Forum » Komputery / Gry

Który dostawca internetu?

  • 29 sie 2015
    Koko napisał/a:

    Czy na prawde nikt nic nie wie czy nie chce pomóc

    W Stróży polecam firmę Netmar, łącze mam stabilne, bez większych awarii.

    4 4 Cytuj
  • jooo oooooo 4 paź 2015

    Jaki polecany jest internet na os.1000? Oprócz inet i toofiber są inni dostawcy? Korzysta ktoś z Was z LTE Play w Myslenicach ?

    2 7 Cytuj
  • 21 lut 2016

    Jakieś opinie o firmie NETKOM?

    6 3 Cytuj
  • Jerzy Wójcik 12 mar 2016

    Nie ukrywam, że reprezentuje interesy firmy OLIMPLAN.

    A chciałem tylko poinformować, że nasza firma jest na finiszu przygotowań przed budową sieci światłowodowej FTTH na początek w pierwszym etapie na ul 3-go Maja i ul. Średniawskiego potem może osiedla przy ul Dąbrowskiego , Wybickiego i Sikorskiego. Ten zresztą etap przygotowań, jest najtrudniejszym (bo trzeba przeskoczyć urzędy w samych Myślenicach). Wbrew pozorom np zbieranie zgód właścicieli gruntów (prywatnych) poszło jak na razie dużo sprawniej niż się spodziewaliśmy. Oczywiście są i tu niechlubne wyjątki. Ale największym problemem są w obecnej chwili urzędy samorządowe i państwowe z Myślenic które na taką budowę koniecznie chcą pozwolić tylko swojskim firmą oraz nie widza powodu do pośpiechu (hi hi odpowiedź na pismo po dwu miesiącach to expres) oraz jak zawsze mają ogólnie "pod górę" . No ale zobaczymy.

    Tym którzy nie wiedzą co to FTTH zapraszamy do artykułu oraz filmiku promocyjnego na naszej stronie http://olimplan.pl/?page_id=115

    Pozdrawiam
    Zespół Sieci Komputerowej OLIMPLAN

    7 17 Cytuj
  • 7 maj 2016
    OLIMPLAN napisał/a:

    Nie ukrywam, że reprezentuje interesy firmy OLIMPLAN.

    A chciałem tylko poinformować, że nasza firma jest na finiszu przygotowań przed budową sieci światłowodowej FTTH na początek w pierwszym etapie na ul 3-go Maja i ul. Średniawskiego potem może osiedla przy ul Dąbrowskiego , Wybickiego i Sikorskiego. Ten zresztą etap przygotowań, jest najtrudniejszym (bo trzeba przeskoczyć urzędy w samych Myślenicach). Wbrew pozorom np zbieranie zgód właścicieli gruntów (prywatnych) poszło jak na razie dużo sprawniej niż się spodziewaliśmy. Oczywiście są i tu niechlubne wyjątki. Ale największym problemem są w obecnej chwili urzędy samorządowe i państwowe z Myślenic które na taką budowę koniecznie chcą pozwolić tylko swojskim firmą oraz nie widza powodu do pośpiechu (hi hi odpowiedź na pismo po dwu miesiącach to expres) oraz jak zawsze mają ogólnie "pod górę" . No ale zobaczymy.

    Tym którzy nie wiedzą co to FTTH zapraszamy do artykułu oraz filmiku promocyjnego na naszej stronie http://olimplan.pl/?page_id=115

    Pozdrawiam
    Zespół Sieci Komputerowej OLIMPLAN

    Przez tydzień widzę jak ostro instalujecie infrastrukturę pod światłowody a panowie ostro zwiedzają każdego słupa przy drodze 3-Maja ;)

    Powodzenia w biznesie. Może wreszcie nadgonimy jakieś cywilizowane kraje przynajmniej pod kątem szybkości do internetu.

    5 Cytuj
  • 8 maj 2016

    Orange jest w trakcie projektowania infrastuktury swiatlowodowej FTTH GPON na Myślenice. 100 Mbit z TV i tel stacjonarny za 69 zł z VAT. Dodatkowo jest ulga 15 zł jesli posiada sie komorke. Kosztow utrzymania nie ma jak w przypadku linii miedzianych. Lepiej Panowie pieniazki ktore inwestujecie jest przepić, taka jest smutna prawda w tym biznesie.

    4 5 Cytuj
  • 10 maj 2016

    Czy jest tu ktoś mieszkający przy ulicy K.Wielkiego kto korzysta z oferty dostawcy Olimplan? Pytam, bo zastanawiam sie czy podlaczenie i korzystanie z ich uslug oczywiscie chodzi o internet bezprzewodowy jest mozliwe mieszkajac na tej ulicy a dokladniej jeszcze przed wiaduktem jadac od strony rynku.

    1 2 Cytuj
  • 15 maj 2016

    @olimplan
    @inet
    @toofiber

    Jak tam panowie, czy sprzęt Ubuiqiti u Was działa? NIejeden ISP przez ten weekend miał ból głowy.
    https://trzepak.pl/viewtopic.php?f=26&t=51641

    2 1 Cytuj
  • 27 maj 2016

    Jaki internet radiowy polecacie ? Moje wymagania to jedynie to , żeby internet był stabilny i firma wywiązywała sie z umowy.
    Co myślicie o firmie toofiber?

