obserwował biznes z perspektywy Spółdzielni Transportu Wiejskiego PSS Społem.

    Ty Obywatelu a co to są akcje?

    1 6 Cytuj
  • 5 gru 2015
    kumi napisał/a:

    Staraj się nie pisać pod wpływem emocji...nic nie wnosisz do dyskusji i widać brak Ci argumentów nie chce Cie obrazić ale chyba to co napisałeś trąci trochę" przeczkolakiem"równie dobrze można napisać że ta partia którą preferujesz to "toćka w toćkę" nsdap..gdyż jak masz ochotę poczytać też tak się wszystko toczyło jak dziś w sejmie :'( i też ta partia nacjonalistyczna twierdziła że jest Prawicową partią...i wszystko co robi to dla dobra obywateli:-D A JA MYŚLĘ ŻE WIEKSZOŚĆ TEGO SEJMU NIE WIE CO ROBI ALBO UDAJE .....PRZYKRE ŻE ZNÓW MAMY POWTÓRKĘ JAK ZA LEPPERA A CIERPIĄ POŹNIEJ OBYWATELE CZYLI MY....znów kłutnie i tematy zastępcze a później jak zwykle cierpią Inni czyli my...życze wszystkim pogody ducha i mniej spinania się ci ludzie co niby nas reprezentują nie muszą nam psuć humorów jeśli ktoś ma kobiete mówie o facetach radze zająć się nią niż myśleć o wiejskiej i tej szopce....już za pare godzin nowy dzień i jak się postaramy będzie zajefajny tego wam i mi życze :-P

    Ty kumi z choinki się urwałeś czy następny opłacany? Bo tylko takie opłacane kiepy mogą się po miesiącu wypowiadać na temat władzy "demokratycznej"

    1 7 Cytuj
  • 5 gru 2015
    Walker84 napisał/a:

    Ty kumi z choinki się urwałeś czy następny opłacany? Bo tylko takie opłacane kiepy mogą się po miesiącu wypowiadać na temat władzy "demokratycznej"

    Kiep?hahah,brak wiedzy na temat tego słowa czy chcesz faktycznie mnie obrazić?Co do demokracji widać że nie znasz znaczenia tego słowa *:-D Więc pytam, co według Ciebie to słowo oznacza?Gdyż przypuszczam że inną definicję tego słowa znam niż Ty..

    5 2 Cytuj
  • 5 gru 2015
    pan Kracy napisał/a:

    Może wtedy wreszcie wyjdziesz z budy (w której masz kompa) na ulicę?
    Ucz się już szczekać tylko głośno, żeby Cię w stolycy usłyszeli.
    U Ciebie też miska (lub korytko) zagrożone, że zaczynasz skomleć (czy kwiczeć)?

    Najwięcej mają właśnie teraz do powiedzenia Ci, którzy czują się zagrożeni (bo nieuczciwie się dorobili tego co mają). Blady strach.....

    Boicie się opozycji. Myśleliście że za 500 kupicie wszystkich a za wcześniejszą emeryturę, zamknięcie ludziom usta. Komuna nam ust nie zatkala, to postkomuna tym bardziej ich nie zatkala. Ludzie milujacy wolność totalitaryzmu nie kupią.

    8 2 Cytuj
  • 5 gru 2015

    Do Osińskiego uzupełnić wykształceniae a potem się wymądrzać na forum, kiepy jedne.

    3 5 Cytuj
  • 5 gru 2015

    Śmieszą mnie te komentarze "WIELKICH OBROŃCÓW DEMOKRACJI Z MYŚLENIC".

    Gdzie byliście jak Platforma Obywatelska zawłaszczała Trybunał Konstytucyjny wybierając swoich sędziów niezgodnie z Konstytucją ?

    Gdzie byliście jak zabierali pieniądze z OFE ?

    Gdzie byliście jak próbowali sprzedać lasy państwowe w nocy ?

    Gdzie byliście jak ograniczali wolność zgromadzeń ?

    Wtedy Was nie było, bo było dobrze, bo robiła tak Wasza partia, nie znalazłem żadnego oburzającego postu w wątku "Co tam w polityce" na ten temat.

    Teraz nagle wielkie AJ WAJ i LARUM się podniosło ...

    Jednym słowem HIPOKRYZJĄ od Was bije na kilometr ...

    6 8 Cytuj
  • 5 gru 2015

    Kto to powiedział:"Boże,uchroń Polskę przed moimi synami"?

    6 2 Cytuj
  • 5 gru 2015

    Jakiś głupek to wymyślił :-) Taki sam, który to powtarza ...

    3 6 Cytuj
  • 5 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Jakiś głupek to wymyślił :-) Taki sam, który to powtarza ...

    HEEH No chyba nie otóż powiedział to R.Kaczyński ojciec braci Kaczyńskich uczestnik powstania Warszawskiego i bojownik o wolność.Dlaczego tak mówił o swoich dzieciach?Jarosław Kaczyński podejrzewany był o podpisanie lojalki gdy inni walczyli i strajkowali w Stanie Wojennym...2006r.wróciła ta sprawa ale dzięki sprawowaniu władzy przez PIS i przez samego Macierewicza który stwierdził że dokumenty są sfałszowane!!!ukręcono sprawie głowę i chciano oczyścić p.Kaczyńskiego oskarżając p.Lesiaka ale gdy sąd nie stwierdził fałszerstwa szybko zajęto się innymi sprawami aby odwrócić uwagę opinii publicznej.Mówię o aferze gruntowej i p.Lepperze

    5 3 Cytuj
  • 5 gru 2015

    Tak, tak a świstak siedzi i zawije je w te sreberka ... :-D

    Byłeś przy tym jak to mówił mam rozumieć ? Czy masz nagrane ? :-)

    Jakiś komuszek sobie wymyślił tą historyjkę dla zdyskredytowania go i powielasz jego kłamstwa ?

    Ładnie to tak plotkować i rozsiewać bajki o zmarłych ?

    Zastanów się lepiej nad sobą bo takie głupoty piszesz, że głowa boli ...

    2 5 Cytuj

Odpowiedz