Forum » Edukacja

Religia i katecheci w szkołach

  • 12 sty 2012

    [quote=gość: VVV] Zgadzam się z tym. Powinniśmy zapewnić dzieciom i rodzicom zajęcia z etyki. Brakuje tego. [/quote]
    NIE WIERZĘ- KAŻDA SZKOŁA JEŚLI CHCE NAUCZAĆ MUSI TE WARUNKI SPEŁNIĆ .

    9 2 Cytuj
  • 12 sty 2012

    religia ze szkół do salek katechetycznych przy kościołach

    6 8 Cytuj
  • 12 sty 2012

    [quote=gość: 72fes] religia ze szkół do salek katechetycznych przy kościołach [/quote] MARZENIE NIE DO SPEŁNIENIA , ZA DŁUGO TRWAŁA WALKA O PRZYWRÓCENIE JEJ W SZKOŁACH. JAK LEWACY WYGRAJĄ WYBORY TO JEST TO REALNE , A NA RAZIE SIĘ NA TO NIE ZANOSI.

    11 3 Cytuj
  • 12 sty 2012

    [quote=gość: DIABEŁEK] gość: 72fes napisał/a: religia ze szkół do salek katechetycznych przy kościołach MARZENIE NIE DO SPEŁNIENIA , ZA DŁUGO TRWAŁA WALKA O PRZYWRÓCENIE JEJ W SZKOŁACH. JAK LEWACY WYGRAJĄ WYBORY TO JEST TO REALNE , A NA RAZIE SIĘ NA TO NIE ZANOSI. [/quote]

    Przestań krzyczeć!
    Pisanie na forum drukowanymi literami to krzyk i lekceważenie innych. Może to przeszkadza Rtgh?

    3 6 Cytuj
  • 13 sty 2012

    z prochu powstałeś i w proch się obrócisz-to trzeba kumać ,a gdzie uczyć nauki o przetrwanie jak nie w dżungli:)

    3 Cytuj
  • 13 sty 2012

    A ksiądz JJ, jak uczy??

    1 8 Cytuj
  • 13 sty 2012

    Katecheci są kierowani do szkół przez instytucję kościelną, więc to kościół powinien wiedzieć jak przeszkolonych przez własne uczelnie ludzi przysyła do szkół.

    3 1 Cytuj
  • 13 sty 2012

    religia wszystko zatruwa

    3 9 Cytuj
  • 13 sty 2012

    Mnie w "najmłodszych" klasach podstawówki uczył ksiądz (teraz śp.). Żeby dopuścić nas do I komunii św. wkuwaliśmy katechizm - trzeba było znać bez zająknięcia. Pamietam, jak niektórzy dostawali kluczami po łąpach. Taka forma kary dla niegrzecznych, do tego wyśmiewanie z uczniów - z byle czego. Potem był katecheta, mniej surowy ale potwornie nudny. nie było dyskusji tylko wkuwanie definicji, modlitw i odpytywanie z katechizmu. I nakazy chodzenia do kościoła na wyznaczone nabożeństwa co przekładało się potem na oceny z religii. W liceum był ksiądz, który nie uznawał: słowa sprzeciwu, ŻADNYCH dyskusji i pytań, pogladów innych niż narzucone przez niego. Dodam iż nie było to dawno temu. Do tej pory mam głęboki uraz do przedmiotu religii, księży i wszelkich katechetów. Do tego dodam niesamowicie nudne kazania na mszach. Nie mam nic do istoty naszej wiary - ale powinni ją przekazywać i szerzyć ludzie charyzmatyczni i z powołaniem.

    5 2 Cytuj
  • 13 sty 2012

    [quote=gość: human] religia wszystko zatruwa [/quote]
    Wszystkie bez wyjątku tak samo w polityce -partie też. MUSIMY TO WSZYSTKO ZAPOMNIEĆ I STWORZYĆ NOWE CZASY- CZASY NOWEJ WIOSNY NARODÓW, WYZWOLONYCH OD WSZELKIEJ GŁUPOTY I CYNIZMU.

    8 5 Cytuj
  • 13 sty 2012

    Ja chyba nie jestem wyzwolony i nie chciałbym żeby moje dziecko uczył np. gej. Wolę zdecydowanie żeby religii uczyły osoby odpowiedzialne i do tego powołane.

    9 5 Cytuj
  • 13 sty 2012

    Mieszkałem kiedyś w Czechach tam nie mają problemu z religią. 90%jest ateistów i wcale nie są gorszymi . Praktycznie podchodzą do życia i czują się wyzwoleni. Nawet nie przychodzi im nad tym się zastanawiać, uważają to za naturalne. Nawiasem mówiąc kiedyś Św. WOJCIECH I DĄBRÓWKA TO CZESI KTÓRZY ZA MIESZKA I PRZYSŁUŻYLI SIĘ DO NASZEGO CHRZEŚCIJAŃSTWA.

    12 5 Cytuj
  • 13 sty 2012

    [quote=gość: VVV] Zgadzam się z tym. Powinniśmy zapewnić dzieciom i rodzicom zajęcia z etyki. Brakuje tego. [/quote]

    Zastanawiam się w jaki sposób chcesz zapewnić zajęcia z etyki rodzicom?