    3 Cytuj
  • Jerzy Wójcik 27 maj 2016
    RUFUS napisał/a:

    Orange jest w trakcie projektowania infrastuktury swiatlowodowej FTTH GPON na Myślenice. 100 Mbit z TV i tel stacjonarny za 69 zł z VAT. Dodatkowo jest ulga 15 zł jesli posiada sie komorke. Kosztow utrzymania nie ma jak w przypadku linii miedzianych. Lepiej Panowie pieniazki ktore inwestujecie jest przepić, taka jest smutna prawda w tym biznesie.

    1 2 Cytuj
  • Jerzy Wójcik 27 maj 2016

    panu z ORANGE juz dziekujemy

    5 2 Cytuj
  • Robert 4 cze 2016

    Już 12h bez sieci z toofiber. Czy to do pomyślenia?

    6 2 Cytuj
  • 4 cze 2016

    nojlepszy boski internot z dostępym do wody swiecony

    1 4 Cytuj
  • 6 cze 2016

    Widzę że radiowa apokalipsa jednak nas nie ominęła.

    zdjecie

    https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/wirus-atakuje-urzadzenia-ubiquiti/

    5 Cytuj
  • 6 cze 2016

    Proponuję złożyć reklamację.
    Dostarczanie internetu odbywa się na podstawie umowy o świadczeniu usług. Dostawca internetu odpowiada więc względem swojego klienta za straty spowodowane przerwą w dostępie do sieci.

    Przysługuje Ci obniżenie kosztów oraz rekompensata.

    3 2 Cytuj
  • 6 cze 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Proponuję złożyć reklamację. Dostarczanie internetu odbywa się na podstawie umowy o świadczeniu usług. Dostawca internetu odpowiada więc względem swojego klienta za straty spowodowane przerwą w dostępie do sieci. Przysługuje Ci obniżenie kosztów oraz rekompensata.

    Zrobił bym to gdyby to wynikało z czystej winy operatora. Interesuje się internetem, sam mam sprzęt ubiquiti tak więc wiem że w tym wypadku była to "siła wyższa" a straty były masowe w całej Polsce.

    3 5 Cytuj
  • 7 cze 2016
    m_markos napisał/a:

    Zrobił bym to gdyby to wynikało z czystej winy operatora. Interesuje się internetem, sam mam sprzęt ubiquiti tak więc wiem że w tym wypadku była to "siła wyższa" a straty były masowe w całej Polsce.

    To jest wina operatora bo luka w oprogramowaniu była od dawna znana i jego obowiązkiem było zabezpieczenie sprzętu przed awarią softu.

    8 4 Cytuj
  • 7 cze 2016
    Lukaszz napisał/a:

    Przysługuje Ci obniżenie kosztów oraz rekompensata.

    Wątpie, czy dostawca się na to zgodzi. Kiedyś nie miałem od nich internetu niemal tydzień (!) a rachunek płaciłem taki sam :V

    4 4 Cytuj
  • 7 cze 2016
    pkab napisał/a:

    To jest wina operatora bo luka w oprogramowaniu była od dawna znana i jego obowiązkiem było zabezpieczenie sprzętu przed awarią softu.

    Gdybym miał wysuwać zarzut to byłby to opóźniony czas reakcji. Sprawa była znana od 15.05. Wystarczająco dużo czasu by zrobić audyt sprzętu i jakoś zareagować.

    Z najnowszymi wersjami oprogramowania to zawsze jest loteria. Powinno się je instalować ale wielokrotnie się zdarzało (przynajmniej mi) że aktualizacja naprawiała niektóre rzeczy a inne psuła.

    Na pewno ciekawy przypadek. Tego sprzętu jest mnóstwo na całym świecie.

    4 Cytuj
  • Robert 9 cze 2016

    Cały czas są problemy. Dzisiaj pingi po +1000 ms nawet. Przyjdzie burza to znowu wyłączą nadajniki. Najwyższy czas poszukać czegoś, na czym można polegać.

    7 2 Cytuj
  • 9 cze 2016

    Od tygodnia internet z toofiber to jakiś dramat 4 dni nie działał, jeden działał OK, teraz znów chodzi jak modem 3G lub wolniej.
    Chyba Panowie stracili kontrolę nad swoją siecią.

    11 3 Cytuj
  • 9 cze 2016

    Tak to u mnie wygląda na obecną chwilę w TooFiber.

    zdjecie

    Pakiet D30/U8

    P2P wyciaga max z łącza.

    5 3 Cytuj
  • 9 cze 2016

    Toofiber od jakiegku czasu to jest ku... jakis dramat. Juz mam ich dosyc. Niewierna klientka.

    7 4 Cytuj
  • 9 cze 2016

    Łącze 15 toofiber. Porażka :-(

    zdjecie

    5 3 Cytuj
  • 9 cze 2016

    Zrobić test 10Mb i napisać że to ma być 15 każdy może. Nie rozumiem ludzi nie czytających ze zrozumieniem, a potrzebujących tylko kogoś krytykować.
    Może przeczytajcie o wirusach na sprzęt ubnt i ile jest pracy, żeby odzyskać sprawność sieci w tak krótkim czasie. Nikt nie wspomnie że arkada, netmar i szydlak też leżą.

    3 5 Cytuj

Odpowiedz