Forum » Myślenice

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

  • 6 lip 2011

    Ale przynajmniej koniec gadania o nacinaniu:-) i czy będzie boleć czy nie. Zawsze to jakiś odpoczynek od tematu!

    Przyszłe mamy! Czytajcie to wszystko i dzielcie przez pół! Mówi wam to świerzo upieczony tato, a z tyłu za mną stoi świeżo upieczona mama! Inaczej zwariujecie zanim urodzicie...

    4 1 Cytuj
  • 6 lip 2011

    Gdzie polecacie kupować wyprawkę dla Dzidziusia? Chodzi mi głównie o ubranka

    Cytuj
  • 6 lip 2011

    Dobre cenki na polskie ciuszki, bo dla noworodka to warto zainwestować na wszelki wypadek ewentualnej allergi:
    1. Na rynku koło Paulinki
    2. Jak się wylatuje na kraków na sobieskiego
    Np. ubranka Klucze:-) całkiem fajne cenowo i polskie.

    Co do wyprawki:
    - wszystko oglądasz np. w Entliczku na Wadowickiej - świetny wybór!
    - potem taniej zamawiasz na allegro :-))))

    1 1 Cytuj
  • 6 lip 2011

    ale ten nasz marko nakręcił:) widać że zakochany w swym malenstwie bez pamięci i własnie takich tatuśków jak na lekarstwo!:)marko żebys tylko nie zacałował tego swojego bobasa na śmierć:)

    gratulacje i pozdrowienia dla swiezo upieczonego zakoachengo w swoim malenstwie do szalenstwa tatuska

    3 Cytuj
  • 6 lip 2011

    kurdę, co nie napiszę to wszystko źle...kurdęęęęęę!!!!! :-)
    Co mam być monotematyczny i tylko o parkowaniu pisać ;-) he he he.

    2 3 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Moim zdaniem ten sklep na rynku koło Paulinki nie jest godny zainteresowania. Ceny mają wysokie, obsługa bardzo niemiła.

    2 1 Cytuj
  • 7 lip 2011

    [quote=marko] Ale przynajmniej koniec gadania o nacinaniu:-) i czy będzie boleć czy nie. Zawsze to jakiś odpoczynek od tematu!
    [/quote]

    powiedział ten co o tym nie pisał;P

    [quote=gość: aniaa] Moim zdaniem ten sklep na rynku koło Paulinki nie jest godny zainteresowania. Ceny mają wysokie, obsługa bardzo niemiła. [/quote]

    też mam takie odczucie. Panie zachowują się jakby robiły łaskę, że obsługują.

    4 2 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Nie chcę się spierać, ale chyba nie czytałaś moich postów, ale nie ważne.

    Co do sklepu koło Paulinki to w cale nie są wysokie - może podacie lepszy namiar w Myślenicach?
    Obsluga nie miła? - to chyba konkurencja napisała, albo jakiś żart!

    1 5 Cytuj
  • 7 lip 2011

    BRAWO MONIKA 85!!!!
    Marko następne dziecko na pewno urodzi za żonę!!!

    2 1 Cytuj
  • 7 lip 2011

    nie konkurencja tylko matki, które kupują. Przykład?- Pojemnik na zużyte pieluchy 149 zł- w Galerii dziecięcej 89zł ( allegro jednak wygrało). Obsługa pozostawia tam wiele do życzenia , no ale Marco wie lepiej....

    4 1 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Pytanie co prawda nie na temat,ale bardzo proszę mamy o poradę butelka i smoczek uspokajacz dla noworodka lepiej Nuk czy Avent?bardzo proszę o opinie.

    Cytuj
  • 7 lip 2011

    [quote=gość: gość 123] Pytanie co prawda nie na temat,ale bardzo proszę mamy o poradę butelka i smoczek uspokajacz dla noworodka lepiej Nuk czy Avent?bardzo proszę o opinie. [/quote]

    lepiej Nuk, z tego co pamiętam tańszy a do tego samego służy :)

    1 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Dziękuję za odpowiedz!
    Pytam bo waham się tylko dlatego ,że znajoma(6 lat temu kupiła córce Nuk butelkę taką wąską)dziecko się dławiło przy karmieniu,musiała kupić Avent i było ok, ale te znów mają podobno bardzo twarde smoczki.Zauważyłam teraz w sklepach butelki Nuk (takie szerokie i kuszą mnie)jeśli któraś mama karmi nimi swoje dzieciątko to proszę o opinię,z góry dziękuję!
    Chyba ,że jest jeszcze jakaś inna firma godna polecenia?

