Forum » Społeczeństwo

Kaczyńscy na Wawelu

  • 15 kwi 2010

    Prezydent RP .L. Kaczyński zginął, ponieważ
    pokazał światu kto światem rządzi.
    Światem rządzą służby specjalne takie jak KGB i
    MOSAD . Prezydent L. Kaczyński upominał się za
    tych , których pomordowały służby specjalne w
    Katyniu. Pokazał światu , że zbrodniarze z NKWD (
    KGB ) są skutecznie chronieni prawem państw z
    których się wywodzą. Pośrednio prezydent RP Lech
    Kaczyński upomniał się również o tych co zginęli
    11 września w USA zamordowani przez służby
    specjalne MOSAD. Prezydent RP Lech Kaczyński
    udowodnił światu , że służby specjalne pójdą na
    każde rozwiązanie , które jest im potrzebne aby na
    świecie istniały wojny i ciągły stan zagrożenia.
    Dowodem w sprawie jest jego śmierć. Śmierć tych co
    byli z Nim w samolocie . Prezydent RP Lech Kaczyński
    zginął również za tych , którzy jeszcze żyją ,
    których jeszcze nie zabiły służby specjalne na
    całym świecie.Światowa opinia publiczna na pewno
    dostanie głowę Putina od Rosjan. Ale co z MOSAD-em
    Izraelskim ? Na państwo Izrael nie działa
    światowa opinia publiczna.
    Prezydent RP Lech Kaczyński jako jedyny człowiek w
    historii ludzkości dał swoje życie za tych ,
    którzy zostali zamordowanie przez służby specjalne
    i jako jedyny człowiek na świecie , który stanął w
    obronie tych , których jeszcze nie zamordowały
    służby specjalne.

    A na zakończenie dodam, że wszystko jest zawarte w tym fragmencie wiersza:

    Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie,

    Że ci ze złota statuę lud niesie,

    Otruwszy pierwéj...

    Coś ty Italii zrobił, Alighiery,

    Że ci dwa groby stawi lud nieszczery,

    Wygnawszy pierwéj...(...)

    Więc mniejsza o to, w jakiej spoczniesz urnie,

    Gdzie? kiedy? w jakim sensie i obliczu?

    Bo grób twój jeszcze odemkną powtórnie,

    Inaczej będą głosić twe zasługi

    I łez wylanych dziś będą się wstydzić,

    A lać ci będą łzy potęgi drugiej

    Ci, co człowiekiem nie mogli cię widziéć...

    3

    Każdego z takich, jak ty, świat nie może

    Od razu przyjąć na spokojne łoże,

    I nie przyjmował nigdy, jak wiek wiekiem,

    Bo glina w glinę wtapia się bez przerwy,

    Gdy sprzeczne ciała zbija się aż ćwiekiem

    Później... lub pierwéj...

    "Coś ty Atenom zrobił Sokratesie" - Cyprian Kamil Norwid

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    To jest historyczny moment, odrodzenie monarchii w Polsce. Teraz każdy następny prezydent będzie tytułowany królem i wtedy pochówek na Wawelu nie będzie budził kontrowersji. I możecie pisać ,że prasa, radio i tv kłamią, tylko internauci popierający decyzje pogrzebu na Wawelu mówią prawdę, bo przecież nie wypada mieć odmiennego zdania.
    Emocje i współczucie związane z tragicznym wypadkiem przysłoniły trzeźwe i obiektywne spojrzenie. Wraz z tą decyzją skończyła sie nie tylko żałoba, ale zmniejszyło się znaczenie Wawelu, bo Wawel to dla Polaka miejsce szczególnego znaczenia i nie tylko historycznego, to miejsce wręcz mistyczne.

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    cygnus dla kogoś takiego jak Ty na Wawel zasługuje chyba jedynie nasza samozwańcza różowa królowa ze swoim czarnym księciem mogliby spocząć w różowym sarkofagu.

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Kogoś takiego jak ja czyli kogo??

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Ja też uważam że Wawel teraz traci swą rangę, a Dziwisz podejmując taką a nie inną decyzję spowodował rozłam w Polsce.

    Jeszcze jedno pytanie do krakowianki:
    jakiego koloru jest twój moherowy beret?

