Forum » Społeczeństwo

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Podaj argumenty, że jestem kłamcą.

    Mój argument- jesteś antyPiS a więc kłamiesz, nie masz na tym forum co szukać, Hello.

    1 1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Mój argument- jesteś antyPiS a więc kłamiesz, nie masz na tym forum co szukać, Hello.

    To nie żaden argument, nie jestem ani anty, ani za, wybieram tzw. trzecią drogę o której mówi Wiosna
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzecia_droga

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    To nie żaden argument, nie jestem ani anty, ani za, wybieram tzw. trzecią drogę o której mówi Wiosna
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzecia_droga

    Toś chłopie umoczył.
    To już po tobie. Ja rasowy PiSior od niedawna , to prawda- nie daje ci żadnych szans. W Polsce nie ma miejsca dla ludzi "innych".
    Należy z tym walczyć a obciążonych tym kalectwem poddać leczeniu.

    1 1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    To ś chłopie umoczył.
    To już po tobie. Ja rasowy PiSior od niedawna , to prawda- nie daje ci żadnych szans. W Polsce nie ma miejsca dla ludzi "innych".
    Należy z tym walczyć a obciążonych tym kalectwem poddać leczeniu.

    Zaprezentuj skuteczne metody leczenia homoseksualizmu.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Zaprezentuj skuteczne metody leczenia homoseksualizmu.

    Znam takie metody stosowane na normalnych chłopcach hetero w celu zachowania ich sopranu po wsze czasy.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Znam takie metody stosowane na normalnych chłopcach hetero w celu zachowania ich sopranu po wsze czasy.

    Zaprezentuj, a nie mów że znasz. Najlepiej w Power Pointcie.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Zaprezentuj, a nie mów że znasz. Najlepiej w Power Pointcie.

    Ode mnie nikt tego nie wymaga. PiS mnie lubi.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Ode mnie nikt tego nie wymaga. PiS mnie lubi.

    Ja cie o to proszę, bo napisałeś powyżej

    bono napisał/a:

    To ś chłopie umoczył.
    To już po tobie. Ja rasowy PiSior od niedawna , to prawda- nie daje ci żadnych szans. W Polsce nie ma miejsca dla ludzi "innych".
    Należy z tym walczyć a obciążonych tym kalectwem poddać leczeniu.

    Abstra*****ąc od tego, że istnieje cienka granica kiedy żart, przestaje być śmieszny, a jest żałosny.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Ja cie o to proszę, bo napisałeś powyżej

    Abstra*****ąc od tego, że istnieje cienka granica kiedy żart, przestaje być śmieszny, a jest żałosny.

    Z tym PiS mnie lubi, to naprawdę nie jest żart.
    O Tobie w imieniu PiS tak napisać nie mogę, bo to jest niepoprawne politycznie.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Z tym PiS mnie lubi, to naprawdę nie jest żart.
    O Tobie w imieniu PiS tak napisać nie mogę, bo to jest niepoprawne politycznie.

    To po co pisałeś to?

    bono napisał/a:

    To ś chłopie umoczył.
    To już po tobie. Ja rasowy PiSior od niedawna , to prawda- nie daje ci żadnych szans. W Polsce nie ma miejsca dla ludzi "innych".
    Należy z tym walczyć a obciążonych tym kalectwem poddać leczeniu.

    Zero logiki. Nie możesz pisać to nie pisz o mnie. Wcale.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    To po co pisałeś to?

    Zero logiki. Nie możesz pisać to nie pisz o mnie. Wcale.

    Tak robię.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Tak robię.

    Pewnie miałeś na myśli terapie konwersyjną

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_konwersyjna

    Myślałem, że człowiek tak oświecony jak Ty nie będzie się uciekać do takich zabobonów i bzdur jak elektrowstrząsy.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Pewnie miałeś na myśli terapie konwersyjną

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_konwersyjna

    Myślałem, że człowiek tak oświecony jak Ty nie będzie się uciekać do takich zabobonów i bzdur jak elektrowstrząsy.

    My ludzie PiS już tak mamy.

    3 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    My ludzie PiS już tak mamy.

    To "wam ludziom pis" wspolczuje.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Od tego momentu staję się klakierem PiS.
    Przecież z prądem płynąć łatwiej niż pod prąd. A więc płyniemy razem.
    Do roboty. Do roboty.