    4 1 Cytuj
  • 13 sty 2012

    Ale pierdoły piszecie ...
    POLSKA ZAWSZE BYŁA, JEST I BĘDZIE KRAJEM KATOLICKIM
    czy się to komuś podoba czy nie :-)

    7 8 Cytuj
  • 13 sty 2012

    w Liceum miałem bardzo fajnego Księdza, nie wymagał wiele, jestem Katolikiem praktykującym, ale gdybym w ogólniaku zamiast do Matury miał wkuwać religię, to prawdopodobnie bym na nią nie chodził (religia z tego co wiem nie jest obowiązkowa). Wiem, że niestety są tacy ludzie (nie ma reguły, czy to kobieta, mężczyzna, ksiądz czy zakonnica) , którzy dają w tyłek, moi znajomi w innych klasach mieli laski (1) na semestr z religii bo kobieta co katecheze pytała albo robiła kartkówki, nie mówiąc już o sprawdzianach. a co do Etyki miałem ją na 2 roku, to wcale nie jest taki fajny przedmiot jak się wydaje :P na bank lepsza jest religia w KAŻDYM wydaniu.

    7 2 Cytuj
  • 13 sty 2012

    gdyby nie religia, nie byłoby wojen

    13 5 Cytuj
  • 13 sty 2012

    Za moich czasów było tak ,że w szkole sredniej na poczatku nauki deklarowało sie na kartce-religia albo etyka. Było to poprostu nieetyczne :)
    Nie wiem jak jest teraz ale pamietam ,że był problem w tym względzie.

    1 2 Cytuj
  • 14 sty 2012

    [quote=gość: spoko :-)] Ale pierdoły piszecie ...
    POLSKA ZAWSZE BYŁA, JEST I BĘDZIE KRAJEM KATOLICKIM
    czy się to komuś podoba czy nie :-) [/quote]
    wszystko się kiedyś zmienia

    9 6 Cytuj
  • 14 sty 2012

    [quote=gość: spoko :-)] Ale pierdoły piszecie ...
    POLSKA ZAWSZE BYŁA, JEST I BĘDZIE KRAJEM KATOLICKIM
    czy się to komuś podoba czy nie :-) [/quote]

    Trzeba być ignorantem, by prezentować takie poglądy. Chrześcijaństwo brutalnie wykorzeniło wcześniejsze wierzenia i zawłaszczyło sobie prerogatywy pierwszych bogiń i bogów.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Religia_S%C5%82owian
    http://www.bogowiepolscy.net/
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzimowierstwo_s%C5%82owia%C5%84skie

    15 5 Cytuj
  • 14 sty 2012

    aha, czyli mam wierzyć w światowida, wilki, rusałki inne pie...ły
    No dobra, ale powiedz mi jeszcze tylko kiedy kąpiecie się nago przy świetle księżyca bo chętnie bym popływał z wami ;)

    8 7 Cytuj
  • 14 sty 2012

    [quote=gość: duch lasu] aha, czyli mam wierzyć w światowida, wilki, rusałki inne pie...ły
    No dobra, ale powiedz mi jeszcze tylko kiedy kąpiecie się nago przy świetle księżyca bo chętnie bym popływał z wami ;) [/quote]
    Można w nic nie wierzyć , albo w własny rozum . Każdą religię zmajstrował człowiek .

    12 7 Cytuj
  • 15 sty 2012

    [quote=gość: duch lasu] aha, czyli mam wierzyć w światowida, wilki, rusałki inne pie...ły
    No dobra, ale powiedz mi jeszcze tylko kiedy kąpiecie się nago przy świetle księżyca bo chętnie bym popływał z wami ;) [/quote]

    Wierzysz w co chcesz. Na szczęście czasy okrutnego torturowania i zabijania innowierców mamy za sobą. Możesz sobie myśleć, że przed chrześcijaństwem świat nie istniał. Twoja sprawa. Jeśli tylko lepiej poczujesz się negując fakty historyczne, to sobie zaprzeczaj do woli;)

    11 4 Cytuj
  • 15 sty 2012

    [quote=gość: duch lasu] aha, czyli mam wierzyć w światowida, wilki, rusałki inne pie...ły
    No dobra, ale powiedz mi jeszcze tylko kiedy kąpiecie się nago przy świetle księżyca bo chętnie bym popływał z wami ;) [/quote]

    Przepraszam Cię Duchu Lasu, a czym się różni wiara w Światowida od wiary w Jezusa Chrystusa? Obydwie postaci są przecież bohaterami ludzkich przypowieści... Boga wymyślił człowiek, religię politycy. Poza tym nie śmiej się z innych ludzi, bądź chociaż trochę tolerancyjny. No chyba że jesteś mułzumaninem albo katolikiem...

    9 5 Cytuj
  • 15 sty 2012

    wiara katolicka powstała tylko i wyłącznie z tego że ktoś źle przetłumaczył ewangelie

    6 6 Cytuj
  • 15 sty 2012

    [quote=gość: mar] Ja chyba nie jestem wyzwolony i nie chciałbym żeby moje dziecko uczył np. gej. Wolę zdecydowanie żeby religii uczyły osoby odpowiedzialne i do tego powołane. [/quote]

    Taa... wśród księży w ogóle nie ma gejów, pedofili, zboków, psycholi...

    7 2 Cytuj

Odpowiedz