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Nie chciałem tego pisać, ale to stwierdzenie już tutaj padło, napisane przez Cygnusa..Po tej decyzji zmniejszyło się znaczenie Wawelu w Polsce i na świecie..
    Na posty ludzi takich jak pod nickiem "no cooment" nie zamierzam odpowiadać..
    Wracając do "krakowianka",wstyd się przyznać ale ludzi takich jak Ty w naszym społeczeństwie jest więcej i zastanawia mnie co Wy macie w głowach?
    Możesz mi wytłumaczyć Twoje zdanie?"prezydent Kaczyński zginął bo pokazał światu, kto światem rządzi.."
    Wczoraj słyszałem opinie, podobną Twojej teorii, że Prezydent zginął bo nie godził się na gazociąg i Rosjanie dokonali na Niego zamachu...
    No powiedzcie mi ludzie co Wy macie w głowach?

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    http://www.youtube.com/watch?v=EiWsyb7jaP0&feature

    "Wiśniewski, telewizyjny montażysta, został w hotelu, gdzie montował materiał. Reszta ekipy poszła już przygotowywać się do relacjonowania uroczystości katyńskich. Budynek znajdował się blisko lotniska. - Miałem akurat chwilę wolnego czasu, szykowałem sobie sprzęt do montowania. Pamiętałem, że tu nie daleko jest podejście do lądowania i tu np. podchodził samolot Tuska czy Putyina. I słyszę głos silnika, tylko ten dźwięk był trochę inny relacjonował w TVP Info Wiśniewski.
    - Patrzę w mgle i widzę, że idzie samolot bardzo nisko, lewym skrzydłem prawie w dół. I normalnie przez okno usłyszałem taki straszny huk. Widać było jakby coś było niszczone, tratowane. Dwa błyski ognia, ale nie jakaś wielki wybuch jak zwykle się widzi przy katastrofach lotniczych dodaje montażysta. - Od razu pomyślałem, rozbił się samolot. Automatycznie złapałem za kamerę, jak to typowy pracownik mediów. I biegiem przeleciałem przez te błoto i patrzę, że to polski samolot. Od razu zauważyłem czarną skrzynkę, rozwalony ogon, zniszczony silnik, kadłub, szczątki opowiadał pracownik TVP.
    - Nie było wielkiego ognia. Od razu przyjechała jedna straż, ale miernie im to szło. Ale nawet nie było widać, że ktoś zginął. Więc początkowo myślałem, że to był pusty samolot. Była taka potworna cisza jak po katastrofie dodał. - To jednak nie był taki widok jak po zwykłym wypadku lotniczym. Byłem świadkiem wydarzeń w Kabatach, to wyglądało inaczej. Tu nie było widać ciał mówił Wiśniewski.
    Wiśniewskiego, który był pierwszym przedstawicielem mediów robił zdjęcia tylko przez chwilę. Potem został wyprowadzony przez służby ratownicze. - Próbowałem uciekać przed funkcjonariuszami, ale jak wpadłem w błoto, to już nie mogłem. Złapali mnie i kazali oddać kasetę mówił Wiśniewski."
    Gdzie podziały się ciała ? Na filmach też nic nie widać. Jak samolot lecący kilka metrów nad ziemia mógł tak doszczętnie się rozbić ?
    W TVN powiedziano, że kontroler lotów został natychmiast po wypadku aresztowany i nikt go już nie widział, ani tym bardziej nie miał szansy z nim porozmawiać. Rosyjska komisja śledcza pod wodzą Putina przejęła czarne skrzynki.
    Pytamy jeszcze raz - gdzie podziały się ciała ? Na filmie nic nie widać. Jest to chyba pierwszy taki przypadek w historii, tym bardziej niewytłumaczalny, ponieważ nie było prawie żadnego pożaru a samolot leciał na wysokości zaledwie kilku metrów !

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    "13 marca br. gruzińska telewizja Imedi wyemitowała dokument o planowanym morderstwie prezydenta Polski poprzez spowodowanie wypadku samolotowego przez terrorystów powiązanych z KGB

    http://kavkazcenter.com/eng/content/2010/04/11/11838.shtml

    10 kwietnia 2010 roku doszło do tragicznego wypadku samolotowego pod Smoleńskiem.

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Prawdy o tym wypadku my na pewno się nie dowiemy !

    Ile lat minęło już od śmierci generała Sikorskiego a archiwa brytyjskie są w tej sprawie wciąż zamknięte ? Dlaczego ?

