Forum » Społeczeństwo

Program 500+ - wyborcze oszustwo?

  • 26 sie 2016
    krowka123 napisał/a:

    Która inwestycja jest pewniejsza?Czy nienawiść do PiS musi odbierać rozum?Nawet gdy gdzieś tam zdarzy się że ktoś przepije te 500+ to i tak kasa zostanie w kraju a nie wyjedzie na .

    Mam babcię, która oprócz mojej mamy, ma jeszcze dwóch synów, którym powodzi się gorzej.
    Mój ojciec zasuwa na dwie zmiany, tamci jego szwagrowie nie przemęczają się. Gdy przychodzą do naszego domu babcia ich gości za pieniądze ojca i jest dla nich bardziej miła niż dla córki i ciągle mojemu ojcu sugeruje, że ten powinien (jako bogatszy), pomagać jej synom.
    Przy czym, żaden matce nigdy nie przyniesie nawet cukierków a liczy, że na coś się załapie.
    Ich matka ( moja babcia) też serwuje synom co najmniej 20+ za każdy pobyt ( w różnej formie), z pieniędzy moich rodziców, z których jest też ona utrzymywana i karmiona, leczona.
    Rentę odkłada w banku do równego podziału.

    Czy o taką pomoc chodzi, aby skubać pracujących dla wyrównania szansy pozostałym, którzy kochają nie pracować ?

    4 4 Cytuj
  • 27 sie 2016
    bono napisał/a:

    Mam babcię, która oprócz mojej mamy, ma jeszcze dwóch synów, którym powodzi się gorzej.
    Mój ojciec zasuwa na dwie zmiany, tamci jego szwagrowie nie przemęczają się. Gdy przychodzą do naszego domu babcia ich gości za pieniądze ojca i jest dla nich bardziej miła niż dla córki i ciągle mojemu ojcu sugeruje, że ten powinien (jako bogatszy), pomagać jej synom.
    Przy czym, żaden matce nigdy nie przyniesie nawet cukierków a liczy, że na coś się załapie.
    Ich matka ( moja babcia) też serwuje synom co najmniej 20+ za każdy pobyt ( w różnej formie), z pieniędzy moich rodziców, z których jest też ona utrzymywana i karmiona, leczona.
    Rentę odkłada w banku do równego podziału.

    Czy o taką pomoc chodzi, aby skubać pracujących dla wyrównania szansy pozostałym, którzy kochają nie pracować ?

    Bono Babcie już takie są jak PiS, obdarzają nas wielką miłością i bezinteresowną chęcią niesienia pomocy. Znasz dużo takich co kochają nie pracować ?

    3 Cytuj
  • 27 sie 2016

    Myślenice to nie miejsce zamieszkania tylko sposób myślenia,zresztą był nawet taki wątek na starym forum-myślenickie myślenie.

    2 4 Cytuj
  • 27 sie 2016
    bono napisał/a:

    Zamiast pisać banialuki, zgłębiaj wiedzę, teraz można zapisać się do prywatnych szkół i uzupełniać wykształcenie, poza tym czytaj prasę ekonomiczną a nie polityczną i słuchaj mądrych ekonomistów a nie kupowanych przez stację TVP "naukowców", zwanych przez stację profesorami, którzy teksty wypowiedzi maja podane wcześniej wraz z kierunkiem odpowiedzi.

    Dziwne, ale naukowcy o których tacy ja wy mówili że są na usługach PO, krytykowali PO, Śpiewak, Sadowski, Balcerowicz itd.

    Sugerujesz, że pieniądze z UE są nasze, jest to prawda i wracają do nas jako przez nas wypracowane.
    Te na 500+ to zwykły kredyt bankowy, po prostu nasze państwo zadłuża się obecnie jeszcze bardziej niż PO i końca zadłużenia nie widać, a jak kiedyś to pierdutnie, to znowu będziemy Argentyną.

    Nie mam nic nawet wobec 1000+, ale jak mamy na to pieniądze.

