Forum » Wolne Myśli

Od kuchni-czyli przepisy smakoszy

  • 5 lip 2012

    SAŁATKA GRILLOWA

    1kg ziemniaków
    3 ogórki
    2 pomidory
    2 cebule
    150 ml jogurtu, 4 dag majonezu, 1 łyżka musztardy
    1 łyżka octu
    ½ pęczka pietruszki (niekoniecznie)
    Mielona papryka, sól, pieprz

    Ziemniaki gotujemy w mundurkach, odcedzamy i studzimy, obieramy, kroimy w talarki. Ogórki obieramy, kroimy. Cebulę obieramy, kroimy w piórka. Pomidory myjemy, kroimy. W dużej salaterce układamy warstwę ziemniaków, lekko skrapiamy octem, posypujemy solą pieprzem. Na wierzch kładziemy warstwę ogórków, następnie warstwę cebuli i ponownie warstwami ziemniaki i ogórki z cebulą aż do wykorzystania wszystkich składników. Każdą warstwę oprószamy solą, pieprzem, lekko skrapiamy octem. Sałatkę odstawiamy na 2 godziny, w tym czasie przygotowujemy sos: do jogurtu dodajemy musztardę, majonez, przyprawiamy solą, pieprzem, papryką mieloną i mieszamy. Polewamy sałatkę sosem, mieszamy dekorujemy pomidorem i pietruszką.

    PS.
    To jest oryginalny przepis z książki NAJLEPSZE SAŁATKI Jolanta Muras. Ja się nie trzaskam z warstwowaniem tej sałaty tyko w każdym z osobna garnku solę pieprzę kwaszę octem i potem mieszam razem składniki polewam od razu sosem i zostawiam w lodówce na min godz.
    Pozdrawiam

    1 Cytuj
  • 22 lip 2012

    Witam czas grillowania podaje przepis na masełko czosnkowe.
    Kostkę masła miękkie
    5 ząbków czosnku wycisnąć
    sól i pieprz
    szczypiorek pokroić
    Wszystko razem wymieszać i posmarować z jednej strony wekę i pieczemy na grillu. Smacznego

    2 Cytuj
  • 5 sty 2013

    OMLET z nadzieniem.

    Podoba mi się, że jest szybki (czas pi x oko 5 min, potrenujesz), dlatego zadowoli tych, którzy lubią dania praktyczne (w sensie: dobry efekt w krótkim czasie).
    Kaloryczność - oceniam na średnio, gdy jesteś głodny lepiej przygotować się na x 2.
    Miejsce przygotowania - warunki domowe. To pewien minus - w trasie nie przygotujesz (ptasie jajeczka chronimy, zaś te zabrane w drogę mogą nam sprawić niemiłą niespodziankę).

    Zabierasz się do roboty (składniki na 1 porcję): wbijasz jajko do naczynia + trochę mleka + 2-3 łyżki mąki dla lekkiego zagęszczenia wymieszanych składników; a teraz na boczku szykujesz nadzienie, może być kiełbasa/pomidor/cebula pokrojone w kostkę/sól/pieprz → mieszasz; masę wlewasz na patelnię, po chwili rozkładasz farsz na 1/2 powierzchni omleta, na wierzchu farszu układasz płaty żółtego sera i już możesz składać omleta w pół przykrywając nadzienie, chwika na zrumienienie z obu stron i bon apetit!

    2 Cytuj
  • 5 sty 2013
    trekk napisał/a:

    OMLET z nadzieniem.

    Podoba mi się, że jest szybki (czas pi x oko 5 min, potrenujesz), dlatego zadowoli tych, którzy lubią dania praktyczne (w sensie: dobry efekt w krótkim czasie).
    Kaloryczność - oceniam na średnio, gdy jesteś głodny lepiej przygotować się na x 2.
    Miejsce przygotowania - warunki domowe. To pewien minus - w trasie nie przygotujesz (ptasie jajeczka chronimy, zaś te zabrane w drogę mogą nam sprawić niemiłą niespodziankę).

