Forum » Wolne Myśli

MARSZ W OBRONIE WOLNYCH MEDIÓW

  • 13 wrz 2012

    No cóż! Interpretować można na różne sposoby, najlepiej wiernie, bez dopasowywania na doraźne potrzeby.
    Ale też z tego wziął się rozłam w kościele chrzecijańskim, na protestantów, prawosławnych czy anglikanów, że wymienię tylko najważniejsze.
    Każda z tych religii głosi swoje racje i wiarę w tego samego boga a ja żyję w świecie globalnym i nic co ludzkie nie jest mi obce, dlatego w "ciemno" nie przyjmę każdej dowolnej interpretacji, na doraźne potrzeby, mogłem przecież urodzić się w Anglii.

    1 10 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    A ten Rydzyk to jest Ojcem czy nie?
    I dlaczego zakonnice nie każą mówić do siebie Matko- ot tak grzecznościowo ?
    Pytam, bo widzę, że jesteś w temacie, więc zróbmy sprawdzian wykładni teologii, wg Ciebie.

    3 10 Cytuj
  • 13 wrz 2012
    bono napisał/a:

    A ten Rydzyk to jest Ojcem czy nie?
    I dlaczego zakonnice nie każą mówić do siebie Matko- ot tak grzecznościowo ?
    Pytam, bo widzę, że jesteś w temacie, więc zróbmy sprawdzian wykładni teologii, wg Ciebie.

    Ojciec – w Polsce zwyczajowa forma tytularna stosowana wobec zakonników posiadających święcenia kapłańskie, natomiast w pozostałych krajach (zwłaszcza w anglosaskich) wobec wszystkich prezbiterów.
    Początkowo tytuł ojca używany był jedynie wewnątrz zakonów dla odróżnienia wśród ich członków tych, którzy mają święcenia od tych, którzy święceń nie mają. Do XIX wieku w relacjach zewnętrznych prezbiterów będących członkami zakonów tytułowano jednak ksiądz. (→ Ksiądz Robak)
    Obecnie ojcem tytułowani bywają również nie tylko członkowie zakonów, ale również innych instytutów życia konsekrowanego. za Wikipedią.

    9 2 Cytuj
  • adzygmunt 13 wrz 2012

    Można krytycznie o Rydzyku ale cyt "ten Rydzyk" to zbyt pejoratywnie.
    Aby utrzymać się w tym żartobliwym aranżu tekstu"
    Ojcowie, bracia zakonni, opat, a siostry klasztorne? i matki ich przełożone? Coś tak?

    4 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    No to z innej beczki.
    Błędy popełnia lekarz, prawnik, nauczycie, inżynier, piekarz czy elektryk.
    Za swe błędy odpowiadają przed Bogiem i ludźmi, ci drudzy wsadzają ich do więzienia, nakładają kary finansowe, są z błędów rozliczani.
    Ksiądz odpowiada tylko przed Bogiem / nie mówimy o zmianie parafii i takich tam wewnętrznych karach dyscyplinarnych/

    4 8 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    Jest news.
    Mecz Polska Anglia w TV TRWAM- to dobra wiadomość, bo na komputerze sobie go oglądnę.
    Kto będzie komentował i jak-
    Jezusmaria bramka......jest jeden zero.

    3 13 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 13 wrz 2012

    Bono w zasadzie to ja pisałem o słuchaniu a nie interpretacji, która co najwyżej dołączyła się przy okazji wypowiedzi. Najpierw słuchaj potem zabieraj się za interpretację.

    Ps Anglikanie to raczej kwestia nie innej interpretacji Biblii tylko zachcianek króla.

    9 3 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    -Dlaczego unikasz odpowiedzi i odpowiadasz wybiórczo?
    -Niemniej Anglikanie tworzą jednak odrębny kościół, niezależnie od historii powstania, zresztą na bazie kościoła protestanckiego.

    2 10 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 13 wrz 2012

    A po co mam odpowiadać tym bardziej jeżeli ktoś inny odpowiedział? Nie mam nieograniczonego czasu wolę skupić się na słowie sh'ma bo to tu jest istotniejsze

    A w ogóle to nasza dyskusja niewiele ma już wspólnego z niniejszym tematem.

