Forum » Myślenice

Paweł Kukiz w Myślenicach środa 4 września g. 17:00

  • 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    @Strożaninek

    Myślę, że wyjaśniłem. Poza tym, zobacz że nie dostałem argumentów, ale jakieś teksty piosenek i obelgi. Żeby coś wyjaśnić, warto najpierw zdiagnozować, co trzeba wyjaśnić. Zatem zadałem pytania. Tym bardziej że ze wcześniejszych postów kolegów ciężko było jednoznacznie wywnioskować, jakie są zarzuty.

    Dr House też był arogancki, ale zwykle miał rację. Żartuję, pewnie masz rację, postaram się być milszy :). Ale przejrzałem niniejszą dyskusję - i serio widzisz tutaj arogancję? Gdzie?

    No i sądzę, że z tym "prostackie" to jednak przesadziłeś.

    A na forum "wpadłem" zaprosić na spotkanie, ale zaczęli atakować, to ja zacząłem bronić. Tak właśnie było.

    Konkrety, i to lubię :) , kolejno:
    - pozwolę sobie się nie zgodzić. Kukiz już sporo zmienił. [tu powinienem znów zadać pytania, ale zamiast tego wyjaśnię moje zdanie, żebyście się znów nie obruszyli] Wróć do początku 2015 r.: Komorowski ma 70% poparcia w sondażach. Nikt, naprawdę nikt nawet w najśmielszych snach nie marzy że jakiś tam nikomu nieznany Duda będzie w stanie wygrać z nim wybory. Przecież sam PiS wystawił Dudę tylko dlatego, żeby żaden inny bardziej znany ich kandydat nie musiał później nosić brzemienia porażki z Komorowskim. To nie Duda wygrał, ale Komorowski przegrał. Na fali tego zwycięstwa PiS wygrało wybory na jesieni. I kluczowa była tutaj rola właśnie Kukiza. Oczywiście mogę się mylić
    - tu niestety muszę przyznać, że mam podobne jak Ty wątpliwości :(. O ile - tak jak Kukiz - wierzę że sam Kosiniak-Kamysz szczerze chce realizacji ich obecnie wspólnych postulatów, tak w regionach, lokalnie najpewniej nadal panują układy i zwyczaje stojące z nimi w sprzeczności. Ale przyszłość to jest niewiadoma. Przysłowiowego konia z rzędem temu, kto już dzisiaj wie, co z tego wyjdzie.
    - A nieprawda :). Kukiz chce jednej rzeczy - żebyśmy mogli sobie sami decydować o tym, w jakim kraju chcemy żyć. Temu służą jego postulaty. A z kim je zrealizuje to jest naprawdę drugorzędna kwestia. Wszyscy skupiają się właśnie na tym, czy z PO, czy PiS, czy z PSL, ale tutaj nie o to chodzi.

    Zamiast hau hau w Myślenicach. Pomóż rozwiązać problem w waszym okręgu

    https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_zmqufQwN0Gesdo5bMkizTPJjL5pE7PLX.jpg

    https://www.rzg.pl/67985/psl-bez-kukiz15-w-lubuskiem/

    A odnośnie wiarygodności tego pana, to ten Pan krytykuje https://www.dorzeczy.pl/kraj/113116/jak-slysze-o-akcie-odnowy-demokracji-z-ust-przedstawicielki-partii-ktora-kukiz-o-konwencji-ko.html a przecież z nimi tez rozmawiał o koalicji.

    Słowem człowiek niepoważny.

    Z reszta Ty również. Wpadasz na forum, zamiast zachęcić ludzi do siebie zniechęcasz. Chyba się nauczyliście od Korwina włączać moduł „4% przed wyborami”.

    Zobaczysz kolego po wyborach, za miesiąc tu wrócimy i sie okaże gdzie Polacy maja ideały Pawełka.

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Ale dlaczego tak nerwowo?
    Nie ignoruje Pawła i nigdy nie ignorowałem, absolutnie się z niego nie śmieje a jako muzyk bardzo mi pasuje zwłaszcza jak sobie przypomnę świetne imprezy w LO i wódkę z Pawłem tyle, że on z Grundinga :))) Nie walczę z Pawłem a czy później wygra? Owszem życzę mu tego ale raczej miał swoje 5 minut wtedy jak był szczery i wiarygodny. Teraz? Cóż sam jest za krótki a kolegi nie znalazł. Jednak mu kibicuje.....mimo wszystko, że skundlił się z lewicą i nie wiadomo czego chce od PSLu czy SLD.

    Paweł daj spokój, wszystko OK ale czy Ty nie zrozumiałeś jeszcze, że walczyłeś z opozycją jak tygrys ale nie zrozumiałeś, że do walki z mafią musisz mieć wielokrotnie większy budżet niż oni mają, bo nawet sama wygrana nie gwarantuje sukcesu. Kto Cię wciągnął do tego politycznego bagna?

