Forum » Myślenice

Dworzec Pks

  • 6 maj 2010

    [quote]Najlepiej żeby teraz zgłosili się byli właściciele których wywłaszczono z przeznaczeniem gruntu pod dworzec o zwrot nieruchomości.Jeżeli zmienia się przeznaczenie gruntów to mają szansę odzyskać .Ale byłby cyrk.[/quote]

    Myślenickie plotki głoszą, że się odezwali "właściciele wywłaszczonych gruntów".

    Cytuj
  • 6 maj 2010

    Postępy prac na dworcu ciąg dalszy. Została zamknięta część stanowisk przelotowych "kupcy" ogrodzili swój teren siatką metalową i w ten sposób zablokowali wyjazd ze stanowisk przelotowych. Stanowiska przelotowe zostały przeniesione na drugą stronę tam gdzie odjeżdżają np. Zawada, Sułkowice. Kiosk z dobrymi hamburgerami został zlikwidowany zostały tam może dwa kioski. Zobaczymy co będzie się działo dalej.

    Cytuj
  • adzygmunt 6 maj 2010

    Tak było kiedy likwidowano hotel na Zarabiu. Były radny namówił ludzi by oprotestowali sprzedaż terenu Cupiałowi. Co się stało. Zaliczkę zwracało miasto.
    Tereny były wykupywane pod "przymusem paragrafu" na budowę pożytku publicznego, społecznego i nie było 'zmiłuj" się. Jednocześnie była tam klauzula, że gdyby zmieniło się przeznaczenie, właściciele mogą odzyskać mienie.
    Trochę inaczej potoczyły się losy budownictwa w tamtym terenie ale szum był mocny.
    Sądzę, że podobny mechanizm może zadziałać i w tym wypadku.
    Pytanie jest tylko czy to ma jakiś sens?

    Cytuj
  • 6 maj 2010

    [quote=adzygmunt]Tak było kiedy likwidowano hotel na Zarabiu. Były radny namówił ludzi by oprotestowali sprzedaż terenu Cupiałowi. Co się stało. Zaliczkę zwracało miasto.
    Tereny były wykupywane pod "przymusem paragrafu" na budowę pożytku publicznego, społecznego i nie było 'zmiłuj" się. Jednocześnie była tam klauzula, że gdyby zmieniło się przeznaczenie, właściciele mogą odzyskać mienie.
    Trochę inaczej potoczyły się losy budownictwa w tamtym terenie ale szum był mocny.
    Sądzę, że podobny mechanizm może zadziałać i w tym wypadku.
    Pytanie jest tylko czy to ma jakiś sens?[/quote]

    Ale niestety właściciele do tej pory terenu nie odzyskali i pewnie nie odzyskają jeżeli chodzi o Zarabie.

    Cytuj
  • 6 maj 2010

    Ciekawe czy właściciele terenów dworca próbują,może mieliby szansę odzyskać a wtedy byłyby jaja większe od pisanek na Rynku.

    Cytuj
  • M G 7 maj 2010

    Drzewa wokół dworca i skwer wyrżnęli - to już wiemy , ostatnio zburzyli ostatnie budki na końcu wiaty , sporą część terenu ogrodzili i .... pilnują tego grajdołka jacyś ochroniarze.
    Może mi ktoś rozjaśnić mój wątpliwy umysł czego oni tam pilnują??

    Cytuj
  • 7 maj 2010

    To ochroniarze z galerii która tam ma powstać. Podobno już ich zatrudnili, a od przyszłego tygodnia będą się tam kręcić jeszcze trzy sprzedawczynie i jedna sprzątaczka (ale one są tylko na okresie próbnym).
    :)

    Cytuj
  • 7 maj 2010

    Tak, a ci co będą mieć tam sklepiki już płacą czynsze, ruch podobno jak jasna cholera. Sam się zastanawiam czy nie wynająć tam kawałka w tym miejscu gdzie w zeszłym roku rosły pokrzywy.

    Cytuj
  • 7 maj 2010

    Oj Cygnus spóźniłeś się och spóźniłeś właśnie wczoraj go wynajęłam tylko nie wiem co ja teraz na nim będę robić.

    Cytuj
  • 7 maj 2010

    Sądząc po avatarze, możesz posadzić marchewke:-) A później stoisko z ekologiczną żywnością w ekologicznym mieście.

    Mam nadzieje że miejsce po maślerzu jest jeszcze wolne.

    Cytuj
  • 7 maj 2010

    Będziemy jak co sąsiadami jak się załapiesz na wynajęcie jakiegoś zakątka. Dobry pomysł mam nadzieje, że teraz nie każesz mi zapłacić za pomysł.

    Cytuj
  • 8 maj 2010

    Oczywiscie że się załapie już strugam kołki i będe palikował mój kawałek.

    Cytuj
  • 9 maj 2010

    Kurcze to ja też już muszę pomyśleć o palikach. Wszędzie zagrodzone to ja też se ogrodzę. Dalszych postępów "prac" jak narazie nie widać na dworcu.

