Forum » Myślenice

Straże Pożarne

  • 7 lip 2011

    To zrobimy tak. zakladajac jestem z chelmu naleze tam do jednostki. (ktorej nie ma)przegadam chłopakow z łyczanki (sa dobrzy) zeby wystartowali jako "nasi". uchwala zarzadu wpisze ich na liste czlonkow osp chełm., wystartuja, bedzie podium, a po kilku dniach uchwała zarzadu wyklucze ich z naszej osp. i co? moga mnie w 4 litery pocalowac na zawodach bo prawnie bedzie wszystko ok. a nie tak jak te cwaniaki z dolnego. najmadrzejsi na swiecie. przeszkadzali sedziom podczas swojego startu i pilnowali kazdego szczegolu w startach innych. komus na zlosc tylko sobie dobrze. gdzie tu duch rywalizacji fair play? szlag mnie trafia...

    1 1 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Zachowanie naczelnika to nie przekręty panie nieoświecony... A problem tego ponadplanowego gościa z Dolnego ostatecznie został zaakceptowany przez resztę i tyle ...odrobinę niesmaku i chamstwa TO NIE PRZEKRĘTY I USTAWIANIE WYNIKÓW !!!!!
    NO I KTO CI POWIEDZIAŁ, ŻE KOMISJA NIE POLICZYŁA KAR ????????? może w twoim świecie i rzeczywistości wszyscy kłamią ?????? pozostaje tylko współczuć................ No ale ja tam byłem i widziałem, to może mało, lepsi eksperci siedzą przed komputerem i się znają..... (choć pewnie przez pogodę nawet nosa z domu nie wystawili....../

    2 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Fakt ,nie byłem i komentowałem po uważnym przeczytaniu informacji na forum[quote=gość: nieoświecony] Cytat"i pomyśleć ze tak zfalszowane zawody sa pod patronatem Miasta i Gminy Myślenice...."
    Wesoły strażaku i co ty na to??????
    To nie mój cytat?Jeżeli już na zawodach pożarniczych robią" przekręty" to strach mieszkać w tym kraju.
    Myślałem że tylko w PZPN są machloje???? [/quote]
    Ktoś zasugerował więc zapytałem Ciebie co o tym sądzisz?
    Jedni chwalą każdą władzę a inni krytykują różnica między nimi jest taka że ci co krytykują liczą na zmiany na lepsze dla ogółu a ci co chwalą też na zmiany na lepsze ale raczej dla siebie .Ci co krytykują zazwyczaj "obrywają"a tym co chwalą czasem"spadnie coś z pańskiego stołu".
    W czasach komuny nazywano takich jak ja "zaplutymi karłami reakcji",wrogami socjalizmu" a są tacy którzy potrafili chwalić wtedy ,teraz i będą chwalić w przyszłości.

    Cytuj
  • 8 lip 2011

    WidzOSP napisał/a: Dzwonisz na telefon alarmowy 112 lub 998 i zgłaszasz że masz gniazdo os. Dyżurny operacyjny zadysponuje jakiś zastęp. Dużo jednostek ma kombinezony i usuwają. Dzwonić niema się czego bać.

    Jak usłyszałem koszty za dojazd wozu, drabinę to mi szczęka opadła. Czy taka akcja naprawdę kosztuje, czy ktoś mnie próbował spławić ?

    Nie nie nie słyszałem nic o tym. Pozatym wysokość 3m to sie z drabiny zwykłej robi nie trzeba tu specjalistycznego podnośnika. Zadzwoń a dowiesz sie wszystkiego ale nic o płaceniu niema mowy.

    Cytuj
  • 8 lip 2011

    A co zawody mają wspólnego z chwaleniem władzy ??? Paranoja po prostu i tyle!!

    Cytuj
  • 8 lip 2011

    [quote=gość: hm...] To zrobimy tak. zakladajac jestem z chelmu naleze tam do jednostki. (ktorej nie ma)przegadam chłopakow z łyczanki (sa dobrzy) zeby wystartowali jako "nasi". uchwala zarzadu wpisze ich na liste czlonkow osp chełm., wystartuja, bedzie podium, a po kilku dniach uchwała zarzadu wyklucze ich z naszej osp. i co? moga mnie w 4 litery pocalowac na zawodach bo prawnie bedzie wszystko ok. a nie tak jak te cwaniaki z dolnego. najmadrzejsi na swiecie. przeszkadzali sedziom podczas swojego startu i pilnowali kazdego szczegolu w startach innych. komus na zlosc tylko sobie dobrze. gdzie tu duch rywalizacji fair play? szlag mnie trafia... [/quote]

    Twierdzisz, że zarząd osp specjalnie będzie się zbierał, aby przyjąć specjalnie na okoliczność zawodów strażackich nowych członków, tylko po to, aby kilka dni poźniej ich wycofać i aby zdobyć miejsce na podium? chyba żartujesz i dorabiasz fantazją znaczenia tych zawodów.

