Forum » Społeczeństwo

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

• 19 kwi

Słyszałem dzisiaj w tv księdza, który miał żal, że kościoły potraktowane zostały jak handel,
    1 osoba na 15 m2
    Wydaje się, że kler, nie wykazał wielkiej inicjatywy, zdalnej posługi.
    Były msze z kaplicy w Częstochowie i tyle. Dzisiaj dopiero Jędraszewski pokazał Łagiewniki.
    Fakt że była to niedziela szczególna. Ale nasi hierarchowie , byli przez pozostałe niedziele gdzieś ukryci, jakby obrażeni. I chyba dopiero teraz dotarła do nich rzeczywistość.
    Czyli, że opaczność boża była bardziej po stronie cywilnych niż duchownych.

1 1 Cytuj
  • Janek Sal 5 maj
    bono napisał/a:

Słyszałem dzisiaj w tv księdza, który miał żal, że kościoły potraktowane zostały jak handel,
    1 osoba na 15 m2
    Wydaje się, że kler, nie wykazał wielkiej inicjatywy, zdalnej posługi.
    Były msze z kaplicy w Częstochowie i tyle. Dzisiaj dopiero Jędraszewski pokazał Łagiewniki.
    Fakt że była to niedziela szczególna. Ale nasi hierarchowie , byli przez pozostałe niedziele gdzieś ukryci, jakby obrażeni. I chyba dopiero teraz dotarła do nich rzeczywistość.

słabo - były msze ze wszystkich kościołów
    Myslenice
    niedzielne msze z koscioła na osiedlu-
    Łagiewniki - msze codzienne o 7 rano - pewnie śpisz.
    częstochowa - msze o 8 w niedziele
    warszawa .....
    tylko trzeba poszukac - troche mi to zajęło ale były - dziadki oglądały msze nawet ze swojej parafii - małej podhalańskiej -
    a że ksiądz narzekał - jego prawo tacki są lżejsze

2 Cytuj
  • 6 maj
    bono napisał/a:

I chyba dopiero teraz dotarła do nich rzeczywistość.

Bono słuchaj, większych bredni już dawno nie czytałem. Siedzisz i jątrzysz. Szukasz po różnych tematach fejków, sam produkujesz półprawdy byleby pozaśmiecać. Grasz na emocjach, udajesz i pozorujesz po prostu jesteś płatnym trollem. W tym temacie nawet nie masz i nie miałeś podstawowej wiedzy o mszach. Spieprzyłeś ten temat. Z resztą jak nie jeden w którym pozorujesz, że wiesz o co kaman.

2 2 Cytuj
  • 6 maj
    Vivaldi napisał/a:

Bono słuchaj, większych bredni już dawno nie czytałem. Siedzisz i jątrzysz. Szukasz po różnych tematach fejków, sam produkujesz półprawdy byleby pozaśmiecać. Grasz na emocjach, udajesz i pozorujesz po prostu jesteś płatnym trollem. W tym temacie nawet nie masz i nie miałeś podstawowej wiedzy o mszach. Spieprzyłeś ten temat. Z resztą jak nie jeden w którym pozorujesz, że wiesz o co kaman.

Ten wpis jest tu od 19 kwietnia. A ty codziennie sprawdzasz forum.
    Albo szukasz zaczepki, bo już nie masz komu odpowiadać, albo odgrzewasz tematy, aby pozować na obrońcę uciśnionych. Ale dlaczego po trzech tygodniach?
    Aha, wcześniej brylowałeś w innych tematach.

1 1 Cytuj
  • DajMI MINUSY! 6 maj
    bono napisał/a:

Albo szukasz zaczepki, bo już nie masz komu odpowiadać, albo odgrzewasz tematy, aby pozować na obrońcę uciśnionych. Ale dlaczego po trzech tygodniach?

Ale w tym nie brylował
    https://miasto-info.pl/myslenice/26408,burmistrz-myslenic-przekaze-dane-wyborcow-poczcie-polskiej-nie-bede-przykladac-sie-do-dezintegracji-i-oslabienia-polski.html#c101347

Mimo iż użytkownicy DOMAGALI SIĘ komentarza od Waldemara.

Więc możesz się czuć wyróżniony bono! Dla Ciebie Vivaldi miał czas!

2 16 Cytuj
  • 6 maj
    bono napisał/a:

czekam cały czas a mi palcem pokażesz te poprawnie złożone wnioski w tarczy a odrzucone. Robisz gównowrzutę i co dalej?

1 1 Cytuj
  • 6 maj
    Vivaldi napisał/a:

czekam cały czas a mi palcem pokażesz te poprawnie złożone wnioski w tarczy a odrzucone. Robisz gównowrzutę i co dalej?

To może napisz mi kogo rząd uratował?

1 1 Cytuj
  • DajMI MINUSY! 9 maj

https://www.tvp.info/47944282/polska-pomoc-dla-watykanu-orlen-przekazal-srodki-ochronne

To taki katolicyzm na pokaz - nie ważne, że u nas wcale się nie polepsza, ważne żeby się pokazać i bez wazeliny wejść w D hierarchom, zamiast zwykłym ludziom.

16 Cytuj
  • 9 maj
    bono napisał/a:

To może napisz mi kogo rząd uratował?

słuchaj zacząłeś pluć, że wnioski odrzucane. Zapytałem jakie to poprawnie złożone wnioski były odrzucone. A ty odpowiadasz pytaniem nie odpowiadając. Wijesz się jak piskorz choć wzywałem cie że jeśli już bredzisz to bredź na własnym przykładzie. Jak poczekasz chwile to ja odpowiem ci precyzyjnie na przykładzie mojej pomocy. Ty oczywiście nie odpowiesz na precyzyjne pytanie nigdy. Tym charakteryzują się trole i hejterzy : widziałeś u ciotki, rozmawiałeś z kolegą który ma wuja, raz przelotem widziałeś ale nie jesteś pewny......i takie to bredzenie.

1 1 Cytuj
  • 9 maj
    Vivaldi napisał/a:

słuchaj zacząłeś pluć, że wnioski odrzucane. Zapytałem jakie to poprawnie złożone wnioski były odrzucone. A ty odpowiadasz pytaniem nie odpowiadając. Wijesz się jak piskorz choć wzywałem cie że jeśli już bredzisz to bredź na własnym przykładzie. Jak poczekasz chwile to ja odpowiem ci precyzyjnie na przykładzie mojej pomocy. Ty oczywiście nie odpowiesz na precyzyjne pytanie nigdy. Tym charakteryzują się trole i hejterzy : widziałeś u ciotki, rozmawiałeś z kolegą który ma wuja, raz przelotem widziałeś ale nie jesteś pewny......i takie to bredzenie.

Dam przykład z Anglii. Polak pracuje tam 7 lat. Jego zakład stoi. Urząd pracy zadzwonił czy interesuje go kwota 80% jego wynagrodzenia. Potwierdził i na drugi dzień kwota zasiliła jego konto.

Myślenicki transportowiec ma swoje ciężarówki we Francji. Jego ludziom rząd wypłacił 80% wynagrodzenia.
    To kochany już u nich przeszłość, to samo w Czechach.

Wciąż czekam abyś wymienił szczęśliwców z Polski.

Za trudne?

1 1 Cytuj

Odpowiedz