Forum » Sport

Cracovia

  • 31 mar 2011

    [quote=gość: Wisła Krakow] mowiac ze Wisla jest anty tak samo jak cracovia osmieszacie sie... My jak robimy cos anty to robimy to z jajem jak np. vlepki czy wspomniana koszulka judasbusters.. U was ciezko znalezc gadzet ktory nie bedzie mail przekreslonej białej gwiazdy... Co do grafów to porownaj sobie w Krakowie ansze i Wasze. U nas jest bardzo duzo pieknych grafiti Wislackich, niekiedy sa robione dla was prezenty jak np. na swieta wielkanocne, boze narodzenie czy dzien kobiet ale sa to robione grafy anty z jajem. Jasne ze mozna i znalezc takie z przekreslona zydowska gwiazda bo i takie sa potrzebne ale wiekszosc scian jest ozdobiona wislacko czego nie mozna powiedziec o was gdzie praktycznie nawet w tagach uzywacie przekreslonej gwiazdy. (to wasz herb czy co ? ) co do pociskow na meczach. Prawda jest taka ze co mecz cisniecie po Wisle i nie mow mi ze jest inaczej bo nie masz racji. Zauwaz na Wisłe, my jedziemy wam tylko na derbach ale to sie rozumie samo przez siebie bo to specyficzny mecz. Nawet wasz przywódca M. nosi kurtke ze skóry z przekreslona gwiazda a bardzo znany kibic T. ma wydziarana "anty Wisłe" z tyłu głowy. Podsumowujac to smieszy nas to wasze anty i nie tylko nas bo i cała Polske bo wszyscy sie juz smieja ze zeby byc prawdziwym kibicem Cracovii trzeba:1.Nienawidzić Wisły.2.Dopiero kochac swoj klub. Nawet jest filmik na youtube gdzie bodajze na wyjezdzie w Grodzisku kibic waszej druzyny dostaje po głowie za to ze nie chce spiewac WTSK. My robimy anty z jajem i sporadycznie zebyscie nie pomysleli ze o was nie pamietamy a wy anty jestescie cały czas :) I fajnie bo wasza nienawisc umacnia nasza wiare! [/quote]

    moje posty tez lecą.....niestety...

    a wiec zacznę kulturalniej.

    Tak M ma taką kurtkę, tak T ma anty gwiazdę wytatuowaną z tyłu głowy. I co z tego? dla mnie to moze miec nawet na czole myszkę miki jak mu to się podoba-:) To są nasi hooligani i rzeczą oczywistą dla nich(POWTARZAM DLA NICH!!!) jest to, ażeby pokazywać na kazdym kroku nienawiść do Was i vice-versa. Po Twoim poscie widzę, ze jestes zoorientowany w swiadku kibicowsko-hooliganskim, ale...Twoj post jest bardzo subiektywny i broniący tylko Waszej strony błoń, gorszej oczywiscie, zeby byla jasnosc-:)

    Miłość do klubu...jest rzeczą oczywistą dla wszystkich kibiców, niewazne czy Cracovii czy innego klubu, jest to sprawa pierwszorzędna. Nie bedę ukrywał, ze Wasze porazki mnie cieszą, ale radosc ze zwyciestwa mojej kochanej Cracovii jest najpiękniejsza i największa! Dlatego jesteś tu w błędzie, bierzesz wszystkich do jednego worka...slynne filmiki na YT z Daany Dayerem...wywiady z Waszymi Hoolsami-tam tez jest to pokazane...ta nienawisc...dla nich własnie to jest sprawą pierwszorzędną(nieważne czy Nasi czy Wasi hooligani-wszyscy oni są sobie równi).

    Na meczu w Grodzisku byłem...sytuacje widziałem na własne oczy, chcesz to moge Ci przesłac na privie szczególy. Ten cham na Cracovię wstępu nie ma! tyle na forum publicznym mogę o tej całej sprawie napisac.

