Forum » Społeczeństwo

Euro za i przeciw

  • 25 lut 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    czyli jedna myślisz jak pis - wyjsc z unii jak sie skonczy mamona
    słowacja daleko za nami gospodarczo i przemysłowo i zamieniła wszyscy sie bali a teraz powiedz komuś w Popradzie że bedzie miał korone znowu -

    przeczytaj ten wątek od początku i potem wróć zapytaj znowu czy jesteśmy gotowi na Euro. Następny zachwycony bez pojęcia o konsekwencjach.

    7 Cytuj
  • 17 mar 2020

    Czekam na argumenty. dlaczego nie powinnismy przyjąć euro.
    Czekam na głos obrońców pln .

    Prześledziłem waluty , te oparte na euro - lew, kuna trzymają kurs. Korona, pln lecą na łeb.

    2 2 Cytuj
  • 17 mar 2020

    Takie mi myśli chodzą po głowie, w czasie kwarantanny domowej i obserwacji rynków :
    Jeżeli większość kocha pln, to skąd ta panika na rynku walut i dlaczego ludzie rzucają się na euro.?
    I dlaczego nie ufają rodzimej walucie, która zdewaluowana pomoże nam stać się najtańszą siłą roboczą UE a w ten sposób może unikniemy bezrobocia?

    I zamiast kłopotliwego dla rządu odbierania zarobków jak w Grecji, podobny efekt rząd ma natychmiast ,
    bez kopii operacji greckiej, rozłożonej w czasie.

    3 1 Cytuj
  • 18 mar 2020

    Dlaczego nie przyjęliśmy euro?
    Mądry Polak po szkodzie.

    A mędrcy od udowadniania jakie euro jest be, teraz się pochowali i milczą.

    6 1 Cytuj
  • 18 mar 2020

    A gdzie jest nasz bohater Vivaldi,
    pojechał do Niemiec po euro?

    Taki był aktywny jak było dobrze, a teraz gość stracił mowę.

    5 1 Cytuj
  • 19 mar 2020

    Taaadaammm. Po co do Niemiec? Tu jest niezły Euroland :-)
    Tyle, że przeoczyłeś w tych wywodach w których rozmawiasz sam z sobą jedną rzecz. Nikt nie idzie w EURo :-))) noooo chyba, że Ty a tak na prawdę to złota brakuje na rynku. Chciałeś mieszkania kupować w Kraku na wynajem za oszczędności a tego nei przewidziałeś :-)))
    Masz tam jedzenie jeszcze w domu? To co może stać się wartościowe w twoim czarnowidzeniu opisałem tutaj
    https://forum.miasto-info.pl/myslenice/14932,jak-sie-wam-zyje-w-czasach-zarazy,2.html

    Jesli do tego dojdzie to będziesz musiał mi coś więcej przedstawić co mi możesz zaoferować w zamian za chleb niż twoje 2500EUR za bochenek u mnie :-)))
    Zapytam się ciebie co masz lub co potrafisz i co wtedy? Pomyśl nad tym już niedługo te pytania usłyszysz zwłaszcza jak ci konkurencja z England wróci na twoje miejsce w korpo.
    Co masz, co umiesz zrobić, na co się wymienisz? Zapamiętaj to pytanie. Dzisiaj we Włoszech już pewnie funkcjonuje.

    1 2 Cytuj
  • 19 mar 2020

    Ty myśl za siebie, bo będziesz miał wielu konkurentów, takich jak ty namnoży się i będziesz musiał walczyć o każda ciężarówkę, aby ktoś nie był przy niej szybciej.
    A i ciężarówek będzie mniej.
    Będziesz wtedy marzył o mocnej walucie której nie da się zdewaulować w której mógłbyś zatrzymać oszczędności.

    Grekom zamrozili wypłaty z konta ale euro które na nich zgromadzili-pozostalo I po kryzysie maja je w niezmienionej wartości. Twój milion na koncie w postaci pln to w euro już zupełnie inna - mniejsza wartość , niż kilka dni temu, a będzie jeszcze mniejsza.
    Tak ze Grek swoich oszczędności nie stracił posiadając euro. Ty w przeliczeniu na euro będziesz miał Za chwile polowe ich wartości. Trzymaj dalej pln.

    Tak myśle twoim sposobem rozumowania, ze inne narody- baltowie, Słowacy, Słoweńcy, Grecy, Portugalczycy .... musza nam dzisiaj pioruńsko zazdrościć posiadania PLN?

