Forum » Społeczeństwo

Euro za i przeciw

  • 21 mar 2020
    bono napisał/a:

    Niepotrzebnie mu uwierzyłeś. Prawda jest taka ze po ściągnięciu cię przez Tuska do Polski mogłeś pompować opony do dowolnego auta, za dowolna stawkę.

    .....a tym czasem kiedy kupowałem produkty z oficjalnej linii dealerskiej wyprzedzały mnie na rynku myślenickim towary po karuzeli za 2/3 ceny (szczegóły może możesz pozyskać w lokalnym U.S. bo temat był na pewno obserwowany) jednak Tusk nic nie widział i podobno nic nie wiedział ale jak wygrał to "paliwo może być teraz i za 7zł" :-))) .....ty weź nie zaginaj rzeczywistości w której żyłem i żyje. Dalej będziesz wmawiał i pozorował że białe jest czarne i odwrotnie?
    To co napisałeś to tak jakbyś się zwrócił do matki 4ki dzieci i zapytał : po co Pani musiała zap....lać na dwa etaty za 5zł/h? Po co Pani szła jeszcze w sobotę dodatkowo posprzątać biura? Przecież już Pani pracuje na dwa etaty śmieciowe? W strachu przez zwolnieniem przy dwucyfrowym bezrobociu czy po prostu lubi Pani taką formę "odpoczynku"?
    Zdecydowanie Bono masz rację : 70% społeczeństwa w takich warunkach żyła. W warunkach kiedy nikt nie widział przeżartych i rozkradanych wypracowanych pieniędzy, bo nawet nie było z czego zapłacić tym co drogi budowali. Ci do tej pory leżą bo ....... też zaufali Tuskowi? Noooo popatrz jak dziwnie sporo tych warstw które się pomyliły i po ludzku zaufały......uwierz mi, że po raz ostatni. Dlatego właśnie obecni z naszą pomocą jeszcze długo porządzą i oby tak było.
    Bonów 2ch o tym też było kilka stron. Weź sobie przewertuj forum. Wracamy do tego czy nie?

    2 2 Cytuj
  • 21 mar 2020

    Strasznie kręcisz poruszając tematy społeczne i swoje.
    Jesteś socjalistom i stajesz w obronie społeczeństwa, i dobrze.
    Ale twoje sprawy mają się nijak do tej reszty, bo przecież to co robisz teraz, mogłeś robić za Tuska i nawet gdy paliwa były sprowadzane bez vat.
    Więc albo jesteś biznesmenem albo Piotrem Ikonowiczem- trochę ci się te role mieszają.

    Nie odpowiedziałeś jeszcze w sprawie Tuska, który nic nie zrobił dla polskich kierowców jako Prezydent UE.
    Tak trochę się z tobą rozmawia jak z nawiedzonym Janosikiem, bo Tusk jako prezydent nie rządził UE, tak jak Duda nie rządzi Polską.
    A gdyby ten Tusk był nawet w jednej osobie premierem UE i prezydentem jednocześnie,
    to i tak nie mógłby zrobić więcej niż zrobiłby dla nas w tej samej roli- Francuz, Belg czy Węgier albo Duńczyk.
    Zważ że Tusk nie był Putinem UE, a jedynie takim przewodniczącym rady UE (państwa, jak w komunie), i tak jest dalej. Ulubieniec PiS (bo nie z PO) z Belgii, też gówno zrobił dla tych kierowców i jakoś nie plujesz mu w twarz.

    5 Cytuj
  • 22 mar 2020
    bono napisał/a:

    Strasznie kręcisz poruszając tematy społeczne i swoje.
    Jesteś socjalistom i stajesz w obronie społeczeństwa, i dobrze.
    Ale twoje sprawy mają się nijak do tej reszty, bo przecież to co robisz teraz, mogłeś robić za Tuska i nawet gdy paliwa były sprowadzane bez vat.
    Więc albo jesteś biznesmenem albo Piotrem Ikonowiczem- trochę ci się te role mieszają.

    ty się słyszysz? miałem wchodzić w karuzele VATowskie i te od paliwa i te od towarów, żeby być zbliżonym ceną bo na pewno jeszcze nie konkurencyjnym?
    To tak jakbym ci powiedział, że mogli ci za pracę nie płacić skoro inni nie płacili.
    Przestaje twoją argumentację rozumieć, chyba nawet punktów wspólnych nie mamy.
    O Tusku jako szefa UE to nawet nie ma o kim i o czym gadać. Chłop nie zrobił nic, upppsss przepraszam siedział i pachniał więc tobie imponował.
    http://siodma9.pl/wiadomosci/item/2385-jacek-saryusz-wolski-za-donalda-tuska-jako-szefa-re-ue-znalazla-sie-w-duzo-gorszej-sytuacji-niz-byla

    2 1 Cytuj
  • 22 mar 2020

    Wolski? A kto to jest, konfident?
    Za służenie wrogowi dostał u niego posadę. Tobie zupełnie odbiło.