    To ja zapytam o wasz wyjazd do Kielc na nowy stadion...to był jeden z pierwszych wyjazdów...tam miedzy sobą zescie sie bili? a konkretniej najpierw solo, a pożniej lincz...co Ty na to?

    Bolek:

    Ja sie cały czas pytam jak bedziecie reagowali przy ewentualnym zwyciestwie w derbach(nie daj Boze)...Zawsze nad Wami(cenzura) Izraelczykami?:)

    1 Cytuj
  • 31 mar 2011

    [quote=gość: qw1KSC]No wlasnie jeszcze kiedys moznabylo mowic o przepasci ale dzis? roznicy juz tak wielkiej nie ma. Do przykladow podanych wyzej przezemnie moge jeszcze dodac koszulki waszej Wieliczki czy ostatnie dwie derbowe oprawy ktore byly anty w porownaniu do naszych pro klubowych.[/quote]

    Słuszna uwaga kolegi. Przecie kibice, którzy kochają tak swój klub a tu dwa razy z rzędy taki ANTY oprawy??? Ale z jajem to mozna im wybaczyć:-)

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Nie idzcie tą drogą :)
    Na 20 meczów 12 porażka i już rozpoczęte pozasportowe kombinację jak tu nie spaść z ligi /licencje dla innych drużyn/

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Odwróć tabelę - krakowia na czele. Heheheheheh

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    [quote=gość: Osi] Odwróć tabelę - krakowia na czele. Heheheheheh [/quote]

    Tak się zastanawiam, czy ten post wnosi coś do dyskusji? :(

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Taki_Gościu - oczywiście że tak, zobacz na wpis z innej strony. JEśli odwrócisz tabelę krakowia jest w na pierwszym miejscu w lidze, a więc nie jest tak źle, prawda ?

    Znowu trzeba będzie przy zielonym stoliku załatwiać utrzymanie w lidze dla tego klubu. Stawiam na to że Polonia Bytom nie otrzyma licencji i po raz trzeci z rzędu klub który nie zasługuję na gre w ekstraklasie znowu się utrzyma.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    [quote=gość: Osi]
    Znowu trzeba będzie przy zielonym stoliku załatwiać utrzymanie w lidze dla tego klubu. Stawiam na to że Polonia Bytom nie otrzyma licencji i po raz trzeci z rzędu klub który nie zasługuję na gre w ekstraklasie znowu się utrzyma. [/quote]

    Z tą częścią Twojej wypowiedzi w całości się zgadzam. Dwa razy Cracovia przy zielonym stoliku uratowała dla siebie ekstraklasę, teraz Polonia Bytom tez jest bez szans, ale może sprawiedliwości stanie się za dość bez zielonego stolika. Chyba, że Podbeskidzie nie otrzyma licencji???

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Osi...analfabeto naucz sie pisać!

    taki gosć: Cracovia uratowała sie przy zielonym stoliku? a to wina Cracovii ze np. Polonia Bytom nie spełnia wymogów licencyjnych? CZy to wina Cracovii ze Podbeskidzie tez tej licencji moze nie dostac?

    Nawiasem mowiąc to wiecej jest postów cieszących sie z porazki Cracovii, aniżeli ze zwyciestwa Wisły(temat o Cracovii i Wisle)...a przeciez to nasza nienawiśc jest taka obłędna , a Wasza miłosc jedyna i prawdziwa!!

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Do Isaac KSC:

    Przypomnę Ci końcową tabelę sezonu 2008/2009:

    14. Cracovia Kraków 30 7 9 14 24:40 30
    15. Górnik Zabrze 30 7 8 15 20:33 29
    16. ŁKS Łódź 30 10 5 15 27:43 35

    I dla przypomnienia: ŁKS Łódź nie dostał licencji na grę w Ekstraklasie i został przesunięty na ostatnią lokatę w tabeli.

    To tak apropo's mojego posta powyżej.

