Forum » Społeczeństwo

Marsz w obronie praw kobiet - Rynek Myślenice pon. 03.10.2016 g.13:00

  • 26 paź 2016
    wert napisał/a:

    Niech mi bono wyjaśni, jaka jest różnica między nienarodzonym a mordercą, że jednemu chce dać prawo do życia a innemu odmawia... .

    Jest. Ten od nienarodzonego jest mordercą z wyboru, ten drugi z chęci zysku, zemsty, brawury.

    4 3 Cytuj
  • 27 paź 2016
    pan Kracy napisał/a:

    A ja jestem za eutanazją dla bono.

    A ja wręcz odwrotnie, życzę ci szczęścia zdrowi długowieczności i miłości dla bliźniego, niezależnie jakiego będzie koloru, wyznania i wartości.
    Nie chciałbym, abyś dostał to czego mi ty bogobojny katolik życzysz.
    Surm sum corda.

    7 4 Cytuj
  • 27 paź 2016
    sh_ma napisał/a:

    Odwoływał sie zgodnie z przepisami prawa koscielnego do Watykanu i nigdy albo prawie nigdy nie została uznana jego racja, bo jego nie zniszczył biskup tylko złamanie ślubów z pierwszych święceń i brak pokory. Wskaż mi w Myślenicach choc jednego pracodawcę, który ma do podwładnych ttyle cierpliwości co miał bp Hoser do ks. Lemańskiego?

    Problem w tym, że arcybiskup za dużo cierpliwości miał dla księży pedofilów, a pięćdziesięciolatka Lemańskiego pełnego pomysłów i werwy zniszczył. To fakt. Faktem jest, że Lemański był niepokorny, ale oprócz tego ewangeliczne mu nic zarzucić nie można. Z pozycji pałacu biskupiego go załatwił. Pedofilów krył, księży morderców w Ruandzie ratował przed odpowiedzialnością. W Ruandzie mordowali katolicy z plemienia Hutu. Porównanie relacji biskupa z księdzem do biznesmena z pracownikiem jest niestosowne.

    5 3 Cytuj
  • 27 paź 2016
    bono napisał/a:

    Bardzo mądrze piszesz, rzeczywiście część jakieś 2/3 katolików, nimi nie jest.

    Gdyby nimi byli, nie było by wojen krzyżowych, palenia na stosie, inkwizycji, feudalizmu, ale i nie płaconych alimentów przez księży, pijaństwa tychże, handlu samochodami w latach 90 przez duchownych, wyłudzania nienależnych majątków itd.
    a wśród świeckich - rozwodów, kradzieży, wyłudzeń, oszustw podatkowych, pracy na czarno, zdrad małżeńskich, czystości przedmałżeńskiej, ściągania w szkole, zżynania prac naukowych, łamania przepisów ruchu drogowego, pijaństwa itd.

    Papieże nie ustanawiali by monarchów, nie rządzili by Europą, a w Polsce, Episkopat nie narzucał by kierunku rozwoju rządzącym.

    Chrystus nie panował nad narodami świata, nie nauczał o takowym.
    Mówił o miłości, która z polskiego kościoła hierarchicznego całkowicie wyparowała.

    Gdyby tak miłość istniała , zarażała była by nią rzeszę wiernych.
    W miejsce miłości, kościół zrobił podział, za Kaczyńskim na lepszych i gorszych. Kościół podsyca ten podział i w ten sposób odrzuca tych gorszych od siebie.
    W ewangelii takich przykładów nie znajdziesz.

    A więc kościół jawi się dzisiaj jako prywatna spółka kierująca się swoim egoistycznym interesem.

    Nie piszę o kościele człowieku tylko o prastarym 5 przykazaniu "Nie zabijaj" . I jak ktoś się tego nie trzyma to nie jest katolikiem . Proste jak budowa cepa. I możesz ich sobie nazywać katolikami czy oni sami mogą się tak określać ale niestety nimi nie są..
    I doskonale powinieneś o tym wiedzieć.
    Na świecie jest ponad miliard katolików i tylko mniej niż promil z nich zamordowało/morduje drugiego człowieka. A tym samym przestaje być katolikiem.

