Forum » Myślenice

Straże Pożarne

  • 11 lip 2011

    Kolega zadzwoń do OSP Śródmieście, byli ostanio byli u mnie usuwać (za darmo) oczywiście dostali chłopaki prywatnie na przysłowiową flaszkę.

    4 4 Cytuj
  • 11 lip 2011

    GOSCIUU !! ZA DARMO ? Każda Jednostka OSP jeździ na akcje za darmo nie tylko OSP Śródmieście , a czy dostaną coś za to od właściciela to świadczy tylko i wyłącznie o jego honorze. sama nazwa mówi OSP : Ochotnicza Straż Pożarna.

    2 5 Cytuj
  • 11 lip 2011

    [quote=gość: GOSCIUU] oczywiście dostali chłopaki prywatnie na przysłowiową flaszkę [/quote]
    [quote=gość: Strażak.] a czy dostaną coś za to od właściciela to świadczy tylko i wyłącznie o jego honorze [/quote]

    Czyli jeśli nie dasz na flaszkę lub na parę piw to nie masz honoru. Właśnie w takim działaniu zatraca się gdzieś idea Ochotniczej Straży Pożarnej.

    Znam przypadki gdzie przy ostatniej powodzi jeden gospodarz miał HONOR i dawał chętnie na flaszki to straż wypompowywała mu wodę nawet ze szklarni i podwórka, a inna biedna rodzina miała w tym czasie zalaną piwnicę i czekała na swoją kolej, kiedy panowie będą mieli czas przyjechać......

    4 3 Cytuj
  • 11 lip 2011

    [quote=gość: Antek] Znam przypadki gdzie przy ostatniej powodzi [/quote]....

    innemu zaś myli drzewo do kominka

    1 6 Cytuj
  • 11 lip 2011

    a czy gdzieś w tych jak zwykle zresztą lakonicznych przypadkach, została pogwałcona idea straży pożarnej?
    czy ktoś komuś odmówił bezinteresownej pomocy?
    może to "wynagrodzenie - honor" nie najlepsze określenie, ale z drugiej strony, co wy z choinki się urwaliście? gdy widzicie strażaków na festynie, to śmiech po pachy ile się wypiło... gdy widzicie w akcji... ciekawe kto i ile dał im w kieszeń.
    Może wy weźmiecie dupy w troki i coś zrobicie dla ludzi?!, zobaczycie jak to jest po drugiej stronie medalu. Zobaczymy również, jak wam się podoba służba w czynie społecznym.....

    3 2 Cytuj
  • 11 lip 2011

    irussus ma racje, teraz nadajecie a gdy jest potrzeba to wszystko pieknie ladnie byleby zalatwic, strazacy tez ludzie, pomagac niema kto , nie nadajcie na strazakow bo odwalaja kawal dobrej roboty (przynajmniej w mojej miejscowosci) wiadomo ze sa bardziej "szczesliwi" gdy cos dostana ... postawcie sie na ich miejscu , czesto leca gdy wyje syrena niewazne czy snieg deszcz grad czy burza czesto odrywaja sie od pracy i biegna pomagac, sa szczesliwi gdy ktos doceni ich prace

    2 2 Cytuj
  • 11 lip 2011

    Dzięki Irussus, bo mnie już po prostu nie chce się udowadniać tym mądralom sprzed komputera, (którym po prostu nie mieści się w głowie, że coś można robić bezinteresownie), że nie jesteśmy przysłowiowym wielbłądem.
    Panie Antku ostatnio takich co czekali była cała masa, a niestety niektórzy uważali, że są ważniejsi więc mają być pierwsi. A z pompowaniem wody to czasem jest ten kłopot, że ludzie nie mogą zrozumieć, że nie ma sensu pompować puki woda przybiera i utrzymuje poziom bo jest to robota głupiego, a wody nie ubywa.

    3 3 Cytuj
  • 11 lip 2011

    Dziękuje takim ludziom,którzy doceniają to co robimy. Jestem strażakiem prawie 8 lat i jestem z tego dumny! Ochotnik to normalny człowiek i chociaż czasem widzicie go pijanego to zdarza się to każdemu. Niektórzy ludzie faktycznie się nie nadają bo są tylko jak jest darmowe picie i tak dalej, ale większość z nas tych którzy cenią to co robią i chcą nieść tą pomoc są ludźmi, którzy naprawdę wkładają w to wiele swojego cennego czasu! Bywa tak że jest zima, na polu jest mróz, zaczynają wyć syreny to niektórzy przewrócą się z boku na bok i nawet na to nie zwrócą uwagi a strażak ochotnik w tym czasie biegnie do remizy i nie patrzy na to czy jest mróz czy pada deszcz tylko on w głowie ma to że dzieje sie cos złego i trzeba pomóc innym. Fajnie jest krytykować ale nikt nie patrzy od tej drugiej strony! Byłem przy wielu akcjach i naprawdę wymaga to wiele poświęcenia, i chęci. To ciężka "pasja" którą trzeba sobie szanować. Każdy kto jeździ do różnych akcji doskonale to wie, ale ci którzy siedzą przed komputerem albo leżą w łóżkach i wydaje im się ze to jest nic i straż jest niepotrzebna to są w wielkim błędzie! Pozdrawiam wszystkich tych którzy szanują naszą prace i nie życzę nikomu żebyśmy musieli mu udzielać pomocy.