    A co do VAT, za zmianę opon i ich napompowanie złodzieje vatowscy uniemożliwiało ci bycie na rynku wymiany i naprawy opon. A reszta to byli sami złodzieje, a ty uczciwy musiałeś czekać od 1989 r do 2916 aby uczciwie wejść na rynek. I ty jedyny w Polsce jesteś uczciwy a ci wszyscy przed tobą to złodzieje. Czy dobrze to interpretuje?

    Wiesz co, zaczynam cię coraz bardziej podziwiać, za twoja uczciwość. Taka myślenicki doktor Judym. Brawo tak trzymaj, gon złodziei. Teraz ty ich wykończ, bo oni na uczciwym rynku się nie obronią.
    To dlatego twoja konkurencja marzy o Tusku!

    1 1 Cytuj
  • 23 mar 2020

    Możesz przeinaczać jak chcesz. Za chwilę stwierdzisz, że tak nie było, nic się nie działo, to była zdrowa konkurencja i są to wymysły.
    Tu masz sprzed 5 lat
    https://www.youtube.com/watch?v=R547FQwHp9g

    w innym wątku masz (tylko musisz trochę poszukać) jak Tusk wysyłał skarbówkę po MŚP żeby ładowali manadty za 2minuty różnicy na kasie fiskalnej, albo mandat za 1dzień opóźnienia deklaracji gdzie VAT zapłacony przed terminem. Grubo pomagali. Weź spadaj i nie tłumacz mi co widziałem, bo tak się składa, że nie mam o ciebie żadnych ale to żadnych przykładów. Jątrzysz, dezinformujesz, linkujesz do informacji z dupy wziętych ale faktycznego doświadczenia żadnego. Możesz mi już nie tłumaczyć różnic jak było a jak jest....bardzo cie proszę, bo realnie żyjesz w kosmosie. Jak to jest, że najbardziej wrzeszczą o ucisku ci co mają za uszami? Może masz rację, moja konkurencja może marzyć o Tusku, to jest możliwe.

    1 2 Cytuj
  • 23 mar 2020

    Było przez te 8 lat Tuska , tragicznie. Ale cześć firm pracowała i w 2015 r. ja pamietam, ze jednak ci rządzący ostatnie wtedy 8 lat, zrobili więcej niż ich poprzednicy od 1989 r. Dlatego gdy ludzie wracali z wakacji 2015 r z Polski , wyrażali ogólny zachwyt jak Polska się zmieniła . Awans Polski w UE odczytywano inaczej niż recenzuje to dzisiaj PiS. Naprawdę stanowisko Lewandowskiego Bienkowskiej, Buzka czy Tuska, było wyższe od obecnie największego sukcesu PiS , w postaci Wojciechowskiego w UE.
    Gmach TVP który codziennie pokazuje ramówka TVP , to nie dzieło PiS. Tylko dorobek lat wcześniejszych.
    Narracja PiS ze wszystko co mamy dzisiaj jest ich zasługa, jest fałszywa, obłudna i niechrześcijańska.
    To tak jakby Franciszek papież twierdził ze od jego pontyfikatu zaczęło się dobro i budowa kościoła, a wszystko przed nim, to była odchłań , piekło i rządził Lucyfer kościołem na usługach diabła.

    Ty w tamtych latach, nic nie robiłeś - jak twierdzisz, bo nie dano ci szans. Inni w tamtej rzeczywistości jednak zostawili coś po dobie, a jedynym narzekającym biznesmenem jesteś ty. W proporcji tych głosów na tym forum zabierających głos, a mających jakaś historie budowy kraju od 1989 r - tylko ty twierdzisz ze nie dało się żyć i pracować.
    No cóż, jesteś wyjątkiem, i to ty wytłumacz się, dlaczego zwalasz swoją indolencje, na czasy a nie na swoją niekompetencje.
    Inteligencja ludzi i zwierząt sprowadza się do przetrwania i radzenia sobie w każdej sytuacji -wojna, komuna, Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński Komorowski, czy Duda.
    Tylko ty nie potrafiłeś egzystować w różnych okresach naszej historii i zwiałeś w poszukiwaniu dobrobytu do Niemiec. Gdyby wszyscy tak zrobili dzisiaj wróciłbyś do PGR.
    A inni w tym czasie, nie zwracając uwagę na zło jakie im przyniósł Tusk, budowali nawet jak piszesz na krzywdzie ten kraj, A ty czekałeś aż ci nic nie zagrozi i nic nie stracisz. Inni nie byli takimi tchórzami i podjęli to ryzyko mimo rządów lucyfera jakim był w minionym czasie Tusk.

