Forum » Myślenice

Dworzec Pks

  • 6 maj 2011

    Wiadomości dla zainteresowanych od poniedziałku 09.05.2011r. dworzec będzie otwarty dla autokarów (międzynarodówka).

    Cytuj
  • 6 maj 2011

    Taka wiadomość pojawiła się na stronie Pks Myślenice:
    Przywrócenia odjazdów z Dworca Autobusowego w Myślenicach
    2011-04-28

    Przywrócenia odjazdów z Dworca Autobusowego w Myślenicach
    PKS Myślenice Sp. z o. o. informuje iż z dniem 04.05.2011 r. zostają przywrócone tymczasowe stanowiska przelotowe na Dworcu Autobusowym w Myślenicach, zlokalizowanym przy ul. Słonecznej

    Cytuj
  • 7 maj 2011

    Może ktoś jest obznajomiony jak to naprawdę jest, P.Kożmiński wybudował galerio-dworzec, a PKS stawia warunki co do korzystania z tego obiektu?

    Cytuj
  • 7 maj 2011

    Hm trudne pytanie może Luna będzie wiedzieć??

    Cytuj
  • 7 maj 2011

    Umowy na korzystanie z dworca busiarze mają podpisywać z PKS Grupa,dlaczego nie z właścicielem obiektu nie wiadomo?
    Gdyby dworzec był własnością gminy maksymalna opłata za jeden wjazd nie mogłaby wynosić więcej niż 1 złoty(tak mówi ustawa) a prywatny właściciel może ustalić dowolną cenę.Dobry sposób na załatwienie konkurencji,takich stawek nie wytrzyma żaden przewoźnik.
    http://www.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-16-grudnia-2010-r-o-publicznym-transporcie-zbiorowym/

    Cytuj
  • 10 maj 2011

    Jeszcze dworca nie otwarto a przejazdy z myślenic do trzebuni podnieśli o 20 % bo sobie a co będzie jak otworzą. Jak nie ma drugiego przewożnika to robią co chcą.

    Cytuj
  • 10 maj 2011

    Zobaczcie jak wygląda wyjazd z tego pseudo dworca ,kierowcy kombinują jak skręcić bo tak ciasno.

    Cytuj
  • 10 maj 2011

    [quote=taki_gość] Ze Słonecznej do centrum wcale nie jest tak daleko. Zyskają sklepy przy Rzemieślniczej, które straciły klientów w momencie likwidacji dworca. Zyska też młodzież z ZSTE (będą mieć bliżej i bezpieczniej do i ze szkoły) zwiększy się bezpieczeństwo na mostku na Bysince. [/quote]

    Co mnie obchodzą sklepy przy Rzemieślniczej!!!! i "młodzież" z ZSTE ( to nie są dzieci tylko prawie dorośli ludzie)!!! Poza tym niedaleko do busa - zanim dotrze na busa, to zwiedzi pół miasta, nie jeden pub i bóg wie co jeszcze! Ja mieszkam na osiedlu i nie mam zamiaru dybać na nogach do dworca jak za dawnych czasów. Niejedne buty zdarłam na tej trasie i niemile wspominam ten okres. Nieraz wracając ze studiów koło godziny 19tej w zimie strach było iść przez całe miasto po ciemku i o mnie nikt się nie martwił, a o "młodzież z wiosek" taki raban! Oni po wsiach chodzą po parę kilometrów do przystanku całe życie i są zaprawieni.
    Przypomnijcie sobie tą bandę jak szliście z dworca ulicą Rzemieślniczą "pod prąd", czyli w stronę centrum. W godzinach odjazdów autobusów, czy po dzwonku w ZSTE stratowaliby człowieka!!!

    Cytuj
  • 10 maj 2011

    nie no przecież busy jak dla mnie będą normalnie jeździć na osiedle tak jak teraz tylko docelowy przystanek będzie pod galerią... jak to brzmi hehehe :)nie wyobrażam sobie iść na busa przez całe miasto........

    Cytuj
  • 10 maj 2011

    A ja sobie nie życzę żeby busiarze dalej korzystali z parkingu na Słowackiego i nabijali kasę sobie oraz przyległym sklepom. Won!
    Trzeba było sobie przez te lata wybudowac dworzec a nie chodzić do gminy żeby z moich podatków was utrzymywała. Dla mnie możecie wszyscy paść, a biorąc pod uwagę komfort jazdy w waszych rozpadających się wehikułach to najwyższy czas żeby ktoś zrobił z wami porządek.
    Powstająca galeria to coś pięknego, szkoda że gmina nie ma odwagi żeby wpuścić tu jeszcze kilka dużych sieci. Jako klient mam gdzieś czy padną kupcy, dla mnie liczy się komfort i cena. Najwyższy czas skończyć także z monopolem lokalnych sklepikarzy.

