Forum » Społeczeństwo

IV RP

  • 14 gru 2015
    def_ibrylator napisał/a:

    bo PIS rządzi w większej mierze przez to, że ludzie nie poszli do urn, niż przez to, że zagłosowali).

    Lepszy od Jackowskiego, miał wizje, że nie biorący udziału w wyborach głosowali by na def_ibrylatora.

    SredniPiotr napisał/a:

    Do kiedy @głos Myślenic nie straci swojej ciepłej budżetowej posadki to nie poczuje co to jest ręka Prezesa. A chyba szykuje się zamach na Pana stanowisko :) z tego co wiem.

    To brzmi jak groźba albo szantaż.

    SredniPiotr napisał/a:

    Pan S tzn. głos Myślenic jest niestety człowiekiem który nigdy nie pracował poza budżetówką.

    A co ma piernik do wiatraka?

    def_ibrylator napisał/a:

    Ale dlaczego ja mam się tłumaczyć z tego, co robiła Platforma ? Czy ja gdzieś napisałem, że chwalę to co zrobiła Platforma ? Nie macie już innego kontrargumentu ? Zachowujesz się tak, jakbyś próbowała ułaskawić mordercę, bo 5 lat temu ktoś inny też kogoś zamordował. Gratuluje tobie oraz Twoim rodzicom, że Cię tak wychowali.

    def_ibrylator napisał/a:

    Dziecko (bo sądząc po tym co piszesz, to wiek masz jeszcze bardzo, bardzo młody), wiesz jak Hitler doszedł do władzy i jak ją utrzymał (przerabialiście już na Historii okres IIWW) ?

    Przykład z przed 5 laty nie pasi, a z przed 70 lat jest ok. No ale to Hitler. Jeszcze Stalina możesz porównać.
    de_fibrylator widzę uczony staruszek to oświeć mnie, co to jest IIWW?

    5 1 Cytuj
  • Andrzej 14 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Nie może być tak, że jakaś instytucja blokuje przeprowadzanie zmian i reform przez demokratycznie wybraną większość parlamentarną w Polsce.

    Ale co Ci ten trybunał zablokował? Jakie reformy? Pierwszą reformą przeprowadzaną przez PiS była chęć zawłaszczenia TK.
    Ale prewencyjnie uwalmy TK, a co. Jak mawiała stara Pawlaczka, Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Służby specjalne też (a te bez wyjątku każda ekipa czyści).

    3 5 Cytuj
  • 14 gru 2015

    Endrju- jak cały skład sędziowski w Trybunale jest z nadania Platformy Obywatelskiej to pomyśl co będzie robił z ustawami PIS.

    Wytęż swój umysł i pomyśl ...

    Podpowiem Ci:

    Będzie blokował.

    5 4 Cytuj
  • 14 gru 2015
    Walker84 napisał/a:

    No już po gościu:
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/boguslaw-kowalski-zrezygnowal-z-funkcji-prezesa-pkp/zc0zsd
    Szybciutko do kaczora doszło co to za jegomość. I tak ma być. Za peło taki typek by tam siedział za grubą kasę z pół roku i jeszcze dostał by drakońską odprawę..

    Oj naiwny, naiwny ! To myślisz że Jarosław nadprezes nasz kochany nie wiedział o tym wcześniej ???? Można Jarosława nie lubić , ale przecież to bardzo inteligentny, skuteczny i sprytny polityk. Wiedział doskonale łatwowierny człowieku, a typek poszedł w odstawkę bo prasa się do niego dorwała (i tak coś mu znajdą bo to przecież swój komuszek). A ten bodajże Piotrowski (poseł czy senator nie jestem pewien) co to tak walczy ze wstrętnym trybunałem to przypadkiem nie jakiś komuszek prokuratorek (rozwińcie ten temat bo nie jestem pewien ale chyba coś takiego z nim było) To prezes nasz kochany też o nim nie wiedział i teraz go pogoni ?????
    Krótko mówiąc precz z komuną!!!!!!

