Forum » Społeczeństwo

"Dobra zmiana" PiS

  • 20 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    Bzdury piszesz jak zwykle.
    Nie słyszałam by w TVP Info ktoś bronił Chrzanowskiego. Właśnie dałeś dowód na to jak znasz temat.
    A przejmowanie banków za symboliczną złotówkę jest standardem na całym świecie by chronić klientów.
    Różnica jest taka, że za PO strumień pieniędzy publicznych popłynął by ratując bank i pozostawiając jego właściciela na swoim miejscu a obecnie Czarnecki straci swój bank tak jak to być powinno.

    Widzę, że nic nie rozumiesz.

    Żal mi Cię, i już nie proponuję abyś spojrzała poza świat PiS ta opcja jest przypisana dla takich jak ty, trochę" innych."

    Na marginesie, opcja ratowania banku na świecie, nie wiąże się z haraczem dla mafii rządzącej, chyba, że Liberii.

    Ale to tak dla porządku, by tego też nie zrozumiesz.

    12 1 Cytuj
  • Beata 20 lis 2018
    bono napisał/a:

    Żal mi Cię, i już nie proponuję abyś spojrzała poza świat PiS ta opcja jest przypisana dla takich jak ty, trochę" innych."

    Na marginesie, opcja ratowania banku na świecie, nie wiąże się z haraczem dla mafii rządzącej, chyba, że Liberii.

    Ale to tak dla porządku, by tego też nie zrozumiesz.

    To ty nadal nic nie rozumiesz.
    Działanie Chrzanowskiego to patologia i mam nadzieję, że zostanie za to ukarany. Z miejsca podał się do dymisji. O fakcie korupcji nie ma nawet dyskusji ale znowu konfabulujesz zgodnie z TVN24, że chodziło o konkretną kwotę. Nawet mecenas "koń" wypowiedział się w mediach, że nie ma żadnych dowodów na żadne uzgodnienia finansowe a jedynie słowo o jakiejś karteczce, czego nawet nie potwierdzają nagrania (jakakolwiek reakcja na kartkę). Słowo spekulanta i sprzedawcy toksycznych produktów przeciw słowu złapanemu na rozmowie korupcyjnej, który i tak wpisał podmioty Czarneckiego na listę ostrzeżeń KNF.
    Po śledztwie okaże się, że Czarnecki zwlekał ponad pół roku z zawiadomieniem bo nagrania miały posłużyć jako szantaż do wymuszenia konkretnych decyzji w KNF.

    Przebudź się bo śmieszny jesteś. Nałykałeś się dyrdymałów z telewizji i się tym grzejesz. Patologie jednego i to nielubianego przez Morawieckiego nazywasz patologią Rządzących.

    Tak dla przypomnienia dzisiaj CBA znowu obcięło kolejne macki zaprzyjaźnionych z mafii Platformy i PSL. W TVN24 oczywiście tylko przekaz na marginesie.

    Do tego wszystkiego PiS bardzo zadowolony z powołania dwóch partii, Petru i Biedronia, które podobnie jak w 2015 spowodują rozdrobnienie głosów lewicy w kolejnych wyborach.
    Głupota lewactwa jest niemierzalna.
    Im wystarczy dać spokój a sami się pozagryzają.

    1 11 Cytuj
  • 20 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    Działanie Chrzanowskiego to patologia.

    ble, ble, ble.
    A Zdzichu to kto? A Glapiński to kto?
    Mówił że działali w imię patriotyzmu, tak patriotyzmu dojnego.
    Wąchaj dalej te opary z TVP tych Rachoni, przemądrego Cejrowskiego i resztę pławiącą się w luksusie.
    NAJWIĘKSZA AFERA KORUPCYJNA W POWOJENNEJ POLSCE.

    11 1 Cytuj
  • Beata 20 lis 2018
    bono napisał/a:

    ble, ble, ble.
    A Zdzichu to kto? A Glapiński to kto?
    Mówił że działali w imię patriotyzmu, tak patriotyzmu dojnego.
    Wąchaj dalej te opary z TVP tych Rachoni, przemądrego Cejrowskiego i resztę pławiącą się w luksusie.
    NAJWIĘKSZA AFERA KORUPCYJNA W POWOJENNEJ POLSCE.