    Cytuj
  • adzygmunt 15 kwi 2010

    Bo to jest przejaw spiskowej teorii dziejów

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Śmieszą mnie wypowiedzi takich osób jak: Corleone, wieśniak czy myślenicki krakus którzy wierzą we wszystko co powie telewizja czy napiszą gazety. ;)

    Trzeba czasami mieć też swój rozum- Wam wnioskując po waszych wypowiedziach widocznie go brakuje. :)

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    a czemuż to myślisz że mi brakuje rozumu?
    bo twierdzę że Kaczyński nie zasłużył na to by Go pochowano na Wawelu?
    A cóż takiego Cie smieszy w mojej wypowiedzi?
    Napisz, chetnie podejme rękawice i podyskutuje merytorycznie..
    A takie posty to świadczą o tobie, jak już chcesz mnie obrażać-OK ale argumentuj to czymś a nie brakiem rozumu.

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    panie myślący, to co tv kłamie i nie będzie pogrzebu Kaczyńskich na Wawelu?

    Dla mnie, powtarzam dla mnie, od niedzieli na Wawelu będą spoczywali sami wybitni i wielcy Polacy, oraz L. Kaczyński z żoną.

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    myslenicki krakusie znafco historii
    może coś opowiesz o o wielkości Michała Korybuta Wiśniowieckiego?
    bez urazy
    :)

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    ROSYJSKI "MOSCOW TIMES" O SMOLEŃSKIM LOTNISKU
    Dla Putina dodatkowa nawigacja, dla Kaczyńskiego - nie?

    PAP/EPA
    Przed planowanym lądowaniem prezydenckiego samolotu z lotniska pod Smoleńskiem usunięto najprawdopodobniej dodatkowy sprzęt nawigacyjny, który został tam zamontowany, kiedy lądowały maszyny z Władimirem Putinem i Donaldem Tuskiem - pisze "Moscow Times".
    O takiej możliwości pisze na łamach "Moscow Times" znana rosyjska komentatorka Julia Łatynina. Kilka dni wcześniej, przed planowaną wizytą Lecha Kaczyńskiego w Katyniu, byli tam także szef rosyjskiego rządu Władimir Putin i premier Donald Tusk.

    Wtedy na lotnisko pod Smoleńskiem, gdzie lądowali szefowie obu rządów sprowadzono dodatkowy sprzęt nawigacyjny.

    Według rosyjskiej komentatorki, został on potem usunięty.

    Informacja taka pojawiła się po raz pierwszy na specjalistycznym forum zajmującym się problematyką lotniczą aviaforum.ru. W czwartek to forum zostało zamknięte.

    Cytuj
  • 15 kwi 2010
    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Spocznie na Wawelu -i bardzo dobrze ! Był prezydentem wybranym przez naród , zginął pełniąc swoje obowiązki i to jest wystarczający powód aby tam spocząć. Potrafią to uszanować wielcy tego świata którzy przyjadą do Krakowa, szkoda że nie potrafią tego uszanować Polacy .

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Bronisław Komorowski o Lechu Kaczyńskim:

    http://www.youtube.com/watch?v=HLO7DjlTSY4

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    współczujący, żałosny jesteś u tyle..
    Wypowiedz Komorowskiego dotyczy tej sytucaji która miała miejsce w Gruzji, a wszyscy wiedzą jak tam było..
    Więc nie rób z siebie kretyna i nie szukaj już powodów do podburzania ludzi..
    Dla mnie jesteś zwyklym lamusem...

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Ludzie czy wy nie widzicie tych tysięcy ludzi składających hołd,kondolencji z całego świata,czy nienawiść odebrała wam nie tylko rozum ale i wzrok?

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Nie zamierzam podważać decyzji o pochówku na Wawelu, bo już zapadła i trzeba to uszanować. Nie chcę być krzykaczem.
    Zastanawia mnie jednak nagłe zaufanie, jakim nasz naród obdarzył Putina i jego ludzi. Ciekawe dlaczego zaraz po tragedii pracownicy lotniska nagle wymieniają żarówki w sygnalizacji naziemnej:
    http://silverrebel.livejournal.com/586215.html
    Dlaczego podawano tyle sprzecznych informacji po tragedii, dlaczego tuż przed przylotem samolotu usunięto sprzęt naprowadzający, dlaczego odebranio świadkom nagrania i zdjęcia, dlaczego...?
    http://antydziad.salon24.pl/170471,mam-straszliwe-podejrzenia

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    cicha mnie też dziwi ta polsko-rosyjska miłość, przecież Putin to mistrz kamuflażu i dezinformacji, a może te wspaniałe gesty mają tylko odwrócić uwagę od...prawdy

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Winny katastrofy jest Putin i Tusk

    Przed przylotem samolotów Putina i Tuska, kilka dni wcześniej na lotnisku w Smoleńsku zamontowano urządzenia umożliwiajace naprowadzanie samolotu z wieży. Ich lądowanie było w pełni bezpieczne!