    Ty rozpocząłeś swój rozwój dopiero gdy rodzicielską opieką otoczył cię PiS z gwarancją egzystencji. Inni takiej opieki nie otrzymali i musieli sobie bez niej poradzić.
    To kto tu jest większym bohaterem? Ty czy ci pionierzy?

    7 1 Cytuj
  • 23 mar 2020
    bono napisał/a:

    Ty rozpocząłeś swój rozwój dopiero gdy rodzicielską opieką otoczył cię PiS z gwarancją egzystencji. Inni takiej opieki nie otrzymali i musieli sobie bez niej poradzić.
    To kto tu jest większym bohaterem? Ty czy ci pionierzy?

    Sam widzisz jak przeinaczasz wprowadzając dezinformację. "Nic nie robiłeś", "inni nie otrzymali", "rozpoczęty rozwój dopiero od otoczki" taaaa mnie otoczyli :-))) i uważasz, że żyję z tej opieki? Czy ty się słyszysz? Czy będziemy wałkować to w kółko choć tyle stron tutaj o tym było?
    Ja ci pokazuje jaka nagonka za Tuska była na MŚP i indywidualnych, kłody pod nogi, gruz pod stopami
    jeden z wielu twoich starych wątków (nota bene czesto stosujesz chwyt że kolega szwagra ciotki ci opowiadał)
    https://forum.miasto-info.pl/myslenice/3310,upierdliwy-powiatowy-inspektorat-nadzoru-budowlanego-w-myslenicach.html
    napisałem ci nie raz o ściganiu i gnębieniu podatnika za najmniejsza duperele w byłej nomenklaturze a ty wyjeżdżasz, że mnie ktoś teraz opieką otoczył :-)))
    Dlatego, że od dawna działam to potrafię porównać dwa różne światy choćbyś czarował ze wszystkich stron nie zaczarujesz tego co było a jak jest obecnie w podejściu do podatnika, indywidualnego człowieka czy społeczeństwa. Możesz -klasycznie dla siebie- pluć jadem o socjalizmie jak brakuje ci argumentów ale to twoja sprawa. Po prostu kompletnie nie wiesz jak było a jak jest. Zamknąłeś się w korpo i roszczeniowo klepiesz głupoty.
    tu jest ciekawie
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14918,tvp-rzadowa-szczujnia,6.html

    jest lepszy temat. Poszukaj art o kontroli paragonów z 2012r. Co w nim ciekawe? Rząd szumnie zaczął kontrolować paragony czyli teoretycznie chciał ściągnąć VAT (wiadomo po co) ale jak to się stało, że walił mandaty nie tylko za kilkuminutową różnicę czasu na kasie ale i walił mandaty za nie wydany paragonu i brak kasy fiskalnej ale przedsiębiorcy który nie miał obowiązku posiadania kasy :-)))
    Ja o jednym ty o drugim. Tylko Ty nie przyswajasz co ludzie piszą z własnego doświadczenia. Twój argument to ......"mogłeś też kraść", "mogłeś oszukiwać", "Dr Judym" a w tym wątku "żyjesz z opieki", "masz otoczkę" .....co to jest? Co ty uprawiasz?

    2 Cytuj
  • Janek Sal 23 mar 2020

    dla tych co nie kradną w przeciwieństwie do poprzednich- druk JPK został wygenerowany jeszcze za PO a wprowadzon juz za pis-u wiec nie do konca tak jest ze poprzednicy tylko kradli . jest to dobre rozwiązanie na pewno ogranicza przekrety choc ich nie likwiduje . Tylko Tusk jest obwiniany przez płytkomyślących nawet o virusa w koronie.
    troche mnie złosci że po 5 latach dalej wracamy co poprzednicy zrobili żle . jak tak kradli to kto siedzi/. teraz poprzednicy dla obecnych to ci sami co teraz.
    CNN wczoraj podał że Chiny rozmawiają z państwami ktore mają najwiekszą gospodarke w Europie- wśród Niemiec , GB . Szwajcarii, Francji Włoch została wymieniona Serbia . nie wspomnieli o Polsce. chodziło o pomoc w medykamentach ..........cos o tym ....ktoś . wiem ze zaraz ten wszechwiedzący kliknie