    Czyli pierwsze zarób, a później wydaj.

    Wielka Brytania, Niemcy płacą nawet cudzoziemcom, ale oni nie robią tego na kredyt, a z bieżących wpływów.
    No sorry, ale nie można żyć jak Kulczyk, pracując jako urzędnik a urzędnikom PiS, wydaje się, że już w majątku Kulczyka przeskoczyli.

    Kolego kredyt wzięty z głową i na uczciwych zasadach jest sensowny i obu stroną się to w większości przypadków opłaca. Gdyby tak nie było banki nie dawały by kredytów na mieszkania i inne kwestie a w efekcie nie istniały by. Jak nie rozumiesz że ktoś wykombinował że danie ludziom 500 złotych na dziecko się finalnie opłaci dla wszystkich po jakimś czasie to trudno. Nawet jeżeli te pieniądze są wzięte na kredyt ( jak piszesz) to wszystko się i tak spłaci.

    1 5 Cytuj
  • 27 sie 2016
    bono napisał/a:

    Mam babcię, która oprócz mojej mamy, ma jeszcze dwóch synów, którym powodzi się gorzej.
    Mój ojciec zasuwa na dwie zmiany, tamci jego szwagrowie nie przemęczają się. Gdy przychodzą do naszego domu babcia ich gości za pieniądze ojca i jest dla nich bardziej miła niż dla córki i ciągle mojemu ojcu sugeruje, że ten powinien (jako bogatszy), pomagać jej synom.
    Przy czym, żaden matce nigdy nie przyniesie nawet cukierków a liczy, że na coś się załapie.
    Ich matka ( moja babcia) też serwuje synom co najmniej 20+ za każdy pobyt ( w różnej formie), z pieniędzy moich rodziców, z których jest też ona utrzymywana i karmiona, leczona.
    Rentę odkłada w banku do równego podziału.

    Czy o taką pomoc chodzi, aby skubać pracujących dla wyrównania szansy pozostałym, którzy kochają nie pracować ?

    Człowieku już tutaj pisałem że to jest program demograficzny. Dostajesz pieniądze jak coś zrobisz. Nie za frajer.
    Sugerowanie że program +500 jest skierowany do patologi to głupota. Większość tej kasy idzie do normalnych rodzin. Sam znam już takich z kilkadziesiąt.

    2 5 Cytuj
  • 27 sie 2016
    jasmin napisał/a:

    Bono Babcie już takie są jak PiS, obdarzają nas wielką miłością i bezinteresowną chęcią niesienia pomocy. Znasz dużo takich co kochają nie pracować ?

    To prawda, PiS pracuje, też tak jak babcie , tylko sercem.

    "Budujemy dwa razy mniej mieszkań niż w rekordowym roku z czasów EdwardaGierka. - W latach 70. budowaliśmy 280 tys. "

    Czy znam tych co nie chcą pracować?

    Nie, takich nie znam, Indianin pracuje, Arab pracuje, Kubańczyk pracuje i Afgańczyk pracuje, miłość babć ta sama, ale jakże różne efekty.

    Chciałbym, aby PiS nie zaserwował nam wzorca miłości babć z Kuby, które ze swoją miłością zostają na wyspie same, a wnukom
    z USA nie brakuje tej miłości na tyle, aby do tych bać wrócić.

    Coraz więcej babć w Polsce też pozostaje sama.

    3 4 Cytuj
  • 27 sie 2016

    bono napisał do krówki 123 : "Zamiast pisać banialuki, zgłębiaj wiedzę, teraz można zapisać się do prywatnych szkół i uzupełniać wykształcenie, poza tym czytaj prasę ekonomiczną a nie polityczną i słuchaj mądrych ekonomistów a nie kupowanych przez stację TVP "naukowców", zwanych przez stację profesorami, którzy teksty wypowiedzi maja podane wcześniej wraz z kierunkiem odpowiedzi." Mylisz się. Padła Wszechnica Radomska , kużnia pisowskich kadr. Jej najsłynniejszy absolwent służy PO jako kontrargument na zarzuty PiS-u o nieusuwanie przez PO funkcyjnych np. Gronkiewicz - Waltz. Kontrują, a człowiek z zarzutami korupcyjnymi awansował na prezesa ARiMR. Wczoraj w telewizji słyszałem