    A który to raz w życiu się wybielasz? Tacy są najgorsi, nie wiadomo kiedy człowiek od konfidenta dostanie kose w plecy. Takich to na łyso i pod cele do pederastów.

    bono napisał/a:

    Tak robię.

    Słabo, na prawdę słabo. Gość Cię łamie w najgrubszym miejscu ;-)

    Wiecie, że chyba wiem o co chodzi :-) łapał ze seneką tyle minusów na każdy drunowaty wpis, że im pozycjonowanie po słowach kluczowych padło (przynajmniej na tym forum). Przyszedł prikaz z centrali (dlatego ostatnio uruchomił się na argumenty kto dla kogo pisze i kto komu dyktuje na zlecenie), że trzeba tak zmienić aby więcej plusów szło. Konfident myśli, że teraz już pojedzie na plusach :-))) minusy go zmęczyły :-)
    Przecież ten człowiek ani pół ruchu nie robi bez popchnięcia kijem w plecy, nawet na marchewkę za prosty :-)

    3 Cytuj
  • 17 kwi 2019

    Symbol chrześcijaństwa, Katedra Notre Dame?
    Uratowano relikwie...
    OK.
    Jaką rolę poza tym dla religijności Francji, świata odegrała ta Katedra?
    Czy tam szły pielgrzymki pątników?
    To turystyczna dzisiaj atrakcja Paryża, i pamięć po chrześcijańskiej Francji.
    Najwięcej dla niej zrobił Wiktor Hugo, pisząc Dzwonnika z Notre Dame.

    Wydaje się, że Polska buduje centrum regionu Europy Wschodniej, a jednocześnie centrum katolicyzmu. Tak jak po Bizancjum Rosja uznała się zwierzchnikiem prawosławia, czuję w naszych działaniach podobne działania przenoszące odpowiedzialność za katolicyzm do Polski.
    Stąd wielka troska w wypowiedziach polityków, hierarchów kościelnych z naszego kraju nad przyszłością moralnością i duchową Europy, po pożarze Katedry.
    My troskamy się o Was, pójdźcie za nami.

    Jeżeli to się zakończy przeniesieniem papiestwa do Polski i ustanowienie w granicach Krakowa Miasta Państwa Stolicy Apostolskiej, to zgoda.
    Jeżeli to państwo ma być w granicach Torunia, to mojej zgody nie ma.

    1 Cytuj
  • 17 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Jeżeli to się zakończy przeniesieniem papiestwa do Polski i ustanowienie w granicach Krakowa Miasta Państwa Stolicy Apostolskiej, to zgoda.
    Jeżeli to państwo ma być w granicach Torunia, to mojej zgody nie ma.

    Ponoć teoria spiskowa głosi, że Licheń to alternatywna siedziba Watykanu na czas kłopotów

    1 Cytuj
  • 18 kwi 2019

    Antypapieża mamy w Toruniu. Polska Chrystusem narodów. Morawiecki pierwszy krzyżowiec. Albo nam się uda rechrystianizację Niemców, Francuzów i reszty Zachodu zrobić albo z braćmi prawosławnymi od Putina się zbratamy. Do tych nam bliżej. Ortodoxi.

    3 Cytuj
  • 18 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    Antypapieża mamy w Toruniu. Polska Chrystusem narodów. Morawiecki pierwszy krzyżowiec. Albo nam się uda rechrystianizację Niemców, Francuzów i reszty Zachodu zrobić albo z braćmi prawosławnymi od Putina się zbratamy. Do tych nam bliżej. Ortodoxi.

    Co piłeś ?

    2 Cytuj
  • 18 kwi 2019

    Co to za książka? aa to bestseller fantasy,

    Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana; ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią. (Księga Wyjścia 35:2)

    Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością. (Księga Wyjścia, 21:20-21)

    Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. (1 P 2, 18)

    Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości. (Księga Powtórzonego Prawa 25:11-12)

    1 1 Cytuj
  • 18 kwi 2019

    Ale skąd u nas takie z dnia na dzień takie podniesienie rangi tej katedry do godności prawie jerozolimskiej czy rzymskiej albo bizantyjskiej.
    Na dobrą sprawę to Hagia Sophia, pierwotny budynek powstał jako kościół Mądrości Bożej (zwany też Wielkim Kościołem). Katedra patriarsza oraz miejsce modłów i koronacji cesarzy bizantyńskich, na przestrzeni wieków niedościgniony wzór świątyni doskonałej i niemal symbol Kościoła bizantyńskiego do roku 1453 kiedy to została zamieniona na meczet (wtedy dobudowano minarety).