    1 2 Cytuj
  • 19 mar 2020
    bono napisał/a:

    Ty myśl za siebie, bo będziesz miał wielu konkurentów, takich jak ty namnoży się......

    i jak z tobą gadać jak stosujesz jak dziecko "chyba ty chyba ty". Nie martw się o mnie, w tej jakości długo dublera nie będzie w okolicy :-))) a poza tym posiadam w rękach i głowie tyle zawodów, że jestem spokojny. Martwię się o ciebie bo co mi zaoferujesz w w momencie gdy przejdziemy na handel wymienny :-)
    Ale się zafiksowałeś na to EURo. OK mam taki test.....weź spróbuj na początek dzisiaj wytłumaczyć to samo np Włochom.
    W innym wątku pyskowałeś o cenie kurczaka. Uważasz, że dzisiaj kosztowałby w EURo mniej? Z drugiego końca benzyna. Byłeś na stacji ostatnio? Ty możesz trzymać w EURo .....zawsze będziesz miał tyle samo oszczędności :-))) .....całego albo pół kurczaka zjesz :-)

    1 3 Cytuj
  • 19 mar 2020

    O kurczaku to nie ja, pomyliłeś wątki.
    A co do Włochów, pewnie dzisiaj w trakcie walki z koronawirusem , płaczą że są w UE i mają euro- he, he he

    Płaczą też Łotysze, Litwini, Estończycy, Słowacy, Grecy, Portugalczycy, Słoweńcy Czarnogórcy i Bułgarzy ( że lewa oparta na euro nie traci wartości)- ogólny lament i zawodzenie, mówią: Polacy to wygrali na tym PLN, a my z tym euro jesteśmy w plecy.
    Fakt, że rząd zaciera ręce, bo sobie mówią: dostaniemy pomoc w euro, PLN się dodrukuje i to Euro zamienione na PLN da kupę polskiego szmalu, który rzucimy na rynek i uspokoimy gawiedź.

    2 Cytuj
  • 19 mar 2020

    Nooo widzisz jak doskonale rozumiesz. Gdzieś ty był żeby podpowiedzieć wcześniej jak benzyna była pod 7zł a roboczogodzina za 5tkę :-) i każdy przejazd do pracy wychodziło na to, że kosztował pół dniówki więc drugie pół pracowali dla siebie. Niby więc wiesz a nie wiesz albo nie reagowałeś. Spokojnie, miałeś szansę ze swoimi, daj szansę innym.
    Mogę ci przypomnieć jak chcesz jak zmieniłeś stanowisko w tych samych sprawach. Jak się zachowywałeś w 2013 a teraz o tych samych rzeczach pisząc :-))) co się zmieniło?

    1 4 Cytuj
  • Janek Sal 19 mar 2020

    -qwa rozmowa ch- a - z butem... jak dzieci co mi dasz jak cie złapie ... w ub tyg za 100000pln miałes 26245 usd dzis masz 24096.. mocna waluta bedzie zaawsze mocna zwłaszcza oparta na złocie a nie na szczawiu .

    3 Cytuj
  • 19 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Nooo widzisz jak doskonale rozumiesz. Gdzieś ty był żeby podpowiedzieć wcześniej jak benzyna była pod 7zł a roboczogodzina za 5tkę :-) i każdy przejazd do pracy wychodziło na to, że kosztował pół dniówki więc drugie pół pracowali dla siebie. Niby więc wiesz a nie wiesz albo nie reagowałeś. Spokojnie, miałeś szansę ze swoimi, daj szansę innym.
    Mogę ci przypomnieć jak chcesz jak zmieniłeś stanowisko w tych samych sprawach. Jak się zachowywałeś w 2013 a teraz o tych samych rzeczach pisząc :-))) co się zmieniło?

    Dziecinadę tu wypisujesz, za -waszych- za -naszych-.
    Albo jest coś dobre albo złe.
    Ja wspólną walutę uważam za dobro i mam pretensje do wszystkich opcji, że nie przeszliśmy na euro.
    A że teraz rządzi PiS , nie będę wysyłał żądań do AWS SLD czy PO.
    I nie ma to znaczenia czy z "moimi" czy "twoimi", "naszymi" czy "waszymi" , głupotą jest wmawianie społeczeństwu, że EURO nie jest w ich interesie!!!!
    PLN jest rzeczywiście w interesie rządzących (łatwy instrument zarządzania deficytem), obojętne czy "moich" czy "twoich", bo mogą nas zubożać dowolnie i wmawiać nam że to w naszym interesie.
    Jest jeszcze jeden sektor który lobbuje za PLN, to finansiera, to oni zbijają kapitał na pośrednictwie wymiany, jak kiedyś konie pod peweksami, tylko na globalną skalę.