    @Vivaldi,
    dziękuję za dobre słowo!

    Czy nerwowo? Skoro tak to odebrałeś, to pewnie tak było. Przyznaję, że na ogół bardzo irytuje mnie poziom dyskusji, w których zamiast merytorycznych argumentów i konkretów używa się jakichś inwektyw.

    Wybacz, ale muszę zadać pytanie - uważasz że teraz Kukiz nie jest szczery ani wiarygodny? Dlaczego?

    A, i chyba Kukiz zrozumiał też w końcu, że musi mieć budżet - postulat zniesienia subwencji partyjnych zniknął. Czy to dobrze, czy źle, temat do dyskusji.

    1 1 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    @Vivaldi,
    dziękuję za dobre słowo!

    Czy nerwowo? Skoro tak to odebrałeś, to pewnie tak było. Przyznaję, że na ogół bardzo irytuje mnie poziom dyskusji, w których zamiast merytorycznych argumentów i konkretów używa się jakichś inwektyw.

    Wybacz, ale muszę zadać pytanie - uważasz że teraz Kukiz nie jest szczery ani wiarygodny? Dlaczego?

    A, i chyba Kukiz zrozumiał też w końcu, że musi mieć budżet - postulat zniesienia subwencji partyjnych zniknął. Czy to dobrze, czy źle, temat do dyskusji.

    Mnie bardzo irytuje nachalna indoktrynacja polityczna. Naprawdę nie widzisz ze wyświadczasz wilcza przysługę swojemu środowisku politycznemu?

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Zamiast hau hau w Myślenicach. Pomóż rozwiązać problem w waszym okręgu

    https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_zmqufQwN0Gesdo5bMkizTPJjL5pE7PLX.jpg

    https://www.rzg.pl/67985/psl-bez-kukiz15-w-lubuskiem/

    A odnośnie wiarygodności tego pana, to ten Pan krytykuje https://www.dorzeczy.pl/kraj/113116/jak-slysze-o-akcie-odnowy-demokracji-z-ust-przedstawicielki-partii-ktora-kukiz-o-konwencji-ko.html a przecież z nimi tez rozmawiał o koalicji.

    Słowem człowiek niepoważny.

    Z reszta Ty również. Wpadasz na forum, zamiast zachęcić ludzi do siebie zniechęcasz. Chyba się nauczyliście od Korwina włączać moduł „4% przed wyborami”.

    Zobaczysz kolego po wyborach, za miesiąc tu wrócimy i sie okaże gdzie Polacy maja ideały Pawełka.

    @Stróżaninek, przeczytaj to co napisałeś. Ile w tym konkretów, a ile prywatnych wycieczek.

    Odniosę się do konkretów:
    - lubuskie: przykra sprawa, ale czy jest to wina Kukiza, czy obecnego ustroju, w którym nie obywatele, ale działacze partyjni decydują kogo wpisują na listy wyborcze?
    - krytyka PO: no właśnie dlatego że z nimi bezpośrednio rozmawiał, to wie najlepiej, że PO nie zależy na żadnej demokracji. Wyjaśnij mi gdzie tutaj nie widzisz logiki / wiarygodności?

    1 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    @Stróżaninek, przeczytaj to co napisałeś. Ile w tym konkretów, a ile prywatnych wycieczek.

    Odniosę się do konkretów:
    - lubuskie: przykra sprawa, ale czy jest to wina Kukiza, czy obecnego ustroju, w którym nie obywatele, ale działacze partyjni decydują kogo wpisują na listy wyborcze?
    - krytyka PO: no właśnie dlatego że z nimi bezpośrednio rozmawiał, to wie najlepiej, że PO nie zależy na żadnej demokracji. Wyjaśnij mi gdzie tutaj nie widzisz logiki / wiarygodności?

    Przeczytaj swoją poprzednia odpowiedz na moj post. Zadałem proste pytanie - jak sobie wyobrażasz, ze „starzy działacze PSL” będą realizować program Kukiza, kiedy oni wszyscy na tym starym ustroju korzystają?

    Jeśli zwracasz uwagę na merytoryke - zacznij od siebie.

    Wyjaśnij. Daj argumenty. Przekonaj. Bądź miły, koncyliacyjny, grzeczny. Nie rób ze swojego potencjalnego wyborcy idioty. W końcu przyszedłeś tutaj po głosy i przekonywać do swojej racji.

    Inaczej jesteś po prostu zwyczajnym, nadmuchanym „dzieciakiem”. Któremu się wydaje ze wszyscy to idioci, a on ma klucz do prawdy.

    Pzdr. „Wyjaśniam”

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Mnie bardzo irytuje nachalna indoktrynacja polityczna. Naprawdę nie widzisz ze wyświadczasz wilcza przysługę swojemu środowisku politycznemu?

