Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • Beata 17 paź 2018
    bono napisał/a:

    Piszesz jak potłuczona. Kto ukradł te pieniądze , państwo?
    Czyli państwo jest złodziejem bo nam zabiera pieniądze.
    Weź coś na wstrzymanie może stoperan.

    Rząd a decyzję poparł TK. czego nie rozumiesz?

    Swoją drogą mając takie "autorytety" prawnicze do dyspozycji to czegóż się można spodziewać :)

    "Kompromitacja opozycji i „autorytetów” elit sędziowskich! Niemiecki trybunał rozstrzygnął, że TSUE nie może wtrącać się w sądownictwo krajów UE. DOKUMENT"

    https://wpolityce.pl/polityka/416975-tsue-nie-moze-wtracac-sie-w-nasze-sady-zobacz-dokument

    8 Cytuj
  • 17 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Rząd a decyzję poparł TK. czego nie rozumiesz?

    Swoją drogą mając takie "autorytety" prawnicze do dyspozycji to czegóż się można spodziewać :)

    "Kompromitacja opozycji i „autorytetów” elit sędziowskich! Niemiecki trybunał rozstrzygnął, że TSUE nie może wtrącać się w sądownictwo krajów UE. DOKUMENT"

    https://wpolityce.pl/polityka/416975-tsue-nie-moze-wtracac-sie-w-nasze-sady-zobacz-dokument

    Dziecinna jesteś. Pieniądze z OFE są na 500 + i inne fanaberie, bo trafiły do budżetu Państwa.

    Poza tym jesteś niewiarygodna bo sprzedajna.
    Wcześniej na Szlachetce nie zostawiałaś suchej nitki, a teraz to Twój autorytet.
    Przejdź do Gibały, może zapłaci więcej. Przecież Tobie jest obojętne co piszesz, robisz to pod sponsora.

    Nie cytuj wpolityce braci Karnowskich, bo oni są tak obiektywni, jak Ty.

    8 Cytuj
  • Beata 17 paź 2018
    bono napisał/a:

    Dziecinna jesteś. Pieniądze z OFE są na 500 + i inne fanaberie, bo trafiły do budżetu Państwa.

    Chyba żartujesz :) Miałam Cię za inteligentniejszego, który wiedział, że tymi 150 mld Tusk uratował własny rząd i zasypał szalejący deficyt, który doszedł już do konstytucyjnego progu ostroznościowego.
    Nawet Konstytucji widzę nie znasz ale pewnie jej bronisz z KODowcami :)

    A dla przypomnienia słowa ministra Rostowskiego, że piniędzy na takie coś jak 500+ nie ma i nie będzie. Więc skończ już się kompromitować. Szkoda Cię, bo jakieś jeszcze szanse masz na wyjście z kanału.

    bono napisał/a:

    Nie cytuj wpolityce braci Karnowskich, bo oni są tak obiektywni, jak Ty.

    Wolę polską wpolityce iż niemiecko-szwacjarski portal Lisienki z Newsweekiem na czele :)
    Szmatławce tego typu tylko przeglądam, bo wstyd to czytać podobnie jak oglądać taki TVN, który jest patronem uPOśledzonych POlaków.

    8 Cytuj
  • Beata 17 paź 2018

    To jest dopiero kuriozum :)

    Prezydent Łodzi należy do Platformy Obywatelskiej, gdzie jest m.in. przewodniczącą łódzkich struktur swej partii.
    Statut PO stanowi tymczasem, że członkiem ugrupowania nie może być m.in. "obywatel, który został prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne ścigane z urzędu".

    Zarząd dokonał interpretacji przepisów statutu, mamy też opinie prawne, które mówią o tym, że sprawa Hanny Zdanowskiej rozpoczęła się kiedy obowiązywał jeszcze poprzedni statut, więc jej nowe przepisy statutu nie obejmują. (ale jaja)

    Hanna Zdanowska pozostaje zatem członkiem Platformy - powiedział PAP Neumann.

    Statut PO został zmieniony podczas konwencji krajowej PO w Łodzi w październiku zeszłego roku. Zaostrzono wówczas m.in. kryteria dotyczące członkostwa w partii. Statut z 2013 roku przewidywał bowiem, że członkiem Platformy nie może być obywatel, który został np. "prawomocnie skazany na bezwzględną karę pozbawienia wolności". W obecnie obowiązującym statucie zapisano natomiast, że do ugrupowania nie może należeć "obywatel, który został prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne ścigane z urzędu". (http://www.tvn24.pl )

    Ale oni robią z ludzi idiotów.