    3 1 Cytuj
  • 23 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Sam widzisz jak przeinaczasz wprowadzając dezinformację. "Nic nie robiłeś", "inni nie otrzymali", "rozpoczęty rozwój dopiero od otoczki" taaaa mnie otoczyli :-))) i uważasz, że żyję z tej opieki? Czy ty się słyszysz? Czy będziemy wałkować to w kółko choć tyle stron tutaj o tym było?
    Ja ci pokazuje jaka nagonka za Tuska była na MŚP i indywidualnych, kłody pod nogi, gruz pod stopami
    jeden z wielu twoich starych wątków (nota bene czesto stosujesz chwyt że kolega szwagra ciotki ci opowiadał)
    https://forum.miasto-info.pl/myslenice/3310,upierdliwy-powiatowy-inspektorat-nadzoru-budowlanego-w-myslenicach.html
    napisałem ci nie raz o ściganiu i gnębieniu podatnika za najmniejsza duperele w byłej nomenklaturze a ty wyjeżdżasz, że mnie ktoś teraz opieką otoczył :-)))
    Dlatego, że od dawna działam to potrafię porównać dwa różne światy choćbyś czarował ze wszystkich stron nie zaczarujesz tego co było a jak jest obecnie w podejściu do podatnika, indywidualnego człowieka czy społeczeństwa. Możesz -klasycznie dla siebie- pluć jadem o socjalizmie jak brakuje ci argumentów ale to twoja sprawa. Po prostu kompletnie nie wiesz jak było a jak jest. Zamknąłeś się w korpo i roszczeniowo klepiesz głupoty.
    tu jest ciekawie
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14918,tvp-rzadowa-szczujnia,6.html

    jest lepszy temat. Poszukaj art o kontroli paragonów z 2012r. Co w nim ciekawe? Rząd szumnie zaczął kontrolować paragony czyli teoretycznie chciał ściągnąć VAT (wiadomo po co) ale jak to się stało, że walił mandaty nie tylko za kilkuminutową różnicę czasu na kasie ale i walił mandaty za nie wydany paragonu i brak kasy fiskalnej ale przedsiębiorcy który nie miał obowiązku posiadania kasy :-)))
    Ja o jednym ty o drugim. Tylko Ty nie przyswajasz co ludzie piszą z własnego doświadczenia. Twój argument to ......"mogłeś też kraść", "mogłeś oszukiwać", "Dr Judym" a w tym wątku "żyjesz z opieki", "masz otoczkę" .....co to jest? Co ty uprawiasz?

    No cóż kombinuj dalej. Ze nagrodziliśmy się po nadejściu PiS.

    Wiesz ze tak nie było i nawet komina przyniosła pozytywy . Ty masz śpiewkę powtarzana jak refren / wina Tuska i PO.
    To się już nie sprzedaje.
    Ja można prze piec lat pieprzyć o winie Tuska.
    Nudny jesteś i dość w narracji prymitywny.
    A może napisz coś o tych z przed Tuska?
    Czy Tusk stworzył Polskę?
    Bo tak by wynikało z tej narracji która stosujesz ze był chaos i wtedy przyszedł Tusk i stworzył zły kraj.

    3 1 Cytuj
  • 23 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Poszukaj art o kontroli paragonów z 2012r. Co w nim ciekawe? Rząd szumnie zaczął kontrolować paragony czyli teoretycznie chciał ściągnąć VAT (wiadomo po co) ale jak to się stało, że walił mandaty nie tylko za kilkuminutową różnicę czasu na kasie ale i walił mandaty za nie wydany paragonu i brak kasy fiskalnej ale przedsiębiorcy który nie miał obowiązku posiadania kasy :-)))
    Ja o jednym ty o drugim. Tylko Ty nie przyswajasz co ludzie piszą z własnego doświadczenia. Twój argument to ......"mogłeś też kraść", "mogłeś oszukiwać", "Dr Judym" a w tym wątku "żyjesz z opieki", "masz otoczkę" .....co to jest? Co ty uprawiasz?

    Ty Vivaldi, a może byś sie cofnął do roku gdy Szefem Kancelarii Prezydenta był
    Jarosław Kaczyński od 22 grudnia 1990 do 31 października 1991.
    a może do lat 1992–1995 kiedy to Kaczyński był Prezesem Najwyższej Izby Kontroli
    a może do czasu gdy Kaczyński był ministrem sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Jerzego Buzka w latach 2000–2001.
    To wcześniej manna z nieba leciała? A bo wtedy była wola amerykanka, żadnych kas żadnych paragonów, wóda przelewała się przez granice.

    Tak sobie tylko jedną osobę upatrzyłeś i ją nękasz?

    2 Cytuj
  • 23 mar 2020

    Wiesz, że ta rozmowa kręci się w kółko. Już o tym gadaliśmy. Było to w temacie jak do 2010roku jeździłeś drogami polnymi do Katowic bo ci Tusk nie powiedział, że od lat jest autostrada :-) .....poszukaj poczytaj bo mi się nie chce w kółko wracać. Chyba, że to twój cel wracać i gównowpisy robić na zasadzie a nóż się tym razem uda.
    Wiesz, że nie odpowiedziałeś na żaden argument. Za chwile będziesz zakłamywał, że Tusk nic nie wiedział, bo gdyby wiedział ......to hohoho tak by zrobił :-)

