Forum » Wolne Myśli

Czy w Krakowie warto kupić mieszkanie na wynajem

  • 19 lip 2017

    Pewnie, że warto kupić zarówno w centrum jak i na przedmieściach Krakowa, bo nie każdy czerpie przyjemność mieszkania w głośnym i zatłoczonym centrum. Warte uwagi są podmiejskie wille np. Osiedle 7 życzeń ;)

    1 Cytuj
  • 28 sie 2017

    W każdym mieście warto kupić mieszkanie na wynajem, bo to czysty zysk. Lokator spłaca Ci kredyt, a za kilkanaście lat mieszkanie jest Twoje :)
    Kilka lat temu kupiliśmy z mężem mieszkanie w Krakowie od Frontonu. Lokalizacja świetna, centrum miasta, problemu z wynajęciem nie było. Teraz lokator spłaca nasz kredyt, który wzięliśmy na budowę domu :) Trzeba kombinować w tych czasach :)

    2 5 Cytuj
  • 19 wrz 2017

    To fakt, co swoje to swoje. Jak chcesz zainwestować to dziś chyba najlepszy sposób. Mieszkanie wynajmiesz w dobrej cenie i będziesz mieć drugą wypłatę na koncie co miesiąc. Najgorzej jest zacząć i kupić pierwsze. Z kolejnymi jest już łatwiej. Jeśli szukasz czegoś w rozsądnej cenie to proponuję Wawel Service. Ceny są bardzo konkurencyjne.

    1 2 Cytuj
  • 19 wrz 2017

    Mieszkanie w Krakowie moim marzeniem :-)

    2 3 Cytuj
  • 22 wrz 2017
    skakanka1970 napisał/a:

    Mieszkanie w Krakowie moim marzeniem :-)

    Za gotówkę żeby kupić - trudna kwestia. Pewnie kredyt trzeba zaciągnąć. Do tego minimum 20% wkład własny. Optymalnie to posiadanie 50% wkładu własnego, wtedy rośnie obciążenie finansowe oraz psychiczne.
    Jak się patrzy po OLXach to te min 300 tys trzeba mieć na jakieś 50 m kw mieszkanie: https://www.olx.pl/nieruchomosci/mieszkania/krakow/
    Zresztą co my tutaj gadmy jak nawet nie wiadomo kto ma jaką zdolność kredytową... Na począku trzeba by było pogadać z jakimś ekspertem typu https://ktoryekspert.pl/szukaj/malopolskie/krakow/nieruchomosci
    A dopiero później szukać mieszkania. Trzeba mierzyć siłę na zamiary.

    2 2 Cytuj
  • 26 wrz 2017

    Widzę, że redakcja skasowała mój post.
    Słaba reklama, za której słabo wam płacą.
    Jakbyście mieli godność i honor, to byście wymyślili lepszy sposób na zbieranie kasy niż spam na forum.

    Jeśli skasujecie mój komentarz. Wrzucę go ponownie - robię też print screen i pierwsze co zrobię, to polecę na wykop.pl poinformować internet o waszym januszostwie.

    3 3 Cytuj
  • Andrzej 27 wrz 2017

    Widzę, że masz takie same spostrzeżenia, brak reakcji na zgłoszenia o spamie reklamowym, a bezpośrednie posty to komentujące - skasowane (nie mam nic przeciwko, o ile spam też znika). Sam miałem wrażenie, że autorami jest samo miasto-info.pl a nie rzekomi anonimowi użytkownicy.

    3 1 Cytuj
  • 27 wrz 2017
    pirimka napisał/a:

    Jeśli tak to jaką dzielnicę polecacie?
    Wróciłam zza granicy i chciałabym gdzieś zainwestować pieniądze :)

    Może w centrum, Kazimierz, ale tam pewnie ceny są przeogromne...

    1 Cytuj
  • 4 paź 2017

    Jak to czy warto? Jak masz kase to oczywiście, że warto :D Nie wiem jakie dzielnice, ale mogę polecić dewelopera Super Krak. Oni wybudowali Bocianie Gniazdo, w którym to właśnie zakupiliśmy mieszkanie i wiem, że jeszcze apartamenty Kaska też są ich. Ogólnie proces kupna mieszkania przeprowadzony beż totalnie żadnych problemów, mega profesjonalnie, polecam.

    2 3 Cytuj
  • 4 paź 2017

    Znowu reklama szeptana - nowe konto i juz reklama, na pewno nie działbym mieszkania od dewelopera Super Krak, bo nie lubie rejklamy szeptanej. A osiedle Bocianie Gniazdo i" apartamenty" sa bez sensu

    3 2 Cytuj
  • 26 paź 2017

    No, ale co Wy macie do deweloperów? Budują osiedla, to i chcą sprzedać mieszkania. Uwierzcie, że wiele osób nawet nie ma zielonego pojęcia o atrakcyjnych mieszkaniach do kupienia i nie potrafi wymienić nazwy ani jednego dewelopera. Prawda jest również taka, że większość chce nowe mieszkania, a nie stare z wielkiej płyty......jeszcze pewnie na Nowej Hucie albo Kurdwanowie :D
    Tak więc szukajcie deweloperów, którzy nie mają wokół siebie żadnych afer i którzy utrzymują się na rynku od lat (ps. faktycznie Fronton jest na krakowskim rynku od zamierzchlych czasów i ludzie chętnie kupują mieszkania).

    2 Cytuj
  • 29 lis 2017

    Ja kupowałam mieszkanie od dewelopera Superkrak.
    Wybór mają bardzo fajny , przed wyborem i pójście mieszkania i jego obejrzenia .
    Miałam zapytanie co chce od mieszkania i jaka lokalizacje preferuje itd
    Oczywiście wszystko zostało zawarte i miałam wybory . Ceny mieszkań były dobre tych co oglądałam jak na polski rynek.
    A moje mieszkanko zostało wybrane i powiem jednym słowem dobry wybór zrobiłam . Jest bardzo przestronne i jasne wiec jestem zadowolona z niego. Moge naprawdę ta firmę polecić

    1 4 Cytuj
  • 19 gru 2017

    Warto, zresztą zawsze było warto. Kupno mieszkania w Krakowie, to świetny pomysł na biznes (wynajem). Zróbcie research inwestycji krakowskiego Frontonu, jednego z najstarszych deweloperów w mieście Kraka. Ma fajne inwestycje i atrakcyjne ceny.

    1 2 Cytuj
  • 20 gru 2017

    Oczywiście, ze warto. Ja co prawdo odziedziczyłam mieszaknie ale teraz je wynajmuje i nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem lokatorów. Uważam tylko z umowami - zawsze podpisujemy je u Notariusz Marty Sajkiewicz-Zarzyckiej zeby mieć zabezpieczennie na wypadek gdyby lokator okazal się mało rzetelny.

    2 3 Cytuj
  • 21 gru 2017

    Zawsze warto inwestować pieniądze. W Krakowie jest dużo studentów, zawsze znajdzie się ktoś chętny a kasa co miesiąc się przydaje. Tylko tzeba być rozsądnym przy dobieraniu lokatorów.

    Cytuj
  • 21 gru 2017

    Jeżeli Cię stać to nawet bym się nie zastanawiała :)

    1 Cytuj
  • 19 sty 2018

    Jak najbardziej warto, tym bardziej, że na rynku ciągle jest popyt ze względu na studentów i wiele młodych ludzi. Jednak, żeby mieszkanie nie miało okresów, w których stoi puste, trzeba się dobrze zastanowić nad lokalizacją, bo w gruncie rzeczy dla młodych jest chyba ważniejsza niż cena. Mi krakowskie biuro Abc dom, znając moje plany na inwestycje, znalazło oferte kupna mieszkania w świetnej lokalizacji - blisko największych uczelni, z łatwym dojazdem do centrum, niedaleko lini tramwajowej. Dzięki temu inwestycja jest bardzo opłacalna.

    2 1 Cytuj
  • 25 sty 2018

    Jeżeli szukasz fajnego mieszkania, to polecam zapoznać się z ta stroną przytulnemieszkaniekrakow.wordpress.com mają naprawdę dobre rady jak znaleźć ten wymarzony własny kąt.

    1 Cytuj
  • 13 lut 2018

    Przy kupnie mieszkania u dewelopera warto wcześniej trochę pcozytać, np tutaj http://swoje.net.pl/kupujesz-mieszkanie-od-dewelopera-zobacz-na-co-zwrocic-uwage fajny artykuł właśnie o tym na co trzeba zwracac uwagę.

    1 Cytuj
  • 13 lut 2018

    Ja to jestem ciekaw kiedy ta banka pompowana na polskich nieruchomosciach padnie jak w Grecji i Hiszpanii i co wtedy bedzie?

    5 Cytuj
  • 13 lut 2018

    Ja to jestem ciekaw kiedy ta banka pompowana na polskich nieruchomosciach padnie jak w Grecji i Hiszpanii i co wtedy bedzie?

    5 Cytuj
  • 15 lut 2018

    Raczej nie warto inwestować w mieszkanie w Krakowie. Przede wszystkim jest tam spore zanieczyszczenie powietrza i do tego jeszcze dość duży tłok, zwłaszcza gdy na studia przyjeżdżają studenci właściwie z całej Polski. Kolejny minus to drogie utrzymanie.

    1 4 Cytuj
  • 24 kwi 2018

    Myślisz, że smog w Krakowie przeszkadza tym wszystkim ludziom? Ja szczerze wątpię. Kraków daje możliwości zarobkowe i możliwości rozwoju i ludzie kupują i będą kupować tam mieszkania.
    Swój niebywały urok i świetną lokalizację mają mieszkania na os. 7 Życzeń w Bronowicach.

    2 8 Cytuj
  • 24 kwi 2018
    Dimo napisał/a:

    Myślisz, że smog w Krakowie przeszkadza tym wszystkim ludziom? Ja szczerze wątpię. Kraków daje możliwości zarobkowe i możliwości rozwoju i ludzie kupują i będą kupować tam mieszkania.
    Swój niebywały urok i świetną lokalizację mają mieszkania na os. 7 Życzeń w Bronowicach.

    Moze jestesmy z prowincji, ale nie jestesmy takimi debilami, zeby nabierac sie na tak slaba reklame szeptana. Wysil sie kimkolwiek jestes.

    6 Cytuj
  • 24 kwi 2018

    Mysle ze warto wynajmować mieszkanie tam wiecznie ludzie będą i studenci ...

    2 4 Cytuj

Odpowiedz