    @Stróżaninek, wilczą, czy niedźwiedzią? ;)

    A poważnie: zadaję pytania (pytania nie są nachalne) - to źle, nie zadaję pytań, tylko wyjaśniam - też źle. To jak wg Ciebie powinno być dobrze dobrze? (sorry, wiem że to znowu pytanie)

    I sam używasz np. określeń "hau, hau' w stosunku do wypowiedzi innych ludzi. Wiesz o czym to świadczy?

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    @Stróżaninek, wilczą, czy niedźwiedzią? ;)

    A poważnie: zadaję pytania (pytania nie są nachalne) - to źle, nie zadaję pytań, tylko wyjaśniam - też źle. To jak wg Ciebie powinno być dobrze dobrze? (sorry, wiem że to znowu pytanie)

    I sam używasz np. określeń "hau, hau' w stosunku do wypowiedzi innych ludzi. Wiesz o czym to świadczy?

    Dostosowuje się do poziomu jaki od pierwszego swojego posta Ty tu prezentujesz. „Wyjaśniam” Ciebie.

    Nie podoba mi się sposób Twojje komunikacji z ludźmi. Nie podoba mi się, że unikasz odpowiedzi na jasno postawione pytania. Nie podoba mi się, że śmieszną sytuacje i brak logicznego postępowania Twojego politycznego idola za wszelką cenę chcesz ubrać jako „brak zrozumienia przez głupi elektorat geniuszu Kukiza”.

    Nie podoba mi się, że jak klasyczna szczekaczka partyjna, wbijasz na forum lokalne, agitujesz i zamiast przekonywać ludzi do swoich poglądów mówisz im „wyjaśnij mi”. Nie, to Ty masz wyjaśniać, nie my. To Tobie ponoć zależy na naszych głosach, nie nam na Twoich.

    Pozostanę przy opinii, że zabrałeś się do tematu od dupy strony i jesteś słabo merytorycznie przygotowany do tego typu dyskusji.

    Już pominę, że mógłbyś napisać jeden skonsolidowany komentarz na wypowiedzi kilku osób, to dodajesz klika komentarzy po sobie.

    Trzymam kciuki aby PSL plus Kukiz w najbliższych wyborach poszli na śmietnik historii.

    2 Cytuj
  • Pablo 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    @Strożaninek

    <ciach początek...>
    - tu niestety muszę przyznać, że mam podobne jak Ty wątpliwości :(. O ile - tak jak Kukiz - wierzę że sam Kosiniak-Kamysz szczerze chce realizacji ich obecnie wspólnych postulatów, tak w regionach, lokalnie najpewniej nadal panują układy i zwyczaje stojące z nimi w sprzeczności. Ale przyszłość to jest niewiadoma. Przysłowiowego konia z rzędem temu, kto już dzisiaj wie, co z tego wyjdzie.
    <...ciach koniec>.

    PSL jedyne czego chce (włącznie ze swoimi władzami) to przeskoczenia minimalnej wartości progu wyborczego, żeby się znaleźć w miejscu gdzie im najlepiej. Kropka.
    Do tej pory ich działania były bardzo podobne - wiązali się z każdym, kto mógł im to zagwarantować. Widać jaki jest skutek: dla rolników nie robią nic. Oprócz tego, że większość z nich ma swoje firmy robią wykończeniówki mieszkań, pracują na budowach i... nie płacą ZUS-u. Zresztą długo by można o tym pisać. Wystarczy ruszyć 4 litery na pobliską wieś i porozmawiać z tymi, którym się jeszcze chce i coś tam uprawiają na tej swojej ziemi. Nie po drodze mi z takim układem.

    Do tej pory od wielu lat wspierałem PK, bo wydawało mi się, że liderowi można wiele zarzucić ale nie to, że nie zależy mu na Polsce. Wiążąc się z PSL stracił u mnie wszystko. Kropka.

    Po prostu nie wierzę, że taka koalicja może reprezentować moje poglądy. Nie ma szans. I może nawet rozumiem, co napisano wcześniej, że aby coś zmienić to trzeba mieć to minimum, ale w moim głębokim odczuciu jednak nie z PSL-em... Nie z kimś kogo się nazwało organizacją przestępczą. Tak się po prostu nie robi. Jestem bardzo tym zawiedziony i mój głos w tych wyborach pozostanie nieważny.