    A Boni to kto? A Thun to kto? A Pitera?
    Patrioci niemieccy?
    Pitera nawet broniła ostatnio Jugenamdtów jako jedyna. Bardziej niż sami Niemcy.

    Takiego złodziejstwa i korupcji jak za Po-PSL nie było i nie będzie nigdy.

    ja jak widzę te wszelkie działania Totalnych i ich ostatnich mediów to się śmieję. Żeby takie szczujnie jeszcze znajdowały ciemny lud, który to kupuję :)

    1 10 Cytuj
  • 20 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    A Boni to kto? A Thun to kto? A Pitera?
    Patrioci niemieccy?
    Pitera nawet broniła ostatnio Jugenamdtów jako jedyna. Bardziej niż sami Niemcy.

    Takiego złodziejstwa i korupcji jak za Po-PSL nie było i nie będzie nigdy.

    ja jak widzę te wszelkie działania Totalnych i ich ostatnich mediów to się śmieję. Żeby takie szczujnie jeszcze znajdowały ciemny lud, który to kupuję :)

    Nie zakrzyczysz złodziei, którym najbliżej do Putina.
    Chrzanowski był tylko pionkiem, żołnierzem który zbierał haracz dla mafii.

    10 1 Cytuj
  • Beata 20 lis 2018
    bono napisał/a:

    Nie zakrzyczysz złodziei, którym najbliżej do Putina.
    Chrzanowski był tylko pionkiem, żołnierzem który zbierał haracz dla mafii.

    Oczywiście a Kaczyński z Macierewiczem zjadają małe dzieci. Żywcem w kuluarach Sejmu :)

    1 10 Cytuj
  • 20 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    Oczywiście a Kaczyński z Macierewiczem zjadają małe dzieci. Żywcem w kuluarach Sejmu :)

    O tym jeszcze nie słyszałem, ale wszystkiego można się spodziewać,
    taka rasa.

    8 1 Cytuj
  • Beata 20 lis 2018
    bono napisał/a:

    O tym jeszcze nie słyszałem, ale wszystkiego można się spodziewać,
    taka rasa.

    Jak widać dobrze Cię oceniłam.
    Łykniesz każdy fejk byle był tylko skierowany w PiS.
    Nawet nie wykluczasz tych nieprawdopodobnych.
    Gdyby był to przekaz z TVN24 zaryzykowałbyś zapewne głową :)

    Pięknie nam się tutaj przedstawiłeś.

    1 10 Cytuj
  • 20 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    Jak widać dobrze Cię oceniłam.
    Łykniesz każdy fejk byle był tylko skierowany w PiS.
    Nawet nie wykluczasz tych nieprawdopodobnych.
    Gdyby był to przekaz z TVN24 zaryzykowałbyś zapewne głową :)

    Pięknie nam się tutaj przedstawiłeś.

    TVN24 tym różni się od TVP PiS, że swój program kieruje do ludzi z dużą wrażliwością, a nie do tych których nazwał Kurski- głupim narodem.
    A po tym jak twoi idole z PiS podzielili kraj na sorty, to gdybyś napisała, że Kaczyński zdecydował o przyłączeniu Polski do Węgier, też bym łyknął.

    10 1 Cytuj
  • Beata 20 lis 2018
    bono napisał/a:

    TVN24 też bym łyknął.

    I powoli zaczyna się potwierdzać wszystko. Cofnięto decyzję o dokapitalizowaniu Idea Bank. Wygląda na to, że doszło do wymuszenia decyzji o dokapitalizowaniu. Łącząc fakty o godzinach nagrań pozyskiwanych przez Czarneckiego przez wiele miesiący, mających prawdopodobnie służyć do szantażowania, wszystko się powoli zaczyna pięknie łączyć ;)

    Afera się niestety powoli kończy ale TVN i Wyborcza wrzuciła nową, że niby Kamiński wsadzi swojego syna do Banku Światowego w USA i ten zarabia tam setki tys dolarów.
    Znowu PiS ma wyjaśniać tylko co? Czy ojciec Kaminski nasłał służby na Szwajcara, który zatrudnił młodego Kamińskiego w BŚ, po tym jak ten pracował w 3,5 roku na podstawie zatrudnienie w drodze konkursu, przeprowadzonego zgodnie z procedurami Parlamentu Europejskiego?
    Może to sam Glapinski rekomendowal mlodego Kamiskiego temu Szwajcarowi? Nie do udowodnienia, no chyba, ze kumple Czarnieckiego cos nagrali?