    1 7 Cytuj
  • 27 paź 2016

    Katolikiem zostaje sie z przymusu, czy tez decyzja wynika z przekonania?

    Zakaz aborcji powinien byc przymusem narzuconym przez jakas grupe ludzi i obwarowanych karami wiezienia? Czy tez wolna decyzja wszystkich Polakow wynikajacych z przekonania (referendum)?

    Ps. jak dla mnie temat sie skonczyl. Mysle ze pewne radykalniejsze srodowiska ktore sklonny jestem nazywac fanatyczno-sekciarskimi przekonaly sie, ze w tej sprawie spoleczenstwo domaga sie glosu. Jak widac nawet tu na forum te radykalne osoby sa luzniej lub mocniej powiazane z PiS badz sa czlonkami tej partii. Fanatycznie katolicko-nacjonalistyczne skrzydlo w tej partii istnieje i tu nie ma watpliwosci. Prezes nie chcial zawiesc poparcia wyborczego tych ludzi i uniknac podzialow w PiSie, poza tym mial zamiar zrobic uklon w kierunku Kosciola. Przestraszyl sie jednak narastajacego oburzenia Polakow i projekt ustawy zostal odrzucony. Projekt widnial jako spoleczny poniewaz liczono sie z duzym oporem politycznym i spolecznym. PiS moglby bardzo stracic. Jednak nie sposob odciac tego radykalnego projektu od srodowisk powiazanych z PiS,,,

    4 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 27 paź 2016

    Zakaz usypiania niedołężnych rodziców powinien byc przymusem narzuconym przez jakąś grupę ludzi i obwarowany karami więzienia? Czy tez wolna decyzja wszystkich Polków wynikający z przekonania (referendum)?

    W Szwecji już dawno większość ludzi nawet nie wie kiedy ich rodzice umierają.

    2 5 Cytuj
  • 27 paź 2016
    sh_ma napisał/a:

    Zakaz usypiania niedołężnych rodziców powinien byc przymusem narzuconym przez jakąś grupę ludzi i obwarowany karami więzienia? Czy tez wolna decyzja wszystkich Polków wynikający z przekonania (referendum)?

    W Szwecji już dawno większość ludzi nawet nie wie kiedy ich rodzice umierają.

    No, akurat kolega jest rozsadnym forumowiczem, szanuje kogos kto nie fanatycznie glosi swoje przekonania. Ustosunkowujac sie - na razie nie stoimy przed takim dylematem, nawet nie wiem czy kiedykolwiek projekt ustawy o eutanazji byl w naszym sejmie. Po prostu murem zaporowym jest nasze wychowanie, moralnosc. Wiec jesli eutanazja u nas nie przejdzie, dlaczego aborcja jest spolecznie akceptowana? Jest jak jest. Nikt nikogo do aborcji nie zmusza, stworzono luke prawna w trudnych przypadkach. Kazdy kieruje sie wlasnym sumieniem. Kosciol a panstwo to dwie rozne rzeczy, odrebne strukturowo, ideologicznie i hierarchicznie. Spelniaja inne zadania. Ta odrebnosc musi byc zachowana w odpowiednich proporcjach. Polski Episkopat nie naciska, nie drazy tematu, stanowisko hierarchow koscielnych w polaczeniu z protestami przyczynilo sie do odrzucenia projektu stop.aborcji. Uniknelismy mnozenia krzywdy.

    Dlaczego polskie spoleczenstwo ma nie przyjac zakazu aborcji dobrowolnie, samego zakazu bez karania kobiet? To jest kierunek, kierunek wymagajacy tez pracy spolecznej. No chyba ze lubimy wojny polsko-polskie,,,

    2 2 Cytuj
  • 27 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    Nie piszę o kościele człowieku tylko o prastarym 5 przykazaniu "Nie zabijaj" . I jak ktoś się tego nie trzyma to nie jest katolikiem .
    .

    sh_ma napisał/a:

    Zakaz usypiania niedołężnych rodziców powinien byc przymusem narzuconym przez jakąś grupę ludzi i obwarowany karami więzienia? Czy tez wolna decyzja wszystkich Polków wynikający z przekonania (referendum)?