    2 Cytuj
  • 23 mar 2020

    tu masz
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14542,pis-sie-juz-pakuje,3.html

    ale polecam od tej strony nakręcałeś jak katarynka
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14542,pis-sie-juz-pakuje,2.html

    generalnie kręcimy się w kółko. Z lewakami tak już jest, nie ma szans iść do przodu. Jak nie w miejscu lub w tył to trzeba po nich naprawiać zanim się zrobi krok do przodu.

    tu jest fajna licytacja :-) mniej więcej od tej strony
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5398,dobra-zmiana-pis,5.html

    chłopie ty w kółko wyciągasz te same brednie. Mi się już nie chce, będę wklejał odnośniki.
    Wygląda to jakbyście się dobów 2-ch po melanżu resetowali i w kółko to samo. Nawet w tym temacie. EURo i EURo i ni mom lizaka za EURo. Zamiast otworzyć od 1 strony i poczytać, odpuścić klepanie w kółko. Mamy ci lizaki w żabce za rogiem kupić i powiedzieć, że za EURo kupiony? Jesteś jak dziecko, zmęczyć się nie zmęczysz, najwyżej będziesz coraz gorzej bredził.

    1 3 Cytuj
  • 23 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    tu masz
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14542,pis-sie-juz-pakuje,3.html

    ale polecam od tej strony nakręcałeś jak katarynka
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14542,pis-sie-juz-pakuje,2.html

    generalnie kręcimy się w kółko. Z lewakami tak już jest, nie ma szans iść do przodu. Jak nie w miejscu lub w tył to trzeba po nich naprawiać zanim się zrobi krok do przodu.

    tu jest fajna licytacja :-) mniej więcej od tej strony
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5398,dobra-zmiana-pis,5.html

    chłopie ty w kółko wyciągasz te same brednie. Mi się już nie chce, będę wklejał odnośniki.
    Wygląda to jakbyście się dobów 2-ch po melanżu resetowali i w kółko to samo. Nawet w tym temacie. EURo i EURo i ni mom lizaka za EURo. Zamiast otworzyć od 1 strony i poczytać, odpuścić klepanie w kółko. Mamy ci lizaki w żabce za rogiem kupić i powiedzieć, że za EURo kupiony? Jesteś jak dziecko, zmęczyć się nie zmęczysz, najwyżej będziesz coraz gorzej bredził.

    No cóż, nie odpowiedziałeś na żaden temat, kręcisz i wijesz się jak wąż.
    Jesteś jedynym w powiecie uczciwym przedsiębiorcą, a wszyscy, którzy przed tobą rozkręcili biznesy to wg twojej teorii to złodzieje.
    To tak jak z tym mówieniem że ludzie powinni iść do kościoła w okresie zarazy, a później przemilczasz ewidentne głupoty które tu wypisujesz.
    Nikt nic nie zrobił przed PiS, a to co powstało to robili złodzieje.
    Już jesteś męczący i nudny. Zostań z tymi swymi mądrościami i pompuj dalej te opony a wszyscy będą wskazywać cię palcem w domyśle "tylko ten jest godzien pompować opony".

    2 1 Cytuj
  • 24 mar 2020

    Po co dodajesz element ogólnego linczu w stylu wciskania głupot jakobym wskazał wszystkich jako złodzeji? To ty powiedziałeś i wszystkich oceniłeś. Po co to robisz? Wszyscy albo większość drobnych ciułaczy pracowali, płakali i płacili mandaty od skarbówki, większość po prostu odetchnęła i stąd wzięła się taka przewaga w wyborach. Co ja ci mam jeszcze tłumaczyć? Przecież nie jesteś w stanie tego pojąć. Od dziesiątków stron na forum chcesz udowodnić, że jest inaczej oraz jesteś mocno zdziwiony jak to się stało, że tamto upadło? Nagle okazało się, że ta cała masa MŚP jest rozumna? Noooo tak się zachowujesz jakbyś za rozumnych ich/nas nie miał. To my wszyscy w realu najbardziej odczuwamy system naczyń połączonych we wspólny podatek i jego powrót w różnej formie.
    Wiem, że jesteś zmęczony.....wygląda na to, że taki się urodziłeś już zmęczony.
    Dlaczego tak bardzo cię to irytuje, że pompuje opony? Ciągle używasz jako argumentu. Tak m.in. pompuje opony. To jakiś wyznacznik lepszego lub gorszego zrozumienia świata, lokalnej ekonomii, transferów podatkowych? A gdybym mieszał piasek z cementem wiedziałbym mniej czy więcej? A może pokazując palcem zza laptopa byłbym godzien z tobą pisać? I sedno teraz : irytacja z pompowania opon to na skutek tego, że nad tobą zawsze ktoś jest kto ci palcem pokaże .....miejsce w szeregu? Weź mi to wytłumacz, bo nie wiem po co wprowadzasz element podziału klasowego i dlaczego nie możesz zaakceptować posiadanie jakiegoś wykształcenia, wiedzy i życiowego doświadczenia przez pompującego opony.
    Skąd wiesz czy to moja praca? :-))) A może już mój odpoczynek? A ty lubisz swoją pracę czy tylko w niej lubisz wyglądać? To ci powiem, że pracując jeszcze w korpo zawsze się śmiałem z tych wszystkich pozorantów statusu społecznego :-)))
    tylko mi teraz nie wciskach -jak to ty potrafisz- że o wszystkich z korpo określiłem jako pozoranci stylu i statusu :-))) różniący się od siebie: sikorem, telefonem, segmentem auta firmowego, koneksji z przełożonym, kartą do Luxmedu i pakietem na siłkę ..... przerabiałem to też :-))) to nie zależy od korpo ale od siły charakteru i kręgosłupa :-) więc nie wszyscy w korpo to pozoranci .....a teraz się dopasuj sam. Mi się bardzo podoba m.in pompowanie opon tym bardziej, że ja do pracy nie chodzę, bo nie muszę albo inaczej dla mnie praca nie jest karą i przymusem :-)
    .....ale za Tuska mnie męczyła dokładnie jak męczą ciebie czasy bez Tuska.....bo teraz trzeba jednak pracować skoro oszukać się nie da tak łatwo? Dziwne zależności prawda?

