Forum » Sport

Barwy biało - czerwone.

  • adzygmunt 15 paź 2009

    Usprawiedliwienie
    Nic nie napisałem bo nie było prądu.
    A komentarz do komentarza - nie lubię!
    Mój stosunek do PZPN nie jest ambiwalentny. Już go wyłożyłem w postach.
    Ci panowie głównie grabią nie szkolą. Mnożą ligi na potęgę, ilość zespołów w grupach.
    Grabież to jedyne słowo, które tu pasuje.
    Zapytajcie wszystkich działaczy tych malutkich A, B, C itd, itp klubów co dostali od związku.
    Kiedyś nie tak przecież dawno byłem w zarządzie małego klubu. Czy dostawaliśmy coś z PZPN? Owszem upomnienienia i wezwania do zapłaty nawet tych z przed wielu lat!!!
    To jest polityka PZPN. Wybudować szklany wieżowiec wyposażyć biura w stołki do siedzenia, dobre apanaże i wycieczki. To już zeszło na poziom wojewódzki. Niżej nie zejdzie bo... trzeba by dzielić sie z kasą, choć - pensyjki już zeszły!!!

    Cytuj
  • Marek Stoszek 15 paź 2009

    ...I wszystko w temacie dogi AdZygmuncie zapomniałeś jeszcze Dodać że jak coś cudem Boskim uda się wygrać to mówią:" Myśmy to , myśmy tamto" . Małe , średnie kluby...a kto by się nimi przejmował ale jak są to można je wydoić a czemu nie! Skłonny jestem poprzeć zdanie które kiedyś czytałem że niech nam w cholerę odbiorą to Euro byle by z tymi pijawkami zrobić porządek.Ale tego chyba nie doczekamy !!!

    Cytuj
  • 29 paź 2009

    I stało się Panie i Panowie! Mamy nowego trenera reprezentacji w piłce nożnej. A został nim Franciszek Smuda. Pytanie pozostaje tylko jedno: dlaczego dopiero teraz? Po co było marnowanie czasu na sprawdzenie Majewskiego? Czyżby wybranie Smudy było taką zagrywką "pod publiczkę", dla ratowania własnego, zniszczonego doszczętnie wizerunku? Czyżby to tylko takie mydlenie oczu kibicom było? Że niby dostali kogo chcieli na stanowisko selekcjonera reprezentacji i teraz mają cicho siedzieć? Czyżby więc strach zagościł w betonowym układzie koleżków?

    Cytuj
  • adzygmunt 29 paź 2009

    Zwykły populizm! Lato dał się, lub sam wypuścił - zwalniając Leo. Przecież pensje płaci mu do dzisiaj.
    Majewski po trenerskiej szkole w Kolonii miał być spełnieniem hasła: "to idzie młodość". Została z tego kompromitacja I chłopaczków z PZPN i Majewskiego. Pamiętam jako żywo wiele odmów trenerów co nie chcieli brać reprezentacji na dwa mecze.
    Smuda dla Laty ma być panaceum na zło, które sieją stołkowi dziadkowie. Czy będzie? chcę wierzyć, lecz czy naprawia się zatopioną łódkę od topu masztu? czy raczej od kadłuba?
    Wcześniej trzeba oddzielić betonowy kil by wydobyć ją nad wodę!
    PS Smuda także skończył tę samą trenerską szkołę. Oby to nie była paralela!

    Cytuj
  • Marek Stoszek 14 lis 2009

    Dziś do walki stają "orły Smudy", co prawda nie wiele różnią się od orłów Majewskiego, Benhakera, czy nawet Janasa ale jednak...Jak by nie kalkulowali fachowcy z Pzpn-u to szans na wyjście z grupy już nie mamy :-))). Ciekaw jestem czy zmiana reżysera w telenoweli piłkarskiej zatytułowanej "Totalne dziadostwo" coś da czy jest to kolejna próba reanimacji co tu kryć nieboszczyka?!