    .

    Ad.1
    Aborcja istniała nawet w czasach Chrystusowych i jest stara jak prostytucja.
    Chrystus, broniąc prostytutkę zapytał, kto z was nie ma grzechu niech... itd.
    Chrystus, nie nazywał kobiet po poronieniu zabójczyniami a poronienia nie nazwał zabójstwem. To współcześnie dorabia się ideologię zabójstwa.

    Myślę, że to jest sprawa sumienia każdego z nas.
    Będąc, buddystom, nie narzucałbym pozostałym mojej filozofii życia jako powszechnie obowiązującej.

    Ad. 2
    Ciekawe, że jak widzisz konające zwierzę, chcesz mu pomóc. Jednocześnie jak człowiek się w bólach i konwulsjach rozpada i jest żywym trupem, nie można mu pomóc w cierpieniach.

    2 4 Cytuj
  • 28 paź 2016

    Na dużym żółtym liściu w czasie dżdżu Siedziała żaba, czemu właśnie tu? Nie wiedział nikt I żaba chyba też nie wiedziała. Siedząc żuła perz Kontemplowała deszcz... przeżuwając perz.

    A nieopodal żaby kucnął jeż Dla towarzystwa żabie żuł coś też W jeżynach żaba nagle rzekła mu: "Ja cię żetem Mój żużu Naprawdę żetem Chcę Cię teraz tu"

    I w żabie wzięła ramiona Kochanka-żaba, żaba-żona Spod żabich rzęs kapały żabie szczęścia łzy I tuli żabią twarz do jeża Jak hełm się tuli do żołnierza I tłumiąc łzy rzecze mu... only Ty.
    Czy w szczęściu nie przeszkodzi różna płeć? Zażenowany jeż chciał żabie rzec Nie zdążył, bo go żaba znów żetem I pieści dłoń, mami snem, Pasjanse stawia mu Z samych żabich serc
    I szepcze mu: "Mój mały książę Jeżeli kiedyś zajdę w ciążę (Potomstwo mieć - to w życiu najważniejsza rzecz) Urodzę Tobie jeżożabki Tak trochę z ojca, trochę z matki Tak, jedno w tę, drugie w tę - Pół na pół

    Tak w życiu bywa - żabę kocha jeż Więc pomyśl ile szczęścia mógłbyś też Przy żabie znaleźć, gdybyś jeżem był Więc proszę Cię... z całych sił... Mój drogi Jerzy, kochaj żabkę swą, Byś i ty, ronić mógł szczęścia łzy.

    4 3 Cytuj
  • 28 paź 2016
    prywatnie napisał/a:

    Katolikiem zostaje sie z przymusu, czy tez decyzja wynika z przekonania?

    Zakaz aborcji powinien byc przymusem narzuconym przez jakas grupe ludzi i obwarowanych karami wiezienia? Czy tez wolna decyzja wszystkich Polakow wynikajacych z przekonania (referendum)?

    Rozumiesz prywatnie, że aborcja to jest [u]MORDERSTWO[/u]???!!!

    5 5 Cytuj
  • 28 paź 2016
    pan Kracy napisał/a:

    Rozumiesz prywatnie, że aborcja to jest MORDERSTWO???!!!

    To zabójstwo, połączone z morderstwem z premedytacją, w celu osiągnięcia zysku, zdobyczy materialnych, bądź satysfakcji, zadowolenia, selekcja rasowa.

    Te matki to mają takie głupie pomysły......

    Traktują te płody jak kawior, dobrze że jeszcze nie konsumują.

    5 7 Cytuj
  • 28 paź 2016

    O jakze pieknie byloby zyc wiecznie w panstwie prawa i sprawiedliwosci pod berlem swietego Jaroslawa!