    Cytuj
  • 7 lip 2011

    trochę schodzimy z tematu ale odpowiem :)

    szczerze? kupiłam butelkę jakieś trzy miesiące po urodzeniu dziecka. Tylko dlatego, że chciałam mieć w razie gdybym miała gdzieś wyjść na dłużej bez małej.
    I co kupiłam? To co było w aptece. Jakąś zwykłą butelkę do mleka. Szklaną. Bo uważam, że do mleka taka jest lepsza. Do herbatek miałam plastikową. Też "niefirmową". I co? I tak samo dziecko jadło i piło, a ja zapłaciłam dosłownie parę złotych.
    Potem kupowałam sobie smoczki , te przezroczyste w Rossmanie. Patrzyłam tylko , żeby dziurka była odpowiednia do wieku i dość często je zmieniałam.
    Jak słowo daję nic się mojemu dziecku nie stało tylko dlatego, że butelka nie była jakiegoś dziwnego kształtu :)
    A najlepiej to do karmienia i pojenia używaj swoich piersi :) Nic lepszego nie znajdziesz.

    1 1 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Dziękuję za odpowiedz!
    No wiem piersi najlepsze ,ale jest różnie z tym karmieniem,niektóre dzieci od razu dokarmiane są w szpitalu bo pokarmu malutko,dlatego wolę się zabezpieczyć,może faktycznie nie słuchać i kupić zwykłą butlę i żadnych kolek itp nie będzie,może faktycznie to tylko chwyty marketingowe,dziękuję za odpowiedz!

    1 1 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Witam. Moje dziecko dziś 3,5 latek jako maleństwo tylko tolerowało butelki ze smoczkami AVENT jeżeli natomiast chodzi o smoczki to tylko NUK i bądź tu mądry. Jeżeli chodzi o moje koleżanki to ich dzieci tylko tolerowały NUK. Każde dziecko lubi inne smoczki , musisz sama wypróbować i się przekonasz najważniejsze muszą być odpowiednie do wieku.

    1 1 Cytuj
  • 8 lip 2011

    To już się nie odzywam już w temacie. Widzę, że nie można mieć na tym forum własnego zdania, bo zaraz jest się czarną owcą. Ja tam lubię tę obslugę.

    Wspaniała monika85 jakoś nie podała cudownego adresu w Myślenicach gdzie jest super tanio i super miła obsługa, a właśnie takie było pytanie. Allegro to wszyscy znamy:-) Smoczki z Rossmana - cool....:-) ale to chyba nie moja liga.

    Opowiadajcie sobie dalej te bajki :-) możne się nieźle pośmiać.

    2 4 Cytuj
  • 8 lip 2011

    [quote=marko]
    Wspaniała monika85 jakoś nie podała cudownego adresu w Myślenicach gdzie jest super tanio i super miła obsługa, a właśnie takie było pytanie. Allegro to wszyscy znamy:-) Smoczki z Rossmana - cool....:-) ale to chyba nie moja liga.
    Opowiadajcie sobie dalej te bajki :-) możne się nieźle pośmiać. [/quote]

    Co mam Ci podać adresy wszystkich aptek w Myślenicach i okolicach? Bo praktycznie w każdej kupisz butelki dla dzieci. Pytania były różne, nie tylko dotyczące adresów i cen więc się nie czepiaj.

    A smoczki z Rossmana są pewnie z takiego samego tworzywa jak każde inne, więc nie wiem w czym problem. Zaraz się okaże, że jestem złą matką, bo kupowałam smoczek za 5 z nie za 15 zł.

    Lubisz obsługę w tym sklepie. To dobrze. Pewnie nie Ty jeden, bo w przeciwnym razie musieliby go zamknąć. Ja nie lubię i zakupów tam robić nie będę. I to jest właśnie moje zdanie, bez względu na to czy się to komuś podoba czy nie.