    5 5 Cytuj
  • 14 gru 2015

    Panowie zawodzicie mnie :)

    Głos Myślenic na moim profilu sporo nowych memów a tutaj zero - nie dotrzymujesz obietnic , ale to wiadomo że obietnice łatwo się składa trudniej wypełnia.

    A teraz serio :

    pan Kracy napisał/a:

    Jak podniosą ceny to i sprzedaż im spadnie, spoko, spoko...
    Kto mnie zmusi do kupowania w marketach?

    Panowie podstawowa wiedza ekonomiczna. Konkurencja działa ale przy podniesieniu podatków zmienia się otoczenie makroekonomiczne a to zmienia się dla wszystkich graczy tej części rynku co będzie powodem do podniesienia cen dla całego sektora i napewno się tak to zakończy. Bardzo podobnie było po podniesieniu VAT przez PO do 23%, tutaj jeszcze jak zwykle PiS ma trochę szczęścia bo jest deflacja i wzrostu cen w pierwszym okresie może nie być widać. Przy kalkulacji kosztów uwzględniony zostanie nowy podatek i tak zapłacą za to klienci jak zawsze (wiem co pisze z racji wykształcenia i zawodu :) ).
    I naprawdę przyznane 500 zł oddamy z nawiązką.
    Piszesz że Ciebie nikt nie zmusi do kupowania w marketach. Ok, ale statystyka jest nie ubłagana inni to nadrobią .
    Kolejna sprawa czy nie uważasz że nakładanie podatku tylko dla jednej grupy podatników jest konstytucyjne ? I tutaj dochodzimy do TK.

    Każdy kto myśli logicznie zauważy też to że jeśli będzie np. podatek od sklepów 150m2 to powstaną sklepy o pow. 149m2 w ilości kilku i to na każdym osiedlu bo będzie łatwiej je zakładać a dzisiejsze przerobi się na magazyny i to dopiero zniszczy mały - osiedlowy handel.

    Moi drodzy ekonomia nie jest nauką ścisłą ale ... należy znać jej podstawy i niestety ekonomiści mają rację kiedy mówią że za każdą dotacją, ulgą itd którą się otrzymuje idzie podniesienie podatków jawnych lub ukrytych.

    Wyborcy którzy uwierzyli w 500 zł - zapewniam Was oddacie to co do złotówki w innych daninach, bo budżet nie jest z gumy, chyba że zaczniemy drukować ale wtedy już "Balcerowicz" nie pomoże.

    Powiedzcie mi jak wygląda teraz np. sprawa podatku od kopalin ? Tak niestabilnego i "mieszanego" podatku nie ma chyba nigdzie. W kampanii była mowa o jego zniesieniu, KGHM największa firma w naszym kraju w związku z taniejącą miedzią była słabo stabilna. Po wyborach rząd poinformował o tym że podatek zostanie. KHGM na łeb na szyje. Dziś znów rozważa się czy może go nie zawiesić.
    Teraz moje pytanie czy ktoś chciał z PiS zarobić na różnicy kursów KGHM (firma o dużej płynności) ? Czy ktoś pomyślał że tak tanie KHGM jest okazją do jego przejęcia poprzez tani zakup akcji ?
    PO jaka była taka była ale np. o Azoty walczyła by nie zostały przejęte przez spółki rosyjskie.

    Dlatego "Gospodarka jest najważniejsza" a zajmujemy się obroną demokracji zamiast zajmować się takimi rzeczami. Niestety jak nie będzie stabilizacji to staniemy się łatwym celem a PiS (nie obrażając nikogo) jest cieniutki z gospodarki co widać choćby po obsadzie. Człowiek który się na tym zna chodzi bardziej realnie po ziemi i już mówi że z 500 zł nie można się spieszyć, prosi emigrantów naszych by nie brali dodatku na dzieci itd itd.
    Gospodarka nie jest z gumy ma swoje prawa, no chyba ze przesuwa się część budżetu z MON na zakup składów węglowych . A latać będziemy na wózkach i derezynach z kopalni.

