Forum » Myślenice

Czy w Myślenicach jest " TOLERANCJA " do gejów i lesbijek i wszystkiego ;

  • 14 sie 2010

    klamerka023, wybacz ale większość nie będzie się podporządkowywać mniejszości !
    Sorry, ale wyobraź sobie, że wariat do końca życia i jeszcze jeden dzień dłużej będzie twierdził i trwał przy tym, że to cały świat jest chory tylko on jest zdrowy, podobnie jest w przypadku waszej "przypadłości" (bo widzę, że należysz do tego "klubu")

    Może założycie sobie klub parlamentarny i weźmiecie stery w swoje ręce ?

    1 Cytuj
  • a a 14 sie 2010

    spiritus movens ....ty to dopiero interpretujesz .Pozdrawiałam wszystkich !!!!!tzn. wymienionych w tekście do którego się odniosłam i resztę ludzkości bo ja nie postrzegam ludzi tak rozdzielonych i nie wpieraj mi że jest inaczej !Pozdrawiałam- wszystkich którzy chcą być zdrowi- czyli ogół populacji ...ja myślę że nie potrzebnie to zrobiłam bo miał to być miły akcent na koniec a każdy czyta co chce jak widać!!!!!!

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    [quote]klamerka023, wybacz ale większość nie będzie się podporządkowywać mniejszości !
    Sorry, ale wyobraź sobie, że wariat do końca życia i jeszcze jeden dzień dłużej będzie twierdził i trwał przy tym, że to cały świat jest chory tylko on jest zdrowy, podobnie jest w przypadku waszej "przypadłości" (bo widzę, że należysz do tego "klubu")

    Może założycie sobie klub parlamentarny i weźmiecie stery w swoje ręce ? [/quote]

    Bałem się, że do tego dojdzie. Argument o klasyfikacji WHO nie trafia do niektórych którzy wiedzą swoje.

    Niedawno usłyszałem dosyć zgrabne zdanie (jakkolwiek nie lubię tego typu uogólnień), że demokracja to rządy większości ograniczone prawami mniejszości. Truizm, ale czasem warty przypomnienia.

    Nawiasem mówiąc spirytusie (czyżby to była aluzja do mnie?) nie wiem czy chciałbym, ale nie jestem posłem i nie mogę założyć klubu parlamentarnego.

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    [quote=cold moon]spiritus movens ....ty to dopiero interpretujesz .Pozdrawiałam wszystkich !!!!!tzn. wymienionych w tekście do którego się odniosłam i resztę ludzkości bo ja nie postrzegam ludzi tak rozdzielonych i nie wpieraj mi że jest inaczej !Pozdrawiałam- wszystkich którzy chcą być zdrowi- czyli ogół populacji ...ja myślę że nie potrzebnie to zrobiłam bo miał to być miły akcent na koniec a każdy czyta co chce jak widać!!!!!![/quote]

    Jeśli Cię uraziłem, to przepraszam. Nie będę będę mówił Ci jak postrzegasz ludzi, bo nikt nie ma do tego prawa ani tym bardziej wiedzy. Szczerze mówiąc chciałem zrozumieć to zdanie tak jak piszesz, ale za nic w świecie nie mogłem. Znaczenie poszczególnych słów, ich wzajemne relacje doprowadziły mnie do tego co napisałem. Może potrzebuję więcej luzu, ale naprawdę czasem ciężko się powstrzymać.

    Cytuj
  • basia 14 sie 2010

    Ogólnie z młota widelca się znie zrobi - to tych których tolerancja jest na pioziomie -1

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    [quote=Gość: spirytus rektyfikowany]klamerka023, wybacz ale większość nie będzie się podporządkowywać mniejszości !
    Sorry, ale wyobraź sobie, że wariat do końca życia i jeszcze jeden dzień dłużej będzie twierdził i trwał przy tym, że to cały świat jest chory tylko on jest zdrowy, podobnie jest w przypadku waszej "przypadłości" (bo widzę, że należysz do tego "klubu")

    Może założycie sobie klub parlamentarny i weźmiecie stery w swoje ręce ? [/quote]

    Pragnę tylko przypomnieć jeden niewielki fakt historyczny który doskonale nawiązuje do powyższego tekstu. Był taki czas kiedy "większość" starała sie przekonać świat że ziemia jest płaska i jest centrum wszechświata. Udawało im się to doputy pewien Mikołaj z Torunia nie uparł się żeby udowodnić że jest inaczej.