    1 3 Cytuj
  • 24 mar 2020

    Niedobrze, że nie masz wyczucia żartu, podobnie było przy kawale o tym- czy bylibyśmy szwagrami. .......
    Ale przechodzę do rzeczy, wygląda jakbyś miał kompleks swojej działalności- niepotrzebnie, wszyscy musimy pracować i każda praca jest równa, bo bez każdej z nich reszta nie pociągnie.

    Co do przeszłości, bronię zaszczuwanego człowieka, bo takie teksty jakie piszesz o Tusku, można napisać o wszystkich przed nim, premierach. Afer do czasów Tuska było bezliku
    i nie idealizuję że było wspaniale, może ciebie w Polsce nie było i zapomniałeś, że po komunie były PGR-y a gdy PiS objął władzę Kraków, Warszawa i pozostały kraj był zupełnie inny. Może przed PiS -ciebie tu nie było, ale myśmy zmieniali ten kraj pod wszystkimi poprzednimi premierami. D a mnie to radość i moje życie.
    Ja odwrotnie niż ty, nie oprzytomniałem dopiero za PiS,- pracowałem na to co mamy z pozostałymi obywatelami kraju od dawna.
    Stąd mówienie mi, że PiS stworzył RP, jest dla mnie i dla pozostałych Polaków bolesne, bo to znaczyło by, że myśmy przespali tamten okres, za to ty ciężko pracowałeś w Niemczech
    i dzięki takim jak ty, z bułą w kieszeni a i za wstawiennictwem PiS, nagle ozdrowieliśmy, obudziliśmy się z letargu, otworzyliśmy oczy a tu:
    Kraków pełen turystów, warszawa z Manhattanem, do Gdańska, Wrocławia ,Szczecina, Rzeszowa, Warszawy, Łodzi jedziesz jak gość.
    I aż trudno uwierzyć, że to dzięki PiS, a dzień wcześniej tego nie było.

    PiS niech robi swoje, to cieszy- cokolwiek zbudują będzie nasze, ale wmawianie ludziom, że to tylko oni stworzyli kraj, jest nie fer.

    Nie chciałbym, aby po PiSie kolejna opcja przyszła, zainstalowała swojego Kurskiego i ogłupiała ludzi, że PiS to było samo zło a Kaczyński to ............. -amen.

    11 Cytuj
  • 25 mar 2020

    Wrzucam poniżej link o mocy naszych banków.
    I o marzeniach o potędze. Moc naszych banków jest mniejsza od mocy naszej zdolności militarnej, a że militarną potęgą nie jesteśmy, możemy się domyślić jaką jesteśmy potęgą finansową.
    Wszystkie nasze banki w Polsce mają mniejsze aktywa niż dwudziesty pod względem wielkości bank w Europie.

    https://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/305319999-Aktywa-bankow-Polskie-banki-w-ogonie-pod-wzgledem-skali-w-Europie.html

    2 Cytuj
  • 25 mar 2020
    bono napisał/a:

    Niedobrze, że nie masz wyczucia żartu

    Cytuj
  • 27 mar 2020

    Wygląda to tak.
    największy polski bank PKO BP jest mniejszy od dwudziestego banku w UE prawie 10 razy, a dwudziesty bank (Standard Chartered) pod względem wielkości w Europie, jest mniejszy o 4.5 raza od największego banku w EU.