    Cytuj
  • adzygmunt 14 lis 2009

    Szukając Zenku coś o Janasie i piłkarzach znalazłem w necie fragment ich dotyczący:
    "...uświadamia jeszcze bardziej dobitnie, że chochliki grasują. Nie myl z tym dużym chochołem, co go Wyspiański wprawił w taniec w krakowskich Bronowicach we dworze niejakiej panny Rydlówny, która to nie wiem, po jaką chorobę trzymała w ogrodzie sznury i ten biedny, zaplątał się w nie i powiedział o sobie:alem wiejski cham. Niech ma! - Sznury służą do wieszania bielizny albo rogu. Dobrze o tym wiedział Wojski, co to mu echo grało jak ogłaszał koniec polowania. Telimena zapewne ten koniec musiała gdzieś go sobie wsadzić, gdy rozpaczliwie szukała mrówek w zakamarkach ciała. Chyba, że ten koniec jej dobrze robił no to szukała długo i wolno! A mrówka jak wirus włazi tam gdzie ją trudno wypatrzyć i usunąć. A one gryzą jak konie owies. A któraż to kobyła lubi go jak seks! Seks na sianku? Matko jedyna wszak to gryzie w gołą dupę. Dobrze, że chłopy są górą, no może nie wszyscy, Janasowi wszakże byli w dole. A siatkareczki, (siatkaróweczki) już nie, a florecisteczki, (floreńki), tak; górą! No to niech trzymają tych ligowych piłkarzy tam gdzie ich miejsce. Jedyne, co naprawdę umieją to; smarkanie przy zatkanej jednej dziurce nosa kciukiem; inne są za małe, nie dziurki- palce! Albo plucie, też im nieźle wychodzi. No to niech ich dziewczyneczki potrzymają dłużej tam, gdzie ich miejsce, to im mrówki do gołej kości dupę ogryzą!
    Oby z chłopakami Smudy nie powtórzył się w/w scenariusz!
    Do boju, do boju. Polska górą jest!

    Cytuj
  • adzygmunt 14 lis 2009

    O matko kopana oszczędź wstydu!!!

    Cytuj
  • 14 lis 2009

    Nic dodać nic ująć Ad. Dzisiejszy mecz z Rumunią to porażka. Rumunia jest zespołem w fazie budowy. Wystarczy spojrzeć na skład w jakim wystąpili. A nasza Reprezentacja nie potrafiła nawet 1 honorowej bramki zdobyć. Zastanawiam się czy może być jeszcze gorzej? Chyba jednak może ... ale już niewiele brakuje abyśmy sięgnęli dna. Ciekawe co zobaczymy w kolejnym meczu?

    Cytuj
  • 14 lis 2009

    Niektórzy sięgają dna żeby się odbić a nasi są wstanie przebić dno lub chociaż wykopać w nim dołek.
    Czasem lepiej budować od nowa niż remontować zachowując stary fundament.

    Cytuj
  • adzygmunt 15 lis 2009

    Smuda dostał placet na budownie wszystkiego od podstaw.
    Zaczął niestety jak poprzednicy. Ściągnął np Kosowskiego, który gra w tym cypryjskim zespole i tam jest dobry. Co to dało? W drugiej połowie ściągnięty. Mimo, tak uważam dobrej gry. Nie miał kto z nim grać bo albo za szybko czy zaskakująco podawał a nasze czyt PZPN-owskie orły nie mogły dolecieć.
    Nie oglądałem pilnie transmisji jednym okiem zerkałem a cały siedziałem w sudoku, ale kiksy Peszki, Dudki, przepuszczona pod brzuchem szmata skutecznie przeszkodziła w rozwiązaniu sudokowej zagadki.
    Niestety kadencja Listkiewicza zostawiła zgliszcza. Na tych resztkach usadowili się dokładnie Ci sami ludzie, tyle, że bez Listka. Problem w tym, że ta zgraja jest mocniejsza od rządu polskiego. Paru ministrów i jeden premier połamał sobie na tym betonie zęby.
    Czy Smuda facet do tej pory niezależny odnajdzie swój styl? Stołkowi z centrali pozwolą mu?
    Obrazu dopełniał Szpak. Temu panu juz dawno powiedziałem do widzenia, a on posłuchał i poszedł zamiast do diabła, to do TVP na miejsce Korzenia?
    Ciemność widzę!

