Forum » Wolne Myśli

Złote Słowa czyli cytat za cytat. Zabawa.

  • 25 kwi 2010

    "Jedynie sercem można wszystko jasno poznać. To co najważniejsze skrywa się przed wzrokiem"
    -Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę"

    Cytuj
  • 25 kwi 2010

    "Wystarczy, abym cię nauczył języka, który pozwoli ci czytać wokół siebie i w sobie."
    Antoine de Saint-Exupéry "Cytadela"

    Cytuj
  • 26 kwi 2010

    "Zrozum, że język może ukryć prawdę, ale oczy - nigdy."
    - Michaił Afanasjewicz Bułhakow

    Cytuj
  • 27 kwi 2010

    "Bo w oczach tkwi siła duszy."
    - Paulo Coelho "Alchemik"

    Cytuj
  • 27 kwi 2010

    "Łzy są nie tylko po to, żeby wypłukiwać paprochy z oka, ale i z duszy."
    Izabela Sowa

    Cytuj
  • 28 kwi 2010

    "Oko przymyka się również przed strzałem, mierząc do celu."
    - Curzio Malaparte

    Cytuj
  • 28 kwi 2010

    "Niekiedy znacznie bezpieczniej jest strzelić w porę głupstwo, niż nosić jego niewypały po kieszeniach."
    - Edward Jokiel

    Cytuj
  • 28 kwi 2010

    "Nieraz głupstwo człowieka ratowało, a roztropność gubiła."
    Zbyszko Bednorz

    Cytuj
  • 28 kwi 2010

    "Dureń, gdy popełni głupstwo, potem zawsze tłumaczy, że było to jego obowiązkiem."
    - George Bernard Shaw

    Cytuj
  • 28 kwi 2010

    "Rzeczywistość jest taka jak krajobraz, zawiera w sobie niewyczerpaną ilość perspektyw, każda z nich jest równie prawdziwa i autentyczna. Jedynie ta jest fałszywa, którą uważa się za jedyną."
    - Jose Ortega y Gasset

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    "Realność nie ma znaczenia. Percepcja jest wszystkim. Liczy się to, co myślisz. Uznasz, że coś jest wrogiem i zniszczysz to, choćby i wrogie nie było. Ona interpretuje twój punkt widzenia. Nie pozwoli ci zabić tego, kto według ciebie jest niewinny, lecz zniszczy każdego, kogo uznasz za wroga. Decyduje to, w co wierzysz."
    - Terry Goodkind

    Cytuj
  • 29 kwi 2010

    "Nie interesuje mnie, jak zarabiasz na życie. Chcę wiedzieć, za czym tęsknisz i o czym ośmielasz się marzyć wychodząc na spotkanie tęsknocie swego serca

    Nie interesuje mnie ile masz lat. Chcę wiedzieć, czy dla miłości, dla marzenia, dla przygody życia zaryzykujesz, że wezmą cię za głupca.

    Nie interesuje mnie jakie planety są w kwadraturze do twojego księżyca. Chcę wiedzieć, czy dotknąłeś jądra własnego smutku, czy zdrady życia otworzyły cię, czy też skurczyłeś się i zamknąłeś bojąc się dalszego cierpienia. Chcę wiedzieć, czy potrafisz siedzieć z bólem, moim lub swoim, nie starając się pozbyć go, ukryć, lub zmniejszyć.

    Chcę wiedzieć, czy potrafisz być z radością, moją lub swoją, czy potrafisz tańczyć z dzikością i pozwolić, by ekstaza wypełniła cię aż po czubki palców, bez upominania nas, że powinniśmy być ostrożni, patrzeć realistycznie na życie i pamiętać o naszych ludzkich ograniczeniach.

    Nie interesuje mnie, czy historia, którą mi opowiadasz jest prawdziwa. Chcę wiedzieć, czy potrafisz rozczarować kogoś by pozostać wiernym sobie; czy potrafisz znieść oskarżenie o zdradę i nie zdradzić własnej duszy; czy potrafisz sprzeniewierzyć się, a przez to pozostać godny zaufania.

    Chcę wiedzieć, czy codziennie potrafisz dostrzec piękno, nawet gdy nie jest ono ładne i czy potrafisz w jego obecności znaleźć źródło swojego życia.

    Chcę wiedzieć, czy potrafisz żyć ze świadomością porażki, swojej i mojej, a mimo to nadal stać nad brzegiem jeziora i krzyczeć do srebra pełni księżyca: "Tak".

    Nie interesuje mnie gdzie mieszkasz ani ile masz pieniędzy. Chcę wiedzieć, czy po nocy pełnej smutku i rozpaczy, zmęczony i obolały, potrafisz wstać i zrobić to, co trzeba, by nakarmić dzieci.

    Nie interesuje mnie, kogo znasz i jak się tu znalazłeś, chcę wiedzieć, co jest dla ciebie źródłem siły wewnętrznej kiedy wszystko inne zawodzi.

    Chcę wiedzieć, czy potrafisz być sam ze sobą i czy w chwilach samotności takie towarzystwo naprawdę sprawia ci przyjemność."