    Świat się zmienia moi drodzy. Musi się też zmienić mentalność "większości", zwłaszcza tej niedouczonej. Ameryka ma czarnego prezydenta, Niemcy kobietę Kanclerza, Europa się jednoczy a my Polacy "rzucamy ziemię skąd nasz ród" za chlebem i dobrobytem. A ci którzy zostali zawistnie patrzą na tych którzy mają "lepiej". W polskich żyłach nadal płynie krew Satrapy.
    Skończmy z rozdzieraniem koszuli, skończmy z zabawą w polityczne wykorzystywanie przywarów narodowych i pseudo miłość do religijnych wartości. Żyjmy i pozwólmy żyć innym.

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    Myśleniczaninie, jeśli nieodpowiada Ci kultura w Polsce, to chciałem Ci przypomnieć, że granice już mamy otwarte, ale nie są one otwarte na to co się w jewropie wyprawia !

    A to, żeś nie do końca Polak widać choćby nawet po Twojej pisowni...

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    i chciałam jeszcze dodać, że przez swoje elaboraty nie uważaj, że będziesz jakimś moralizatorem na forum

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    [quote]Myśleniczaninie, jeśli nieodpowiada Ci kultura w Polsce, to chciałem Ci przypomnieć, że granice już mamy otwarte, ale nie są one otwarte na to co się w jewropie wyprawia !

    A to, żeś nie do końca Polak widać choćby nawet po Twojej pisowni...[/quote]

    Czyli według Ciebie, gdy jest paskudna pogoda i leje, to trzeba marznąć i moknąć albo wyjechać w tropiki, zamiast ciepło się ubrać i wziąć parasol?

    Osobiście uwielbiam argument ostateczny: ty nie jesteś Polak, rozkoszne.

    Cytuj
  • a a 14 sie 2010

    Widać ,że temat trafiony i budzi emocje....

    Cytuj
  • 14 sie 2010

    Kultura mi nie odpowiada? Moja droga/ mój drogi 008 (po Twoich postach ciężko wywnioskować) o jaką "kulturę" chodzi bo nie bardzo rozumiem. Zakładając że piszesz o obecnych zachowaniach społecznych to fakt, nie podoba mi się wcale. Napisze więcej- czasem będąc tu i ówdzie na gościnnych wyjazdach, boje się pytań dotyczących zachowań polskiego społeczeństwa. Wiem że nikt mnie nie będzie oceniał jako człowieka jednak jestem Polakiem i chciałbym być w pełni z tego dumny. Zawsze jednak będąc na obczyźnie, czuję ten niedosyt.

    008 zauważ że jak już coś się "otwiera" to wpuszcza lub wypuszcza sie "wszystko", to nie jest klub B&W gdzie następuje "selekcja", albo jesteśmy ZJEDNOCZENI z Europą albo nie. Nawiasem mówiąc do wielu standardów europejskiego życia jeszcze nasze społeczeństwo nie dorosło, przynajmniej mentalnie.

    Cytuj
  • basia 14 sie 2010

    Niedorosło to mało powiedziane, my to po prostu jeseśmy sto lat za murzynami

    Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 15 sie 2010

    [quote]spiritus movens napisał:[hrCzyli sugerujesz, że obecnie homoseksualiści żyją na ziemi tylko dzięki temu że są chronieni obecnością sprawiedliwych (w domyśle forumowa większość która jest na nie)?
    [/quote]

    Możliwe że tak...
    Ja tylko uzupełniłem ważny wg mnie szczegół.

    Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 15 sie 2010

    Tak się mi cos zdaje (mogę się mylić) że dawniej homoseksualizm był w klasyfikacji chorób ale został z niej usunięty. Klasyfikacja chorób też nie spada nam z nieba. Tworza ją ludzie i też ulega zmianom.

    Badania badaniami, media mediami. Badania bywają naciągane w celu udowodnienia z góry załozonej tezy. Mediom bynajmniej z reguły nie zależy na mówieniu całej prawdy. To apropo mojego wcześniejszej wypowiedzi: "Przede wszystkim jezeli ktos chce sobie naprawdę wyrobic zdanie na jakiś temat powinien słuchać przeciwstawnych stron np. Radia Maryja, TVN, NIE." To tak ogólnie a nie tylko w tym temacie. Prawda jest tylko jedna.

    Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 15 sie 2010

    [quote=Mysleniczanin007] Nawiasem mówiąc do wielu standardów europejskiego życia jeszcze nasze społeczeństwo nie dorosło, przynajmniej mentalnie.[/quote]
    Do niektórych standardów europejskiego życia wolę nie dorastać. Czasem lepiej być dzieckiem. Czasem dzieci okazują sie mądrzejsze od dorosłych.

