Forum » Myślenice

MOKIS - z kulturą na bakier.

  • 2 lut 2011

    [quote=gość: TAFFIN] komuna w temacie wystroju i komuna w temacie rządzenia.... [/quote]

    i komuna w temacie parkingu dla chcących się 'ukulturalnić' !

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    Ja patrzyłem na to co się w ferie dzieje w MDK. masakra jakaś. Jakaś plastyka, filmiki, nic dla młodych. Syf. Tam nic nie ma to już w dobczycach jest lepiej.
    Chyba za komuny bylo lepiej.

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    Robienie za wiele dużo kosztuje, a tu przecież o odpowiednie uposażenie na stanowiskach zadbać trzeba;-) Ciekawe ile dostają Ci na najwyższych stołkach?

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    Na pewno nie mało! A wogóle to tam sa jakies konkursy? Od lat to samo nIC,

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    No jest kierownik artystyczny przecie, to może co porobi! Człowiek który gra po weselach przecie się na tym zna?!

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    Kochani, nie narzekajcie na Panią Dyrektor. Nikt tak piękinie jak Ona nie wita Pana Ostrowskiego Bisztygi i reszty naszej elyty polyticznej!

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    ALE UWAGA JEST SZAŁ-GRUPA OPERACYJNA U NAS W MIEŚCIE..na plakacie pisze ze to trasa koncertowa ( zakładam ze tylko po małych strażnicach i mało miasteczkowych domach tzw.kultury ) a koncert o godz 15....śmiech na sali.można by iść ale normalni ludzie o tej porze pracują.ich muzyka jakoś szczególnie mnie nie pociągają ale zawsze to-ktoś znany-cena spoko 10zł ale ta godzina??wiem że nie wszystko może dyrekcja ośrodka ustalić ale ta godzina to przesada....a parking jak każdy parking u nas w mieście...-prawie nie istnieje-......

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    Coś mi tu znikło z wypowiedzi - chwilę temu tu było i fik -nie ma. Obłuda nawet tutaj broni się "towarzystwo wzajemnej adoracji"

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    Piaskowy Dziadek-nic się nie martw.to standard tutaj.jest już forum o cenzurze na miasto-info..ale i tak nic się nie zmienia.nie wygodne wypowiedzi znikają...

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    A znacie jakiegoś artystę z Myślenic? Bo ja jeszcze takiego nie spotkałem.

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    Jest ich bardzo dużo, tylko nie mają przed nazwiskiem "mgr" i chodzą normalnie ubrani.

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    A mógłbyś wymienić chociaż jednego.

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    p. dyrektor jest artystka

    Cytuj
  • 3 lut 2011

    Jak prężnie działa MOKiS w Myślenicach widać m.in. co tydzień w Gazecie Myślenickiej na stronie 10 "Kultura".
    Na niej to znajdziemy dzisiaj m.in. (jak zwykle) stopkę redakcyjną, dyżury aptek, ważne telefony, reklama na prawie połowie strony.
    Tak jest w każdym numerze, tyyyyyyyyyle się dzieje u nas w dziedzinie kultury.

    A pensyjki dla pracowników MOKiSu z budżetu Gminy idą....

    Cytuj
  • 3 lut 2011

    Na kogo głosowaliście? Bo jeśli na Macieja to o co ten żal? Cudownym przykładem jest tu pewien uzdolniony , młody człowiek, pracownik zarówno MOKiS jak i urzędu. Os lat wiesza psy na Pani Dyrektor za jej plecami a wprost daje jej kwiaty i dziękuje. Oczywiście w wyborach rączkami i nóżkami głosował na MO.
    Nie rozumiem o co ten zgiełk?

    Cytuj
  • 3 lut 2011

    Nie mierzcie wszystkich jedną miarą. Przyjrzyjcie się czasami jak kto tam pracuje.Ja kiedyś pytałem o pana który prowadzi tam kółko teatralne czy coś koło tego.Nie umiano mi dokładnie powiedzieć kiedy jest, a gdy poszedłem na górę, do biura to jeszcze gorsz dezinformacja.A co się tyczy teksu który był i znikną to mój znajomy był na tym TEATRZYKU, to powiedział że była to jedna wielka improwizacja, szmira i nabijanie ludzi w butelkę za 5 zł przez naszego WIELKIEGO aktora, dodatkiem była jakaś awantura w wykonaniu min.p.dyr. ale to już chyba zwyczaj w tym miejscu bo sam byłem świadkiem podobnej sytuacji. Myślę że tam jakaś kultura jest, tylko całkiem inna niż my myślimy,może jesteśmy za mali aby ją pojąć?

    Cytuj
  • 11 lut 2011

    No i mamy gospodarzy MOKiSu:
    http://dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/1118281-ciecia-w-kalendarzu-imprez-sposobem-na-deficyt.html
    Więcej w dzisiejszym "pisanym" wydaniu Dziennika Polskiego...

    Pamiętacie "dawną" działalność wtedy jeszce MOK, koncerty i inne "dochodowe" imprezy ? No ale sala widowiskowa jest wyremontowaaaana, tylko, że akustyka w niej po tym remoncie pod psem, nie nadaje się na imprezy tylko na kino, a jakie jest zainteresowanie kinem sami widzimy.
    Teraz zwyczajnie się NIE CHCE nic organizować, po co się ktoś ma kręcić po budynku, sprzątać trzeba....