    PiS już rządzi nie tylko w Unii Europejskiej ale już zarządza światowymi finansami obstawiając stanowiska swoimi rodzinami :)
    Śmiech na sali.
    Szkoda tylko, ze w naszym kraju jest az tyle ciemnoty czerpia swoja wiedze z otwarcie juz anty-polskich mediow, czyli GW i TVN.

    Dawaj bono swoje teorie spisku PiSu w ataku na bank Światowy. Pośmiejemy się :)))))

    1 10 Cytuj
  • 20 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    I
    PiS już rządzi nie tylko w Unii Europejskiej ale już zarządza światowymi finansami obstawiając stanowiska swoimi rodzinami :)
    Śmiech na sali.
    :)))))

    To są nocne sny o potędze PiSu.
    Ale średniowiecznych cieniasów nikt w świecie nie rozumie, chyba Aborygeni i Indianie z Cejrowskim na czele.

    10 2 Cytuj
  • 21 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    I powoli zaczyna się potwierdzać
    ))))

    Oj potwierdza się, że Glapiński prawa ręka Kaczyńskiego od spraw zasilania w kasę, gościa który knuł przekręt (prawdopodobnie z jego zlecenia) nazywa patriotom.

    Macie standardy bolszewickie, to co wam przynosi korzyść np. przekręty na grubą skalę , wy nazywacie patriotyzmem.
    Złodziej kradnie dla patriotyzmu, no ładnie, gonicie Putina, niedługo odkryjemy wasze wille jak u Janukowycza. On też był patriotom.

    13 2 Cytuj
  • 21 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    Wyborcza wrzuciła nową, że niby Kamiński wsadzi swojego syna do Banku Światowego w USA i ten zarabia tam setki tys dolarów.
    )))))

    Syn Kamińskiego , radny Otwocka z nadania "siły narodu"o nazwie PiS idzie na wice dyr. Banku Światowego za 500 tyś Euro rocznie.
    Syn Tuska jak pracował w Amber Gold za 4 tyś miesięcznie to była korupcja i udział w przestępstwie.

    O czy my mówimy, kierownicza rola partii i nasz człowiek, mierny, bierny ale wierny.
    Skąd to znamy? Kaczyński Gierkowi mógłby rękę podać i powinien jeździć raz na rok na jego grób z wieńcem od PiS, w podzięce za naukę propagandy sukcesu.

    12 2 Cytuj
  • 21 lis 2018
    bono napisał/a:

    Odwrotnie, ten z Katowic to inteligent, ten z pod Sułkowic to chłop małorolny wychowany na TVP Kurski (ciemny naród to kupi)

    czyli jednak żeśmy wszystkie (ciemne) bolszewiki ? Cytując wieszcza Donalda. Najważniejsze jednak aby NIE DZIELIĆ narodu :-))) .....hipokryzja goni hipokryzję.

    bono napisał/a:

    Syn Kamińskiego , radny Otwocka z nadania "siły narodu"o nazwie PiS idzie na wice dyr. Banku Światowego za 500 tyś Euro rocznie.
    Syn Tuska jak pracował w Amber Gold za 4 tyś miesięcznie to była korupcja i udział w przestępstwie.

    O czy my mówimy, kierownicza rola partii i nasz człowiek, mierny, bierny ale wierny.
    Skąd to znamy? Kaczyński Gierkowi mógłby rękę podać i powinien jeździć raz na rok na jego grób z wieńcem od PiS, w podzięce za naukę propagandy sukcesu.

    Ale teraz nie rozumiem czyje pieniądze liczysz bo na pewno nie swoje. W niczym nie przeszkadza, żebyś Ty wsadził swojego syna na stanowisko w USA. Aż się dziwię, że nie aplikował wcześniej do AmberGold.
    O korupcji to tutaj poczytaj bo 4tyś to raczej nie było :
    https://niezalezna.pl/200501-okradziono-panstwo-na-200250-mld-zl-komisja-sledcza-w-sprawie-wyludzen-vat-u

    https://wpolityce.pl/gospodarka/305217-polska-liderem-w-europie-w-wyludzaniu-podatku-vat

    1 11 Cytuj
  • 21 lis 2018

    Nowa prezes wodociągów wybrana - czas na niższe ceny wody i ścieków. Szlachetka obiecał.