    Krolu serc polskich, zbawienie ludu, od wrogow straszliwych Polske ratujacy. Badz natchnieniem pokolen wieszczow wielu, o litosciwy, kobiet wspomozycielu.

    Wejrzyj na kobiety do aborcji zmuszane, daruj kary doczesne,
    wszak nie z ich winy to u nas czynione. Niemca zlego pogon co podszepty czyni i rod nasz krolewski do zguby prowadzi!

    My pragniemy dzieci, maja byc polskie, rasy nadwislanskiej, czystej bialokrwistej. By do walki z Unia co nas dreczy srodze i wysysa sily narodu zywotne. 500+ w swojej wielkiej laskawosci czynisz. Chcemy Lebensborn! O Lebensborn!

    5 5 Cytuj
  • 28 paź 2016

    Platfusy dalej biją pianę i zarabiają na komentach ? buahahahaha do roboty nieroby. Przerżnęliście koryta i ich już nie odzyskacie zrozumnie to w końcu :D proponuje sie przyzwyczaić :D

    Standardowo przypominam o maści na wasz nieziemski ból dupska ! to już rok odkąd cierpicie na tą dolegliwość :D albo jak to analfabeta rzekł "emigracja to nie dramat, to szansa" więc bierzcie przykład z waszego najgorszego w historii Polski "presyndetna" pakować bety i was nie ma :D

    5 7 Cytuj
  • 28 paź 2016
    bono napisał/a:

    Ad.1
    Aborcja istniała nawet w czasach Chrystusowych i jest stara jak prostytucja.
    Chrystus, broniąc prostytutkę zapytał, kto z was nie ma grzechu niech... itd.
    Chrystus, nie nazywał kobiet po poronieniu zabójczyniami a poronienia nie nazwał zabójstwem. To współcześnie dorabia się ideologię zabójstwa.

    Myślę, że to jest sprawa sumienia każdego z nas.
    Będąc, buddystom, nie narzucałbym pozostałym mojej filozofii życia jako powszechnie obowiązującej.

    Ad. 2
    Ciekawe, że jak widzisz konające zwierzę, chcesz mu pomóc. Jednocześnie jak człowiek się w bólach i konwulsjach rozpada i jest żywym trupem, nie można mu pomóc w cierpieniach.

    Stawianie znaku równości między poronieniem a aborcją to jest twój kolejny strzał w stopę jaki sobi zadałeś. Już kiedyś pisałem że wypisujesz kompletne głupoty na tym forum i powtarzam to kolejny raz.
    To jest pomieszanie z poplątaniem.
    Dla twojej wiadomości:
    http://polki.pl/zdrowie/prawa-pacjenta,poronienie-a-aborcja,10345137,artykul.html

    5 3 Cytuj
  • 28 paź 2016

    PiS ma madrych forumowiczow. Panie prezesie prosimy wiecej pieniedzy do biura poselskiego w Myslenicach i do urzedu w Pcimiu! Pan prezes wszystko moze! Podwyzki dla najwiekszych obroncow polskich kobiet: Walker84, Pan Kracy, Kibel z Vegi, Sojka. Uzytkownicy ci wspaniale walcza o wolnosc kobiet zeby nie musialy czynic aborcje. A kiedyz to ich prezes odwiedzi, otuchy w walce doda, ordery zaslugi wreczy?

    3 5 Cytuj
  • 28 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    To jest pomieszanie z poplątaniem.
    l

    Jesz mięsko z krówki? a skąd się ono bierze z aborcji czy zabójstwa?

    Są ludzie dla których jedzenie zwierząt to morderstwo i są wegetarianami. Wolno im, wolno.
    Są ludzie którzy uważają aborcję za morderstwo. Wolno im, wolno.

    Tobie wolno jeść mordowane zwierzęta i uważać aborcję za morderstwo. Twoja rzecz.

    I są osoby które nie zabiją zwierzęcia a aborcję uważają za zabieg ginekologiczny. Wolno im, wolno.

