Forum » Wolne Myśli

Ja się tak zastanawiam...

  • 5 lis 2010

    Dłonie, Cygnus. Sztuka zaklęta jest w dłoniach...

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    ... i ustach. Szczególnie ta sztuka związana z muzyką drogi Myśleniczaninie:)

    Cytuj
  • adzygmunt 5 lis 2010

    Taki_gość. Podpierasz się Miodkiem, to idź na całość.
    Mnie "nie stanowi" co ktoś pisze. Dla mnie ważne, co ja piszę i za te słowa biorę odpowiedzialność.
    Dwuznaczności na tym forum jest dużo, czasem podobają mi się czasem sam się w nie włączam.
    Dajmy sobie spokój na ten czas za radą Cygnusa.
    I od razu do Ciebie pytanie. Gdzie w oryginale można zobaczyć obraz "Krzyk" Edwarda Muncha?

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Przepraszam czy my wciąż piszemy o grze na wiolączeli? ;P

    Cytuj
  • adzygmunt 5 lis 2010

    A jakżeby nie! O prze"pięknych wio,wiolonczelistkach la, la, la" i wiolonczeli, trzymanej do gry między nogami. Uf napisałem to!

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Dnia 12 lutego 1994 r. z Narodowej Galerii w Oslo skradziono jedną z wersji obrazu (w odcieniu czerwono-pomarańczowym). Odzyskano ją po 3 miesiącach. 22 sierpnia 2004 r. z Munch-museet (Muzeum Muncha) w Oslo skradziono inną, jasnopomarańczową wersję obrazu. Została wyniesiona w biały dzień na oczach strażników. Wraz z nim ukradziono inny obraz Muncha, Madonnę. Podczas procesu osób podejrzanych o napad pojawiły się podejrzenia, że obraz zniszczono, jako niezbywalny na czarnym rynku. Obraz, wartości ok. 54 milionów euro, został odnaleziony po dwóch latach i 9 dniach, 31 sierpnia 2006 r., kiedy to norweska policja odzyskała skradzione dzieło. Niestety obraz jest nieodwracalnie zniszczony. Informację na temat miejsca przechowywania obrazu podał jeden z przestępców sądzonych w procesie o napad na bank NOKAS w Stavanger. Oba napady były ze sobą powiązane i współpraca z policją stała się szansą na uzyskanie niższego wyroku w sprawie NOKAS.
    (za Wikipedią)

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Wątki nachodzą na siebie. Myślałam, że temat ewoluował na kolejne instrumenty, a tu jeszcze malarstwo;)

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Wracając do instrumentów, wszak pisaliście o wiolonczeli.... ja ze swej strony wolę skrzypce.
    A dal przypomnienia tekst piosenki biesiadnej "Skrzypeczki"

    Gdym się na świat narodziła,
    matuś moja rzekła mi,
    córuś moja, córuś miła,
    te skrzypeczki daję ci,
    córuś moja, córuś miła,
    te skrzypeczki daję ci.

    Te skrzypeczki rzecz nabyta,
    byle komu nie daj grac,
    do szesnastu latek życia,
    nie pokazuj ich na świat,
    do szesnastu latek życia,
    nie pokazuj ich na świat.

    Gdym szesnaście latek miała,
    to nieszczęście stało się,
    ja skrzypeczki swe wyjęłam,
    by na świat pokazać je,
    ja skrzypeczki swe wyjęłam,
    by na świat pokazać je.

    Smyczek cienki, miał niedługi
    i pociągał raz po raz,
    struna pękła, ja zemdlałam,
    bo to było pierwszy raz,
    struna pękła, ja zemdlałam,
    bo to było pierwszy raz.

    Gdym sześćdziesiąt lat skończyła,
    nikt na skrzypcach nie chciał grac,
    struny były poszarpane
    i nie chciały głosu dać,
    struny były poszarpane
    i nie chciały głosu dać.

    Cytuj
  • adzygmunt 5 lis 2010

    Przeczytałem mój post z pytaniem o awatar Cygnusa. I oczywiście źle post zredagowałem.
    Przepraszam, bo wyszło, że Ciebie Taki_gość egzaminuję. A moim zamiarem było podręczyć ...Cygnusa.
    Tak czy inaczej dziękuję!

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Inne instrumenty Luno? Mowisz, masz! Okaryna. :D Gliniana niby zabawka a jednak jak ktoś umie odpowiednio zatykać dziurki to też pięknie zagra :D

    Cytuj
  • 5 lis 2010

    Ad, trudne pytanie(o obraz)na dodatek jak zacytował taki gość jest kilka wersji obrazu, bodajże trzy lub cztery. Krzyk zawsze mnie fascynował podobnie jak dzieła Beksińskiego i Gigera.

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    Wyskoczyłem na chwile do kuchni i czuje że wypadłem z obiegu;(Okaryny, weselne przyśpiewki i moja nie aktualna odpowiedź na pytanie Adz.

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    Mnie interesuje w obrazach gra światła i kompozycja cieni dlatego cenię sobie malarstwo Vermeera czy naszego własnego Podkowińskiego. Matejko też jest świetny.

    Cytuj
  • adzygmunt 6 lis 2010

    A ja jestem taki prostak zakochany w wiolonczeli. Okarynę mam na regale i już nie służy mi do grania. Teraz to porcelanowy bibelot, jednakowoż sprawny rożek jest!

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    Moim marzeniem jest "podmuchać" w ten alpejski rożek. Może w przyszłym roku, teraz nawał pracy :(

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    kto by pomyślał, jakie muzykalne towarzystwo.

    Cytuj
  • adzygmunt 6 lis 2010

    Cygnus kiedy Ty spisz? Nie czytaj z kim! Zgasiłeś ostatni lampę dzisiejszej nocy i już dzisiaj od rana?

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    To ta pogoda napełnia mnie energią, słońce, pan Celciusz i plany na weekend.
    Ale bez obaw czasem spię.

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    [quote=cygnus]A grzeczna byłaś? Bo może z listy będzie lipa i skończy sie potężną rózgą na...pupe.
    [/quote]

    Jak możesz sądzić inaczej Cygnusie, ja zawsze jestem grzeczna.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    To niedobrze Mona, niedobrze.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    [quote=cygnus]To niedobrze Mona, niedobrze.[/quote]

    Dlaczego, aż tak źle?

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Czasem tak, ale nie wiem czy mam dopisać, bo pewnie znów mi wytną wpisy.

    I to mnie właśnie też zastanawia, które to moje wpisy są kasowne. Też Was kasują, czy tylko ja piszę wciąż offtopy?

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Niestety cenzura?? Człowiek tyle się napisze a drugi w ciągu kilku sekund zmaże jego arcydzieło. Szkoda.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Arcydzieła, no aż tak bym tego nie określił. Zaczynam wbijać nos w mój fornirowany stolik, chyba zaraz odlecę bez pożegnania.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Oj to nie dobrze, żeby czasem dziś nad ranem nie trza było go do gipsu?

    Cytuj

Odpowiedz