    12 1 Cytuj
  • Beata 21 lis 2018
    bono napisał/a:

    Syn Kamińskiego , radny Otwocka z nadania "siły narodu"o nazwie PiS idzie na wice dyr. Banku Światowego za 500 tyś Euro rocznie.
    Syn Tuska jak pracował w Amber Gold za 4 tyś miesięcznie to była korupcja i udział w przestępstwie.

    O czy my mówimy, kierownicza rola partii i nasz człowiek, mierny, bierny ale wierny.
    Skąd to znamy? Kaczyński Gierkowi mógłby rękę podać i powinien jeździć raz na rok na jego grób z wieńcem od PiS, w podzięce za naukę propagandy sukcesu.

    To co napisałeś wystarczająco świadczy o Twojej świadomości. Nawet nie trzeba odpowiadać.
    Powiem Ci, że gdyby nie Platforma to ludzie nawet nie zdawali by sobie sprawy, że przedstawiciele polskiej prawicy są na tak wysokich stanowiskach Unii Europejskiej i światowej finansjery. Dodatkowo widząc coraz lepsze wyniki naszego państwa, jednak musi to mieć znaczenie. Chyba, że zaskoczysz nas kolejną swoją teorią spiskową?
    Totalnych boli i dobrze, że boli bo skoro boli to jeszcze istnieją i dają oznaki życia.

    1 12 Cytuj
  • 21 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    Powiem Ci, że gdyby nie Platforma to ludzie nawet nie zdawali by sobie sprawy, że przedstawiciele polskiej prawicy są na tak wysokich stanowiskach Unii Europejskiej i światowej finansjery.

    No :) ja osobiście nie wiedziałam, że nasze polskie apteki szkolą tak wykwalifikowanych stażystów, że aż do MONu się nadają ;) co to PO zrobiło z moim umysłem?! Nie wybaczę im tego.

    10 1 Cytuj
  • 21 lis 2018
    ZdolnaZDolnego napisał/a:

    No :) ja osobiście nie wiedziałam, że nasze polskie apteki szkolą tak wykwalifikowanych stażystów, że aż do MONu się nadają ;) co to PO zrobiło z moim umysłem?! Nie wybaczę im tego.

    https://fakty.interia.pl/polska/news-bank-swiatowy-komentuje-zamieszanie-ws-zatrudnienia-kacpra-k,nId,2689829

    hmmm....noooooo "przez ponad 3,5 roku pracowałem w Parlamencie Europejskim na stanowisku doradcy w Komisji Budżetowej Parlamentu"

    1 10 Cytuj
  • 21 lis 2018
    Vivaldi napisał/a:

    https://fakty.interia.pl/polska/news-bank-swiatowy-komentuje-zamieszanie-ws-zatrudnienia-kacpra-k,nId,2689829

    hmmm....noooooo "przez ponad 3,5 roku pracowałem w Parlamencie Europejskim na stanowisku doradcy w Komisji Budżetowej Parlamentu"

    https://polskatimes.pl/kacper-kaminski-syn-ministra-mariusza-kaminskiego-pracuje-w-banku-swiatowym-mial-go-rekomendowac-prezes-nbp-adam-glapinski/ar/13678450

    Hmmmmm... no to jak z tą byłą żoną- mamą było??? Jacy zdolni!

    9 2 Cytuj
  • 21 lis 2018
    Vivaldi napisał/a:

    czyli jednak żeśmy wszystkie (ciemne) bolszewiki ? Cytując wieszcza Donalda. Najważniejsze jednak aby NIE DZIELIĆ narodu :-))) .....hipokryzja goni hipokryzję.

    Ale teraz nie rozumiem czyje pieniądze liczysz bo na pewno nie swoje. W niczym nie przeszkadza, żebyś Ty wsadził swojego syna na stanowisko w USA. Aż się dziwię, że nie aplikował wcześniej do AmberGold.
    O korupcji to tutaj poczytaj bo 4tyś to raczej nie było :
    https://niezalezna.pl/200501-okradziono-panstwo-na-200250-mld-zl-komisja-sledcza-w-sprawie-wyludzen-vat-u

    https://wpolityce.pl/gospodarka/305217-polska-liderem-w-europie-w-wyludzaniu-podatku-vat

    Nudzisz tymi pierdołami propagandowymi. czytaj to sam to tekst dla takich jak ty.