    2 3 Cytuj
  • 27 sie 2016
    WKibic napisał/a:

    bono napisał do krówki 123 : "Zamiast pisać banialuki, zgłębiaj wiedzę, teraz można zapisać się do prywatnych szkół i uzupełniać wykształcenie, poza tym czytaj prasę ekonomiczną a nie polityczną i słuchaj mądrych ekonomistów a nie kupowanych przez stację TVP "naukowców", zwanych przez stację profesorami, którzy teksty wypowiedzi maja podane wcześniej wraz z kierunkiem odpowiedzi."

    To nie było do Krówki123, tylko do Komuch84, podpisujący się Walker84.

    3 4 Cytuj
  • 27 sie 2016
    t-34 napisał/a:

    W nawiązaniu do powyższej wypowiedzi i ku potomności kilka co bardziej kulturalnych wypowiedzi naszego towarzysza walkera który NIGDY NIKOGO NIE OBRAŻAŁ !!!!!

    24.04.2016 - 15:21 Kolejny histeryk który nie może podać żadnych konkretów.
    26.04.2016 - 5:40 Jesteś podobnie jak bono czy markos kolejnym hipokrytą.
    26.04.2016 - 19:20 Jesteś łukaszu niestety kolejnym klakierem establishmentu po okrągłostołowego który się zakisił tutaj na 25 lat i teraz kwiczy bo jest po tym czasie w końcu odrywany od koryta i taka prawda.
    03.05.2016 - 12:42 ten cały Łukaszek to podstawiony troll internetowy platformianych i ich pomagierów.
    08.05.2016 - 11:02 Człowieku już ci tutaj dziesiątki razy różni ludzie pisali. Ale dalej udajesz głupiego.
    13.05.2016 - 5:09 Od początku wiedziałem że łukaszzu jesteś klakierem platformy
    14.05.2016 - 16:07 To nie są kobiety tylko ok. 300 jakiś lewackich idiotek.
    17.05.2016 - 20:04 Nie zwykłego idiotę. Bo tylko idiota może porównywać dzisiejszą sytuację z Stanem wojennym. ...........................Dlatego stwierdzam że jest idiotą ewentualnie dostał zlecenie i je wykonał.
    19.05.2016 - 19:13 Z tego co tutaj widzę na forum fiksujesz coraz bardziej i robisz z siebie durnia
    20.05.2016 - 18:31 Wygląda na to że jesteś kolejnym pismakiem robiącym z siebie durnia pisząc takie głupoty..
    22.05.2016 - 12:22 Po tym wpisie już wszyscy wiemy że jesteś klakierem nowoczesnej/platformy
    28.05.2016 - 10:43 Jak jesteś z kodziarzami to jesteś lewakiem bo z nimi już biegają pedzie i reszta tej bandy popalikotowej.
    28.05.2016 - 15:03 Jego wnuczka niestety jest idiotką albo dostała zlecenie żeby tak mówić
    02.06.2016 - 19:20 Nie rżnij znowu głupa.
    02.06.2016 - 20:28 Bono i kilka klakierów tutaj na forum tańczy jak zagrają
    03.06.2016 - 11:21 Śmieszny z ciebie ludzik.
    05.06.2016 - 2:41 Jesteś klasycznym głupcem..
    05.06.2016 - 12:34 Powiedz mi kolego czy ty masz wszystko w porządku z głową
    07.07.2016 - 16:09 Sam jesteś propagandysta i mąciciel w jednym.
    14.07.2016 - 5:48 Sam jesteś kłamcą.
    20.07.2016 - 19:06 Chodzi tylko o to żeby cały czas powtarzać że to są hipokryci bądź internetowi trolle platformianych.

