Forum » Myślenice

Zegar na wieży kościelnej

  • 8 mar 2012

    A co Wy na to by w Myślenicach stanął pomnik upamiętniający ofiary inkwizycji ? W Austrii w mieście Steyr już dawno taki pomnik stanął. W całej Europie na przestrzeni kilkustet lat Inkwizytorzy spalili żywcem na stosach dziesiątki tysięcy ludzi - wszystko w imię Boga Miłosiernego... Ciekawe czy poszli za to do nieba ? Jak myślicie ? Hitlerowcy byli bardziej luddzcy bo przed spaleniem gazowali a ich ofiary mają przecież w Polsce tyle pomników.

    9 4 Cytuj
  • 8 mar 2012

    ;) zastanawiasz się czy inkwizytorzy poszli do nieba? Wg Biblii pójdą ale po Sądzie Ostatecznym czyli ... nie wiadomo kiedy, na razie czekają w poczekalni czyli w czyśćcu ;)

    Idzie wiosna z tej okazji moi drodzy otwórzcie okna niech Dzwon zawita do Waszych domostw, cieszcie się jego obecnością, a kto będzie miał dość to zapraszam na cichemiasto@op.pl

    9 4 Cytuj
  • 8 mar 2012

    [quote=Marla] ;) zastanawiasz się czy inkwizytorzy poszli do nieba? Wg Biblii pójdą ale po Sądzie Ostatecznym czyli ... nie wiadomo kiedy, na razie czekają w poczekalni czyli w czyśćcu ;)

    Idzie wiosna z tej okazji moi drodzy otwórzcie okna niech Dzwon zawita do Waszych domostw, cieszcie się jego obecnością, a kto będzie miał dość to zapraszam na cichemiasto@op.pl [/quote]

    Nie ośmieszaj się. Mieszkam bliżej rynku niż Ty, w przeciwieństwie do Ciebie mam okna od strony kościoła a nie od przeciwnej, słuch mam dobry i w ogóle nie zauważam tych dzwonów.
    Wydumałaś problem i próbujesz go sprzedać innym

    7 5 Cytuj
  • 8 mar 2012

    [quote=gość: tulipan] Mieszkam bliżej rynku niż Ty, w przeciwieństwie do Ciebie mam okna od strony kościoła a nie od przeciwnej, słuch mam dobry i w ogóle nie zauważam tych dzwonów.[/quote]

    Z takim [u]SŁUCHEM[/u] to trudno tych dzwonów [u]NIE ZAUWAŻYĆ[/u]...

    21 2 Cytuj
  • 8 mar 2012

    Bardzo proszę o przeniesienie dysput religijnych na do innego wątku. Przypominam, że akcja dotyczy tylko i wyłącznie wyciszenia kościelnego zegara i płynących z niego pieśni, o którą wnioskują również osoby religijne. Nie chcemy dzielić społeczeństwa, przeciwnie, zjednoczyć ludzi o różnym światopoglądzie mających negatywny stosunek do pozbawionej sensu, smaku i hałaśliwej instalacji naszego proboszcza. cichemiasto.op.pl

    14 3 Cytuj
  • 9 mar 2012

    Walczcie, jeśli przeszkadza Wam hałas. Tu przykład wygranej http://info.wiara.pl/doc/178693.Wlochy-Dotkliwa-kara-dla-parafii-za-zbyt-glosne-dzwony Co prawda, po latach, ale sąd przyznał rację i odszkodowanie nauczycielce, która skarżyła się na zbyt głośne dzwony.

    7 2 Cytuj
  • 9 mar 2012

    Ja również popieram słuszne postulaty Towarzyszy z Myślenic.

    1 11 Cytuj
  • 25 mar 2012

    Ja nie rozumiem - CO IM SZKODZI ŚCISZYĆ TEN ZEGAR? Czy ktoś na tym ucierpi? Teraz przy otwartych oknach słychać dzwony na ulicy Piłsudskiego. Dzisiaj o godzinie 12, kiedy byłem na mszy, która się przedłużyła - hejnał został WYŁĄCZONY. Przed chwilą byłem w ogrodzie i o 22:30 słyszę bicie dzwonów. Może się przesłyszałem? Pozdrawiam...

    8 Cytuj
  • 25 mar 2012

    Nie przesłyszałeś się. Hejnał był tyle, ze o 13 i będą jeszcze chyba dzwonić o 23. Przestawili wskazówki ale ciągle dzwoni wg czasu zimowego:)

    2 Cytuj
  • 25 mar 2012

    kiedy był hejnał ?