    Cytuj
  • 11 lut 2011

    Nigdy nie wierzę w tego typu uzasadnienia: od tego jest dyrekcja żeby im zawczasu przeciwdziałać. Niestety nierzadko robi się w Polsce "skok na kasę" próbując to potem uzasadnić tak czy inaczej. Proszę sobie obciąć pensje w pierwszej kolejności, zredukować wydatki gdzie się da byle nie kosztem kultury, co jak widać się dzieje..

    Cytuj
  • 11 lut 2011

    Uczepiliście si ę tych pensyjek , jak rzep psiego ogona. Zapytajcie najpierw ile zarabia taka na przykład sprzątaczka a nie dawno mianowany kierownik artystyczny, lub nasz genialny aktor (którego nie mogę nigdy złapać i już nigdy nie będę o niego pytać). Na plakatach jak czytacie (może) wymieniani są artyści z zagranicy, którzy też a nawet na pewno nie przyjeżdżają za darmo. Cięcia Pani Dyrektor zrobiła, ale nie tam gdzie trzeba. Podejrzewam że jak by się tak dokładnie przypatrzeć poczynaniom dyrekcji i temu co tam się dzieje to by wam światopogląd zmienił. Łatwo jest uogólniać wszystko w około.Podejrzewam że jest tam wielu ludzi z pasją i zapałem, ale jest i jakaś męda która to wszystko psuje.

    1 Cytuj
  • 11 lut 2011

    pół miliona straty? kto sobie pozwala teraz na taką niegospodarność? Poprzedniego dyrektora właśnie za to zwolnili i to ten sam burmistrz, ciekawe jak zachowa się teraz

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 11 lut 2011

    Dobrze rze siem wyrzenie z Urzemdu Kóltury to działalnoś kóltóralno, gdzie jak wiadomo same jakiesi dziwne persony - pofarbiony włos, udziwnion struj, kto wie jaka homofobia i wrarzliwoś co najgorszo rzecz dla młodzierzy, gdzie puźni latajo na wystawy, narkotyzmujo siem, i popadajo w ono ekologie, co siem rozumi jako nieustajomcy ceregiel zez bele jaki zwierz i haszcz.
    Urzomd Kóltóry nie jest dla wygibactwa i dziwności ino dla podczymania pare etatuw mieskańcuw miast Myslenice, takosz kóltóry reprezemtacyjny miast Myślenice co siem rozumi jako w regularmnie zaczas wylizywanie dup warznyh personów na wystempah Ziemi Myslenicki, tetralnoś i inne znamienite ewenenty.
    Takosz do zapamientania malkomtenctwa - choćby i hciano popoprzez, nie zamieni siem Urzemdu Kóltóry w jaki cyrk z kóltóro!
    zezpowarzamniem
    Zdzichó

    Cytuj
  • 12 lut 2011

    Zdzichó z Suwałk ty chyba z innej planety przybywasz bo za cholerę cię zrozumieć nie można. A co się tyczy tych wielkich strat to macie rację. Poprzedniego dyrektora straszono prokuratorem i innymi konsekwencjami,potraktowano go okrutnie i nieludzko tylko dlatego (może?) nie sprowadzał różnych dziwaków a bazował na lokalnej twórczości. Głównym atutem jak pamiętam byłego dyrektora byłą wysoka kultura osobista i szacunek dla ludzi, a obecnemu kierownictwu zupełnie tego brak.Ale tak dumam i myślę i wychodzi mi z tego jeden wniosek a mianowicie:sposób postępowania dyrekcji ośrodka przypomina mi sposób postępowania burmistrza, więc to towarzystwo wzajemnej adoracji nie da sobie zrobić krzywdy. Zastanawia mnie tylko jedno ze ci nasi radni-nieporadni dają się tak robić w balona i przyjmują wszystko co im pani dyrektor naplecie.Wszystko co ta osoba mówi i pisze jest jednym wielkim wodolejstwem.

    Cytuj
  • 12 lut 2011

    100% PRAWDY - Piaskowy dziadku!

    Cytuj
  • 12 lut 2011

    To co Wy wszyscy zauważacie jako nieprawidłowe w działalności ośrodka tak zwanego "kultury" to tylko wierzchołek góry lodowej. Wy wszyscy to zauważacie tylko nie Ci którzy powinni mieć na to oko.Tak po prawdzie to ja współczuje tym zwykłym tam pracującym osobom. Mieć za szefa osobę która notorycznie kłamie i nie szanuje ludzi to gehenna. Sam to kiedyś przeżyłem więc wiem jak to boli. Za taką niegospodarność finansową i złe traktowanie ludzi powinno się takiego szefa wywieść na takach pełnych gnoju.

    Cytuj
  • 12 lut 2011

    I jakoś Piskowy Dziadku oboje "szefostwa" ma się świetnie po wyborach. Wnoiskując, albo ludzie są tak zaślepieni Gazetą - albo kłamali na kogo będą głosować w wyborach. Jedno i drugie napawa mnie tylko współczuciem dla osób które otwarcie deklarowały poparcie dla swojego kandydata a teraz muszą znosić przytyki i drobne upokorzenia. Moim zdaniem, za doprowadzenie MOKiS'u do takiego stanu zadłużenia nie wspominając o poziomie kulturalnym, dyrekcja powinna sama z twarzą zrezygnować. Dlaczego? Otóż jedyną sztuką jaką tu zauważam to jest ekwilibrystyczna umiejętność zachowania "stołka", tak w przypadku dyrekcji MOKiS'u jak i urzędu burmistrza.

    Cytuj

Odpowiedz