    Cytuj
  • 29 lis 2009

    Nie moge znieść paplaniny komentatorów.
    Po wczorajszym sukcesie Kowalczk - gratuluje naszej krajance, było pewne, że nie wytrzyma tempa 10tki. Kto tylko troche liznął treningu sportowego wie, że szybkośc jest przeciwstawna do wytrzymałości,
    Nie od rzezczy sama Kowalczyk mówiła ze w sprincie bedzie parła do przodu jak czołg. Ona wie co mówi.
    Jestem pewien, że Justyna i trenerzy wyciągną wnioski. Do olimpiady daleko.
    Tylko ta paplanina komentatorów podbijajaca bębenek. W jakim celu to robią? Cyba tylko by podnieść oglądalność stacji.
    Taka polityka stacji odbija sie potem nam wszystkim czkawką.
    A wczoraj po sukcesie Justyna pytana co bedzie jutro, z rozbrajajacym usmiechem odpowiedziała zobaczymy I również tej postawy należy Justynie gratulować
    W dzisiejszej transmisji Jóźwik, którego do niedawna ceniłem za wywarzony komentarz zbagatelizował strate 18 sek na 2 km To dużo powiedział towarzyszacy mu fachowiec. Dla mnie to bardzo dużo.
    Trochę się znam na tym co piszę. Przypuszczam, że Justyna wzięła poprawkę na to, że jeszcze nie ma wytrzymałości do końca wytrenowanej, Pobiegła wolniej zdecydowanie o 10 sekund za wolno. Chciała to nadrobić szybkością, którą wiedziała od wczoraj, że ma i niestety trochę matematycznieie wyszło!
    Wszystko to znaczy że otacza ja sztab myślących ludzi i o małym błędzie do poprawienia, Oni to wiedzą i ja im zycze wspaniałej pracy z taka wspaniałą dziewczyną.

    Cytuj
  • adzygmunt 23 gru 2009
    Cytuj
  • adzygmunt 6 sty 2010

    Zakończenie turnieju czterech skoczni jest półmetkiem rywalizacji skoczków.
    Niestety Adam Małysz bardzo porządnie skacze, lecz pasjonować się nie ma czym.
    Stoch już witał się z gąską, a dziennikarze swoim zwyczajem podbijali bębenek. Szkoda Kamila bo uwierzył im i... nie zdołał nawet złapać wróbelka :D
    Justyna Kowalczyk błyszczy formą. Trener i zawodniczka wiedzą co robią. Nie pozostaje nam nic jak im zaufać. :)
    Jako trochę obeznany w fachu wiem, że przez tak długi czas jaki został do Olimpiady trudno jest utrzymać wysoką formę. Można zatem wysnuć wniosek, że mierzą jeszcze wyżej. Czy tak będzie?
    Trochę na to wskazuje nierówna forma ostatnich biegów. Nierówna nie znaczy, że niska i wysoka. Oznacza dochodzenie do optimum.
    Będzie medal?

    Cytuj
  • adzygmunt 10 sty 2010

    O skokach nie napiszę nic nowego, zatem zmilczę,
    Z ogromną satysfakcją przyjąłem wiadomość, że najlepsza sportsmenka 2009 Polski została J. Kowalczyk.
    Komunikatywna, skromna, z nadzieją i radośnie patrząca w przyszłość. Wykonuje tytaniczna pracę, może być zmęczona, a wiem, że pomaga swoim koleżankom jako tłumaczka.
    Zawsze walcząc o dobry wynik pamięta o taktyce biegu. Głowa pomaga biegać!
    Byłby doskonały wynik Sikory. Nie od dziś wiadomo, że jak strzela to jest ok.
    Myślę, że do Olimpiady Kruczek powinien dociągnąć zawodników, którym najlepiej wychodzi kiwanie do kamery i stawianie rogów.
    A potem czas na przemyślenia przyjdzie!
    Prezes PZN na etacie optymisty powinien podrapać się po głowie z zakłopotaniem!!!

