Forum » Wolne Myśli

Od kuchni-czyli przepisy smakoszy

  • 10 mar 2010

    Podaje przepis na cisto Pysznotka. Na 20 porcji.
    20dkg twardej margaryny siekam z 40dkg mąki. Mieszam z 15dkg cukru i 4 żółtkami. Dodaję 2 łyżeczki proszku do pieczenia wymieszane z 3 łyżkami śmietany zagniatam jednolite ciasto. Dzielę je na dwie równe części. Każdą cienko rozwałkowuje i przekładam do natłuszczonej blachy. Smaruję powidłami i pianą z 4 białek, posypuję 15 dkg posiekanych orzechów. Piekę na rumiano w temp. 200st.C. Z 1/2 L mleka, 5 łyżek mąki ziemniaczanej (lub 1 budyniu), cukru waniliowego, 3/4 szklanki cukru i 2 żółtek gotuję budyń. Wystudzony ucieram z kostką masła, dodając do smaku odrobinę spirytusu. Przygotowanym kremem przekładam blaty upieczonego ciasta, tak by orzechy były na górze. Uwaga! Ciasto najlepiej smakuje następnego dnia po przyrządzeniu.
    S M A C Z N E G O

    Cytuj
  • 10 mar 2010

    GRZANE PIWKO
    2 piwa
    -2 łyżeczki cynamonu,2 łyżeczki przyprawy do grzańca,1,5 łyżeczki imbiru w proszku,8-10 goździków
    -łyżka miodu,łyżka cukru,2 łyżki soku malinowego(zależy czy ma być bardzo słodkie)
    Piwo wlać do naczynia,wsypać przyprawy i reszte składników,gotować aż bedzie gorące-nie doprowadzac do wrzenia.Na zimne wieczory działa jak termofor :)

    Cytuj
  • 10 mar 2010

    SAŁATKA GRECKA -moja ulubiona :)
    -pół główki sałaty lodowej
    -3 pomidory
    -2 ogórki
    -ser feta
    -oliwki
    -sos sałatkowy(może być w proszku)
    Składniki kroimy,polewamy sosem i gotowe!Pachnie wiosną...SMACZNEGOOO

    Cytuj
  • 10 mar 2010

    Każdy z Nas powinien jeść nabiał Nie wszyscy go lubią. Żeby Was skusić, na początek proponuje:
    Sernik pod kokosową pierzynką
    Składniki:
    Na ciasto.
    10dag masła
    7 dag cukru
    1-2 łyżki śmietany
    Na masę.
    75dag mielonego twarogu
    5 jajek
    20 dag cukru
    5 dag masła
    1 łyżka mąki ziemniaczanej
    cukier waniliowy
    1 łyżka kakao
    Na pierzynkę.
    3 białka
    5 łyżek cukru pudru
    5 dag wiórków kokosowych

    Sposób wykonania:
    Na ciasto schłodzone masło posiekaj z mąką. Dodaj cukier i śmietanę, zagnieć szybko kruche ciasto, schłodź(ok.30 min w lodówce). Ciasto cienko rozwałkuj, wyłóż nim dno formy, ponakłuwaj widelcem. Piecz, aż się przyrumieni w temp. 200st.C (ok.10min.). Na masę masło utrzyj z cukrem i cukrem waniliowym, dodając kolejno żółtka, a potem porcjami ser. Białka ubij na pianę, dodaj do masy razem z mąką, delikatnie wymieszaj. Masę wyłóż na podpieczony spód, posyp kakao. Na pierzynkę białka ubij na pianę z cukrem pudrem. Wyłóż na ser, posyp wiórkami kokosowymi. Sernik wstaw do piekarnika nagrzanego do temp. 180-190 st.C i piecz mniej więcej godzinę.
    Życzę udanych wypieków.

    1 1 Cytuj
  • 13 mar 2010

    Dziś polecam risotto:)
    Na patelnie wrzucamy pokrojoną kiełbaskę z cebulką na kropelce oleju potem 3min. dodajemy pokrojony w kostkę filet z kurczaka. Musi nam się to wszystko ładnie przyrumienić dodajemy więcej oleju lub oliwa z oliwek też może być ciągle mieszając. Przyprawiamy solą i pieprzem według uznania można dodać jakieś inne przyprawy. Zarumieniło nam się mięsko to dodajemy sos możemy go zrobić albo kupić gotowy sos do spaghetti. Ryż w woreczku gotujemy osobno. Sosik już wyłączamy jest gotowy i możemy od razu dodać do tego ryż lub na talerzu dajemy 2 łyżki ryżu i sos dajemy w środek. Smacznego.