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Przeczytaj swoją poprzednia odpowiedz na moj post. Zadałem proste pytanie - jak sobie wyobrażasz, ze „starzy działacze PSL” będą realizować program Kukiza, kiedy oni wszyscy na tym starym ustroju korzystają?

    hej, no przecież odpisałem Ci w innym poście tak:
    "- tu niestety muszę przyznać, że mam podobne jak Ty wątpliwości :(. O ile - tak jak Kukiz - wierzę że sam Kosiniak-Kamysz szczerze chce realizacji ich obecnie wspólnych postulatów, tak w regionach, lokalnie najpewniej nadal panują układy i zwyczaje stojące z nimi w sprzeczności. Ale przyszłość to jest niewiadoma. Przysłowiowego konia z rzędem temu, kto już dzisiaj wie, co z tego wyjdzie."

    I niestety przykład z lubuskiego wzmacnia te wątpliwości. Wieloletnich przyzwyczajeń raczej nie da się tak łatwo zmienić. I przyznam że nie będę tego jakoś mocno piętnował. Mam zrozumienie że jak ktoś się wychował w taki a nie inny sposób, to może być mu trudno to zmienić. Ale czy to znaczy że nie należy próbować? Na listach PSL są ludzie od Kukiza i z PSL. Jeśli wyborcy oddadzą więcej głosów na tych pierwszych, to wg mnie powinno to skutecznie kruszyć ów PSLowy lokalny beton, dać do zrozumienia, że stara formuła się wyczerpała i trzeba coś zmienić w swoim podejściu.

    Strozaninek napisał/a:

    Jeśli zwracasz uwagę na merytoryke - zacznij od siebie.

    Wyjaśnij. Daj argumenty. Przekonaj. Bądź miły, koncyliacyjny, grzeczny. Nie rób ze swojego potencjalnego wyborcy idioty. W końcu przyszedłeś tutaj po głosy i przekonywać do swojej racji.

    Inaczej jesteś po prostu zwyczajnym, nadmuchanym „dzieciakiem”. Któremu się wydaje ze wszyscy to idioci, a on ma klucz do prawdy.

    Pzdr. „Wyjaśniam”

    Dzięki za uwagi. Przyjmuję i obiecuję popracować nad tym. Choć zważ, że na początku była tylko merytoryka, ale później wciągnęliście mnie (dobra, dałem się wciągnąć, a nie powinienem) w nieuprzejmość.

    1 2 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    hej, no przecież odpisałem Ci w innym poście tak:
    "- tu niestety muszę przyznać, że mam podobne jak Ty wątpliwości :(. O ile - tak jak Kukiz - wierzę że sam Kosiniak-Kamysz szczerze chce realizacji ich obecnie wspólnych postulatów, tak w regionach, lokalnie najpewniej nadal panują układy i zwyczaje stojące z nimi w sprzeczności. Ale przyszłość to jest niewiadoma. Przysłowiowego konia z rzędem temu, kto już dzisiaj wie, co z tego wyjdzie."

    I niestety przykład z lubuskiego wzmacnia te wątpliwości. Wieloletnich przyzwyczajeń raczej nie da się tak łatwo zmienić. I przyznam że nie będę tego jakoś mocno piętnował. Mam zrozumienie że jak ktoś się wychował w taki a nie inny sposób, to może być mu trudno to zmienić. Ale czy to znaczy że nie należy próbować? Na listach PSL są ludzie od Kukiza i z PSL. Jeśli wyborcy oddadzą więcej głosów na tych pierwszych, to wg mnie powinno to skutecznie kruszyć ów PSLowy lokalny beton, dać do zrozumienia, że stara formuła się wyczerpała i trzeba coś zmienić w swoim podejściu.

    Dzięki za uwagi. Przyjmuję i obiecuję popracować nad tym. Choć zważ, że na początku była tylko merytoryka, ale później wciągnęliście mnie (dobra, dałem się wciągnąć, a nie powinienem) w nieuprzejmość.

    Parafrazując Mysleniczanina007 z jednego z wątków na tej stronie - cnota krytyki się nie boi, a „politykując” trzeba mieć gruba skore. Mojego głosu nie macie i mieć nie będziecie za konszachty z Braunem, Narodowcami, Kaja Godek, antyszczepionkowcami, dyskusje z każdym możliwym przybytkiem, który mógłby wam zagwarantowanie dorwanie się do koryta.

    A i jeszcze nie jest za późno na autorefleksje - zainspiruj się Dariuszem Szczotkowskim. :)

    3 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Dostosowuje się do poziomu jaki od pierwszego swojego posta Ty tu prezentujesz. „Wyjaśniam” Ciebie.

    Nie podoba mi się sposób Twojje komunikacji z ludźmi. Nie podoba mi się, że unikasz odpowiedzi na jasno postawione pytania. Nie podoba mi się, że śmieszną sytuacje i brak logicznego postępowania Twojego politycznego idola za wszelką cenę chcesz ubrać jako „brak zrozumienia przez głupi elektorat geniuszu Kukiza”.