    9 8 Cytuj
  • 14 gru 2015

    Mam dla Pana jeden obrazek:

    zdjecie

    6 6 Cytuj
  • 14 gru 2015

    Czyli jednak nie potraficie rozmawiać merytorycznie :) No cóż .

    Każdy pokazuje co potrafi i jak potrafi się wypowiadać. Wnioski wyciągną ci którzy potrafią samodzielnie myśleć jak chcecie tak ich nazywajcie : wykształciuchy, drugi sort, zepsuty gen. Bo walka Waszego obozu jak pisałem powyżej nie może być merytoryczna a kiedyś (kilka postów powyżej już się tak dobrze zapowiadało).

    Amen

    8 7 Cytuj
  • 14 gru 2015

    Panie Ambroży, skakał Pan w sobotę na marszu razem z Romanem Giertychem ? Bo nie doczekałem się odpowiedzi :-)

    10 8 Cytuj
  • 14 gru 2015

    Inteligencja jest wrodzona i nie zależy od tytułów naukowych.

    Jak kiedyś na wiejskim weselu bądź zabawie znalazł się ktoś inteligentniejszy od miejscowej kołtunerii, to ta wyrywała sztachety z płota i goniła nimi intruza.

    W taki sam sposób działa Kaczyński, nie mając wrodzonej inteligencji, ale wychowany na lekturze dyktatorów ( nie mylić wiedzy z inteligencją), działa w podobny sposób, jak kołtun i prymityw.
    No niestety inteligencją PiS nie grzeszy.

    Ażeby uwolnić zawody prawnicze, Ziobro się pocił i z Kaczyńskim kombinowali jak koń pod górę i za ich rządów nic z tego im nie wyszło.
    PO zatrudniło Gowina, nie prawnika, ale inteligentną weszkę i ta weszka w dwa miesiące uwolniła zawody prawnicze.

    Można?

    Ale Panowie z PiS, to zajęcia was przerastają, dlatego choć w postulatach w znacznej części się zgadzam, nie głosowałem na PiS, bo to dla PiS za trudne zadanie.

    PiS może sprawdziło by się na wojnie, bo tu raptusów i słuchających rozkazów potrzeba.
    Ale w demokratycznym systemie trzeba być bardziej inteligentnym od konkurencji.
    PiSowi to niestety nie grozi ( z całym szacunkiem tak Bóg stworzył człowieka, że ludzie inteligencją się różnią).

    Jedyną metodą jaką potrafi działać PiS to metoda na ISIS. Tu inteligencja jest niepotrzebna, potrzeba tylko samobójców.

    To tak jak góral, któremu powiedziano żeby kota nie prał bo zdechnie,
    baca nie usłuchał i kot zdechł.

    Baca sie tłumacył ze
    pierze sie pierze, tylko sie nie wykrenco.

    6 8 Cytuj
  • 14 gru 2015

    Walker dla ciebie !! poczytaj i daj znać prezesowi to go po dwóch dniach pogoni (Szybciutko do kaczora doszło co to za jegomość. I tak ma być. Za peło taki typek by tam siedział za grubą kasę z pół roku i jeszcze dostał by drakońską odprawę.. )
    NO TO PRECZ Z KOMUNĄ ??????? Czy taki ktoś ma prawo uważać, że jestem gorszym Polakiem bo mam PiS ( i PO zresztą też) głęboko w......poważaniu..................