    Budowa pierwszego kościoła w formie bazyliki o drewnianym stropie została rozpoczęta już podczas panowania Konstantyna Wielkiego, w 326, i zakończona w 360 przez jego syna Konstancjusza II.

    Nikt w naszym kościele nawet nie zająknie się na temat tamtej katedry.

    Jak ma się XII wieczna katedra z Paryża do Katedry z 326 roku, kiedy to chrześcijaństwo było jednością a dopiero później rzymscy książęta kościoła zrobili schizmę oddzielając się od wspólnoty.

    1 Cytuj
  • 18 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Ale skąd u nas takie z dnia na dzień takie podniesienie rangi tej katedry do godności prawie jerozolimskiej czy rzymskiej albo bizantyjskiej.
    Na dobrą sprawę to Hagia Sophia, pierwotny budynek powstał jako kościół Mądrości Bożej (zwany też Wielkim Kościołem). Katedra patriarsza oraz miejsce modłów i koronacji cesarzy bizantyńskich, na przestrzeni wieków niedościgniony wzór świątyni doskonałej i niemal symbol Kościoła bizantyńskiego do roku 1453 kiedy to została zamieniona na meczet (wtedy dobudowano minarety).

    Budowa pierwszego kościoła w formie bazyliki o drewnianym stropie została rozpoczęta już podczas panowania Konstantyna Wielkiego, w 326, i zakończona w 360 przez jego syna Konstancjusza II.

    Nikt w naszym kościele nawet nie zająknie się na temat tamtej katedry.

    Jak ma się XII wieczna katedra z Paryża do Katedry z 326 roku, kiedy to chrześcijaństwo było jednością a dopiero później rzymscy książęta kościoła zrobili schizmę oddzielając się od wspólnoty.

    Notre - Dame to obok Wersalu, Luwru symbol potęgi Francji. Zabytki zwiedzane przez 14 mln turystów z całego świata, ludzi różnych kultur i wyznań. Wartość sakralna mniejsza od choćby Hagia Sophia. To taki kościół Mariacki dla Paryża , porównując z Krakowem. Katedra Wawelska dla nich to Saint-Denis, tam królów grzebali. Patronka Paryża św. Genowefa leży w kościele św. Szczepana ( Saint- Etienne ), budowany z rozmachem przez Ludwika XV kościół pod wezwaniem św. Genowefy, mający oddać potęgę i Francji i oddać hołd patronce Paryża św. Genevieve przez Rewolucję zdewastowany, dziś jest Panteonem, w którym grzebie się wielkich Francuzów m.in. Marie Skłodowska - Curie, która była zdeklarowaną ateistką. Notre - Dame rozsławił i Victor Hugo, i Napoleon wyrywający koronę cesarską z rąk delegata papieskiego, który nie kwapił się z nałożeniem jej na jego łeb ( Uzurpator ), i Henryk IV Nawarski ze słowami " Paryż wart jest mszy". Cieszmy się , że mamy na Wawelu sarkofagi wszystkich pogrzebanych władców, Francuzi szczątki wszystkich królów do 1789 roku mają w pięciu sarkofagach. To ich resztki wyciągnięte z rowów koło katedry Saint - Denis, gdzie trafili w czasie Rewolucji. Jedynie Ludwik XVI i jego żona , ścięci na Placu Zgody ku uciesze gawiedzi i wrzuceni do rowu koło kościoła świętej Magdaleny zostali odzyskania w całości. Notre - Dame trzeba umiejscowić w takim kontekście. To tylko króciuteńki zarys. To bardziej zabytek niż obiekt sakralny. W Średniowieczu wokół jeszcze nie katedry kréciło się życie religijne, Abelard i Heloiza. To odległe dzieje i mniej znane. Toteż nasi rechrystianizatorzy i obrońcy Europy przed muzułmańskim badziewiem wylewają krokodyle łzy. Gliński zaś powinien odzyskać to, co nam Jan Kazimierz gwizdnął i umieścić na Wawelu. Odbudowę katedry niech zostawi Francuzom. Oni burzyć i odbudowywać potrafią. Napoleon kilka razy spadał z kolumny na placu Vendome i zawsze na nią wracał. Raz zrzucono go do fury gnoju.