    Cytuj
  • 10 maj 2011

    pasażer a myślałes/łaś o tym żeby skoczyć z mostu? myśle że w twoim podchodzeniu do sprawy byłby to bardzo rozsądny pomysł:) a jak Ci coś nie pasuje to siedź tą śmierdzącą dupą u siebie na wsi a nie zatruwaj nam powietrza na ulicy słowackiego!

    Cytuj
  • toksyk@wp.pl 11 maj 2011

    Pasażer Na całe szczęście Ty możesz sobie nie życzyć ale decyzję podejmuje ktoś inny. Busy nie były utrzymywane przez gminę tylko za ten placyk płaciły i podejrzewam niemałe pieniądze. Pozatym gdyby nie było busów to komunikacja w naszym mieście była by na dramatycznie niskim poziomie. PKS fatalnie zarządzany wogóle sobie nie radził. Powstająca Galeria to faktycznie coś pięknego. Ja nazywam to pięknym przekrętem. A monopol lokalnych sklepikarzy .... sam sie zastanów co piszesz.

    Cytuj
  • 11 maj 2011

    Jak dla mnie przekształcenie dworca powiatoweg oz którego można siębyło dostać na teren całego powiatu a także w odległe rejony Polski który był przestronny i wygodny dla kierowców a także dla pasażerów (gdy miał jeszcze budynek) oraz posiadającego oryginalną i lekką konstrukcję w typowe centrum handlowe - które mogło sobie powstać ale nie w tym rejonie miasta - to skandal i czyn karalny.

    Cytuj
  • 12 maj 2011

    wypowiedź "pasażera" przypomina mi sponsorowany przez galerię i naszą j.p. władzę poprawny politycznie tekst lub też napisany jest prowokacyjnie. Wiadomo, że często komfort w busach (zwłaszcza do Krakowa) jest jaki jest ale mimo wszystko jeśli zna się podstawy ekonomii wypada wspierać lokalny biznes obojętnie jaki jest. A ludzie z zewnątrz niech otwierają zakłady pracy a nie geszefty które każdy głupi i cwany z kasa potrafi zrobić, bo szybko można zbić kasę. Tymczasem żeby było co wydawać trzeba najpierw gdzieś te pieniądze zdobyć i zarobić. A tu zamyka się niektóre firmy.

    Cytuj
  • 12 maj 2011

    A mnie ciągle interesuje podstawowa kwestia techniczna: co sporych rozmiarów autokary zrobią po wjechaniu w wyznaczone ukosem zatoczki. Będą cofać na wstecznym na ulicę? W starej wersji dworca za zatokami było sporo miejsca na manewry. Teraz teren ten zajęła bez-parkingowa niemal "galeria". (tak przy okazji śmieszy mnie to słowo kojarzące się dawniej ze sztuką niż obecnie z handlem)

    Cytuj
  • 12 maj 2011

    To będzie Galeria Handlowa z paroma przystankami, a nie Dworzec Autobusowy.

    Cytuj
  • 12 maj 2011

    a moim zdaniem powinni tam postawić znak TAXI dla pana ff z Wołgi najtańszy i zawsze obecny

    Cytuj
  • 14 maj 2011

    Z artykułu w DP cytat rzecznika PKS". Mamy bowiem tabor, jakiego inni nie posiadają. "
    Po raz kolejny rozbawiła mnie wypowiedź Pana rzecznika(notabene łatwiej uwierzyć rzecznikowi rządu z okresu stanu wojennego)
    A jaki to tabor posiadacie?Widziałem ponad dwudziestoletnie Autosany i takież Setry parę wyeksploatowanych busów(starych Iveco czy innych "wynalazków" nie używa żaden przewoźnik dbający o pasażera)
    A średni przebieg waszych pojazdów przekroczył już milion kilometrów bo o średnim wieku taboru z grzeczności nie powiem?
    PKS zrezygnuje z kursów nie z" miłości do busiarzy" tylko nie będzie miał czym jeździć a kupować raczej nie ma za co?

    Cytuj
  • 14 maj 2011

    Na wybudowanym nowym niby ,,dworcu'' już potrzebny jest remont ułożonej kostki brukowej, a co będzie po oddaniu do eksploatacji.

    Drajwer PKS ma stary tabor, pewno nie mają za co kupić nowego, a teraz zwalniają podobno 20 kierowców.
    Kto będzie tam jeździł, a może prezesi.