    Stanisław Piotrowicz Życiorys
    W 1976 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1976–1978 odbył aplikację prokuratorską, po czym w 1978 zdał egzamin prokuratorski

    W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotnicznej Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie. W stanie wojennym był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu. Po upublicznieniu tej sprawy w 2013 Stanisław Piotrowicz stwierdził, że dążył do umorzenia tego postępowania. W 1983 został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

    W 1990 został powołany na stanowisko prokuratora rejonowego w Krośnie. W latach 1992–1995 kierował międzyrejonowym działem śledztw w Krośnie. W 1992 powołano go na stanowisko prokuratora Prokuratury Wojewódzkiej w Rzeszowie. Od 1994 do 2002 zasiadał w Sądzie Dyscyplinarnym dla Prokuratorów przy Prokuraturze Generalnej. Zdobył rozgłos medialny, ogłaszając w 2001 na konferencji prasowej o powodach umorzenia śledztwa w sprawie molestowania małoletnich przez proboszcza parafii w Tylawie. Ta decyzja została uchylona przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Krośnie, a w 2004 duchowny został prawomocnie skazany.

    W wyborach parlamentarnych w 2005 został wybrany na senatora VI kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krośnieńskim. Od 5 czerwca 2007 do 16 listopada 2007 zajmował stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Reprezentował też Senat w Krajowej Radzie Sądownictwa.

    W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat senatorski, otrzymując 110 085 głosów. Również z ramienia PiS wystartował do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 2011. Uzyskał mandat poselski, otrzymując 12 325 głosów w okręgu wyborczym nr 22. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 startował z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 9 w Rzeszowie i nie uzyskał mandatu eurodeputowanego, zdobywając 8271 głosów.

    W wyborach w 2015 z powodzeniem ubiegał się natomiast o poselską reelekcję (otrzymał 15 747 głosów).

    4 Cytuj
  • 14 gru 2015
    BartekA napisał/a:

    Kolejna sprawa czy nie uważasz że nakładanie podatku tylko dla jednej grupy podatników jest konstytucyjne ? I tutaj dochodzimy do TK.

    Uważam, że podatki powinni płacić W S Z Y S C Y handlowcy. Dlaczego do tej pory hipermarkety były zwalniane od podatków? I na dodatek jeszcze pieniądze wyjeżdżały za granicę. Drobni kupcy płacili i dlatego zmuszani byli do podniesienia cen przez co byli niekonkurencyjni dla tych molochów. Dlaczego???!!!

    6 2 Cytuj
  • 14 gru 2015
    pan Kracy napisał/a:

    Uważam, że podatki powinni płacić W S Z Y S C Y handlowcy. Dlaczego do tej pory hipermarkety były zwalniane od podatków? I na dodatek jeszcze pieniądze wyjeżdżały za granicę. Drobni kupcy płacili i dlatego zmuszani byli do podniesienia cen przez co byli niekonkurencyjni dla tych molochów. Dlaczego???!!!

    No proszę :) jestem tego samego zdania i jeszcze podatki powinny być równe ale z tym się juz pewnie nie zgodzisz.
    To nie jest tak do końca że nie płacili , może inaczej. Płacić powinni ale są sposoby na nie płacenie i oni z racji posiadania armii prawników, filii zagranicznych, znaków towarowych , licencji na oprogramowania "optymalizowali podatki". Co nie znaczy że wprowadzenie kolejnego podatku rozwiąże ten problem, błagam nie bądźmy tak naiwni.
    Gdyby przepisy podatkowe były proste dużo trudniej jest "kombinować".
    Tworzenie kolejnych podatków nie jest na to sposobem, proste i równe podatki. No ale za to dostane zaraz po uszach.
    To nie jest tylko nasz problem zobacz na moją ulubiona firmę Apple jej siedziba na Europę w Irlandii płaci mniej podatków niż średni przedsiębiorca na wyspach, ale zabiera się za to UE w końcu.
    Rynek UE jest za duży by można go było bagatelizować dlatego ważniejsze jest wspólne działanie niż tworzenie kolejnych podatków lokalnych które w łatwy sposób będą omijanie i mogą mieć odwrotne znaczenie.
    Zasada McDonnalda i pierwsze wykłady z ekonomii co jest lepsze 1 duży czy 1000 małych ? A do tego doprowadzi podatek od hipermarketów.