    Cytuj
  • adzygmunt 4 kwi 2011

    Szkoda mi Cracovii, ale coś tam, nie bardzo mam rozeznanie, dzieje się źle od czasu zwolnienia trenera Majewskiego

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Do taki gość: Ale piszesz to tak, jakby jakies "złe moce" Cracovii sprawiły ze ŁKS nie dostał licencji? Nie spelniali wymogów-nie dostali licencji, dla mnie oczywista sprawa i nie patrzę tu przez pryzmat Cracovii....oczywiscie nie cieszy mnie fakt takiego utrzymania, ale bylismy na przed ostatnim miejscu i było by chyba czystym debilzmem nie skorzystac z tego.

    adzygmunt: zaczęlo się zle dziać własnie odkąd zatrudniono tego pana na stanowisko szkoleniowca Cracovii...tylko te czwarte miejsce, które zdobył z Cracovią niektórym zamydiło oczy...

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Szanowni,
    żyjemy w Polsce i obowiązuje nas ustawa o języku polskim - dlatego apeluję do myślących o używanie nazewnictwa Polskiego, a więc klub o którym piszecie nazywa się krakowia.

    Proszę nie kaleczyć jeżyka polskiego.

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    A która liter w 'Cracovia' nie należy do języka polskiego?

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    [quote=Isaac KSC] Do taki gość: Ale piszesz to tak, jakby jakies "złe moce" Cracovii sprawiły ze ŁKS nie dostał licencji? Nie spelniali wymogów-nie dostali licencji, dla mnie oczywista sprawa i nie patrzę tu przez pryzmat Cracovii....oczywiscie nie cieszy mnie fakt takiego utrzymania, ale bylismy na przed ostatnim miejscu i było by chyba czystym debilzmem nie skorzystac z tego.
    [/quote]

    A nie wydaje Ci się, że byłoby uczciwiej rozegrać baraż z trzecią drużyną pierwszej ligi? Pewnie tak, ale PZPN postanowił inaczej. Cała Polska mówi, że zrobił to na prośbę prof Filipiaka

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Drogi Isaac KSC,
    proszę o informację jak należy po Polsku pisać nazwę miejscowości: Krasnystaw czy "Crasnystav" ?
    Podobnie sprawa wygląda z Krakowem a nie Crakovem. Nie kalecz Naszego ojczystego języka. Dlatego zwracam uwagę, że poprawną formą pisowni jest krakowia a nie "cracovia". I w ten sposób proszę pisać o tym klubie.
    Tak na marginesie, nie jestem specjalistą od etymologii nazw, ale ciekawi mnie skąd się bierze rodowód słowa cracovia ? To jest jakich hebrajski dialekt polskiego słowa Kraków. Niemcy na Kraków mówią Krakau, a żydzi cracovia ?

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    do taki gość:
    Pewnie zeby było uczciwiej...ja powiem więcej to druzyna, która zajęła trzecią lokatę w pierwszej lidze powinna wejść do ekstraklasy, a Cracovia spaść do pierwszej ligi. Ale tak sie nie stało, i ja jako kibic Cracovii płakac z tego powodu nie będe...

    cała Polska tez mowiła, ze Cracovia awans(awanse) kupiła....tylko do dzis jej tego jakos nie udowodniono, wszystkie inne druzyny o ktorych mowiono, ze sa zamieszane w korupcje zostały ukarane..tylko nie Cracovia , pewnie tez Filipiak maczał w tym palce!
    Więc mówić to sobie mozna...

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    [quote=gość: only Misiek] Drogi Isaac KSC,proszę o informację jak należy po Polsku pisać nazwę miejscowości: Krasnystaw czy "Crasnystav" ?Podobnie sprawa wygląda z Krakowem a nie Crakovem. Nie kalecz Naszego ojczystego języka. Dlatego zwracam uwagę, że poprawną formą pisowni jest krakowia a nie "cracovia". I w ten sposób proszę pisać o tym klubie.Tak na marginesie, nie jestem specjalistą od etymologii nazw, ale ciekawi mnie skąd się bierze rodowód słowa cracovia ? To jest jakich hebrajski dialekt polskiego słowa Kraków. Niemcy na Kraków mówią Krakau, a żydzi cracovia ? [/quote]