    4 1 Cytuj
  • 21 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    To co napisałeś wystarczająco świadczy o Twojej świadomości. Nawet nie trzeba odpowiadać.
    Powiem Ci, że gdyby nie Platforma to ludzie nawet nie zdawali by sobie sprawy, że przedstawiciele polskiej prawicy są na tak wysokich stanowiskach Unii Europejskiej i światowej finansjery. Dodatkowo widząc coraz lepsze wyniki naszego państwa, jednak musi to mieć znaczenie. Chyba, że zaskoczysz nas kolejną swoją teorią spiskową?
    Totalnych boli i dobrze, że boli bo skoro boli to jeszcze istnieją i dają oznaki życia.

    Bank Światowy komentuje zamieszanie ws. zatrudnienia Kacpra Kamińskiego

    Bank Światowy skomentował zatrudnienie na intratnym stanowisku Kacpra Kamińskiego, syna koordynatora służb specjalnych i wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego. "Wyboru Doradców Dyrektorów Wykonawczych w Banku Światowym dokonują sami Dyrektorzy Wykonawczy, którzy mianowani są z kolei przez kraje członkowskie Banku" - poinformował na Twitterze Bank Światowy. Tym samym potwierdził, że to strona polska odpowiada za powierzenie stanowiska synowi Mariusza Kamińskiego.

    Bank Światowy poinformował w środę na Twitterze, że "wyboru Doradców Dyrektorów Wykonawczych w Banku Światowym dokonują sami Dyrektorzy Wykonawczy, którzy mianowani są z kolei przez kraje członkowskie Banku, kierownictwo BŚ nie uczestniczy w procesie wyboru kandydatów na te stanowiska".

    Według portalu wyborcza.pl, Bank Światowy w swoim oświadczeniu "obala wersję NBP i rządowych mediów na temat zatrudnienia w Waszyngtonie na intratnym stanowisku Kacpra Kamińskiego, syna koordynatora służb specjalnych i wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego".

    "Twierdzą oni, że decyzję o zatrudnieniu syna koordynatora służb specjalnych podjął szwajcarski szef (przedstawicielki Polski w Banku Światowym, Katarzyny Zajdel-Kurowskiej i że to standardowa procedura rekrutacji" - czytamy w portalu.
    Kacper Kamiński miał otrzymać "intratną posadę" dzięki NBP

    We wtorek na portalu tvn24.pl oraz w "Gazecie Wyborczej" pojawiły się informacje, że syn ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego - Kacper Kamiński pracuje w Banku Światowym. Portal podał w swoim artykule, że decydujący wpływ na wybór reprezentantów Polski w tej instytucji ma prezes NBP Adam Glapiński. Według "GW", Kacper Kamiński miał otrzymać "intratną posadę" w Banku Światowym "dzięki NBP" w lipcu 2018 roku.

    Minister koordynator Mariusz Kamiński w oświadczeniu przesłanym TVN24 zdecydowanie zaprzeczył, by rozmawiał z prezesem NBP w sprawie syna. "Mój Syn, Kacper Kamiński ukończył wyższe studia prawnicze (specjalizacja prawo gospodarcze). Przez ostatnie 3,5 roku był zatrudniony w Parlamencie Europejskim, w Brukseli. Zatrudnienie to uzyskał w drodze konkursu, przeprowadzonego zgodnie z procedurami Parlamentu Europejskiego. W związku z propozycją pracy w Banku Światowym zrezygnował z wcześniejszej posady" - podkreślił.