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    sh'ma, podkreślam, że najwięcej do powiedzenia mają osoby nie będące homoseksualistami. Do wielu osób nie dociera to, że tego się nie wybiera. Nie przyjmują do wiadomości, że żaden gej/lesbijka nie wybrali sobie swojej orientacji. Wpiera się nam, że ktoś nas zgwałcił, wykorzystał, że mieliśmy niezdrowe relacje z rodzicami, co prawie zawsze jest nieprawdą. Ja miałem kochających (nieżyjących już) rodziców, spokojne dzieciństwo, nikt mnie nie gwałcił - moich znajomych również.
    Wszystko samo, bez naszego udziału zaszło w "nas".
    Uważacie mnie za chorego, zboczonego itd - fajnie. Ciekawi mnie tylko fakt, że jest taka jedna strona w Internecie.
    Jej nazwa to określenie urządzenia, gromadzącego różne płyny, Mają tam profile od homo po hetero. Ciekawi mnie - skoro uważacie gejów/lesbijki za chorobę i ludzi zboczonych, czemu tak wiele małżeństw ma tam profile i szuka innych małżeństw (zabawy biseksualne), czemu tak wielu facetów szuka tam dwóch kobiet (do cholery to też są homoseksualiści), czemu wielu facetom nie przeszkadzałby inny facet w stosunku...

    Nie doczekam się pewnie wyważonej odpowiedzi.

    Nikt nie dał [wam] moralnego prawa do mówienia co jest zdrowe, a co nie. Chęć kochania, troski o drugą osobę jest chora? No to jestem chory, bo [kocham].
    Dla mnie seks heetroseksualny jest odpychający i jeśli coś mnie brzydzi to sobie tego nie wyobrażam - więc po co u licha ktoś kogo brzydzi seks homoseksualny wyobraża sobie go i po co o tym myśli.

    Żyj i dać żyć innym.
    Zanim jesteś katolikiem, żydem, prawosławnym, gejem, lesbijką, heteroseksualistą, transseksualistą, księdzem, lekarzem, policjantem, mężem, żoną - jesteś POLAKIEM.
    Szkoda, że sami siebie nie potrafimy szanować i jedyne co potrafimy to niszczyć innych udając, że sami jesteśmy [idealni].

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    lezbijki ok geje won dwa chlopy i sex plus dziecko to nie holandia

    1 Cytuj
  • 15 sie 2010

    Co do klubu parlamentarnego to nie widzę potrzeby go zakładać przy tak potężnym lobby progejowskim.
    Nikt nie prześladuje u nas gejów ale gdy dalej będą domagać się specjalnego traktowania to wreszcie komuś puszczą nerwy.
    NIE TŁUMACZCIE WIĘKSZOŚCI CO JEST NORMĄ ,NIE PRZEKONUJCIE DZIECI ŻE WASZE ZACHOWANIE JEST LEPSZE OD NASZEGO. WY WYCHODZĄC NA ULICĘ ZE SWOIMI PARADAMI,DOMAGAJĄC SIĘ SPECJALNEGO TRAKTOWANIA UBLIŻAJĄC WIĘKSZOŚCI OD CIEMNIAKÓW MÓWICIE O RÓWNOŚCI?
    Macie uczulenie na punkcie swojej odmienności i wszędzie widzicie wrogów .
    Czy ktoś was zaczepia na ulicy,ubliża wam?
    Chyba sami widząc swoją odmienność wpadacie w kompleksy,czujecie się gorszymi.

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    [quote]lezbijki ok geje won dwa chlopy i sex plus dziecko to nie holandia[/quote]
    Naucz się ortografii, bo na inną naukę już nie masz szans...

    Lesbijka to też homoseksualista!!!!!!!!!