    5 2 Cytuj
  • 11 lip 2011

    same narzekacze tu siedzą, ale zobaczymy do kogo bedziecie dzwonić i kogo bedziecie prosić w potrzebie.
    Ja podziwiam strazaków ze robią az tyle bezinteresowanie, bo mi by sie np nie chciało. I za to im chwała a wy zajmijcie sie czyms pozytecznym bo już sie czytać nie chce tych waszych żali

    3 3 Cytuj
  • 11 lip 2011

    Strażacy OSP ze całego powiatu pokazali klasę. To forum Akurat wyszło jak wyszło jest kłótnia kto lepszy. A prawda jest taka że wszystkie jednostki pracowały podczas powodzi ile fabryka dała. Z tego co słyszałem nawet do 36h niektórzy. Niech wszyscy sobie przypomną jak worki nosili. Niech każdy się zastanowi. To jest wszystko za darmo robione. I trzeba mieć szacunek do takich ludzi. Przypomnijcie sobie jak wy śpicie i syrena budzi was. Nie mija 3 minuty i jak się leży słychać samochód gaśniczy na kogutach. Kto obraża STRAŻ niech sie zastanowi bo nie ma pojęcia co to jest, a jak nie to niech się przyjmie do OSP i sie przekona czy warto obrażać STRAŻAKÓW

    8 3 Cytuj
  • 11 lip 2011

    Potwierdzam u mnie w czasie powodzi przez 2 dni przyjeżdzali Ci sami strażacy z OSP ZARABIE. Nie spali wtedy wcale i co najważneijsze nie narzekali!!! Byli u nas z 10 razy. Doglądali co jakiś czas czy sytuacja sie już ustabilizowała.
    Nie rozumiem, jak można wogóle krytykować tych chłopaków? Robią to całkowicie za darmo, a wam oczywiście cos nie pasi.
    Jesteś lepszy? Może sprobuj swoich sił w OSP. Ciekawe czy bedzie ci sie chciało wstać w środku nocy? Bo juz o innych robotach jakie strażak wykonuje nawet nie wspomnę..
    Ludzie zastanówcie się czasem nim cos tu napiszecie, bo akurat Ci ludzie zasługują tylko i wyłącznie na nasz szacunek i ogromna wdzięczność.

    4 2 Cytuj
  • 12 lip 2011

    Po pierwsze nie było tak że wyjeżdżali najpierw do bogatszych a potem do biedniejszych , była pewna kolejność której się trzymali czyli :
    W 1 kolejności wyjazdy gdzie najbardziej była potrzebna pomoc strażaków.
    2 kolejność to pompowanie piwnic itp wtedy strażacy wyjeżdżali za kolejnością zgłoszeń.
    PRZYNAJMNIEJ NASZA JEDNOSTKA TAK ROBIŁA NIE WIEM JAK INNE ALE TEŻ NA PEWNO TAK.

    2 3 Cytuj
  • 12 lip 2011

    Polecam bardzo fajny filmik! http://www.youtube.com/watch?v=FQFthgf9UZI Pokazuje co nieco prace w strażaka.

    1 1 Cytuj
  • 12 lip 2011

    kolejność bywa czasem nie do uzasadnienia
    strażacy robią dużo dobrego ale są też dość liczne przypadki podpaleń dokonanych przez nich samych. internet jest pełen takich informacji
    http://kryminalnamalopolska.pl/strazacy-ochotnicy-odpowiedza-za-serie-pozarow,artykul.html?material_id=4e1c10c4fbaedda210000000
    http://www.faktyoswiecim.pl/index.php/fakty/mroczna-strona-zycia/5426-powiat-strazacy-piromani-najpierw-podpalali-potem-z-zapalem-gasili
    http://natropie.onet.pl/inne/pozary/strazak-podpalacz-zatrzymany,1,4207136,artykul.html
    http://kontakt24.tvn.pl/artykul,strazak-podpalacz,83321.html

    poza tym straż jest przeinwestowana w porównaniu z wyposażeniem pogotowia ratunkowego. ile mamy karetek na terenie powiatu? 2? 3? a ile jest samochodów straży pożarnej wyposażonych w specjalistyczny sprzęt? czy zwykły obywatel ma tego świadomość?