    Cytuj
  • 18 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    Notre - Dame to obok Wersalu, Luwru symbol potęgi Francji. Zabytki zwiedzane przez 14 mln turystów z całego świata, ludzi różnych kultur i wyznań. Wartość sakralna mniejsza od choćby Hagia Sophia. To taki kościół Mariacki dla Paryża , porównując z Krakowem. Katedra Wawelska dla nich to Saint-Denis, tam królów grzebali. Patronka Paryża św. Genowefa leży w kościele św. Szczepana ( Saint- Etienne ), budowany z rozmachem przez Ludwika XV kościół pod wezwaniem św. Genowefy, mający oddać potęgę i Francji i oddać hołd patronce Paryża św. Genevieve przez Rewolucję zdewastowany, dziś jest Panteonem, w którym grzebie się wielkich Francuzów m.in. Marie Skłodowska - Curie, która była zdeklarowaną ateistką. Notre - Dame rozsławił i Victor Hugo, i Napoleon wyrywający koronę cesarską z rąk delegata papieskiego, który nie chwapił się z nałożeniem jej na jego łeb ( Uzurpator ), i Henryk IV Nawarski ze słowami " Paryż wart jest mszy". Cieszmy się , że mamy na Wawelu sarkofagi wszystkich pogrzebanych władców, Francuzi szczątki wszystkich królów do 1789 roku mają w pięciu sarkofagach. To ich resztki wyciągnięte z rowów koło katedry Saint - Denis, gdzie trafili w czasie Rewolucji. Jedynie Ludwik XVI i jego żona , ścięci na Placu Zgody ku uciesze gawiedzi i wrzuceni do rowu koło kościoła świętej Magdaleny zostali odzyskania w całości. Notre - Dame trzeba umiejscowić w takim kontekście. To tylko króciuteńki zarys. To bardziej zabytek niż obiekt sakralny. W Średniowieczu wokół jeszcze nie katedry kréciło się życie religijne, Abelard i Heloiza. To odległe dzieje i mniej znane. Toteż nasi rechrystianizatorzy i obrońcy Europy przed muzułmańskim badziewiem wylewają krokodyle łzy. Gliński zaś powinien odzyskać to, co nam Jan Kazimierz gwizdnął i umieścić na Wawelu. Odbudowę katedry niech zostawi Francuzom. Oni burzyć i odbudowywać potrafią. Napoleon kilka razy spadał z kolumny na placu Vendome i zawsze na nią wracał. Raz zrzucono go do fury gnoju.

    Slaba to potega Francji skoro inne kraje i prywatne firmy musza sie skladac, bo Francja nie da rady sobie sama poradzic z odtworzeniem zabytku. No chyba, ze Twoj argument jest rzucony "tak se" i to wcale nie symbol potegi Francji, a raczej jej powolnego upadku.

    Cytuj
  • 18 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Slaba to potega Francji skoro inne kraje i prywatne firmy musza sie skladac, bo Francja nie da rady sobie sama poradzic z odtworzeniem zabytku. No chyba, ze Twoj argument jest rzucony "tak se" i to wcale nie symbol potegi Francji, a raczej jej powolnego upadku.

    Nie muszą, lecz chcą. Takie wydarzenia rodzą szlachetność. Potęga Francji? Za Króla - Słońce ( le roi Soleil) była. Ja o dziejach, a Ty o Macronie. Rzeczpospolita też kiedyś potęgą była. W Moskwie elity pod koniec XVII w. po polsku mówiły, kontusz stanowił szczyt mody.

    Cytuj
  • 18 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    Nie muszą, lecz chcą. Takie wydarzenia rodzą szlachetność. Potęga Francji? Za Króla - Słońce ( le roi Soleil) była. Ja o dziejach, a Ty o Macronie. Rzeczpospolita też kiedyś potęgą była. W Moskwie elity pod koniec XVII w. po polsku mówiły, kontusz stanowił szczyt mody.

    Histroia ma to do siebie ze byla i jest... historia. Oczywiscie nie mozna o niej zapominac, bo nas uczy, ale nie mozna nia zyc.

    Stwierdzenie to "symbol potegi francji' raczej odnosi sie do przeszlosci niz stanu obecnego.

    Nie do konca rozumiem Twoje fetyszowanie Francji i onanizowanie sie nia. Kraj beznadziejny, ktory zle traktuje nas jako Polakow, za to spuszcza sie nad swoimi dawnymi koloniami ze strefami no-go i dziesiatkami spalonych Kosciolow. - link byl przeze mnie podany.

    Cytuj

Odpowiedz