    9 3 Cytuj
  • 13 wrz 2012

    No może poza "brakiem wolności mediów"
    ja nazwał bym to "brakiem wolności w mediach", bo do Trwam i RM, innego aniżeli umiłowany przez pryncypała nigdy nie zaproszą
    a i owszem w tym paskudnym TVN 24 ulubieńcy pryncypała, bywają.
    Więc hura na Warszawę wszyscy wierzący i miłujący Wolność RM i Trwam,
    pokażcie niewiernym siłę dewotników.

    1 12 Cytuj
  • 14 wrz 2012

    Od 1989 roku budujemy demokratyczne państwo. Jest, jak jest. Wiele instytucji działa niesprawnie, przepisy są niespójne. Marzenia "Solidarności" się wypaczyły, ale mamy swoje państwo. Podważanie demokratycznego państwa i warcholizm są nie na miejscu. Trzeba naprawiać, trzeba usprawniać no...i trzeba się pogodzić z demokratycznymi przecież werdyktami. Gdzie był Ojciec Dyrektor jak ludzie Wielkiej Solidarności walczyli o Polskę? Czy on ma moralne prawo tak politycznie bruździć?
    Czemu Kaczyński nie był internowany, był przy Okrągłym Stole, a teraz się tak mądrzy? Czemu tak przykościółkowy PiS połaczył się z Samoobroną? Czy moralnym jest nazywanie obecnej demokracji " kondominium rosyjsko- niemieckim"? Czy w katolickim radiu ma być tyle jadu i polityki?
    Czemu proboszczowie tak pisują? Ewangelizacja, obrona nawet niewygodnych kanonów wiary owszem, ale czysta polityka nie. Księża mają prawo głosować na partię deklarującą poparcie wartości religijnych, ale nie powinni popierać kłamstwa, nieuczciwości i kariery konkretnych cwaniaczków tylko dlatego, że z PiS-em związali swój los. Prawda Was wyzwoli. Ponadto łamią prawo wyborcze. Manipulują w kościołach, wykorzystują przewagę. To jest nietyczne i nie ma usprawiedliwienia dla proboszcza, który w niedzielę wyborczą agituje za " prawymi i sprawiedliwymi", a później udaje głupa, że jemu nie o PiS chodziło. On kłamie i manipuluje, a tego ksiądz robić nie powinien. I tyle. " Solidarność jako związek zawodowy ma prawo protestować w sprawach pracowniczych, ale złączyła się z PiS-em i politykę uprawia. Inne związki bardziej dbają o określone grupy zawodowe choćby ZNP. Nie rydzykują, nie politykują, lecz rozmawiają z rządem.
    Komu służy Radio Maryja, komu warcholizm Kaczyńskiego?. Rosja sie cieszy, a i PO też, bo nic nie musi robić i wygrywa, wystarczy, że Ojciec Dyrektor i Kaczyński mówią. A tu Polskę trzeba reformować. Wy organizujcie marse. Zamiast chleba igrzyska.

    5 11 Cytuj
  • 14 wrz 2012

    Gdzie zbiórka namówię zadymiarzy też z wami pojedziemy.
    Ale będzie się działo!
    Pokażemy rządowi, kto tu rządzi i gdzie jego miejsce w szeregu.
    Alleluja i zmiażdżymy ten rząd.
    Tylko Telewizja TRWAM jest głosicielem prawdy, reszta to oszołomy i niewierni.
    Ojcze Tadeuszu prowadź do zwycięstwa!!!

    2 13 Cytuj
  • 14 wrz 2012

    Chciałbym jeszcze aby już po zwycięstwie, decyzje o kandydatach na burmistrzów, wójtów,
    zapadały na parafiach.
    Tak było już na początku lat 90-tych, przesłuchania kandydatów odbywały się na plebanii.
    No ale wtedy proboszcz to był "ktoś".
    Kurcze, ale tej władzy teraz brak, i dlatego musimy walczyć o zwycięstwo!
    Tak dłużej być nie może!!!

    dewotnik

    2 13 Cytuj
  • 14 wrz 2012

    Wkibic piszesz o PISie a kto ma wiekszosc w parlamencie, senacie i prezydenta, kto ma te reformy przeprowadzac jak nie PO, teraz maja całą władze a tak nic nie robią a o chleb proś Tuska a nie Kaczyńskiego bo teraz on rządzi ...

