Forum » Myślenice

Opieka Społeczna w Myślenicach

  • 1 gru 2011

    http://www.dobczyce.pl/index.php?id=1&n_id=1559 - tak trzymać i NAŚLADOWAĆ "drogi " myślenicki ośrodku pomocy

    3 2 Cytuj
  • 6 gru 2011

    tu w Myślenicach przydałby się taki dyrektor OPS, jakiego w serialu Głęboka woda gra Wiktor Okulicki --- w tej roli Marcin Dorociński
    http://aleseriale.pl/sid,28973,title,Gleboka-woda,serial.html?ticaid=6d82d

    5 3 Cytuj
  • 6 gru 2011

    Tacy ludzie jak filmowy Wiktor Okulicki w naszej gminie a w MOPS-ie szczególnie są bezwzględnie tępieni już na samym początku. Powód jest prosty, nie daj Boże dla panującego układu mogli by głosić herezje typu ze nie tak ważny jest paragraf tylko człowiek! A to przy obecnym układzie jest nie do pojęcia.

    5 2 Cytuj
  • 6 gru 2011

    Witam! Mam dość nietypowe pytanie do kogoś kto się orientuje, mianowicie mąż stracił pracę z dnia na dzień i jest bez prawa do zasiłku ja nie pracuję - wychowuje dzieci. Czy możemy się ubiegać o jakieś pieniążki czy coś z Mops-u? Wiem że najlepiej iść i zapytać ale tak jakoś wstyd ....

    4 1 Cytuj
  • 6 gru 2011

    Nie ma co się wstydzić tak się składa że jestem pracownicą Ośrodka. Proszę przyjść pn-pt od 7 do 15 i spokojnie porozmawiamy. Oczywiście decydujący jest tu Państwa dochód ale z tego co Pani pisze nie wygląda to dobrze. Jeżeli jest taka potrzeba to zapraszam.

    7 Cytuj
  • 6 gru 2011

    Proponuje założyć działalność społeczną i zarejestrować ja. Wtedy takie osobistości wirtualnych wywodów jak klamerka, grażka, spostrzegawcza itp będą mogły się wykazać dobrym sercem i niepochamowana społeczną szczodrobliwością przekazujac Wam 1% podatku.
    Przecież pomoc społeczna jest taka niewydolna...

    2 9 Cytuj
  • 7 gru 2011

    [quote=gość: vitamina] Przecież pomoc społeczna jest taka niewydolna... [/quote]

    przeczytaj uważnie jeszcze raz cały temat i zobaczysz niewydolność osób zarządzających, a nie całej opieki społecznej ...
    wiele OPS-ów radzi sobie całkiem nieźle ... ale nie nasz!

    8 4 Cytuj
  • 7 gru 2011

    ja jestem bardzo ciekaw jak możecie pomóc takim osobom jak "help" ? czasami pewnym ludziom czy to honor czy ambicje przeszkadzają w poproszeniu o pomoc. Gdzie do jakich drzwi muszą zapukać żeby nikt ich nie spławił...??? Musza mieć jakieś dokumenty z sobą ? Znając życie to trzeba będzie załatwić mnóstwo papierologii żeby wogule się o cokolwiek ubiegać....

    6 3 Cytuj
  • 7 gru 2011

    Znowu zabrali panią M z ulicy ...ale podobno tylko dlatego że już przemarznieta dobijała sie do mieszkan ludzi...... oby tym razem jej dopilnowali przyszła w tym miesiącu kilka razy do mnie do pracy raz cała "zmoczona" ,raz pod kurtka totalnie naga a innym razem bez butów...boże przecież nie można zostawić jej samej sobie potrzenuje stałej opieki jeśli ktoś ma jakieś wpływy na to by bardziej ją dopilnować by nie wychodziła z ośrodka błagam niech zainterweniuje ja jako obca osoba moge jej dawać ubrania ,kupic coś do jedzenia ale tylko tyle ..... niestety.

    6 3 Cytuj
  • basia 8 gru 2011

    [quote=gość: vitamina] Proponuje założyć działalność społeczną i zarejestrować ja. Wtedy takie osobistości wirtualnych wywodów jak klamerka, grażka, spostrzegawcza itp będą mogły się wykazać dobrym sercem i niepochamowana społeczną szczodrobliwością przekazujac Wam 1% podatku.Przecież pomoc społeczna jest taka niewydolna... [/quote]
    Ty sie o to nie martw. Mi wystarczy 8 godz. od pon do pt dobroci, niepochamowanej społecznej szczodrobliwości wiec nie mam potrzeby zakładania jakichkolwiek działalności społecznych.