    2 2 Cytuj
  • 19 mar 2020
    bono napisał/a:

    Ja wspólną walutę uważam za dobro i mam pretensje do wszystkich opcji, że nie przeszliśmy na euro.

    no widzisz ale ty masz pretensje ogólnie do wszystkich a co ruch kursu na twoją niekorzyść to pianę bijesz, nie ma cię tutaj jak na kursie zarabiasz. To takie pretensje w jedną stronę.
    Kiedy rząd zarabia ty tracisz i wtedy dymisz. Jak ty zarabiasz rząd traci. Co w tym dziwnego? Normalna sprawa. Każdy ciągnie w swoją stronę a grabie grabią tylko do siebie. Co cie zaskakuje?

    bono napisał/a:

    nie będę wysyłał żądań do AWS SLD czy PO

    a dlaczego? przecież co wybory to na nich głosujesz i myślisz, że gdyby bardzo teoretycznie wrócili to se lizaka za 1 EURo kupisz zamiast za 4zł ? Benzynę za 1,3 EUR a nie za 5? Itd I wtedy przestaniesz pieprzyć o stratach oszczędności? Ty weź se kup 10 000EUR i włóż w skarpetkę za pół roku znów będziesz miał 10 000EUR. Wejdź w spekulacje walutą to i jeszcze zarobisz a nie stracisz.

    bono napisał/a:

    głupotą jest wmawianie społeczeństwu, że EURO nie jest w ich interesie!!!!

    po co się drzesz? wszyscy już wiedzą, że nie jest w interesie ale nadal to mniejsze zło. Masz o tym już 24strony a ty w kółko jak katarynka.

    bono napisał/a:

    PLN jest rzeczywiście w interesie rządzących (łatwy instrument zarządzania deficytem)

    noooo dlatego właśnie jest PLN jako instrument.
    Weź się cofnij i poczytaj od początku, od 1 strony.
    Tu masz https://www.youtube.com/watch?v=3ZotpeyZUbo

    2 2 Cytuj
  • 19 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    no widzisz ale ty masz pretensje ogólnie do wszystkich a co ruch kursu na twoją niekorzyść to pianę bijesz, nie ma cię tutaj jak na kursie zarabiasz. To takie pretensje w jedną stronę.
    Kiedy rząd zarabia ty tracisz i wtedy dymisz. Jak ty zarabiasz rząd traci. Co w tym dziwnego? Normalna sprawa. Każdy ciągnie w swoją stronę a grabie grabią tylko do siebie. Co cie zaskakuje?

    a dlaczego? przecież co wybory to na nich głosujesz i myślisz, że gdyby bardzo teoretycznie wrócili to se lizaka za 1 EURo kupisz zamiast za 4zł ? Benzynę za 1,3 EUR a nie za 5? Itd I wtedy przestaniesz pieprzyć o stratach oszczędności? Ty weź se kup 10 000EUR i włóż w skarpetkę za pół roku znów będziesz miał 10 000EUR. Wejdź w spekulacje walutą to i jeszcze zarobisz a nie stracisz.

    po co się drzesz? wszyscy już wiedzą, że nie jest w interesie ale nadal to mniejsze zło. Masz o tym już 24strony a ty w kółko jak katarynka.

    noooo dlatego właśnie jest PLN jako instrument.
    Weź się cofnij i poczytaj od początku, od 1 strony.
    Tu masz https://www.youtube.com/watch?v=3ZotpeyZUbo

    Moja babcia miała powiedzenie na takich chłopskich filozofów ja TY:
    "głupiś boś mądry, mądryś boś głupiś"

    Te twoje rady, to rady polityka ja jestem obywatelem i jak rząd, grabię ku sobie.
    Rząd jest w mniejszości i tacy mędrcy jak Ty przyzwalają mniejszości na grabienie większości.

    2 2 Cytuj
  • 19 mar 2020
    bono napisał/a:

    Te twoje rady, to rady polityka ja jestem obywatelem i jak rząd, grabię ku sobie.
    Rząd jest w mniejszości i tacy mędrcy jak Ty przyzwalają mniejszości na grabienie większości.