    Poza tym, że chłopaki sobie pobiegają w wodzie z wężami, że trochę jeszcze zaczerpną zdrowej konkurencji - bo czas jest mierzony wszystkim jednakowo. To myślisz, ze podium się liczy? i co masz z tego podium? puchar za 29 zł?
    Nie twierdzę, że zasady rywalizacji można zupełnie sprowadzić do mało znaczących, ale ta argumentacja jest nieco śmieszna.

    Pisaliście, że dolne przedmieście ma ludzi z łapanki. Fakt jest taki, że nikt tego nie ukrywał, że był jeden chłopak z pcimia (czy skądyś tam) bo coś tam itd. I o co takie halo? dolne zagrało w otwarte kary i jasno powiedzieli, że jest taki koleś i chcą aby biegł. Może lepiej byłoby nic nie mówić, czy ktoś by to sprawdził? więc właśnie. Narzekacie, że się was okłamuje pod stołem, ale gdy pewne rzeczy są otwarcie ustalane, to się sprawę przekręca. Poza tym, czy macie wiedzę o innych osobach? bo piszecie w przypadku dolnego w liczbie mnogiej? zarzut poważny, zwłaszcza gdy się pisze, że ludzi z łapanki, robi wrażenie.... tylko to raczej jedynie plota jest.

    Fakt, goście z łyczanki wymiatają, ale to zupełnie inna liga....

    Są zespoły, które na tych zawodach brały udział co jedynie dla dobrej zabawy i czysto sportowej rywalizacji. Nie mieli punktów karnych i wdawali się w bezsensowne kłótnie i pyskówki. Czy ktoś to doceni?

    1 Cytuj
  • 8 lip 2011

    [quote=gość: WidzOSP] WidzOSP napisał/a: Dzwonisz na telefon alarmowy 112 lub 998 i zgłaszasz że masz gniazdo os. Dyżurny operacyjny zadysponuje jakiś zastęp. Dużo jednostek ma kombinezony i usuwają. Dzwonić niema się czego bać. Jak usłyszałem koszty za dojazd wozu, drabinę to mi szczęka opadła. Czy taka akcja naprawdę kosztuje, czy ktoś mnie próbował spławić ? Nie nie nie słyszałem nic o tym. Pozatym wysokość 3m to sie z drabiny zwykłej robi nie trzeba tu specjalistycznego podnośnika. Zadzwoń a dowiesz sie wszystkiego ale nic o płaceniu niema mowy. [/quote]

    Dziękuję za odpowiedź.
    Widzę, że większość z piszących w tym temacie zajętych jest politycznymi i zawodowymi sporami. To przykre, jeśli ktoś potrzebuje dorady /pomocy/ od strażaka, a Ci zajęci są kolejną wojną polsko-polską.

    2 Cytuj
  • 8 lip 2011

    A kto ustalił temin doszkalania i egzaminu z KPP w terminie zawodów przez co Śródmieście niemogło wystawić drużyny (prawdopodobnie Dolne dlatego się posiłkowało chłopakiem z Pcimia)

    1 Cytuj
  • 8 lip 2011

    [quote=gość: strażok] A kto ustalił temin doszkalania i egzaminu z KPP w terminie zawodów przez co Śródmieście niemogło wystawić drużyny (prawdopodobnie Dolne dlatego się posiłkowało chłopakiem z Pcimia) [/quote]
    Ludzie zlitujcie się, KAŻDY TERMIN BY KOMUŚ NIE ODPOWIADAŁ I TYLE!!!!! Przestańcie w końcu we wszystkim szukać dziury w całym. Np ta niedziela nie odpowiadała by Osieczanom bo festyn, przyszła nie odpowiadała by Drogini bo festyn, aha w Trzemeśni chyba też festyn więc ?????

    1 2 Cytuj
  • 8 lip 2011

    Do strazak112. Co ty chłopie gadasz że jak by poręba nie dostała punktów karnych to by miała 2 miejsce ? Punkty karne nie grały roli na zawodach :/. Jak by nasza jednostka wiedziała co będzie grane z punktami to by się nie starali tylko lecieli by na skróty i by był jeszcze lepszy czas.! Moim zdaniem jak jest regulamin na rok 2011 to powinni go przestrzegać sędziowie i ci co mają znajomości. Jak by punkty karne były pod uwagą to nasza jednostka miała by 6 miejsce.

    1 1 Cytuj
  • 8 lip 2011

    strazak112 ma racje, jakby nie dostali 10 pkt za sztafete (nie spiecie pradownicy z wezem) to by mieli 2 miejsce, na tablicy ktora byla przed drzwiami byly wyniki bez doliczonych pkt dlatgo zaczelo sie pyskowanie wiadomego pana (dolne) myslal ze poreba go wyprzedzila , slyszalem nawet ze ten wiadomy pan wyklucal sie o dlugosc wezy wlasnie z jednostka z Poreby niewiem czy to napewno bo akurat bylem po 2 stronie ale podobno chlopaki rozwijali i komisia mierzyla a pozatym poreba miala bardzo dobry czas bojowki 46s tylko glogoczow ich wyprzedzil o 2s (44)
    dziekuje

    2 1 Cytuj
  • 8 lip 2011

    Tak Poręba miała dobry czas tylko z tego co wynika powinni mieć 2 miejsce bo punkty karne w tych zawodach nie były uznawane. I to właśnie było nie sprawiedliwe.