    "Mój Syn nie jest pracownikiem NBP, a w Banku Światowym został zatrudniony na wniosek Dyrektora Wykonawczego Banku Światowego, obywatela Szwajcarii. Obecnie mój Syn pełni analogiczną funkcję, jak w Parlamencie Europejskim, tzn. doradcy Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego. Oświadczam, że nigdy w żaden sposób nie zabiegałem o zatrudnienie mojego syna w Banku Światowym, z nikim nie prowadziłem również na ten temat żadnych rozmów. W związku z tym informuję, że jakiekolwiek insynuacje w tej sprawie spotkają się z podjęciem przeze mnie odpowiednich kroków prawnych przed Sądem" - napisał Mariusz Kamiński.
    "Mój ojciec nie miał żadnego wpływu na wybraną przeze mnie drogę zawodową"

    Kacper Kamiński, pytany przez TVN24, jakie ma kompetencje do objęcia tego stanowiska, odpowiedział: "Posiadam wszelkie kompetencje i doświadczenie zawodowe potrzebne do zatrudnienia w Banku Światowym. Ukończyłem studia prawnicze ze specjalizacją prawa gospodarczego. Przez okres 3 lat zdobywałem doświadczenia zawodowe na rynku prywatnym, następnie przez ponad 3,5 roku pracowałem w Parlamencie Europejskim na stanowisku doradcy w Komisji Budżetowej Parlamentu".

    Kamiński powiedział też, że te doświadczenia pozwoliły mu na pozytywne przejście rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez obywatela Szwajcarii Dyrektora Wykonawczego Banku Światowego, który złożył wniosek o zatrudnienie go w tej instytucji. "Oświadczam, że mój ojciec nie miał żadnego wpływu na wybraną przeze mnie drogę zawodową i w żaden sposób nie ułatwiał mi ani nie udzielał pomocy w zatrudnieniu mnie w Banku Światowym" - napisał Kacper Kamiński, cytowany przez portal tvn24.pl.

    W środę biuro prasowe NBP poinformowało PAP, że prezes NBP prof. Adam Glapiński nie rozmawiał z ministrem koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim na temat zgłoszenia kandydatury Kacpra Kamińskiego do Banku Światowego. "Taka rozmowa nigdy nie miała miejsca. Nikt także nie wywierał pośredniego ani bezpośredniego wpływu na wybór tej kandydatury. Decyzję w tej sprawie podjął szwajcarski Dyrektor Wykonawczy. To standardowa procedura rekrutacji" - oświadczyło biuro prasowe banku centralnego.
    PAP/INTERIA.PL

    Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-bank-swiatowy-komentuje-zamieszanie-ws-zatrudnienia-kacpra-k,nId,2689829#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    To jak to w końcu jest ??? Chyba jednak Polacy swojacy go tam wcisnęli ???
    Czyżby prawi i sprawiedliwi kłamali ????
    No chyba "niemożliwe" ????

    Nie wiem czemu bardziej wierzę BŚ niż pisowczykom.......

    7 2 Cytuj
  • 21 lis 2018
    Bagietka napisał/a:

    To co napisałeś wystarczająco świadczy o Twojej świadomości. Nawet nie trzeba odpowiadać.
    Powiem Ci, że gdyby nie Platforma to ludzie nawet nie zdawali by sobie sprawy, że przedstawiciele polskiej prawicy są na tak wysokich stanowiskach Unii Europejskiej i światowej finansjery. Dodatkowo widząc coraz lepsze wyniki naszego państwa, jednak musi to mieć znaczenie. Chyba, że zaskoczysz nas kolejną swoją teorią spiskową?
    Totalnych boli i dobrze, że boli bo skoro boli to jeszcze istnieją i dają oznaki życia.

    Słuchaj Legutkę w parlamencie UE, on mówi do takich jak Ty.

    5 1 Cytuj
  • 21 lis 2018
    Vivaldi napisał/a:

    https://fakty.interia.pl/polska/news-bank-swiatowy-komentuje-zamieszanie-ws-zatrudnienia-kacpra-k,nId,2689829

    hmmm....noooooo "przez ponad 3,5 roku pracowałem w Parlamencie Europejskim na stanowisku doradcy w Komisji Budżetowej Parlamentu"

    Też tam pracowałem, ale ciebie nie pamiętam. Po którym piętrze się szwendałeś?

    3 1 Cytuj
  • Beata 22 lis 2018
    t-34 napisał/a:

    Bank Światowy komentuje zamieszanie ws. zatrudnienia Kacpra Kamińskiego

    Bank Światowy skomentował zatrudnienie na intratnym stanowisku Kacpra Kamińskiego, syna koordynatora służb specjalnych i wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego. "Wyboru Doradców Dyrektorów Wykonawczych w Banku Światowym dokonują sami Dyrektorzy Wykonawczy, którzy mianowani są z kolei przez kraje członkowskie Banku" - poinformował na Twitterze Bank Światowy. Tym samym potwierdził, że to strona polska odpowiada za powierzenie stanowiska synowi Mariusza Kamińskiego.