    Cytuj
  • 9 maj 2010

    widze ze zadnych postepow

    Cytuj
  • 9 maj 2010

    Jak pięknie dworzec dziś wygląda
    Czyż Marek już tutaj spoglądał
    Kolejne postęp w twórczej pracy
    Każdy z nas wynik jej zobaczy

    I będzie pięknie czas nastanie
    Centrum Handlowe tu powstanie
    Nadejdą w końcu takie dni
    Że kupić masło przyjdzie Ci

    Centrum Handlowe
    Niczego Ludowi tak Nie Potrzeba
    Błogosławione
    Centrum Handlowe
    Dużo tu wódki dużo tu chleba
    Niczego Więcej nam nie trzeba

    Cytuj
  • 9 maj 2010

    ;)

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    Z prasy łódzkiej.

    Byli prezesi łódzkich spółek zatrzymani przez ABW.

    Zatrzymany został także b. szef łódzkiego MPK Krzysztof W., podejrzany o korupcję w śledztwie ws. niegospodarności w MPK. Tydzień temu opuścił on areszt za kaucją w wysokości 300 tys. zł.

    Pięć osób jest podejrzanych o udział w grupie przestępczej.

    B. szefowi łódzkiego MPK Krzysztofowi W. przedstawiono zarzuty wyłudzenia ponad 49 tys. zł na szkodę spółki,

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    DP pisze w odcinkach "prawdziwą historię PKS Myślenice" dobry artykuł ale do prawdy to mu jeszcze daleko.

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    czyli jest jeszcze gorzej? Napisz.

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    W całej "sprawie PKS" nie chodziło nigdy o komunikację tylko jak powiedział ktoś z władzy "aby atrakcyjne grunty w Myślenicach nie dostały się w obce ręce(czytaj aby nie przejął PKS Kraków).A w czyje i jak się dostały oceńcie sami.
    Gdyby chodziło o uratowanie PKS do zarządzania firmą Gmina zatrudniła by fachowca a nie przypadkowych ludzi którzy z komunikacją mieli tyle do czynienia że kiedyś dojeżdżali do szkoły autobusem PKS lub kontrolowali bilety.

    Cytuj
  • 4 cze 2010

    Czy ktoś wie co oni znowu knują z tym dworcem i galerią?

    OGŁOSZENIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY MYŚLENICE

    "2010-05-11
    o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany części tekstowej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w mieście Myślenice dla lokalizacji wielkopowierzchniowego obiektu handlowego "Galeria Myślenice" w zakresie określonym uchwałą nr 224/XXX/2008 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 28 listopada 2008r. wraz z prognozą oddziaływania na środowisko"

    http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Myslenice/podmiotowe/Zamowienia+publiczne/Ogloszenia+rozne/2010/OGLOSZENIE+BURMISTRZA+MIASTA+I+GMINY+MYSLENICE+o+wylozeniu+do+publicznego+wgladu+projektu+zmiany+cze.htm?postingsort=Data_D&newsnumber=5

    Mieli już budować a tu dalej sie babrają z planem:)

    Cytuj
  • 9 cze 2010

    [quote]Jak pięknie dworzec dziś wygląda
    Czyż Marek już tutaj spoglądał
    Kolejne postęp w twórczej pracy
    Każdy z nas wynik jej zobaczy

    I będzie pięknie czas nastanie
    Centrum Handlowe tu powstanie
    Nadejdą w końcu takie dni
    Że kupić masło przyjdzie Ci

    Centrum Handlowe
    Niczego Ludowi tak Nie Potrzeba
    Błogosławione
    Centrum Handlowe
    Dużo tu wódki dużo tu chleba
    Niczego Więcej nam nie trzeba [/quote]

    Super wierszyk gratuluje.

    Cytuj
  • 9 cze 2010

    Dzięki naszej kochanej władzy rozwija się twórczość poetycka .Czy w jakimś miejscu na świecie ktoś pisze wiersze o dworcu?

    Cytuj
  • 9 cze 2010

    Na świecie pewnie tak ale na pewno nie o Myślenickim Dworcu. I za to powinniśmy chyba być wdzięczni naszej władzy za twórczość poetycką.

    Cytuj
  • 10 cze 2010

    Wnioski z wywiadu w Sednie na temat dworca.
    Dobry PKS bo choć nie wybudował dworca to sprzedał działkę inwestorowi który wybuduje przystanek.
    Niedobrzy kupcy i wszyscy wokoło którzy blokują tak potrzebną inwestycję kolejnego "filantropa".
    A market i tak powstanie tylko wzrosną koszty budowy o dodatkowe"opłaty".
    Odpowiedź na pierwsze pytanie jest najlepsza,tak samo odpowiadali na pytania o sprzedaż dworca-to nieprawda nie pozbędziemy się dworca wybudujemy nowy i stację paliw,ile trzeba było czekać na zweryfikowanie tych kłamstw.
    Jeżeli chodzą takie pogłoski to należy liczyć się z tym że mamy po PKS-ie.

    Cytuj

Odpowiedz