    9 8 Cytuj
  • 14 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Panie Ambroży, skakał Pan w sobotę na marszu razem z Romanem Giertychem ? Bo nie doczekałem się odpowiedzi :-)

    Ty, głosie Myślenic!
    A Ty urodziłeś się w Myślenicach, że tak szermujesz nazwą i głosem Myślenic?

    Bo moje korzenie są z dziada pradziada z tego grodu, i nie widzę jakiejkolwiek tezy dla której Ty powołujesz się na mój głos.
    Gdybym ja podpisywał się głos ulicy Daszyńskiego, wszyscy na tej ulicy wiedzieli by kto się kryje za tym adresem i albo miałbym aprobatę, albo dostał bym w ryja od znieczulonego sąsiada.

    Więc sprecyzuj tę swoją śmiałość i odwagę wypowiadania się w imieniu miasta, albo jesteś klakierem, sługusem i tchórzem z jakiejś nory, wykorzystującym nazwę miasta
    a jesteś anonimem, aby nie narazić się swą "odwagą" znieczulonemu sąsiadowi.?

    Ale w mordę czasem dobrze dostać, człowiek szybciej trzeźwieje.

    Po drugie myślenie niewiele kosztuje więc podpisuj się "głos PiS" i wal z grubej rury co ci ślina na język niesie, koń jaki jest wszyscy widzą -będziesz tolerowany nikt Cię nie obrazi i nikt Ci złego słowa nie powie.

    A przy okazji tych sędziów z TK, których to Twój mocodawca chce wy....lić,
    to dziewięciu z nich wybranych było za kadencji.... no jakiej....????? PIS

    no Twoi wspaniali Kowalscy, Piotrowscy i podobni "Prawdziwi Polacy" konfidenci szpicle i sługusi PRL piewogo sortu..............ich wybierali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    -PIS ich wybrał jeszcze za swojej kadencji!!!

    Ten Twój Prezes (tu skłon) Prawdziwek, Polak, Patriota, Apostoł i Święty w jednym, jakoś ma mało świętości od Boga w sobie, bo nie potrafi oddzielić ziarna od plew.

    Wnoszę więc, nie dajmy się zwieść:

    żaden to posłaniec Boga, to zwykły

    Fałszywy Prorok.

    7 10 Cytuj
  • 14 gru 2015

    PIS nie wybierał żadnych dziewięciu sędziów, znowu kłamiesz i manipulujesz bono.

    Ale ten typ tak już ma :-)

    Spowiadasz się chociaż z tych kłamstw bono ?

    10 4 Cytuj
  • 15 gru 2015

    Ależ tak,
    kłamiesz jak z nut, ale to u was norma.

    A co z tą myślenickością i głosem Myślenic, bo kolejny raz udajesz głuchego?
    Wszyscy tak macie? , że nie odpowiadacie na niewygodne pytania?

    To jak chcesz dostać się do raju? chyba ta pobożność to taka ściema?

    od 6 XI 2006 do 6 XI 2015[42] dr hab. Maria Gintowt-Jankowicz
    od 6 XI 2006 do 6 XI 2015[42] Wojciech Hermeliński
    od 6 XI 2006 do 6 XI 2015[42] Marek Kotlinowski
    47.od 2 XII 2006 do 2 XII 2015[43] dr hab. Zbigniew Cieślak
    od 8 XII 2006 do 8 XII 2015[44] dr hab. Teresa Liszcz
    od 8 XII 2006 do 12 III 2007[46][47] Lidia Bagińska
    od 27 IV 2007[49] prof. Mirosław Granat
    od 19 XII 2007[51] prof. Andrzej Rzepliński

    4 9 Cytuj
  • 15 gru 2015
    bono napisał/a:

    Ależ tak,
    kłamiesz jak z nut, ale to u was norma.

    A co z tą myślenickością i głosem Myślenic, bo kolejny raz udajesz głuchego?
    Wszyscy tak macie? , że nie odpowiadacie na niewygodne pytania?

    To jak chcesz dostać się do raju? chyba ta pobożność to taka ściema?

    od 6 XI 2006 do 6 XI 2015[42] dr hab. Maria Gintowt-Jankowicz
    od 6 XI 2006 do 6 XI 2015[42] Wojciech Hermeliński
    od 6 XI 2006 do 6 XI 2015[42] Marek Kotlinowski
    47.od 2 XII 2006 do 2 XII 2015[43] dr hab. Zbigniew Cieślak
    od 8 XII 2006 do 8 XII 2015[44] dr hab. Teresa Liszcz
    od 8 XII 2006 do 12 III 2007[46][47] Lidia Bagińska
    od 27 IV 2007[49] prof. Mirosław Granat
    od 19 XII 2007[51] prof. Andrzej Rzepliński

    Rzeplińskiego wybierał PIS ? Chyba z nas sobie jaja robisz :-) ?

    Kotlinowskiego wybierała LPR, Bagińskiej już od 2007 roku nie ma w TK, a Granata wybrała sobie LPR z Samoobroną.

    Jednak będziesz musiał się wyspowiadać z kłamstwa.

    zdjecie

    Coś Ci się pomyliło w liczeniu haha :-)

    8 3 Cytuj
  • 15 gru 2015

    Andrzej Rzepiński
    W latach 1996–2001 był członkiem Rady Programowej, a od 2004 Rady Konsultacyjnej Centrum Monitoringu Wolności Prasy[3]. W 2005 [u]kandydował, z rekomendacji PO, na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich[/u] w związku z upływem kadencji Andrzeja Zolla. W pierwszej próbie w czerwcu nie uzyskał zatwierdzenia Sejmu; zgłoszony ponownie w lipcu otrzymał rekomendację Sejmu, jednak jego kandydaturę odrzucił w tym samym miesiącu zdominowany przez SLD Senat.
    W 2006 był kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, nie został wybrany na to stanowisko przez Sejm V kadencji[4]. 18 grudnia 2007 został wybrany przez Sejm VI kadencji na urząd sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który objął następnego dnia. 3 grudnia 2010 powołano go na prezesa TK.

    Stanisław Biernat - V-ce prezes TK od 3.12.2010:
    W trakcie V kadencji Sejmu [u]dwukrotnie był zgłaszany [u]przez posłów Platformy Obywatelskiej[/u] na urząd sędziego Trybunału Konstytucyjnego, jednak jego kandydatura przepadała w głosowaniach. Ponownie wysunięto ją w Sejmie VI kadencji. W głosowaniu 13 czerwca 2008 Stanisław Biernat został wybrany do TK w miejsce kończącego swoją kadencję Jerzego Stępnia. Urząd sędziego TK objął 26 czerwca 2008 po złożeniu ślubowania. 3 grudnia 2010 powołany na wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego.

    Mirosław Granat:
    Wybrany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na sędziego Trybunału Konstytucyjnego 27 kwietnia 2007 większością 328 głosów, przy 45 przeciwnych i 4 wstrzymujących. Jego kandydaturę zgłosiły kluby parlamentarne LPR oraz Samoobrony RP. Dnia 8 maja tego samego roku złożył ślubowanie, obejmując urząd sędziego.

    Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz
    W 2010 została [u]zgłoszona przez posłów Platformy Obywatelskiej[/u] na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego. 6 maja 2010 wybrana na ten urząd przez Sejm. Jej kandydaturę poparło 415 posłów przy 2 głosach przeciwnych i 13 wstrzymujących się.

    Leon Kieres
    W 2006 zdecydował się na start w wyborach samorządowych do sejmiku dolnośląskiego [u]z pierwszej pozycji na liście Platformy Obywatelskiej[/u] w okręgu podwrocławskim. W wyborach tych został wybrany na radnego sejmiku, uzyskując najlepszy wynik w okręgu. 29 listopada na swoim pierwszym posiedzeniu sejmik wybrał (29 głosami za, przy 4 głosach wstrzymujących) go na swojego przewodniczącego. [u]W wyborach parlamentarnych w 2007 z ramienia PO po raz drugi uzyskał mandat senatorski[/u], otrzymując 259 453 głosy, najwięcej w okręgu wrocławskim. W Senacie objął funkcję przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych. W 2011nie uzyskał reelekcji. 13 lipca 2012 Sejm wybrał go na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Kadencję rozpoczął 23 lipca 2012

    Małgorzata Pyziak-Szafnicka
    W 2010 została [u]przez posłów Platformy Obywatelskiej[/u] zgłoszona jako kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Sejm wybrał ją na ten urząd 5 stycznia 2011. Za jej kandydaturą glosowało 253 posłów. Ślubowanie złożyła 11 stycznia 2011

    Stanisław Rymar
    Równocześnie wciąż prowadził praktykę adwokacką, m.in. w ramach Kancelarii Rymar i Wspólnicy z siedzibą w Warszawie, w której zajął stanowisko kluczowego partnera. 26 listopada 2010 został wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, będąc [u]kandydatem zgłoszonym przez posłów Platformy Obywatelskiej[/u]. 3 grudnia 2010 złożył ślubowanie.

    Piotr Tuleja
    26 listopada 2010 został wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, będąc [u]kandydatem zgłoszonym przez posłów Platformy Obywatelskiej[/u]. 3 grudnia 2010 złożył ślubowanie wobec Prezydenta RP

    Andrzej Wróbel
    W 2010 rekomendowany [u]przez klub poselski SLD[/u] do Trybunału Konstytucyjnego (z poparciem posłów z innych ugrupowań, w tym PO), nie został jednak wybrany. W 2011 zgłoszony po raz kolejny, tym razem wybrany do TK (w miejsce Ewy Łętowskiej). Ślubowanie złożył 29 maja tego samego roku.

    Nic dodać, nic ująć. DEMOKRACJA w wydaniu PO...

    12 3 Cytuj
  • 15 gru 2015
    pan Kracy napisał/a:

    Andrzej Rzepiński

    Nic dodać, nic ująć. DEMOKRACJA w wydaniu PO...

    Odpowiedz mi wobec tego, co ma za cztery lata zrobić nowa partia, która wygra wybory a nie będąca Piem, z tymi sędziami i całym Trybunałem Konstytucyjnym,których narzuci, nada, wybierze- PiS?

    Pewnie zacznie od zmiany konstytucji.

    Ale PiS będzie skomlał i ujadał, jątrzył i robił marsze pochody wiece i rewolucję w obronie demokracji.Palił kukłę nowego prezydenta, jak kiedyś Wałęsy.

    4 11 Cytuj
  • Paweł Latoń 15 gru 2015

    Tak to napisałeś jakby teraz peowskie gnioty tego nie robiły. Wszyscy są po jednych pieniądzach.

    3 2 Cytuj
  • Andrzej 15 gru 2015

    No jakoś nie widzę, żeby kukłę Dudy palili. Czyżby w niezależnych mediach coś takiego pokazywali?

    2 8 Cytuj
  • 15 gru 2015
    sardynka27 napisał/a:

    Tak to napisałeś jakby teraz peowskie gnioty tego nie robiły. Wszyscy są po jednych pieniądzach.

    Ależ ty pieprzysz, to znaczy że jak peowskie gnioty to robiły to pisowskie gnioty są usprawiedliwione.
    To tak jakby powiedzieć, że jak hitlerowcy palili w piecach ludzi, to komuniści mają takie same prawo.

    A miało być tak cudownie, prawnie i sprawiedliwie, nie to co poprzednie gnioty robiły.