    Będziesz tak durnowato pisał to mi się odniechce. To chyba dla ciebie rząd to oddzielny twór. Dla mnie jest przedstawicielem m.in. mojego wyboru i mojego mandatu zaufania. To nie jest twór w mniejszości tylko przedstawiciel większości. Mam ciebie za inteligentnego więc napisałem to tylko raz, weź durnia strugaj z kim innym. Wypożycz sobie kogoś z KODu i z nim rozmawiaj jak z debilem. Oni lubią takie wstawki w stylu u nich jest demokracja w mniejszości, bo jest w ich mniejszości, więc weźmy się i zróbmy se większość najlepiej za EURo.......ty weź się, bo resztki szacunku u mnie stracisz. Filtruj trochę co klepiesz, bo to ostatnie to chyba na trzeźwo nie było. Ciśnienie ci w dekiel po kilku dniach w odosobnieniu już wali? Znaczy się skutki uboczne wirusa mogą być bardziej rozległe :-)

    2 3 Cytuj
  • 20 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    . Dla mnie jest przedstawicielem m.in. mojego wyboru i mojego mandatu zaufania. To nie jest twór w mniejszości tylko przedstawiciel większości. :-)

    Każdy rząd, czy tylko rząd PiS?

    2 2 Cytuj
  • 20 mar 2020

    Każdy. POprzedni wybrałeś i raczej nie znajdziesz moich wpisów przed 2014 abym tak ujadał jak ty obecnie. Dałem im szansę. Pracowałem za 5zł na godzinę, nie cieszyłem się z zielonej wyspy z bezrobociem 20%-wym, czekałem cierpliwie. Wybrałem i ...... obudziły się demony :-)

    1 1 Cytuj
  • 20 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Każdy. POprzedni wybrałeś i raczej nie znajdziesz moich wpisów przed 2014 abym tak ujadał jak ty obecnie. Dałem im szansę. Pracowałem za 5zł na godzinę, nie cieszyłem się z zielonej wyspy z bezrobociem 20%-wym, czekałem cierpliwie. Wybrałem i ...... obudziły się demony :-)

    Nie przypominam sobie abym ujadał.
    Nazywam tylko sprawy po imieniu.
    Pochwały tez były.
    A kiedy ty z tych Niemiec wróciłeś?
    To ty tam byłeś za komuny?

    1 1 Cytuj
  • 20 mar 2020

    Gdybyś czytał ze zrozumieniem to na pewno byś wiedział. Gdyby was nie było dwoje to też byś wiedział. Marny przepływ informacji macie, komunikacja wam leży. No ale tak to jest jak głównym celem na smyczy jest narobienie dezinformacji.

    1 1 Cytuj
  • 20 mar 2020

    A z tymi Niemcami to jak? niezręczny temat?
    Bo unikasz odpowiedzi!

    2 1 Cytuj
  • 21 mar 2020

    Było o tym tyle razy, że powinieneś wiedzieć. Jak nie wiesz to poszukaj i wróć. Chciałem ci tego oszczędzić ale twój rudy guru mnie namówił do powrotu. Powiedział, że na tej zielonej wyspie pracy w brud nie dodał tylko, że za 5zł za roboczogodzinę z dwóch etatów i w większości firm dla niemieckich właścicieli. Przywiozłem wór pieniędzy i to twoje ulubione EURo które Rostowski rozp.....lił ale trudno wsypałem je do budżetu (być może trafiły do np Raciechowic i tyle je widziałeś) i cierpliwie pracowałem, cierpliwie ...... do czasu wyborów. Było to w czasach kiedy przysługiwał mi teoretycznie świadczenie rodzinne w wysokości 28,50zł teoretycznie bo i tak przekraczałem średni dochód na osobę :-) czujesz jaki ci patologiczny system odpowiadał?
    Co tobie tak ciąży z tymi Niemcami? Weź się wróć i poszukaj na forum nie czekaj jak zwykle na podstawionego gotowca jak leń. Dowiesz się z wtedy dużo więcej: dlaczego Niemcy to kraj który jest niewydolny samowystarczalnie (bez przybyszów roboli giną), dlaczego własne bogactwo zbudowało i nadal buduje na oszukiwaniu i niemówieniu prawdy (dzisiaj to np motoryzacja), w momencie niewydolności systemowej historycznie napadało, a obecnie działają dokładnie tak samo tylko ekonomicznie : nie wiedzieli dokąd jadą setki cystern z opałem, poszukaj w tematach produkcji "brudnego" prądu, obecnie nie jadą cysterny ale śmieci, no i temat odpadów z elektrowni atomowych vs ich kopalnie węgla brunatnego.
    A po latach ......Tusk bił się w pierś i że nigdy, przenigdy, że tutaj ojczyzna i praca i jego rola po czym ......zostawił ciebie i wyjechał, a ty jak to ty jesteś dumny że poklepuje się z Macronem. Cóż któż może być z tego dumny jak nie jeden pozorant z drugiego pozoranta.
    Te wszystkie tematy były ale troll nie pamięta, bo trolle się zmieniają za pulpitem :-)