    Cytuj
  • 13 sty 2010

    uwaga już niedługo zaczynamy
    http://www.youtube.com/watch?v=JMdUP5tNxzY

    Cytuj
  • 14 sty 2010

    Co do skoków to myślę, że kluczowe dla Małysza mogą okazać się starty w Zakopanem. Jeżeli tam uzyska dobre wyniki, to myślę że może to mu dać odpowiedniego psychicznego "kopa" przed IO.

    Cytuj
  • adzygmunt 17 sty 2010

    Piłka nożna pierwszej i drugiej połowy z Danią to dwa światy.
    Jak to zrozumieć?
    Nie recenzuję meczu bo... Smuda jest dopiero na początku ustawiania na nowo reprezentacji. Lecz techniki piłkarze powinni nauczyć się w klubach.
    Trzeba czekać.

    Cytuj
  • 20 sty 2010

    Panie i Panowie! Nasi szczypiorniści w rozgrywanych w Austrii Mistrzostwach Europy idą jak burza! W pierwszym spotkaniu nie dali szans Niemcom pokonując ich 27: 25. Dziś biało-czerwoni odnieśli kolejne zwycięstwo! Tym razem, gorycz porażki przełknąć musieli Szwedzi. Polacy pokonali ich rezultatem 27:24. Kolejny mecz zagramy ze Słowenią. Ale awans z grupy i tak mamy już zapewniony. Oby Orły Wenty grały tak dobrze do samego końca. Do boju Biało-Czerwoni!

    Cytuj
  • 21 sty 2010

    Drugi mecz kopaczy Smudy, to najzwyklesza w świecie sieczka ligowa.
    Osłody nie dodaje wygrana. Niestety, nasza extraliga jest taka, czegóż więc można się spodziewać?

    Cytuj
  • adzygmunt 22 sty 2010

    Szczypiorniści zafundowali nam niezły horror, wiedziałem, że chłopcy Wenty, chłopy z krwi i kości nie dadzą się ograć. Szczęście sprzyja lepszym. Aby na pewno?
    To może być mało na drugą rundę!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 22 sty 2010

    Nie jestem aż takim optymistą, by uwierzyć, że Małysz przywiezie z Olimpiady medal. Sport to jednak niewiadoma i może!
    Reszta skoczków "jak cie mogie".
    Kogoś trzeba za wyniki postawić do kąta. Pierwszy w kolejce stoi Tajner, za nim Kruczek.
    Lepisto trzyma Adama na poziomie. Kruczku! po co ty tam w tej kadrze? PZN zaoszczędziłby powierzając kadrę trenerowi Adama. Tylko co miałby do powiedzenia wówczas Tajner, który rządzi z drugiego rzędu?

    Cytuj
  • adzygmunt 23 sty 2010

    Mimo wygranej 6:1 napiszę krótki komentarz: "o matko kopana"!

    Cytuj
  • 23 sty 2010

    co za maruda tutaj spamuje to ręce opadają... najlepiej wszystkich krytykować, najlepiej i najprościej - jeszcze chyba nigdy nasza kadra skoczków nie miała tak dużo punktów pucharu świata nie licząc Adama.
    NIENAWIDZĘ znawców (raczej maruderów) wszystkich sportów na jakiego się kreuje adzygmunt...

    Cytuj
  • adzygmunt 23 sty 2010

    Mógłbym tak jak Tajner, Engler, Szaranowicz i inni dziennikarze /bez komentatorów "Eurosportu", tych cenię/!, oplatać niezgodnie z rzeczywistością. Tylko pytanie po co?
    "antyspam" - maruder, spójrz do słowników, to słowo niezbyt starannie użyte przez Ciebie, oznacza zupełnie coś innego niż wynika z Twojego postu. Piszesz aby coś skrobnąć, czy wnieść jakąś wartość?
    Jeśli uważnie przeczytasz moje posty zobaczysz nie tylko krytykę wg Ciebie, wg mnie opinie, pozytywne i negatywne.
    Na sporcie się znam. Mam na to nie tylko papiery. Doświadczenie także!!!
    A że jak uważasz, mnie nienawidzisz, wolno Ci. To bardzo krótka droga do samookreślenia się jako fanatyk z całym następstwem negatywów tego słowa.
    Niech Ci będzie na zdrowie ! :) !

    Cytuj

Odpowiedz