    Bank Światowy poinformował w środę na Twitterze, że "wyboru Doradców Dyrektorów Wykonawczych w Banku Światowym dokonują sami Dyrektorzy Wykonawczy, którzy mianowani są z kolei przez kraje członkowskie Banku, kierownictwo BŚ nie uczestniczy w procesie wyboru kandydatów na te stanowiska".

    Według portalu wyborcza.pl, Bank Światowy w swoim oświadczeniu "obala wersję NBP i rządowych mediów na temat zatrudnienia w Waszyngtonie na intratnym stanowisku Kacpra Kamińskiego, syna koordynatora służb specjalnych i wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego".

    "Twierdzą oni, że decyzję o zatrudnieniu syna koordynatora służb specjalnych podjął szwajcarski szef (przedstawicielki Polski w Banku Światowym, Katarzyny Zajdel-Kurowskiej i że to standardowa procedura rekrutacji" - czytamy w portalu.
    Kacper Kamiński miał otrzymać "intratną posadę" dzięki NBP

    We wtorek na portalu tvn24.pl oraz w "Gazecie Wyborczej" pojawiły się informacje, że syn ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego - Kacper Kamiński pracuje w Banku Światowym. Portal podał w swoim artykule, że decydujący wpływ na wybór reprezentantów Polski w tej instytucji ma prezes NBP Adam Glapiński. Według "GW", Kacper Kamiński miał otrzymać "intratną posadę" w Banku Światowym "dzięki NBP" w lipcu 2018 roku.

    Minister koordynator Mariusz Kamiński w oświadczeniu przesłanym TVN24 zdecydowanie zaprzeczył, by rozmawiał z prezesem NBP w sprawie syna. "Mój Syn, Kacper Kamiński ukończył wyższe studia prawnicze (specjalizacja prawo gospodarcze). Przez ostatnie 3,5 roku był zatrudniony w Parlamencie Europejskim, w Brukseli. Zatrudnienie to uzyskał w drodze konkursu, przeprowadzonego zgodnie z procedurami Parlamentu Europejskiego. W związku z propozycją pracy w Banku Światowym zrezygnował z wcześniejszej posady" - podkreślił.

    "Mój Syn nie jest pracownikiem NBP, a w Banku Światowym został zatrudniony na wniosek Dyrektora Wykonawczego Banku Światowego, obywatela Szwajcarii. Obecnie mój Syn pełni analogiczną funkcję, jak w Parlamencie Europejskim, tzn. doradcy Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego. Oświadczam, że nigdy w żaden sposób nie zabiegałem o zatrudnienie mojego syna w Banku Światowym, z nikim nie prowadziłem również na ten temat żadnych rozmów. W związku z tym informuję, że jakiekolwiek insynuacje w tej sprawie spotkają się z podjęciem przeze mnie odpowiednich kroków prawnych przed Sądem" - napisał Mariusz Kamiński.
    "Mój ojciec nie miał żadnego wpływu na wybraną przeze mnie drogę zawodową"

    Kacper Kamiński, pytany przez TVN24, jakie ma kompetencje do objęcia tego stanowiska, odpowiedział: "Posiadam wszelkie kompetencje i doświadczenie zawodowe potrzebne do zatrudnienia w Banku Światowym. Ukończyłem studia prawnicze ze specjalizacją prawa gospodarczego. Przez okres 3 lat zdobywałem doświadczenia zawodowe na rynku prywatnym, następnie przez ponad 3,5 roku pracowałem w Parlamencie Europejskim na stanowisku doradcy w Komisji Budżetowej Parlamentu".

    Kamiński powiedział też, że te doświadczenia pozwoliły mu na pozytywne przejście rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez obywatela Szwajcarii Dyrektora Wykonawczego Banku Światowego, który złożył wniosek o zatrudnienie go w tej instytucji. "Oświadczam, że mój ojciec nie miał żadnego wpływu na wybraną przeze mnie drogę zawodową i w żaden sposób nie ułatwiał mi ani nie udzielał pomocy w zatrudnieniu mnie w Banku Światowym" - napisał Kacper Kamiński, cytowany przez portal tvn24.pl.