    6 1 Cytuj
  • basia 8 gru 2011

    [quote=gość: mało mówny] ja jestem bardzo ciekaw jak możecie pomóc takim osobom jak "help" ? czasami pewnym ludziom czy to honor czy ambicje przeszkadzają w poproszeniu o pomoc. Gdzie do jakich drzwi muszą zapukać żeby nikt ich nie spławił...??? Musza mieć jakieś dokumenty z sobą ? Znając życie to trzeba będzie załatwić mnóstwo papierologii żeby wogule się o cokolwiek ubiegać.... [/quote]
    Najpierw trzeba trafic na dobry humor pracownika. Do efektu końcowego bardzo długa droga i nie powiedziane jest że sie wszystko załatwi

    7 2 Cytuj
  • 8 gru 2011

    pracownik, też człowiek, humor może mieć różny....

    5 3 Cytuj
  • 8 gru 2011

    [quote=gość: pracownik] pracownik, też człowiek, humor może mieć różny.... [/quote]

    czyli to, czy rodzina otrzyma niezbędne do życia środki zależy od czyjegoś humorku? ludzie, gdzie my żyjemy? są zawody, od których tak dużo zależy, że pracownik swój humor powinien zostawić za drzwiami czyli zwyczajnie nie nosić swoich problemów do pracy. jeśli go coś uwiera, to od tego ma superwizje, tudzież wsparcie koleżeńskie, bądź terapię własną, by sobie pomóc!

    6 3 Cytuj
  • 8 gru 2011

    Oczywiście i ma to miejsce, może nie ma tam superwizji itp. ale naprawdę dużo zależy od humoru tamtejszego kierownika który zazwyczaj jest zły.

    5 2 Cytuj
  • 8 gru 2011

    bo cała sytuacja osób biednych w gminie jest spowodowana właśnie tym humorem pracownika, czy tak może kierownika,gdyby on miał lepszy humor to nie byłoby patologii i biedy a i wszyscy byliby szczęśliwsi......

    3 3 Cytuj
  • 9 gru 2011

    [quote=gość: pracownik] bo cała sytuacja osób biednych w gminie jest spowodowana właśnie tym humorem pracownika, czy tak może kierownika,gdyby on miał lepszy humor to nie byłoby patologii i biedy a i wszyscy byliby szczęśliwsi...... [/quote]

    w zawodach związanych z pomaganiem odpowiedni humor czy inaczej mówiąc predyspozycje osobowościowe pracownika są bardzo ważne. jak ktoś nie nadaje się do pracy z ludźmi, to może zrobić im dużo złego. zawód powinno wybierać się z godnie z predyspozycjami, z powołaniem. tak samo jak nie wszyscy mają predyspozycje, by być np. księgowymi bądź sportowcami, tak nie każdy może pomagać osobom w gorszej sytuacji niż ona sam. może to stwarzać pole do nadużyć....

    6 1 Cytuj
  • 9 gru 2011

    A tak naprawdę to najlepiej jakby się było rodziną Pani kierownik MOPS-u, wówczas wszyskie sprawy są załatwione, ona innych petentów nie toleruje.

    8 3 Cytuj
  • basia 9 gru 2011

    [quote=gość: Jaślanka;)] czyli to, czy rodzina otrzyma niezbędne do życia środki zależy od czyjegoś humorku? [/quote]
    Każdą sprawe da się załawić bo przepisy to regulują, ale jak na wstępnie widzisz skwaszoną minę osoby, która traktuje cie jak intruza to juz odechciewa ci sie cokolwiek załatwiać. Najlepiej nie pojawiac sie i nie wymagać za dużo bo to jeszcze może zaszkodzić

    7 1 Cytuj
  • 9 gru 2011

    pracownik swój humor powinien zostawić za drzwiami
    A "czarna mamba"

    6 1 Cytuj
  • 12 gru 2011

    kiedy MOPS przyśle decyzje o zasiku rodzinnym i wychowawczym na następny rok ?

    3 2 Cytuj
  • 13 gru 2011

    ja czekam ponad mies. na decyzję i cisza.......masakra jakaś

    3 5 Cytuj
  • 13 gru 2011

    Dlaczego myśl na temat "czarnej mamby" została stąd usunięta ????????????

    6 2 Cytuj
  • 13 gru 2011

    Niewykluczone że był tam post , nawiasem mówiąc mój , mówiący o paniach z ops-u. Jak wiadomo kierowniczka jest pupilką mojego szefa burmistrza a ja broniłam koleżanki którą próbowano oczernić w ten sposób odwracając uwagę od nieudolności ośrodka pomocy społecznej. Zupełna to katastrofa , zastanawiam się do kredy to będzie to tolerowane a posty kasowane.

    3 5 Cytuj
  • 13 gru 2011

    zatem mamy "wolność słowa" pełną gębą

    4 3 Cytuj
  • 13 gru 2011

    [quote=gość: cicha noc] zatem mamy "wolność słowa" pełną gębą [/quote]

    jesli dla ciebie wolnosc slowa to obrazanie innych osob, to chyba mylisz pojecia :) skoro jestes taki madry to podpisz sie imieniem i nazwiskiem skoro publikujesz podobne wpisy

    6 4 Cytuj

Odpowiedz