    2 6 Cytuj
  • 28 paź 2016
    prywatnie napisał/a:

    PiS ma madrych forumowiczow. Panie prezesie prosimy wiecej pieniedzy do biura poselskiego w Myslenicach i do urzedu w Pcimiu! Pan prezes wszystko moze! Podwyzki dla najwiekszych obroncow polskich kobiet: Walker84, Pan Kracy, Kibel z Vegi, Sojka. Uzytkownicy ci wspaniale walcza o wolnosc kobiet zeby nie musialy czynic aborcje. A kiedyz to ich prezes odwiedzi, otuchy w walce doda, ordery zaslugi wreczy?

    Prezes ma wizytować willę Prezesa ARiMR w Lanckoronie, to i do Pciomia zboczy, może i nasz ogród odwiedzi.

    3 5 Cytuj
  • 28 paź 2016

    Śnili mi się młodzi, zdolni Polacy,
    Co tu z Irlandii mieli powracać
    I obietnica, że będzie cacy,
    Że czeka na nich praca i płaca.
    Ta obietnica śniła proroka,
    Którą objawił nam z wysoka.
    Dziś, kiedy naród bidę klepie,
    Żeby się wszystkim żyło lepiej.

    Śnili mi się Polacy, moi rodacy,
    Co chcieli być dumni ze swego rządu,
    Że nie byli zwalniani, wyrzucani z pracy
    Tylko z powodu swoich poglądów,

    5 6 Cytuj
  • 29 paź 2016
    bono napisał/a:

    Jesz mięsko z krówki? a skąd się ono bierze z aborcji czy zabójstwa?

    Są ludzie dla których jedzenie zwierząt to morderstwo i są wegetarianami. Wolno im, wolno.
    Są ludzie którzy uważają aborcję za morderstwo. Wolno im, wolno.

    Tobie wolno jeść mordowane zwierzęta i uważać aborcję za morderstwo. Twoja rzecz.

    I są osoby które nie zabiją zwierzęcia a aborcję uważają za zabieg ginekologiczny. Wolno im, wolno.

    O czym ty pieprzysz człowieku ? ? Sprecyzuj ?

    2 4 Cytuj
  • 29 paź 2016
    Walker84 napisał/a:

    O czym ty pieprzysz człowieku ? ? Sprecyzuj ?

    Bono nie uważa aborcji za morderstwo jezeli zje sie to "mięsko". Wolno mu? Wolno.

    4 4 Cytuj
  • 29 paź 2016

    Nudni jesteście.
    W USA, Anglii, Francji Japonii, Australii i pozostałym świecie to "morderstwo, zabojstwo" nazywane jest abrcją , w kościele katolickim i w Polsce- zabójstwem.
    I niech tak zostanie.
    Oni będą nadal robić aborcję, i będzie biała plama na globusie, gdzie " morderstwo" nie będzie wykonywane.
    Zamykam temat.
    Oni będą szczęśliwi, że jej dokonali , my będziemy szczęśliwi że jego "morderstwa" nie dokonaliśmy.

    Jak niewiele potrzeba, aby uszczęśliwić ludzi.

    3 4 Cytuj
  • 29 paź 2016
    bono napisał/a:

    Nudni jesteście.
    W USA, Anglii, Francji Japonii, Australii i pozostałym świecie to "morderstwo, zabojstwo" nazywane jest abrcją , w kościele katolickim i w Polsce- zabójstwem.
    I niech tak zostanie.
    Oni będą nadal robić aborcję, i będzie biała plama na globusie, gdzie " morderstwo" nie będzie wykonywane.
    Zamykam temat.
    Oni będą szczęśliwi, że jej dokonali , my będziemy szczęśliwi że jego "morderstwa" nie dokonaliśmy.

    Jak niewiele potrzeba, aby uszczęśliwić ludzi.