    1 2 Cytuj
  • 21 mar 2020

    Tez tak uważam ze Macron nie powinen go poklepywać. Tusk powinen do niego mówić Panie Macrom i bez spoufałość.
    Najlepiej aby Polak nie z PiS nie zajmował żadnych kierowniczych stanowisk w UE. A na czas gdy rządzili, powinni się zrzec stanowisk kierowniczych i do czasu przejęcia władzy przez PiS, powinni byli zrezygnować ze wszystkich stanowisk kierowniczych.
    Czy tak? , bo to byłoby bardziej korzystne dla Polski?

    1 1 Cytuj
  • 21 mar 2020

    Pytałeś to ci wyjaśniłem w czasoprzestrzeni, bo cie Niemce intrygowały :-) a z takich najświeższych korzyści tego Polaka nie z PiS to masz tutaj
    https://dorzeczy.pl/kraj/124162/zle-wiesci-dla-polski-z-brukseli-pakiet-mobilnosci-przyjety.html
    tyle, że dokładnie ten pakiet dzisiaj nie funkcjonuje. Kierowcy mogą pracować dłużej, nie są już "przemęczeni" a taki był argument, nie muszą wracać na pauzę do Polski. Gdzie był ten twój "kierownik" unijny i co załatwił z Macronem?
    https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/595037,pe-pakiet-mobilnosci-przyjal-sasin-przepisy-uderzaja-w-zasade-ue.html
    nooo wiem, zarobiony był......gdzie nie był kierownikiem tam samo dobro się aż wylewało, zielona wyspa się rozlała po całej Europie, można powiedzieć wziął ją z Polski ze sobą i obdarował świat.......obecnie trwa weryfikacja na ile bańki mydlane są stabilne :-)

    1 1 Cytuj
  • 21 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Było o tym tyle razy, że powinieneś wiedzieć. Jak nie wiesz to poszukaj i wróć. Chciałem ci tego oszczędzić ale twój rudy guru mnie namówił do powrotu. Powiedział, że na tej zielonej wyspie pracy w brud nie dodał t:-)

    czyli Tusk zabronił ci pompować opon i brać za to , tyle ile chcesz. I narzucił ci stawkę 5 zł za godzinę?
    Niepotrzebnie mu uwierzyłeś. Prawda jest taka ze po ściągnięciu cię przez Tuska do Polski mogłeś pompować opony do dowolnego auta, za dowolna stawkę.

    1 1 Cytuj
  • 21 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Pytałeś to ci wyjaśniłem w czasoprzestrzeni, bo cie Niemce intrygowały :-) a z takich najświeższych korzyści tego Polaka nie z PiS to masz tutaj
    https://dorzeczy.pl/kraj/124162/zle-wiesci-dla-polski-z-brukseli-pakiet-mobilnosci-przyjety.html
    tyle, że dokładnie ten pakiet dzisiaj nie funkcjonuje. Kierowcy mogą pracować dłużej, nie są już "przemęczeni" a taki był argument, nie muszą wracać na pauzę do Polski. Gdzie był ten twój "kierownik" unijny i co załatwił z Macronem?
    https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/595037,pe-pakiet-mobilnosci-przyjal-sasin-przepisy-uderzaja-w-zasade-ue.html
    nooo wiem, zarobiony był......gdzie nie był kierownikiem tam samo dobro się aż wylewało, zielona wyspa się rozlała po całej Europie, można powiedzieć wziął ją z Polski ze sobą i obdarował świat.......obecnie trwa weryfikacja na ile bańki mydlane są stabilne :-)

    A ty nie mylisz przypadkiem Tuska z Dudą?
    Tusku nie był prezydentem Polski i musiał reprezentować interesy nie tylko Polski, ale pozostałych kilkudziesięciu państw. A jego protektorem nie był Kaczyński, tylko Merkel. Trudno aby Duda
    Który zawdzięcza swoją pozycje Kaczyńskiemu, słuchał Merkel i na odwrót.

    2 1 Cytuj

Odpowiedz