    Cytuj
  • 25 mar 2012

    No i o 23 dzwonią.

    1 Cytuj
  • 25 mar 2012

    przynajmniej o 6 rano może nie będą :D

    2 2 Cytuj
  • 26 mar 2012

    Proboszcz sobie nie przestawił zegarka w zegarze ;) i nam grało i bimbało z godzinnym opóźnieniem.

    7 3 Cytuj
  • 26 mar 2012

    Kościół zawsze był z technologią "w plecy". Nie dziwi nic...

    25 7 Cytuj
  • 26 mar 2012

    Nie ważne czy w porę czy nie w porę, ważne żeby głośno było. Żeby se ludziska nie zapomnieli kto tu rządzi

    11 3 Cytuj
  • 30 mar 2012

    Dzisiaj ok 12 ma być coś o kościelnym zegarze w Radio Kraków

    1 Cytuj
  • 30 mar 2012

    E to krótka relacja w wiadomościach tylko była. Smaczek: wypowiedź proboszcza, "na początku były głosy więc przyciszyliśmy". Zapomniał dodać, że tydzień później znowu pogłośnił. Parszywy kłamca.

    9 3 Cytuj
  • 30 mar 2012

    to juz było? Słyszałam, że ma być po 16 i że były zajawki i wypowiedział się konserwator zabytków, ze nic mu na temat remontu nie wiadomo. Jednak wiem to z drugiej ręki.

    13 Cytuj
  • 30 mar 2012

    Ale macie wszyscy problem jak zegar był zepsuty to było ok bo cicho nic nikomu nie przeszkadzało, po remoncie wieży gdy jest głośniej to już źle.Szkoda tylko że inne hałasy wam nie przeszkadzają,a jest ich dośc sporo w Myślenicach.Mieszkam koło kościoła i wcale mi zegar nie przeszkadza w południe wygrywany jest Anioł Pański,a wieczorem Apel Jasnogórski i wcale głośno nie jest można sie przyzwyczaić no chyba że was to kłuje po uszach.....Nazywacie to kiczowatą muzyką.... no cóż w Myślenicach tak już widocznie jest,a Johny to już najbardziej ubolewa ciekawe czy wszystko ci tak przeszkadza.

    10 17 Cytuj
  • 30 mar 2012

    [quote=gość: radio kraków] E to krótka relacja w wiadomościach tylko była. Smaczek: wypowiedź proboszcza, "na początku były głosy więc przyciszyliśmy". Zapomniał dodać, że tydzień później znowu pogłośnił. Parszywy kłamca. [/quote]
    No właśnie łaga jak większość księży ! Czy on w ogóle wierzy w Boga że tak kłamie ?

    13 5 Cytuj
  • 30 mar 2012

    Link trzeba skopiować do paska adresu w przeglądarce.

    2 Cytuj
  • 30 mar 2012

    Tak, wszystko mi tak przeszkadza, siedzę przecież na wszystkich wątkach codziennie i narzekam.
    Posłucham dzisiaj chętnie, jak proboszcz mówi, że ściszył po pierwszych protestach, bo aż nie wierzę.
    "Mieszkam koło kościoła i wcale mi zegar nie przeszkadza w południe wygrywany jest Anioł Pański,a wieczorem Apel Jasnogórski i wcale głośno nie jest można sie przyzwyczaić no chyba że was to kłuje po uszach.....Nazywacie to kiczowatą muzyką.... no cóż w Myślenicach tak już widocznie jest,"
    No i co ja mam na to odpowiedzieć, ręce opadają. Weź se Malwinko zamknij się w domu i puszczaj sobie apele jasnogórskie do woli, przyzwyczajaj się do nich ile dusza zapragnie, a w Myślenicach na szczęście tak właśnie jest, zresztą jak na całym świecie, że jak się komuś durne melodyjki puszcza to się buntuje a nie przyzwyczaja na siłę bo tak pan ksiądz nakazał.

    18 6 Cytuj
  • 30 mar 2012

    Teraz po 17 będzie

    2 Cytuj
  • 30 mar 2012

    no i było. Wypowiedź konserwatora zabytków godna uwagi. Zaskakuje fakt, ze zegar pojawił się tam bez jego wiedzy czyli z pominięciem procedur. Chociaż patrząc na efekt....
    Również brak wypowiedzi ze strony Proboszcza i tylko komentarz, ze już wyciszył po protestach, troszkę mijający się z prawdą, bo zaraz potem znów pogłośnił, był dosyć zdumiewający. Zresztą może nie minął się z prawdą, tylko się przejęzyczył.

    17 2 Cytuj

Odpowiedz