    Oczywiście wszystkie cytaty pochodzą z wątku Dobra zmiana i są wyrwane z kontekstu i baaardzo stronnicze.

    Walker84 czekam na ustosunkowanoe sie do powyższego.

    1 3 Cytuj
  • 27 sie 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Walker84 czekam na ustosunkowanoe sie do powyższego.

    Do czego mam się ustosunkowywać ? Przecież nikogo tam nie obraziłem. Tym bardziej że to jest dyskusja polityczna i czasem padają jakieś porównania. Co jest np: złego w stwierdzeniu że bono jest hipokrytą ? To jest obraza kogoś ?
    Natomiast radziłbym ci sprawdzić z archiwalnych postów co pisał tutaj autor tych słów kilka miesięcy temu o konkretnych osobach typu Macierewicz czy L. Kaczyński. Tam wstecz wszystko jest zarchiwizowane.

    3 3 Cytuj
  • 27 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    Do czego mam się ustosunkowywać ? Przecież nikogo tam nie obraziłem. Tym bardziej że to jest dyskusja polityczna i czasem padają jakieś porównania. Co jest np: złego w stwierdzeniu że bono jest hipokrytą ? To jest obraza kogoś ?
    Natomiast radziłbym ci sprawdzić z archiwalnych postów co pisał tutaj autor tych słów kilka miesięcy temu o konkretnych osobach typu Macierewicz czy L. Kaczyński. Tam wstecz wszystko jest zarchiwizowane.

    Czy nie uważasz ze cytowane przez t 34 Twoje wpisy mogą świadczyć o braku kultury osobistej i aspolecznym nastawieniu osoby, która używa takich sformułowań?

    3 3 Cytuj
  • 29 sie 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Czy nie uważasz ze cytowane przez t 34 Twoje wpisy mogą świadczyć o braku kultury osobistej i aspolecznym nastawieniu osoby, która używa takich sformułowań?

    Który ? Że bono czy markos to hipokryci?
    Zobacz w ostatnim czasie co markos pisze o pisiorach . Zwróć też uwagę co o mnie pisze bono. Nazwał mnie gdzieś komuch84 choć sam broni bolka byłego współpracownika służb specjalnych okresu komunistycznego w Polsce. Jak to nazwać jak nie hipokryzją ?
    Ty też tutaj wielokrotnie oczerniałeś przeciwników.

    3 3 Cytuj
  • 29 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    Który ?
    Zwróć też uwagę co o mnie pisze bono. Nazwał mnie gdzieś komuch84 choć sam broni bolka byłego współpracownika służb specjalnych okresu komunistycznego w Polsce..

    Tu się mylisz, nie bronię Bolka tylko idei, które on uosabiał. Wtedy nikt się nie zastanawiał nad Bolkiem, tylko szedł za przewodnikiem w obaleniu komuny. Żaden Kaczyński czy Michnik nie pociągnęli by mas za sobą. Potrzebowali do tego robotnika który będzie trybunem ludowym. Wałęsa tę robotę wykonał. A że nie był światłym, nawet Michnik nie popierał go w wyborze na prezydenta, dopiero jak zagrażał Tymiński , poparcie dostał całego obozu solidarności, jako mniejsze zło.
    Robienie dzisiaj z tego sensacji, jest prywatą jednego z odłamów solidarności.

    Co do PiS jako partii komuszej, bez wątpienia wszyscy kiedysiejsi wyborcy SLD przerzucili swoje głosy na PiS.

    Założenia PiS są typowe dla zreformowanej Komunistycznej Partii Chin. Dajemy wam biznes, na naszych warunkach.

    6 3 Cytuj
  • 29 sie 2016

    I żeby być dobrze zrozumianym, nie bronię PO.
    Bronię Tuska, bo to postać której niewiele można zarzucić.
    O ile Schetyna to gość nie z mojej bajki i PO dzisiejsze to tandeta, Gronkiewicz Walc- kiedyś dobra jako szef banku i prezydent Warszawy, zmieniła miasto nie do poznania, to jednak z części zarzutów nie potrafi się wytłumaczyć, o tyle Tuskowi nikt nie zarzuci zagarnięcia fortuny i napełnienia konta pieniędzmi państwowymi.
    Nie widzę już Tuska jako przywódcy PO, musi nastąpić zmiana pokoleniowa, to jednak chciałbym aby dalej pozostał w strukturach UE i służył pomocą krajowi.
    Natomiast PiS za sukcesy będzie przeze mnie chwalony (zresztą jak każda inna partia która by rządziła), ale widzę ich niewiele, wiec nie mam motywacji do pochwały.

    Idea 500+, jako polityka prokreacji a nie rozdawnictwa, jest słuszna, pod warunkiem posiadania środków i mądrej dystrybucji. Na razie nie ma ani jednego, ani drugiego.

    4 2 Cytuj
  • 29 sie 2016
    bono napisał/a:

    Tu się mylisz, nie bronię Bolka tylko idei, które on uosabiał. Wtedy nikt się nie zastanawiał nad Bolkiem, tylko szedł za przewodnikiem w obaleniu komuny. Żaden Kaczyński czy Michnik nie pociągnęli by mas za sobą. Potrzebowali do tego robotnika który będzie trybunem ludowym. Wałęsa tę robotę wykonał. A że nie był światłym, nawet Michnik nie popierał go w wyborze na prezydenta, dopiero jak zagrażał Tymiński , poparcie dostał całego obozu solidarności, jako mniejsze zło.
    Robienie dzisiaj z tego sensacji, jest prywatą jednego z odłamów solidarności.

    Co do PiS jako partii komuszej, bez wątpienia wszyscy kiedysiejsi wyborcy SLD przerzucili swoje głosy na PiS.

    Założenia PiS są typowe dla zreformowanej Komunistycznej Partii Chin. Dajemy wam biznes, na naszych warunkach.

    Nie żartuj nawet. Przecież bolek był podstawionym figurantem służb specjalnych PRL-u do kontrolowanego sterowania tym całym pseudo-przewrotem. To wszystko wykombinował Kiszczak. Miało im to zapewnić miękkie lądowanie w nowej rzeczywistości i bezkarność. Jak historia pokazała tak własnie się stało. Bolek wielokrotnie potwierdził swoją działalnością że jest podstawiony. Nocna zmiana czy wysoki rangą pracownik SB u jego boku przez wiele lat . Niejaki M. Wachowski.
    Z tego też co mi wiadomo to ta Solidarność nie była ruchem jednoosobowym i była tam kupa wspaniałych ludzi. Jak choćby Anna Walentynowicz.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Walentynowicz
    Niestety zostali oni oszukania przez takich jak Bolek.
    Ci którzy stanowili prawdziwe zagrożenie dla systemu kończyli jak ks. Popiełuszko czy ks. Suchowolec.
    Czyli na dnie jakiegoś zalewu.
    Wałęsie miało się nic nie stać i tak też było. Te całe internowania to jeden wielki kabaret. W okresie stalinowskim został by zlikwidowany od razu gdyby był faktycznym zagrożeniem.

    3 4 Cytuj
  • 29 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    Nie żartuj nawet. Przecież bolek był podstawionym figurantem służb specjalnych PRL-u do kontrolowanego sterowania tym całym pseudo-przewrotem. To wszystko wykombinował Kiszczak. Miało im to zapewnić miękkie lądowanie w nowej rzeczywistości i bezkarność. Jak historia pokazała tak własnie się stało. Bolek wielokrotnie potwierdził swoją działalnością że jest podstawiony. Nocna zmiana czy wysoki rangą pracownik SB u jego boku przez wiele lat . Niejaki M. Wachowski.
    Z tego też co mi wiadomo to ta Solidarność nie była ruchem jednoosobowym i była tam kupa wspaniałych ludzi. Jak choćby Anna Walentynowicz.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Walentynowicz
    Niestety zostali oni oszukania przez takich jak Bolek.
    Ci którzy stanowili prawdziwe zagrożenie dla systemu kończyli jak ks. Popiełuszko czy ks. Suchowolec.
    Czyli na dnie jakiegoś zalewu.
    Wałęsie miało się nic nie stać i tak też było. Te całe internowania to jeden wielki kabaret. W okresie stalinowskim został by zlikwidowany od razu gdyby był faktycznym zagrożeniem.

    Jasne. Kaczyński działający od 70roku do updaku komunizmu z Wałesą, też jest ofiarą Wałęsy i Kiszczaka. A cała Solidarność to zaplanowana akcja komunistów.

    http://nowahistoria.interia.pl/polska-wspolczesna/walesa-i-kaczynscy-zanim-ich-drogi-sie-rozeszly-zdjecie,iId,1275182,iAId,96492

    Walker przebiłeś już sam siebie. Piszesz takie brednie że nawet nie chce mi się dyskutować bo to jak kopanie się z koniem.

    Widzę że Macierewizm udzielił się tez symptatykom PIS. To co robicie z historią zemści sie na Was jeszcze nie raz.

    3 1 Cytuj
  • 29 sie 2016

    Czy jakaś władza totalitarna a taką byli komuniści oddała władzę bez ofiar?Czy kiedykolwiek w historii zrobiła to dobrowolnie?
    Jeżeli Wałęsa jednoosobowo obalił rzekomo komunizm to dlaczego nie zrobił tego w 1980 roku a dopiero po "przygotowaniu gruntu" w Magdalence przez ekipę Kiszczaka?
    Kiedy odbyły sie pierwsze demokratyczne wybory w Polsce?
    Kto obalił komunizm w pozostałych krajach bloku wschodniego?
    Odnośnie historii to nie jest takie jasne która ekipa lepiej ją przekłamuje?
    Komuniści w sprawie Katynia kłamali przez 50 lat,w sprawie żołnierzy wyklętych jeszcze więcej więc kto jest większym kłamcą?
    Pytań jest wiele ale i tak nie będzie na nie odpowiedzi bo ważne byle co byle na PiS.

    3 2 Cytuj
  • 29 sie 2016
    Walker84 napisał/a:

    Nie żartuj nawet. Przecież bolek był podstawionym figurantem służb specjalnych PRL-u do kontrolowanego sterowania tym całym pseudo-przewrotem. To wszystko wykombinował Kiszczak. Miało im to zapewnić miękkie lądowanie w nowej rzeczywistości i bezkarność. Jak historia pokazała tak własnie się stało. Bolek wielokrotnie potwierdził swoją działalnością że jest podstawiony. Nocna zmiana czy wysoki rangą pracownik SB u jego boku przez wiele lat . Niejaki M. Wachowski.
    Z tego też co mi wiadomo to ta Solidarność nie była ruchem jednoosobowym i była tam kupa wspaniałych ludzi. Jak choćby Anna Walentynowicz.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Walentynowicz
    Niestety zostali oni oszukania przez takich jak Bolek.
    Ci którzy stanowili prawdziwe zagrożenie dla systemu kończyli jak ks. Popiełuszko czy ks. Suchowolec.
    Czyli na dnie jakiegoś zalewu.
    Wałęsie miało się nic nie stać i tak też było. Te całe internowania to jeden wielki kabaret. W okresie stalinowskim został by zlikwidowany od razu gdyby był faktycznym zagrożeniem.

    Jeżeli tak było to ten Wałęsa, jest bardziej inteligentny od wszystkich solidaruchów razem wziętych. Czyli on nimi sterował Kaczyńskimi itp. i cała solidarność jadła mu z ręki.
    Inna sprawa, że gdyby Kaczyński dalej pracował w kancelarii prezydentów, nikt by o Bolku nie wspomniał.

    A tak nawiasem mówiąc, gdyby miała rządzić Nową Polską taka Walentynowicz, to już lepiej że rządził za pośrednictwem Wałęsy i jego przystawek czyli Kaczyńskich i podobnych, Kiszczak.