    Po wizycie dwóch Premierów aparaturę wywieziono!

    Nie zainstalowano jej przed przylotem polskiej delegacji z Prezydentem RP na czele.

    Putin nie mial za co lubić Lecha Kaczyńskiego! Pamiętał mu Gruzję. W obronie małego państewka stanęły Polska i Ukraina oraz Litwa, Estonia, Łotwa. Czterech Prezydentów i jeden Premier przylecieli do napadnietej przez Rosję Gruzję. Rola Lecha Kaczyńskiego -Prezydenta Rzeczpospolitej w tym akcie solidarności była jasna! My Polacy byliśmy dumni z naszego Prezydenta!

    Być może Putin pomyślał tak: niech przyjeżdża, może się rozbije! Innego wytłumaczenia braku odpowiedniej aparatury na lotnisku nie ma. Nie mam na razie wystarczajacych podstaw by sądzic, że uznał, iż nie będzie ona potrzebna bo i tak się rozbiją

    Polski MSZ podległa Tuskowi jako szefowi Rządu. Winien Sikorski zlecić swoim podwładnym sprawdzenie stanu przygotowań strony rosyjskiej! Ale Tuskowi na tym nie zalezało wprost przeciwnie. Minister Spraw Zagranicznych podczas kampanii w prawyborach mówił o Lechu Kaczynskim jako o byłym Prezdencie! W procesie karnym zawsze podejrzanym jest ten, kto uzskuje korzyść! Teraz PO nawet nie czekając na pochówek "dorzyna watachę".

    Pracownik Ambasady Polskiej w Estonii w rozmowie z obywatelem tego państwa, ktory przyszedł z kondolencjami na pytanie i co teraz będzie z Polską - odpowiedział, że teraz będzie w Polsce lepiej, spokojniej, nie będzie tej szarpaniny z aferami, napaści i obwinień. Estończyk był przerażony wypowiedzią pracownika Ambasady Polskiej! Treść tej rozmowy natychmiast mi przekazał.

    Tak więc dwaj przyjaciele Putin i Tusk na oczach całego świata padli sobie w lesie katyńsko- smoleńskim w objęcia!
    Śledztwo powinna prowadzić międzynarodowa komisja. Zginęli wszyscy najwyźsi dowódcy dużego państwa NATO!

    Wyrżnieto w sensie dosłownym "watachę" i wyrżnieto polską inteligencję do trzeciego pokolenia jak uczyli towarzysze Lenin, Stalin i Beria! Zginęli synowie i wnukowie rozstrzelanych polskich oficerów w Katyniu.

    TEJ ZBRODNI ZAPOMNIEĆ NIE WOLNO!

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    A ciekawi mnie jeszcze fakt dlaczego Tupolew, którym leciała Polska delegacja był remontowany w Rosji...W sprawie katastrofy jest bardzo dużo niejasności i wiele nieprawdziwych informacji. Rosjanie podawali, że były 4 podejścia do lądowania, że Polska załoga nie znała języka rosyjskiego, że to był błąd pilota, zanim sprawdzono czarne skrzynki!!! Po co oni tak mieszają, czyżby mieli powody???

    Cytuj
  • 15 kwi 2010

    Miejsce tragedii bez ochrony ?

    Wycieczka szkolna z Wielkopolski bez kłopotu weszła na teren katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem - pisze "Rzeczpospolita". Na miejsce katastrofy pojechali uczestnicy szkolnej wycieczki do Katynia w ramach programu "Szlakiem męczeństwa i kultury Polaków na Wschodzie". Starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski, organizator i uczestnik wyjazdu powiedział, że niedaleko lotniska na dużej przestrzeni są porozrzucane szczątki rozbitej maszyny. "Sami byliśmy zdziwieni, ze nas wpuścili" - powiedział Ostrowski "Rzeczpospolitej". Jego słowa potwierdza uczestniczka wycieczki, żona posła PiS Zbigniewa Dolaty.

    Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski mówi, że myślał, iż teren jest dobrze zabezpieczony i nikt postronny nie może tam się dostać.

    Cytuj

Odpowiedz