    Zabierasz się do roboty (składniki na 1 porcję): wbijasz jajko do naczynia + trochę mleka + 2-3 łyżki mąki dla lekkiego zagęszczenia wymieszanych składników; a teraz na boczku szykujesz nadzienie, może być kiełbasa/pomidor/cebula pokrojone w kostkę/sól/pieprz → mieszasz; masę wlewasz na patelnię, po chwili rozkładasz farsz na 1/2 powierzchni omleta, na wierzchu farszu układasz płaty żółtego sera i już możesz składać omleta w pół przykrywając nadzienie, chwika na zrumienienie z obu stron i bon apetit!

    a kilogramów przybywa i nie wiadomo skąd

    2 Cytuj
  • 5 sty 2013

    Hihihih, mogłoby być i tak. Podstawowe zasady równowagi energetycznej http://www.eufic.org/page/pl/page/what-is-energy/
    Przestrzegać koniecznie, również eksperymentując z serwowanym w temacie menu.

    Informujemy, że trekk nie ponosi odpowiedzialności za skutki stosowania przepisu, niezależnie od płci oraz wieku:-D

    Cytuj
  • 24 lip 2015

    Witam wszystkich czas na jakieś przetwory.
    Podaje przepis na Dżem z cukinii.
    Co jest nam potrzebne 5kg cukinii, 1kg cukru, 4 galaretki pomarańczowe, 5 łyżek kwasku cytrynowego, aromat cytrynowy.
    Przygotowanie:
    Cukinie obrać, usunąć gniazda nasiennie, następnie zetrzeć na tarce o grubych oczkach i dusić do rozgotowania. Do duszącej się cukinii dodać cukier, galaretki i aromat. Dusić około pół godziny, dodać kwasek cytrynowy do smaku. Gorący dżem z cukinii przelewać do słoików, zakręcić, postawić dnem do góry.
    Smacznego

    3 Cytuj
  • 8 wrz 2015

    Mam pytanie kiedyś robiłam ciast z czekolady ale niestety nie zapisałam przepisu pamiętam, że czekoladę się roztapiało i potem do białek dodawało, czy zna ktoś taki przepis na ciasto? Do zamrażalnika się go potem dawało.

    1 Cytuj
  • 15 wrz 2015

    A ja szukam podpowiedzi na przyrządzenie kaczki. W Nowym Sączu jadłem ją z orzechami w restauracji Mekong. Do licha nie jestem dobry w gotowaniu, a chciał bym zaskoczyć żonę czymś niezwyczajnym. Może mi ktoś podać przepis, najlepiej tak krok po kroku.

    2 1 Cytuj
  • 15 wrz 2015

    Musi być dobra ja z kaczki jakoś nie robię żadnych potraw :)

    1 Cytuj
  • 2 lut 2016

    Zna ktoś jakiś dobry przepis na pączki. ?

    1 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 3 lut 2016

    Podaję przepis na pyszne pączki:
    1. Zadzwoń do babci

    3 5 Cytuj
  • Anka 5 mar 2016

    Moja ulubiona salatka:

    Sposób przygotowania
    Przygotowanie: 20min. › Gotowanie: 15min. › Gotowe w: 35min.

    Piersi z kurczaka wymyć pod bieżącą, zimną wodą, pokroić w drobna kostkę i poddusić na oleju (ok. 5 minut).
    Kurczaka oprószyć dość grubo mieszanką przypraw 'gyros', posolić, popieprzyć i odstawić do ostudzenia.
    Pokroić w drobna kostkę cebulę, paprykę i ogórki.
    Odsączyć kukurydzę z wody, a kapustę pekińską drobno poszatkować.
    Wymieszać jogurt z majonezem i ketchupem na sos.
    Układać warstwowo w naczyniu: kurczaka, cebulę, sos, ogórki, kukurydzę, sos, paprykę, kapustę pekińskę, sos.
    Schłodzić i podawać.

    2 Cytuj
  • 18 lip 2016

    Chyba zacznę stosować niektóre przepisy. Bo "wyglądają" bardzo smacznie.