    A więc szanowny kolego: (jestem w szoku pierwszy wzrot grzecznowściowy skierowany w moją stronę-:)

    Nazwa CRACOVIA pojawiła się przed rozpoczęciem turnieju jesiennego w 1906 roku, organizowanego przez dr. Tadeusza Konczyńskiego. "Akademicy" doszli wówczas do wniosku, że zespół winien mieć własną nazwę i właśnie łacińska nazwa miasta nadaje się na to najlepiej.I stąd wzięła się nazwa klubu- Cracovia.
    Czyli jak widzisz Kraków to inaczej CRACOVIA!:-) I to nie jest hebrajski tylko łacina, którą biegle władały w tamtych czasach elity przyszłego Państwa Polskiego! Bo jak zapewne wiesz Cracovia od jej powstania była klubem elit i inteligencji Polskiej!!!

    Myśle ze rozwiązałem Twój problem-:)

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    Przypominam Ci kolego, że lata przedwojenne to historia klubu związana była z judaizmem a nie inteligencją. NA szczęście czasy się zmieniają, i dobrze - bo nie tylko krakowia ma się czego wstydzić. Wisła również nie jest idealna i nigdy taka nie była (np. Misiek, fanatyzm kibicowski prowadzący do śmierci kibiców innych drużyn).

    Na swoją historię nie mamy wpływu, ale na czasy obecne tak. Zobacz kolego na obecny tan rzeczy.

    Krakowia - dresy, trochę koksów, przeżuty, blokersi, złodzieje (kradnący z magazynu flagi klubowe), odrażający kryminaliści (Maleńczuk). Średnie wykształcenie to szkoła podstawowa i zawodówka.

    Wisła Kraków - studenci, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce (P.Cupiał), biznesmeni, managerowie, sponsorzy, media (meczów krakowi nikt nie chce transmitować), dziennikarze sportowi, ludzie sukcesu dla których nie jest problemem jechać do Rzymu na mecz swojej drużyny w ilości 6 tys osób (czytaj sześciu tysięcy osób) - czyli dwa razy więcej osób niż średnio na mecze krakowi przychodzi. Dzięki takim klubom jak Wisła Kraków możemy uczyć się gry od zespołów ze ścisłej czołówki światowej i najlepszych Lig (Hiszpania - Real, Niemcy - Schalke, Włochy - Lazio, AC Parma, Anglia - Glasgow Rangers itp.).

    Wisła jako klub sukcesu (liczne Mistrzostwa Polski), który jednoczy w swoich szeregach piłkarzy różnych nacji i stylów. Stąd obecność w naszych szeregach np Izraelczyka. Do póki nacje nie będą rządzić naszym klubem nie mam nic przeciwko, chodź czasami mi żal że tak mało młodych Polaków gra w tym klubie, ale nowoczesne klubu europejskie rekrutują piłkarzy z całego świata (Real, Barcelona...)

    Na koniec jeszcze dodam, że Myślenice od wielu lat uczestniczą w życiu Wisły Kraków. Pamiętam jako mały chłopak z zespołem muzycznym pojechałem na memoriał organizowany na Wiśle. Od tamtej pory zakochałem się w tym klubie. Jestem z tego DUMNY, że moje miasto MYŚLENICE jest mocno zaangażowane w obecną historię Wisły Kraków.
    Mam tu na myśli właściciela, pracowników (pozdrowienia dla Marcina B.), i rzesze kibiców :-) NA POŁUDNIU BEZ ZMIAN, MYŚLENICE WIERNE WIŚLE.

    Przed wojną Myślenice zostały zdominowane przez żydów, którzy zmonopolizowali handel hurtowy i detaliczny, niedopuszczając do handlu Polaków (sprzedawali im towar w wyższych cenach niż żydom co miało bezpośrednie przełożenie na ich poziom cenowy). Dzięki takim ludziom jak Pan Doboszyński i prawdziwym Polakom z Myślenic - historia naprawiła swoje błędy.