    12 3 Cytuj
  • 14 wrz 2012

    Przypomnę, że ongiś rządzili bliźniacy, premier i prezydent, (ewenement na skalę świata) co dawało im jeszcze większy komfort
    w rządzeniu. Efektów też nie były zauważalne,
    no może poza zamachem na KRRiTV (Elżbieta Kruk), TVP (Wildstein-"staropolskie nazwisko")
    i Radio (Sabala)

    5 13 Cytuj
  • 14 wrz 2012
    bono napisał/a:

    Przypomnę, że ongiś rządzili bliźniacy, premier i prezydent, (ewenement na skalę świata) co dawało im jeszcze większy komfort
    w rządzeniu. Efektów też nie były zauważalne,
    no może poza zamachem na KRRiTV (Elżbieta Kruk), TVP (Wildstein-"staropolskie nazwisko")
    i Radio (Sabala)

    To sobie głosuj na Pospolitych Oszustów :) haha ŻAL.PL

    8 6 Cytuj
  • 14 wrz 2012
    bono napisał/a:

    Przypomnę, że ongiś rządzili bliźniacy, premier i prezydent, (ewenement na skalę świata) co dawało im jeszcze większy komfort
    w rządzeniu. Efektów też nie były zauważalne,
    no może poza zamachem na KRRiTV (Elżbieta Kruk), TVP (Wildstein-"staropolskie nazwisko")
    i Radio (Sabala)

    Chłopie, ale mnie rozśmieszyłeś :-)

    Przypomnę Ci, że PIS rządził od 19 lipca 2006 do 16 listopada 2007 czyli około 1,5 roku

    A PO od roku 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 czyli 5 lat !

    Widzisz różnicę ?

    Kto miał więcej lat na przeprowadzanie reform ?

    PIS jeszcze nie usiadł dobrze do stołu, a już koalicja się rozpadła a PO tyle lat ma już większość w sejmie i co z tego wychodzi ?

    Dam Ci dobrą radę na przyszłość, nie pisz więcej bo się po prostu ośmieszasz i kompromitujesz jak coś napiszesz ...

    8 6 Cytuj
  • 14 wrz 2012

    No to nie pozostaje mi nic, tylko jechać na tą zadymę z Wami do Warszawy, jako obrońca telewizji Trwam i nienaruszalności Ojca Tadeusza.
    Gdy wreszcie Pis przejmie władzę, jedyna partia katolików / bo reszta to farbowani katolicy/, natychmiast wycofają się z bankructw firmy budujące autostrady, będą ładniejsze stadiony, bo te Tuska to brzydota, niedoróby i w ogóle syf .
    Do lekarza znikną kolejki /zmusi się lekarzy do leczenia/, wszystko potanieje, wzrosną pensje i nie będzie zwolnień.
    Dłużej będziemy życ a kościoły zaczną pękać w szwach.
    Będzie więcej świąt i wolnych dni od pracy.
    Złodzieje przestana okradać domy na wnuka a samochody będą kradzione tylko w szlachetnym celu.
    Szkoły to wzór cnót / transmisja nauki Ojca Tadeusza/
    Wódka nie będzie upijać, tylko rozweselać.
    Znikną oszuści a twórcy Amber Gold, będą zamykani na etapie pomysłu.

    Jeżeli mi to wszystko zagwarantujesz, łącznie z brakiem izolacji nas, przez resztę świata /poza USA, bo oni są jak Ojciec Tadeusz, samo dobro/,
    mam grupę 100 osób, dołączymy do was i jedziemy głosić raj na ziemi,
    który na tym padole załatwi nam PiS z Ojcem Tadeuszem wizjonerem, wnikającym w przyszłość, wiedzącym tyle co Najwyższy i wiedzącym co dobre a co złe.