    [quote=marko] Nie chcę się spierać, ale chyba nie czytałaś moich postów, ale nie ważne.[/quote]

    nawiązując, to akurat czytałam Twoje posty i o nacinaniu też pisałeś, chociażby 4 czerwca o 23.53.

    1 3 Cytuj
  • 8 lip 2011

    [quote=gość: gość 123] Dziękuję za odpowiedz!
    No wiem piersi najlepsze ,ale jest różnie z tym karmieniem,niektóre dzieci od razu dokarmiane są w szpitalu bo pokarmu malutko,dlatego wolę się zabezpieczyć [/quote]

    co do tego dokarmiania w szpitalu, to w zasadzie mogłabyś tego uniknąć...
    Urodziłam dziecko przed terminem i zabrali je do inkubatora, co w pierwszej dobie wykluczało karmienie piersią. Ale zależało mi na tym, żeby dziecko nie dostawało sztucznej mieszanki, tylko moje mleko (zwłaszcza, że to w pierwszych dniach jest najlepsze). Umówiłam się na oddziale, że będę ściągać pokarm i przynosić dla małej. I nikt mi nie rozbił z tym problemów. A że karmienie było co trzy godziny brałam kieliszek i ściągałam mleko (taka ilość zdecydowanie jest wystarczająca, bo noworodek nie zjada od razu całej flachy). Dzięki temu od początku karmiłam naturalnie. Może było to uciążliwe, ale warto było.

    2 1 Cytuj
  • 8 lip 2011

    Miałem już się nie odzywać, ale Monika85 sprowokowała...;-)

    1. Masz podać nie apteki, ale te wspaniałe super tanie sklepy z ciuszkami w Myślenicach, gdzie jest niebiańska obsługa. Mam wrażenie, że nie potrafisz, ale może się mylę:-)
    2. Co do smoczków z Rossmana twój wybór. Pewnie w Biedronce też się pojawią niedługo. Jeżeli myślisz, że kauczuk kauczukowi lub silikon silikonowi równy, to się mylisz. Chińczycy robią cuda, których byś nie włożyła do ust, a Rossman prawie wszystkie cuda ma z RPC. Druga sprawa to odpowiedni kształt. Jak pisałem Twoja sprawa, ale nie moja liga.
    3.Co do nacinania, to nie pisałem, że nie pisałem - chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Różnica polega na tym, że część osób pisze takie głupoty, że ja będąc kobietą umarłbym ze strach. Zresztą, nie będę drugi raz pisał tego samego, co już pisałem gdzieś wyżej.
    4. Tak lubę obslugę w tym sklepie i to jest moja opinia. Nie musisz tam chodzić i nie musisz tam kupować, bo przecież jest dużo innych fajnych - tanich sklepów w Myślenicach, tylko ja nie wiem gdzie?????

    Pozdrowionka i cokolwiek napiszesz, a pewnie znowu coś przekręcisz, ja już nie odzywam się w temacie. Wszystko co miałem do powiedzenia już napisałem wyżej i było to szczere oraz zgodne z prawdą niestety nie koniecznie zgodne z opinią innych.

    1 9 Cytuj
  • 9 lip 2011

    Ludzie dajcie sobie siana. Jak chcecie się przegadywać to sobie popiszcie na GG. Bo to tutaj niczego nie wnosi, wręcz irytuje.

    4 2 Cytuj
  • 11 lip 2011

    jakie pieluchy się zabiera do szpitala? Pewnie pampersy,a który rozmiar?

    Cytuj
  • 11 lip 2011

    [quote=gość: marta33] jakie pieluchy się zabiera do szpitala? Pewnie pampersy,a który rozmiar? [/quote]

    jak chcesz używać "tetrówek" to sobie takie zabierz, jak pampersy to najmniejszy rozmiar. Z tego co pamiętam to było chyba od 2 do 5 kg

    Cytuj
  • 11 lip 2011

    Zabiera się pieluchy do szpitala czy tylko do odbiór ?

    Cytuj
  • 11 lip 2011

    właśnie słyszałam że do szpitala teraz trzeba zabrać pampersy i chusteczki. dzięki monika85

    1 1 Cytuj

Odpowiedz