    Wielokrotnie się tutaj kompromitowałeś i nadal to robisz. Jak ty sobie przypisujesz co jest morderstwem wedle własnego widzi mi się a co nie jest to gratuluję.
    Szkoda że nie napisałeś jeszcze większej głupoty jak pójdziesz na wojnę i kogoś na niej zastrzelisz to staniesz się mordercą .
    Nie widzisz różnicy między aborcją a poronieniem i porównujesz zabicie człowieka z ubojem krów w celu ich zjedzenia co jest rzeczą naturalną w całym kosmosie.
    TO jest dobre przedstawienie kabaretowe.

    5 3 Cytuj
  • 29 paź 2016

    Aborcja jest zła. Nie ma o czym gadać. Udowodnione jest że niesie negatywne skutki fizyczne i psychiczne dla kobiety dlatego nie powinna być wykonywana za wyjątkiem tych trzech odstępstw które mamy w kompromisie aborcyjnym, bez wdawania się w dyskusję czy usunięcie zarodka to morderstwo czy nie.

    Ja jestem przeciwny aborcji ale mam pogląd taki jak ksiądz Lemański.

    ---------------------------------
    Fakt, że można kupić alkohol, nie znaczy, że musimy się nim upijać. Gdy prawo pozwala na in vitro czy aborcję, to nie znaczy, że kogokolwiek się do tego zmusza. Wiązanie Kościoła z państwem jest drogą donikąd. Mamy tak głosić Ewangelię, by człowieka do niej przekonać, a nie zmusić. Nie powinno się zamykać połowy miasta, bo Kościół organizuje procesję - mówi ks. Lemański.
    ---------------------------------

    Problemem jest to że środowiska powiązane z PISem cały czas chce regulować tą sferę życia na swoje widzimisię. Być może nie ruszą kompromisu aborcyjnego ale raz po raz jakieś kwiatki ala zakaz sprzedaży pigułek dzień po. Pigułek które nie dopuszczają do zapłodnienia. Dla mnie to jest nieakceptowalne.

    http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/posel-kawiter-chce-zakazu-sprzedazy-pigulek-dzien-po/0lcvd8d

    5 2 Cytuj
  • Andrzej 29 paź 2016

    Przyznam, że nie czytałem, co ks. Lemański mówił czy pisał ale przytoczony cytat przedstawia go, jako księdza, który podchodzi do tematu wiary od właściwej strony: przekonać a nie zmusić.

    2 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 30 paź 2016
    m_markos napisał/a:

    Być może nie ruszą kompromisu aborcyjnego ale raz po raz jakieś kwiatki ala zakaz sprzedaży pigułek dzień po. Pigułek które nie dopuszczają do zapłodnienia. Dla mnie to jest nieakceptowalne.

    Aby na takie pigułki był duży zbyt to muszą działać niezawodnie. Aby dzień po miały skuteczność bliską 99% muszą działać wczesnoporonnie. Innej możlwości zgodnie z prawami natury nie ma.

    Pewnie często stosują je osoby które poszły do łóżka lub w krzaki, nie planując tego wczśniej - a oto najłatwiej przy mocnym pożądaniu, któremu najtrudniej się oprzeć wówczas, gdy kobieta ma najbardziej płodny okres. Także facetowi, bo na niego podświadomie taka kobieta też działa przez choćby zapach. W takiej sytuacji dzień po może być już często po zapłodnieniu.

    I tu znowu dochodzimy do pytanie które wielokrotnie zadawałem: Czy człowiekiem jest się od momentu zapłodnienia, czy też później? Oczywiście teza że od zapłodnienia ma słabe punkty, ale żadnej bardziej sensownej tezy nie wymyślono.

    Jeżeli jest to człowiek, to zakaz sprzedawania takowych pigułek jest przede wszystkim obroną prawną najbardziej bezbronnych ludzi.

    Jeżeli nie jest to człowiek, a jedynie kawałek brzucha to wówczas zakaz sprzedaży takich pigułek jest malutkim krokiem do tworzenia państwa wyznaniowego.

    1 3 Cytuj

Odpowiedz