    Jeśli jesteśmy przy nazewnictwie ulic, porównaj sobie stadion na Kałuży a stadion przy ulicy Reymonta lub stadion imienia Henryka Reymana. Już na pierwszy rzut oka, rysuje się duża różnica między intelektualistami a miernotą.

    W 1906 roku nie istniała ustawa o języku polskim. Obecnie istnieje, dlatego szacunek do Naszego Państwa, Narodu i władzy wymaga na nas używanie nazwy krakowia.

    I nie pisz tekstów "Czyli jak widzisz Kraków to inaczej CRACOVIA" bo się ośmieszasz ! Nie ma w Polsce takiego miasta jak cracov. Zobacz do słownika języka polskiego.
    I jeszcze jedno, ponieważ kibice krakowi mają za złe, że od zawsze Wisła Kraków dominował piłkarsko i organizacyjnie nad krakowią wymyślają, że Wisła jest klubem milicyjnym. Nie wiem w jakiej epoce kibice krakowi żyją, ale od przełomu lat 80 i 90 w Polsce jest Policja a Wisła Kraków nie ma obecnie żadnego związku z nimi. Kibice krakowi, aby leczyć wstyd za wyniki swojego zespołu, kompleksy lepszego sąsiada, zazdrość na meczach swojej drużyny, zamiast ją dopingować skupiają się na antydopingu. A co my kibice Wisły robimy sobie z tego ? Śmiejemy się z głupoty.

    Można by tak godzinami ... ale pytanie po co ? Są ludzie myślący i mający z myśleniem problemy.

    Na koniec zagadka. Który z klubów piłkarskich w meczu derbowym przez 50 lat nie wygrał z Wisłą Kraków na naszym boisku ?

    Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • 5 kwi 2011

    Dodam jeszcze trochę prawdziwej historii krakowskiej piłki nożnej. Przed wojną Wisła Kraków była klubem katolickim a krakowia żydowskim.

    O krakowi prawdę mówił jeden z ich piłkarzy w 1924 roku Aleksander Pychowski cyt.: "cracovia to klub stworzony z jednostek pochodzenia żydowskiego [...] społecznie i etycznie niżej stojących jednostek".

    Kolejny cytat.:
    "Różnice między tymi klubami były na tyle duże, że w sporach na forum KOZPN syjonistyczna cracovia nie miało oporów przed zawieraniem taktycznych sojuszy z niechętną żydom Wisłą".

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    Fajna ta crakovia - Kucharski oskarża Filipiaka, czyli interesy robione z Cracovią...

    Raz – to może mógłby być przypadek. Dwa razy – nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Ale trzy? Dziwnie dużo osób ma pretensje do Janusza Filipiaka (dumnie tytułowanego przez wszystkich profesorem – nie za bardzo wiemy czemu, bo nie zauważyliśmy, by o wielu naszych trenerach mówić „magister”), że nie dotrzymuje umów. W dodatku są to umowy na tak niepoważne kwoty, że naprawdę można się zastanawiać, czy coś z właścicielem Cracovii nie jest nie tak...

    O całej sprawie możecie przeczytać klikając tutaj - zgrubsza chodzi o to, że Cezary Kucharski płacze, iż nie zapłacono mu prowizji za transfer Kuliga. No i nie dość, że płacze, to jeszcze się na Cracovii mści. Odradza wszystkim współpracę z tym klubem, blokuje piłkarzy, między innymi Marcina Robaka. Kucharskiemu się nie dziwimy, bo też nie lubimy, jak ktoś na robi w balona.

    Z kolei Filipiak sprzedaje dziennikarzowi całkowicie żenujące gadki - zamiast wytłumaczyć całą sprawę raz na zawsze, to opowiada, że menedżerowie w Polsce przypominają działaczy z Pekinu (tych co śpią na trawnikach) i w ogóle są z poprzedniej epoki. Bzdura to całkowita, bo akurat Kucharski z poprzedniej epoki nie jest i w ogóle na polskim rynku nie działa chyba ani jeden menedżer, który zaczynałby tę pracę przed 1989 rokiem...