    1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Antek co ty porownujesz?? te jednostki nie maja ze soba nic wspolnego , owszem udzielaja ludziom pomocy ale nie da sie zrobic ochotniczego pogotowia tak samo jak ochotniczej policji bo niby jak ? moim zdaniem zywioly to gorsze zagrozenie, owszem zycie ludzkie jest najwazniejsze ale jednostki strazy to zycie takze ratuja ale maja szereg innych zadan, o finansach decyduje polityka panstwa i z tym nic nie zrobimy, powinnismy sie cieszyc ze chociaz osp dostaja dofinansowanie... wiadomo ze mamy marna sluzbe zdrowia jednak ile bylo juz reform strajkow i co ? nic nie pomoglo stary sprzet ... mala liczba karetek cieszmy sie z tego co mamy bo straz jest naprawde dobrze wykfalifikowana przechodza kursy szkolenia badania, a co do podpalaczy to jacys psychopaci , kazdy strazak chce aby bylo jak najmniej akcji, ludzie traca dobytek zdrowie majatek a czesto nieraz zycie...

    Cytuj
  • 13 lip 2011

    A ja chciała bym napisać tutaj sytuacje z dzisiejszego dnia godną uwagi i zasługującą na pochwałę mianowicie dziś na felernym skrzyżowaniu doszło do wypadku samochodu ciężarowego z osobowym w którym były dzieci, w momencie zderzenia normalnie mnie wmurowało stałam jak wbita w ziemie, nie pomyślałam nawet aby udzielić pierwszej pomocy osobą poszkodowanym. Były osoby, które nieszczęście nie zrobiły tak jak ja, mimo że z auta wylewało się paliwo mogło wybuchnąć to pomogły wydostać się ludziom z aut i udzieliły pierwszej pomocy dzieciom, do przyjazdu straży z nimi rozmawiali dzieci płakały, normalnie to jakiś szok. Byli to młodzi ludzie kojażę ich ze straży w rynku, to są ludzie którzy umieją zachować zimną krew w takiej sytuacji nie panikowali. Podziwiam ich i mam nadzieje, że przeczytają moje wypociny nocne. Pozdrawiam

    2 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Oczywiście pisałam o wypadku na skrzyżowaniu koło ogólniaka ulic Piłsudskiego oraz Jagielońskiej

    1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Bo
    "Odwagą jest być śmiertelnie przerażonym a mimo to opanować się" John Wayne

    1 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    "poza tym straż jest przeinwestowana w porównaniu z wyposażeniem pogotowia ratunkowego."
    Zgadzam się w 100%,kilka zdezelowanych karetek a OSP posiadają nowoczesne pojazdy które stoją nie wykorzystane w remizach i są dowodem zaradności lokalnego lobby które było w stanie załatwić tak drogi zakup .

    3 2 Cytuj
  • 13 lip 2011

    dlaczego samorządy nie mogą w większej mierze dofinansować służby zdrowia, kupić sprzęt i karetki, opłacić szkolenia pracowników? przepisy tego nie zabraniają, wręcz przeciwnie. wszyscy wiedzą dlaczego OSP jest dofinansowane na takim wysokim poziomie. najwięcej sprzętu dostają przed wyborami;) ciekawe czy zawodowa straż też jest tak sponsorowana?

    3 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Niewykorzystane ? Chyba sobie kpisz Antek.

    2 1 Cytuj
  • adzygmunt 13 lip 2011

    O "Strażach" /nie o strażakach/ można pisać różnie. Są takie które dbają o własne otoczenie /podwórko/ np Poręba, Droginia. Są i takie które nie widzą, że powinny być przykładem ładu i porządku!

    3 5 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Co wy wgl ludzie piszecie na forum ? Zastanawiacie sie wgl co piszecie ? ! Chyba nie za bardzo.!
    Nie wiecie co pisać to piszecie że strażacy mają aż za bardzo dobre wyposażenie. Żenada !
    Jest jeszcze taka perspektywa że straż ma trochę więcej ludzi niż służba zdrowia i należy sie im porządny sprzęt.
    Niestety są tacy ludzie co im tego zazdroszczą.!!!!!!!!!!!!!!!!11

    2 3 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Ale chyba Myślenice miały super nowe karetki które jako jedyne w polsce potrafiły się zderzyć i rozbić mając ledwo po kilka kilometrów na licznikach ... jak nie szanujesz sprzętu to jeździj starym ... nie wiem jak wy ale ja jakoś nie widziałem w naszych strażach zaniedbanych, brudnych, poobijanych samochodów a karetki, radiowozy ...

    2 Cytuj
  • adzygmunt 13 lip 2011

    Nigdy tego się nie dowiem.
    Ciekawi mnie to, kto mnie wyminusował.
    Czyżby ten strażak/cy/, którzy mają brud na własnym podwórku?
    Bo jak inaczej hm...?

    3 3 Cytuj

Odpowiedz