    10 Cytuj
  • 17 paź 2018

    To może mi na resztę odpowiesz, że
    jesteś niewiarygodna bo sprzedajna.
    Wcześniej na Szlachetce nie zostawiałaś suchej nitki, a teraz to Twój autorytet.
    Przejdź do Gibały, może zapłaci więcej. Przecież Tobie jest obojętne co piszesz, robisz to pod sponsora.

    Nie cytuj wpolityce braci Karnowskich, bo oni są tak obiektywni, jak Ty.

    Ps. śmieszna jesteś, a rząd to co? firma prywatna Tuska, a może jego nieruchomości. maże zainwestował w Telegraf (swój),
    a może nakupił BMW które rozbijał o pobliskie drzewa.
    Nie, tymi pieniędzmi uratował kraj przed kryzysem.

    8 Cytuj
  • 17 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    uPOśledzonych POlaków.

    Dziewczyno, ile ty masz lat? Rajcuje Cię takie coś? Powinnaś zmienić nick z Bagietki na jakąś Czerstwą Pajdę albo Przaśny Zakalec, skoro oscylujemy w branży piekarskiej, chociaż prywatnie uważam, że "Żmija" byłoby jak znalazł.

    7 Cytuj
  • 17 paź 2018

    Bagietka jest idealnym odzwierciedleniem całego pisu. Atak, atak, atak. Zaszczuć tych którzy ich nie popierają, bo tylko oni i ich punkt widzenia jest jedynym słusznym kierunkiem. Jeśli nie jesteś z nimi, jesteś "uPośledzonym POlakiem" . Szczerze napluł bym Ci w twarz za brak szacunku do rodaków. Uważacie się za lepszych, dążycie do dyktatury i nie jest możliwa żadna forma dialogu z wami. Jak chcecie robić coś dla dobra ludzi skoro nie potraficie wysłuchać obu stron? Tylko albo z nami albo jesteś margines. Z każdą osobą z którą rozmawiam i popiera pis dzieje się dokładnie to samo. Czy to znajomy (bliższy czy dalszy), czy osoba z którą przypadkiem rozmawiam w towarzystwie, jeśli zejdziemy na temat polityki, uruchamia się jakiś system. Rozmówcy nie interesuje już, że np. nie popieram nikogo, tylko od razu jest atak, nie mogę mieć argumentów przeciw ich partii bo od razu jestem głupi, naiwny itd. Niema możliwości dyskusji z pisem, tak pierze mózgi Jarosław zawsze dziewica i jego pobratymcy. Nie rozumiem tego. Może byłbym skłonny poprzeć pis, ale widząc te zachowania jak w jakieś sekcie, dążenie do przejęcia absolutnie wszystkiego, boje się w tym uczestniczyć. Już zapisał się w historii Polski pewien sąsiad, który bardzo chciał wszystko przejąć i nad wszystkim panować. Nie będę przytaczał jak to się skończyło dla nas jak i dla niego.

    14 Cytuj
  • Beata 17 paź 2018
    ZwyklyCzlek napisał/a:

    Szczerze napluł bym Ci w twarz za brak szacunku do rodaków.

    ZwyklyCzlek napisał/a:

    Może byłbym skłonny poprzeć pis, ale widząc te zachowania jak w jakieś sekcie,

    Twój wyraz miłości jest najwyższych lotów, a PiSu wolałabym byś nie popierał. Poparcia takich ludzi nam nie potrzeba.

    7 Cytuj
  • 17 paź 2018

    Jasne, trzeźwo myślących nie przyjmujecie. "Wymarzony obywatel, to obywatel którego łatwo kontrolować"

    8 Cytuj
  • Beata 17 paź 2018
    ZwyklyCzlek napisał/a:

    Jasne, trzeźwo myślących nie przyjmujecie. "Wymarzony obywatel, to obywatel którego łatwo kontrolować"

    Jest zasadnicza różnica pomiędzy napisaniem, że TVN jest patronem uPOśledzonych POlaków (tym samym nie wskazując czy Ty lub ktoś inny z imienia i nazwiska jest objęty ich patronatem) a napisaniem bezpośrednio do drugiej osoby "Szczerze napluł bym Ci w twarz"

    Jeżeli Ty nawet tak prostej rzeczy nie rozumiesz to może faktycznie jest coś z tym patronatem TVN i Tobą?

    Doprawdy naprawdę jest z Ciebie bardzo zwykły człek :)

    Dla mnie jesteś po prostu zwykłym cha..em i tyle.