    W środę biuro prasowe NBP poinformowało PAP, że prezes NBP prof. Adam Glapiński nie rozmawiał z ministrem koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim na temat zgłoszenia kandydatury Kacpra Kamińskiego do Banku Światowego. "Taka rozmowa nigdy nie miała miejsca. Nikt także nie wywierał pośredniego ani bezpośredniego wpływu na wybór tej kandydatury. Decyzję w tej sprawie podjął szwajcarski Dyrektor Wykonawczy. To standardowa procedura rekrutacji" - oświadczyło biuro prasowe banku centralnego.
    PAP/INTERIA.PL

    Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-bank-swiatowy-komentuje-zamieszanie-ws-zatrudnienia-kacpra-k,nId,2689829#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    To jak to w końcu jest ??? Chyba jednak Polacy swojacy go tam wcisnęli ???
    Czyżby prawi i sprawiedliwi kłamali ????
    No chyba "niemożliwe" ????

    Nie wiem czemu bardziej wierzę BŚ niż pisowczykom.......

    Bardzo super, że wrzuciłeś to wszystko, gdyż w całym tym mającym rozmydlić prawdę tekście, pomiędzy farmazonami, mającymi na celu zagrzebać prawdę słowotoku, znajdują sie zdania prawdziwe, ale te trzeba umieć odnaleźć.
    Ja Ci w tym pomogę, a więc, zwróćmy uwagę na to co jest na pewno prawdziwe.

    1. decyzję o zatrudnieniu syna koordynatora służb specjalnych podjął szwajcarski szef (przedstawicielki Polski w Banku Światowym, Katarzyny Zajdel-Kurowskiej i że to standardowa procedura rekrutacji

    2. Kacper Kamiński ukończył wyższe studia prawnicze (specjalizacja prawo gospodarcze). Przez ostatnie 3,5 roku był zatrudniony w Parlamencie Europejskim, w Brukseli. Zatrudnienie to uzyskał w drodze konkursu, przeprowadzonego zgodnie z procedurami Parlamentu Europejskiego. W związku z propozycją pracy w Banku Światowym zrezygnował z wcześniejszej posady

    [ tutaj przydałoby się, aby GW napisała w jaki sposób prawie 4 lata temu dostał posadę w Parlamencie Europejskim jako doradcy w Komisji Budżetowej Parlamentu, tego oczywiście z GW się nie dowiemy bo burzyłoby to całą narrację, która ma spowodować oburzenie]

    3. W Banku Światowym został zatrudniony na wniosek Dyrektora Wykonawczego Banku Światowego, obywatela Szwajcarii. Obecnie mój Syn pełni analogiczną funkcję, jak w Parlamencie Europejskim, tzn. doradcy Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego.

    4. Przeszedł pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną przeprowadzoną przez obywatela Szwajcarii Dyrektora Wykonawczego Banku Światowego, który złożył wniosek o zatrudnienie go w tej instytucji.

    Wszystko jest więc jasne, a to czy ktoś rekomendował czy nie, nie ma żadnego znaczenia gdyż rynek pracy zawsze tak działa i będzie działał, że jeden rekomenduje drugiego. Robienie z tego jakiejś afery jest żenujące. Tak jakby za Platformy, oni nie rekomendowali swoich.
    Pewnie za PO rekomendowali tych z PiS.

    Przykład z naszego podwórka. Kogo zatrudniał Ostrowski? Nawet własną przyszłą żonę potrafił zatrudnić a po ślubie co zrobił z działem żony? Tym, który podlegał jemu samemu. Zrobił tak by nie podlegał i po problemie.
    Naprawdę nie miałabym pretensji do Ostrowskiego, że zarekomendował swoją żonę np. do urzędu w Dobczycach czy nawet do pracy w Sądzie myślenickim, ale do własnego folwarku?

    To jest dopiero patologia.

    3 9 Cytuj
  • 22 lis 2018

    Po sądowej kapitulacji PiS i po aferze korupcyjnej KNF, chciało by się dziś za Kaczyńskim i Brudzińskim krzyczeć:

    "Cały świat się dziś z was śmieje, bolszewicy i złodzieje"

    Ale nikt tego nie robi, bo społeczeństwo nie chce zniżać się do poziomu tych panów.

    7 2 Cytuj

Odpowiedz