    1 Cytuj
  • 7 lis 2016

    Warto. Sam kiedyś nie gotowalem i wydawało mi się,że gotowanie to bardzo trudna sprawa. Potem jednak zacząłem szukać przepisów i okazało sie,że nie jest to takie skomplikowane jak się wydaje... Warto jest szukać w sieci ponieważ przepisy są tam dobrze opisane i wiadomo jak zrobić dane jedzenie....
    Polecam na przykład ten przepis na gołabki
    https://www.przepisy.pl/przepis/golabki-3
    Są smaczne, lekkie, sycące. A jak nagotujecie to będziecie mieli jedzenie na 2 dni.

    Cytuj
  • 10 lis 2016

    ja ba

    Cytuj
  • 10 lis 2016

    ja na swojej diecie zbilansowanej bardzo lubiłam sałatkę z tuńczykiem, ananasem, rodzynkami i orzechami. mniam! słodka, ale fajna przekąska.

    3 Cytuj
  • 1 lut 2017
    mon-max napisał/a:

    Bardzo proszę podawać przepisy te stare i nowoczesne żeby każdy spróbował te smakołyki i wypieki. Podaje przepis na bardzo smaczną i tradycyjną sałatkę.
    Sałatka jarzynowa

    Składniki

    4 ziemniaki
    3 jabłka
    4 marchewki
    5 jaj (ugotowanych )
    2 pietruszki (korzeń)
    5-6 kiszonych ogórków
    1 mały seler
    3 cebule
    1 puszka groszku zielonego konserwowego (bez zalewy)
    sól i pieprz
    2 łyżki musztardy
    6 łyżek majonezu polecam winiary
    przygotowania

    Gotujemy warzywa (w łupinach) :ziemniaki,marchewki, seler oraz pietruszkę.Kroimy w kosteczkę oraz dodajemy resztę składników:groszek,jabłka,jajka,ogórki,cebulę- które również kroimy w kosteczkę.Na koniec dodajemy majonez i musztardę i przyprawiamy do smaku solą i pieprzem :)

    Smacznego !!!

    Próbowałam! Dzięki za świetny przepis :)

    1 Cytuj
  • 8 lut 2017

    Ja bardzo lubię wszelkiego rodzaju sałatki z sosem winegret. A ostatnio dodaję do nich ten składnik https://www.frisco.pl/pid,9533/n,bakalland-siemie-lniane/stn,product Siemię lniane praży się na patelni i posypuje salatke. Jest nie tylko zdrowa, ale i świetnie smakuje.

    1 Cytuj
  • Andrzej 8 lut 2017
    miastowy13 napisał/a:

    Ja bardzo lubię wszelkiego rodzaju sałatki z sosem winegret. A ostatnio dodaję do nich ten składnik [...] Siemię lniane praży się na patelni i posypuje salatke. Jest nie tylko zdrowa, ale i świetnie smakuje.

    A co na to matka dziewczyny? A czy w pewnej restauracji chińskiej też to podają? No i jak żona się na to zapatruje?

    mspanc.

    Cytuj
  • ania 8 lut 2017

    wiecie co, jak tak zimno to ja mam ochotę na mięcho.
    Golonka duszona w sosie do tego śląska klucha i zasmażane buraki.

    Cytuj
  • 16 mar 2017

    Mogę polecić przepis na mazurek orzechowy:
    http://forum.miasto-info.pl/wolne-mysli/546,od-kuchni-czyli-przepisy-smakoszy,4.html

    W koncu wielkanoc coraz bliżej. Jest bardzo prosty tak wiec na pewno poradzicie sobie z nim nawet jeśli nie czujecie się tak pewnie w pieczeniu. Fajnie równiez,ze nie jest tak słodki jak tradycyjny mazurek kajmakowy.

    W tym rou piekę :)

    Cytuj
  • 13 kwi 2017

    ooo ssprobuje niektorych rpzepisow

    Cytuj
  • 11 sie 2017

    Ja uwielbiam przepisy z Kwestii Smaku. Są proste i przepyszne.

    Cytuj

Odpowiedz