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    co do risotto: Jaką kiełbasę najlepiej kupić i sos do spaghetti ma być z torebki czy ze słoika? wystarczy jeden sos czy lepiej dać dwa? a jeżeli sos ma być z torebki to najpierw rozpuścić go w wodzie tak?:)

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    Najlepiej jakąś dobrą toruńska, śląska też może być na pewno nie wiejska, kupuje w biedronce śląską jest jadalna smaczna. Można zrobić też bez kiełbasy ja akurat miałam w lodówce to dodałam. A jeżeli chodzi o sos to polecam ze słoika też z biedronki wypróbowałam już dwa boloński i chiński są smaczne dobrze przyprawione. Ale sos możemy też zrobić sami z koncentratu pomidorowego w kartonie. Dodać wtedy można różne przyprawy w zależności jaki smak chcemy uzyskać. Jeżeli zwykły sos to ja dodaje oregano, paprykę słodką, sól i pieprz zwykły ale można też dodać kolorowy. W zależności na ile osób ale ja dałam jeden słoik i jeden woreczek ryżu i jest to porcja dla czterech osób. Ja raczej z torebki nie robię bo są za bardzo doprawione i smak jest inny wole już koncentrat użyć. A jak robisz z torebki to tak lepiej w wodzie rozpuścić bo wtedy żadne grudni nie wyjdą i sos się cały rozpuści i potem dopiero wlać ale na końcu dodać ryż.

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    Piwo Na Kaca, po " mocno zakrapianej " zabawie
    Puszka jasnego piwa
    sok z jednej cytryny
    Do wysokiej szklanki wlać sok z cytryny, dopełnić piwem, zamieszać i wypić.

    Cytuj
  • 14 mar 2010

    S M A C Z N E G O

    Cytuj
  • 2 kwi 2010

    Ida Święta,może macie jakieś ciekawe przepisy na jajka,sałatki,babki...piszcie:)ja zamiast standardowej i najlepszej sałatki warzywnej zrobię :
    SAŁATKA Z SEREM FETA
    -1,2 opakowania sera feta
    -1/2 kapusty pekińskiej
    -5 jaj
    -1 ogórek świeży
    -1 papryka czerwona
    -puszka kukurydzy
    -3 łyżki majonezu
    -cebula czerwona (może być)
    Ser kroimy w kostke,ogórka i paprykę również,kapuste siekamy,jaja gotujemy,kroimy,dodajemy majonez i odrobinę pieprzu,mieszamy.Jeżeli chcemy ostrzejszy smak dodajemy cebule oraz łyżke musztardy albo odrobinę chrzanu-będzie bardziej świąteczny smak:)SMACZNEGO

    Cytuj
  • 21 cze 2010

    Witam idzie okres przetworów może ma ktoś przepisy na dobre przetwory!!

    Cytuj
  • 22 cze 2010

    A co konkretnie?? Ja znam same nieskomplikowane :D ale za to pyszne

    Cytuj
  • 23 cze 2010

    To bardzo proszę o podanie bo robiłam już soki z truskawek i dżem ale może ktoś ma jakiś przepis co można jeszcze z truskawek??

    Cytuj
  • 23 cze 2010

    KURCZAK Z BROKUŁAMI W SOSIE ŚMIETANOWYM!
    Składniki:
    1 podwójna pierś z kurczaka
    1 Paczka mrożonych brokuł
    1 śmietana 18% (Łaciata do sosów)
    1 cebula – większa
    Sól, pieprz, wegeta, czosnek itp
    Sposób przygotowania:
    Na rozgrzanym oleju podsmażyć na złoto posiekaną cebulę. Dodać do niej pierś z kurczaka pokrojoną w paski, przyprawioną do smaku (wegeta, sól, pieprz, czosnek). Poczekać aż mięso się podsmaży i dodać całe opakowanie mrożonych brokułów, podlać wodą i przykryć, żeby się dusiło-ok. 10-15min od czasu do czasu mieszając. Jak brokuły zmiękną ściągnąć przykrywkę i odczekać ok. 5min żeby reszta wody odparowała. Na końcu wlać śmietanę 18% (łaciata do sosów), wymieszać i poczekać aż się zagotuję. Podawać najlepiej z makaronem rurkami!