    Tak więc panie Filipiak - bogaty pan jest, ale jak pan zapłaci ludziom, którym jest pan winiem pieniądze, to pan specjalnie nie zbiednieje. A wstyd będzie mniejszy.

    źródło: http://www.weszlo.com/news/943

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    [quote=Isaac KSC] do taki gość:
    Pewnie zeby było uczciwiej...ja powiem więcej to druzyna, która zajęła trzecią lokatę w pierwszej lidze powinna wejść do ekstraklasy, a Cracovia spaść do pierwszej ligi. Ale tak sie nie stało, i ja jako kibic Cracovii płakac z tego powodu nie będe...

    [/quote]

    Po raz pierwszy się z Tobą zgadzam :)

    Cytuj
  • adzygmunt 5 kwi 2011

    Nie bardzo rozumiem Wasze rozmowy. Co chcecie szanowni panowie udowodnić?
    To jest tak jakbyście uparli się udowodnić wyższość świąt Bożego Narodzenia na Wielkanocą albo odwrotnie. Nazwa klubu jest rzeczą umowną, tak samo jak moje nazwisko, Twoje.
    Jeśli uprę się, to nazwę mojego psa łajza i tak go będą inni wołać, choć to może medalista 100 wystaw międzynarodowych!
    Cracovia jest nazwą i niezależnie od etymologii, tak być powinna pisana. Tak jak Wisła, Legia. Lechia itd.
    Co do historii.
    Wiele napisaliście panowie jak to było w okresie międzywojennym. Zresztą bez konkretów i wg Waszego "widzimisię"
    Skrzętnie unikacie powojennej prawdy aż po rok 1989
    Tym co nie pamiętają. Po wojnie kluby podporządkowane zostały zrzeszeniom. Lechia Gdańsk np budowlańcom. Legia wojskowym /do dzisiaj kibice śpiewają "CWKS" Lech kolejarzom, Wisła milicji i była "Gwardią" To byli możni sponsorzy. Cracovii się nie udał sponsor, najpierw MPK Kraków, później byli Ogniwem, jeszcze później Spartą, czyli zrzeszenie spółdzielców. I było źle z kasą bo zawodnicy zatrudnieni w milicji, w budowlance stoczni czy na kolei mieli lepsze pensje takie były wypaczenia sportu niby amatorskiego w Polsce.
    I po co skakać sobie do oczu?
    Ps Ktoś chciał udowodnić, że Cracovia nie wygrała derbów z Wisłą przez z górą 50 lat. I strzelił sobie w kolano.
    W roku 1948 Cracovia wygrała z Wisłą w barażach i została mistrzem Polski.
    Piszę to Wam nie jako kibic Wisły czy Cracovii a Lechii.
    Kto rzuci nożem we mnie. Misiek siedzi, to któryż Was przejmie pałeczkę?

    A przy tym:
    Posiada tytuł profesora zwyczajnego nadanego mu przez AGH To łatwo spawdzic w googlach.
    Co nijak się ma do sportu, ale to już inna "para kaloszy" panowie zacietrzewieni forumowicze!

    Cytuj
  • 6 kwi 2011

    [quote=gość: PiterS]
    O krakowi prawdę mówił jeden z ich piłkarzy w 1924 roku Aleksander Pychowski cyt.: "cracovia to klub stworzony z jednostek pochodzenia żydowskiego [...] społecznie i etycznie niżej stojących jednostek".
    [/quote]

    o poglądach tego piłkarza krążą legendy... może jeszcze hitlera zacytuj...
    Boże, kibice wisły nie mają mózgów...

    Cytuj
  • 7 kwi 2011

    Red a czego Ty chcesz od takich osobników jak PiterS? Czyli kibicós sukcesu ktorzy kibicuja zwisle bo zdobywal co 2 lata mistrzistwo hahaha

    Cytuj
  • 7 kwi 2011

    a ja z całego serca życzę Wiśle mistrzostwa Polski a Cracovii utrzymania się w Extra klasie .

    Cytuj

Odpowiedz