    - które pytania zostały bez odpowiedzi? (odśwież forum, sprawdź, przytocz)
    - które z tych pytań były jasne i nie wymagały doprecyzowania?
    - nic takiego nie napisałem, natomiast zadałem pytania, żeby wyjaśnić co w tym nielogicznego i się wszyscy poobrażali...

    Strozaninek napisał/a:

    Nie podoba mi się, że jak klasyczna szczekaczka partyjna, wbijasz na forum lokalne, agitujesz i zamiast przekonywać ludzi do swoich poglądów mówisz im „wyjaśnij mi”. Nie, to Ty masz wyjaśniać, nie my. To Tobie ponoć zależy na naszych głosach, nie nam na Twoich.

    Uważam, że jeśli ktoś jest w błędzie, to warto najpierw zapytać i ustalić, gdzie jest problem, zanim zacznie się wyjaśniać sprawę. Stąd pytania. I nikomu nie napisałem że jest głupi. Przepraszam jeśli ktoś tak odebrał moje posty.

    Strozaninek napisał/a:

    Pozostanę przy opinii, że zabrałeś się do tematu od dupy strony i jesteś słabo merytorycznie przygotowany do tego typu dyskusji.

    Masz prawo do własnej opinii, choć dobrze byłoby ją poprzeć argumentami - gdzie nie brakuje merytoryki?

    Strozaninek napisał/a:

    Już pominę, że mógłbyś napisać jeden skonsolidowany komentarz na wypowiedzi kilku osób, to dodajesz klika komentarzy po sobie.

    Czy nie napisałem tego:

    "@taki_gosc, @Mysleniczanin007, jeśli pozwolicie to odpowiem Wam w jednym poście bo o ile dobrze zrozumiałem (?), obydwaj zarzucacie Kukizowi to samo: hipokryzję, że wcale nie chodzi o postulaty ale miejsca w sejmie i kasę. Czy tak? "

    ?

    Strozaninek napisał/a:

    Trzymam kciuki aby PSL plus Kukiz w najbliższych wyborach poszli na śmietnik historii.

    Dlaczego?

    1 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    - które pytania zostały bez odpowiedzi? (odśwież forum, sprawdź, przytocz)
    - które z tych pytań były jasne i nie wymagały doprecyzowania?
    - nic takiego nie napisałem, natomiast zadałem pytania, żeby wyjaśnić co w tym nielogicznego i się wszyscy poobrażali...

    Uważam, że jeśli ktoś jest w błędzie, to warto najpierw zapytać i ustalić, gdzie jest problem, zanim zacznie się wyjaśniać sprawę. Stąd pytania. I nikomu nie napisałem że jest głupi. Przepraszam jeśli ktoś tak odebrał moje posty.

    Masz prawo do własnej opinii, choć dobrze byłoby ją poprzeć argumentami - gdzie nie brakuje merytoryki?

    Czy nie napisałem tego:

    "@taki_gosc, @Mysleniczanin007, jeśli pozwolicie to odpowiem Wam w jednym poście bo o ile dobrze zrozumiałem (?), obydwaj zarzucacie Kukizowi to samo: hipokryzję, że wcale nie chodzi o postulaty ale miejsca w sejmie i kasę. Czy tak? "

    ?

    Dlaczego?

    Na wszystko poza dlaczego odpowiedzi udzieliłem - nie dotarło - przeczytaj do skutku moje wypowiedzi. Nadal nie dociera? Nic na to nie poradzę.

    Dlaczego? W sumie to proste i będzie do moja odpowiedź spinająca i zamykająca tą dyskusje tutaj.

    Brzydzę się nadmuchanymi, aroganckimi szczekaczami partyjnymi - niezależnie od ich koloru i sztandaru politycznego. Również, brzydzę się takim skakaniem politycznym z jednego środowiska do drugiego - jest to dla mnie przykład kompletnej bezideowości, a jedynie chęci pozostania przy korycie. Obrzydza mnie do bólu retoryka, że „ciemny lud nie rozumie naszego geniuszu” - to bardzo łatwe wytłumaczenie tego, że nie „chwytają” poglądy, które się prezentuje.

    Najbardziej - i to wzbudza moje oburzenie i agresje - do szału mnie doprowadza używanie wszelkiego rodzaju mediów internetowych do doraźnej walki politycznej. Oto, przychodzi do nas jakiś no-name z partii, którego nie uświadczy na tym forum normalnie. Który na forum lokalnym robi cyrk polityczny - LOKALNYM - LOKALNYM. Który oto, nie ma programu dla „lokalnych ludzi”, zależy mu jedynie na zaspamowanie internetu spotkaniem. Który uaktywnia się tylko wtedy, jak trzeba zrobić HAU HAU HAU przed jakimiś wyborami. Który jest tak daleko od lokalnych ludzi i problemów jak tylko się da - a przecież to jego środowisko polityczne głosi, że JOW i bycie bliżej ludzi.. co za bzdura. Zabrałeś może głos w dyskusji o murale w Stróży, o sprzedawaniu działek na górnym przedmieściu, o audycie w spółkach miejskich, o problemach z systemami hydrantów, o rewitalizacji rynku, o reformie edukacji, o problemach zabezpieczenia przeciwpowodziowego, gospodarki odpadami, cenach wody - w naszym powiecie? Nie. Ot przyszedłeś sobie „naszym” (forumowiczów) kosztem pobawić się w politykę.

    Ze mną się nie pobawisz, miejsce Twojego środowiska politycznego podobnie jak SLD, PSL jest na śmietniku historii. Bez odbioru.

    PS. Czy Ty nawet nie zauważasz, że zamiast wzbudzać pozytywne emocje ze swoją działanością polityczną, czyli też walczyć o głosy budujesz jedynie negatywną narrację? Wyjaśnij, omów, przekonaj - wobec zwykłych ludzi. Do tego postawa przekonania o omnipotencji.

    LOL, Ubaw po pachy.

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    Pablo napisał/a:

    PSL jedyne czego chce (włącznie ze swoimi władzami) to przeskoczenia minimalnej wartości progu wyborczego, żeby się znaleźć w miejscu gdzie im najlepiej. Kropka.
    Do tej pory ich działania były bardzo podobne - wiązali się z każdym, kto mógł im to zagwarantować. Widać jaki jest skutek: dla rolników nie robią nic. Oprócz tego, że większość z nich ma swoje firmy robią wykończeniówki mieszkań, pracują na budowach i... nie płacą ZUS-u. Zresztą długo by można o tym pisać. Wystarczy ruszyć 4 litery na pobliską wieś i porozmawiać z tymi, którym się jeszcze chce i coś tam uprawiają na tej swojej ziemi. Nie po drodze mi z takim układem.

    Do tej pory od wielu lat wspierałem PK, bo wydawało mi się, że liderowi można wiele zarzucić ale nie to, że nie zależy mu na Polsce. Wiążąc się z PSL stracił u mnie wszystko. Kropka.

    Po prostu nie wierzę, że taka koalicja może reprezentować moje poglądy. Nie ma szans. I może nawet rozumiem, co napisano wcześniej, że aby coś zmienić to trzeba mieć to minimum, ale w moim głębokim odczuciu jednak nie z PSL-em... Nie z kimś kogo się nazwało organizacją przestępczą. Tak się po prostu nie robi. Jestem bardzo tym zawiedziony i mój głos w tych wyborach pozostanie nieważny.

    @Pablo,

    tak, jest sporo racji w tym co napisałeś. Dodam nawet że PSL niekoniecznie musi przekroczyć progu wyborczego, może im wystarczyć ten próg pozwalający pobierać subwencje. Tak jak Korwinowi zawsze to wystarcza.

    I tak, jak napisałeś, to czy uda się Kukizowi z PSLem, jest póki co kwestią wiary i przeczuć. Ale innej drogi nie było.

    A z wiarą i przeczuciami trudno dyskutować. Nie wiem, czy i na ile jesteś osobą religijną, i czy wierzysz że Chrystus faktycznie żył, ale w jego życiorysie są fragmenty mówiące o oburzeniu współczesnych ludzi, którzy zarzucali mu właśnie że też zadaje się z celnikami i nierządnicami. Na co on odpowiadał, że lekarza potrzebują chorzy. Wiem że patos i niekoniecznie na miejscu, ale pewne analogie są. No i ma nadzieję że też jakieś światełko w tunelu :).

    1 Cytuj
  • 7 wrz 2019

    @Stróżaninek,
    1. niestety ale wiele moich pytań pozostawiłeś bez odpowiedzi, bez poparcia konkretnymi przykładami. Ja Ci odpowiedziałem na wszystkie (wbrew temu co o mnie napisałeś).

    Np. kilka razy zapytałem: skoro Kukizowi wg Was zależy tylko na korycie, to czemu nie poszedł z PiSem? Dostałby i pewny mandat, i ludzi, i kasę na kampanię, i fajne stołki w spółkach Skarbu Państwa.

    Kto i gdzie mi na to odpowiedział? (mogłem przeoczyć, wiek robi swoje)

    Gdzie Ty mi na to odpowiedziałeś, @Stróżaninku?

    2. z perspektywy widzę, że przyszedłeś tu chyba z tezą, uprzednim założeniem, i niezależnie co bym ja tu zrobił bądź napisał, Ty i tak napisałbyś to samo. Niestety ale przekaz zacytowanego wcześniej Ghandiego chyba stosuje się do Ciebie...

    3. skąd wiesz, czy nie zabieram głosu na tym forum pod jakimś innymi nickiem?

    Ponieważ - jeszcze raz - Kukiz nie ma zajmować się muralami, hydrantami, czy działkami. Chcemy wolności i demokracji, tych podstaw których nadal w naszym kraju brakuje. A potem znikamy.

    1 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    @Stróżaninek,
    1. niestety ale wiele moich pytań pozostawiłeś bez odpowiedzi, bez poparcia konkretnymi przykładami. Ja Ci odpowiedziałem na wszystkie (wbrew temu co o mnie napisałeś).

    Np. kilka razy zapytałem: skoro Kukizowi wg Was zależy tylko na korycie, to czemu nie poszedł z PiSem? Dostałby i pewny mandat, i ludzi, i kasę na kampanię, i fajne stołki w spółkach Skarbu Państwa.

    Kto i gdzie mi na to odpowiedział? (mogłem przeoczyć, wiek robi swoje)

    Gdzie Ty mi na to odpowiedziałeś, @Stróżaninku?

    2. z perspektywy widzę, że przyszedłeś tu chyba z tezą, uprzednim założeniem, i niezależnie co bym ja tu zrobił bądź napisał, Ty i tak napisałbyś to samo. Niestety ale przekaz zacytowanego wcześniej Ghandiego chyba stosuje się do Ciebie...

    3. skąd wiesz, czy nie zabieram głosu na tym forum pod jakimś innymi nickiem?

    Ponieważ - jeszcze raz - Kukiz nie ma zajmować się muralami, hydrantami, czy działkami. Chcemy wolności i demokracji, tych podstaw których nadal w naszym kraju brakuje. A potem znikamy.

    1. Spytaj kukiza.
    2.zmien okulistę.
    3. Jeśli się udzielas spod innymi nickami, to podziel się który jest Twoim prawdziwym. W tym wątku używasz dwóch. Chętnie sobie prześledze jakie jest Twoje „prawdziwe” konto. No chyba, ze
    a - wstydzisz się swoich poglądów i nie chcesz by „główne” konto było z nimi wiązane
    b - po prostu teraz przyparty do muru ściemniasz.

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    Strozaninek napisał/a:

    1. Spytaj kukiza.
    2.zmien okulistę.
    3. Jeśli się udzielas spod innymi nickami, to podziel się który jest Twoim prawdziwym. W tym wątku używasz dwóch. Chętnie sobie prześledze jakie jest Twoje „prawdziwe” konto. No chyba, ze
    a - wstydzisz się swoich poglądów i nie chcesz by „główne” konto było z nimi wiązane
    b - po prostu teraz przyparty do muru ściemniasz.

    1. Ja znam odpowiedź i ją przestawiłem. Pytam Was jakie macie kontrargumenty?

    2. Zmienię, ale Ty naprawdę przejrzyj ten wątek jeszcze raz.

    3. Odpowiedziałem.

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    JOW Myślenice napisał/a:

    1. Ja znam odpowiedź i ją przestawiłem. Pytam Was jakie macie kontrargumenty?

    2. Zmienię, ale Ty naprawdę przejrzyj ten wątek jeszcze raz.

    3. Odpowiedziałem.

    3. Które wiec poza tymi dwoma tutaj w tym temacie zaprezentowanym konto masz jeszcze tutaj?

    1 Cytuj
  • 7 wrz 2019

    jakbym chciał wiązać te konta, to bym nie zakładał kolejnych.

    Ale nie zmieniaj tematu. Czekam - wciąż - na Twoje odpowiedzi.

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    jakbym chciał wiązać te konta, to bym nie zakładał kolejnych.

    Ale nie zmieniaj tematu. Czekam - wciąż - na Twoje odpowiedzi.

    Czyli jest tak KK napisałem tu cytat ze mnie

    „wstydzisz się swoich poglądów i nie chcesz by „główne” konto było z nimi wiązane”

    Nie mamy o czym dalej rozmawiać. Zwykła szczekaczka partyjna, nic więcej.

    Powodzenia. Będzie potrzebne

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019

    Raczej Ty, Stróżaninku, przy trudniejszych pytaniach stosujesz standardową metodę uciekania od odpowiedzi poprzez próbę dyskredytowania rozmówcy.

    1 1 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    Raczej Ty, Stróżaninku, przy trudniejszych pytaniach stosujesz standardową metodę uciekania od odpowiedzi poprzez próbę dyskredytowania rozmówcy.

    Nie, nie. Ja napisałem wprost wpadłeś na forum lokalne robić agitację polityczna. Próbowałeś się wykpić, ze rzekomo masz tu konto i się udzielasz. Przyparty do muru nie potrafisz podać nicka. W sumie to tylko obrazuje jak beznadziejnych mają Kukizowi „PRowców”, którzy nie są „into Internet”.

    Powodzenia!

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019

    1. Kukizowcy nie mają PRowców ani Spin Doktorów. Ty sam wolisz PR czy działania?
    2. Potrafić to nie to samo co chcieć. Raz że nie wiem co by Ci to dało, a dwa, że uważam że ważniejsze są argumenty.
    3. Nie robię agitacji, poinformowaliśmy o wydarzeniu, a że później pojawiły się nieprawdziwe komentarze, to postanowiłem je wyjaśnić (albo dowiedzieć się gdzie sam jestem w błędzie). Co w tym złego?

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    1. Kukizowcy nie mają PRowców ani Spin Doktorów. Ty sam wolisz PR czy działania?
    2. Potrafić to nie to samo co chcieć. Raz że nie wiem co by Ci to dało, a dwa, że uważam że ważniejsze są argumenty.
    3. Nie robię agitacji, poinformowaliśmy o wydarzeniu, a że później pojawiły się nieprawdziwe komentarze, to postanowiłem je wyjaśnić (albo dowiedzieć się gdzie sam jestem w błędzie). Co w tym złego?

    Nadal nie podasz swojego trzeciego konta, które rzekomo jest przez ciebie używane do rozmów lokalnych?

    = jest tak jak w mojej wypowiedzi powyżej jeszcze raz cytuje, żebyś sobie utrwalił
    „a - wstydzisz się swoich poglądów i nie chcesz by „główne” konto było z nimi wiązane
    b - po prostu teraz przyparty do muru ściemniasz.”

    Nie odpowiem, na żadne dalsze pytania, jeżeli
    a - nie wskażesz właściwego konta z którego piszesz tutaj stałe i ciagle - poza tymi dwoma, które teraz używasz na zmianę (to jakaś forma schizofrenii?)
    lub

    b - nie przyznasz, ze blefowales w tych słowach „skąd wiesz, czy nie zabieram głosu na tym forum pod jakimś innymi nickiem?”

    Konkrety.

    PS. Jak nie macie PRowcow, to w nich zainwestujcie. Ośmieszacie się m.in dlatego grozi wam nie wejście do sejmu po 2015 roku.

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2019

    Stróżaninek, na dalsze pytania nie musisz odpowiadać, ale na te wcześniejsze - naprawdę mógłbyś ;).

    Mam tu konto, mam, od dawna. Nie tylko na tym forum, ale miałem też na tym poprzednim - ówczesnym Forum Myślenickim. Tylko po co Ci ono? Chcesz mi zbudować profil psychologiczny, światopoglądowy, powróżyć? ;) Zarzuciłeś nam powyżej, że jako JOW nie udzielamy się w innych tematach. I tak jest - bo nam chodzi o zmianę ustroju. I o tym jest ten wątek. Po to też inne konto, żeby m.in. nikt nie przyklejał łatki że z PiS albo PO. Bo wtedy kończy się każda dyskusja i zaczyna bardzo niemerytoryczna wymiana zdań. Skupmy się proszę na wymianie argumentów. Jeśli to dla Ciebie problem to niestety nic nie poradzę.

    Prawdopodobniej z PRowcami byłoby łatwiej, ale pewnie wtedy też byś narzekał że musisz rozmawiać z przeszkolonymi agitatorami ;).

    3 Cytuj
  • 7 wrz 2019
    woJOWnik napisał/a:

    Stróżaninek, na dalsze pytania nie musisz odpowiadać, ale na te wcześniejsze - naprawdę mógłbyś ;).

    Mam tu konto, mam, od dawna. Nie tylko na tym forum, ale miałem też na tym poprzednim - ówczesnym Forum Myślenickim. Tylko po co Ci ono? Chcesz mi zbudować profil psychologiczny, światopoglądowy, powróżyć? ;) Zarzuciłeś nam powyżej, że jako JOW nie udzielamy się w innych tematach. I tak jest - bo nam chodzi o zmianę ustroju. I o tym jest ten wątek. Po to też inne konto, żeby m.in. nikt nie przyklejał łatki że z PiS albo PO. Bo wtedy kończy się każda dyskusja i zaczyna bardzo niemerytoryczna wymiana zdań. Skupmy się proszę na wymianie argumentów. Jeśli to dla Ciebie problem to niestety nic nie poradzę.

    Prawdopodobniej z PRowcami byłoby łatwiej, ale pewnie wtedy też byś narzekał że musisz rozmawiać z przeszkolonymi agitatorami ;).

    Brak empirycznych dowodów = puste słowa.
    Pozdrawiam - zmieniaj ustrój z leśnymi dziadkami z PSL.

    O tutaj przykład jak możecie zmieniać ustrój:

    http://wyborcza.pl/1,75398,11039909,Jak_syn_ministra_Sawickiego_weterynarzem_zostal.html

    Śmiech na sali, kpina z ludzi rozumnych.

    3 Cytuj

Odpowiedz