    Wszystkie banki w UE razem to przeogromny potencjał w EURO, i zachwianie takim potencjałem jest o wiele cięższe, aniżeli PLN-em, którego potencjał łączny wszystkich polskich banków, jest równy z potencjałem tego dwudziestego banku w UE.

    Stąd małe kapitałowo państwa poszły pod skrzydła EURO, aby konik z UE nie sterował kursem ich waluty, a wielki konik z UE - Soros, potrafi mieszać polską walutą w te i wewte,

    Zrobił to w swoim czasie na funcie brytyjskim i doprowadził do takich problemów finanse brytyjskie, że ówczesna premier Thatcher , przyporządkowała funta, DM ( marce niemieckiej).
    Umówmy się, że potencjał nasz do potencjału brytyjskiego ma się nijak.
    Stąd pomysł państw europejskich, stworzenia w UE wspólnej waluty, której żaden Soros nie ruszy .

    3 Cytuj
  • 28 mar 2020

    ....a ten swoje i swoje więc po raz kolejny : OK ale nie teraz :-)))
    wyciągnij ten wątek następnym razem, tak mniej więcej za rok :-)

    1 1 Cytuj
  • 28 mar 2020
    Vivaldi napisał/a:

    ....a ten swoje i swoje więc po raz kolejny : OK ale nie teraz :-)))
    wyciągnij ten wątek następnym razem, tak mniej więcej za rok :-)

    Chiny po tym kryzysie będą pierwszą gospodarką świata i zajmą miejsce USA.
    Przypomnę że USA w podobnej sytuacji (po I Wojnie Światowej) stały się potęgą,
    dziś Chiny mają podobną rolę, gdy świat walczy z korona wirusem a oni na pomocy robią przeokropny biznes.
    Znowu twoja inteligencja, sugeruje że za rok to my będziemy pierwszym wygranym kryzysu i znajdziemy miejsce w szeregu obok Chin. A PLN zajmie miejsce Franka szwajcarskiego.
    Ale tak nie będzie, dlaczego? bo nagromadzenie pieniędzy świata największe w Europie ma Szwajcaria a po niej Wielka Brytania, a na świecie Chiny i USA.
    Nasz kapitał to bank PKO BP, którego kapitał sięga od Szczecina do Przemyśla i od Suwałk do Szklarskiej Poręby. I nawet jak PKO BP kupi wszystkie banki w Polsce. jego zasięg będzie podobny.
    Zaś kolejny we wielkości bank hiszpański, Santander sięga całej Europy, Ameryki i Afryki
    O czym ty chłopcze mówisz, nie masz zielonego pojęcia o finansach świata.

    Biznes świata nie polega na deklaracji furera,. prezesa, królowej Elżbiety czy słońca Korei,
    tylko na szmalu, którego u nas nie ma, nawet jak prezes z ekipą PiS dadzą sygnał do wszczęcia drukowania PLN- dzień i noc, to ty będziesz firemką rzemieślniczą, a Orlen
    dalej graczem lokalnym.

    Kapitał świata nie podlega demokratyzacji, jego nagromadzenie to zgoda przywódców państw, że jego niektórzy obywatele mogą być bogatsi od państwa (nawet w Chinach).
    PiS swoją państwowością chce podbijać świat. Żadnemu państwu państwowy kapitał, nie pomógł podbić finansowo pozostałych państw. A próbowali to różni .

    A jeżeli przywódca, typu Putin nie zgadza się z takim podziałem, kapitał jego poddanych jest transferowany poza kraj i poza krajem pracuje dla innych nacji.

    3 2 Cytuj
  • 28 mar 2020
    bono napisał/a:

    Chiny po tym kryzysie będą pierwszą gospodarką świata i zajmą miejsce USA.
    Przypomnę że USA w podobnej sytuacji (po I Wojnie Światowej) stały się potęgą,
    dziś Chiny mają podobną rolę, gdy świat walczy z korona wirusem a oni na pomocy robią przeokropny biznes.

    Większego idiotyzmu dawno nie słyszałem. Czyli twierdzisz że wszystkie kraje EU znów uzależnią się od Chin tak jak miało to miejsce teraz? Gross produkcji nadal jest w Chinach a epidemia o której kłamał komunistyczny rząd spowodował rozprzestrzenienie się tego wirusa na cały świat. Kiedy wszystko stanęło w Chinach to kto miał produkować te maseczki i stroje ochronne?
    Widzisz koleżko sympatyczny, mocne państwo to takie którego gospodarka jest samowystarczala a w dodatku kontroluje rynki (vide społeczeństwa) innych krajów. Po epidemii Chińska gospodarka padnie bo większość krajów UE wycofa produkcję z ich rynku do siebie, po nauczce COVID-19. A w Chinach ludzie wyjdą na ulicę (tak jak to zrobili w grudniu ubiegłego roku). Chinom grozi katastrofa gospodarcza.
    Wspomnisz moje słowa.