    Powiem tak, nie wystarczy być patriotom, jeszcze trzeba mieć olej w głowie i doświadczenie.

    Nierzadko, łobuzy przysłużyli się ziemi o wiele znaczniej niż, bardzo dobrzy ludzie, których w około mamy całe mnóstwo.
    To tak jak z prezesem banku, bankier jak bankier a jednak na początku przemian żaden Polak nim nie był.

    Jest rok 1989, sejm wybiera na premiera Annę Walentynowicz, czy ty to widzisz? bo ja takiej wyobraźni nie mam.

    Prezydentem a i owszem mogła by być, ale jak Wałęsa-pod nadzorem (jak piszesz Kiszczaka).

    3 1 Cytuj
  • 29 sie 2016
    krowka123 napisał/a:

    Czy jakaś władza totalitarna a taką byli komuniści oddała władzę bez ofiar?Czy kiedykolwiek w historii zrobiła to dobrowolnie?
    Jeżeli Wałęsa jednoosobowo obalił rzekomo komunizm to dlaczego nie zrobił tego w 1980 roku a dopiero po "przygotowaniu gruntu" w Magdalence przez ekipę Kiszczaka?
    Kiedy odbyły sie pierwsze demokratyczne wybory w Polsce?
    Kto obalił komunizm w pozostałych krajach bloku wschodniego?
    Odnośnie historii to nie jest takie jasne która ekipa lepiej ją przekłamuje?
    .

    Wałęsa jak pisałem wcześniej, został stworzony dla ludzi równych sobie! A że społeczeństwo było w 90% jak Wałęsa, z innej grupy społecznej nikt by do robotników i chłopów nie trafił.
    Więc odpuść sobie cytaty z Wałęsy.
    Był i na tym temat zakończmy!
    Taka była potrzeba chwili, bo takie samo jak Wałęsa było społeczeństwo!

    Jeżeli zaś była ekipa rządowa tym wszystkim sterowała, to bardzo dobrze.
    Nawet jak obcy kapitał wchodził do Polski, kupował postkomunistyczne przedsiębiorstwa, wraz ze strukturą administracyjną i zarządzaniem. A nie tworzył wszystkiego od nowa z ekipą solidarnościową, bo ta nie miała pojęcia o prowadzeniu firmy.
    Nawet Pan Cupiał oparł swoją potęgę na komunistycznej spółdzielni, by ewolucyjnie przekształcić się w przedsiębiorstwo.

    Tak chlapiesz bez sensu, byle chlapać.

    3 1 Cytuj
  • 29 sie 2016
    bono napisał/a:

    Wałęsa jak pisałem wcześniej, został stworzony dla ludzi równych sobie! A że społeczeństwo było w 90% jak Wałęsa, z innej grupy społecznej nikt by do robotników i chłopów nie trafił.
    Więc odpuść sobie cytaty z Wałęsy.
    Był i na tym temat zakończmy!
    Taka była potrzeba chwili, bo takie samo jak Wałęsa było społeczeństwo!

    Jeżeli zaś była ekipa rządowa tym wszystkim sterowała, to bardzo dobrze.
    Nawet jak obcy kapitał wchodził do Polski, kupował postkomunistyczne przedsiębiorstwa, wraz ze strukturą administracyjną i zarządzaniem. A nie tworzył wszystkiego od nowa z ekipą solidarnościową, bo ta nie miała pojęcia o prowadzeniu firmy.
    Nawet Pan Cupiał oparł swoją potęgę na komunistycznej spółdzielni, by ewolucyjnie przekształcić się w przedsiębiorstwo.

    Tak chlapiesz bez sensu, byle chlapać.

    Ten tekst Bono reasumuje powód dla którego nie dyskutuje z Wami o polityce. Cytując klasyka: "G.wno wiesz a się wymądrzasz." Czasem tylko zerknę poczytać aby pośmiać się trochę. Dziwi mnie tylko że Krowka123 jeszcze z Wami walczy...