    1 Cytuj
  • 8 lip 2011

    Jak widać sami znawcy i sędziowie zawodów ! Tylko dlaczego NIKT !!!!!! nie wnosił zastrzeżeń NA MIEJSCU ?????? Po prostu nie było podstaw i tyle ! A teraz większość znafffcufff sprzed komputera krytykuje. żenada po prostu i tyle. A na tablicy faktycznie były JAK ZAWSZE !!! notowane tylko czasy drużyn. Może błędem było że nie odnotowano tam punktów karnych ale brakło chyba miejsca o tyle.

    1 3 Cytuj
  • 9 lip 2011

    Przeciez był wniesiony protest do sędziów że Poręba ma za krótkie węże i nic nie wyszło.

    Cytuj
  • 9 lip 2011

    Bo nie były za krótkie!! :) wszystko było okej tylko że Naczelnik OSP Dolne miał pretensje bo zobaczył, że Poręba go wyprzedza z czasem na tablicy! jeszcze mi naubliżał ale już to pominę bo brak kultury tylko o nim świadczy!

    2 Cytuj
  • 9 lip 2011

    Węże rozwinięto i porównano i były ok. a protestu nie wnoszono !!!!

    1 Cytuj
  • 9 lip 2011

    jak juz to ten protest nie byl od zedziow tylko od pana z dolnego ktory tylko sie osmieszyl

    1 Cytuj
  • 9 lip 2011

    lepiej aby ten człowiek (cały prezes z dolnego) więcej nie odzywał się zbyt głośno publicznie. Bo nie ręczę za kolegów, ale wszyscy mi znani z różnych jednostek, tego faceta ma dość.

    2 Cytuj
  • 10 lip 2011

    Tak jak na jakiejś akcji cofali autem z OSP Dolne / chyba pożar stodoły na Bulinie / i wyrwali sobie to gdzie podpina się do auta węża i pan Naczelnik z OSP Dolne wyskoczył z Auta i znaczą pyskować do pewnej jednostki że to ich wina bo stali tam autem. Tylko zastanawia mnie jedno co to za kierowca że cofał autem jak miał podpiętego węża ?? A co chłopaki mieli przylatywać z płonącej stodoły bo Dolne chce sobie cofnąć ? ! Dziwi mnie to że pozostałe jednostki wycofali a oni akurat nie , może niech sobie zrobią szkolenie kierowców na GCBA.

    1 1 Cytuj
  • 10 lip 2011

    Jeśli chodzi o tą akcje to ten kierowca to jakiś gość bez pojęcia. Bo zablokował wszystkie samochody z napędami pod góre bo on dalej nie przejedzie.. To po co tam wogóle sie pchał jak wiedział że zanim jadą samochody z napędami które spokojnie sobie poradzą z tymi koleinami. A tak to trzeba było rozwijac prawie 200m odcinka pod góre.! Czasem warto pomyślec, ale oni zawsze chcą być pierwsi wszędzie !

    Cytuj
  • 10 lip 2011

    Tak zgadzam sie z wypowiedzią powyżej.

    Cytuj
  • 10 lip 2011

    Ludzie ale nie róbcie z tego tematu platformy do flekowania Dolnego bo NA TO NIE ZASŁUGUJĄ!!! TO NA PRAWDĘ JEDNA Z NAJLEPSZYCH JEDNOSTEK OSP. a błędów nie popełnia ten co nic nie robi........

    1 1 Cytuj
  • 10 lip 2011

    wesoły strażak "Ludzie ale nie róbcie z tego tematu platformy do flekowania Dolnego bo NA TO NIE ZASŁUGUJĄ!!! TO NA PRAWDĘ JEDNA Z NAJLEPSZYCH JEDNOSTEK OSP. a błędów nie popełnia ten co nic nie robi........"

    Co do najlepszych jednostek to by się Mocno zastanowił !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Cytuj
  • 11 lip 2011

    Z mojej współpracy z kolegami z Dolnego wynika że są jak najbardziej w czołówce okolicznych OSP nie tylko w akcjach bojowy ale też pozanimi.
    Co do ich naczelnika to już współpraca z nim jest dość ciężka ponieważ chłop ma swoje zdanie i ciężko go przekonać do jego zmiany w różnych sytuacjach. Ale spoddobało mi się jego wystąpienie na Zebraniu Gminnym jak wypomniał Panu Staroście że nie pomógł zawodów młodzieżowych tylko zrobił sobie impreze promującą przed wyborami oraz odnośnie zmiany starych pomp z PO5 na nowocześniejsze na zawodach.

    Cytuj
  • 11 lip 2011

    123 a znasz się choć trochę na tym ???

    2 Cytuj

Odpowiedz