    - Oriah Mountain Dreamer wypowiedź starego Indianina, maj 1994

    3 Cytuj
  • 1 maj 2010

    "To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie."
    - Gabriel García Márquez "Miłość w czasach zarazy"
    (Fantastyczna książka, film równie dobry, serdecznie polecam)

    Cytuj
  • 1 maj 2010

    "Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy."
    - José Saramago

    Cytuj
  • 1 maj 2010

    "Można oczy zamknąć na rzeczywistość, ale nie na wspomnienia."
    - Stanisław Jerzy Lec

    Cytuj
  • 2 maj 2010

    "Każdy ma swoje miejsce ulubione w dzieciństwie. To jest ojczyzna duszy."
    - Stefan Żeromski

    "Wspomnienie jest formą spotkania."
    - Khalil Gibran

    Cytuj
  • 4 maj 2010

    "Prawdziwy przyjaciel jest zwierciadłem, w którym odbija się dusza nasza. On jest otwartą księgą naszych myśli, czynów i upodobań, podczas gdy inni, obojętni ludzie których spotykam, są księgami w grubą skórę oprawnymi i zamkniętymi na kłódki."
    - Bolesław Prus

    Cytuj
  • 4 maj 2010

    "Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika. Piszemy zazwyczaj listy do przyjaciół. Książka jest listem autora do przyjaciela."

    Jarosław Iwaszkiewicz

    Cytuj
  • 4 maj 2010

    "...każdy list jak gdyby przeświecał tym, co w nim jest wewnątrz, tak jak na twarzy prostego człowieka odbija się treść serca. Każdy list ma swoją twarz. Ileż razy, wziąwszy list w ręce, człowiek bez powodu, bo się nie spodziewał złych wieści, uczuwa lęk... Ręce mu drżą i zwleka z otwarciem. Ileż razy! Wtedy w liście, jak w papierowej trumnie, leżą niemal zawsze słowa takie, jak umarłe, albo w nim coś płacze czarnymi łzami, i przeciwnie! Czasem list wpada, jak trzepocący się gołąb, tuli się do rąk, pieści się, uśmiecha i niecierpliwi, jak gdyby chciał, by go prędzej otworzono, bo ma do oznajmienia niespodziane szczęście, ma wykrzyknąć promieniste słowo... Wtedy zawsze z takiego listu pada ci na serce promyczek, albo na usta pada ci jak kwiat - pocałunek."
    - Kornel Makuszyński

    Cytuj
  • 5 maj 2010

    Może już nie pytasz szeroko otwartymi oczami dziecka, które dostało niespodziewanie w twarz: dlaczego? Teraz, gdy spotyka cię jakaś radość, już wiesz, że przyjdzie wyrównanie - cierpienie. Zaobserwowałeś może jeszcze coś więcej. Że w życiu istnieje prawo serii: są okresy, gdy jest cudownie. Wtedy trawa jest zielona i niebo niebieskie, i słońce świeci albo jest urocza mgła. Ludzie są dobrzy, wszystko układa się planowo, nie masz wątpliwości, że warto żyć.
    Po nich przychodzi wyrównanie: złe dni, pełne cierpienia. Wtedy świat jest szary, a ludzie są jak wilki. Budzisz się z bólem głowy. Dowiadujesz się o plotkach, jakie na twój temat krążą. Przełożony robi ci nieuzasadnione wymówki. Niczego nie możesz załatwić. Bezskutecznie oczekujesz na list. Czujesz się stary.
    Nie ty jeden. Nie tylko dziś. Nie ma takiej epoki, nie ma bogactwa tak wielkiego ani nędzy tak podłej, nie ma stanowiska tak wysokiego ani tak niskiego, nie uchroni człowieka ani modrość, ani głupota - przed cierpieniem.
    Byleś umiał przyjąć cierpienie jak krzyż, który prowadzi do zmartwychwstania.

    Mieczysław Maliński

    Cytuj
  • 6 maj 2010

    "Przyjaciel to ktoś, kto wie wszystko o tobie, a mimo to cię kocha." "Błędem jest sądzić, że różnica pomiędzy mądrością a głupotą ma cokolwiek wspólnego z różnicą między wiekiem dojrzałym a młodością." George Bernard Shaw

    Cytuj
  • 6 maj 2010

    "Żadna miłość, przyjaźń, szacunek nie jednoczy tak, jak wspólna nienawiść do czegoś."
    - Antoni Czechow

    Cytuj
  • 6 maj 2010

    "Chcesz być szczęśliwy przez chwilę? Zemścij się. Chcesz być szczęśliwy na zawsze? Przebacz."
    - Henri Lacordaire

    Cytuj
  • 7 maj 2010

    "Czasem, co człowiek przebacza w miłości, przypomina - z nawiązką - w nienawiści."

    Władysław Grzeszczyk

    Cytuj
  • 7 maj 2010

    "Najgorszym naszym grzechem nie jest nienawiść, ale obojętność, bo jest nieludzka."
    - George Bernard Shaw

    Cytuj

Odpowiedz