    Przecież po wyborach ma być lepiej, a nie tak samo i jeszcze gorzej.

    Ludzie odwaliło wam czy co, usprawiedliwiacie to, za co odrzuciliście poprzednią władze.
    Jestem za PiS jeżeli będą lepsi od poprzedników, ale są gorsi, to mam sie cieszyć?

    5 8 Cytuj
  • 15 gru 2015
    głos Myślenic napisał/a:

    Rzeplińskiego wybierał PIS ? Chyba z nas sobie jaja robisz :-) ?

    Kotlinowskiego wybierała LPR, Bagińskiej już od 2007 roku nie ma w TK, a Granata wybrała sobie LPR z Samoobroną.

    Jednak będziesz musiał się wyspowiadać z kłamstwa.

    Coś Ci się pomyliło w liczeniu haha :-)

    Nawet jeżeli mi się coś pomyliło, to sześciu jest z nadania pis, a teraz będą wszyscy z PiS, bo pis naprawia TK i za nim wszystkie instytucje.
    Naprawa polega na tym, że jedną bandę zastąpi druga banda, a gdzie są obywatele?

    4 4 Cytuj
  • 15 gru 2015
    bono napisał/a:

    za PiS jeżeli będą lepsi od poprzedników, ale są gorsi, to mam sie cieszyć?

    bono, przypomnij sobie czy po miesiącu rządów PO rozliczałeś ich tak jak teraz obecny rząd? Czepiałeś się tak jak teraz to robisz?
    Chyba, że - tak jak to robi teraz opozycja - za wszelką cenę odwieść od wdrażania reform, które zakładali w kampanii wyborczej żeby tylko nie wyszło na końcu na to, że jednak obietnice można spełnić?
    Już teraz podnoszą głosy, że obiecane 500zł pogrąży budżet. Choć wszystko jest wyliczone i czarno na białym, że jednak można to i tak ujadają.
    Wszystko robią, żeby przeszkadzać, żeby się tylko nie okazało za 4 lata, że jednak się dało i PiS jest cacy, a PO be.

    6 3 Cytuj
  • 15 gru 2015

    Tak się zastanawiam czy zwolennicy pisu chodzą na jakieś szkolenia jak siać jadem i pokazywać wyższość nad innymi ? W TV to samo Kempa , Ziobro Jaki itd słuchać szkoda. RadioZET w niedzielę Kempa mówi do Olejnik że zaraz ja do prokuratury odda bo jej przeszkadza itd.

    4 2 Cytuj
  • 15 gru 2015
    pan Kracy napisał/a:

    bono, przypomnij sobie czy po miesiącu rządów PO rozliczałeś ich tak jak teraz obecny rząd? Czepiałeś się tak jak teraz to robisz?

    Już teraz podnoszą głosy, że obiecane 500zł pogrąży budżet..

    Przypominam sobie, nie rozliczałem po miesiącu rządów PO, bo nie dawali powodu, nie łamali konstytucji.
    Natomiast robili ustawę o wywłaszczeniach ziemi pod autostradę, i budowali Orliki.
    Zaraz potem była katastrofa Casy w Mirosławcu, zostaliśmy organizatorem ME w piłce nożnej i trzeba było budować stadiony i dojazdy, w postaci autostrad, później był Smoleńsk i nie było czasu na obalanie TK i TV a nawet Kamiński był w rządzie PO.
    O czym Wy piszecie i mówicie?

    Wiem że pójdziecie w zaparte aby sobie udowodnić ,że mieliście racje wybierając PiS,
    też bym chciał aby PiSowi wyszło, bo każdy chce lepiej żyć, ale w tym składzie, to popłyniemy jak nasi rodzice w stanie wojennym, stagnacja, polityka, polityka, zero gospodarka, za chwile będzie wstyd jechać za granicę i przyznawać się do pochodzenia, będą na nas patrzyć jak na uchodźców.

    7 5 Cytuj

Odpowiedz