    Cytuj
  • 14 maj 2011

    Czy radni w Łodzi nie wiedzą co dzieje się na południu Polski?????
    Czemu mają służyć te spółeczki wokół i sprzedawanie samemu sobie?
    Nie wiem czy dobrze zauważyłem ale niektóre autobusy też zmieniają właściciela bo miały inne numery rejestracyjne?
    A co z udziałami pracowników?Czy PKS Myślenice jeszcze istnieje?
    Pracownicy podobno są na etatach w Nowym Targu.
    O co w tym wszystkim chodzi?

    Cytuj
  • 17 maj 2011

    Ten tabor pks tez mnie zastanawia. Nie wiem sam gdzie ten komfort jazdy jest lepszy. chyba do czasu az mpk krakow nie podciagnie swoich kursow zawsze ludzie beda mieli nieciekawie. W sumie zastanawia mnie ile i ktore przystanki maja byc zlikwidowane... i jak ta jazda teraz bedzie wygladala.

    a z nowego parkingu nie ma sie co cieszyc. i tak wieksza polowa tego jest zawsze zajeta, wiec problemu to nie rozwiaze. Ciekawi mnie ile zwolennikow przeniesienia busow bedzie tam parkowac. teraz jeszcze jest za darmo.. a pozniej ? trzeba bedzie placic. jakos trzeba zalatac wplywy z tego placu. Fakt jest jeden, ciezko bedzie uzbierac kilkanascie tysiakow za parkowane tam samochody., zwlaszcza ze pewnie oplaty bedzie pobierac jakas zaprzyjazniona firma, ktora tez bedzie chciala na tym zarobic.

    Cytuj
  • 17 maj 2011

    Nie wiem czym się martwicie? Jaki macie w tym interes? Co was to obchodzi?

    w PKS kofort taki sam jak w busie tylko brak spoconych grubasów którzy sie ocierają o Ciebie bo nie ma miejsca i tyle co siedzi tyle stoi...

    Sami zgotowaliśmy sobie ten los...

    www.bus.myslenice.zal.pl :D

    Cytuj
  • 19 maj 2011

    Niestety nikt chyba nie wie tak naprawdę o co chodzi. Ja wiem tylko tyle, że po ponad 30-stu latach pracy tuż przed emeryturą potrafią zwolnić człowieka i pozostawić bez środków do życia i to jest przerażające. Nikt się nie liczy z drugim człowiekiem ani drugi człowiek ani prawo ani państwo które je ustala. Gdzie Ci wszyscy ludzie pogubili swoje sumienia jeśli kiedykolwiek w ogóle je posiadali...

    Cytuj
  • 19 maj 2011

    nie wiem, gdzie sie czlowiek nie obroci slyszy, walek tu walek tam... wszyscy psiocza ze ta decyzja zla, tamta zla. Sa sygnały od wielu osób, że są zmęczone polityką burmistrza, ignorowania mieszkańców (a jesteśmy też wyborcami) . Najpierw wysypisko, teraz busy, pozniej rondo, teraz obejscie.. za chwile podskocza oplaty za wode i kanalizacje, a to nigdy sie ludzia nie podoba. powoli zbiera sie tego coraz wiecej a kadencja dopiero co sie zaczela. Moze jakas wieksza inicjatywa jak rzeczywiscie tyle osob jest tak niezadowolona ?

    Z inicjatywą zorganizowania referendum może wystąpić grupa pięciu osób, lokalna struktura partii lub organizacja społeczna. Po powiadomieniu komisarza wyborczego, jest 60 dni na zebranie podpisów od 10 proc. uprawnionych do głosowania ( na oko w gminie bedzie to okolo 2o tys oso, czyli gdzies 2 tys).
    Następnie muszą ogłosić swoją inicjatywę łącznie z uzasadnieniem i skierować wniosek do komisarza wyborczego. Ten ma 30 dni na zaakceptowanie bądź odrzucenie. Jeśli odpowiedź jest pozytywna, referendum odbywa się w ciągu 50 dni. By wynik był ważny do urn musi pójść 60 proc. wyborców, którzy głosowali w ostatnich wyborach burmistrza.

    zgodnie z informacja z tej strony...

    http://miasto-info.pl/myslenice/2343,wybory-2010-powiat-myslenicki-frekwencja-50-45.html

    frekwencja wynosila 50% , w zwiazku z tym wystarczy ze 6 tys osob pojdzie zaglosowac to referendum bedzie wazne ( przy zalozeniu ze wiekszosc bedzie chciala jakis zmian). W sumie dopiero co byl wybrany :)

    Cytuj
  • 19 maj 2011

    Czemu tak zależy komuś na wypędzeniu busów z dworca przy Carreforze?
    Czyżby prawdziwa była plotka zasłyszana na mieście że w tym miejscu wcale nie ma być parking?
    W sumie to logiczne bo gdyby miało chodzić o wpływy do Gminy to parking wcale nie da większych dochodów niż teraz płacą busiarze?

    Cytuj

Odpowiedz