Forum » Wolne Myśli

Zapomniane smakołyki.

  • 23 sty 2010

    To że świnia lubi dobrze zjeść to każdy wie. Ale nie będe w błedzie jeśli stwierdze że dotyczy to każdego nas. Zwłaszcza potrawy gotowane w domu. Myśle o zebraniu takich zapomnianych i odchodzących w zapomnienie smakołyków w Małą Ksiązkę Lokalnych Smakołyków. Podejrzewam że każdy z Was posiada w zanadrzu przepis "po babci", którym być może podzieli się z nami. Potrawy codzienne, odświętne i te na specjalną okazję. Z góry dziękuje za propozycje.
    PS. Prosze nie zamieszczać przepisu na pieczoną sowę, itp. ;)

    2 Cytuj
  • 23 sty 2010

    ZNOWU PIECZONA SOWA! PADŁEM :d :d :d

    1 1 Cytuj
  • 19 lut 2010

    A czy przepis na czekoladę może być?

    2 Cytuj
  • 20 lut 2010

    Oczywiście ;)

    1 Cytuj
  • 20 lut 2010

    Czekolada
    SKŁADNIKI:
    0,5kg mleka w proszku, 3 łyżki kakao, 2 szklanki cukru, 25dkg masła lub margaryny, 0,75dkg szklanki wody, 0,75dkg szklanki orzechów.
    Przyrządzanie:
    Mleko, kakao wymieszać, cukier z wodą zagotować aby się rozpuścił cukier i mieszać. Margarynę lub masło rozpuścić. Rozpuszczony tłuszcz wymieszać z rozpuszczonym cukrem i wlać gorące do mleka z kakaem. Mieszając dosypać orzechów przelać do tortownicy i dać do zimna.
    S M A C Z N E G O

    1 Cytuj
  • 20 lut 2010

    Czekoladki na choinkę
    Składniki:
    Kostka ceresu pół kg mączki cukrowej 10dkg kakao 28dkg mąki 1 kieliszek spirytusu garść orzechów posiekanych.
    Przyrządzenie:
    Ceres roztopić wsypać mąkę mieszając 5 minut kakao. mączkę, rozkruszyć dodać pozostałe składniki wlewać do foremek wynieś do zimna następnie wytrzepać jak będą twarde.
    S M A C Z N E G O

    4 1 Cytuj
  • adzygmunt 20 lut 2010

    Ceres? a gdzie to teraz można dostać?
    Dawniej było tak: "margaryna i ceres usztywnia interes".
    Dzisiaj zamieniłbym na plantę ale się nie rymuje :P

    Cytuj
  • 20 lut 2010

    Ceres nie wiem gdzie można go znaleźć. Znalazłam taki stary przepis to napisałam. Ale poszukam gdzie można go kupić i napisze.

    3 Cytuj
  • 21 lut 2010

    Jak już będziesz szukała to spytaj jeszcze o kiełbaski leszczyńskie, marzą sie mojemu znajomemu. Był by w szoku że można je jeszcze gdzieś kupić.

    1 Cytuj
  • 21 lut 2010

    Na allegro poszukam tam ponoć wszystko można kupić.

    Cytuj
  • 21 lut 2010

    Ale żywność wysyłkowo i to pocztą, no nie wiem czy to dobry pomysł. W przypadku tych moich kiełbasek nie bardzo , bo to mrożonki.

    Cytuj
  • adzygmunt 22 lut 2010

    E...zima jest dojdą tylko lekko odmrożone. Ale jakby ten ktoś wybrzydzał, nakarmię nimi parę osieroconych kotów. Albo jak Słodowy "zrób to sam" :P

    Cytuj
  • 22 lut 2010

    Jest odwilż, będą całe miekkie;) Z tego to już nic...

    Cytuj
  • 22 lut 2010

    Dosyć, że człowiek chce pomóc to jeszcze wybrzydzają.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Ciężko dogodzić mężczyźnie, ale trzeba próbować i próbować;)

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Mam ochotę na krokiety. ;) Muszę wygrzebać stary przepis babuni na pyszne krokieciki z kapustką i grzybami, z mięskiem też. Oj idę zaraz poszukać :D

    Cytuj
  • adzygmunt 23 lut 2010

    Sam "pichcisz"? czy masz kogoś do pomocy?

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    zacytuję mojego św. pamięci znajomego kucharza który zeby zdarł w dobrych knajpach w krakowie że do restauracji idzie się tylko na "setkę" to można spożyć bez obaw i coś w tym jest staram się jeść wyłącznie w domu:)

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Szczypte zaufania jednak trzeba mieć, najlepiej sie nie zastanawiać co i jak jest zrobione. Ja jak na razie nie zraziłem sie do jedzenia po za domem.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Zbliżają się Święta Wielkanocne podaje przepis na Babę Drożdżową.
    Pyszna Babka Drożdżowa
    Składniki:
    4 jaja, 35dkg. cukru, kostka masła lub margaryny, 5dkg. drożdży, cukier waniliowy, 60dkg. mąki, szklanka mleka, 5dkg. Rodzynek.
    Przygotowanie:
    Mąkę przesiać do miski. Dodać stopiony tłuszcz. Drożdże rozprowadzić w niewielkiej ilości mleka. Do mąki z tłuszczem dodać całe jajka, drożdże cukier waniliowy, reszkę mleka i sparzone rodzynki. Ciasto (dość rzadkie) dokładnie wymieszać i przykryć odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Najlepiej przygotować ciasto wieczorem a piec rano lub odwrotnie. Formę do bab wysmarować tłuszczem, posypać tartą bułką i przełożyć do niej ciasto. Gdy wyrośnie włożyć do piekarnika nagrzanego do temperatury 200 stopni. Piec 30-40 minut.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Ogórki na słodko

    Pół litra octu na 4 litry wody. Niepełna szklanka cukru. Mniej jak pół szklanki soli liść laurowy, trochę pieprzu ziarno ziela angielskiego suchy koper marchewkę. Zalać w słoikach gorącym włożyć do ciepłej wody zagotować nie przykrywać garnka.

    Kokosanki
    Składniki:
    0,5 szklanki mleka, 2 łyżki miodu, 5dkg masła, 1 jajko, 0,5 proszku do pieczenia małego, 20dkg mączki cukrowej, 25dkg mąki.

    Przygotowanie:
    Mleko, masło, miód, cukier podgrzać żeby się rozpuściło wystawić i dodać jajko proszek i mąkę dobrze wymieszać i wylać na brytfankę, upiec na złoty kolor.

    Polewa do kokosanek
    25dkg masła, 0,75 szklanki mleka, 20dkg cukru, 5dkg kakao, 1 kieliszek spirytusu, 30dkg kokosu, Gotować około 3 minut.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Babeczka palce lizac!!! Mniam. To ja dorzuce od siebie przepis na lukier ;)
    Składniki;
    1 Szklanka Cukru pudru
    Sok z 1/2 Cytryny
    1 Łyżka gorącej wody
    1 Żółtko

    Przygotowanie;
    Wsypujemy składniki do miski, i ucieramy do skarmelizowania. Można użyć mikser. Aby uzyskać jasny kolor lukru nie dodajemy żółtka.
    Lukier jest uniwersalny, pasuje do wszystkich domowych wypieków. Tylko od naszej inwencji cukierniczej zależy jaki smak zechcemy osiągnąc. Można dodać sok z malin, wiśni, owoców cytrusowych itp. Ja jednak uważałbym z ilościami dodatków. Lukier który przeważy smakiem samo ciasto, może zepsuć nam cały wypiek. ;)
    Smacznego !

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Placek makowo-serowy
    Ciasto I
    25dkg maku, 6 jaj, 30dkg cukru pudru, 4 łyżki mąki pszennej, 1 łyżka proszku do pieczenia.
    Przygotowanie:
    Mak sparzyć i zemleć. Żółtka utrzeć z cukrem dodając do nich mak ucierać dalej dodać mąkę i ubitą pianę z białek.
    Ciasto II
    60dkg sera, 15dkg masła, 6 jaj, 1 łyżka mąki ziemniaczanej, 30dkg cukru.
    Przygotowanie:
    Ser zmielić przez maszynkę, masło utrzeć z cukrem dodać po jednym żółtku potem po łyżce sera. Dodać mąkę, ubić na sztywno pianę i razem wymieszać.
    Blachę wysmarować tłuszczem wyłożyć pergaminem. Nakładać na zmianę łyżkę sera, łyżkę maku, a na wierzch, tam gdzie ser kłaść mak, a na mak ser. Piec.

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Wstyd się przyznać ale zawsze miałem problem z ciastem kruchym na szarlotkę. :( Czy może ktos podać jakiś przepis na takie ciasto które gwarantuje sukces? Poddałem się i od dluższego czasu kupuje szarlotkę. :(

    Cytuj
  • 23 lut 2010

    Zbliża się sezon grypy. Podaje przepis na Syrop Czosnkowy.
    Syrop Czosnkowy
    Składniki:
    2 średnie pałki czosnku, 2 cytryny, 4 łyżki miodu, 0,5 l wrzątku.
    Przygotowanie:
    Trzymać 10 dni zlać do ciemnych butelek lub słoika pić po 2 łyżeczki dziennie.

    Cytuj

Odpowiedz