    10 Cytuj
  • 17 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Jest zasadnicza różnica pomiędzy napisaniem, że TVN jest patronem uPOśledzonych POlaków (tym samym nie .

    jesteś niewiarygodna bo sprzedajna.
    Wcześniej na Szlachetce nie zostawiałaś suchej nitki, a teraz to Twój autorytet.
    Przejdź do Gibały, może zapłaci więcej. Przecież Tobie jest obojętne co piszesz, robisz to pod sponsora.

    10 Cytuj
  • 17 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Twój wyraz miłości jest najwyższych lotów, a PiSu wolałabym byś nie popierał. Poparcia takich ludzi nam nie potrzeba.

    Teraz udowodniłaś,ze należysz do PiSu. Jesteś jednym z nich dlatego taka nienawiść do PO. Teraz wszystko zrozumiałe.

    7 Cytuj
  • 17 paź 2018
    bono napisał/a:

    Piszesz jak potłuczona. Kto ukradł te pieniądze , państwo?
    Czyli państwo jest złodziejem bo nam zabiera pieniądze.
    Weź coś na wstrzymanie może stoperan.

    @bono nie tak ostro, nie do końca masz rację, przeczytaj sobie może to:

    https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-gdzie-zginelo-19-mld-zl-z-ofe-ujawniamy-tajemnice,nId,1100606

    3 3 Cytuj
  • Beata 17 paź 2018
    bara napisał/a:

    Teraz udowodniłaś,ze należysz do PiSu. Jesteś jednym z nich dlatego taka nienawiść do PO. Teraz wszystko zrozumiałe.

    Słaba jesteś w swoich konfabulacjach a to, że identyfikuję się z PiSem nie jest chyba tajemnicą dla nikogo tutaj :)

    1 8 Cytuj
  • Beata 17 paź 2018
    bono napisał/a:

    Piszesz jak potłuczona. Kto ukradł te pieniądze , państwo?

    Rostowski z Tuskiem ratowali własny rząd, któremu groziła dymisja z uwagi na przekroczenie konstytucyjnego progu oszczędnościowego, więc ukradł pieniądze zbierane przez obywateli by ratować samego siebie.

    Gdzie zginęło 19 mld złotych - to pytanie od wczoraj zadaje sobie mnóstwo osób. Chodzi o pieniądze, które miały zniknąć w trakcie przenoszenia ponad 153 mld z OFE do ZUS-u. Dziś w Kontrwywiadzie RMF FM Konrad Piasecki pytał o to rzeczniczkę rządu. Małgorzata Kidawa-Błońska nie potrafiła jednak wyjaśnić, dlaczego zabrano 153 mld, a dług spadł tylko o 134 miliardy. RMF FM rozwiązuje tę zagadkę.

    Okazuje się, że pieniądze nie zginęły, a ta różnica między kwotą 153 miliardów zabranych z OFE, a 134 miliardów złotych, o które spadł dług publiczny wynika z wcześniejszego... kuglowania przez byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego.

    Mówiąc najprościej: wczoraj rząd zabrał z OFE obligacje o wartości 153 miliardy złotych. Ich wartość nominalna, czyli ta która jest zapisana na papierze, wynosi 146 miliardów złotych. Z tej kwoty ponad 130 miliardów rząd zabrał w Skarbowych Papierach Wartościowych i tę kwotę odjął od długu publicznego. Resztę, tę brakującą ponoć kwotę (dokładnie 15,6 mld zł) rząd zabrał z OFE w formie obligacji Krajowego Funduszu Drogowego. Ich od długu publicznego odjąć się już nie dało, bo kilka lat temu minister Rostowski wyjął je poza definicję długu publicznego, żeby ukryć to, jak szybko zadłuża państwo. Te "zagubione" pieniądze trafiły więc do Funduszu Rezerwy Demograficznej.

    1 8 Cytuj
  • 17 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Słaba jesteś w swoich konfabulacjach a to, że identyfikuję się z PiSem nie jest chyba tajemnicą dla nikogo tutaj :)

    Dla takich jak Ty szkoda słów. Jesteś taka jak PiS. Msciwa i jak nie masz argumentow to atakujesz. Szkoda czasu na pisanie z Tobą.

    8 1 Cytuj
  • Beata 17 paź 2018
    bara napisał/a:

    Dla takich jak Ty szkoda słów. Jesteś taka jak PiS. Msciwa i jak nie masz argumentow to atakujesz. Szkoda czasu na pisanie z Tobą.