    3 4 Cytuj
  • 29 sie 2016

    Wiem więcej niż myślisz, stąd jestem niewygodnym dyskutantem.
    Żadnej propagandowej demagogii mi nie wciśniesz.

    5 1 Cytuj
  • 29 sie 2016
    bono napisał/a:

    Wiem więcej niż myślisz, stąd jestem niewygodnym dyskutantem.
    Żadnej propagandowej demagogii mi nie wciśniesz.

    Nawet się nad tym nie zastanawiam, gdy Ty przesiadywałeś w legendarnej już knajpie w drodze na Zarabie, inni odbierali telefony z Warszawy. Mam nadzieję że o tym też się dowiedziałeś?

    2 4 Cytuj
  • 29 sie 2016
    m_markos napisał/a:

    Jasne. Kaczyński działający od 70roku do updaku komunizmu z Wałesą, też jest ofiarą Wałęsy i Kiszczaka. A cała Solidarność to zaplanowana akcja komunistów.

    http://nowahistoria.interia.pl/polska-wspolczesna/walesa-i-kaczynscy-zanim-ich-drogi-sie-rozeszly-zdjecie,iId,1275182,iAId,96492

    Walker przebiłeś już sam siebie. Piszesz takie brednie że nawet nie chce mi się dyskutować bo to jak kopanie się z koniem.

    Widzę że Macierewizm udzielił się tez symptatykom PIS. To co robicie z historią zemści sie na Was jeszcze nie raz.

    Kaczyńscy nie działali z Wałęsą od 70 roku. Działali z Macierewiczem i Olszewskim i małżeństwem Romaszewskich. W ramach KOR-u. Z Wałęsą związali się po 1989 roku i byli tam jakimiś doradcami u niego . Po 1991 roku popadli w konflikt i odeszli. A w 1992 roku stało się co się stało i wyszło że mieli rację.
    Cała Solidarność nie była podstawiona przez służby PRL. To bzdura. Była masa zwykłych ludzi która wierzyła w zmiany. Gwiazda, Wyszkowski, Kotwa i tysiące innych.
    Po stanie wojennym była bardzo słaba i mocno zinfiltrowana przez SB. I wspominał o tym kiedyś w latach 90-tych J. Kuroń. Przykładów jest dużo więcej. Boni cz choćby Jurczyk. I
    taki stan rzeczy utrzymywał się do 1989 roku.
    Napisałbyś coś konkretnego a nie wypisywał jakieś banialuki.

    4 Cytuj
  • 29 sie 2016
    bono napisał/a:

    A więc aż tak tych czerwonych się nie brzydzono, ani też kler nie wyobrażał sobie członka solidarności, burmistrzem.

    Komunisci byli, sa i beda. I g..no im zrobili. Lustracja byla picem na wode.

    Wrocily te same metody.

    1 1 Cytuj
  • 29 sie 2016
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Nawet się nad tym nie zastanawiam, gdy Ty przesiadywałeś w legendarnej już knajpie w drodze na Zarabie, inni odbierali telefony z Warszawy. Mam nadzieję że o tym też się dowiedziałeś?

    Ja wiem o telefonach z Myślenic. W okresie zmiany władzy ówczesny proboszcz B. , wyręczał władze lokalne i dzwonił do jednego z byłych dyrektorów upadającej komuny, z propozycją objęcia stanowiska burmistrza. To był rok 1990.

    A więc aż tak tych czerwonych się nie brzydzono, ani też kler nie wyobrażał sobie członka solidarności, burmistrzem.

    A jednocześnie to były takie czasy, gdzie kler czuł się spadkobiercom po rządzących.
    Dopiero protest młodych (Kukiz), którzy w buncie przed wszechwładzą kleru, wymyślali protest songi w stylu:
    "Ksiądz proboszcz już się zbliża już puka do mych drzwi",
    trochę ostudziła zapał kleru do rządzenia.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz