Forum » Społeczeństwo

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

  • jeden język a dwoje uszu 5 sty 2015

    No bez przesady! Kolejni papieże wprowadzali zmiany, które się wielu spośród duchowieństwa nie podobały. Jan XXIII, Paweł VI Jan Paweł II, Benedykt też nie był lubiany przez swoich, a Franciszek hmm. Coś już ktoś pisał wyżej na ten temat. Gdyby nawet uważał inaczej to mógłby przemilczeć i nic na ten temat nie powiedzieć.

    6 Cytuj
  • 5 sty 2015
    sh_ma napisał/a:

    Benedykt też nie był lubiany przez swoich, a Franciszek hmm. Coś już ktoś pisał wyżej na ten temat. Gdyby nawet uważał inaczej to mógłby przemilczeć i nic na ten temat nie powiedzieć.

    To do kogo ten apel o jedność kościoła, do wiernych (obywateli kościoła*), czy do duchowieństwa ( partii rządzącej *)?

    *przekładając na język cywilny

    6 1 Cytuj
  • 8 sty 2015
    sh_ma napisał/a:

    Cóż to jest prawda? Polecam czasem posłuchać sobie informacji w TVP, a następnie TV Trwam.
    .

    Za twoją radą właśnie odszedłem z oglądania TV Trwam. jest 08.01.2015. godz. 19.30.
    Na żywo prezes i premier Jarosław Kaczyński w monologu o swojej wizji świata, nawet o wiatrakach ( też mu przeszkadzają) a naprzeciw milczący duchowny. Prowadzący duchowny odebrał telefon, a tu, jestem starym człowiekiem, mam na imię Lucjan dzwonię z Krakowa, dlaczego nie zapraszacie do studia innych opcji tylko ciągle tych samych?
    Tu został wyciszony a prowadzący powiedział że nie ma się co denerwować.

    Jak rozmówcy mówią o rządzących to jest Tusk, Sikorski a w studiu jest
    ojciec i premier, prezes Kaczyński.
    Padają też słowa na antenie pajac Donald.

    Naraz prowadzący mówi że dzwoni do nas ojciec dyrektor. Ojciec dyrektor, czyli po prostu Tadziu Rydzyk, odnosi się do telefonu pana Lucjana (tak go męczył)
    i mówi, że jego tv. jest jedyną prawdziwą a reszta to szczujnie,
    i że u niego Prezes, Premier Kaczyński bardzo ładnie wygląda, nie tak jak w szczujniach.

    To na tyle.
    Mój drogi " sh_ma", to był mój ostatni kontakt z tymi mediami.

    Aż tak nisko nie upadłem intelektualnie i duchowo, aby te monologi, ich prywatne przemyślenia ,na każdy temat(prorocy?), zresztą na strasznie niskim poziomie, oglądać.
    Wolę iść na piwo, na przeciw mnie zasiądą o wiele ciekawsi adwersarze.

    5 2 Cytuj
  • 8 sty 2015

    najpierw do duchowieństwa bo to tam doszło do rozłamu później do wiernych bo to oni podążali za "przywódcami duchowymi"

    3 Cytuj
  • 31 sty 2015

    KORA o kapłanach i już po walce z rakiem:

    "Jedynym zbawcą kościoła i to przez duże Z jest dla mnie papież Franciszek (...) Proszę go sobie wyobrazić na tle tych wszystkich biskupów, arcybiskupów, purpuratów wszelkiej maści Jak oni wyglądają! Przecież to jest kupa sadła, starego zmętniałego mózgu (...) Jak może przekazywać miłość Urbi et Orbi facet, który ledwo chodzi, bo jest tak spasiony, więc wtacza się do swojego luksusowego auta, gdzie zza przyciemnionych szyb nie widzi swoich owieczek. Oni mają wszystkie siedem grzechów głównych wypisane na twarzy: Oj, pójdą pod topór: Topór Sądu Ostatecznego, oczywiście - grzmi wokalistka"

    3 3 Cytuj
  • mateusz nowakowski 31 sty 2015

    Bono jak czytałem teraz twojego posta to miałem włączone radio i leciała piosenka Kory... he. Zbieg okoliczności.
    Co do tego co kora napisała to ona wsadzą każdego do jednego wora.... Każdy Polak to złodziej samochodów?

    4 Cytuj
  • 1 lut 2015

    Kora to wielki autorytet zwłaszcza w sprawach wiary a doszła do tych przemyśleń pewnie w oparach trawki palonej przez Ramonę.Potrafi się kulturalnie wyrażać o innych.Tyle miłości i troski o bliźniego w tych kilku zdaniach.

    3 1 Cytuj
  • 1 lut 2015

    Według serwisu beautifulpeople.com najbrzydsi ludzie na świecie to Polacy, Rosjanie i Brytyjczycy.

    Agencja Reuters strasząc Brytyjczyków, napisała, że gorsi od nich są tylko Rosjanie i Polacy.

    "Jedziemy do Szarm al-Szejk na Egipcjan"

    W miesiącach typu grudzień czy styczeń miasto jest rajem dla mężczyzn. W hotelach i na ulicach jest mnóstwo dziewczyn z Polski i Rosji. Egipcjanie je uwielbiają. Wystarczy kilka słów i już jesteś dla niej "habibi"[kochanie] -. Dla wielu Polek i Rosjanek mężczyźni z Egiptu prezentują ideał urody. Dobrze zbudowani, z ciemną karnacją i włosami, szerokim uśmiechem, czarnymi oczami. Podobnie działa to w drugą stronę. Blond włosy, długie nogi, jasna skóra, niebieskie oczy to coś, co działa na wyobraźnię Egipcjan.

    Polskie kobiety łatwo uwieść kilkoma komplementami. - Musi się poczuć jak księżniczka. Musi wiedzieć, że jest wyjątkowa. A jak znasz jeszcze kilka zdań po polsku to już na pewno jest twoja.

    3 2 Cytuj
  • mateusz nowakowski 1 lut 2015

    Polki są najładniejsze na świecie wiecie ;)

    2 1 Cytuj
  • 1 lut 2015
    mateusz100 napisał/a:

    Polki są najładniejsze na świecie wiecie ;)

    Pełna zgoda.
    Mają też niestety opinię najłatwiejszych i choć deklarują religijność w 90%, nie czyni to dla nich żadnego problemu we współżyciu np. z muzułmanami.

    3 2 Cytuj
  • mateusz nowakowski 1 lut 2015

    bono skąd taka pewność ? ''Kolega z pod sklepu'' tak powiedział i się z tym zgadzasz? To ja Tobie odpowiem tak jak już kilka razy to pisałem ''Każdy polak to złodziej samochodów''? Taką mamy niestety opinie...
    PS.Nie chce tutaj nikogo obrażać ani ciebie Bono

    1 Cytuj
  • 2 lut 2015
    mateusz100 napisał/a:

    bono skąd taka pewność ? ''Kolega z pod sklepu'' tak powiedział i się z tym zgadzasz? To ja Tobie odpowiem tak jak już kilka razy to pisałem ''Każdy polak to złodziej samochodów''?

    To dziwne, że nam taką opinię robią, zresztą niesprawiedliwie, bo ja np. samochodów nie kradnę, a kobiety z którymi współpracuję, też się nie puszczają.

    No to skąd ta opinia?

    Na pewno z Sharm al-Szejk, tam są "koledzy z pod sklepu" i tak nam paskudzą opinię.

    Nie ma w tym broń boże najmniejszego udziału naszych pięknych pań, a tym bardziej naszych wspaniałych chłopaków, czasami od samochodów.
    W końcu nawet w społeczeństwie w 95% katolickim, zdarza się pobłądzić.

    Co prawda może niesprawiedliwie, ale nie ma takich opowieści ''Kolega z pod sklepu'' o puszczających się Angielkach z Polakami, ani o Włochach, że kradną niemieckie samochody, a przecież na pewno tam któryś podprowadzili a i któraś Włoszka poszła z Arabem do łóżka.

    Nie masz już żadnej świętości na tym świecie, ateiści i innowiercy nawet najbardziej Katolickie społeczeństwo oskarżą.

    3 1 Cytuj
  • Andrzej 2 lut 2015
    bono napisał/a:

    Co prawda może niesprawiedliwie, ale nie ma takich opowieści ''Kolega z pod sklepu'' o puszczających się Angielkach z Polakami, ani o Włochach, że kradną niemieckie samochody.

    ad 1. bo są brzydkie?
    ad. 2. bo mają daleko do Niemiec?

    to taki dżołk (joke).

    1 Cytuj
  • 2 lut 2015

    Z Bolzano we Włoszech do Monachium jest bliżej aniżeli ze Śląska do Niemiec.
    Co wolisz mieć piękną po przejściach, czy przeciętną tylko dla siebie?

    2 Cytuj
  • 2 lut 2015
    bono napisał/a:

    Z Bolzano we Włoszech do Monachium jest bliżej aniżeli ze Śląska do Niemiec.
    Co wolisz mieć piękną po przejściach, czy przeciętną tylko dla siebie?

    Brawo Bono! "Szowinismus" Maximus. Wytłumacz mnie i Twoim czytelniczkom Twoją definicję "kobiety pięknej" i "kobiety przeciętnej". Przy okazji chciałbym pozdrowić Twoją żonę/dziewczynę, przyjemnej lektury...

    Cytuj
  • mateusz nowakowski 2 lut 2015

    Nie istnieje coś takiego jak definicja kobiety pięknej i kobiety przeciętnej ponieważ każdy ma inny gust i tym możemy zakończyć rozmowę o pięknych i mniej pięknych kobietach ..

    Cytuj
  • 2 lut 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Wytłumacz mnie i Twoim czytelniczkom Twoją definicję "kobiety pięknej" i "kobiety przeciętnej".

    Pytam o SUBIEKTYWNĄ definicję. Proszę czytać ze zrozumieniem.

    Cytuj
  • 2 lut 2015

    Subiektywna jest taka, że dla Anglika piękne są Angielki a dla Polaka Polki.
    Więc tłumaczenie przez Endrju, że Angielki są brzydkie, dlatego się nie bzykają np. z arabami , nie ma uzasadnienia.

    3 Cytuj
  • mateusz nowakowski 2 lut 2015

    Ludzie ile wy macie lat??? Skąd wy możecie wiedzieć kto z kim się ''bzyka'' ? Przeczytał jeden z drugim jakiś artykuł i już wierzą w to co przeczytali... Jakiś dystans powinien być zachowany. Fajnie ktoś tu napisał ''statystycznie Ja i mój pies mamy po 3 kończyny'' Statystycznie...

    Cytuj
  • 2 lut 2015
    mateusz100 napisał/a:

    Ludzie ile wy macie lat??? Skąd wy możecie wiedzieć kto z kim się ''bzyka'' ?.

    Zacznij odkładać na urlop, wybierz się do Egiptu, to sam zobaczysz.

    3 Cytuj
  • 2 lut 2015
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Wytłumacz mnie i Twoim czytelniczkom Twoją definicję "kobiety pięknej" i "kobiety przeciętnej"....

    Kobieta "pjękna", to taka, która do wszystkich puszcza oko, ma nogi od szyi w dół, a piersi przed sobą, Po Sharm El-Szhejk, chodzi na szpilkach 10cm, tych samych nierzadko używa w Tatrach.

    A przeciętna, to normalna kobieta, zazwyczaj inteligentna, jeżdżąca na nartach i chodząca w tenisówkach po górach. Nogi ma równie długie, piersi podobne, aczkolwiek mniej wyeksponowane. Ubiera się inywidualnie.

    3 2 Cytuj
  • 2 lut 2015

    Znowu czepiacie się bono a on ma racja -dla was facetów definicja kobiety pięknej tak właśnie wygląda.

    Ale czy można żyć blisko Boga daleko od kościoła i rozmyślać o takich rzeczach??? Angielki z Arabami Arabii z Polkami itp itd ???

    4 Cytuj
  • 2 lut 2015

    Może przenieście się tu- http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/3870,pekni-ludzie.html#c122114
    mogłoby to być interesujące :)

    3 Cytuj
  • mateusz nowakowski 2 lut 2015

    Bobo jak jeżdze na wakacje to żeby odpocząć a nie interesować się kto i z kim...
    PS Mylisz pojęcia ładna z głupią...
    To że kobieta pójdzie w góry w szpilkach to nie znaczy że nie jest ładna a że jest głupia a to są dwie inne przypadki.
    PS.2 Słyszy się raz na rok o przypadku gdy kobieta idzie w góry w szpilkach

    Cytuj
  • 2 lut 2015

    mateusz100 może i jest "głupia" ale nadal pozostaje ładną - to Ty mylisz pojęcia.
    PS. Nie obrażaj kobiet chodzących w szpilkach w górach one nie są głupie po prostu lubią chodzić w szpilkach!!!

    3 Cytuj

Odpowiedz