    5 13 Cytuj
  • 14 wrz 2012

    -Do Pizzaro-
    Przypomnę ci, że Pis nie został zmieciony przez
    dyktatora,
    TVN 24,
    Michnika
    i innych żydów,
    tylko społeczeństwo w wyborach powiedziało tym panom,
    dosyć, nie chcemy was więcej!

    To w 95% katolickie społeczeństwo i wtedy
    TRWAM i Rydzyk Pisowi nie pomogli.
    Taki Pis był świetny i niedoceniany nie przez
    nazistów,
    nieprawdziwych Polaków,
    czyli nieokreślony naród,
    tylko ten 38mln Naród Polski.

    3 12 Cytuj
  • 14 wrz 2012

    Bono Ty już popadasz w jakąś chorobę, sam sobie odpisujesz na posty pisząc jeden pod drugim :)

    Mam do Ciebie pytanie: Czy słuchałeś kiedyś Radia Maryja lub czy oglądałeś TV Trwam? Jeśli nie to nie ma sensu ta dyskusja, zresztą temat wątku jest inny. Jeśli zaś słuchałeś lub oglądałeś porównaj sobie np. Wiadomości z ww. mediów z Wiadomościami np. TVN24 (prowadzący Jarosław Kuźniar).
    Postaraj się choć przez chwilę nie być "lemingiem" i nie daj sobie narzucać poglądów. Masz swój rozum (mam taką nadzieję) i potrafisz wybrać.
    Poczytaj też coś innego nie tylko Gazetę Wyborczą, a potem.... potem może zaczniemy dyskutować.
    Pozdrawiam :)

    12 3 Cytuj
  • 14 wrz 2012

    Dobrze piszesz, że to nie temat wątku,
    po czym łamiesz łamiesz temat wątku.
    Ale skoro chcesz?
    To pytanie , które zadajesz już padło, jak również odpowiedz na nie,
    Pojawiasz się jak Filip z Konopi, nagle i niespodziewanie zadajesz te same pytania.
    Albo jesteś w temacie, albo się nie wtrącaj.
    Żeby Cie uspokoić, w odróżnieniu od Ciebie czytam wszystko.
    Stad moje horyzonty myślowe sięgają o wiele dalej niż Twoje.

    I to na tyle, żeby nie zachwaszczać wątku.

    4 11 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 15 wrz 2012
    bono napisał/a:

    Tak było już na początku lat 90-tych, przesłuchania kandydatów odbywały się na plebanii.
    No ale wtedy proboszcz to był "ktoś".

    Nie wiem jak było. Nie przypominam sobie takowych przesłuchań. Wówczas byłem jeszcze dzieckiem. Jeżeli masz rację to nasuwa mi się pytanie: Czy było realne je zrobić gdzie indziej niż na parafiach w tamtym okresie?

    3 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 15 wrz 2012
    bono napisał/a:

    Będzie więcej świąt i wolnych dni od pracy.

    Pragnę Cię zasmucić. Liczba świąt obowiązkowych dla katolików w Polsce kilka lat temu zmalała. Nic nie zapowiada aby miała wzrosnąć

    4 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 15 wrz 2012
    bono napisał/a:

    ...tylko społeczeństwo w wyborach powiedziało tym panom,
    dosyć, nie chcemy was więcej!

    To w 95% katolickie społeczeństwo i wtedy...

    Społeczeństwo w dużej części nie myśli własnym rozumem tylko telewizją lub innymi mediami. Jak komuś zależy na samodzielnej i w miarę możliwości pełnej ocenie rzeczywistości będzie oglądał np TVN24 i TVTrwam. Nie ma w pełni obiektywnych mediów i w pełni obiektywnych redaktorów nawet w TVTrwam

    Po drugie tylu katolików to jest u nas na papierze. Tak na serio katolikiem jest co trzeci albo co czwarty Polak.

    3 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 15 wrz 2012

    WKibic -> dziękuję iż zacząłeś pisać mniej agresywnie. Proszę jeszcze o spełnienie prośby założyciela tematu abyś pisał bardziej konkretnie a nie ogólnikowo typu na plebani, proboszcz, łamią prawo wyborcze ... Gdzie! może nie nazwiska ale przynajmniej miejscowości i czas poproszę

    3 2 Cytuj

Odpowiedz