    Jak będziesz miała to wszystko pod tą przykrywką i będą ci już mięknąć brokuły to możesz je trochę rozgniatać widelcem żeby później się ładnie połączyły ze śmietaną i zrobił się pycha sos!

    1 Cytuj
  • 24 cze 2010

    Kurczak w chrupiącej panierce

    1 pierś z kurczaka
    opakowanie płatków kukurydzianych
    opakowanie jogurtu najlepiej tzn. grecki
    paczka pikantnej przyprawy w proszku do kurczaka

    Kurczaka rozkroić na porcje, lekko ubić , następnie jogurt wymieszać z przyprawą do kurczaka w tym sosie 1-2 godzin marynować kurczaka. Następnie panierować rozgniecionymi wcześniej płatkami kukurydzianymi. Wstawić do piekarnika na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i posmarowanym lekko olejem ( by nie przywierało) i zapiekać 15-20 minut w 180 stopniach.Smakują z warzywami z patelni bądź z surówkami .Smacznego!!!!

    Cytuj
  • 1 lip 2010

    Sałatka z makaronem.
    Pół opakowania makaronu w kształcie ryżu (ugotowany, zimny )
    1 ogórek zielony świeży- pokroić w kostkę
    20dag szynki konserwowej-pokroić w kostkę
    1 pęczek świeżego koperku-pokroić drobno
    2-3 łyżki majonezu
    wszystko wymieszać.
    Ja dodawałam jeszcze kukurydzę ale to już wedle uznania bo nie wszyscy ją lubią.
    Pozdrawiam i smacznego.

    2 Cytuj
  • 1 lip 2010

    Ciasto Wenus.

    Biszkopt: 6jajaek,1/2szklanki mąki pszennej,1/2 szklanki mąki ziemniaczanej,11 szklanka cukru,2 łyżeczki proszku do pieczenia. Białka ubić, dodać cukier, potem powoli żółtka, wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia i dodać do reszty składników i delikatnie wymieszać .piec w tem.ok.200 st. 2 galaretki cytrynowe rozpuścić w trochę mniej niż pół litra wody,25dkg sera białego zmielić, zmiksować z 3 łyżkami cukru, dodać do tego pól galaretki.1/2litra śmietany 18% i jeden śmietan fix (Dr.Oetker’a)(ubić to razem)i dodać 2 część galaretki(włożyć na trochę do lodówki)i dodać jak stężeje do sera. Przekroić biszkopta na pół i przełożyć tą masa .na wierch biszkopta posmarować dżemem brzoskwiniowym. Posypka kokosowa:1 łyżka margaryna,3 łyżki cukru ,10 dag kokosu. prażyć do uzyskania złotego koloru ciepłym posmarować po biszkopcie .!!!Smacznego

    1 Cytuj
  • 1 lip 2010

    [quote=mon-max]Witam idzie okres przetworów może ma ktoś przepisy na dobre przetwory!![/quote]
    Ćwikła z chrzanem.

    Składniki
    dla >6 osób
    5 kg buraków ćwikłowych ( ugotować i zetrzeć na małych oczkach),
    Zalewa:,
    1,5 szkl .octu,
    1,5 szkl cukru,
    1 litr wody ( niecały),
    2 łyżki soli,
    5 łyżek startego chrzanu,
    5 ziaren pieprzu,
    5 ziaren ziela angielskiego,
    3 liście laurowe,
    5 ząbków czosnku ( zmiażdzyć),
    2 gożdziki,
    Opis przygotowania
    czas przygotowania: > 90 min
    1. Zalewę zagotować 10 minut. Gorąca zalać buraki, odstawić na 12 godzin.

    2. Buraki z zalewą -gorące wkładać do słoików i zakręcać . Bądź zimne i pasteryzować 15 minut. Wychodzi ok. 19 słoiczków z dżemu.

    1 Cytuj
  • 2 lip 2010

    OGÓRKI PO MEKSYKAŃSKU:

    4kg ogórków(grubsze)
    8 łyżek soli
    pół szklanki oleju
    3 główki czosnku
    1-3 łyżek chilli
    1,5 szklanki octu
    0,5 kg cukru
    papryka słodka

    Ogórki dokładnie myjemy i kroimy9ze skórka) wzdłuż na 6 cześci,posypujemy 8 łyżkami soli, odstawiamy na 6 godzin co jakiś czas mieszając.Odlewamy wodę.
    Zagotowujemy 0,5 szklanki oleju i gorącym olejem polewamy ogórki.
    Czosnek drobno kroimy i razem z papryką dodajemy do ogórków.
    Gotujemy 1,5 szklanki octu z 0,5 kg cukru i polewamy ogórki.
    Odstawiamy na 12 godzin co jakiś czas mieszając. Ogórki wkładamy do słoików i zalewamy zalewą.Nie gotować.

    Jeśli ktoś lubi "ostrą" kuchnie,ogórki rewelacja:)

    Cytuj
  • 2 lip 2010

    [quote=siri]A co konkretnie?? Ja znam same nieskomplikowane :D ale za to pyszne[/quote]

    Siri dawaj te nieskomplikowane:)Trzeba robić zapasy na zime...

    Cytuj
  • 2 lip 2010

    sałatka z ananasem:
    puszka ananasów
    jajka
    kukurydza
    ser żółty w kostce
    majonez
    przyprawy

    miodzio :)

    Cytuj
  • 2 lip 2010

    Ananasy z cukini.
    SKŁADNIKI:

    2 i ½ kg obranej cukinii,
    80 dag cukru kryształu,
    2 płaskie łyżeczki kwasku cytrynowego,
    1 cukier waniliowy

    WYKONANIE:

    Cukinię pokroić w kostkę, posypać cukrem i kwaskiem cytrynowym, wymieszać i postawić w chłodnym miejscu na całą noc. Na drugi dzień przełożyć do garnka i gotować do 20 min. –czas gotowania zależy od twardości cukinii (nie rozgotować!). Ugotowaną cukinię włożyć do słoików, zakręcić, słoiki wstawić do garnka z wodą i zagotować. Tak przyrządzona cukinia może zastąpić zwykłe ananasy, np. jako dodatek do ciast

    Cytuj
  • 2 lip 2010

    [quote]Ananasy z cukini.
    SKŁADNIKI:

    2 i ½ kg obranej cukinii,
    80 dag cukru kryształu,
    2 płaskie łyżeczki kwasku cytrynowego,
    1 cukier waniliowy

    WYKONANIE:

    Cukinię pokroić w kostkę, posypać cukrem i kwaskiem cytrynowym, wymieszać i postawić w chłodnym miejscu na całą noc. Na drugi dzień przełożyć do garnka i gotować do 20 min. –czas gotowania zależy od twardości cukinii (nie rozgotować!). Ugotowaną cukinię włożyć do słoików, zakręcić, słoiki wstawić do garnka z wodą i zagotować. Tak przyrządzona cukinia może zastąpić zwykłe ananasy, np. jako dodatek do ciast
    [/quote]

    W kolumnie składniki ma być 2 i pół cukini,sorry zrobiło mi jakieś błędy :(

    Cytuj
  • 20 lip 2010

    W Austrii można kupić paprykę nadziewaną kapustą kiszoną, że u nas takiego rarytasu nie spotkałam od kilku lat sama ją robię do słoików.

    Papryka nadziewana kapustą kiszoną
    SKŁADNIKI:
    Żółta papryka (1,5kg)
    Kiszona kapusta (1kg)
    Marynata octowa i przyprawy.
    WYKONANIE:
    Żółtą paprykę obgotowujemy żeby nam zmiękła. Kapustę kiszoną gotujemy i przyprawiamy sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie. Do obgotowanej papryki wkładamy przyprawioną kiszoną kapustę i wkładamy do słoika zalewamy marynatą octową. Słoiki wkładamy do garczka i gotujemy na małym ogniu 20 minut.
    SMACZNEGO

    Cytuj
  • 5 sie 2010

    Pasta peperoni

    Składniki:
    1szt. cukinia lub bakłażan
    1 szt. cebuli
    pół kg. papryki peperoni
    olej lub oliwa z oliwek
    sól, pieprz

    Cukinie lub bakłażan obrać pokroić wrzucić na rozgrzany olej. Cebulę też drobno pokroić i dodać. Dusimy na oleju. Jak zmięknie cukinia lub bakłażan dodajemy drobno posiekane papryczki. Jeżeli chcemy ostrą pastę nie wyciągamy pestek jeżeli ma być słabsza tylko parę pestek dodać. Przyprawić solą i pieprzem można dodać ząbek czosnku. Przelać wszystko do miksera, zmiksować na papkę. Dać do słoików i trochę podgotować słoiki w wodzie.
    Można dodawać pastę do różnych potraw lub też bardzo dobra na kanapce.
    SMACZNEGO

    Cytuj

Odpowiedz