    3 Cytuj
  • 28 mar 2020

    [cytat=Mysleniczanin007 mocne państwo to takie którego gospodarka jest samowystarczala a w dodatku kontroluje rynki (vide społeczeństwa) innych krajów. .[/cytat]

    A które to, to państwo jest obecnie?
    I dlaczego miało by zmądrzeć, jeżeli do tej pory było głupie?

    Obecnie rządzi kasa a nie polityka, przynajmniej na zachód od Rosji, myślę że tak pozostanie.
    Trump to żaden polityk, to biznesmen.

    1 1 Cytuj
  • 28 mar 2020
    bono napisał/a:

    A które to, to państwo jest obecnie?
    I dlaczego miało by zmądrzeć, jeżeli do tej pory było głupie?

    Obecnie rządzi kasa a nie polityka, przynajmniej na zachód od Rosji, myślę że tak pozostanie.
    Trump to żaden polityk, to biznesmen.

    Sam sobie odpowiadasz na własne pytanie:
    Biznesmen=kasa.
    Jeżeli tego nie widzisz to albo nie masz pojęcia o biznesie albo udajesz.

    1 2 Cytuj
  • 29 mar 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Sam sobie odpowiadasz na własne pytanie:
    Biznesmen=kasa.
    Jeżeli tego nie widzisz to albo nie masz pojęcia o biznesie albo udajesz.

    ????

    Cytuj
  • 29 mar 2020
    bono napisał/a:

    Chiny po tym kryzysie będą pierwszą gospodarką świata i zajmą miejsce USA.
    Przypomnę że USA w podobnej sytuacji (po I Wojnie Światowej) stały się potęgą,
    dziś Chiny mają podobną rolę, gdy świat walczy z korona wirusem a oni na pomocy robią przeokropny biznes.

    Nie raz i nie dwa powtarzałem, że Chin nie wolno lekceważyć. Wtedy kiedy wychodziliśmy z ziemianek (dot.całej Europy) oni mieli już kalendarz, astronomię i matematykę. Współcześnie już uczyli się pilnie technologii całego świata ucząc się pilnie na najlepszych uczelniach poza swoim krajem. Następnie zaczęli u siebie od kopiowania aby za kilka lat produkować jako własne dla całego świata. W między czasie stali się właścicielami minerałów prawie w całej Afryce. Blokady wejścia do Europy ominęli kupując marki, fabryki i patenty. Możesz nie udowadniać oczywistości?
    Przez dziesiątki wątków mówisz o globalizacji, piejesz z zachwytu o handlu bez granic o tym, że kapitał nie ma granic a nagle jesteś zdziwiony, że Chiny stanęły i świat stanął? Przecież byłeś pierwszy który sprzedałby każde przedsiębiorstwo krajowe komukolwiek.
    Pierwszy krzyczałeś, że na popycie wewnętrznym daleko nie zajedziemy, byłeś przeciwnikiem samowystarczalności.
    Przyszedł czas na weryfikację. Czas zweryfikuje niezależność europejską na każdym poziomie. Problem w tym, że będziemy mieć pod górę, podnieść w różnych dziedzinach "naszą" gospodarkę uzależnioną pośrednio od rynku zależnego od Chin ale w podstawowych dziedzinach tych które decydują o przeżyciu jest szansa, że gdy przetrzymamy to będziemy karmić Europę. Nie zdziwiłbym się, gdyby polskie rolnictwo zastąpiło miejsce np polskiego transportu w Europie. Gdy na nowo uruchomimy ugory za które UE płaciła byle tylko kosić trawę ale absolutnie nie uprawiać.
    W mojej ocenie może nastąpić reaktywacja PGR-ów i jest duża szansa, że transport będzie na rzecz rolników woził produkty do Europy a nie półprodukty przerzucał między fabrykami niemieckiego, francuskiego czy włoskiego właściciela.

    Bono robisz gównoburze w temacie EURo. Będąc fachowcem od EURo jak tam twoje oszczędności? Wyciągasz już ze skarpety czy jeszcze dopychasz? Wygrałeś czy straciłeś? Przed tobą wielkie możliwości dlaczego ich nie wykorzystujesz?
    Mam takie pytanie : ile EURo jesteś w stanie zapłacić dzisiaj za maseczkę? :-)))
    Jej wartość w imporcie z Chin to około kilka eurocentów :-)))
    A może potrafisz uszyć taką maseczkę? Zdziwiłbym się gdyby ktoś taki jak ty miał maszynę do szycia w domu - o obsłudze nie wspomnę.
    Jeśli nie, to ja potrafię :-) czekam na twoją ofertę. Bierz skarpetę i wpadaj.
    I to całe podsumowanie twojej dywagacji o EURo, PLN, bankach, umiejętnościach produkcyjnych i porównaniach w tym czasie.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz