Forum » Myślenice

Czy warto się przeprowadzić do Myślenic?

  • 19 kwi 2009

    Salve! Nie zgadzam się, nic na temat sytacji na Chełmie nie pisałem, bo jak przedmówca zauważył nie znam jej, ale widzę co dzieje się w Dolinie Raby i dlatego na prośbę o radę - szczerze odpowiadam, a czyż demokracja zabrania prawa głosu czy formułowania własnych opinii, wydaje mi się iż nie. Dlatego nie polecam Myślenic, a konkretnie Zarabia ( nie Chełmu).

    Cytuj
  • M G 19 kwi 2009

    -->próchno
    czy uważasz że gospodrka Doliny Raby jest co najmniej niepokojąca dla tych którzy chcą się osiedlić w Myślenicach?? Może jakios konkretniej.....?

    Cytuj
  • 20 kwi 2009

    Może zamiast połykać litery poczytaj co zostało napisane wyżej a będziesz znał odpowiedź.

    Cytuj
  • 20 kwi 2009

    Ehhhh ile razy wchodzę na to forum ciśnie mi się przysłowie na usta- cudze chwalicie, swego nie znacie itd itd.
    Narodowa cecha Polaków :/

    Cytuj
  • 20 kwi 2009

    Jako mieszkaniec Zarabia polecam to miejsce do zamieszkania w Myślenicach i uważam, że jest to jedna z lepszych lokalizacji w okolicy. Jeśli ktoś chce pomieszkać sobie spokojnie i mieć pewność, że mu nie zrobią za oknem jakiejś fabryki, wysypiska, czy trasy szybkiego ruchu to zapraszam. Barierą może być cena i mała ilość działek w tej okolicy, jest to jednak też atut tego miejsca...

    Cytuj
  • 20 kwi 2009

    [quote=desi]Czy warto się przeprowadzić do Myślenic? A konkretnie na Zarabia lub Chełm ? Myslimy o przeprowadzce tutaj z Krakowa, bo wydaje sie byc ladnie,cicho i sporo miejsc do uprawiania sportów. Chciałabym się dowiedzieć jak się mieszka np na Chełmie czy Zarabiu? Jacy są sąsiedzi? Jakie problemy?! [/quote]
    Największym problemem Myślenic są buraki z okolicznych wsi. Przyjeżdżają, lansują się, robią burdel i wracają.

    No i na Zarabiu nie działają latarnie w nocy.

    Cytuj
  • 20 kwi 2009

    kolego wyzej jedynym buractwem jakie zauwazam to jestes ty

    achrazit - gydby bylo tylko co chwalic bo poza 'gorami, raba i powietrzem' to niestety w tej miescinie nie ma nic.

    Cytuj
  • 20 kwi 2009

    a największym wieśniakiem tego forum jesteś Ty F15H3R
    nie oceniaj ludzi pochopnie, spójrz lepiej na siebie

    Cytuj
  • 20 kwi 2009

    [quote]kolego wyzej jedynym buractwem jakie zauwazam to jestes ty

    achrazit - gydby bylo tylko co chwalic bo poza 'gorami, raba i powietrzem' to niestety w tej miescinie nie ma nic. [/quote]
    Bardzo ciekawe spostrzeżenie ;)

    Cytuj
  • 20 kwi 2009

    FISHER, czy Twoje nazwisko kończy się na "-ski" albo "-cki"? Jeżeli nie, to prześledź swoje drzewo genealogiczne. Nazwiska z taką końcówką wskazują na szlacheckie pochodzenie. Z drugiej strony też nie ma się co cieszyć jeżeli tak jest w Twoim przypadku, bo co drugi chłop we wsi przyjmował takie nazwisko w późniejszym czasie z różnych przyczyn - skrajnie, nawet cała wieś ;)

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 21 kwi 2009

    Ten wyżej ma rację, a co do tego całego F15H3R to się szkoda wypowiadać bo to jeszcze dziecko przecież. Dajmy mu 10 lat i zobaczymy, czy wtedy zmądrzeje.

    Cytuj
  • 22 kwi 2009

    Pytanie czy warto zamieszkać w Myslenicach już dawno zostało rostrzygnięte. Popatrzcie ile obcych w mieście. Problemem jest pytanie czy chcemy tego czy nie. ja jestem za, ale jest jeden problem dostepność terenów budowlanych i nad tym muszą pomysleć nasze władze samorzadowe.

    Cytuj
  • 22 kwi 2009

    Padło tu istotne pytanie : Czy my chcemy tych nowych mieszkańców ? Robi się trochę ciasno w Myślenicach , choćby ze względu na dostępność terenów budowlanych jak wspomniał Witroz - i dostępność mieszkań. ( i ich ceny!)

    Cytuj
  • 26 kwi 2009

    ale jeśli nas będzie wiecej czy bedzie dalej tak uroczo?

    Cytuj
  • 28 kwi 2009

    [quote]Jako mieszkaniec Zarabia polecam to miejsce do zamieszkania w Myślenicach. Jeśli ktoś chce pomieszkać sobie spokojnie i mieć pewność, że mu nie zrobią za oknem jakiejś fabryki, wysypiska, czy trasy szybkiego ruchu to zapraszam. [/quote]

    Nie zgodzę się z Tobą. Jestem w trakcie remontu domu rodzinnego na Zarabiu i zamierzam się do niego przeprowadzić niebawem, a tu bez pytania wybudowali mi przy granicy budy ze sklepami. Kto na to pozwolił? Ano gmina pozwoliła nie pytając nikogo, czy to się podoba, czy nie.
    Też kiedyś myślałam, że Zarabie to przyjemne, ciche miejsce, w sam raz dla mnie i moich dzieci, ale niestety tracę dobre zdanie na temat także mieszkańców, którzy wychodząc ze sklepu wrzucają śmieci na moją działkę albo urządzają sobie spotkania nocne pod sklepem i wydzierają się ile wlezie (nie wspomnę o załatwianiu swoich potrzeb na ściany sklepu lub moje ogrodzenie).

    Cytuj
  • 4 maj 2009

    nie polecam myslenic bo tu same buraki mieszkaja...

    Cytuj
  • Dorota 7 maj 2009

    dziekuje za informacje i burakom i nie burakom:) swoja droga zawsze myslalam, ze buractwo to stan umysłu i bywa niezależne od miejsca zamieszkania ...
    :)
    byłam ostatnio znów na Zarabiu i Chełmie i tym razem dowiedziałam się ze mieszkaja tam jakies szychy ... hmm robi sie ciekawie.
    A czy wiecie cos o szkole podstawowej na Chełmie? jaki jest tam posiom?

    Cytuj
  • 31 maj 2009

    Oczywiscie jest nowo powstala restauracja na rynku w Myslenicach z ogródkiem przypominajacym stajnie dla koni i kwiatkami cmentarnymi,raczej nie przyciaga a wrecz przeciwnie odstrasza.Mowa tutaj o restauracji Cydron.Wnetrze restauracji jest calkiem przyjemne pod warunkiem ze nie natrafimy na opryskliwa i niemila kelnerke,która,jak mnie poinformowano jest wspólwlascicielka tej restauracji.Poza tym jedzenie smaczne i nie trzeba czekac dlugo na zamówienie,oby sie to nie zmienilo!

    Cytuj
  • 1 cze 2009

    to z ogródkiem to sie zgadza,ale ja bylam wczoraj i niestety na zamówienie trochu czekalam i mialam wrazenie jakby jedzenie bylo odgrzewane!!!obsluga tez mi sie nie spodobala,polecam restauracje Stek.

    Cytuj
  • 1 cze 2009

    Tylko niestety Myslenice z roku na rok sa coraz brudniejsze. Niedawno bylam w Rzeszowie i przezylam szok. Wszystko wyremontowane , pomalowane i jakie zadbane. Niestety pod tym wzgledem to burmistrz Myslenic musi sie duzo nauczyc jak naprawde dba sie o miasto.Pozdro.:D

    Cytuj
  • 1 cze 2009

    odnośnie restauracji Cydron to ogródek nie pasuje do płyty rynku myślenic kto im dal na to pozwolenie by tak za szpecić nasz rynek tym bardziej ze wygląda ubogo

    Cytuj
  • 1 cze 2009

    Wyszli z założenia, jest warzywniak , to i knajpa być może, hej.

    Cytuj
  • 10 cze 2009

    ale w warzywniaku jest w czym wybrac a w cydronie niestety nie ma:)

    Cytuj
  • 10 cze 2009

    mieszkam w Myślenicach a konktretmie na Zarabiu od urodzenia i jest to najlepsze miejsce jakie może być, i chce tu mieszkać zawsze3 ale przyjażdzają obcy wykupują działki i ceny idą w góre i za jakies 5 lat jak będe chciała kupic to nie będzie gdzie bo zjamujecie miejsce:( a nie chce isc nigdzie gdziendziej a będe przez Was zmuszona...a co do szkoly na chełmie to pomysl jaki mzoe byc poziom jesli w klasie jest 4-5 osob i co dwa lata jest klasa czyli albo idzie dziecko rok do przodu albo jest rok do tyłu bo nie ma tam dużo ludzi, wiadomo ze lepsze wykształcenie daje szkoła w miescie jesli chodzi o podstawowke to njleszpa jest "Dwójka":)aa miejsce do mieszkania chełm może i łądnie ale jakby mi dopłacali to bym tam nie poszla meiskzac:)

    Cytuj
  • 10 cze 2009

    Jak to wykupują? Przeciez na rynku nieruchomości jest zastój.

    Też mieszkam w Myślenicach od urodzenia, ale chętnie bym się przeprowadził na wieś, pod las, bez sąsiadów z dużym żywopłotem, psa ujadającego od 4 nad ranem...

    Żono czytasz? Budujemy czy sprzedajemy?

    Cytuj

Odpowiedz