    Cytuj
  • 15 sie 2010

    Zdaję sobie sprawę, że w takich kwestiach jak temat tego wątku, każdy raczej pozostanie przy swoim zdaniu. Mimo tego spróbuję zamieszać i odpowiedzieć na poniższy wpis:
    [quote]Co do klubu parlamentarnego to nie widzę potrzeby go zakładać przy tak potężnym lobby progejowskim.[/quote]
    Może konkretniej, gdzie takie lobby widzisz?
    [quote]
    Nikt nie prześladuje u nas gejów ale gdy dalej będą domagać się specjalnego traktowania to wreszcie komuś puszczą nerwy.[/quote]
    Nikt nie prześladuje, no pewnie. Kilka przypadków pobić można zaliczyć do statystyki, ok.
    Ale już w sferze werbalnej nie jest tak przyjemnie, jaka jest jedna z najpopularniejszych obelg?
    Piszesz o puszczeniu nerwów, to znaczy, że teraz już jest jakiś tam pokład agresji, tylko jeszcze niewystarczający?
    [quote]
    NIE TŁUMACZCIE WIĘKSZOŚCI CO JEST NORMĄ ,NIE PRZEKONUJCIE DZIECI ŻE WASZE ZACHOWANIE JEST LEPSZE OD NASZEGO. WY WYCHODZĄC NA ULICĘ ZE SWOIMI PARADAMI,DOMAGAJĄC SIĘ SPECJALNEGO TRAKTOWANIA UBLIŻAJĄC WIĘKSZOŚCI OD CIEMNIAKÓW MÓWICIE O RÓWNOŚCI?[/quote]
    Czy ktoś kiedykolwiek tutaj napisał, że homoseksualizm jest lepszy?
    Czym jest to specjalne traktowanie?
    [quote]
    Macie uczulenie na punkcie swojej odmienności i wszędzie widzicie wrogów .
    Czy ktoś was zaczepia na ulicy,ubliża wam?
    Chyba sami widząc swoją odmienność wpadacie w kompleksy,czujecie się gorszymi.[/quote]
    Po prostu chodzi oto, że lepszy byłby świat, który nie wartościowałby ludzi pod kątem tego, kim kto jest, a nie co sobą reprezentuje, taki, w którym nie trzeba byłoby próbować tłumaczyć, że ma się prawo do bycia sobą.

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    Nikt wam nie odbiera prawa do bycia sobą,wielu z was zajmuje wysokie stanowiska i CAŁE ZAMIESZANIE WYWOŁUJECIE WY aby osiągnąć jakieś przywileje.
    Ilu ludzi zostało pobitych za nic,obrażanych za wygląd ,poglądy ale jakoś nie domagają się specjalnego traktowania .CZY NIE DACIE RADĘ ŻYĆ NORMALNIE BEZ TYCH PARAD,MARSZÓW I CIĄGŁEGO BIADOLENIA JAK TO JESTEŚCIE POKRZYWDZENI.
    Co do lobby to są jeszcze inne mniejszości i jakoś nie mogą się przebić w mediach.
    Jeżeli jesteście tak prześladowani jak chcecie wmówić społeczeństwu to GDZIE DOTYCHCZAS ŻYLIŚCIE ,UKRYWALIŚCIE SIĘ W KATAKUMBACH PRZED BANDAMI MOHERÓW KTÓRE CHCIAŁY WAS ZLIŃCZOWAĆ?

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    http://www.youtube.com/watch?v=KpLCxjaLbRA tak katolicy traktują gejów.

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    Geje i lesbijki są źli, ale polska rodzina, w której ojciec chleje codziennie, znęca się nad żoną i dziećmi, seks uprawia wtedy kiedy on chce, jest dla nich panem życia i śmierci, w której w piątek nie je się mięsa i obchodzi święto wniebowzięcia nmp i inne (choć nie ma krzty pojęcia dlaczego), a w niedzielę najpiękniej na świecie ubierają się i idą do kościoła (choć nie wiedzą dlaczego) jest super. I tacy ludzie, jak ten pan nienawidzą pedałów, choć chcętnie pooglądaliby lesbijki w akcji, jak sami mówią to im nie przeszkadza, głoszą swoją nienawiść do gejów. Tak samo, jak polscy faszyści, których przedstawiciel (ONR)na tym forum chetnie publikuje "swoje" poglądy. Ha! A mi g. i l. nie przeszkadzają.

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    Jestem trochę niekumaty dlatego może ktoś wyjaśni co niewłaściwego jest w tym nagraniu,chyba to że rozmowa została przerwana.
    Jeżeli tylko to, to proszę zadzwonić do którejkolwiek niezależnej stacji czy puszczą wam na żywo rozmowę na antenie?

    Cytuj
  • 16 sie 2010

    gość to, że została przerwana i wpeira się, że "coś przerwało"
    to, że zamiast odnieść się do tematu poruszonego zbyli go ogólnikami i zmienili temat
    to, że nie potrafią stawić czoła czemuś co jest dla nich niewygodne (to tak samo jak cameron w rm mowiący o 30% ksieząch - gejach).

    Cytuj

Odpowiedz