    Nie należę do PiS więc to Ty jesteś słaba :)

    12 Cytuj
  • 17 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Nie należę do PiS więc to Ty jesteś słaba :)

    Właśnie udawadniasz jaka jesteś????

    10 1 Cytuj
  • Beata 17 paź 2018
    bara napisał/a:

    Właśnie udawadniasz jaka jesteś????

    Wiesz gdzie ja mam udowadnianie komuś czegoś? Tym bardziej Tobie.
    Wybacz ale zupełnie mi nie zależy co Ty sobie w główce "myślisz"

    9 Cytuj
  • 17 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Wiesz gdzie ja mam udowadnianie komuś czegoś? Tym bardziej Tobie.
    Wybacz ale zupełnie mi nie zależy co Ty sobie w główce "myślisz"

    A Ty mi i Twój PiS. Jeszcze przyjda dobre czasy

    9 Cytuj
  • Beata 17 paź 2018
    bara napisał/a:

    A Ty mi i Twój PiS. Jeszcze przyjda dobre czasy

    Nie wygląda na to skoro wciąż mnie zaczepiasz.
    Bądź więc konsekwentna o ile potrafisz.

    8 Cytuj
  • 17 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    Nie wygląda na to skoro wciąż mnie zaczepiasz.
    Bądź więc konsekwentna o ile potrafisz.

    Ja tylko pisze swoje zdanie o tym co piszesz

    6 Cytuj
  • Beata 17 paź 2018
    bara napisał/a:

    Ja tylko pisze swoje zdanie o tym co piszesz

    "Dla takich jak Ty szkoda słów. Jesteś taka jak PiS. Msciwa i jak nie masz argumentow to atakujesz. Szkoda czasu na pisanie z Tobą."

    Czyli udowadniasz, że jesteś niekonsekwentna. Zrozumiałam i tak też podejrzewałam

    7 Cytuj
  • 17 paź 2018
    Bagietka napisał/a:

    "Dla takich jak Ty szkoda słów. Jesteś taka jak PiS. Msciwa i jak nie masz argumentow to atakujesz. Szkoda czasu na pisanie z Tobą."

    Czyli udowadniasz, że jesteś niekonsekwentna. Zrozumiałam i tak też podejrzewałam

    Ty zaczepiasz

    5 1 Cytuj
  • 17 paź 2018

    w ramach przerywnika w bezsensownych dyskusjach z Bagietką....

    Portal Onet.pl ujawnił, ile pieniędzy na rzecz ojca Tadeusza Rydzyka przelały ministerstwa. W ciągu jednego roku toruński redemptorysta otrzymał od polskiego rządu ponad 6 milionów złotych. Najbardziej hojne było ministerstwo sprawiedliwości.

    Poseł Mariusz Witczak w zapytaniu poselskim do wszystkich resortów i Kancelarii Premiera, poprosił o dane za okres od maja 2017 do maja 2018 roku. Polityk Platformy Obywatelskiej pytał o wsparcie dla instytucji powiązanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem: Telewizja Trwam, Radio Maryja, Fundacja Lux Veritatis oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

    Jak podaje ''Onet'', z przesłanych odpowiedzi wynika, że resort sprawiedliwości przelał na konta instytucji związanych z Radiem Maryja blisko 2,15 mln złotych. Część środków z dofinansowania wydano m.in. na koncert kolęd w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Równie hojny był wicepremier Jarosław Gowin. Z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego popłynęło 2,11 mln złotych. Znaczna część pieniędzy trafiła do kasy Wyższej Szkoły Polityki Społecznej i Medialnej.

    Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort dyplomacji zapłacił wyższej uczelni ojca Rydzyka i fundacji Lux Veritatis ponad 835 tysięcy.

    Dowiedz się więcej: Fakt: Rząd da Rydzykowi 100 milionów złotych na muzeum

    Na kolejnych miejscach znalazły się: Ministerstwo Środowiska (738 tysięcy złotych), Ministerstwa Kultury (140 tysięcy złotych), Ministerstwo Przedsiębiorczości (258 zł za prenumeratę) i Ministerstwo Finansów (120 zł za udział w konferencji). 8 ministerstw i Kancelaria Premiera nie przelały na konta instytucji związanych z Radiem Maryja i Telewizją Trwam ani złotówki - czytamy w ''Onecie''.

    - To spłacanie politycznych długów. PiS publicznymi pieniędzmi odwdzięcza się Tadeuszowi Rydzykowi za poparcie. O nic innego tu nie chodzi - komentuje Mariusz Witczak z PO.

    8 1 Cytuj

Odpowiedz